Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:23 R Žena @ Jája [939] - ŽivorodkyRe: petulka
Já bych toho druhého samečka pávčete vyloučila. Tím agresorem určitě nebude. Ještě jsem neviděla pávče, které by bylo aktivní v noci. Jakmile zhasne osvětlení, tak pávčata jsou do hajan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 19:24 Muž @ Prašan [3037]

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 11:21 Žena @ petulka [8] Re: Guppy
To bych rada ale mam tam uz moc ryb spis cekam az prirozene nektere uhynou. Od te doby co ten samecek umrel tak je klid...takx je mozne ze to delal v noci ten druhy samec. Divne je ze to bylo vzdycky v noci. Myslela jsem ze spi..celkem by me zajimalo co sr v noci v akvariu deje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 10:23 Muž @ Guppy [48] Re: petulka
petulka napsala: Mam jes5e dva samce tetry cisarske a od te doby co je krmim masem tak jeden z nich terorizuje ryby kolem. Je krasny nechci ho dat pryc ale je dost zly.

Nebylo by lepší pořídit mu dvě samice? Možná právě různá atypická chování ryb souvisí s tím, že nemají nastavené "přirozené" prostředí.
I když někdy je ryba prostě debil, měl jsem samici endlerky, která neustále oždibovala ostatní. V prezentaci mám i video. Už jsem byl rozhodnut, že ji típnu, a pak to sama od sebe přestala dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 15:42 Žena @ petulka [8] Re: Yirka
Tak jsem de rozhodla ze poridim mini akva 30 x 25 cm a tam pujde kazda zla ryba. Mam jes5e dva samce tetry cisarske a od te doby co je krmim masem tak jeden z nich terorizuje ryby kolem. Je krasny nechci ho dat pryc ale je dost zly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2018 12:10 Žena @ drvi [2090] - RostlinyRe: petulka
Pro něj je to asi nejlepší, příroda už to má tak zařízený, že nejslabším jedincům nedává moc šancí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 11:19 Žena @ petulka [8] Re: drvi
Dekuju myslis ze nebude ve stresu ze je sam ahoj
EDIT- Tak bohuzel umrel vratila jsem se domu a je po nem sad utrapily ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2018 09:34 Žena @ drvi [2090] - RostlinyRe: petulka
Ve flašce přežije, dej mu tam kus nějaký zelený, nejlépe plovoucí rostliny a dej ho na nějaké teplejší místo,aby se nenastydnul (teda ne na topení, abys ho zase neuvařila). A když mu jednou denně odsaješ ze dna bordýlek a vyměníš přitom tak třetinku vody, klidně tam nějakou dobu přečká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 07:27 Žena @ petulka [8]
Ahoj nekdo mi vzdycky v noci tyra jednoho samce paviho ocka. Po tehle noci je totalne zdecimovany. Nemam karantenni akva. Jen flasku od ogurek. Myslite ze v ni prezije do nedele? Nebude z toho jeste vetsi stres? S tim ze v nedeli mam moznost ho odvest k priteli do jeho akva kde jsou hodne rybky a ne tyto bestie.

Nevim co to jsou za samice, mam je z vlastniho chovu( krizenci zlute gupky s cernym samcem) jsou tri a terorizuji 2 samce. Na toho vetsiho si netroufnou ale ten mensi je nejaky napul samice ci co proste se moc nevyvinul a tak ho tyraji protoze je jiny rozzureny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 19:49 Muž @ Robin151 [4] Re: Guppy
dobře děkuji ja ten grindal totiž neseženu všechny inzerce jsou až ze Vsetína a ja bych potřeboval něco z Frenštátu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 15:06 Muž @ Guppy [48] Re: Robin151
Vydrží, v klidu. Když rozdrtíš v přeloženém papíru vločkové krmení, můžeš pak krmit - stačí na špičku mokrého párátka, víckrát denně... A i kdybys to nedrtil, pár dní staré už si poradí i s většími kusky - urvou si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 16:41 Muž @ Robin151 [4] Re: JirkaŠčobák
a vydrží to do uterka s tím mraženým dřív to asi neseženu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 16:26 Muž @ JirkaŠčobák [2086] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Robin151
Pořiď si živé mikry a grindal. Nejlepší pro potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 16:15 Muž @ Robin151 [4] Re: JirkaŠčobák
Mrazenym protoze odchovnicku na artemie nemam a vlocky ni pridou velke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 15:40 Muž @ JirkaŠčobák [2086] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Robin151
V malém se lépe vykrmují, ale zas pozor na překrmení! (souhlas s mopem)
Apropo, čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2018 15:30 Mop - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Robin151
Já bych je tam nechal ještě déle, protože když se dají do velkého akvária tam mladé rybičky tak se tam většinou bojí a jsou ve stresu. Já bych je tam dal cca po 1 měsíci a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 14:46 Muž @ Robin151 [4] Re: JirkaŠčobák
A az tyden az dva he mam predelat do te padesatky nebo je mam nechat jeste dyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 22:08 Muž @ JirkaŠčobák [2086] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Robin151
5l na 15 ks potěru je fajn, pokud je v tom například plno ceratophylla a stojí to na okně. Moje odchovna na potěr má taky 5l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:35 Muž @ Robin151 [4] Re: JirkaŠčobák
Ano vodu z akva kde se narodily a jinou než padesatku asi neseženu a těch rybek je hodně na nějakou plastovou misku asi nebo něco takoveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 19:44 Muž @ JirkaŠčobák [2086] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Robin151
Tak jsem to nemyslel. 50l být nemusí. Spíš, co píšu o nejjednodušších akva. Jiné rostliny, než plovoucí.
Mají vodu z akva, kde se narodily?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 17:19 Muž @ Robin151 [4] Re: Mop
nevím tipuju maximálně 15 ale do týdne bych je moch přemístit do 50 litrového akvária jenom pro ně a možná ještě malé ancistrusy kteří se shodou okolností také začínají rozplavávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 17:08 Mop Re: Robin151
A kolik jich máš v té sklenici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 17:06 Muž @ Robin151 [4] Re: JirkaŠčobák
No ono ta 5l flaška na okurky je jak kdyby nouzová až povyrostou dam je do 50litrovky ale teď nemam zaprvé tolik akvarijní vody a za druhé mi to přídě por ně velké jako myslíš že se ten den starý potěr zblázní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 14:55 Muž @ JirkaŠčobák [2086] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Robin151
Vyrob jim nouzovou nadrz a hod to bez techniky na okno. Viz scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 14:34 Muž @ Robin151 [4]
Dobrý den

chci se zeptat mam poprvé male paví očka odlovil jsem je do 5l sklenice a dal jim tam nějakou plovoucí rostlinu myslíte že ještě něco kromě žrádla potřebuji a vzduchu který přidám buď dolitím vody z výšky nebo pustím na chvíli vzduchování.

Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 11:24 sovička Re: Cherchan
No máš pravdu, jsem nedočkavá. Nechám to plavat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 18:56 Žena @ silviebaris [111] - ŽivorodkyRe: Sovička
Jak pomoct,třeba zavolat porodní asistentku...Nechej to na přírodě,ono to půjde... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 18:55 Muž @ Cherchan [5] Re: Sovička
Najlepšie, ako samičke pomôžeš, je dať jej pokoj a nestresovať ju. Ona už porodí sama. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 18:51 Sovička – březí samička
Chtěla jsem se zeptat - mám jednu velkou březí samičku gupky, ale pořád ne a ne rodit. Dá se tomu nějak pomoci? Mám ji zvlášť v samostatném akváriu. Děkuji za zkušnost!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 17:26 Muž @ Robin151 [4] Re: File1980
Mim moc mastna ani slepa nepříde ale ted se trochu rozplavaly mozna ze to bylo stresem
bohuzel nemam moc dobre svetelne podminky abych to vyfotil sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 17:00 Muž @ JirkaŠčobák [2086] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: File1980
Chtělo by to vidět, ale pokud má slepou hladinu, tak se krmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 16:19 Muž @ File1980 [42] Re: Robin151
Je otázka, jestli lapají po dechu a nebo se ti krmí(mastná hladina). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 14:27 Muž @ Robin151 [4]
Dobry den dnes jsem si prinesl gupky z burzy a ony furt plavou u hladiny a lapji jak kdyby po dechu je to v poradku

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 16:18 Muž @ bv9 [13]
Ahoj přátelé, najde se zde chovatel z Brněnska, Břeclavska, který má gupky, které dorůstají opravdu klasických rozměrů, samička 5-6cm nebo už je to dnes utopie je sehnat? To co je v akvaristikách, to když doroste samice tři centimetry, tak můžete slavit a to je opravdu tragedie :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2018 16:11 Žena @ horsina [1] Re: Amatértom
Nahání mi všechny, kromě samiček pavích oček smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 09:50 Muž @ Amatértom [410] - CichlidyRe: horsina
samečci pavího očka naháněj všechno co se hýbe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 09:27 Žena @ horsina [1] Re: JirkaŠčobák
Nahání mi po akvárku holky Platy skvnitý, takže asi to bude tím, že se před nimi chce předvádět smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 20:22 Muž @ JirkaŠčobák [2086] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: horsina
Nenormální by bylo, kdyby u toho luštil křížovku :).

Seriózně - je duvod, aby se nálada té ryby takhle měnila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 18:53 Žena @ horsina [1] – Mění barvu
Ahoj mám (asi) paví očko. Když jsem kupovala ryby do akvária, tak mi chovatel omylem dal malou průhlednou rybu, vzhledem k tomu, že jsem kupovala paví očka a mečovky, tak si myslím, že se jedná o paví očko nebo nějakého křížence (když plaval v nádrži mezi pavími očky). Je průhledný, má oranžovou hřbetní a ocasní ploutev a na nich má černé lemování, má také pár černých teček a k tomu je moje otázka: V průběhu dne mění barvu- přibývají mu černé tečky a taky lemování na ploutvích je výraznější, vlastně celkově ztmavne. Během dne to udělá hned několikrát (klidně až 10). Je to normální? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 19:30 Muž @ Amatértom [410] - CichlidyRe: Beastie
Ona si zvykne ;-) , prostě přestane tolik vylejzat a roztahovat všechny ty svoje chapadla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 18:58 R Muž @ ctibum [3710] - Snažím se to nezahubit...Re: Beastie
Tak to v přírodě chodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 18:05 Žena @ Beastie [67] Re: Beastie
Dost me prekvapuje, ze to tady neni nikde zminene. Docetla jsem se na nejakem anglickem foru zamerenem na chov ampularii, ze mnoho ryb je pro ampularie nebezpecne, ryby jako bety nebo skalary jsou zname tim, ze ampularie okusuji, kousou jim dychaci chapadla a tykadla. Pavi ocka na tom taky nejsou uplne dobre, zvlastni, ze se s tim nikdo nesetkal.

Pekelne na tu ampularii ciha a doube do ni, nastesti tykadla a vse ostatni v pohode, do akvaria jsem pridala mnoho kytek, a kdykoliv vidim, ze to dela, zaklepu na nej a nakrmim je, ale i tak. Masakr, chudak snek, zerou ho zaziva...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 14:40 Žena @ Rutty [0] Re: Jája
píšu °dH

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 18:11 Muž @ Maq [3697] Re: Jája
Pokud správně rozumím hantecu, tedy že Krpól jest Královo pole, tož to je v Brně, a tam fest tvrdá voda je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 15:52 R Žena @ Jája [939] - ŽivorodkyRe: Rutty
A není to náhodou 3,3-3,9 mmol - pak by ta voda byla fest tvrdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 13:36 R Žena @ Jája [939] - ŽivorodkyRe: Honza_B
Ještě doplním, že ve vápenci se rostlinám nebude dařit. Jeden vápencový šutr až takovou neplechu neudělá, pokud nemáš zrovna tvrdou vodu, ale vápenec ve dně je špatně. Jsou i rostliny, které vápencové dno mají rády, ale obecně vápencové dno do AQ nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 12:26 Muž @ Maq [3697] Re: Honza_B
Honza_B napsal: Že by AQ nefungovalo právě už pocit nemám, ... pokud je to vápenec, jaké to sebou nese problémy hlavně pro vodu?
Příliš málo zeleně. I když se Ti nezdá, že bys měl problémy, tak malý počet rostlin určitě nestačí, aby se akvárium dostalo do rovnováhy. Můžeš to hojit za cenu zvýšených výměn vody, ale pořád to je pouze napravování nestabilního stavu.
Jeden z možných negativních následků vápence se mi zdá že vidím - ty anubiasy vypadají, jako by provozovaly biogenní odvápnění. To není dobrý signál. Znamená to, že rostliny mají zoufale málo CO2. K tomu právě přispívá vápenec. On jak se rozpouští, tak pohlcuje CO2 obsažený ve vodě. Tím méně ho pak zbude pro rostliny.
Takže vápenec nedoporučím ani jako "podloží".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2018 12:21 Muž @ Anthrax [1404] Re: Honza_B
Ta agresivita ryb může být klidně kvalitou prostředí (nefungujícím akváriem). K jeho zlepšení to chce kytky, které z vody vytáhnou škodlivé látky. Ono těch velkých producentů odpadních látek tam nemáš málo (neritiny, živorodky). Ale i kdyby ta agresivita nebyla dána prostředím, tak ryby by se tolik neokusovaly, kdyby se měly kam schovat a nebyly si pořád na očích. Takže rosliny to chce tak jako tak. ;-)
Pokud by ve dně byl vápník, tak ti to může zvedat tvrdost vody a pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 12:08 Muž @ Honza_B [1] Re: Jája
Děkuji za normální reakci :) platy jsou tam zhruba 3 týdny (aktualizoval jsem v prezentaci). Že by AQ nefungovalo právě už pocit nemám, ale určitě se nebráním tomu testu písku. Ono by to potvrdilo moji potřebu ho vyměnit už z dřívějška. Zvažuji však, že ho nechám jako podloží, chci udělat v AQ trochu vetší svah. Nebo pokud je to vápenec, jaké to sebou nese problémy hlavně pro vodu? A jak jsem psal do deníku, rozhodl jsem se pro další tři "rychlorosty", ale je to zatím v jednání a na konci týdne bude vše jinak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.04.2018 10:03 R Žena @ Jája [939] - ŽivorodkyRe: Honza_B
Podle mě to AQ moc dobře nefunguje. Pořiď hodně rostlin, ty ryby tam mají docela holobyt. Dno podle mě není křemičité, ale zřejmě to bude vápenec. Odeber trošku a zalij octem, nech působit. Pokud bude šumět, je to čistý vápenec. V tom případě by bylo lepší ho vyměnit.
Pokud jsou ryby v pohodě, tak určitě není běžné, že by pávčata okusovala jiným rybám ploutve. Té platě asi něco je, případně může být vystreslá z prostředí. To samé ten zalezlý sameček. Něco je dost špatně. Ani nepíšeš, jak jsou ryby dlouho v AQ.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 36 37

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 28806x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/208-pavi-ocko-gupka-chov