Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:55 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Ria542
Myslel jsem nějaké poddruhy :-D nebo variety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 08:02 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: Kryštof
No predsa pávie očká!!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:17 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Ria542
A jaké jestli se můžu zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:11 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: Kryštof
Tak super!!! potlesk Konečne som našla vhodné rybičky pre mňa. ;-) Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:09 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kryštof
Samci ? Nee, maximalne o samičku, aby se s ni mohli podělit o své geny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:05 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: Kryštof
Čítaš mi myšlienky, možno až na tie samice, neviem, či chcem mať potomstvo. ;-) Uvidíme. A oni sa snesú, nebudú sa biť, alebo podobne? hmm Ďakujem veľmi pekne!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:01 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Ria542
Na začátek jeden pár a možna 3 krunyřovce jednopruhe, ale fakt kvalitni filtr a výměna vody, samci se daji chovat ale nebudou žádní potomci ;) a na tom bych začal, jen cca 2 samce a pokud přežít tak 3 měsíce tak pak i samičku a pak ty otíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:50 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: Kryštof
Dobre, mne aj tak vôbec nevadí, že sa mi krevetky moc nerozmnožia (to som pôvodne chcela docieliť ;-) ). Snáď nájdem nejakú tu akvaristiku, ktorá by mi ich aspoň trochu brala, lebo ich nebudem mať kam dať. Koľko ich tam asi mám dať? (môj otec tvrdí, že stačí nejaká ta tehotná samička, a je to) (len samcov sa asi chovať nedá, však?) Prípadne dajú sa kombinovať s inými menšími rybkami (viem, s ohľadom na 30l)? Aká asi veľká ta gupka môže byť v 30l aq? (vedia sa prispôsobiť, alebo???) Ďakujem!!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:41 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Ria542
30L JE v poho ale pro zkušenější, musiš víc odkalovat a čistit a měnit vodu, s cherrynama klido pído ale budou žrat mladé takže se ti skoro nebudou množit, někdy se některé podaří zdrhnout, oka se rozmnožují strasně rychle, mladé žerou jak které, stejně jako u lidí, někdo má rad maso někdo banány, v akvaristice větsinou neberou, záleží na domluě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:34 Žena Ria542 [40] - Miniakvária – Nano a paví očka
Ahoj, tak som to prehodnotila, bude to 30l, nie pôvodných 20l (môj otec našiel jedno aq na záhrade, používal ho, ale potom skončil s akvaritikou), takže sa chcem spýtať, či môžem chovať pávie očká (to asi hej), či môžu byť s krevetkami, a koľko ich tam asi má byť??? Ako rýchlo sa rozmnožujú, zožerú tie dospelé mladé (ak by sa niekam neschovali), prípadne berú Vám prebytky akvaristiky (zoberú mi to?)??? Ďakujem!!! ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:43 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: duko1995
Mě to berou v akvaristice, ale záleží na domluvě :-D zkus se zeptat ale očka bych neprodaval :) ve velkoodchovem to vyjde lít takže z pěti akvaristik co jsem se ptal jen jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: duko1995
Zas tak snadné to není. Ale můžeš to zkusit. Je potřeba se dopředu domluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:06 Muž duko1995 [32] Re: Kryštof
není akvaristyka ale v jiném meste je,a myslíš že to vykúpia ? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 16:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: duko1995
Moje měčovka rodila 2dny, nechápu jak to zvládla ale aspon si myslím závisí to na teplotě a vystresování a mačovka není očko ale většinou v řádu hodin někdy i minut ale to jsou zas vyjímky. Bud v klidu když požere za 3 tadny mas znovu když ne tak bude kalamita, nevím kam je budes dávat, říkals že ve Skalici akvaristika není, dej tomu volný pruběh pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:46 Muž duko1995 [32]
jak dlouho múže rodit lebo vypadá to tak jakeby stále rodila už aspoň 2 hodiny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:31 Muž duko1995 [32]
takže prišel sem z praxe otevru krit kouknu do porodničky že dám samici žrát a co nevidím aspoň 20 mladýých :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 11:44 Muž malyLibor [5371] - Asie
Nenapadá mne, kde se lépe zeptat než v tomto vlákně. Nevíte lidičky někdo o nějaké výstavě gupek někde v okolí? Tím myslím tak do 300 kiláků od Olomouce, případně i dál, pokud je tam dobré spojení vlakem? Moc rád bych zas jednou viděl opravdu kvalitní gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 11:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: duko1995
Ty moc chceš te potěr že? Uvidíš za chvíli budeš mít kalamitu pavích ok a nebudeš vědět co s tím. Potom snadno vzniká problém přerybnění a neschopnost odbourátvat škodlivé látky. Další odchovy už dělej ve společenské pokud neděláš řízený odchov kvůli nějaké barevné variantě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 11:00 Žena Verimmi [173] Re: duko1995
nevím jakou máš porodničku , nebo co si pod tímto názvem mám představit, pokud nějakou koupenou plastovou, ty jsou konstruované většinou tak, že
mladé propadnou do spodního prostoru kam samice nemůže, takže tam bych se nebála sežrání a pokud je tím myšleno nějaké malé akva, tak růžkatec by mohl stačit, malé mají většinou snahu se hned schovat a taky záleží jak velká je samice kanibalka, já si nechala ve svém chovu jen dvě, které mláďata ani jednou nasnědly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 10:51 Muž duko1995 [32] Re: Verimmi
Ja sem ji dal do porodnicky a tam ružkatec nech se mlade schovani pred ni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 10:28 jamajcan Re: Verimmi
Verimmi napsala:..... že se jim začne jakoby otvírat ta dírka, kterou pak rodí mláďata,.... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 10:15 Žena Verimmi [173] Re: duko1995
pokud už polehává tak bych porod čekala každou hodinou, či dnem. většinou se straní ostatních a já dokonce pozoruju že se jim začne jakoby otvírat ta dírka, kterou pak rodí mláďata, ale to už je fakt chvilku před porodem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 22:53 Muž duko1995 [32] Re: romant
jojo už poleháva alebo je u hladiny a moc neplave :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2013 20:26 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Klasická otázka pro majitele křišťálových koulí. :) Jakmile se začne více stranit a třeba i trošku polehávat u dna, vyhledávat nějakej klidnější kout, tak to už je ten její čas. To odsleduješ a když ne teď, tak jistě při příštích porodech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: duko1995
Klidně zitra :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:23 Muž duko1995 [32]
dobrý večer chcem sa opítat mám samicu pavího oka už dlouho má skvrnu ted sem si všimel že má hranaté bricho prosím vás kdy asi porodí ? dekuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 06:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lutien
Lutien napsala: No, to už si nepamatuji. Ale jako osoba snažící se o zodpovědnou starost o své ryby, jsem si přečetla co nejvíc literatury před porodem naší samičky. Vím, že někde dokonce psali, že se dají dát do zavařovací sklenice (to je přece hrozný prostor ne?), ale nějak jsem si nevšimla rady, že dno má být bez substrátu - ani by mě to nenapadlo, vždyť to musí být pro ty ryby divné...[/cite/



Pokud to fakt byla akvaristická literatura, pak vážně pochybuji, že by tam psali o neměnění vody... ;-)
V zavařovačkách....teda těch velkých okurkových...začalo kariéru mnoho profesionálních akvaristů... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2013 00:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lutien
To je ideální odkalovač. Písek ze dna ti zvedne do určité výšky, ale ten pak zse padá zpět proti proudu a tím se vyčistí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 17:38 Žena Lutien [12]
Aha. já má modalovač jako trubuci vypadá nějak takle akvarijni-odkalovace.heureka.cz/….

zkusim to teda zacpat trosku at mi to neodsaje i pisek.

dík:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   08.03.2013 16:43 Muž Yirka [9126] Re: Lutien
Na konci té trubice bys měla mít rozšířenou část, tzv. zvon, v kterém by ten písek měl zavířit a padnout zpět. Nejlépe ten proud a víření zreguluješ prstem na výtoku hadice.
A jinak, ancistrusi spíše dodají, než by něco odebrali, jsou to totiž slušní bordeláři. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 16:38 Žena Lutien [12] Re: LiborSprysl
No, to už si nepamatuji. Ale jako osoba snažící se o zodpovědnou starost o své ryby, jsem si přečetla co nejvíc literatury před porodem naší samičky. Vím, že někde dokonce psali, že se dají dát do zavařovací sklenice (to je přece hrozný prostor ne?), ale nějak jsem si nevšimla rady, že dno má být bez substrátu - ani by mě to nenapadlo, vždyť to musí být pro ty ryby divné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 16:35 Žena Lutien [12]
díky vše za reakce.

ještě jeden asi dost trapnej dotaz:když budu nasávat odkalovací trubicí ten binec (kupodivu tak skoro žádný není asi díky dvoum ancíkům) tak mi to přece bude sát i ten písek ze dna - je na to nějakej fígl, aby tam ten písek zůstal? já mám ve společenském akváriu kameny tak s tímhle zatím zkušenosti nemám, a nějak mě tohle nenapadlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2013 05:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lutien
Lutien napsala: Zdravím veškeré akvaristické osazenstvo tohoto fóra:)
Poraďte mi, prosím. Četla jsem, že se raděj nemá měnit vůbec. Mám tam malý vnitřní filtr, pískový substrát a kytky.Voda byla pořád průzračná, ale teď se během dvou dní začíná kalit.


Co to čtete za obskurní literaturu, v níž píšou takové kraviny? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 18:42 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Tu doporučenou 1/3, klidně i 1/2 a to denně, vodu si můžeš nechat do druhýho dne odstát a teplotně sladit, dno je u takovýto nádrže ideální mít bez substrátu a to jenom holý, kde je všechen bordýlek hned vidět a stahovat ho klidně taky denně, přecijenom je to pidiprostor a bude vyžadovat denní péči, bez toho to nepůjde a mladý budou jinak padat. Další nutná podmínka pro zdárný odchov je futrování krmením a to několikrát denně. V tomto mini akvu to bude řehole, hodně zdaru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:36 Muž Yirka [9126] Re: Lutien
6 litrů coze To moc fungovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:19 Žena vondr001 [674] Re: Lutien
Pokud ta voda bude odstátá, tak jim to vadit nebude. Můžeš měnit 1/3 vody, nezapomeň alespon 1 týdne odkalit dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:12 Žena Lutien [12] – malé gupky - výměna vody
Zdravím veškeré akvaristické osazenstvo tohoto fóra:)
Poraďte mi, prosím. Mám zaběhlou malou nádrž asi 6 l), kde se mi asi před deseti dny narodila paví oka. Mají se dobře a hodně jedí, tudíž dělají hodně nepořádek. Jak mám, prosím, vyměnit část vody, když ty potvůrky nesnesou čerstvou vodu? Četla jsem, že se raděj nemá měnit vůbec. Mám tam malý vnitřní filtr, pískový substrát a kytky.Voda byla pořád průzračná, ale teď se během dvou dní začíná kalit.

Jak na ně, prosím? Nemůžu třeba vyměnit jen jeden litr a třeba za dva dny další atd? třeba by jim taková výměna nevadila, už to nejsou novorozeňata, pěkně rostou:)

Dík:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.03.2013 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Verimmi napsala: neříkám, že nemají výkon, ale pokud jde o velikost "plochu" toho bioakvacitu uvnitř, který zachytává nečistoty, tak pokud je to ten nejmenší, jako že vypadá, že je, tak tam je kostička teda dost malá, tudíž se rychle zanese.
A tím že nefunguje jsem myslela to bublinkování, protože čím níže ho v akva dáš tím méně bublinek je schopen pustit.(ale to asi platí skoro pro každý filtr :) )

Reagoval jsem spíš negativně na tuto větu...tento filtr je na nic... sama jsem ho měla doma, má malou filtrační plochu toho "molitanu" a opravdu musí být těsně pod hladinou, jinak skoro nefunguje.
Budu reagovat i na další vysvětlování a také ne pozitivně...Například motorové pily jsou také různých velikostí a síly. Každý typ je určený pro typ práce. Podobně je tomu i v případě těchto filtrů...Takže s vámi zase nemohu souhlasit...
Svého času jsem dělal L.simillima v nádrži vysoké 25cm, ale 140 cm dlouhé. To bylo v místnosti bez centrálního vzduchu. Na každé straně tento jeden filtřík a nemohu si na něj stěžovat. Účelově použitý plnil svou funkci naprosto skvěle. Samozřejmě, že vím o jeho rozdílném fungování u hladiny a u dna v případě vyšších nádrží. Ale to bude právě tím používáním ve správných velikostech k určitému typu práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:23 Žena Verimmi [173] Re: LiborSprysl
neříkám, že nemají výkon, ale pokud jde o velikost "plochu" toho bioakvacitu uvnitř, který zachytává nečistoty, tak pokud je to ten nejmenší, jako že vypadá, že je, tak tam je kostička teda dost malá, tudíž se rychle zanese.
A tím že nefunguje jsem myslela to bublinkování, protože čím níže ho v akva dáš tím méně bublinek je schopen pustit.(ale to asi platí skoro pro každý filtr :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 19:22 R Muž romant [27987] Re: Aleš
Ty filtry tam nech společně, tedy jestli jsi už ten původní nevyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 19:20 Aleš – Odpoved
Tak jsem dneska koupil klasický molita. filtr a zapojil jsem ho na muj starý komresor.
Dnes jsem vylovil zatím 1 malou mrtvou , tak uvidím jak se to dál bude vyvíjet.
Doufám že to dopadne dobře . už mě nebavý furt lovit mrtvá oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 15:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Není mi z fotky jasné, co je to za typ a jaký má výkon...ale svého času jsem na tyto filtry nedal dopustit a je to tak maximálně šest,sedm let nazad...Pravda čistit se musí častěji, ale výkonnost mají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.03.2013 21:00 Žena Verimmi [173] Re: Aleš
tento filtr je na nic... sama jsem ho měla doma, má malou filtrační plochu toho "molitanu" a opravdu musí být těsně pod hladinou, jinak skoro nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.03.2013 19:46 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Aleš
daj ten filter až tesne pod hladinu aby ju jemne čeril.voda sa bude čerením prevzdušňovať a bude aj stíhať cez hadičku vzduchovanie.teraz je ten filter moc hlboko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   03.03.2013 16:59 - Re: Aleš
A potiahne ti tá hadička vzduch až tak dole?Pri zanesenejších filtroch,len tažko.Umiestnil by som filter bližšie k hladine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:57 Aleš – Odpově
Fotka k příspěvku Tak jsem na filtr dal tu hadici a vymenil vodu. Uvidím jestli to zabere.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:43 R Muž romant [27987] Re: Aleš
Tak jasně, vzduchovat víc můžeš a hlavně ty výměny vody, denně a futrovat, futrovat, jak jsem ti psal kup nějakej mražák, třeba artemku a uvidíš jak povyskočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:34 Aleš – odpověd
A mám tam dát na ten filtr.tu hadici aby se pořádně prokysličilo.Místo té trubičky co je nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.03.2013 13:27 R Muž romant [27987] Re: Aleš
Aleš napsal: Filtr je z molitanem jemným.Jasně, ale má výkon jako prase a pidi filtrační objem, je to tzv. honič vody, kdežto ten bublifuk si jen tak pobublává a má v porovnání s tímto Tvým filtrem několikanásobný filtrační objem, což se hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:24 Aleš – odpověd
Filtr je z molitanem jemným.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=601