Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 22:46 ladis – Re: Oskar.
Jedno akvarko je 160 a tam vydrzeli 2 dny rostliny tam mam zive a asi 14 rybicek a v tom druhem akvarku co je mam taky tak tam je koren a umela kytka a ted uz padly dalsi 3 kusy a mam tam i poter a ten nic jen ty vetsi padaj a krmim to tropica basic a to druhe akvarko je 80 ale je jen do ctvrtky plne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 22:36 ladis – Re: romant
Jedno akvarko je 160 a tam vydrzeli 2 dny rostliny tam mam zive a asi 14 rybicek a v tom druhem akvarku co je mam taky tak tam je koren a umela kytka a ted uz padly dalsi 3 kusy a mam tam i poter a ten nic jen ty vetsi padaj a krmim to tropica basic a to druhe akvarko je 80 ale je jen do ctvrtky plne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 20:59 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: ladis
Zkus je chytat. smich

PS: rozepiš se víc o problému, jinak ti nikdo nedokáže pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 20:59 R Muž romant [27982] – Re: ladis
Jak je velký to akvárko, co v něm jsou ty paví oka? Jsou tam i další ryby? Kolik? Co údržba akva? Odkalování, výměna vody, kdy a kolik, co filtrace. prostě to chce více informací o nádrži a obyvatelích a co rostliny jsou tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 20:54 ladis – potrebuju radu
Mam pavi ocka sai 20 a jedno za druhym padaj co mam delat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 14:15 Kocajs – Uhyn
tak nevim cim to je vodu sem cistil kazdy den mela 24-25 stupnu ale stejne dnes sem nasel vsechna mimina mrtva :( uplne stazeny a slepeny ploutve nevim co proste behem vecera vsechny uhynuly nevite cim to je abych se mohl tomu vyhnout dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 11:18 Lada – Re: Haimdol
Tak se chci zeptat mam samicku paviho ocka uz 5 tydnu v jinem akvarku a stale nic tak nevim jestli stoho neco bude

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:37 Eiris – Krmení potěru paví očka 2týdny
Pokud máte vlastní pěstování, nebo vám není líto pár korun, popřípadě oželíte růst, tak se mi osvědčilo přikrmovat potěr živorodek roztrhanou řaso koulí. Já velkou roztrhla na dvě menší a dala k potěru, jen jsem chtěla aby z vody brala dusíkaté látky, ale potěr jí normálně oždibuje a přikrmuje se na ní. Pokud ji ještě natrháte, zblajzne ji jak nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2011 14:27 Eiris
Hladina - Paví očka se krom noci(Kdy spí v nejklidnější části akvária, povětšinou na dně) Zdržují v horním vodním sloupci, u hladiny. Je to také tím, že očekávají, kdy co spadne na hladinu, aby to mohli sníst. Tahle rybka prostě žere neustále. (A je dobré ji krmit třeba i několikrát deně, malým množstvím) Takže se neboj, plavaní u hladiny, je pro ni normální. Tedy pokud se nesnaží vyskočit, plave cukavě a trhavě, to pak se snaží nadechnout, nebo máš špatnou vodu. Ale pokud ti akvárium funguje, je to normální, skutečně tak žije...
PS: Záleží na hodně faktorech, zda máš na hladině proud či tišinu, jaké spektrum a sílu světla a třeba plovoucí rostliny. Ale pokud tam dáš/Máš pár plovoucích rostlin, aby nebyly na přímém světle, vydrží ti ta rybka těsně pod hladinou i pár hodin, aniž by plavala dolu. tedy pokud nehoní samičky. Ale skutečně cca.80% času bude u hladiny a do 5cm.Pod ní...
(Pokud podáš více informací, lze to specifikovat. Ale pokud sebou netrhá, nemá zarudlé žábry, nedýchá jakoby hodně zrychleně a hlavně trhavě, je to ok, pokud akvárium jinak funguje i když tam je nová, neměla bych strach. Je to hladinová rybka, pokud nespí, nebo nehoní samičky. I když, třeba moje samičky se naučily krást jídlo pancéřníčkům a bud se sluní, nebo rejdí po dně mezi rostlinami)...

Potěr - Prvá otázka k potěru s těma slepenýma ploutvema, nemáš je moc nakřížené? Po několika generacích jedné krve se prostě rodí už zmetci, deformovaní. Takže to může být prostě i geneticky ve vrhu. Jinak osobně ze zkušenosti myslím, že máš moc vysoko teplotu. potěr vpohodě snese i 19-20 a hlavně, je pak odolnější na nemoci a lépe roste, sice ze začátku pomaleji, ale poté dosahuje lepších tvarů zaraženým růstem na začátku. navíce chladnější voda je bohatší na kyslík a brání hlilobě zbytků potravi. Tedy, minimálně, ale přeci. Jinak já mám 17 potěrů asi 2 týdny, jsou ve vodě 19-20, bez topení a všechny se mají k světu. Ale je třeba čistá voda. Měním jim vodu 60-80% deně a jednou za 4dny celou. Sice to vypadá jako práce, ale vyplatí se. Nemám ani filtr, jen skleněnou krychli, plno plavoucích kytek a 15w světlo. (A vodu měním z akvaria, ne kohoutkovou, prostě odeberu z akvaria, dam potěru a rybám doplním)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:16 tom
zdravim chci se zeptat jestli je normání že paví okčka mi pořád plavou při hladině? Paví očka mám v akvariu chvilku.
Děkuji za odpověď
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 15:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kocajs
Predstav si, ze je 3 tydny krmis. Dejme tomu, ze jsi celkem 3x az 6x menil vodu, vzdycky polovinu. To akvarko je predpokladam hole, takze neni nic jako nitrifikace a rostliny. Tezko rict, kolik krmiva se tam kazi, ale stejne se muze stat, ze i pres ty vymeny vody mnozstvi skodlivin pomalu narusta.

Kdyz casta vymena vody nepomuze, zkus treba eSHa 2000, funguje na spoustu veci a treba mladym Platam to v doporucenem davkovani nijak viditelne neublizilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 14:54 Kocajs – re:desiger
tak co myslis?ja zkusim menit tu vodu castejc a uvidim ale driv jim to nevadilo az ted sem si vsiml ze nekteri to maji takove :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 14:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kocajs
Ne, to si nemuslim, jestli se ta teplota pomalu houpe o nejake 2C, tak to tim nebude. Uz to tady jednou bylo, ze se vzduchovalo vzduchem ze studene pudy a pak mlade hynuly, tak jsem si na to vzpomel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 14:47 Kocajs – RE:Desinger
ok ja tu budu menit kazdy den :) no teplotu udrzuju na 23-26 pres den ma voda 24-25 a rano kdyz se zbudim tak 23-24 nemam tam topitko...Myslis ze to bude tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 14:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kocajs
U malych rybek jsou vice nez jejich vykaly nebezpecne kazici se zbytky krmiva. Kdyz se neco deje, klidne bych jim tu vodu menil tretinu kazdy den, vzdyt je to jen par litru, tak o nic nejde to klidne i prehanet ;-) .

Jinak jakou maji teplotu vody? Nemuze jim byt v noci zima? A nehoupe se prilis teplota ve dne a v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:28 Kocajs – RE
ja je mam ve 12 litrech a je jich 13 vodu menim polovinu 1 za tyden nebo 2 krat vodu jsem cistil vcera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:00 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kocajs
Nejprve jim zkus vymenit vodu, tim nic nezkazis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:50 Kocajs – Mladata
zdravim chci se zeptat moje mladata maji slepene ploutve ale jen nekteri muzete me poradit sou stary asi 3 tydny pls poradit ale az ted se jim to udelalo diik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 05:54 Muž Miras [111] – Re: fila
pokud nemáte vysloveně špatnou vodu, tak bych měnil přímo z vodovodu tak těch 40-50litrů a nastavit na požadovanou teplotu, pak klesne teplota jen minimálně. A s těma samičkama prostě počkej, ono to přijde samo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 00:06 Paladin – Re: Deathbull
No to určitě nosej ještě"starý zásoby", ale vůbec se nevyfukujou, ani jedna, proto mi přijde, že je nosí pořád.
Jinak jsem si taky řikal, že je 15l málo, ale nepoužívám žádnou chemii a mám k dispozici vždy jen 15l odstáté vody s pokojovou teplotou. Takže teplou z vodovodu provozovat nechci a chlorovanou čerstvou se mi taky moc nechce, prom toho to trochu ochladí celou nádrž, než to topítko srovná.
Zase jsem si řikal, že nádrž je poměrně velká, rybí osádka spíše menší, takže to stačí tak nějak. Ale rád si nechám poradit samozřejmě. Takže bych měl víc? Nebo třeba častěji?
Teď jsem léčil slabou krupici, takže budu muset stejně"oživovat"filtr, takže bude teď voda častěji měněná nějakej čas
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:34 Muž fila [0] - Živorodky – Re: Eiris
jj supr tak se pak nějak domluvíme ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:23 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Paladin
Osobně si myslím že ještě rodí ze starých "zásob", jen mláďata slouží jako krmení:) A co se týče té výměny vody...tak 15 litrů je nic, nebál bych se to ztrojnásobit obvzláště u živorodek. Já např. u oček měním 50% vody bez mrknutí oka v malé nádrži, u tebe těch 50 litrů bude ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:56 Paladin
Zdravíčko rybičkáři,

mám v 160l akva krom ostatních 5 už pouze samic pavích oček, samečci podlehly úhynu staré nárže. Všechny jsou v tom, některé už přes 3 měsíce a stále nic. Je mezi nima i jedna máma, co mi už dala tři vrhy a 10 týdnů už tu plave neuvěřitelně naplněná, každý ze známých, kdo přijde tak ji obdivují a říkají si o její potomky, jelikož je skutečně veliká a nádherná, ale nějak se jí, ani ostatním do ničeho nechce. Zkoušel jsem už i zvyšovat teplotu až někam k 28 na jak dlouho ale stále nic.
Nevíte, zda-li mohu mít něco špatně, co je odrazuje od vrhu?
Nádrž: 100x40x40, 1x týdně výměna k 15l odstáté vody odkalení, biofiltr 180l/h napěchovanej biomolitanem, svícení přibližně 12 hodin denně. Vzduchování 2x180l/h, osázení nenáročnými rostlinami, např. růžkatci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 20:39 Muž funtommas [0] – Re: Ivoš
jj, diky. mam od Rataje floramin, nejake rostlinne proteiny to ma a plankton palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 20:37 Muž funtommas [0] – Re: TomasOxx
jj, trosku me to namichlo, ponevadz konecne se mi zaclo darit s rostlinkama tak by byl hrozne nerad kdyby mi je nejak zasadne likvidovali.. vis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:19 Eiris – Re: fila
Supr, já jsem z Berouna 2 (Ale v Praze pracuji, takže tam jsem denně kromě víkendů)...

Jinak změna, rybek je 17 našla sem 4 další prcky při údržbě (Čímž údržba padla, páč údržba krom provedené výměny vody, odkalení a vyčištění jednoho ze 2 filtrů - Měním na střídačku kvůli aktivním bakteriím vždy jeden - Se měla skládat hlavně z razantního prostříhání džungle doušky a spol.)...

Rybky mají dneska 4.-5. dní, takže počítám, že co přežije bude k mání za 1.-2.týdny, bude li o to zájem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:33 Muž fila [0] - Živorodky – Re: Eiris
Jo jsem z prahy 9, odkud ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:20 Eiris – Re: fila
Já odlovila ve čtvrtek 13 maličkých pavích oček, teď jsou ve vedlejší nádržce. Zatím 100% stav - Pokud teda se nějaká nestratila, co sežrali co sem nestačila odlovit. Sice počítám, že ne všechny se musejí dožít dospělosti, ale obávám se, že pokud jich třeba jen 10 přežije, nebudu je mít kam dát - Protože moje 54l je cca. Obsazena právě tak, jak zvládá. Takže pokud jsi ze středních Čech, velice ráda se jich zbavím a daruji. Nemám to srdce je nechat sežrat jinýma rybama, nebo je nedejbože vylejt do záchodu, ale pokud přežijí, nevím co s nima. Více jak 4 se mi už do aqua nevejdou. (Otec: Červe60% nomodrá40% harfa. Matka: Delta s tyrkysovým zabarvením) 2 generace chovu, předešlá z akvaristiky v Praze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:51 Muž Yirka [9118] – Re: fila
Druh rostlinek záleží především na míře osvětlení - najdeš v atlasu rostlin, v atlasu rybek pak najdeš vysvětlení plodnosti pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:48 Muž fila [0] - Živorodky – Re: Yirka
jo přidám co nejdřív a jaké byjsi mi doporučil,
Nepříjde ti divné,že už po dvou týdnech má rybka malé ve zveráku měli odďelené samce a samičky tak nevím, každopádně jsem jednu odlovil jsem strašně rád za tu jednu je to můj první prcek potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:41 Muž Yirka [9118] – Re: fila
Mečovka zapracovala. Přidej rostlinky, aby měli šanci se schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:31 Muž fila [0] - Živorodky – Re: Yirka
Po dvou dnech jsem zjistil:-(, ze tam neni ani jedna no jedna mrtvá skoda sadsad .(Ja taky nepocitam s darkem, ale pokazde dostanu od každého asi padesát kč za to si to pak kupim.) Moje akva měří 60x30x30 cm a má 54 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 02:10 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: funtommas
Tak rybám holt přidávej i rostlinná krmení, něco jim chybí v potravě - na trhu je toho spousta a určitě přestanou oďobávat kytky. Můžeš zkusit i okurku -když jsem jí poprvé dával do akva pro ancistruse, tak se na ní nejdřív vrhli terčovci a mřenky, tak proč by nezachutnala i pavím očkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 01:07 Muž O.Tom [439] – Re: funtommas
No nenazyval bych je zrovna svinema, kdyz sis je poridil. Tusim ze drtiva vetsina zivorodek ozdibuje rostliny nebo rasy. U me taky, ale nestalo se mi ze by mi nejakou kytku znicily. Ozdibujou mi rasy a co dokazou rozcupovat tak je to jedine uz zeslably odumirajici list.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 00:35 Muž funtommas [0] – poziraji vam pavi ocka rostliny?
Taky vam poziraji pavi ocka rostliny? Nedela mi to neonka, zebricka.. Ale pavi ocko jak je vecer tak se jde past. Docela me to rozciluje. Da se tomu predejit? nebo ty svine neprestanou? diky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 13:16 Dashenka – nové rybky
ahoj včera jsem si přivezla 11 pavích ok...nevím proč ale dzží se stále u hladiny. Nemáte někdo nějaký tip nebo radu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 12:50 Muž Yirka [9118] – Re: fila
Po vIsvědčení moc s dárkem nepočítej. ;-) Ale jinak hlavním nepřítelem mladých bude ta mečovka. Pokud ta nádrž není větší (a 5 rostlinek není nic moc) tak si je postupně vychytá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:07 Kocajs
zrejme ti nejake pozerou ale pokud maji dost ukritu nejaky to preziji stim nic nenadelas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:07 Muž fila [0] - Živorodky
Odchovnou nádrž ještě nemám budu mít po visvědčení. A navíc se blbě odlovují mezi těma kytkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 09:47 R Muž Silent [5949] – Re: fila
S tím stejně nic nenaděláš. Buď je musíš odlovit do odchovné nádrže a nebo to nechat na jejich pudu sebezáchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 09:30 Muž fila [0] - Živorodky
Dost úkrytů snad mají, je tam pět kytek, ale plavou jak šílený po celim akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 09:27 R Muž Silent [5949] – Re: fila
Pokud budou mít dostatek úkrytů tak nějaké procento přežije určitě. A při psaní si vypni Caps Lock.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 09:25 Muž fila [0] - Živorodky
AHOJ,MAM DVA DNY STARÉ PAVÍ OČKA A NEVÍM JESTLI PŘEŽIJÍ MEZI MALÝMI ANCISTRUSAMI,NEONKAMI,BLACK MOLLAMI A MEČOVKOU ČERVENOU.
ZA ODPOVĚĎ DĚKUJU :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 09:22 Kocajs
to je jednoduchy samec je barevnejsi a ma delsi ploutve a je stihlejsi a u samice je to naopak neni tak barevna a ma kratsi ploutve a je tlustci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 19:07 Žena Chalybda [55] – Re: Chalybda
Nebo prostě jakoukoliv plastovou nádobu s co nejvíce, ale malinkými otvory a vymyslet připevnění (přísavky, drátky na zaháknutí přes okraj akva apod.) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 19:03 Žena Chalybda [55] – Re: mates
Nevím, jak máš velké/malé akvárko, ale nevešlo by se tam na nějakej čásek tohle:
rybicky.net/clanky/567-Vyroba-jednoduche-porodnicky
Ale pozor na čistotu - zbytky potravy a výkaly co nejčastěji odsávat! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 18:24 mates
diiik moc ale jeste kde je mam dát ja totiz nemam zadne dalsi akva ani nic a nechci teda aby mi zakrneli tak kde je mam dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:28 Žena Chalybda [55] – Re: Kocajs
Tak tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:18 Kocajs
tak aspon tem malym 5 denne ano?Tak to dekuju za upozorneni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:16 Žena Chalybda [55] – Re: Kocajs
Dospělým stačí 1x denně, ale s mladýma je to jinak, buďto umřou nebo se budou pomalu a špatně vyvíjet...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33438x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=1201