Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 11:04 Žena darka [520] – Re: Keporkak
Měla jsem ten samý problém viz rybicky.net/forum/9256…, bohužel to časem žádná gupka nepřežila sad Asi jsou dnes náchylnější na nemoci a přešlechtěné :-( Léčila jsem ESHA EXIT i 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 10:54 Keporkak – SoS Paví očka
Mám takový problém, samičkám Pavích oček se smrskávají ocásky. Dnes ráno mi jedna umřela, prosím o radu jak na tento problém... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:14 Muž DavidDizzer [26] – Re: wert69
že by byly ve stresu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:56 wert69 – Re: Keporkak
Ne je to starší už zaběhlý akva,jen mě překvapuje že tetry jsou naprosto v pohodě.Vodu jsem pro jistotu částečně vyměnil ale bez úspěchu.Takže jsem bezradný :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 07:20 Keporkak – Re: wert69
A nezakládal jsi teď někdy v blízke době akvárko ?
Já sem měl ten samý problém, akorát se mi drželi u hladiny. Nenechal sem dostatečnou dobu zaběhnout akviško. Jestli-že to nebude tím zaběhnutím, tak bohužel nevím co s nimi je. sad
Asi budou přiotrávené dusitany, nebo dusičnany. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 23:59 wert69 – Paví oka
Ve spol.akva mam gupky a tetry měděné,tetry jsou v pohodě ale očka se ted stále drží u dna,neplavou a jsou skoro bez aktivity.Nevite někdo v čem je problém?Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 10:29 Rampepurda – Re: 0
Díky potlesk tohle je ta odpověď,která mně zajímala.Matěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 10:27 Rampepurda – Re: Ninco
Ninco já tě nechci urazit,ale myslím si,že takhle si umím odpovědět taky.Mně zajímá zhruba doba jak dlouho je budu mít v porodničce a kdy je vidět to pohlaví,takže moje otázka zní časové rozmezí?Kdy asi?Nikde se jsem to nenašel a proto mně to zajímalo ;-) ,ale dík za příspěvek.Matěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 10:22 0 – Re: Rampepurda
Ve vhodných podmínkách - dostatečně velký prostor , vydatná pestrá výživa , častý přísun čerstvé vody - po čtyřech až šesti týdnech . Jsou rozdíly v ranosti jedinců i odlišných linií. K dalšímu chovu vybírej z mladých ty samce , jenž dorůstají větších rozměrů s rovnoměrným správně utvářeným oploutvením a výraznou barvou i kresbou typickou pro danou chovanou kmenovou příslušnost (platí i pro samice) , nejsou-li to jen ledajací kříženci , nebo si lze výběrem vyselektovat určitou líbivou formu.

Vrátit po měsíci mladé k rodičům je většinou bezztrátové , když nejsou přítomny jiné druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 10:07 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rampepurda
Rozdily pohlavi poznas az se rybky zacnou vybarvovat a samicky zacnou byt "baculatsi" a vetsi nez samecci. Vsechny mladé sice nerostou stejne rychle. Do akvarka k ostatnim je muzes dat tehdy, kdyz budou vetsi nez sousto ktere budou schopny snist tve nejvetsi ryby :P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 08:51 Rampepurda
Jo ještě mně napadlo kdy je můžu dát do akva k ostatním,aby mi je nesežrali :-| asi by mi jich bylo líto,kdybych o ně přišel sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 08:47 Rampepurda – kdy poznám pohlaví?
Ahoj všichni,jsem začátečník,takže některým zkušeným se asi můj dotaz bude zdát velmi přihlouplý,ale zajímalo by mně po jak dlouhé době je možné rozeznat pohlaví po porodu u pavích oček.Mám mimina a rád bych věděl jestli jsou to holčičky nebo kluci.Vím,že se to pozná podle těch sponích poutviček,ale zatím je mají všechny stejné(holčičí)jsou narozené před 14 dny.
Díky za chytré rady hop Matěj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:52 Muž . : Hunter : . [17]
nezalezi na velkosti samceky maju rytnu plutvu ako palicku-pohlavny ustroj a samicky normalnu ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2009 10:30 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Musíš počkat až vyrostou to se pak pozná ,sameček je menší a barevnější

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 20:56 Muž metal [96] - Cichlidy – re.sdk
ked prelozis do velkeho akva.tak zacnu rast v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 20:46 Žena ŠDK [3] – pomalý růst
Ahoj. Jak to čtu tak jsem asi správně odhadla že moje malý nerostou (mají sotva 1,5 cm) protože jich mám moc na malém místě tj. momentálmě kolem 150 v 20L (při pokojové teplotě). Daří se jim dobře a dobře i papají a úhyn jen zpočátku jinak všechno vpohodě, i se už začínají ty nejstarší vybarvovat (věk kolem 2 měs.). Ale chtěla bych vedět v jakém věku zarazí svůj růst a už neporostou i kdybych je přesunula do velkého. Jednoduše řečeno do kdy musí nejpozději přijít do většího aby z nich nezůstali trpaslíci? ...máte s tím někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 15:40 Muž Miras [111] – Re: callito
od kdy, no vydrž a poznáš to, mě roste každej jedinec jinak, takže těžko říct ale zhruba tak po tom měsíci a půl, ale říkám někdy dřív někdy dýl, vyčkej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 15:28 callito – ...
A odkdy se dá rozeznat pohlaví?Vim,jakej je rozdíl mezi samečkem a samičkou.Ale když mám potěr strej zhruba 1 měsíc..tak se to dá poznat jenom z gonopodia.Pokud ho teda už maj.Nějak ho nepoznám :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 08:57 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: melda777
mě se množej...ale ty mladý a malý ty velký už ne a akvárko mam 50l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 00:52 marsz – Re: nenya
Těch 18° je málo, uznávám. Akvárium leží na parapetě, proto to kolísání teplot. V létě se konají kvůli sluníčku veliké rozdíly v teplotě. Rybky, které se v těchto podmínkách už narodily, skvěle odolávají a těch momentálních 18° vůbec neřeší. Tzv. Gupka odolná. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:32 Muž melda777 [0] – Re: kikuška
Ahojda,já myslím že to chce teplejčí vodu asi 24 stupnů a jak maš velké akva?a co filtr oni prý mají agresívní moč jsem slyšel,ale jinak se množí snad nejlépe ze všech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:15 nenya
Poradím, kdo máte akva - set s černým krytem - ideální je navrtat v něm díry aby teplota z akva odcházela, já to řešila ještě malým větráčkem z počítače - v létě máme v bytě i v akva pomalu třicet, díky větráčku mám v akva stálou teplotu 26-28 stupňů. Teď v zimě tam mám malé topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:07 nenya – Re: marsz
No nazdar, děláš s tím v létě něco? Nebo je rovnou vařený dáváš do sendvičů? :o)
Ta teplota je hroooozně moc!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:55 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: marsz
my jsme taky měly a kvůli tomu umřely 3 rybky no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:38 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: NASREDDIN
Krmim často nítěnkami tak aby se neprojevila krupička či nějaké jinačí zaplísnění nebo paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:36 marsz
Ty moje mají teď 18°. Ale v létě se to zlepší. Přes slunečný den tak 35°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:33 Muž NASREDDIN [1383]
stanovsky napsal: 1x měsíčně dávám prevenci proti nemocem.

To je prosím co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:31 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: stanovsky
Fotka k příspěvku to mi máme teplotu 22C
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:29 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Sám mám teplotu vody 26 až 27 °C , 1x měsíčně dávám prevenci proti nemocem. PH mám někde mezi 6,5 až 6,8. Tvrdost je 3KH a 28GH (dle papírkového testu čili odhadem). A rybky jsou štastné a množí se. Sem tam přidám víčko Akvaregulátoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 19:24 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: stanovsky
no jsou to tropické rybky a mi máme málo stupňů tim to je asi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Nebo nemáš dobrou vodu a teplotu. To nikdo nezjistí protože v dnešní době je těžké sehnat zdravé rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:29 vitek38
Prohledej internet a rybicky.net... myslím že toto zde bude snadno k nalezení... jinak mají možná špatnou kvalitu vody, nebo máš smůlu na staříky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:21 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – paví očko nežije dlouho :-( a nemnoží se :-(
Koupila jsem si paví očka samice ještě žije ale samec po půl roku hned zhynul ale proč?
kupovala jsem je už dospělé možná je to tím?jak vlastně dlouho žijí?po přenosu śe mi nemnoží jak to?když jsem je ale koupila na jaře normlně se množily samec vždy pojde a samice po něm záhy jak tomu zabránit? :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 13:28 Žena Voloďka [59] - Tetry
Fotka k příspěvku Na téhle fotce třeba určitě rozeznáš samičky od samečků. Samečci jsou barevnější a štíhlejší ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 10:50 mato127
to spoznas ked budu veci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 09:52 Muž discus [127]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 08:39 Muž TomášB [12]
se koukni tady do atlasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:50 Mato00
100% odla gonopodia!Samci maju spicate a samice take roztiahnute! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 17:28 picnic – PO
Samečci jsou pěkně zbarvení, mají velikou ocasní ploutev a jsou menší. Samičky jsou většinou jednobarevné. Myslim že když si dáte vygooglovat termín paví očko nebude mezi výsledky těžké najít odpověď na tuto otázku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 16:15 Mortheus – Re: kimy
to poznas az budou vetsi,nejlepe je si precist odb. literaturu,ale poznas to podle zbarveni a ritni ploutve,samicky jsou vetsi nez samecci atd.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 16:02 kimy – paví očka - pohlaví
Ahoj, nevíte někdo jak se pozná samička a sameček pavích oček? ... narodilo se mi jich v akvárku asi 16 přibližně před měsíce a půl z toho 4 rybyčky jsou trošku větší než ty ostatní!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:32 Žena ustavprochore [567] – Re: Míší
co začít třeba tady? : rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:25 Míší – nevím co to je?
ahojky. asi před měsícem sem si založila akvárko. a pořídila si i paví očka dva samce a 4 samičky. a asi po čtrnáct dnech se mi ze dvou samiček začínaly dělat samečci je to močné? začali jim růst pod ocasní ploutve tak nevím.

Ps.:chci se zeptat mam samičku paví očko a jak dlouho muže být těhotná?a kolik může mít mladat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 14:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Mladé budou za měsíc od úspěšného spáření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 10:40 Muž Miras [111]
hlavně čekat a čekat, oni nebudou ty malé prdět na povel že :-D ale jak začnou tak pak už pořád ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 08:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Přidat plovoucí kytky a čekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 22:51 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: Marcelo313
a v čom je problém? Nevidíš žiadne mladé alebo tie mladé hynú až neostane ani jedna? Ake máś ostatné ryby v akva spolu s gupkami?
A dosť veľkú úlohu zohrávajú aj rastliny medzi ktoré sa môže poter schovať.
A ešte je tu jedna možnosť: samice s kanibalskými sklonmi-občas sa to vyskytuje a také jedince by sa nemali ďalej používať v chove.

Som názoru, že reči o obrosvskom premnožení nie sú celkom na mieste a také niečo "postihne" nie veľa ľudí(iba ak takých čo vymieňajú 2x týždenne 1/2 vody alebo nemajú dno a pod.-iným slovom ideálne podmienky-gupka už dávno nieje tá super nenáročná rybka ako ju poznáte z detstva príp. z rozprávania rodičov) Pretože aj keď sa tieto rybky množia rýchlo- častokrát nedosiahnu dospelosť. Z mojich skúseností viem, že sa množia až po určitú hranicu(znečistenia) a potom ďalšie mladé hynú na zašpicatenú chvostovú plutvu.

Preto ak sa chceš venovať odchovu gupiek tak: čistá voda(gupky čerstvú vodu milujú), časté odkalovanie, ideálne je holé dno, a nejaká spleť rastlín(jávsky mach, najas a pod.) pre úkryt mladých, a rastlinná strava + artemia-po tej rastú obrovskou rýchlosťou.


Veľa šťastia pri odchove ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:43 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – pavi oka
je to krasny co tady pisete ale me se vubec nedari ,.a uz nevim proc .mam 4 samicky a 2 samce a furt nic ,jednou jsem mel maly a to je vse ,uz sí nevim rady jak na ne ..rad bych videl to premnozene Aq .porad te jak na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:52 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Luba
No tedkom sem měl parádní odchov. Jeden sameček má tak nádherné barvy jako žádný jiný v nádrži. Ale fotku asi nepřidám. Fotka neukáže tu nádheru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:14 Luba – Očka...
Paví očka je opravdu jednoduché rozmnožit...sám se tím také zabívám..a ty rybky které az povyrostou se mi nelíbí tak dám do vetšího akva ke skalárám a ty si s nimi poradí:)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=1601