Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:11 Kocajs
me poradili ze staci mene 1 dene tak nevim pokud sem poradil spatne tak se omlouvam!Tak kolikrat dene ja je krmim 1 mam teda aspon 5 krat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:09 Žena Chalybda [55] – Re: Kocajs
Prosímtě kdes to slyšel? coze Prcci se musí krmit co nejčastěji, ideálně 6x denně. Měly by mít čerstvé artemie, ale stačí rozmačkaný obyč.vločkový krmivo a občas vařený valečný žloutek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 15:44 mates – Re: Kocajs
je jich jen jedenact ja ji asi pozde vlozil do porodnicky tak to slo asi ven a ostatni rybky je sezrali
ale hodne moc diiiik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 14:48 mates – Re: Kocajs
ja je ma v porodnicce jenom nevim cim je mam krmit a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 14:44 Kocajs
nebo dej si tam nejaky kytky ale hodne at maji nejaky ukryt se schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 14:33 Kocajs – mates
jaky mas ryby v akva?Nemas nejake jine akva na preloveni protoze ostatni ryby si spestri jidelnicek asi je to jednoduche ale nejlepsi by bylo je dat do jineho akva nebo do porodnicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 13:16 mates
dobry den mam v akvariu poter paviho ocka asi den stary ale nevim jak se o nej starat tak pls poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:29 Žena Chalybda [55] – Re: Leicu
Máš to ještě málo zarostlé, zkus si do tý doby sehnat víc kytiček, ať se mají prcci kam schovávat, nebo nějakou jednoduchou porodničku, jestli jich chceš zachránit co nejvíc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:26 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Leicu
no možné to je, ale nebude to tak rapidní, myslím. Něco sežere samice (matka) sama a s něčím pomůžou mečovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:25 Leicu – Re: Kocajs, dvorak
Bezva, díky moc! Počkám tedy, jak se to bude vyvíjet, mám v nádrži kromě dvou samic a jednoho samce jenom neonky a mečovky, takže do budoucna spíš asi bude problém s přemnožením..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:19 Žena Chalybda [55] – Re: Leicu
Hlavně bude mít to bříško dvakrát takový a z profilu jakoby hranatý (říkám tomu, že zblajzla televizi) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.01.2011 15:29 Kocajs
nekdy to poznas ze u ritni ploutve ma takovou cernou skvrnu nebo tecku a to znamena ze bude brzo rodit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:26 Muž dvorak [94] - Rostliny
Ano, jsou to paví očka. Dokonce i samec se samicí. Jak jsi se mohla dočíst, pokud jsou dospělé samičky ve styku alespoň jedním z dospělých samců, jsou samice téměř neustále V TOM. Teď jde jen o to, kolik týdnů nebo dnů má samice před porodem. Na tohle nejsu žádný odborník ale tipl bych minimálně 2 týdny. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:20 Leicu – Paví očko?
Zdravím, do akva jsem si přinesla pravděpodobně s mečovkami i úplné prcky,kteří mi teď dorostli a chtěla bych se ujistit, jestli jde o paví očka, jak se domnívám..Jsem úplný začátečník, ale podle toho, co jsem se tu dočetla by mohly být? Podařilo se mi vážně vyfotit předpokládaného samečka se samičkou a to ještě v očekávání? :)

rybicky.net/nadrz/11570/r54868.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 13:16 Dejv
samice ho má právě na háku a vzdoruje :-) tak snad se mu "lov" podaří hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 12:44 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Spíše může uhnat tu samici, na jednoho samce 2-3 je ideální počet, když je ještě větší převaha samic tak se nic neděje:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 12:13 Muž Miras [111] – Re: Dejv
neboj neužene se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 11:27 Dejv – dvořící se sameček
Sameček se před samičkou již třetí den v kuse natřásá a dvoří, nahání ji po celém akva, zatím bez výsledku. Nemůže se uhnat? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 21:43 Muž Oggy [17] – Re: Deathbull
Aha díky a mám ještě jeden dotaz co znamená to paví očko-galaxi?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:57 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Oggy
Velmi pravděpodobně za těch 17 kaček byl tzv. mix, prostě všelijaká paví oka v jedné nádrži...různých tvarů, forem a barev. Za těch 35 kaček to byla zřejmě nějaká čistá prošlechtěná forma, jako např. galaxy atd. Pokud v obou nádržích byly stejné ryby tak záleží za kolik je majitel koupil...buď okrádá zákazníky, nebo sebe... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:51 Muž Oggy [17] – Paví oko
Čau dneska sem v akvaristice narazil na zajímavou věc v jednom akvárku byly paví očka za 17 Kč a ve druhém byly paví oka za 35Kč vydělijste to někdy?? coze popř jaký je mezi jima rozdíl??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 21:57 Žena Linduš [166] – Re: Fisulka
doufám, že to všechno máš v té desítce ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 21:15 Žena Fisulka [0] – Re: Bob66
Taky? Takže neonka by je spápla též?
No, doufám, že ona bude jedna ze samic, která své mladé zas tak moc požírat nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 21:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Fisulka
Paví očko je živorodka a na čerstvě narozených mláďatech si taky smlsne, ale neboj vždy něco přežije pokud je tam dost rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 21:03 Žena Fisulka [0]
Omlouvám se, že zas otravuju, ale chci se zeptat, když nechám samičku pavího očka s neonkou černou, nestane se nic jikrám? Vím, že neonka ze dna nejí, ale i tak mám bobky :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:45 Falcon – Re: Chalybda
Do té doby,než odrodila a šla zpět k nim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:02 Žena Fisulka [0] – Re: Deathbull
Pardon stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:01 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Fisulka
Má je v sobě prakticky pořád a většinou oplodněné, má tmavou (od černé po světle hnědou) skvrnu březosti. Rodit bude až zkrz skvrnu uvidíte oči potěru a břicho bude mít hranaté jako kdyby chtěla rodit televizor. Tak jsem si to napsal po stopadesáté sedmé a přeji mnoho zdaru :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:54 Žena Fisulka [0]
Prosím, prosím, ještě, jak poznám, že má samička v sobě jikry? Mě přijdou takové tlusté pořád a vůbec to nerozeznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:16 Žena Fisulka [0] – Re: Falcon
No, oni nejdřív byli 4 samečci sami, oddělený od samiček. A já si to chtěla trochu spestřit, tak jsem tam dva přidala. A vážně 3 hodiny stáli na míěstě, čepýřili se a nic. Ale teď už konečně porozplavájí, i když jsou stále všichni u sebe, tak plavou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:31 Žena Chalybda [55] – Re: Falcon
Tak to jsem v pěkným průseru, co? hmm Jak dlouho jim to vydrželo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:09 Falcon – Re: Chalybda
Já jsem vysledoval,jak jsou to soucítící ryby!Jakmile jim roztrhnu rodinku,tak jsou uplně bez sebe,a nedej bože,když oddělím dominantní samici(do porodničky),tak skoro neplavou(jen u krmení),jinak se válí po dně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:59 Žena Chalybda [55] – Re: Chalybda
Jéžiš, to jsem tu větu blbě poskládala, chtěla jsem říct, že >i< na jídlo, ne >ani<
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:56 Žena Chalybda [55] – Re: Fisulka
Tohle mě dneska taky dost vyděsilo - musela jsem trošku přeházet osazenstvo- odděluju dospívající jedince podle pohlaví, (nechci už je množit) a ryby co byly pořád aktivní ažaž teď stojej na místě a blbě čučej, ani na jídlo reagujou dost váhavě hmm Doufám, že jsem je tím zas tak moc neurazila nebo neotrávila a snad se brzo okoukaj! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:29 Žena Fisulka [0] – Re: JZ
Jojo, teď je opravdu teď. Asi 2-3 hodiny teda co jsem je tam dala a pozoruju tuto reakci. Ostatní rybky, které tam mám jsou jen pancéřníčci a ti normálně luxují dno, jako vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:26 Muž JZ [5] – Re: Fisulka
Jestli teď je opravdu teď, tak si počkej, až se otrkají. Zkontroluj, jestli ostatní ryby se chovají normálně, jestli je jinak vše v poho, tak jim dej čas na rozkoukání se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:22 Žena Fisulka [0]
Chci se zeptat, nechci kvůli tomu zakládat nové fórum, tak to hodim sem, snad někdo odpoví :) chovám 4 samečky a teď jsem k nim přidala dva nový. Překvapila mě jejich reakce, drží se všichni pohromadě na jedmom msítě, téměř se ani nehnou, jsou hned u hladiny. Je toto chování normální, když jsou noví jedinci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 10:22 Sirano – Re: Haimdol
Aha.....No mě v akvaristice pravě říkaly, že by neměl být problém se snášenlivostí ani z jedné strany. Jelikož sem začátečník tak sem si nechal poradit tak snad to spolu nějak vydrží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 10:20 R Muž Silent [5949] – Re: Sirano
Rybky po přesazení do jiné nádrže bývají krátkodobě ve stresu (změna prostředí, změna kvality vody) takže se drží v hejnu. Větší problém budou asi dělat parmičky. Tyhle potvory dokážou paví očka (samečky) pěkně zdevastovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 10:19 Sirano – Re: JuraS
Nee ta skalka je umela a nešuměla.......Jinak diky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 10:15 JuraS – Re: Sirano
neměl by být problém, mají držky nahoru obrácené, že jsou to ryby vrchní vrstvy, podhladinové..u dna se budou šmrdolit velmi málo...jen pro zajímavost..ta skalka co tam máš v octu náhodou nešumí ? případně jiná kyselina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 10:12 Sirano – Re: JuraS
Fotka k příspěvku Akva ma 60l, smíšené, vzduchovací kamíne, filtr fluval, 20 rybiček
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 09:58 JuraS – Re: Sirano
napiš víc o akva, fotka i z mobilu taky pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 09:50 Sirano – Paví očka
Ahoj. Včera jsem si koupil 8 pavích oček. Po vypuštění do akvária se drží v hejnu u hladiny a nejsou moc aktivní, přitom jsem četl že jsou to živě rybky, které proplouvají akváriem. Tak nevim jestli jim něco nechybí?? Ostatní rybky jsou OK tak nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 21:10 Very – Re: katterinecka
V to doufám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 21:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Very
zas tak špatně jim určitě nebude ;-) Když bude dobře fungovat akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:59 Very – Re: katterinecka
Já jsem přemýšlela jestli mám koupit ještě pancérníčky nebo ty paví očka..Koupím teda pancérníčky ;-) . . Ty parmičky nádherné mi koupil taŤka jako dárek (radil se ve zverimexu,ale moc dobře mu neporadili :-( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:57 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
Parmička může dorůst až 10 cm rybicky.net/atlasryb/parmicka_nadherna . Navíc píší hejno u parmičky od 8 kusů.. Neonky od 10 kusů rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena . Ale 7 neonek, 2 parmičky a 2-3 pancéřníčci by se mělo vlézt bez přerybnění (ale nejsem tak zkušená jak ostatní)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Very
spíš bych je tam nedávala a dokoupila několik těch pancéřničků. Ještě by se začly množit a co pak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:49 Žena Denver [1] – Re: Very
jo a sameček pavího očka by jednu samičku spíš uhonil, lepší aspoň 2 samice gupky na 1 samce, jak píše katterinecka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=1251