Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 23:01 Muž LiborSprysl [9015] – Re: romant
romant napsal: Já se zvláštěpak ztotožňuji s autorovou poslední větou. Predátorem samy sobě.

To y je teda naprosto do oka tlukoucí Romane a tak jsem to nenapsal... Neb ta oka byla predátorem sama sobě... smich :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 17:59 R Muž romant [27987]
Já se zvláštěpak ztotožňuji s autorovou poslední větou. Predátorem sama sobě. :-)


Edit: Drobný redaktorský prohřešek proti mateřštině byl napraven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 17:51 Koště Re: romant
Ten článek je zajímavý, kdysi jsem ho tu četl, ale to je o ,,stropu" co si nastaví rybky samy, ne? Regulovat to, aby si člověk udržel svých plánovaných třeba 30 kusů už bude pěkná makačka bez nějakého predátora :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 17:02 Lukot
totiz rozmyslam medzi neonkami a gupkami.. s tym ze aspon 50 ryb aby som mal a taktiez aby som zachoval pripadne mal aj dost malych - na vymenu atd.. akurat som pridal fotky akva.. akurat na pravej strane pridam cca 60 rastlin valisernie a v predu popred ten ozdobny kamen take 3 anubiasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 16:12 R Muž romant [27987]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 15:29 DanH Re: Lukot
Dej tam 3 samice a jednoho samce a uvidíš, jak se to bude za půl roku hemžit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 15:29 Koště Re: Lukot
Držím palce při držení ,,stropu" s pavím očkem :-) Zvlášť pokud tam nebude někdo kdo bude potěr likvidovat.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 12:55 Lukot
kolko rybiciek je strop pre 220L akva ? v pripade ze je dost zarastene a okrem nich tam bude do 10 panciernickov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 20:02 Muž paradoKs [198] Re: Pajinka77777
Příspěvek jak píše sám život :-)
Hele zadnej problém skalary vz paví oka.
Příroda umí sama redukovat. Paví oka jsou tak produktivní (oplozena samice rodí i bez samce klidně pul roku) takže sklara co chytne, sežere... Jenže mláďata stále přibývají a i samotná sklara zlenivi a po nějaké době si jich skoro nebude všímat. Mláďata se také schovají tam, kam se sklara nedostane...:-) proste vyřid rodiči, ze není zadnej problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 15:01 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: grupyk
ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 11:12 Muž grupyk [20] Re: kataChlum
Já často vidívám mladé nalezlé v koláči riccie na hladině. Propletou se i do středu koláče. Naprosto ideální pro tento účel. Stejně tak platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 08:46 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Annet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 08:12 náplava2010 Re: Annet
Pokud hledáte informace o chovu gupek, tak si sežeňte knihu Guppy, fenomén moderní akvaristiky. Tam je mnoho informací o chovu gupek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 23:20 DanH Re: Annet
Mech je super schovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 22:35 Sergej Re: Annet
Myslím že je to možností mladých se někde schovat,aby hned po porodu neposloužili jako potrava dospělým. Ten mech pro ně můž být dobré útočiště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 21:05 Annet
Všem děkuji za rady....asi je chvilku nechám stranou a pak je podle ,,návodu,, večer dám zpět. Ještě mě napadá, akvárko mam cca rok a až ted, po přidání pozadí a jávského mechu jsem poprvé objevila malé rybky, dřív jsem si všímala samiček s černým fličkem a za pár týdnu zase jakoby nic. Ted je to opravdu poprvé, myslíte, že za to může ten mech a to pozadí? Nebo je důvod zcela jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 19:49 R Muž romant [27987] Re: kataChlum
A to krásný na tom je to, že dokud to nezkusíš, nevíš že to nejde, nebo jde? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 19:43 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: romant
To ano :-) Já jsem také pro ty přirozené přírůstky v akvárku a na to jsou úplně super ta divoká očka. Co se tam narodí, to tam nechaj a přitom ty samice mají 5,5cm. Ale zase nadruhou stranu jsem měla takové samice ,,potvory,, německé žluté a ještě k tomu z Asie a ty vyžraly a uhnaly všechno. A třeba i když samice rodila, tak jen co mladé ,,vyprdla,,tak se hned otočila a vše sežrala. Takže je zase nacpala všechny do břicha, ale trochu jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 19:23 R Muž romant [27987] Re: kataChlum
Určitě s tebou souhlasím, ale přistupuju k tomu, jako k dotazu neprodukčního chvatele(ky) a zde si myslím, že nějaký to přilepšení v podobě omladiny můžeme tolerovat. Ovšem nic proti snažení se zachránit co nejvíce, to si musí každej zkusit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 19:18 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: romant
To ale neplatí u všech pávčat, u většiny ano, ale rozhodně ne u všech. Některé samice jsou žravé a i na několikadenní potěr se snaži dotírat a kolikrát jim to i vyjde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 18:37 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Annet
Nech si je 3 týdny-měsíc bokem, krm ty malé tak často, jak jen budeš moci( v malých dávkách )a pak je tam budeš moci vrátit. Až je budeš vracet, vracej je do zhasnutého akvárka - večer do rostlinek, mechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: Annet
Tak jestli je ten objev učiněn tzv. ve společenské nádrži, tak už je tam nech. Jako potrava slouží bezprostředně po narození a když se jim podaří schovat, tak jsou za několik hodin akceptovány, už bych to neřešil. Spíš bych řešil kvalitu prostředí, tedy častější výměny vody a přísun krmení(spíš častěji v menších dávkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 16:49 Annet – Gupky věk
Náhodou jsem v akváriu zahlédla ,,čerstvou,, gupku...po důkladnějším prohledání akvária jich bylo 6....všechny jsem odlovila a dala do jiné nádrže. Ted mě jen zajímá, za jak dlouho je mohu vrátit zpět k dospělým rybám, bojím se, aby neposloužili spíše jako zpestření potravy. Stručněji: kdy jsou paví očka dospěla? :)
Děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 16:29 Muž Irahayes [1] Re: dudak
Tak tohle můžu jen potvrdit, celý dlouhý roky jsem na to kašlal, paví oka sice žijou a množej se, jenže zakrsly a z potěru přežije vždycky jen několik jedinců. Určitě to chce novou krev.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2015 11:16 monny Re: dudak
dudak napsal: mohou mít mladé, degenerace při příbuzenském křížení studenokrevných živočichů se projevuje o dost méně než u teplokrevných, v první generaci nic nepoznáte, příbuzenské křížení se u živorodek běžně používá při šlechtění, postupně ale může dojít třeba ke zmenšení velikosti. Ale znám případy kdy se ryby vzniklé z jednoho páru v akvárku udržely po mnoho generací, i když sem tam oživit krev je jistě dobré.

Dekuji za odpověď, jsem zase neco chytrejsi. Asi az vyrostou, dokoupim k nim jeste samicku...Ne ze by mi slo o mnozeni, ale priroda je priroda a za kazdy novy prirustek do akva jsem moc rada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2015 21:23 Muž dudak [1885] Re: monny
mohou mít mladé, degenerace při příbuzenském křížení studenokrevných živočichů se projevuje o dost méně než u teplokrevných, v první generaci nic nepoznáte, příbuzenské křížení se u živorodek běžně používá při šlechtění, postupně ale může dojít třeba ke zmenšení velikosti. Ale znám případy kdy se ryby vzniklé z jednoho páru v akvárku udržely po mnoho generací, i když sem tam oživit krev je jistě dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 21:04 monny
Zdravim, zajimalo by me, jestli se spolu muzou sparit sourozenci paviho ocka. Mela jsem samicku, ktera se v akvaristice zamotala mezi nove kupovane tetry tak se u nas zabydlela a asi po dvou tydnech porodila.Zustaly dve miminka, kterym jsou dva mesice.Jeden samecek a samicka. Jejich matka z neznamych duvodu chvilku po porodu zemrela :-/
Ale dva sourozenci se drzi perfektne a me zajima, pokud budou v akvarku jen tyhle dve pavi ocka, jestli az pohlavne dospeji, budou mit spolu mlady. Jestli by nebyli nejaci zdegenerovani...Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 20:37 pista456 Re: kataChlum
mal som ich 7 ale tojedno mi ušlo nejako von potom som ich mal 6 ale jedno umrelo neviem prečo a ostalo mi ich 5 :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:36 malda Re: Dandy
samička nemá moc zbarvené tělo jen mírně ocas
sameček je barevný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:26 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: pista456
Tak předpokládám, že teď jsou už všechny malé venku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 17:47 pista456
mam 4 male gupkii čo mam teras snimi robit a kolko trva to rodenie tich malich lebo samica ma stale velke bruško. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 19:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: LukasHH
Určitě čim větší, tim lepší. Každopádně nedávej vodu po okraj, aby tam mělo vzduch ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 09:48 Muž doubler [80] Re: LukasHH
pokud jsou ty rybičky zdravé a nejedná se o přešlechtěná a choulostivá očka, těch 24 hodin by měly zvládnout, ale minimálně ve dvoulitrovce (pětilitrovka by samozřejmě byla lepší :) a vždy po pár hodinách bych jim trochu provzdušnil vodu, když to bude možné.. Hlavně pozor na velké změny teplot při převozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 21:53 Muž LukasHH [3]
Ahoj, udal jsem prcky co se mi narodili v akvárku, když naberu zavařovačku vody z akvárka, vydrží tam cca 10 malých gupek cca 24 hodin? Nebo jak to mám provést?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 06:56 Muž 0 [1718] - Obecné. – téma o pavích očkách

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:38 JoKa Re: David
Teď už je nech tam kde jsou (nemusíš ani tak dlouho jak píšeš). Když je teď pustíš, tak je ostatní budou považovat za žrádlo.
Ale příště je nech jak jsou, nikam nepřendávej, přidej rostliny a za chvíli nebudeš vědět co s nima...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:19 David Re: Turbínka
Tak ted jsem už úplně zmatený,slyšel jsem tu různé názory,a ted opravdu nevím co je lepší,jestli bude lepší když budou v akváriu vyrůstat v malém prostoru porodničky,a nebo jestli je mám dát k ostatním,...kde je tedy větší šance že přežijí? A co je pro jejich život lepší? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:35 Žena Turbínka [2558] Re: David
Jestli si myslíš, že máš v akváriu hodně skrýší, tak jsi na velkém omylu ;-) Sneslo by to ještě tak 2-3x více rostlin, aby přežila ta nejschopnější oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:33 R Muž romant [27987] Re: David
Tak není to žádná hitparáda, co si budem povídat, ale když bude přísun futru(ideál je živýho), poletí rychle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:31 David Re: romant
No já bych je klidně nechal volně ve spol. akváriu,ale nemám s tím dobré zkušenosti,sice mám v 60-ti litrovém akváriu hodně skríší,ale zatím se vždy stalo že když jsem ty mláďata neodlovil tak mi je stejně sežrali,chvíli se drželi ale jak vypluli na hladinu pro jídlo tak je samičky sezobly raz dva. :-( Proto je lovím až se narodí.A ještě jsem se chtěl zeptat jestli se těm mláďatům z malého prostoru v porodničce nemůže zamezit kromě toho růst nebo skřivit páteř,je to můj poslední dotaz prosím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:24 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: David
Nech je normálně v akva a uvidíš, že nebudeš za chvíli vědět co s nima dělat ano Jak píše Roman, po chvilce si jich nebudou všímat. Teda pokud tam máš jen ty Gupky X-) Nějaká to odnese, ale nejsilnější přežije palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:19 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: romant
Každý chovatel, co něco chová chce i něco odchovat. Já měla podobné nutkání s koi mečovkama...Měla jsem pár, narodila se mláďata a furt jsem chodila kolem akva a říkala si, nechám je tam, lovit je vůbec nebudu. Kam bych je pak zase dala - napouštět další akvárko?...
No a pak jich zbylo už jen asi 10ks a tak se mi jich zželelo, že jsem je ,,musela,,začít chytat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:03 R Muž romant [27987] Re: David
Když bude dobrá kvalita vody a dostatek krmení, proč ne, ale položil bych si základní otázku, proč to všechno, nejsem-li produkční chovatel? Nemám nic proti radosti z omladiny, kterou můžu mít i ve společenským akvu, kde je možnost pro mladý se po porodu schovat a za nějaký čas(ovbykle hodin) být akceptovám dalším osazenstvem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 18:58 David – Dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. :-) Mám dotaz,narodilo se mi cca 30 mládat pavích oček a nemám je kam dát,a samice je začaly požírat.Dal jsem tedy všech 30 mládat do porodničky která je dlouhá 16 cm na 12 cm,můžou v takhle malé porodničce ty mláďata žít 8 týdnů než vyrostou natolik aby mohli k ostatním? Nebudou mít nějaké následky až budou velké?Ta porodnička je v akváriu s ostatníma takže filtraci vlastně mají.Tady je foto té porodničky v akváriu kde momentálně jsou. Předem moc a moc díky. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 23:20 Mikaela
Michale,tak s epodívej na google jak vypadá krupička a zkus to aspoň porovnat, určitě bys poznal,že má ty bílé tečky nepatrně vystouplé. Myslím si,že to mlže být i něco jiného, na způsob plísně,taky se to dělá v malinkatých bílých chomáčcích a to přípravkem rpoti krupičce nezlikviduješ. apokud by to byl pigment,tak by mě fakt zajímala fotka, neumím si to představit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:25 guppy Re: guppy
Skus to náfotit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:23 guppy Re: MichalK
MichalK napsal: Dobrý den, chci se zeptat, je možné, že má černé paví očko na sobě bílé tečky (úplně malinké)? Koupil jsem si jednoho takového samečka, byl i v karanténě, kde jsem aplikoval esha exit + 2000, takže krupička by to asi být neměla. (foto bohužel není možné, jsou opravdu miniaturní a nejdou vidět, navíc je p. očko dost živé, takže jde hodně těžko vyfotit)

Bez fotky to nepoznáme to muže byt všelico. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 20:50 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, je možné, že má černé paví očko na sobě bílé tečky (úplně malinké)? Koupil jsem si jednoho takového samečka, byl i v karanténě, kde jsem aplikoval esha exit + 2000, takže krupička by to asi být neměla. (foto bohužel není možné, jsou opravdu miniaturní a nejdou vidět, navíc je p. očko dost živé, takže jde hodně těžko vyfotit)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 20:24 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Míša
V AQ máš neonky, takže naštěstí ti budou mláďata pavích oček redukovat. Dospělá pávčata mláďata žerou také, ale jakmile se rozplavou, tak jim dají pokoj. Šneky nelikviduj, jsou hodně prospěšní, je to taková uklízecí četa. Pokud nebudeš překrmovat ryby a pravidelně budeš provádět údržbu akvária, tak se ti šneci nepřemnoží. Podívej se do zdejšího atlasu na šneky, určitě je podle fotek poznáš. A něco si o nich přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 16:39 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Míša
Ahoj, očka se množí jak na běžicim páse ano No a ty šnečci si myslim, že problém dělat nebudou. Nevim, teda jaký to jsou, ale většina problém nedělá. Spíš jsou prospěšný. Na netu je určitě najdeš podle fotky. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=351