Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:45 R Muž romant [27981] Re: malvin
Tak to je tak akorát pro krevetky, tam rybky nedávej a podle toho na co jsi se dotazoval i včera, tak bych řekl, že se jim tam moc nedaří. Chce to trošku něco nastudovat, třeba: www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:41 malvin – rybky
Teprve začínám mám 10 litrů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 15:10 Žena Tris [21] Re: Já007
Pokud není třeba léčit celé akvárium,tak samici izolovat.Koupit nové místo léčiva vyjde levněji.Ale to až v akváriu bude vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:59 Muž honzaprouza77 [18]
zjisti si náke lecivo, já s nima nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:22 Žena Linduš [166] Re: Richie
jen ze zvědavosti, jak velké máš akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:19 malvin – umrtí
Přesně teď se mi stalo to samé :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 13:46 Richie
no právě, taky mě to překvapilo. Asi se těch parmiček zbavim úplně. vzhledem k tomu že mi tam zůstaly 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:29 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Já007
Pokusit se vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:24 Já007
Moja samica pávica má na bocích asi nejakou krupicu, nevim co s tim poradte pls :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 11:20 Muž Poweres [59] - Živorodky – paví očka a ostatní rybky
Tak to je zajimavy,...kazdy by rekl,ze to bude obracene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 09:49 Richie – paví očka a ostatní rybky
Ahojky, mám v akvárku paví očka (2 samečky a 5 samiček) k tomu jsou tm parmičky mechové. Vím že by neměli být dohromady aby mi parmičky neokusovali paví očka. to se kupodivu neděje. Spíš mi přijde že se parmičky ocek bojí. Samečci oček doráží a okusují parmičky. Už 2 umřeli. Že by samečci oček bránili samičky?? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 19:45 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Skaláry nesežerou neonky to jo, to vím i ze svojí zkušenosti, ale když jsem jednou pořídil do 480 litrovky skaláry tak mi tam sežrali několik dospělých pavích oček. Malá skalára jim nic neudělá, ale taková 10 centimetrová si už s ním poradí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:07 Muž Yirka [9118] Re: honzaprouza77
No, dospělá skalára si dá i dospělého samečka menší variety jako nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:55 Muž honzaprouza77 [18]
Tátamá skaláry, a měl u nich i neonky a ty nesežrali, takže paví očka-to je nesmysl, jinak paví očka mám taky. skalári se rvou mezi sebou, a žerou potěr, ale dospělou rybu ti nesežerou maj na to moc malý pusy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:55 Muž Poweres [59] - Živorodky – petulinakk
Zarostle to celkem mam....a malinkate jsou videt jen zridka...nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Poweres
Ty máš v tom akvárku jen endlerky a pancíky? To by stačilo udělat tam nějakou houštinu a přežije dost mladých i tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:43 Muž Poweres [59] - Živorodky – petulinakk
U nas v Kralovehradecku nikde endlerky neprodavaji,...takze znami si rady tyhle pekny rybky do malych nadrzi vezmou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:40 Muž Poweres [59] - Živorodky
Tak nejak to asi bude :-| leda jak radis,..zaridit jeste mensi nadrzku,at odrodi tam.samicka endlerek porodi jen par malinkatych,tak at prezijou aspon vsechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:38 Žena petulinakk [2016]
Já Poweres bohužel neporadím, ale mám jednu otázku na všechny chovatele pavích oček - CO S TĚMI RYBAMI PAK DĚLÁTE?
Je to jen zvědavost, já si pamatuju na své akvaristické začátky hooodně let zpátky kdy bylo potěru oček plné akvárko a přicházely další a další a nebylo kam a komu je podarovat... a to jsme rodičů neměli zas tolik :-) Stejný problém bych měla i ted... není kam to udat :-)
I když pro mně jako pro dítě bylo prostě úžasné sledovat ty prcky od narození a pak vidět jak se vyvíjejí a vybarvují... to překvapení co z toho bude... nádhera... moc by se mi to líbilo i ted, ale co pak s nimi?
Chápu když je někdo chová jako zpestření krmení jiných ryb, ale co vy ostatní, akvárka přece nejsou nafukovací a očka se množí závratnou rychlostí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Poweres
jestli je rybka ve stresu tak jen tak rodit nebude, možná proto si to vždycky nechává až bude zpátky ve společenským
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:33 Muž Poweres [59] - Živorodky
No je to klasicka mensi bila plastova porodnicka.to druhy akvarko by asi bylo lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Poweres
ono taky záleží co máš za porodničku, jak se jí tam líbí. Třeba takový 20ti litrový akvárko plný jávskýho mechu nebo růžkatce s molitanovým filtrem by byla pěkná porodnička, kde by mohla v pohodě strávit i víc dní. I bys v ní moh rovnou odchovat potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 17:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
Rozdíl teplot máš v té vodě? Prodničku jsem neměl nijak vyhřívanou, jenom jsem svítil 40W žárovkou a to stačilo tak na udržení tpeloty kolem cca 20° V akvárku mám větší teplotu. Ono možná udělá svoje i ten rozdíl teplot, změna prostředí... chce to trochu experimentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:05 Muž Poweres [59] - Živorodky
Tak to mam prave porad..mam ji tam tri dny s tim,ze porodi kazdou chvili-a nic.tak po trech dnech jde zpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
Já bych nechal tak jako ty, max ty tři dny, pak šup zpět a nechat to osudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:02 Muž Poweres [59] - Živorodky
Kdyz si myslim,ze je cas tak to stejne netrefim.Samicka mi v porodnicce lita a snad ani nezere.Tak po trech dnech ji radci vytahnu...jakpak dlouho tam muze zustat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
Osobně bych řekl čím kratší dobu, tím lépe. V dalším kole rození pavích ok/mečovek se budu snažit samičku přetáhnout v takovém stavu, že bude hranatá jak krabice a hledat klidné místo k porodu. Jakmile se mi tohle podaří zpozorovat (i den dva navíc ji nechat ve společné), tak ji přetáhnu a porod by mohl začít defakto okamžitě. Takto se mi to povedlo u pavího očka. Odrodila a šup s ní zpět do společného avkárka. Bylo to rozmezí cca 12 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:28 Muž Poweres [59] - Živorodky – Porodnička
Zdravim chovatele živorodek.Chtel bych se zeptat jak dlouho muzu mit samicku v porodnicce?Neumim odhadnout presne ten cas,takze sem ji radci po trech dnech stravenych v porodnicce,kde litala jak blazen radci nechal porodit ve spolec.akva.Endlerka nerodi moc malych,...a kdyz jeste vetsina ve spol. neprezije..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 19:30 R Muž romant [27981] Re: RoGallo
1 sameček a 2-3 samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 19:27 RoGallo
ahojte mam polo zabehnute 25 l akva a chel by som si tam dat gupky poradte ako si ich mam vybat v chovateltve
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 11:45 Žena petulinakk [2016]
Děkuji za rady, včera jsem vyměnila 50% vody, dnes je stav stejný, zhoršení naštěstí není, a případné zlepšení asi nebude vidět hned, protože až na ten ocas je sameček velmi živý pořád, takže známka zlepšení bude až nově narůstající ocas :-)
Budu pokračovat s těmi 30% (děkuji romant), odlovovat zatím nechci, pokud by se stav zhoršil tak půjde hned do karantény.
Ostatní rybky i krevetky jsou stále ok naštěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:34 Žena Lolianka [16] Re: petulinakk
Podle té fotky se mi ocas nezdá okousaný, spíš roztřepený. Vodoléčba a nejlépe i slaná koupel je myslím potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 22:17 Žena petulinakk [2016] Re: navik
Utekla, omlouvám se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 21:52 Muž navik [908] - Sumci – Re: petulinakk
petulinakk napsala: Ještě výsledky testů NO3 0.15...
Jakým testem jste měřila? neutekla Vám někde desetinná čárka?!? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 16:19 R Muž romant [27981] Re: petulinakk
Aplikoval bych tu vodoléčbu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 15:53 Žena petulinakk [2016]
Ještě výsledky testů - pH 6.8, KH 5, GH 7, NO2 0.1, NO3 0.15, Cu nula, amoniak nula.
Vím že to NO2 není ideální, ale je to asi daň za tu výměnu dna... ale ani crystalkám to zdá se nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 15:41 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Děkuji všem, dnes ho hodně pozoruju, a dva samečci si ho nevšímají vůbec, ten třetí - nejnověji přidaný (před 10 dny) po něm občas vyjede, ale ten oškubaný vždy uhne, a tím to končí, ten dominantnější ho dál nepronásleduje, ani ten oškubaný dál neprchá... Nikam se neschovává, mezi ostatní ryby se nebojí.
Změna je vidět vždycky přes noc, přes den se stav nemění, jako kdyby ho něco v noci ožíralo, ale zas proč jen jeho že :-(
Vodu měním časteji menší množství - 2-3x týdně 10 litrů, kvůli ruduše - už jsem jí nějaký čas neviděla, ale nechci to zakřiknout. Na dně je bordelu málo, nedávno bylo vyměněno dno - taky jsem uvažovala jak by to mohlo mít souvislost, ale ostatní ryby jsou v pohodě, stejně tak všechny krevety včetně red crystal, které beru jako nejcitlivější ukazatele...
Pokusila jsem se ho vyfotit, ale bohužel se mi moc nedaří, nemám na to prostě slušný foťák, a oškubánek je pěkně čilý, kdykoliv mě zahlédne blízko skla, mrskne sebou se podívat jestli z toho nebude žrádlo... Takže ostrá fotka bohužel není, přikládám aspon mazanici i když je mi jasné že je to bída :-(
Dnes už je dorasený opravdu dost...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 15:16 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Jistě, to já vím, proto jsem psal o tom otloukánkovi, ale to bude muset sama majitelka sdělit, co vypozorovala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 15:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ono u ok velmi často nefunguje to "dám samečky a bude klid". Ti kluci mají takový sexuální apetit, že jdou i po sobě, zvláště po slabším jedinci a to klidně i tak, že je z něj "rozedranec sladkovodní" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 15:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: petulinakk
nahoď tu nejakú dobrú fotku, nie rozmazanú, aby sme videli a vedeli to zaradiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 15:08 R Muž romant [27981] Re: petulinakk
Prostým pozorováním se bude dát zjistit, jestli je ta postižená rybka otloukánkem a pokud tomu tak není, tak bych si myslel na nějaký bakteriální onemocnění. Jako první pomoc bych aplikoval vodoléčbu v podobě intenzivní každodenní(obdenní) výměny vody 30% objemu akvária, to zlepšení by mělo být po několika dnech patrné, ale pokud je to opravdu rozjetá bakteriální nákaza, tak zřejmě ani ta vodoléčba nepomůže a bude nutné přistoupit třeba již k navrženému léčení v karanténní nádrži. Fotka by byla jistě velmi dobrým pomocníkem při identifikaci toho poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 14:33 Žena Lolianka [16] Re: petulinakk
Viděla jsi, jak na něj nějaká ryba útočí? Většinou "outsidera" nenechají na pokoji. Pokud v poklidu plave v akváriu a nikdo ho nezahání, spíš bych usuzovala na onemocnění ploutví(ryba se mohla i zranit, pak je náchylnější k onemocnění). Pro jistotu bych určitě alespoň přisolila vodu. Pokud se choroba zastaví, ploutev postupně dorůstá, ale netroufám si odhadnout přesnou dobu. Pokud by se to horšilo, možná by stálo za pokus dát rybičku na chvilku do karantény a přidat do vody třeba FMC. Pokud jsou ostatní ryby v pohodě, určitě bych lék nedávala přímo do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 14:07 Žena petulinakk [2016]
Zdravím, možná už se tu tohle téma probíralo, ale bud neumím hledat, nebo se přecejen nikdo neptal :-)


Mám čtyři samečky gupek, bez samiček. Několik týdnů vše v pořádku, moje obavy že mít jen samečky nebude dělat dobrotu se nepotvrdily, samci se nehoní mezi sebou ani s ostatními rybkami. Tedy aspon nehonili...
Posledních pár dnů začal jeden z nich zřejmě dostávat na frak, z ocásku mu ubývá, ostatní jsou v pohodě, v plné parádě.

Nejdřív jsem chytla amok jakože bakteriální rozpad ploutví, který jsem sice nikdy naživo neviděla, ale poctivě načetla.

Jenže sameček má okousanou jen ocasní ploutev, ostatní jsou netknuté, jinak na něm není nic nezvyklého, zádný zákal, změna barvy, vlákna, nic... Je velmi čilý. Testy vody v pořádku.
Takže asi přecejen si z něj někdo dělá okousávátko když se nedívám.

takže nevím, co s tím. Odlovit? Byl by sám v malém akva. Nechat být a čekat že se to upraví? Za jak dlouho ocas doroste? Za každou radu děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 18:49 Muž Poweres [59] - Živorodky – LiborSprysl
A jak to je s krmenim??Muzou byt i s karaskama?nebudou pozirat maly ocka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 16:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
Ty nejlepší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:15 Muž Poweres [59] - Živorodky – Pavi oka v jezirku
Zdravim,...nemate nekdo zkusenosti s pavima ockama pres leto v jezirku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:05 Muž Yirka [9118] Re: pospda
Bylo to to mnohokráte popsáno. Stačil by hledat. Takže jen krátce:
Samička má tmavou svrnu březosti u řitního otvoru
Její tělo zhranatí
Chová se odlišně - vyhledává klidné kryté místo
Je třeba si to osobně odpozorovat a za párkrát to podhadneš řádově v hodinách. Univerzální návod neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 19:15 pospda – porodnička
nevíte někdo kdy se má dát samice pavího očka do porodničky, podle čeho se to pozná že je ten pravý čas
díky předem za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 18:59 Žena Lolianka [16] Re: Petik5
Nejlepší zkušenost s krmením pro potěr mám s živými vylíhlými artemiemi, maximálně tak den dva starými. Gupky jsou po nich krásně vybarvený a čiperný, rychle rostou. Jinak samozřejmě prachové krmivo, při nečekaném přírůstku nadrtím jakékoli vločkové v hmoždíři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 16:00 pospda Re: Dandy
sameček má větší a barevnější ocasní ploutev a samička většinou není moc zbarvená, ale hned po narození to takhle nepoznáte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33438x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov?od=1001