Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 17:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
Má to na několik vrhů, kolik netuším.
Asi bych neočekával méně, než půl roku, možná 3/4. Otázka je, zda stojí za to čekat a nepořídit rybu jinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 17:34 Žena petulinakk [2016]
Na jak dlouho cca si samice gupky vystačí s jedním oplodněním? :-)
Tzn. když jsem si přinesla samici evidentně už "v tom" z akvaristiky, a zamýšlím od ní odchovat potomstvo s konkrétním samcem jako pokus o barvu, za jak dlouho se můžu spolehnout že potomstvo bude právě tohoto páru?
Tady v atlase se píše "několik" měsíců, ale to můžou být dva měsíce stejně jako dvacet... netušíte to někdo přesněji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 18:17 R Muž Anthrax [4755] Re: Dynlik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 18:30 Muž Dynlik [0] – Délka života samečků
Ahoj.
Jak dlouho vám žijí samečci pavích oček?
Máme v akváriu 2 samečky pavího očka - oba jsou zachráněný potěr z příšerně udržovaného akva (jeden má křivou páteř, polehává a prapodivně plave :-O ). Druhý sameček v poslední době často leží a trochu vybledl, jinak se chová normálně. Je jim cca. 10 měsíců.
Jde jenom o stáří, nebo je něco špatně? Ptám se hlavně proto, že nedávno pošla jedna tetra ohnivá a asi 2 měsíce zpátky druhá.
PS.: Otravu škodlivinami bych rád vyloučil, protože krevety se chovají absolutně zdravě a čile.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 20:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Suntour
-už samotný počet odchovu, co zde uvádíte, je neobvykle malý
-vložte fota samců
-teplota u guppek neovlivnuje poměr, o několik příspěvků zpětně jsem vložil odkaz na studii, kde se potřebné dozvíte v širších souvislostech
;-)
-anotace-
-pokud něčemu v té studii nerozumíte, pokusím se vysvětlit
-(u mě, by tento typ studie neprošel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 20:01 Muž Suntour [4] Re: Viktor0003
Populace je promísená. Ok jsem se chtěl zbavit. Dal jsem pryč podstatnou část. Nechal jsem si tři nebo čtyři pěkný samce a dvě samice. Populace mi opět roste, jak je obvyklé u ok. Ale skutečně jsou to samé samice. Teď cca hádám tak 15 kusů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:49 Viktor0003 – gupky
Souhlasím s lacewings a zdravý kmen je základ úspěšného chovu. To neplatí jen u gupek ale u všeho. Občas vyměnit krev je taky potřeba - pokud nechováš určitou variantu tak nemáš žádný problém :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:33 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Suntour
Gupky už mám hodně dlouho ale tohle nesleduji. Párkrát jsem se ale dočetl že to je teplotou. Už si ale nepamatuji ale při které se rodí více samců, jestli je to tedy pravda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Suntour
-pořídit si zdravou a vitální skupinu guppek, nezatíženou geneticky na genech "ino", případně dalších složitých gen. kombinací,potřebné ke vzniku určité dané bar. formy
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:00 Muž Suntour [4] – Chci samce
Prosím o konkrétní radu jak otočit populaci ok ve prospěch samců pivo
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:00 Viktor0003 – Voda
Zkus přitvrdit vodu nějakým přípravkem u udělej si testy jestli máš čím. Pokud bude vše v normálnu tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:12 Muž Suntour [4] – Samice
Tvrdá voda = samice ?
Oka se mi rodí jak plevel a mám jen samice.
Většinu ok jsem dal už pryč a nechal si tři krásný samce.
Opět mám AQ plný ok ale jen samice. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2017 22:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-Proximátní kontrola pohlavního dimorfismu u živorodky Poecilia wingei
- www.google.cz/…

-to by mělo stačit ohledně náhledu na dotázané ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 19:30 Viktor0003 – Samci
Ahoj Suntourne, četl jsem odkaz, který sem někdo dal a tam se psalo že pohlaví lze ovlivnit kyselostí vody. Sám mám stejný problém, že se mi urodí třeba 3 samci a 20 samic... Myslím že se tam psalo čím trvdší tak víc samců, ale fakt nevím jak se to tam psalo. Samice bývají v akvaristikách výtaným zbožím (třeba darování ,výměna..). Zkusil bych to nejdříve tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 18:38 Muž Suntour [4] – jen samice
Ahoj, mam v AQ paví očka. Dostal jsem je :(
A všiml jsem si, že se mi rodí většinou samice. Chci pěkný samce :-)
Jak je to možný ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 17:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Belisana, LiborSprysl
-....,ale i zcela jiný důvod , třeba v oblasti genetiky ,
-třeba např.na základě ,,Dědičnosti znaků - pohlavím ovládaných,,
-kdy jedním z kontrolovaných znaků u ´´Guppek´´ je třeba zebrovitá kresba
-atd.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 15:24 beefeather Re: LiborSprysl
Takže jim opravdu nebudu nijak škodit když budu mít jen samečky...? To by bylo super, nevím co s tou drobotinou pořád dělat... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2017 15:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Belisana
To není proto, aby jim nikdo nekonkuroval, ale protože si mnozí lidé obecně kupují samce na okrasu nádrží a množení vůbec neřeší... samice řeší jen chovatelé, kterým až zas tak primárně o okrasu nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 13:15 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: beefeather
Viděla jsem video z velké pěstírny v Německu, a tam to tak mají cíleně, v obrovské nádrži měli jen samce, a prodávají právě jen je, asi aby je pak někdo nemnožil a nekonkuroval jim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   17.02.2017 12:09 Žena drvi [2894] Re: beefeather
Já mám takto separované samečky (právě z důvodu, aby se nepřemnožili) v jednom akváriu a funguje to dobře. Prostě takový "pánský klub" :-D . Neperou se, nestresují a vypadá to pěkně palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 12:07 beefeather – gupky - jen samečci
Dobrý den,
má někdo zkušenost s chovem pouze samečků v akváriu? Narodilo se mi výrazně víc samců a obtěžovali ve stávajícím akváriu samičky v menšině. Přemístila jsem tedy několik dospělých samců zvlášť do samostatné nádrže a kupodivu se zdají spokojení. Živě plavou, nehádají se, neperou.. Lze je takhle nechat? Nebo co děláte s přebytky ryb?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 11:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Video ...
... s 'dunajskými gupkami' www.facebook.com/…
Testoval jsem nové granule pro osmáky degu a činčily :).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 11:40 Bacoun
Děkuji všem za postřehy.Dozvěděl jsem se zase spoustu nových informací,což je pro mě jen dobře.Ale ne o gupkách,na které jsem se prioritně ptal.Ale i tak díky X-) palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 11:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: romant
Taky jsem vždy dával současně, ale poslední akvárium jsem založil jen s levatkama (mj. proto, protože tam časem chci rostliny, které jsou citlivé na okružáky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   08.01.2017 09:14 R Muž romant [27987] Re: JirkaŠčobák
Doporučil bych oba dva druhy současně a hned při zakládání akvária, ostatně dělávám to tak, ale já jsem na opačný straně "barikády", já měním vodu po založení klidně denně a klidně měsíc, no prdlouš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 01:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Bacoun
Doporučuju levatky. Okamžitě první den. 20-30 ks. Okružáky až po nějaké době. Nejde to přesně časově určit, zásadní je, kdy nastoupí řasy. U obou šneků jsou totiž rozdíly ve stravě. Levatky vůbec nežerou rostlinný odpad a snad vůbec řasy. Levatky zajímá slepá hladina, hnědé povlaky řas při zakládání akvária a nejrůznější biologický film, který se tvoří hned v úvodu. Samozřejmě, aby mohl člověk ocenit jejich klouzání po hladině, není dobré mít silný filtr, protože jinak je to odfoukne.
Okružáci se budou zajímat o řasy a rozpadající se listy. Samozřejmě je můžeš nasadit hned první den, ale osobně začínám u posledních akvárií preferovat systém: "použiju, co zrovna potřebuju". Takže nejdřív čekám, jak se akvárium vyvine a podle toho do něj nasazuju druhy "na práci".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:34 Bacoun Re: afc1886
Ty mám v plánu dát jako první cca.po 14 dnech a tak po měsíci jsem myslel,že bych tam dal ty gupky.Abych pak nemusel gupky pracně odlovovat,tak je asi fakt lepší to nechat jen na těch okružákách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2017 18:08 R Muž afc1886 [14681] Re: Bacoun
Já bych dal na zajetí jen okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 17:44 Bacoun – Zajetí nádrže
Zdravím,
Chtěl bych založit nové větší akvárium (cca.120 - 160 l) a mám v plánu na zajetí do něj dát Gupky z 54 l akvária.Musí být složení oboupohlavní.Nebo tam můžu dát jen samice(budou tam nějakou dobu),aby se mě tam moc nerozmnožovaly.A nebo jen samce?U samců nevím,jestli by se nenapadali,když tam budou sami.Akvárium je plánované pro jiné druhy ryb.Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 09:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: sachlj
A o tom to je ... pouliční směsky všech druhů zvířat vydrží více, než šlechtěná plemena... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 08:23 sachlj
Jen nechápu co je za problém s chovem gupek. Od dětství beru, že je to rybka co se nekontrolovaně množí tak, že jsem ji několik sezon dával do podmisek u květináčů, kde stála voda, aby mi v létě likvidovali komáří larvy dřív, než se z nic vylíhne krvežíznivá samička. a taky mi složili jako živé krmení. Tam se množily. Tedy nešlo mi o nějaké nádherné výstavní samečky, to ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 18:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lala
Určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:27 R Muž afc1886 [14681] Re: Lala
Jediná a nejlepší rada je se konečně zaregistrovat a zařídit prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:24 Lala – ...
Ešte mám jednu otázku, bude potrebné zakúpiť aj nejaké vzduchovanie? V obchode som videla plno tých kamienkov, truhličiek, pumpičiek a iných srandičiek, ja len že či je to nejako nezbytne potrebné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.01.2017 02:48 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Lala
Nejde jen o to, zda kamínky šumí. Substrát nemá být hrubý, ať se v tom moc nehromadí detrit a dá se z povrchu snadno odsát, což umožňuje mít početnější hejno ryb bez pozdějších náhlých "nevysvětlitelných" otrav po vzniku a uvolnění metanu i nežádoucího zvýšeného bujení řas a i ta bílá barva není šťastná volba . To dřevo (nevím, jak je velké) v tak malém objemu nemusí být ku prospěchu osádky a pokud tam bude mech a ne opravdu jen ta řaso-koule, tak se v tom bude zachytávat mnoho odpadu a ten anubias, no dejme tomu, že se dá jako menší součást flóry tolerovat (upevnit alespoň ten nana na povrch kamene). Plži, např. ti okružáci, hodně zatěžují vodu a brzo nádrž zamoří , tak pozor na to. U filtru je vhodné posoudit, jak je řešen jejich nasávací systém - otvory, filtrační médium, aby to nevcuclo, nezachytávalo i potěr, případně krevetky, když je někdo má společně s rybami. Jestli budete řešit i ohřívač, je závislé na teplotě místnosti.

Odhodlal jsem se ke své škodě dopsat tyto věty a opravdu z toho radost nemám .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 23:28 Lala – ....
Filter mám výkonný dosť, mám taký ten vonkajší, o kamienkoch mám zistené tiež, v octe nešumia... rastliny by mali prísť o tri dni, slimáky a svetlo vybavujem.
Neviem či bude čas aj na prezentáciu, ak hej tak ju urobím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 23:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lala
Moc pěkné vyprávění je tady: e-akvarium.cz/… Čísla 20, 21, 22.
Doporučuju, zařiď si, ať se ti dá poslat soukromá zpráva (toto zrovna nepatří do tématu gupek, ale nemám ti jak jinak dát vědět).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 23:22 Lala – ...
Áno to je presne tá gulička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2017 22:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lala
Mechová kulička je toto? rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila
Slimáky (šneky) nekupuj! Aktuálně nechceš (nepotřebuješ) žádného takového, co se dá koupit. Potřebuješ levatky rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ricni a kružníky rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky To je všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2017 22:11 Maq Re: Lala
Lala napsal: Och a sľubujem, že už nebudem otravovať :-D
Když se začátečník vyptává, nikdo to tady za otravování nepovažuje, a naopak se oceňuje, že má zájem věcem porozumět a dělat to jak se má. Jen je třeba opravdu dbát na to, klást každou otázku jen v příslušném vlákně/tématu. Správci pak mají práci udržet v tom pořádek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:19 R Muž afc1886 [14681] Re: Lala
Teď už by to chtělo se jen zaregistrovat,zřídit prezentaci akvária,kde uvedeš co nejvíce pravdivých udajú,přiložíš nějaké fotky a pro volný čas máš tady něco ke čtení. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Edit-jenom tě poprosím,aby jsi vkládala dotazy do vhodných témat.Děkuji a přeji,aby se ti dařilo nejen s akvaristikou. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2017 20:11 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Lala
ano, filtr nevypínej, ani na noc. Ale osvětlení je potřeba, aby ti rostlinky nestrádaly. Kryt na to nemá vliv. Šneky nekupuj, zkus si od některého kolegy sehnat jen pár okružáků, pro rychlejší záběh akvária. A je dobře, že se ptáš, než něco dělat špatně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:05 Lala – ...
Dobre, takže som dnes bola v zverimexe, kúpila som si obyčajný biely štrk dva anubiasy barteri (jeden obyčajný a jeden nana), neodolala som ani tej machovej guličke (vraj jávsky mach), okrem toho som už nekúpila žiadne rastliny lebo po porovnaní cien s internetom, no radšej si ich objednám. Tiež som si kúpila také väčšie biele kamene a jeden koreň (vraj mopani drevo)
Rybičky mali krásne a bolo ťažko odolať... ale odolala som a kúpila som radšej ešte filter, nič zložitého, vlastne ten najjednoduchší čo mali. Chceli mi predať aj nejakých slimákov, ale o tých ešte nie som rozhodnutá a bola by som rada keby ste mi poradili nejakých takých čo mi najlepšie nevylezú von z akvária :)
Nekúpila som si ani svetlo, pretože nemám kryt a tak neviem či je to potrebné, ale akvárium už je zasadené so štrkom vo vnútri, filter beží tak teraz ostáva len čakať. Mám však ešte jednu otázku, filter teraz musím nechať bežať nonstop?
Och a sľubujem, že už nebudem otravovať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 17:36 - Re: Lala
Lala napsal: ... alebo je niečo čomu sa mám vyhýbať oblúkom?
Umelinám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2017 15:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lala
Skrýše ve smyslu skýší nepotřebuješ. Gupky jsou hejnové ryby. Už jsem to někde psal, ale samičky gupek podle mě uvažují: "Žrádlo, žrádlo ... jedeš chlape ... žrádlo." Samečci gupek uvažují: "Samička, samička, konkurent, samička ... trocha žrád ... samička." Když chceš, aby se měly fajn, nepotřebuješ žádné dekorace a skrýše, ale budeš je krmit třeba i dvakrát (3x) denně po malých dávkách, pokaždé jiným krmením (3 základní, 8 dalších doplňkových). Pro mě je základ živý grindal, dva druhy vloček a drcená spirulina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 14:41 R Muž afc1886 [14681] Re: Lala
Žádné plastové dekorace,stačí mít pořádně zarostlé akvárium živými rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 14:27 Lala – ...
Takže ešte raz ďakujem za všetky odpovede, už mám tak nejako načrtnutú predstavu toho čo bude treba urobiť a ako si to chcem zariadiť, každopádne ste mi všetci veľmi pomohli :), mám už len jedinú otázku, aké dekorácie potrebujem? Sú potrebné nejaké špeciálne skrýše alebo je niečo čomu sa mám vyhýbať oblúkom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2017 09:33 Maq Re: karmen1976
Mně to jako tak škodlivé prohlášení nepřipadá.
Začátečníci jsou masírováni do pořizování techniky, to jsme tu už probírali a všichni se snad shodneme. Stejně tak je evidentní, že podléhají zkreslenému dojmu, že když mají filtr a ten honí vodu pěkně zčerstva, tak udělali pro zdraví akvária to podstatné a ostatní půjde samo.
Neuškodí pokud někdo občas vysloví názor kontrastní a význam filtru bagatelizuje až skoro k nule.
Pomůže to rozpoznat význam filtru v dimenzích bližších realitě.
(Abychom si rozuměli: Já sám filtr vždy používám, vnější, a jeho obsahu, uspořádání a výkonu věnuji náležitou pozornost.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.01.2017 06:46 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
Jirko promiň. , ale nemůžeš přeci napsat začátečníkovi že filtr je dobrý k tomu aby roznasel teplo po akváriu! !
Dyt to proboha není! funkce filtrace v akváriu. .. tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 01:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lala
Fotka k příspěvku Takhle. Udělej, aby ti rostliny rostly. Pokud nerostou, je jedno, jestli máš nebo nemáš filtr - je to stejně zle. Filtr je dobrý, když potřebuješ topit a distribuovat teplo od filtru po akváriu. Gupky zvládnou rozmezí 16-27, takže filtr nepotřebuješ.
Když ti rostliny budou růst, začneš se snažit, aby to bylo zarostlé aspoň takhle: foto. Toto byl stav, ve kterém jsem do akvária vložil dva páry živorodek (nebyly to gupky, ale elegansky, ale gupky by přežily taky). Čím menší, tím lepší, úplně ideálně potěr. Potěr přežije všude. I v třílitrovce, pokud v ní jsou nějaké rostliny.

A pak se jen staráš, aby rostliny dál rostly a necháš gupky vyrůst a množit se. Jednoduché.

P.S. Akvárko na fotce: Měl jsem tam mít ještě víc rostlin, ale tehdy jsem ty druhy nedokázal sehnat ve větším množství. Dnes vypadá takhle: rybicky.net/fotogalerie.php…
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=201