Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 16:32 Míša – Gupka
Prosím pěkně, mám v akva mimo neonek i 2 samce a 4 samice gupek. Všechny 4 holky mají na dupce tu těhu tečku... mám je asi 3 týdny, jak to jako funguje? To any porodí a pak je zase ti dva kanci oplodní všechny a pořád dokola? To je celkem mazec... :-( a dotaz č. 2 - s některou rostlinkou jsme si do akva zavlekli nějaké mini šnečky - jsou k užitku nebo na škodu a tedy odlovit a pryč? Děkuji a přeji pěkný den. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Moncicak
Nebál by som sa, že praskne, to určite nie. Neviem nevidel so tvoje akvárium, Ja narážam na to, že či je naozaj tvojou prioritou množenie.
Vieš akvaristika je krásna najviac vtedy, keď akvárium spĺňa všetky potrebné podmienky pre rozmnožovanie. No a potom to ide samo a bez našej pomoci. Potom až toho dosiahneš, zistíš, že je problém množstvo, množstvo, ktoré nám zamorí akváriu dusíkom z ich výkalov. Nakoniec príde to, že zistíme, že to niet kam dať, predať, dokonca je problém to darovať.
Takže nechaj to na prírodu, čo prežije, prežije, čo nie, to poslúži ako živá potrava pre ostatné rybky. Nie žeby sa mi to páčilo, ale tak to v prírode chodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:10 Žena Moncicak [0] Re: cezarmilan
Filtrace jede, krmim tetra minem, zatim nic zivyho, rostliny v poradku, jen shazuji stare listy a vyhazujou nove. Vodu menim 1/3 obden. Rybka je uz vic nez mesic tehotna, tehotnou sme si ji prinesli ze zverimexu, jestli mi to neporodi tak uz praskne, protoze je pekne tlusta. Cetla sem ze az si zacne hledat misto a stranit se ostatnich tak ji mam odlovit, ale nechci ji zbytecne stresovat. Tak by me zajimalo jestli uz to porodj nebo ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Moncicak
Iné starosti s akváriom nemáš? Všetko šlape ako má? Rastlinkám sa darí? Filtrácia je v poriadku? Krmivá sú kvalitné?, prípadne bude na skrmovanie aj niečo živé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 14:30 Žena Moncicak [0] – .
Mam samicku gupky, drzi se furt na jednom miste u dna u kytky, odhani od sebe ostatni ryby, tu ploutev u zadku ma stazenou k telu a samecek ji neda pokoj. Bude uz konecne rodit??? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 17:19 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
První nebo padesátejšestej, to máš jedno. Jako ideál je pořádnej chuchvalec jemnolistějších rostlin, kam se může omladina na hoďku, dvě uchýlit, prostě než je ostatní akceptují a už nepovažují za dlabanec a je vystaráno. To co jsem napsal považuji za nejlepší způsob odchovu živorodek ve společenských nádržích u hobby akvaristy. Porodničky to je spíš věc produkčních akvaristů, kde jde tzv. o každej kus. Toť můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 14:57 Moncicak Re: prasan
je to můj první rybkoporod takže se chci z toho radovat, a potom už je budu nechávat v akvárku na pospas osudu, ale ted ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 13:18 - Re: Moncicak
Pôrodničky sú podľa mňa blbosť.Ak majú gupky ideálne podmienky začnú sa množiť natoľko,že ich už ani vlastný poter nezaujma.Narodený poter je % vo väčšom počte ako ten čo padne za obeť inej samici.Sám mám dospelé smolu s niekoľko mm poterom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 11:09 Žena Moncicak [0] Re: P
Toho sem se bala. Diky za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 11:05 Muž P [125] - Betta splendensRe: Moncicak
Víc samiček by mohlo být v případě, že máš porodnici jako samostatnou nádrž o objemu třeba 30l. Samice však musejí být umístěné v koši, přičemž mláďata mohou rychle a bez problémů opustit prostor obývaný samicemi. Pokud bys tam měla samičky na volno, je vysoce pravděpodobné, že by během porodu jedné samice zbylé dvě lovily narozený potěr. Málokdy se totiž stane, že samice porodí ve stejnou dobu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:45 Žena Moncicak [0] Re: P
Mam ji podomacku vyrobenou ale spis mensi nez vetsi. A mam tri gupky ktere budou rodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:29 Muž P [125] - Betta splendensRe: Moncicak
Záleží na velikosti a způsobu provedení porodnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:23 Žena Moncicak [0] – porodnicka
Muzu mit vice samicek v jedne porodnicce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 05:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: P
P napsal: Na 99% to jsou zranění způsobená jiným samcem. I paví očka se mezi sebou občas poperou. Pokud to nejsou nějak velké rány, neznepokojoval bych se tím ;-)
Bakteriální rozpad ploutví je opravdu až ta fáze pozdější. Skutečně nejvíce potrhaných ocásků vzniká mezi samci při imponování. Nejen před samicemi, ale frajeří i jeden na druhého. Pokud se zanedbá hygiena, nastane teprve pak BRP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2014 20:09 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: P
Udržet uměle zvětšené ploutve v krásném a dokonalém stavu je opravdu těžké. Okus to ale není, jedině od jiného druhu ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2014 19:18 Muž P [125] - Betta splendensRe: Issa
Na 99% to jsou zranění způsobená jiným samcem. I paví očka se mezi sebou občas poperou. Pokud to nejsou nějak velké rány, neznepokojoval bych se tím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2014 16:24 - Re: Issa
Následok vyššieho obsahu dusíkatých látok.Preto tá výmena vody zaberá.Živorodky našpinia viac ako napr.tetrovité ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 16:11 Issa Re: vaaclav
Že by? Já myslela, že u této nemoci jsou okraje ploutví bělavé a nemoc se rychle šíří.
Ani jedno nepozoruji. Ničím neléčím, jen vždy zintenzivním výměny vody (na 2x-3x týdně 1/3 objemu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 16:00 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Issa
bakteriální rozpad ploutví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 14:56 Issa
Co může být příčinou každou chvíli nějak pocuchaných ploutví samečků pavích ok? Docela často pozoruju taková malá zranění (ploutev je trhlá mezi "paprsky" nebo trošku vykouslá). Vždy to za pár dní zmizí, nijak se to ťuk, ťuk nekomplikuje.
Můžou si to samečci způsobit mezi sebou při nabíhání samicím?
V akváriu jsou paví oka, pancéřnícci třískvrnní (ty tedy nepodezírám :) ) a pár štikovců příčnopásých (že by ti?)
Děkuju.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:20 ToMaš.. – Plata a Paví Očko
no toho bych se nebál zarostlá je tak Děkuji ať se Daří...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:18 Muž Yirka [9140] Re: ToMaš..
Pokud budeš mít nádrž přiměřeně zarostlou, vždycky něco přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:15 ToMaš.. – Plata a Paví Očko
tak že se toho nemusím bát jo..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 19:54 Muž Yirka [9140] Re: ToMaš..
Časem budeš za tu samoregulaci vděčný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 19:38 ToMaš.. – Plata a Paví Očko
Dobrý den.. mohou být spolu v Akvariu 120litrovém Plata a Paví Oko...? nebudo jsi požírat mladý rybičky... Děkuji..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 16:23 Tomáš – Paví Oka
já vám moc děkuji za odpovědí..! Ať jsem vám dáří..!
Tomáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 16:20 finnnp Re: Tomáš
Dříve bylo Paví očko rybou začátečníků.Dnes už je situace,ale ůplně jiná.Gupka je přešlechtěná a z toho pramení mnoho problémů.Já se s nimi peru dva roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 13:22 Tomáš – Paví Oka
no právě že postupně všeci Starousedlíci,nový rybky ale i mladý rybičky..! :( no odkalování taky provádím pravidelně každý týden. rybek tam je celkem Dospelích tam je 5 z toho 3 samice a 2 samci a "mladejch" tam je cca 20.filtraci mám zaplou na sílu 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 13:00 R Muž romant [27987] Re: Tomáš
Odcházejí ryby, který jsou tzv. starousedlíky, nebo to jsou nový rybky? Co odkalování dna, jak často provádíš a těch ryb je tam celkem kolik? Filtraci máš jakou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:54 Tomáš – Paví Oka
Fotka k příspěvku Moje akva je již zaběhle přes 1 rok. má objem 120litrů. Rybičky tam mám pouze Paví Oka a jednoho Ancistruse. pus Foto omluvte mne za kvali tu foceno mobilem..:(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:30 Muž patamatix [408] Re: Tomáš
Čistit pravidelně každý týden je dobré v dobře zaběhlém akva,máš li ale akva dva týdny staré (netvrdím,že tomu tak je),tak to už je špatně. A právě proto třeba té prezentace,jelikož nikdo z nás,nevíme nic o tvém akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:14 R Muž Silent [5949] Re: Tomáš
Bez bližších informací o nádrži (velikost, počet a druhy živočichů, technika, údržba a stáří nádrže) lze jen těžko přesněji poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:12 R Muž romant [27987] Re: Tomáš
Tomáš napsal: Akvario čístím pravydelně každý týden. Ano a potom je zde spousta proměnných a to jak je velký, kolik tam těch ryb je, jak to čištění vypadá, jaká je filtrce atd, atd. Prostě je vhodné se registrovat a vytvořit prezentaci s uvedením co nejvíce údajů, aby bylo tzv. z čeho vařit a radit cíleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:09 Tomáš – Paví Oka
Akvario čístím pravydelně každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:05 R Muž romant [27987] Re: Tomáš
Na první dobrou bych se zaměřil na kvalitu vody, takže častější výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:02 Tomáš – Paví Oka
Dobrý den chtěl bych se zeptat čím je způsobeno že dospělé rybičky ale i mladé Paví Očka postupně odumirají....nevíte náhodou někdo čím by to mohlo byt způsobeno...? NA pohled na nich ne ni nic podezřelého a v celku normálně se rozmnožují.žádný velký zásah do Akvaria jsem neudělal.!
Děkuji za případnou odpověď.!
z pozdravem Tomáš:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:15 R Muž romant [27987] Re: Radek007
Klidně obden polovinu, ideál je holý dno, aby bylo vidět bordýlek a ten při té výměně stahovat ať dáš rybám dobrej základ. Co se zanedbá teď v začátku, už se potom nedožene. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:11 Radek007 – Paví očko (Gupka) - chov
Budu je mít v 25l akvarku.Filtr tam maj.A jasně že budu často měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:08 R Muž romant [27987] Re: Radek007
Tak hlavně velmi často měnit vodu a futrovat, futrovat, futrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 17:37 Radek007 Paví očko (Gupka) - chov
Fotka k příspěvku Tak už mám malý rybyčky....cca 35ks
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Radek007
Ty si to nepochopil? Radšej sa sústreď na to svoje akvárium, už teraz je nevyhovujúce pre ryby, nieto ešte tam množiť. Chápeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:08 Radek007 Paví očko (Gupka) - chov
Fotka k příspěvku Tak jí mám z toho vyndat a nechat to být jj?Já že někdo řikal že se má dát do porodničky.Moc kytek akvarku nemám.ale tak snad se skovaj.tak uvidíme jak mi to pujde.A za jak dlouho myslíš že by mohla porodit když se jí zvětšuje pořád břicho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:59 R Muž romant [27987] Re: Radek007
Nikoho nikam nedávej, v akváriu měj nějaký schovávačky, ideál chuchvalce rostlin, kam se narozená omladina na chvilku bude mít možnost schovat a za kritickou hodinu už je obvykle akceptována a už normálka funguje v tom akvu s dospělejma. Pokud nejsi produkční chovatel, jehož to živí, tak bych to řešil jak jsem popsal. Ono se velmi rychle mlže stát, že budeš za krátkej čas řešit klasickou otázku, co s tolika mladejma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:53 Radek007 Paví očko (Gupka) - chov
Fotka k příspěvku Tady je foto pavího očka.myslíte že už je čas jí dát do porodničky a do jinýho akvarka?Děkuji za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:21 R Muž romant [27987] Re: Radek007
Až bude jak almara, hranatá a stranit se ostatních, vyhledávat to svoje místečko, tak to se blíží ten její čas. Jeden, dva porody a budeš to mít ve voku, to se poddá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:18 Radek007 – Paví očko (Gupka) - chov
Poradí mi někdo jak poznám že mám paví očko těhotný.? já jen vidim že má černou skvrnu nic víc.Tak proto bych těl radu od zkušených.at jí mužu včas odlovit a dát do porodničky.Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 11:11 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: dudak
Fotka k příspěvku

Víc než měsíc? Pokud jsou týden, tak ještě vezmu.

Za prvé, v prvních dnech se prodají ty nejlepší kusy a za druhé, s každým dnem pobytu v prodejně rapidně klesá fyzická kondice a zdravotní stav těch ryb.

Než koupit takové "ležáky" :-O , to si raději počkám, nebo nakoupím jinde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 10:22 Muž dudak [1885] Re: 0
Ani na tuhle logiku nejde úplně spoléhat, protože oka mají v prodejnách často déle než měsíc, takže k prvnímu vrhu dojde v prodejně, v různých "pet centrech" navíc nové ryby ani nedají do jiného akvária, ale šoupnou je rovnou ke starým a pak tam vybírejte ty nové....
počkat si je jistota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 08:34 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: dudak
Fotka k příspěvku
dudak napsal: a další problém je, že i když je samice z čisté linie, většinou ji v obchodě hoděj dohromady se všema možnejma samcema, takže je lepší prvních několik vrhů nechat jako krmení...


hmm hmm hmm Pardon, ale ten závěr je krajní blbost. Ty první mladé, které se vyvíjely v těle matky předtím, než byly ryby různých kmenů pomíchány, budou fenotypem původního chovu, takže právě ty bych odchoval oděleně a po výběru těch nej, z nich založil nový chov. Čistá logika ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 07:58 Muž Yirka [9140] Re: prasan
Na druhou stranu mají v dobrém obchodě čisté, možná lépe řečeno čistší, linie a směsky zvlášť. Taky je to výrazně odlišeno cenou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=401