Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2024 18:18 Žena Marti93 [0] – Paví očka, Endlerky chov samci
Dobrý den,

Ráda bych se zeptala zda je možné chovat paví očka jen samce společně s Endlerkami samci? Jedná se mi o to, že nechci ať se mi rybky množí (nechci pak jejich populaci nijak redukovat ani přírodním způsobem ani nijak jinak). Takže než akvárium s tímto osazenstvem vůbec založím zajímá mě zda jim to nemůže nějak ublížit když k sobě nebudou mít samičky. Je to možné? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 11:36 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: vlka
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 00:33 Muž vlka [3443] Re: Rovano
Je to vlastně od 0,5 do 30 gr na litr vody, tak to mám při svém pravidelném zasolování špetkou soli něco podobného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 22:14 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: vlka
Na tom není nic divného. Dělá se to běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 20:37 Muž Rybar [-29] Re: vlka
Jo. Je s tím nějaký problém? Tohle zná jen pár akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 20:17 Muž vlka [3443] Re: Rybar
Ve slané vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 17:51 Muž Rybar [-29] Re: junis
Já mám paví očka v brakické vodě spolu z mečovkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 13:05 junis Re: Rybar
Kdysi jsem někde četl,že očka nemají ráda vodu s vyšším obsahem vápníku,tak i tady by bylo trochu té deštovky fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 12:42 Muž Rybar [-29] Re: junis
Já to měřil před lety měla kolem 8 ph . Tak jsem to dál neřešil. Tetry snesou měkkou vodu a hodně živé stravy a pavím očkám to neublíží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 11:12 junis Re: Rybar
Chytal bych ji,jen při delším,nebo přívalovém dešti a do sudu bych ji cedil přez plátno a nechal odstát. To PH má myslím nižší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.05.2023 11:03 Muž Rybar [-29] Re: junis
Byl bych velmi opatrný . Voda umije povrch po čem teče a pH je taky vysoké ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 10:31 junis Re: vaclav
Chtěl bych tím přilepšit rostlinkám a tetrám ,ale zároven nechci ublížit těm očkám,je to taková moje srdcovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 10:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: junis
Musíš opatrně a pomalu aby to nebylo skokové snížení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2023 09:49 junis
Mám v akváriu tetry červené,pancéřníčky kropenaté a paví očka. Vodovodní voda má u nás hodnotu až 25GH,chtěl bych ji míchat s vodou deštovou asi 1:1,neuškodí to těm pavím očkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2022 08:07 Žena permonici [316] Re: permonici
Pro úplnost informace do úplného konce letošní sezóny:
22.8. Během mé nepřítomnosti zezelenalo, jednak modrozelenou řasou, jednak sinicí ve vodním sloupci. Na dně množství detritu slepeného vrstvou řas.
Venkovní tepolota 15 °C, v bedně zatím 17 °C. Objem vody slušně drží teplotu.
Potírek vyrostl, potěr také, během dovolené zmizela velká gupka... Potěru i potírku trochu ubylo. Netroufám si odhadnout důvody, za 14 dní se mohlo stát cokoliv.
Po dobu mé nepřítomnosti v Brně proběhla silná vlna veder, denní teploty běžně dosahovaly i 37 °C ve stínu. Z předchozí zkušenosti odhaduji, že voda i tak nepřekročila teplotu 26 °C. Pečovatel měl za úkol pouze mírně krmit, jinak nezasahoval.

31.8. Ranní teplota v letním gupkáriu: 20 °C. Mám pocit, že ubylo potěru, zatímco potírek (2.vrh) je v plném počtu. V tuto chvíli se mi zdálo, že převážili okružáci, zatímco v první fázi letnění převažovaly plovatky, ale tento odhad se později nepotvrdil.
Skončily prázdniny, mohu tedy sledovat 2x denně teplotu, neboť se blíží chladné noci.

13.9. Gupkárium bylo za světla z poloviny vypuštěno a za tmy přeneseno do obýváku. Zde pobylo 4 dny, aby si rybky zvykly na domácí teplotu. Noci už jsou chladné, předpověď počasí také spíše podzimní.

17.9. Z Gupkária přeloveno do akvária 61 mladých gupek. Definitivní tečka za úspěšným letněním.
Proběhla velmi dlouhá adaptace na novou vodu, aby rybky neutrpěly šok.
(Mmch., dnes se velmi ochladilo, teplota vzduchu přes den byla 8-13 °C, dobře, že už jsou ryby pár dní doma).
Příští rok bednu opět založím, rybky v ní byly spokojené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.08.2022 10:37 Žena permonici [316] Re: permonici
Ahoj, letnící pokus již probíhá, a tak se podělím o dosavadní průběh a zkušenosti:
Letní gupkárium
Založeno v půli května.
3.6. odlovena jedna ze dvou velkých gupic+11gupiček (cca 1,5cm) z akvária 54l do bedny na balkóně.
10.6. velká gupka v bedně porodila cca 15 maličkých potírků. Velká gupka se bojí, jako jediná ryba ve vodě je značně nervózní. Zato potěr a potírek se mají čile k světu, v bedně je jako doma. Zrovna padal pyl, moc jsem je nekrmila, ale spásali cosi nevidtelného na hladině a evidentně se jim dařilo velmi dobře. Moc jsem je nekrmila, protože měli i tak plná bříška, což je z pohledu shora dobře vidět.
17.7.přidány ampulárky okružákovité, vše vypadá dobře, ale za 14 dní jsou zničehonic obě mrtvé (jedna tedy o 2 dny později). Možná jim chyběl kořen?
25.7. se narodil další vrh gupek, asi 20 ks, od té samé samice, jiná tam totiž nepřibyla. Vrh č. 1 velmi úspěšně roste, nejsou snad žádné ztráty a všichni rejdí v nefiltrované, neměněné, nepřikryté a neodsávané vodě jako divoženky. Samice je trochu klidnější, ale pořád je v bedně největší nervák.
Stav bedny k dnešku: voda je momentálně mírně zbarvena do zelenohněda, moc však ne. Dole je detrit od mraků šneků (plovatky,okružáci), kteří také rostou jako z vody. Na Růžkatci se tvoří modrozelená hnusná řasa, tu však likviduji odstraněním napadeného růžkatce a nahrazením novým. Dále je v bedně původně velký echináč, který podivně obráží u kořeně. Už mu však zbývají jen ty kořenové listy. Není zasazen, vznáší se u hladiny.
Teplota vody v chladných dnech, resp. nocích klesala běžně na 15 °C (začátkem července jsem dokonce dolévala večer a ráno trochu teplé). V první polovině května, kdy bylo poměrně chladno, byla teplota vody 12 °C.
Nyní, v tropických, se voda drží v noci na 18-20 °C a ve dne dosahuje max. 24 °C. Přehřívání tedy není problém (včera byly tropy, v 16.hod. venku 36,6 °C, ve 20 hod. ještě 33 °C a v bedně je 24 °C-dost těm rybám závidím, doma je 30,1 °C).
Souhrnem: gupkám se v bedně "na divoko" daří asi milionkrát lépe, než v opečovaném akvárku se vší technikou. Rozdíl je opravdu překvapující.
Komáři se v bedně nemnoží, asi je tu obecně málo komárů (Brno). Velké gupce jsem občas přilepšila malým mravencem. Co drobného padlo do bedny a bylo snědeno, nevím.
Nyní mírně přikrmuji sušeným krmivem (prach pro potěr, drcené vločkové pro juniory a samici).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.05.2022 15:18 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: permonici
Spousta lidí je má venku v malých bazénech atd. I Mečovky. Přidej vzduchování a nebude problém ani v horkých letních dnech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2022 12:22 Muž ajajak [228] Re: permonici
Tak to je bez problémů. Rybky tam dej rostlinky a už dělej prezentaci. Budu sledovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2022 11:53 Žena permonici [316] Re: Jozef, ajajak
Balkón má 1 m vysoké zděné zábradlí, které stíní. Do bedny svítí ráno a částečně během dopoledne, pak už ne, slunce se stočí. Lze přistínit bambusovou rohoží ("roleta z dlouhatánských špejlí").
EDIT: Budu teď 14 dní pozorovat a měřit teplotu vody, pokud by dosahovala nepřiměřených hodnot, mohu bednu posunout na místo, kde nesvítí vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2022 11:45 Muž ajajak [228] Re: Jozef
To máš pravdu. Paví očka ani Růžkatec by v takové lázni nepřežili. Snad nějak zastínit a hodně vzduchovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2022 11:34 Muž Jozef [311] Re: permonici
Ja by som sa ani tak nebál nízkej teploty (takéto ryby sa bežne letnia), ale skôr vysokých, ak ti tam náhodou svieti slnko. U mňa na balkón svieti trištvrte dna a vlete tam nie je problém cez 40 stupnov, keď sa to pekne vyhreje...u mňa by sa to na balkóne uvarilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2022 11:10 Muž ajajak [228] Re: permonici
Osobně si myslím že by to šlo. Kdysi jsem je měl na zahradě ve starém asi 120L litinové nádobě hloubky 40cm zakopané v zemi na sluneční straně. Substrát hlína a rostlinka Morovinka hustolistá (Egeria densa). Vysadil jsem tam asi 8 Pavích oček a na zimu jsem jich odlovil asi 60. Honosně jsem to nazval Jezírko a na zimu zateplil i s Douškou a světe div se ta zimu přežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2022 10:43 Žena permonici [316] – Gupky na balkóně
Ahoj. Mám plán založit dočasnou letní nádrž na balkóně (vpuštění rybek na začátku června, zrušení nádrže koncem září nebo dle počasí).
Obal: potravinářská bílá bedna o objemu cca 50 litrů, bez substrátu, z rostlin růžkatec, okřehek a možná nějaká akva-rostlina v květináči pod vodou, zkusím i hydrophyllu, která se dostala z akvária, rozkošatila a roste v emerzní formě.
Voda napuštěna dnes, 2/3 akvarijní vody, 1/3 kohoutkové brněnské vody, ještě zbývá k postupnému dolití max. 8 cm. Přidán růžkatec.
Plán je nasazení několika rybek/gupek ze stávajícího domácího akvária. Samozřejmě mohu koupit paví očka i v akvaristice, ale předpokládám, že jsou "rozmazlená" a chovaná v daleko vyšších teplotách, takže by na balkóně nepřežila.
Bude to fungovat?
Nebude rybám v noci zima? (Momentálně mají doma vypnuté topení a teplota v nádrži je kolem 21 °C)
Je nutné filtrovat či bublat?
Je lepší nasadit mladé nebo dospělé kusy?
Hledala jsem zkušenosti na internetu a na Youtube, našla jsem však pouze venkovní chov v teplých částech světa (Asie) nebo ve velkém zahradním sudu (Polsko), ale ne to, co jsem hledala.
Uvítám každou radu, názor nebo odkaz. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 18:54 Silviebaris Re: Terinka
A nebyla to ta nemocná živorodka? jestli jo,tak ty ryby to vycíti,že je nemocná a dorazí ji..to je úděl přírody..nejsilnějši vždy přezije.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 18:23 Terinka
Dobrý večer.Mám malinkou otázku,mohla by závojnatka zabít paví očko.Předem dík za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 07:44 R Muž ctibum [6872] Re: Terinka
Jak píše Yirka, přidej víc informací o nádrži plus celkové foto. Ideálně založ prezentaci. Jinak ti nikdo moc konkrétně neporadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 07:33 Muž Yirka [9118] Re: Terinka
Nepíšeš nic o nádrži a prezentaci nemáš.
K samotné rybce - sama vidíš, že její tvar je o dost jiný, než u té co je vedle. Buďto je po vrhu mladých nebo je nemocná a hubne a hubnout bude až do jejího konce..... Naději může dávat to jak se stsví ke krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 07:21 Terinka – Co se děje?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den.Mám takou jednu otázečku.Moje paví očko se pořád schovává,někdy vyleze ale jen někdy.Máme ho jen 2 dny.Jí normálně.Vždy když jim tam nasipu žrádlo tak vyletí,ale jak dojí dak se hned sková zpátky.Jo a těch pavích oček mám i s ní 7.A jediná ona se schovává.Prosím napište mi jestli se jenom bojí nebo s ní něco je. ????????Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 16:20 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Jako, že mají samičky našetřeno na několik porodů, to vím, ale docela ve mně hrklo když jsem si představila, co by to bylo za mutanta smich
Jsem ráda, že to není možné.

Ale i tak je pro mě záhadou, proč se tak chovají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 15:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Samice živorodek mají schopnost fungovat bez samců, a to až asi přibližně i 6 porodů možná i více. (mají našetřeno) Určitě se ale nemůžou křížit endlerky a xify. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 15:18 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: MARTIN HORÁK
No to si děláš coze
Ani mi neříkej, že se můžou sprsknout coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 15:14 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: zelenakapusta
Mně tohle dělají samci endlerek se samicemi mečovek zelených, které jsou asi 5x větší smich A prohání je celý den a samice mečovek jsou furt v jináči, přitom jiní samci, než právě ti endleráci, tam už přes rok
nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 10:12 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Dotěrní samci
Ahoj všem,

ve dvoustovce mám mečovky a gupíky. Dokáže mi někdo vysvětlit, proč samci gupíků dotírají na samičky mečovek? Vždyť přeci musí mít nějaký instinkt, který jim řekne, že to není to pravé! Nebo ne?
Ale obtěžují výhradně mečovky, tetry je nezajímají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2021 10:09 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Valhalla
Ahoj, z fotky není patrné gonopodium, takže je to nejspíš samička. Nepřijde mi ale jako gupka, spíš jako světlá forma živorodky ostrotlamé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 17:34 Valhalla – Určení pohlaví - Živorodka duhová
Fotka k příspěvku Dobrý den,

jedná se o samečka nebo samičku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 19:48 Muž GeXeS [67] Re: Luka123
Já si pořídil jeskyňku a do jeskyňky trnovce. Z nějakých 10 gupek jich sice mám dnes taky 40, ale trvalo to 12 let. Trnovec trochu reguluje mláďata a také starší ryby. Zas je třeba dát si pozor, aby "kontrolní" predátor nezlikvidoval populaci nakonec celou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.12.2020 08:29 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: luckyluke
Bezpochyby. Tím jsem si taky prošel: youtu.be/…
Je-li ryba jinak zdravá a v dobrém prostředí, ploutev doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 14:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: luckyluke
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 14:14 Muž luckyluke [3] – Okusana plutva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, mal som v 180 litrovom akva tri pariky gupiek Dumbo. Jedna samica zmizla a jeden samec ma dotrhanu plutvu... Neviete co sa mohlo stat? V akva mam este cca 15 miniracikov, 10 neoniek a 10 panciernikov venezuelskych. Zeby miniraciky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2020 18:15 Žena Luka123 [128] – Jaka rybka na regulaci populace
Zdravím, jaka rybka by pomohla s mnozicimi se gupkami? Zacinam propadat panice, z puvodnich 10 jich mam uz asi 35... zase nejaka vrhla a ubytky jsou zanedbatelne, aneb jak rekl klasik, "uz to ani Bobik nezere!" Nejak jsem necekala takovy uspech, byly to zabehove rybky do meho prvniho akvarka a za chvilku v nem nebude k hnuti. (Zrala by je cichlidka kakadu? Tu mam v planu, az otevre burza)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.11.2020 07:37 Žena permonici [316] Re: vaclav
Před cca 30 lety, když jsme doma chovali gupky, to byly nejodolnější bezproblémové ryby. Po dlouhé akva-pauze a návratu k akváriím mě velmi nemile překvapuje, že jsou gupky sice velmi krásné (a mnoho bar. variant), ale vůbec nic nevydrží. Už mnohokrát se u nás opakoval scénář, kdy cca 1-2 měsíce po zakoupení gupky porodily a následně uhynuly. Odolnější je až tak 3.generace mláďat, která jsou sice menší a nemá tak skvělé barvy, ale je životaschopná.
S vysokou pravděpodobností dělám někde chybu, že mi skoro žádná koupená gupka nevydrží, ale netuším jakou. "Za mejch mladejch/dětskejch let" gupky vydržely všecko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 19:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: andrea94
Tak nemusí ho nikdo okusovat, plísně a jakoby oškubané ploutve jsou v horších podmínkách běžné je to důvod šlechtění a nepřirozenému zvětšení ploutví a pávčata jsou na to hodně náchylné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 11:42 Žena Drea94 [6] Re: Jája
O to nejde, hlavne aby sa zotavil a dúfam že si to nerobil sám a nebude v tom pokračovať, ďakujem za odpoveď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 11:00 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: andrea94
Potrhané ocásky dorůstají, ale už nejsou vybarvené tak, jako byly původně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 21:06 Žena Drea94 [6] Re: Jája
Hej schovával sa od začiatku. Neviem nemala som šancu to odsledovať :-( vážne aj neónky? Nad tým som ani nerozmýšľala mala som o nich mienku že tie vôbec :-O takže to mohol byť hocikto z nich, no nič.. nechám ho zatiaľ samého už troška aj pláva ale väčšinou je schovaný pod plávajúcou rastlinkou.. veď s takým chvostom sa mu asi nepláva najlepšie, myslíte že sa zotaví? Dorastie mu to ešte naspäť však? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 20:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: andrea94
Podle mě buď čichavci nebo neonky. Ten druhý sameček to asi nebude. Nebo jestli je vystresovaný a schovává se, tak se mohl potrhat sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 20:17 Žena Drea94 [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, neviem či to môžem napísať sem alebo by som mala niekde inde, nenašla som vhodnejšie vlákno. Vymenila som v akvaristike asi pred týždňom sumčeka za dvoch samčekov gupky a dala som ich k neonkam, guramám a prísavníkovi. Pred 3 dňami som si myslela že gupka zomrela ale po 20 minutach hľadania som ho našla ako sa schováva. Dnes ráno som ho ešte videla v rohu akvária a teraz večer už som musela zakročil pretože som ho našla takéhoto dotrhaného... Môže mu ubližovať ten druhý samček? Alebo prísavník (je už dosť veľký asi 9-10cm)? Neviem čo s ním dala som ho zatiaľ do veľkého akvária čo mám v prezentácii a je tam teraz viacmenej na samotke a schováva sa. Neviete ktorá z tých rýb by naňho mohla byť agresívna? Prípadne keď prežije a dám ich všetkých do väčšieho budú mu ubližovať znova aj veď budú mať viac miesta? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2020 11:19 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Adriatic13
Určitě to možné je. Sice se ochudíš o to nejhezčí - což jsou podle mě okamžiky, kdy se samečci předvádějí samičkám, a vůbec, celé to fungování hejna je úžasné sledovat. A vyvrcholením všeho (asi je jedno, jestli je řeč o gupkách, nebo skalárách)je odchov mláďat, vidět jak rostou, barví se...
Otázka přemnožení, starostí s odbytem přebytků a podobně, je určitě na místě. Dobře, že si to uvědomuješ. Každému to nemusí vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2020 10:09 Adriatic13 – gupky - čisto samčí akvárko?
Ahojte,
myslíte, že je možné chovať v akvárku (80 l) iba samčekov gupiek (napr. 4-5 ks)? Nemám totiž kapacitu na to, aby sa vo väčšom množstve rozmnožovali. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 22:26 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Guppy
Měl jsem hlavně strašný strach o samičku, už včera lapala po dechu, dalo jí to dost zabrat, víc v ní nebylo, než tyhle dvojčata. Škoda, že nejsou životaschopná.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33438x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov