Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 18:57 Lukyno Re: Turbínka
Nešlo by ty dvě přemístit do bettária? Toto nove akvarko jsme kupovali nedavno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 18:27 Muž DaveLister [478] Re: grunda
Zabíjet jen tak zdravou rybu? A splachovat do zachodu (nebo jak si mám vyložit tu cestu k moři)? To je velmi nezodpovědný pristup. Mrtvá zvířata se do zachodu nesplachuji, mohou rozšířit parazity, infekci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2016 17:57 Žena Turbínka [2558] Re: grunda
Proč zabíjet zdravou (?) rybu když selhal lidský faktor hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2016 17:56 Žena Turbínka [2558] Re: Lukyno
Vrátit do obchodu nebo darovat, ale rozhodně pryč a postupovat dle rad kolegy níže. Jen bych doplnila, abys tak ob den či raději denně měnil jednu třetinu vody a pořídil bettě topítko a krycí sklo a změnil urychleně tu osádku a přidal rostliny (hodně rostlin!). To akvárium je časovaná bomba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 17:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Lukyno
doporučil bych někomu darovat, nebo usmrtit (v minerálce) a poslat na výlet k moři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 16:35 Lukyno Re: romant
Test jsem udělal vzal jsem si zbytek kamínku propláchnul jsem je a nalil ocet a boužel šumý.A co potom udělat s očkem a platou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 16:18 R Muž romant [27982] Re: Lukyno
Hmm, tak to je, tedy bude průser. hmm Ani jedna(tedy jenom jedna zbyde) ryba tam nepatří, umělý rostliny ven a místo nich hromadu živých, dno otestovat v octu a kdž bude šumět, vyměnit za křemičitej písek, štěrk, ponechal bych jenom toho beťáka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 16:11 Lukyno Re: Lukyno
Fotka k příspěvku Akvarium má 16l a plave vněm plata, paví očko, a betta sameček.
Mám tam jenom uměle rostliny a takové menší kamínky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 15:29 Žena Turbínka [2558] Re: Lukyno
V akvaristice nebo venku, přesně tak ano
Trochu se mi nelíbí, že máš jen jednu platu, můžeš nám říci více o svém akváriu? Jak je velké a co tam plave? Třeba bude problém i zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 14:29 Lukyno Re: Turbínka
Děkuji za radu, ale kde mám sehnat to žive krmivo?.V akvaristice nebo normalně nachytat venku? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 22:40 Žena Turbínka [2558] Re: Lukyno
Dej jim 3 dny hladovku, i nouze naučila Daribora housti :-) Nebo zkus jiné krmení, ideálně živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 21:48 Lukyno – Nechce jíst
Nedávno jsem si koupil plata vpohodě jedl ale teď vubec nechce vždycky když mu tam hodím granule tak je jenom ocuca a vypluje.

Prosím o radu jak ho správně krmit
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 20:44 Muž odikcz [114] Re: JduSi
JduSi napsal: ... Pavich ok nechci moc,jen cca 8 kousku ...Ve stovce z toho budete mít během chvíle pár desítek pavích ok = a pak začne problém s tím, že jsou velcí bordeláři ... množí se fakt velmi snadno ... a kupovat nějaké rybky, co budou malá paví oka žrát (aby se udržela rovnováha) zas není hezký pohled pro ty děti ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 17:37 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: JduSi
Dobře k očkům jdou rybicky.net/atlasryb/neonka_modra , no ale i rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena , rybicky.net/atlasryb/neonka_cerna , ale vzala bych určitě od jednoho druhu neonek větší hejno, než několik menších namíchaných. Ty modré mi z toho asi vycházejí nejlíp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 17:08 Muž JduSi [16] Re: romant
Jasne,v prubehu tydne jsem precetl snad cele forum a urcite chci mit udrzovane akvarium. Chci hodne rostlin,coz by mohlo pomoct udrzet cistotu. Pavich ok nechci moc,jen cca 8 kousku a jako dominantu jsem prave chtel nekterou tetru.
Mam dve deti,takze pavi oka chci kvuli barvam,miminkam atd. Ty tetry by se meli postarat o to,aby se oka nepremnozila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 17:04 R Muž romant [27982] Re: JduSi
Musíš mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, doporučoval bych externí filtr osazenej kvalitní keramikou, rozhodně nepodcěňovat prvidělný týdenní výměny poloviny vody a odkalovat dno bych doporučil v 14 denním intervalu, prostě sále držet krok, lépe řečeno být o krok napřed pře těma špindírama, jakými oka jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 16:55 Muž JduSi [16] Re: romant
Bude to 112l nadrz,tak jsem myslel,ze bych mohl nakombinovat vsude lezouci gupky s nejakyma tetrama. Na dne budou pancernicky samozrejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 16:40 R Muž romant [27982] Re: JduSi
Jak to bude velká nádrž? Jestli je to pod 100 litrů, tak bych to nekombinoval. Tetry jsou plavci a oka a endlerama bordeláři, tak ať se to někde protne. Na krvavky bych zapoměl hned, ty budou lákat třepetající se ocásky ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 15:55 Muž JduSi [16] – Pavi ocka - tetry
Ma nekdo zkusenosti s chovem pavich ocek(endlerek) s nejakym druhem teter ? Chci mit v akvariu tyhle krasne zivorodky a k nim chci houf teter(citronova,cervena,krvava?). Jeste nevim jake tetry k nim. Jen se radeji zeptam,abych pak neresil v akvarku nejakou sikanu :)
Dekuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 15:26 Muž odikcz [114] Re: vaaclav
vaaclav napsal: I přešlechtěná oka jsou stále minimálně náročné ryby.
Asi bych s tím výrokem taky trochu nesouhlasil. Největší problém je sehnat zdravé ryby a udržet samcům zdravé ploutve. :-)
Sehnat zdravé ryby a že jsou nenáročné jsou dvě rozdílné věci. Když má člověk zdravé jedince (nenechá si v akvaristice vnutit cokoliv), tak i v dnešní době (kdy to je všechno přešlechtěný), tak paví oka pořád vydrží to, kde už by jiné ryby pochcípaly.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 13:02 Žena katez [1]
Fotka k příspěvku Nevíte jaká ryba mohla takhle okousat paví očko. Já typuju na bojovnice( 2 samičky)a nebo na skaláry.Ostatní rybky v akvárku jsou totiš mírumilovné a nic takového by neudělaly.( neonky, živorodky a čichavec za.)

Jinak je rybička už v jiném akvárku kde bojovnice nejsou ale skaláry ano takže nevím co bude dál.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.03.2016 13:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
I přešlechtěná oka jsou stále minimálně náročné ryby.
Asi bych s tím výrokem taky trochu nesouhlasil. Největší problém je sehnat zdravé ryby a udržet samcům zdravé ploutve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.03.2016 12:39 Žena Turbínka [2558] Re: odikcz
odikcz napsal:
2) I přešlechtěná oka jsou stále minimálně náročné ryby.

Toto rozhodně pravda není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 20:07 Muž odikcz [114] Re: kataChlum
kataChlum napsala: Dost teda pochybuji, že když se rybě takto omezí prostor, že jí to nevadí (i kdyby tam byla měsíc). S tímhle přístupem uhyne dřív než porodí...Než tady začnete psát takový bludy, tak si to ověřte (rybek máte dle prezentace dost, tak jednu zkuste):
1) Rozhodně je to milionkrát lepší, než když někdo ze zaběhnutého a funkčního akvária rybu odloví někde bokem, kde není dostatečně kvalitní filtrace a vše co k tomu patří = to je pak jistota zabití. Nebavíme se tady o profi chovatelích, kteří mají X akvárií vedle sebe, která jedou zapnutá a funkční nonstop klidně několik let.
2) I přešlechtěná oka jsou stále minimálně náročné ryby. Ta porodnička má dostatečnou velikost a zdravá ryba tam ani za ten měsíc neumře (samozřejmě to bylo nadsazené a to z důvodu, aby se nebáli ji tam na těch pár dní umístit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 19:49 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Jája
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku na první fotce je ten můj chovný samec, na druhé fotce ty prosincový samci. Lednové není šance vyfotit :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 19:44 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Jája
jj, vypadá to tak. Koupil jsem v tom prosinci dvě samice. Tu jednu jsem odchytil a z ní byly ty modré varianty. Ta druhá byla také těhotná, ale zaváhal jsem a stihla se vytřít ve společenské nádrži. V lednu už porodily obě a všichni samci od obou samic se potatili :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 19:40 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ŠtefanT
Aha, tak pan domácí se činil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 19:26 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Jája
také mám ten dojem. Ale ty prosincové jsou typické modré, kdežto ty, co se narodili v lednu a únoru jsou už jiná barevná varianta (poznáváno u samečků). Vypadají už barevně stejně, jako můj samec. I lednové a únorové samice jsou barevně odlišné od těch prosincových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 19:22 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ŠtefanT
Je docela možné, že tam bude nějaká genetická vada. I když ty další vrhy jsou ale určitě ještě od toho samce, od kterého byla původně už nakrytá, takže pokud by tam bylo něco genetického, tak by se to projevilo i u těch nových vrhů. Obávám se, že asi nezjistíš, čím to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 17:58 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Jája
děkuji za reakci, ale trochu to poopravím a něco dodám. Ty samice co umírají, jsou už porozené u mně, jen samici jsem si koupil už gravidní, ale oplodněnou jiným samcem, než mám já. Celou dobu žijí (od narození) v jednom a tom samém akvárku, stejně jako ti samci, co nehynou. Jejich matka je v pořádku a rodila i v lednu, únoru a v březnu. Teď jsem ještě udělal jeden takový pokus, že jsem k ním přidal před pěti dny 10 samic z toho lednového porodu. Lednové samice žijí v pohodě, prosincové dále hynou. Co se týče údržby, je samozřejmě pravidelná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 17:14 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ŠtefanT
Předpokládám, že běžnou údržbu děláš pravidelně (výměna vody, odkalení...), takže otrava by se dala vyloučit, když ostatní ryby jsou OK. Podle mě máš víc možností - buď ryby nebyly mladé, případně si s sebou skrytě něco nesly (možná parazita) nebo jim nemusely sednout podmínky v akváriu, takže nějaký čas to vydržely a pak to zabalily (už jsem se s tím osobně setkala, tedy myslím si, že to tak bylo), což ani nemusí být tvoje chyba - prostě jiná voda (i když je jinak OK), ale také i něco jiného je mohlo skolit. Také nevylučuju, že ta změna krmení se toho mohla okrajově dotknout, ale spíš ne, pokud to nebylo naráz. Já pávčata krmím mraženým (3 druhy) i vločkami - tak na střídačku, jak si zrovna vzpomenu, a ryby jsou zdravé. Ta mláďata by už měla být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2016 16:53 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: zatatecnik
Tak na to zapomeň. Pokud teď založíš akvárko, tak budeš muset počkat minimálně měsíc, než se alespoň trošku zaběhne. Pokud dáš samičky do čerstvého akvárka, tak počítej s tím, že to zřejmě nepřežijí. Samičky nech v tom stávajícím akvárku a příště je můžeš dát do toho nového - to akorát vyjde na další vrh. Je možné, že ti v akvárku nějaká drobotina přežije, pokud máš ale dostatek rostlin. V porodničce je zbytečně nenechávej a nestresuj je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 15:21 zatatecnik
Mam uz desetilitrove akvarko ale bohuzel jeste neni zarizene zatim jsem dve co vypadaji ze by to na ne melo prijit izoloval do porodnicky a dokonce tydne zaridim to mensi akvarko poradne a budu je izolovat tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2016 12:58 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: zatatecnik
Ta porodnička je fakt jen na nezbytnou chvilku, pokud chceš mít samici odděleně delší dobu, tak je lepší pro ni zřídit cca 10ti litrové akvárko a nacpat ho rostlinkama - jemnolisté/plovoucí.Růžkatec, egeria, mechy, hydrilla, pistia atd. a nebo sehnat plastovou nádobu cca 10ti litrovou + rostlinky. Na vrch to chce určitě sklo, ale tak, aby tam šel zas i vzduch a věř mi, že ryba se bude cítit mnohem lépe než v té porodničce, ze které se bude snažit dostat pryč, pokud tam bude ještě dlouho předtím, než začne rodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2016 12:49 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: odikcz
Dost teda pochybuji, že když se rybě takto omezí prostor, že jí to nevadí (i kdyby tam byla měsíc). S tímhle přístupem uhyne dřív než porodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 12:32 Muž odikcz [114] Re: zatatecnik
PeťunaJe to normální tvar samičky = na malý si ještě počkáš. Snažit se je pak odchytávat v nesterilním akváriu (mezi dekoracemi, rostlinami, ...) je zbytečná složitost = pořiď porodničku (pokud to chceš vůbec nějak řešit).

zatatecnikPaví oka dřív zvládali celý život v litrové sklenici od okurek bez filtru. Teď to jsou všechno přešlechtěný importy, ale pořád je to minimálně náročná ryba. Porodnička se vloží do akvára = voda v porodničce je stejná jako v akváriu a sama se mění neustále za čistou = pouze se tím omezí prostor pro rybu a věř, že jí to nevadí (i kdyby tam byla měsíc), jen ji nezapomínej krmit. Jinak stačí třeba chomáč Růžkatce, ve kterym se malý schovaj a můžeš tomu nechat volný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2016 11:49 R Muž afc1886 [14655] Re: zatatecnik
Co říct,snad jen že těch rybek bude časem tolik,že nebudeš vědět co s nima.Vím,že malé rybičky potěší každého akvaristu,ale já bych doporučil pořádně zarostlou nádrž a ať přežijí ty nejsilnější. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 11:42 zatatecnik
Minuly tyden jsem mel brezi gupku ktera vrhla. Bohuzel ostazni rybky vsechen poter sezraly. Proto jsem koupil tuto porodnicku: www.superzoo.cz/…

Mam dalsi u ktere si myslim ze by mohla v brzke dobe rodit ale nedokazu odhadnout jestli to bude za den nebo treba 4 dny. Nerad bych o prirustek prisel ale nechci zbytecne rybku stresovat takze prosim nekoho zkusenejsi jestli by mi poradil zda je pro rybku ta porodnicka problem nebo v ni dokaze vpohode vegetovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 22:21 nnick Re: Peťuna
Podle mne máš ještě trochu čas. Jinak se připrav, že malé budeš mít oddělené minimálně 2 měsíce. Já jsem zkusil přidat do akvária zhruba měsíční gupky( velikost cca 2cm) a samice betty je polykaly na dvakrát a samec jako jednohubky. Přitom, když se narodily tak se dokázaly několik dní úspěšně schovávat v rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 21:04 Peťuna – Porod
Fotka k příspěvku Ahojky,chci se zeptat.. Za jak dlouho asi budou rodit? Chtela bych je odchytit, at mi je betty nesezerou,jsou to prvni mimca :-) za kvalitu fotky se omlouvam..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 20:04 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky
V prosinci jsem na aquaburze koupil dvě samice pavího očka a jednoho samce. Samice již byly oplodněné a ještě v tom prosinci porodily. Celé dva měsíce co jsem je krmil živou a mraženou artémkou nebyla žádná úmrtnost. Pak jsem přešel pozvolna na mraženého cyklopa + občas vločkové. Asi poslední 2 týdny se děje to, že mi začínají postupně odcházet všechny samice. Někdy za den jedna, někdy i dvě, tři. Samci jsou naprosto v pohodě. Ani na samicích není nic co by předznamenávalo nějaký problém. Jsou aktivní, žerou s chutí a pak najednou je po ní. Taková náhlá smrt. Ještě podotknu, že se jednalo o modrou variantu. Teď už stejným postupem krmím i ty lednové, které se narodili už spojením samic samcem jiné varianty a u nich žádná úmrtnost není. Napadá Vás nějaký logický důvod tohoto jevu? Osobně si myslím, že jde o přešlechtěnost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 21:12 Abarth Re: romant
Ale zase gupky sú dosť nachylne na plutvičky čital som že ostatné rybky ich radi okusujú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 21:10 R Muž romant [27982] Re: Abarth
Pproč to neuděláš, jak sjem ti psal? Když už jsi se rozhodl to akvo změnit, tedy osádku, tak se mrkni ze živorodek třeba na rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova 2 kluky a 6 holek a když bude ta lepší filtrace, tak i tu partičku hejnovek si budeš moci dovolit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 21:06 Abarth – 60x30x30 54l
Zdravím takto podvečer, chcem sa opýtať aké by bolo ideálne množstvo gupiek do akva stým že by som to chcel doplniť plžmi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 15:33 Koště Re: FrantaAquarium
Gupky jsou bordeláři, neonky čistotné, což mluví samo za sebe. A jinak je to prostě guláš, hezčí, alespoň pro mne, je jedno velké hejno, max 2 hejna u osádky, kde každý hejnový druh obývá jinou hloubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 14:08 FrantaAquarium
Myslíte že je dobré chovat spolu gupky dánie zlaté a tetry neonové a modré

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 21:47 R Muž romant [27982] Re: Buduna
Tááák to nevím, jenom podle těch příznaků soudím, že ten druhej břeh bude tím lepším řešením. Osobně bych to viděl na nějaký bakteriální problém uvnitř ryby, ale o příčinách nehodlám spekulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 21:37 Buduna Re: romant
Dík já si myslím totéž spíš se mi jedná o to jestli to může ohrozit i zdraví ostatních rybiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 20:11 R Muž romant [27982] Re: Buduna
Poslal bych jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 16:10 Buduna Re: LiborSprysl
Ahoj asi mám nemocnou samici gupky nafoukla se a mladé mít určitě nebude dala jsem ji do karantény po dvou dnech se mi zdá že se nevyprazdnuje jako ostatní na dně nejsou vidět žádné výkaly a když odpočívá tak jí to táhne ocáskem nahoru a na boku se jí udělal bílý flíček asi milimetr velký nevíte někdo co to může být a zda to může ohrozit i ostatní rybky? Moc děkuji za jakoukoliv radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33438x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=301