Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 20:53 Muž jinokrajec [0] - Tetry – samečci Paví očko
Zdravím všechny. Dcerka je posedlá pavími očky, ale jenom samečky. V akva má 6 samečků a někteří mají jakoby ožrané ocasy. Ožírají si je oni navzájem, anebo jim to dělá Betina? Má tam totižto ještě Betinu ( samečka ). Já vím, že je jich tam dost, ale ona nechce samičky, aby se ji to nemnožilo. Díky za radu ;-) palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 07:17 Muž Jurdas [37] Re: romant
Po té výměně vody je to dneska o hodně lepší,samečci už začínají mít zájem o samičky,již je prohánějí.Určitě to bude chtít tu vodu měnit častěji.Ono je to přece dost malé akvárko a živorodky dost vodu znečištují,jak jsem se dočetl.Moc děkuji za radu a přeji hodně úspěchů v chovu rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 12:23 R Muž romant [27987] Re: Jurdas
Velmi dobrá volba filtrace. Pokud není čištěna společně s tím dnem, tzn. týdně, tak je to naprosto v pořádku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 12:21 Muž Jurdas [37] Re: romant
Díky za radu,tu vodu budu měnit tak jak radíte.Zrovna dnes jsem jí vyměnil a odkalil.Jinak co se týče toho filtru tak mám vnitřní čerpadlo AT-200 pro akvarko 50-200 litrů,k tomu je bio filtr.Co se týče filtrace tak to je určitě OK.Jinak ještě jednou díky za Váš názor,vezmu si z toho ponaučení a raději tu vodu budu měnit častěji ,tím myslím nic nezkazím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 08:23 R Muž romant [27987] Re: Jurdas
Tu vodu bych měnil 2-3x týdně v objemu 30% akvária. Určitě by pomohl jednoduchý molitanový vzduchem poháněný filtr, tzv. bublifuk, tedy pokud tam filtr není, ale ta informace není k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 08:03 Muž Jurdas [37]
Akvárko má 60 litrů,mám v něm 2 dospělé samečky,5 dospělých samiček,a 10 mladých velikostně asi 1cm.Dále je tam 1ks.ancitrus a 1ks. pancéřníček.Rostliny jsou umělé z živých je tam jávský mech.Odkaluji 1x týdně a vodu měním rovněž 1x týdně a to dvě třetiny.Zkusil jsem více provzdušnit tak uvidím.Mám dojem,že tam asi těch rybek bude na ty liry hodně.Budu to muset zredukovat.Jinak díky za Vaše rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 23:42 Muž btnk [5] Re: Jurdas
Já bych to zkusil víc provzdušnit a možná i mín krmil, rybky pak budou víc shánět potravu po celém akvárku. Ale samozřejmě nevim jaké jsou podmínky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 22:15 R Muž romant [27987] Re: Jurdas
Jak je to akvárko velký, kolik těch oček tam je, kdy naposledy byla provedevena údržba v podobě odkalování a výměny vody a kolik vody je měněno?
EDIT: Už jsem tu prezentaci dohledal az toho mála informací soudím na špatný prostředí v tom akvárku, jako celku. Cybí tam ty živý rostlinky a to je posléze velmi limitujícím faktorem pro to množství rybek v akvárku. Takhle to bude chtít často měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:02 Muž Jurdas [37]
V akvarku mám pouze samé paví očka poslední dobou jsou některé méně čilé obzvláště samečci a zdržují se většinou u hladiny.Udělal jsem test na NO2 a voda po této stránce v pořádku.Test na pH ukázal 8pH.Nemněl bych to stáhnout na pH7?Při Pročítání o pavích očkách jsem se dočetl,že pH by mělo být mezi 7 - 8.Jinak jsou mezi nima i mladé a ty jsou v pohodě pěkně čilé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:55 Muž Miras [111] Re: Moma
ta má ještě určitě času dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:00 Žena Moma [0] - Živorodky – Paví očko
Fotka k příspěvku Myslíte, že by mohla mít malý gupky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 13:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pavel
Leceni bude mnohokrate drazsi nez je cena te rybicky, ale pokud k ni mas nejaky citovy vztah a nebo je necim vzacna, pak bych zkusil www.akvarista.cz/… .

Setkal jsem se s pruhlednymi vykaly u Plat a take u Tercovcu. Co pomohlo jednem, druhym nepomohlo. U zivorodek to na rozdil od cichlid nejspis zpusobuji bakterie, proto toto lecivo zabralo.

A jestli ten Baktopur direct pouzijes, pocitej s tim, ze Ti rozhasi akvarium, minimalne ohledne filtrace, zabije totiz i nitrifikacni bakterie, budes to muset rozbehnout znovu a byt opatrny na dusikate latky.

Navod k lecivu je zde: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 12:15 Pavel – Re:
přidám, že akvárium je již zaběhnuté rok, 1/3 vody měním co týden, vzduchování stále zapnuto, rybky krmím 3 x denně a nikdy nebyl ani s ostaními pavími očky problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 12:11 Pavel – umírá
Ahoj všem, píšu zřejmě už pozdě.. rybičce podle mého zbývá už jen pár hodin života- samička , už 5 dní nejí nic, má po těle červené skvrnky jakoby žilky a má průhledně bílý výkal sad lze ji ještě nějak zachránit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 10:50 Adéla – Konečně
Tak zdravím konečně se objevily nějaký mladý ;-)dokoupili jsme hodně rostlin tak snad se tam mladý udrží i bez porodničky hmm no uvidim za chvilku zas napíšu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 15:20 Adéla
Dobře děkuji všem za rady já jsem ještě trošku zkusila ohřát vodu jak to píší na internetu tak uvidím :-) právě přemýšlím jak udělat o dost lepší akvárko chtěla bych tam pořádný porost a taky alespoň 2 větší skalky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 16:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jenze doba sezrani mladych je vetsinou v ramci sekund smich .

Prezentace tady neni, tezko to posoudit, ale radeji napisu, ze pokud se maji mlade zachranit bez pouziti porodnicky, mela by byt na hladine poradna houstina, ne jen "docela dost rostlin".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 15:55 R Muž romant [27987] Re: Adéla
Ta doba březosti se u živorodek pohybuje kolem 30-40 dní, takže bych rozhodně vydržel a sledoval akvárko, určitě se mladý objeví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 15:41 Adéla – Březost
Ahoj máme nové rybičky máme 5 párů 5 samiček a 5 samečků ale ještě neměli mladé.Máme je už asi tak 16 dní.Zdá se mi že mají černé tečky ale pořád tam nic nevidím.Máme tam docela dost rostlin takže by se měly kde schovat.Dále tam také máme prolézačku a takovou skálu na schovávání.Prosím poraďte.Nevíte čím to může být? :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:01 R Muž romant [27987] Re: Marek
Já bych nechal dělat filtr svojí práci a minimálně do tý doby než se viditelně sníží jeho výkon bych do něho nezasahoval anečistil ho. Tím akváriu velmi prospěješ. Pravidelná týdenní výměna vody je základním hygienickým nývykem při péči o akva a když se to spojí s lehkým odkalením dna, tak je to to správný co můžeš pro akva udělat. Do akvária , který funguje normálně není potřeba dodávat žádný bakterie při výměně vody, ani při odkalování. To by bylo nutný v případech léčení a tehdy, když by byla biologická rovnováha nějakou činností natolik narušena, že by se s tím nedokázala vypořádat, jako teď. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 10:55 Marek
Takže ak som dobre pochopil, je lepšie používať prevent čo najmenej:) Buď keď sú rybky choré alebo keď čistím akvárium(len nie keď už tam samotné rybky sú.) Bio nitrivec neaplikovať hneď(až po dni cca) pretože by prevent zahubil všetky pozitívne baktérie, čo som tam dal.
Ešte som sa chcel spýtať keď iba mením časť vody raz za týždeň, je dobré naliať bio nitrivec potom ako tam dolejem novú a odstatú vodu alebo ho tam nalejem a následne vymenim vodu:) osobne si myslím, že až po naliatí novej vody, či sa mýlim?
Ešte sa chcem opýtať na prikrývku - sklo na akváriu...( aký má byť veľký voľný priestor? asi nemôže byť akvárium prikryté po celej ploche tam by neprúdil vzduch z vonku a zvnútra von nemýlim sa?
Vopred ďakujem za radu :-)

PS: čo je najlepšie urobiť s tým mojim extrémne sterilným akváriom? :) mám iba meniť pravidelnejšie vodu a naliať tam pozitívne baktérie ? alebo vyčistiť celé akvárium odznovu? Pozitívna správa, že po naliatí bio nitrivecu už gupky neležia na dne... síce lietajú po celom akváriu ale už aj jedia (aspoň trochu) i keď samica má na brušku biely pásik akoby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:52 Marek
Veľmi ďakujem za pomoc, aspoň konečne viem kde je problém (som vrah rybiek:) No nič mám aspoň ponaučenie do budúcna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 22:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Jeste doplnim, po naliti Nitrivec (tak den po vymene vody, aby bakterie nehubil chlor z vodovodni vody) filtr nechat urcite pusteny, a nejen to, nalit Nitrivec co nejvice na filtr, aby co nejvice nasal a bakterie jej mohly co nejrychleji osidlit, pripadne Nitrivecem primo prosytit medium filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2011 21:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marek
Takze ted uz vime celkem jiste, co delas spatne, ty ryby se otravily amoniakem!

A ted proc? Pouzivas www.levnaakvaristika.cz/… . Jenze to je dezinfekce. Precti si ten konec linku, ktery pisu. Po aplikaci mas vymenit polovinu vody a pak vyprat filtr a znovu nasadit nitrifikacni bakterie. Takze je to zabiji. Tim ze to neustale aplikujes, nedovolis nitrifikacnim bakteriim osidlit filtr (Dajana pise, ze pusobi bakteriostaticky, tedy brani rustu bakterii www.dajanapet.cz/… ), ten filtr je pak jako biologicky filtr mrtvy, zcela k nicemu! Sice pisi, ze rostlinam neublizi, ale pak je tam zminka o pozastaveni rustu rostlin - tedy rostlinam take zrovna nepomaha.

Ten Prevent uz nedavej, pouzij jej az cilene, pokud by Ti onemocnely ryby.

Co se tyce biofiltru, tedy filru osidlenem nitrifikacnimi bakteriemi, ten musi jet stale, jinak bakterie vymrou a prestane fungovat. Vypnout treba na 2 hodky behem cisteni akvaria, to neni problem, ani 12h by jeste nemela byt katastrofa, to se celkem rychle obnovi, ale vice zacina byt problem. Rozhodne neprat medium casto a urcite jen ve vode odpustene z akvaria, ne treba pod kohoutkem.

A ted jak ten biofiltr funguje a co dela. Jedny bakterie meni amoniak na NO2, dalsi NO2 na NO3, dohromady se jim rika nitrifikacni bakterie. Amoniak i NO2 jsou jedovate uz v malem mnozstvi, kdezto NO3 jsou celkem neskodne (do urciteho mnozstvi). A kdyz filtr prestane fungovat, je nutne jej co nejrychleji rozjet a nahromadeni amoniaku branit treba castou vymenou vody. Proto se akvarium pred vysazenim ryb zabiha. Kdyz se pri nejake lecbe nitrifikacni bakterie zlikviduji, mezi zachrane procesy po lecbe muze patrit celkem slusne litani s kbelikem s vodou. :-)

Tak tohle bylo u Tebe to spatne. S Nitrivec pockej az den po vymene vody, jinak pokud je tam cerstve Preventin, nalijes tam bakterie, ktere ta voda s Preventinem zahubi.

Preji at uz se ted dari lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2011 17:57 R Muž romant [27987] Re: Marek
Filtr nevypínej! To je špatná myšlenka. Ten Nitrivec tam dej dle návodu a měň dle doporučení častěji tu vodu, klidně ob den 30%. Tomu filtru dej čas na to aby se "zašpinil" a jeho výkon se tak přirozeně sníží. Filtr čistit až tehdy, když se jeho výkon viditelně sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 17:50 Marek Re: Marek
K tej poslednej vete tam bol preklep - čo sa týka sera nitrivecu, či pustiť filter až po určitom čase ako ho nakvapkám do aqua alebo kľudne ihneď som chcel napísať. Vďaka za ochotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 17:49 Marek gupky
Tá fialová vodička sa nazýva dajana prevent. Dnes som si bol ešte pred prečítaním príspevkov kúpiť na odporúčanie v druhom chovprodukte sera bio nitrivec. Na skúšku som dal do akvária pár kvapiek (podľa návodu)

Môže byť chyba aj v tomto?
------Čo sa týka môjho akvária 23L, v ňom ´silnejší´ model filtra Hailea RP 200 (podľa návodu je bohužiaľ na väčšie akvárium), stiahol som ho uplne na minimum - aspoň spočiatku rybkám vôbec nevadil, až kým nezačali štrajkovať na dne. Teraz sú tam fakt skoro stále a rýchlejšie dýchajú... Napadlo ma, či by som poprípade nepúšťal filter tým, že je silnejší menej - napr. iba pár hodín denne, by ma mrzelo keby som musel kupovať nový:)
------Na akvárium nemám svetlo(v brzkej dobe chcem dokúpiť). Akvárko je však v blízkosti okna takže denného svetla má dosť.
------Čo sa týka rastlín mám Houttuynia cordata, dve sagiteria graminea a jednu plávajúcu(tak na polku hladiny) pistia stratiotes a k tomu dva domčeky takže čo sa týka úkrytov a rastlín som to vyriešil fajn (aspoň toto:)
------No a samotné osadenstvo na začiatok som kúpil 6 gupiek - tie mi pokapali(na skúšku som mal kúpiť určite menej do nezabehnutého akvária.) V súčasnosti tam mám tri gupky a jedného prísavníka a jediný aktívny je prísavník:) Stravu im dávam vločky všeobecné tropica a ktomu nejaké priamo pre gupky na prestriedanie.

Takže to je o mojom akváriu bližšie, čo som možno neozrejmil v predošlom príspevku. Vďaka za radu:) skúsim častejšie meniť vodu za čerstvejšiu. Čo sa týka bio nitrivecu je dobré dať ho tam a pustiť filter? alebo pustiť filter hneď po nakvapkaní..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 14:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marek
Co je presne zac ta fialova vodicka? A ona je na cisteni vody??? Neni to nejaky sajrajt ve smyslu dezinfekce? Pak by byl filtr zcela k nicemu (pokud to zabije nitrifikacni bakterie), hromadil by se amoniak, a ryby se postupne travily...

Vymenil bych pulku vody (tady je to legrace, sotva kbelicek), a pridal do ni Sera Toxivec. Jen pro jistotu. Druhy den bych nalil Sera bio Nitrivec. No a dalsi vymeny stylem, ze si necham kbelik vody odstat do druheho dne, pripadne bez odstati a pouzit Sera Aquatan, tady to lze, vody je to trosku a moc se to tedy neprodrazi. U velkeho akvaria si clovek muze vic dovolit, ono nejak drzi a zvladne ledacos (tedy kdyz je zajete), ale u maleho, to chce fakt se vsim opatrne, je to hodne krehky vodni svet.

Vymeny vody bych videl na pulku akvarka jednou za tyden, to by mohlo stacit.

A co bych jeste doporucil, na hladinu plovouci rostlinu Pistia stratiotes, ne uplne po cele hladine, ale castecne nechat hladinu zarust. Rybam se v jejich korenech bude libit a tahle rostlina je dobra pumpa dusiku z vody.

Co se tyce filtrace, jiste ze by ryby nemely byt proudem vody jako v mixeru. Cerit hladinu je velice vhodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:54 Ghorien Re: Marek
ja bych to koštoval na vadne ph a teplou vodu na gupky je nejlepsi ph cca6.5-7 a teplota 22 stupnu celsia a co se tyče filtru pokud mas 23 litrove akvarko filtrace by nemela presahnout cca 40-50 litru za hodinu, to jen tak zběžne k akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 21:30 Marek – Trucovanie na dne...
Dobrý deň... od malička som sa vždy venoval akvaristike s malými prestávkami. Mal som 90 litrové akvárium a bez nejakej zvláštnej starostlivosti (okysličovač, živé rastlinky, úkryty a občasná výmena vody... vždy sa rybkám darilo.) V súčasnosti mám 23 litrové akvárium, filter, množstvo živých rastlín a úkrytov. Do akvária som na začiatok kúpil 2 samčekov gupiek a 4 samičky a 2 prísavníkov. Z pôvodnej populácie prežili iba prísavníci... Spočiatku sa mi najmä zdalo, že mám filter nastavený na vysoký výkon a rybky akoby boli na kolotoči, stíšil som ho na minimum, dal som naň roztrekovaciu trubicu a nastavil som ju pod hladinu otočený smerom na bočnú stenu akvária. Pravidelne som menil časť vody za novú, taktiež tam dávam kvapky na čistenie vody (fialová vodička) ale aj tak pokapali všetky rybky okrem prísavníkov:) Následne som šiel do akvaristiky, kúpil tri samičky a samčeka a bolo to úplne super, rybky boli aktívne, kŕmil som ich pravidelne po veľmi malých dávkach... Po cca 2 týždňoch rybky začali stagnovať a pomaly celý deň strávia ležaním na dne vedľa seba. Iba sa im otvárajú žiabre... Maximálne keď im dávam potravu, aj to nie vždy sa zdvihnú nažerú a zase šup dole... čo viem že gupky spávajú na dne cez noc ale prečo tak ležia skoro celý deň??? Posledných pár rybičiek mi práve tak ležalo na dne niekoľko dní, potom im ochabli plutvy, malátne plávali a potom skapali. Nevie mi niekto poradiť čím to je? zlou stravou? dávam vločky. Alebo to môže byť zlou vodou? alebo tým filtrom? Ďakujem za každý názor...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:31 Ghorien
rybicky.net/k/forum/334554.jpg
tadle ma před sebou cca jeste odhadem 2 tejdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:07 Muž Yirka [9126] Re: Kocajs
Za dlouho, rozhodně ne do dvou týdnů. ( Ta nefotka je hrozná)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:02 Kocajs
Fotka k příspěvku za jak dlouho asi?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:44 R Muž romant [27987] Re: Kocajs
Prostým pozorováním se ta doba dá předběžně odhadnout podle toho, jak se ta černá skvrna zvětšuje a zvýrazňuje. Samička má to bříško tzv. hranatější a je vidět, že je stále plnější. Časem a pozorováním se potom ten čas porodu dá vcelku přesně odhadovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:43 Ghorien Re: Kocajs
pokavad mas porodnicku dostatečně velkou tj tak 2 litrovou na gubpu tak ej to v pohodě jamam udělanou porodnicku ma cca 2 litry aby měla rybka dostatek pohybu a novorozenci taky a kolikrat sem jí tam měl tejden jde jen o to aby to mělo nejakou filtraci vody a to stačí udělat malima otvorama ve vrchní části porodničky tey pokud je ponořená v akvariu kde je filtrace.strach o to že ti male rybky odplavou tama mýt nemusíš pač se po porodu automaticky drží u dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:40 Kocajs – re
no ja myslel ze kdyz maji cernou skvrnu tak zname ze v brske dobe budou rodit...Ja uz dal samicku do porodnicky doufam ze nevadi ze tam je? pac tezko rict kdy porodi co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:36 R Muž romant [27987] Re: Ghorien
Od početí do porodu kolem měsíce a tu černou skvrnu mají vpodstatě neustále, neboť jsou neustále těhotný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:34 Ghorien – dotaz na dylku od početí do porodu
zdar hele sic gupky pestuju cca 3 roky ale nikdy sem nejak nevypozoroval jak dlouha je doba od početí do porodu repsektive doba od kdy se ju na bříšku obeví černé zabarvení nevíte nekdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 14:33 Kocajs – re
Zdarvim sem zase ja dneska sem se dival na gupky a 2 znich maji takove dlouhe vykali takove bile a dlouhe nevite co by to mohlo byt? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kocajs
jo, jenže jen co se samička vzpamatuje tak začne mladý žrát, leda jí tam dát víc toho jávskýho mechu, nebo hlídat a hned odlovit, ale to neni moc pohodlné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:37 Kocajs – re
No uz sem to pochopil a nemuze to byt taky ze mam jednu vanicku s malima dirkama okolo a vlasne tak dam tu samicku a jak samicka porodi tak ji odlovim do akva a maly zustanou vlastne v ty vanicce taky by to slo nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:31 Žena Dwarfy [156] Re: Kocajs
No jestli to máš podle návodu. Tak máš na sobě dvě ty vaničky. A mladý propadnou dírkama do té druhé - spodní - vaničky a samička zůstane v té horní. Samozřejmě tam mezi nima musíš mít nějaký prostor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:26 Kocajs – Gupky
No ja myslel ze to funguje tak ze vlastne se ta samice da do porodnicky a jak porodi mlady tak ji odlovim spatky a ty mlady necham v ty porodnicce tak sem to myslel ja sem vas nejak nepochopil... :(Nechcete me to nejak este vysvetlit ja to udelal tak zevlastne jak je ta krabicka vcem je treba ovoce tak ja ty dyry dole zalepil aby prave mlady nepopadali dolu..nevim asi sem to spatne pochopil..Nejak me to zkuste vysvetlit dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:18 Žena Dwarfy [156] Re: Kocajs
To bys tu svoji porodničku musel dát to druhýho akva, nebo pod ní připoj ještě jednu misku, kde se ty mladý zachytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:16 R Muž romant [27987] Re: Kocajs
Pokud budou ty mladý od maminy oddělený a to je ten princip porodničky, tak nevidím důvod, proč by měla být samička bezprostředně po porodu odlovena. K mladým se tzv. nedostane a ve svém prostoru jistě nějaký čas vydrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:06 Kocajs – re
tedkom nejak nevim..preci kdyz male rybky spadnou dolu tak sezerou ostatni ryby ne?Ja myslel ze je to ta porodnicka aby ty male ryby v tom zustali a mamcu potom odlovil nebo jak to tedy funguje? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kocajs
proto je tam dvojtý dno ne? aby malé rybky nějaký způsobem propadly dolů. Ale trochu bych se bála aby se v ní dostatečně obměňovala voda, jestli ty dírky stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:57 Kocajs
rybicky.net/clanky/567-Vyroba-jednoduche-porodnicky

ja sem si ji vyrobil..Takze ji muzu normalne dat i prez noc ale pokud by rodila tak precijenom moznat nejaky to mimco mozna spapa nebo ne? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:46 R Muž romant [27987] Re: Kocajs
Určitě jí v tý porodničce můžeš nechat i přes noc. Tím se nic neskazí. Jakou to máš porodničku? Takovou co se dává do akva nebo máš nějakou speciální nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:39 Kocajs – gupkla
este jeden dotaz moje pavi ocko jak sem psal uz bude si myslim brzo rodit uz ma i cernou tecku u ricniho otvoro asi bych ji mel dat do porodnicky nebo ne?Muze tam byt i pres noc?Myslim si ze ne ale bude asi brzo rodit tak nevim jak to mam udelat zejtra prijdu domu az kolem 2 a rano nebude nikdo doma..Tak nevim jak to mam udelat?Nebo nevite kdy by mohla porodit? Dik

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=1101