Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 16:19 Muž File1980 [53] Re: Robin151
Je otázka, jestli lapají po dechu a nebo se ti krmí(mastná hladina). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 14:27 Muž Robin151 [11]
Dobry den dnes jsem si prinesl gupky z burzy a ony furt plavou u hladiny a lapji jak kdyby po dechu je to v poradku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 16:18 Muž bv9 [13]
Ahoj přátelé, najde se zde chovatel z Brněnska, Břeclavska, který má gupky, které dorůstají opravdu klasických rozměrů, samička 5-6cm nebo už je to dnes utopie je sehnat? To co je v akvaristikách, to když doroste samice tři centimetry, tak můžete slavit a to je opravdu tragedie :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2018 16:11 horsina Re: Amatértom
Nahání mi všechny, kromě samiček pavích oček smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 09:50 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: horsina
samečci pavího očka naháněj všechno co se hýbe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 09:27 horsina Re: JirkaŠčobák
Nahání mi po akvárku holky Platy skvnitý, takže asi to bude tím, že se před nimi chce předvádět smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 20:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: horsina
Nenormální by bylo, kdyby u toho luštil křížovku :).

Seriózně - je duvod, aby se nálada té ryby takhle měnila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 18:53 horsina – Mění barvu
Ahoj mám (asi) paví očko. Když jsem kupovala ryby do akvária, tak mi chovatel omylem dal malou průhlednou rybu, vzhledem k tomu, že jsem kupovala paví očka a mečovky, tak si myslím, že se jedná o paví očko nebo nějakého křížence (když plaval v nádrži mezi pavími očky). Je průhledný, má oranžovou hřbetní a ocasní ploutev a na nich má černé lemování, má také pár černých teček a k tomu je moje otázka: V průběhu dne mění barvu- přibývají mu černé tečky a taky lemování na ploutvích je výraznější, vlastně celkově ztmavne. Během dne to udělá hned několikrát (klidně až 10). Je to normální? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 19:30 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Beastie
Ona si zvykne ;-) , prostě přestane tolik vylejzat a roztahovat všechny ty svoje chapadla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 18:58 R Muž ctibum [6910] Re: Beastie
Tak to v přírodě chodí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 18:05 Žena Beastie [318] Re: Beastie
Dost me prekvapuje, ze to tady neni nikde zminene. Docetla jsem se na nejakem anglickem foru zamerenem na chov ampularii, ze mnoho ryb je pro ampularie nebezpecne, ryby jako bety nebo skalary jsou zname tim, ze ampularie okusuji, kousou jim dychaci chapadla a tykadla. Pavi ocka na tom taky nejsou uplne dobre, zvlastni, ze se s tim nikdo nesetkal.

Pekelne na tu ampularii ciha a doube do ni, nastesti tykadla a vse ostatni v pohode, do akvaria jsem pridala mnoho kytek, a kdykoliv vidim, ze to dela, zaklepu na nej a nakrmim je, ale i tak. Masakr, chudak snek, zerou ho zaziva...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 14:40 Žena Rutty [0] Re: Jája
píšu °dH

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 18:11 Maq Re: Jája
Pokud správně rozumím hantecu, tedy že Krpól jest Královo pole, tož to je v Brně, a tam fest tvrdá voda je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 15:52 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Rutty
A není to náhodou 3,3-3,9 mmol - pak by ta voda byla fest tvrdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 13:36 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Honza_B
Ještě doplním, že ve vápenci se rostlinám nebude dařit. Jeden vápencový šutr až takovou neplechu neudělá, pokud nemáš zrovna tvrdou vodu, ale vápenec ve dně je špatně. Jsou i rostliny, které vápencové dno mají rády, ale obecně vápencové dno do AQ nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 12:26 Maq Re: Honza_B
Honza_B napsal: Že by AQ nefungovalo právě už pocit nemám, ... pokud je to vápenec, jaké to sebou nese problémy hlavně pro vodu?
Příliš málo zeleně. I když se Ti nezdá, že bys měl problémy, tak malý počet rostlin určitě nestačí, aby se akvárium dostalo do rovnováhy. Můžeš to hojit za cenu zvýšených výměn vody, ale pořád to je pouze napravování nestabilního stavu.
Jeden z možných negativních následků vápence se mi zdá že vidím - ty anubiasy vypadají, jako by provozovaly biogenní odvápnění. To není dobrý signál. Znamená to, že rostliny mají zoufale málo CO2. K tomu právě přispívá vápenec. On jak se rozpouští, tak pohlcuje CO2 obsažený ve vodě. Tím méně ho pak zbude pro rostliny.
Takže vápenec nedoporučím ani jako "podloží".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 12:21 R Muž Anthrax [4773] Re: Honza_B
Ta agresivita ryb může být klidně kvalitou prostředí (nefungujícím akváriem). K jeho zlepšení to chce kytky, které z vody vytáhnou škodlivé látky. Ono těch velkých producentů odpadních látek tam nemáš málo (neritiny, živorodky). Ale i kdyby ta agresivita nebyla dána prostředím, tak ryby by se tolik neokusovaly, kdyby se měly kam schovat a nebyly si pořád na očích. Takže rosliny to chce tak jako tak. ;-)
Pokud by ve dně byl vápník, tak ti to může zvedat tvrdost vody a pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 12:08 Muž Honza_B [24] Re: Jája
Děkuji za normální reakci :) platy jsou tam zhruba 3 týdny (aktualizoval jsem v prezentaci). Že by AQ nefungovalo právě už pocit nemám, ale určitě se nebráním tomu testu písku. Ono by to potvrdilo moji potřebu ho vyměnit už z dřívějška. Zvažuji však, že ho nechám jako podloží, chci udělat v AQ trochu vetší svah. Nebo pokud je to vápenec, jaké to sebou nese problémy hlavně pro vodu? A jak jsem psal do deníku, rozhodl jsem se pro další tři "rychlorosty", ale je to zatím v jednání a na konci týdne bude vše jinak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 10:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Honza_B
Podle mě to AQ moc dobře nefunguje. Pořiď hodně rostlin, ty ryby tam mají docela holobyt. Dno podle mě není křemičité, ale zřejmě to bude vápenec. Odeber trošku a zalij octem, nech působit. Pokud bude šumět, je to čistý vápenec. V tom případě by bylo lepší ho vyměnit.
Pokud jsou ryby v pohodě, tak určitě není běžné, že by pávčata okusovala jiným rybám ploutve. Té platě asi něco je, případně může být vystreslá z prostředí. To samé ten zalezlý sameček. Něco je dost špatně. Ani nepíšeš, jak jsou ryby dlouho v AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 20:55 Muž martmart [106] Re: Honza_B
Po 14ti dnech ryby...
Není zabehle akva, neni rovnovaha v nadrzi..
Jestli preziji, jsi opet na zacatku..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 20:28 Muž Honza_B [24]
Nevím kde přesně se zeptat, ale tu to bude asi nejlepší.. Mám v akváriu společně s třemi samci gupek ještě jeden pár plat skvrnitých a dnes jsem vypozoroval, že mi dva stejně zbarvení samci okusují ploutvičky na samičce platy a plaťák je už několik dní skovaný mezi kameny. Může za tady tu chuť po mase to, že nekrmím živou potravou nebo něco jiného? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 14:17 Žena Rutty [0] – cervene ziabre
Ahoj, viem že mám čerstvo založené akvárium a nemám žiadne testy, takže je ťažko vylúčiť vplyv škodlivín. Ale častá výmena vody nepomáha. O čo ide... Zdá sa mi, že staršie gupky majú červené žiabre. Na samčekoch to nie je také badateľné a mladé kusy nemajú žiabre červené vôbec. Rybky sú inak kľudné, aktívne, pekne žerú, neobtierajú sa. Občas hlcú vzduch z hladiny, ale len večer. Podľa vodární máme 3,3-3,9°dH. V predošlom akváriu bolo nakydaných kopec mušlí (bolo zakladané bez akéhokoľvek predošlého štúdia) a ryby nemali podobný problém. Je možné, že je to spôsobené tvrdosťou, či skôr mäkkosťou našej vody?

úprava: Po pár dňoch čítania všemožných fór a článkov začínam mať podozrenie na amoniak. Keďže sa "hltanie" vzduchu objavuje len večer (aj to nie vždy), a dokonca občas po výmene vody. Vodárne nám uvádzajú ph 7,9-8,4 čo je asi dosť :-O . Otázku teda upravujem. Je takto mäkká voda ešte vhodná pre gupky a mám začať riešiť úpravu ph vody? Testy nemám, chcela som sa naučiť nastaviť rovnováhu v AQ pozorovaním správania obyvateľov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.04.2018 16:24 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No a ešte taký zaujmavý samček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2018 16:23 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fotené všetko dnes.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2018 16:22 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2018 10:04 - Re: Amatértom
Snažim sa už 15 rokov,no samice som nemal najčistejšie a vždy sa dáky ten iný objaví.Posledne celý čierny triangel zo strieborným chrbtom.Často i také tie menej sfarbené ,,divokejšie,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 23:05 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Prašan
Třídíš? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 23:03 Žena tramtra [3202] Re: Prašan
To je nádhera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.04.2018 22:05 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2018 22:59 Žena drvi [2894] Re: kora6
5 samečků pavích oček ano, ale bez krunýřovce a bez thajky, na ty je to malé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 21:34 kora6 – pavi ocka...jen sameci?
Je mozne mit v malem akvariu (25 l.) treba jen 5 samecku pavich ocek (bez samicek)? + je tam jeste krunyrovec a thajka.....Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 21:06 Muž powery [250] Re: Ondra
Cituji z atlasu: Samec je pohlavně dospělý přibližně ve třech měsících a samice ve čtyřech měsících.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 20:43 Ondra – Gupky
Dobrý den, můžu se zeptat do jaké doby budou gupky dospělí? Je už 2týdny a od člověka který mi dal 2samičky a 2samce (samec a samička Hádám že jsou ještě moc mladý na malý) a Hádám že ty větší gupky jsou starý měsíc, díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 19:09 Žena Beastie [318]
Hloupy dotaz, ale stalo se vam nekdy, ze by vam pavi ocko okusovalo ampularii? Vidim ho, jak na ni ciha a stoucha do ni a nejsem z nej moc nadsena.

Krmim standard, mixem, ale i artemii susenou. Netusim, jestli je jen zvedavy nebo co s ni planuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2017 11:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Myslím, že větší roli hraje schopnost uchování "spermatoforů", než vyvinutost pohlavních orgánů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 11:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 10:53 Žena petulinakk [2016]
A ještě jedna úvaha - samice tedy může rodit zároveň i potomstvo různých otců, z mnoha oplození že... a když se dala po koupení z akvaristiky trvale jen s jedním samečkem, tak se časem procento potomstva nového samečka bude zvyšovat, jak samičce docházejí staré "zásoby" že? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 10:50 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Je to proveditelné a stalo se nejednou... ;-)
Mně se to nezdá, ale jsem akvaristické pískle a o chovu nevím prakticky nic, takže se ráda nechám poučit.
Malé samičky mají už před narozením plně vyvinutou a funkční rozmnožovací soustavu? Protože u živočichů je to v drtivé většině tak, že v době narození je rozmnožovací soustava nefunkční a teprve se "dopéká".
A pokud ano, tak to znamená že malá gupka může být oplodněna prakticky i ihned po narození...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 09:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
No to je teda můj názor (jestli je dotaz myšlen fakt vážně - a na Rybičkách se lze s dotazy této hloubky setkat... ;-))... vycházející z logiky... otcem... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 00:21 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
V těch porodních cestách je dcera oplozena svým otcem, nebo sourozencem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 22:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Děsíš mě, ale věřím Ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 22:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Je to proveditelné a stalo se nejednou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 22:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Libore, Ty mě děsíš. Proti Tvým tvrzením je Vetřelec kojeneckým žvástem. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 21:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Pokud nebyla oplozená již v porodních cestách své matky... ;-) ahoj ... třeba :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 21:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: SoRex
SoRex napsal: V laboratorních podmínkách, je potvrzeno 9 vrhů na jedno oplození. V literatuře (chovatelské) jsem našel informaci o 11 vrzích!
Je to perfektní adaptace na zachování a rozšíření druhu.

Takže nejschůdnější cesta je, odlovit samičku před tím, než je dospělá a pak ji připustit ke konkrétnímu samci a modlit se aby to vyšlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 21:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: lokinaras
Ne. Nebo jen velmi výjimečně. A ani to není záruka...Třeba že v nádrži nezbylo třeba pár samic "z předtím"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 19:24 Žena petulinakk [2016] Re: SoRex
SoRex napsal: V laboratorních podmínkách, je potvrzeno 9 vrhů na jedno oplození. V literatuře (chovatelské) jsem našel informaci o 11 vrzích!
Díky to je tedy mazec! Takže počkat minimálně třičtvrtě roku, a jistota je rok. A pak už mám doma gupčí babičku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 19:02 lokinaras Re: SoRex
Ty jo, to je teda mazec :) Jsem tedy začátečník a pouze to tak pozoruji, ale když chce někdo začít tedy s chovem konkrétního zbarvení, je mi jasné, že pár musí být tedy odděleně od ostatních ryb. Jak to je ale s koupí samice, aby už nebyla oplodněná jiným samcem? Dělají tedy prodejci, že je mají kvůli pohlaví oddělené - samice a samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 18:54 SoRex Re: JirkaŠčobák
V laboratorních podmínkách, je potvrzeno 9 vrhů na jedno oplození. V literatuře (chovatelské) jsem našel informaci o 11 vrzích!
Je to perfektní adaptace na zachování a rozšíření druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 17:40 Žena petulinakk [2016] Re: JirkaŠčobák
No prááávě smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=151