Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Žádná další stránka   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2006 13:27 Andrea – paví očko
Ahoj všichni! Mám takový problém s pavími očky.Nedávno jsem si je koupila a oni jsou pořád zalezlí a vůbec neplavou.Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Teplotu vody mají 26 stupňů, pravidelně měním vodu a pravidelně je krmím, dokonce jim přidávám vitamíny.Můžete mi prosím někdo poradit, už nevím, co s nimi. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 11:04 Muž Horác [3942] – gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 10:50 luky – rada
čau paví oka jsou nejlapší rybičky na světě množí se velmi rychle ale můj problem je že mají občas slepené ocasy ale to se zvýšením teploty a přidáním soli zpraví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 10:48 honza – Paví oka
Ahoj nejsem sice začátečník ,ale chtěl bych jestli byste se semnou nepodělili o radu jak ne chov,nemoce,rozmnožování atd. pavích oček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 15:18 stepan – ryba pro zacatecnika
podle me si kup 6 teter cernych jsou hezke a mam s nima dobre skusenosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2006 09:24 Budulinecek – Pozor na přemnožení
Přesně tak ... množí se jako z vody ano horší je zastavit jejich množení ..... já sem si říkal že to nebude tak strašný když se objevilo prvních několik mladých .... jenže netrvalo dlouho a měl jsem ve 20L akva cca 70 kousků coze naštěstí se mě podařilo jich několik rozdat, ale své okolí už jsem zaplnil takže sem musel rozdělit obě pohlaví do různých akva (ještě že mám jednu starou elementku).
Jenže množení jen tak nepřestane protože samičky mají schopnost udržet v sobě samečkovo sperma ještě na několik dalších vrhů .... takže objevuji nové mladé přírůstky ještě 3/4 roku po rozdělení a po okamžitém odlovovaní každé rybky jevící se jako sameček ....
Takže spíš než problémy s tím jak rozmnožit bych se zaměřil na to jak zajistit buď odbyt těchto rybek a nebo aby se přestali množit ..... nevadí jim ani teplota kolem 18°C coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 00:36 Jarda – paví očka
No k tomu neni co dotat kup si samce a samičky pavích oček a do mesice jich máš plné akvaro :) :) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 22:23 Honza – Paví oka
Dorý den jestli máte nějakou radu pro chov pavích oček tam mi je napište díky :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 02:53 matko – hehe
No zistis to aj podla spravania... samcek je ten, kto ma zodpovednost a teda chce uchovat zivocisny druh (aj ked u gubiek by to nemal byt problem...).

Samicka je ta vpredu, ta co mu (beznadejne) unika - lebo ho chce ustvat alebo sa boji nasledkov jeho usilia. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 23:42 NEO – ach
Samec ma nadherne zbarvenou ploutev kdezto samice ma obycejnou ploutev maximalne se dvema barvami. Samice je na oko vetsi samec mensi + to co popsali ostatni ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:42 Vodník – .
Zapomněl jsem odkaz
http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:41 Vodník – .
Nebo nemám žlutý molly, ale platy :)
Ale platy by měly mít mečík jako mečovky.
Ale tady u fotek z dárží návštěvníků je maj skoro žlutý, jen trochu od asfaltu :) a maj je u black molly, takže to plata nebude, je to molly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:21 Žena Marfi [10] – žlutá mola
jeslti to co je na obrázku je žlutá mola, tak se obávám že nemám platy, ale žlutý moly.. :-D
A pak ještě jeden návrh - koupila jsem si bílé moly - jsou krásný, mají hodně rozevláté ploutve a vypadají opravdu krásně. Doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:20 Žena Marfi [10] – žlutá mola
jeslti to co je na obrázku je žlutá mola, tak se obávám že nemám platy, ale žlutý moly.. :-D
A pak ještě jeden návrh - koupila jsem si bílé moly - jsou krásný, mají hodně rozevláté ploutve a vypadají opravdu krásně. Doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:14 Žena yama [25] – Eva M.
Ja jsem je tedka videla skoro v kazdy akvaristice, meli cerny, zlaty i stribrny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 23:26 Eva – gold molly
Až do většího akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 23:05 Muž [] – to Effffča
A ty je chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 18:17 Eva – molly
Jsou krásný, ale ještě jsem je nikde neviděla. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 18:15 Eva – to Vodník
O.K. mrknu tam. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 18:14 Vodník – Molly
Jako černý, jen jsou žlutý
http://www.akvarko.cz/images/akvaria/obr10352.jpg
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 18:13 Žena Vesnach [56] – Evi
To chce klid, pust ho na chvilku do akvaria :) :)
No u Pepika preci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 18:11 Eva – Šárka
U Tebe? Mě asi dneska odvezou. Zlobí a zlobí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 18:06 Žena Vesnach [56] – Evi
mozna mysli balouny, my meli pomerancovou, dalmatina a cernou, kdyz mrknes na fotky, tak je uvidis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 18:03 Eva – to Vodník
Jak vypadají žluté molly? Máš někde svoje akvárko? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 18:00 Eva – to Roman
To máš teda dobrý pozorovací schopnosti a nebo spíše ty zkušenosti? :) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 17:54 Návrhář – Znovu to Roman
Nemluví z Tebe spíš zkušenost...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 17:53 NávrhářNemluví – No....
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 17:53 Žena Vesnach [56] – Vodnickej
Mozna jde o pomer :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 17:51 Muž [] – to Effffča
To víš,vyvinutej pozorovací talent smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 17:47 Eva – to Roman
Ty se v tom nějak moc vyznáš..... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 17:40 Muž [] – blbost
To s nima cloumaj hormony smich Jsou jako děcka o přestávce ve škole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 13:07 Vodník – Mrchy paví očka
Tak mám parmičky 4pruhé, černé a žluté molly, pancéř. skvrnité, neonky obecné, červené a černé ancistruse a paví očka. Z těhle jsou paví očka nejagresivnější ryby. Mrchy mi okusujou ampulárie a vždycky 3 samci honěj nějakou samici po celým akvárku. Takže paví očka rozhodně moc společenské nejsou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2006 15:33 Muž [] – skaláry+paví očka
já teda skaláry nechovám ale měla jsem pestřence s pavíma okama a žrali ji mocasy ale když jsou ryby maly tam si zvyknou ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 12:31 zzuzi – skaláry+gupky
já teda mám skaláry spolu s pavíma okama a jsou v pohodě, nic jim nedělaj, jenom když gupky porodí, skaláry uspopřádaj lov na ty mláďata a zbyde jich většinou jenom tak 5 něž je stihnu přendat do odchovky...tak nevim jak ti tvoji ale moji jsou v pohodě X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 23:08 Pedro – skalary
Jestli skalary jeste mas, muzes je tam zkusit hodit, jak si rikala, jsou jeste maly, tak je do akva soupni a oni si zvyknou a myslim si, ze to bude v pohode... Jak velke je to vase akva?

to shedlo: No jasnym jsou to teritorialni ryby a svoje misto si brani. Ty bys taky odhanela nekoho, kdyby ti ho souply do pokoje :) ale kdyz by jste byli oba maly a dali vas tam najednou, tak si na sebe zvyknete a bude to v pohode...No a takhle nejak je to i u ryb. (i kdyz ne vzdycky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 20:05 shedlo – Paví očka
Já mám skaláry, přidala jsem k nim dospělá Paví očka a dobrý, jen ze začátku je proháněly, ale teď si jich už nevšímají..jenže teď když k nim chci dát mlaďochy, ač už celkem velký (mnohdy i větší než sameček, který koexistuje se skalárama už dlouho), tak je honí skaláry fest, takže jsem je radši zas odlovila, nemohla jsem se na ten teror koukat.. možná je třeba si získat RESPECT!:-)
ale mamka by Te za to fackovat nemusela, myslela jsi to dobre:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 17:40 Voloďka – skaláry
Já jsem slyšela že žerou. Babička jednou měla skaláru mezi pavíma očkama. Už si moc nepamatuji co vše tam dělali, ale vím, že babi říkala, že paví očka byly furt u rohu a báli se jí. co se týče mladých tak jestli tam nemáš dost úkrytů, tak Ti je sežerou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 16:36 Muž [] – řešení
Něco mně napadlo, než abys je chudáky splachovala do záchodu, odnes je radši zpět do zverimexu. To bude možná pro ty ryby nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 16:10 Muž [] – to od ní nebylo hezký
To se mi fakt nelíbí. Mamka by se nad sebou mohla trochu zamyslet, to se dá přece řešit i jinak než fackou. Já fakt nevím, jestli skaláry žerou paví oka, ale potřebujou vysoký akvárko, v nějaké flašce ti stejně pojdou. Dvě akvárka asi nemáte? Hlavně ber rady ze zverimexu s rezervou. Když radí špatně, víc ryb umře a oni jich můžou víc prodat. Je to kšeft.. Kolik ti je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 15:36 Pajinka77777 – Paví očka a skaláry
Dobrý den,
chtěla jseme udělat mamce radost, tak jsem jí koupila rybičky.2.Takové hezké,které ještě nemáme.Chtěla jsem abyse jí líbili a schválne jsem se zeptala té paní jestli nám je nesežerou a ona říkala že ne.Máme hlavně paví očka.a koupila jsem skaláry,jsou ještě malinkcí.A mamka mě hned seřvala,že jsem pitomá že je sežerou a že si mám s nima dělat co chci,třeba je spláchnout do záchodu a jednu mi vrazila.To by mně nemzrelo,ale když já nevím co mám dělat s těma rybama, mi je jich líto

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2006 14:16 Marda – Pohlaví
Samečkův pohlavní orgán je místo řitní ploutve. Samička má klasickou řitní ploutev...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2006 13:06 Martin Cahrvát – Paví očko
Sameček má gonopodium, dorůstá něco kolem 3cm a je lépe vybarven.Samička je větší tlustší asi kolem 5cm. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2005 14:25 pan K – pavi ocka
sameček má spíše hranatou hřbetní ploutev(vypadá trochu jako vlajka) a samička kulatou(jakoby do vějíře) a co já měl paví očka(už vychcípali) měla vždycky samička kulaté lesklé bříško. a jestli ti můžu ještě něco poradit pokud se tvůj kámoš moc nevyzná doporučuji ti si vyhlédnout samičku s černou no spíš tmavou skvrnou pod zadní ploutví - to jest, že čeká mladý... pan K...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2005 14:49 Dandy – Paví očko
čaute nevíte někdo jak poznam samečku a samečka pavího oka.... chci si od kamose dve vzit a chtel bych samecku a samecka ale nevim jak to poznat :-)) diky za odpoved :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [39]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=1901