Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2024 18:58 Muž Fenin [0] – Odebrání potěru do jiného akvária
Dobrý den, ahoj. Mám asi 2-3 týdny starý potěr ancitrusů, barva šedá až hnědá. Potřebuji poradit.
1) můžu dát takto staré ancitrusy do jiného akvária?
2) můžu potěr dát do akvária se straším potěrem zhruba 1-1,5 měsíce? Nesežerou je?
Děkuji moc mi pomůže každá rada nebo připomínka. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:47 Muž Jozozvrsku [1] Re: Freedlo
Ja som zo Slovenska konkrétne bansko Bystrický kraj. Už sa mi podarilo pár malých, cca 12 ks darovať ale uvedomujem si že tých 30 prisavnikov na 50 litrov je priveľa... Počul som ze vo zverakoch neodkupuju od Hobbi chovateľov tak neviem... hmm
Edit: Keby ich tam nechám tak zakrneju a to nechcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:24 Muž Freedlo [179] Re: Jozozvrsku
Zalezi odkud jsi. Me se tady v praze ancistrusy podarili podarovst jednomu kolegovi:)
Mozna to hod na vlakno : Darovani .. a treba se nekdo ozve.

Ve zverimexech obcas berou, ale spis v tem mensich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:14 Muž vlka [3426] Re: Jozozvrsku
Jak kde, jak kdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:03 Muž Jozozvrsku [1] – Čo s mladými
Dobrý deň mám 54l akva, mám tam samca a samicu ancistrusov sp. a vytreli sa mi mladé, 2 vrhy teraz je tam malých cca 30ks. Máte niekto skúsenosť s predajom malych do zverimexu? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2023 12:07 Muž Yirka [9117] Re: Maraslavia
Sameček by si je měl bez problému ohlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2023 10:04 Muž Maraslavia [0] – Ancík dotaz
Ahoj včera sem si všiml jiker od ancitrusu. Mohu je hned prendat do jineho akvarka aby je ostatní nesežrali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2023 15:46 Muž vlka [3426] Re: Tomienovic
Krásná snůška, mně se pár úplně zbláznil a do půl roku jsem měl spoustu mladých. Nakonec jsem musel dát Ancíky pryč. Množily se doslova jako ,,plevel,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2023 02:19 Muž Tomienovic [9] - Cichlidy
Fotka k příspěvku ancistrus sp.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 11:26 ancík2
Ahoj, mám dotaz. Porvali se mi samci o samičky. Mám 2 samce (tatka a syn) a 3 samičky. Už několikrát za 2 roky bojovali, ale vždy se to oběšlo bez zranění. Ted ale naposled to odnesl jeden sameček . Zdá se mi dost dobitý. Dala jsem preventin a doufám, že se zhojí. Mám dotaz. Měla bych raději samce rozdělit? do jiného akva? nechci , aby mi příště umřel. Další dotaz - možná hloupý. Soužití krevetek a ancáku je možné. Jinak se mmi ancáci pořád třou a snuska je obvykle 50 a více kusu. Bohužel jsem musela koupit skalary na redukci. Je mi jich líto, ale musela bych mít odbyt a nebo oddělit samce od samiček. díky za radu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2022 06:37 Muž ajajak [228] Re: vlka
Ancíci se dokážou velmi rychle množit. V zarostlé nádrži katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2022 22:25 Muž vlka [3426] Re: Pitrs
Ancíci jsou v podstatě jako plevel, jak si ,,sedne,, samec se samicí, množí se jak o život. Musel jsem je dát pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2022 21:52 Muž Pitrs [6]
Fotka k příspěvku Tři generace vedle sebe. Toho zákalu si nevšímejt. Vyfoceno čerstvě po vyčištění. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2021 19:14 Muž Yirka [9117] Re: Werru
Záleží na kvalitě péče a krmení. Nebude to však méně než 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 15:08 Werru Re: Yirka
Děkuji, jak dlouho jim může trvat než dorostu těch 3 - 3,5 cm? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2021 12:47 Muž Yirka [9117] Re: Werru
Pokud chceš jen rozdávat - stačí 3cm, pokud výkup, tak od 3,5cm.
Akvárium bych opatrněji normálně čistil jak máš zažito.
Více než 2 snůšky bych nenechával.
Jakmile se jednou začnou množit, neví kdy mají přestat. Interval je dle podmínek každých 6-8 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 12:42 Werru – Ancistrus-mláďata
Zdravím, po půl roce, co máme v akváriu dva ancitruse, jsem objevila po akváriu mnoho maličkých, kteří nelení a čistí, Hrádek, sklo, kamínky apod. Momentální velikost je sotva 0,5cm.
Otázky zní - jak dlouho a do jaké velikosti je mám nechat dorůst, než je předám dál?
Nechci jim ublížit, tak kdy mohu vyčistit akvarko?
Kolik jich tam mohu mít? Akvarko má velikost cca 54l.
A za dlouho my mohli být další??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 17:07 Maki Re: afc1886
Je pardon za málo info. Jesle jsou jen 10l, kořen, kámen, topení, bublání. 22 z první snůšky. No a v porodnici jich je asi 40, neumím je spočítat. Něco rozdáme, zbytek jsme domluvený v akvaristice vezmou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2020 16:55 R Muž afc1886 [14632] Re: Maki
Nebylo by od věci říci, kolik těch ancíku je v těch jeslích a jak jsou velké ty jesle a kolik jich tam chceš ještě přidat. Nezapomeň, že celkem rychle vyrostou a zase tak velký zájem o ně není. Otázka je, jestli víš co s nimi až vyrostou. Máš je kam dát, nebo máš na ně odbyt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 16:38 Muž vlka [3426] Re: Maki
Klidně je dej dohromady, co se týče rozmnožování je to ,,plevel,,. Pokud máš pár, co se k sobě má, pravidelně budou mít mladé. A hlady nepojdou, vždycky si něco najdou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 15:43 Maki – Odchov ancíku
Ahoj, prosím o radu. Mám 6ti týdenní anciky v "jeslích", je možný k nim přidat 17ti denní sourozence z porodničky? Snesou se společně? A ještě ohledně jídla, mám pro ně x druhů tablet řasových, ale zdá se mi, že to jen rozvrtaj a nežerou, tak aby mi nepošli hlady ???? děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 19:03 Muž fido16 [631] Re: jann.masekk
Ahoj většinou keramické. A průměr tak aby se vlezl samec, mají rádi têsno. Ale u ancáků je to jedno ti se vytřou i do rohu akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 12:09 jann.masekk – Úkryty
Jaké trubky používáte? Materiál? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 22:23 Muž fido16 [631] Re: M0RGAN
Když je chceš dát do jiného akva tak jim postupně míchej vodu z toho akva kam je pak dáš. Ale postupně každý den nějakou část. A určitě bych je dal do jednoho akva a ne dát něco tam a pak něco jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 21:55 Muž M0RGAN [120] Re: fido16
Jak mi to bylo řečeno na burze, tak dávám dál. Já dvakrát řešil hromadný úhyn malých ancíků (u neocaridin a druhý u několika dospělých ancíků, neocarin a gupek) a nepřišel jsem na to, čím to bylo, protože krevetky by měly být náchylnější než ancistrus, i Red Cherry.
Tak bych rád pořešil, aby jich teď většina přežila :-)
Můžu je zase přesídlit do několika krevetárek, a to diverzifikuju.
Fotka je dva dny stará, váčky už mají skoro pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 15:19 Muž fido16 [631] Re: M0RGAN
Ahoj s tou ožužlanou potravou jak píšeš to není pravda nic takového nepotřebují. Něco mohli pochytat ryby a taky se mohlo stát že jsi třeba měnil více vody naráz a přílíš si pohýbal s parametry. Zkus zapřemýšlet. Jinak je dobré je rozkrmit na artemii já používám pastu a pak následně dávám i mraženou a i tablety pro krunýřovce. Jinak na fotce stále váček mají. Takže žrát teď stejně nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 14:44 Muž M0RGAN [120] – Hromadné úhyny malých ancíků?
Fotka k příspěvku Mám asi stovku malých potomků ancistrus sp. gold. Snůška vycestovala přilepená na heleně, tak jsem je dal do 5l kbelíku se vzduchováním, už se úspěšně vykulili, spotřebovali žloutkový váček a rozplavávají se. Z minulého vrhu ve společenském akva (gupky, neonky, pancéřníčci kropenatí a tehdy ještě Dania, ta už jsem dal jinam) zůstal po dvou měsících jediný (ostatní jednoduše zmizeli), přitom žádnou jinou větší úmrtnost ani nemocnost tam nemám. Dřív jsem malé odlovoval ke krevetkám a tak po měsíci začínali hynout. Jsou nějak extra choulostiví? Někde jsem zaznamenal informaci, že potřebují dostat bakterie od dospělých z ožužlané potravy. Takže je vysypat zpátky do společenského a snad někteří přežijí? Nebo má smysl je odchovávat separátně? Mám třeba spoustu krevetárek, kam bych je mohl dát, i když pak je asi neodlovím :-) Případně jedno 54l akvárko s pancéřníčky Corydoras.

Zajímají mě různé důvody hromadného úhynu malých ancíků, když u dospělých mám úhyny jen velmi velmi zřídka.
Fotka je 2 dny stará.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 20:49 R Muž Anthrax [4730] Re: Karlos1
A máš už co odchovávat? Nebo ti jde o to aby se vůbec vytřeli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 20:44 Silviebaris Re: Karlos1
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny tenhle X-) Máš tam i popis na odchov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 20:28 Karlos1 – Krunýřovci
Dobrý den, potřeboval bych odbornou radu jak odchovat malé ancistruse.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 14:42 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: vlka
Přesně. Taky jsem se toho zbavil. Nechal pár malých zlatých. Až vyrostou pujdou do světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2020 14:23 Muž vlka [3426] Re: Kawa
o se ,,rození,, týče, je to s prominutím stejnej plevel jako Paví očka. Musel jsem darovat samičku a nakonec i mlaďochy ze tří krátce po sobě jdoucích vrhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2020 11:31 Muž fido16 [631] Re: trichopter
Vodu měnit každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 22:43 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: trichopter
Málokomu se podaří hned napoprvé odchov. Základ je stálá teplota malý bublifuk, jemné vzduchovani.Prikrmovat vylihlou artemii. Myslím že v tom akva se ti jednoduse zkazila voda. A ty výměny musíš u potěru davat vodu odstátou min 24 hodin.Brzy se zas vytřou. Zjisti si co nejvíc informací o odchovu a příště to bude lepší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2020 22:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: A.K.
A.K. napsala: A kvalita vody je určitě v poradku
To je skoro jako poslední slova spolujezdcova "zprava dobrý". Buď alespoň základní parametry té vody znáš nebo je takové prohlášení pouhou spekulací. Odkalování je mnohem efektivnější než pouhá výměna vody, výměnou vody sice snižíš množství dusíkatých látek ve vodě (pokud nemáš extra špatný zdroj vody), ale nezbavíš se zdroje těch látek, takže se tam budou uvolňovat další a ta voda se bude postupně kazit rychleji. No a to množství dusíkatých látek ve vodě je vhodné alespoň rámcově znát, tedy mít změřené a ne si říkat "kvalita vody je určitě v pořádku, protože blabla..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2020 21:32 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: A.K.
Dik za poučení. Až jich budeš mit v akva 300 kusů tak určitě nebudeš odkalovat. Oni asi nežerou a nerostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 21:00 trichopter Re: Kawa
Vodu som menil v tom malom čo cca 3dni ,skušal som krmivo nechceli nič len uhorku a sparený šalaát.,skšal som po troche cyklop mrazený , granule pre prisavniky aj krmivo dajana ,take žlete prachové pre poter a nič.Takže ked sa nazbierali chumáče tak som trochu odkalil.Ryby začali umierať ked som ich musel presťahovať do cca25 litorveho akva na odchom malych ancikov.ostali my piati z skoro 30 kusov.Mal som ich nechať v tej 16tke ešte ,moja chyba,ale neviem čo sa deje teraz , nechce sa im a to už krmim iba uhorka a ten šalatik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 19:07 Žena A.K. [17] Re: Kawa
U poteru neodkaluju minimálně měsíc a nic mi nechcipe... A kvalita vody je určitě v poradku, jinak by šly do kopru první krevety... odkalovat není nutne pokud akvarium funguje jak má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 15:55 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: A.K.
Odkalovat nutné je. Nebo se detrit v akva nerozkládá? Pak to najednou z ničeho nic chcíplo. tone Co se asi stalo? Nic. Jen se zkazila voda. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 09:20 Žena A.K. [17] Re: trichopter
www.catfish.cz pokud nejsi líný číst v záložce potrava najdeš vše co potrebujes. Odkalovat není nutné, stačí měnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 21:01 trichopter Re: fido16
Prehodil som ich do trochu väčšieho akva a dnes som pozbieral 10 mrtvych ,isto chyba na mojeje strane je ich 20 ešte ,Tekvicu niekjt skúšal ? 6ihlavu teraz nenájdem nikde ... Dik za rady,akva som musel dať do skrine pod velke akvarium .Je na spodnom dne,nedomysle som odkalovanie ked je skoro na zemi?Viete o nejakom motorčekovom odkalovači ? Vdaka .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 16:13 Muž fido16 [631] Re: trichopter
Můžeš je nakrmit klidně cyklopem ale s rozumem. Radši méně a časteji. Patentku můžeš taky ale spíš bych doporučil artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 16:10 Muž fido16 [631] Re: Zahradník
Pokud máš více samic můžou se třít klidně každý týden. Mám i zkušenost s hypancistrusema. když se vytřou tak samcovi mladé seberu, a další den je u něj druhá samice, seberu mu další snůšku a ob dva dny tam má další. Takže během týdne mám 3 výtěry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 16:08 Muž fido16 [631] Re: M0RGAN
Čauko, S tím že by se malý neměli separovat od rodičů nesouhlasím. Když mi je samec vyhodí nebo jim je seberu ještě nevykulené automaticky je dávám do jiného akva. Ovšem se stejnou vodou v které byli. Za 5-6 dní se vykulí. Dalších 7-10 dní tráví váček tudíž nežerou. poté již krmím artemkou a ruznými krmivy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2020 16:21 Muž vlka [3426] Re: trichopter
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, mým malým Ancíkům chutnaly tablety Green Algae Wafers, aby jim to nebaštili šnečci, provrtal jsem doprostřed dírku a zavěsil tabletu nad dno, za chviličku byla obalena drobotinou. Ancíci jsou jako množící se plevel, musel jsem dát samičku pryč, bylo to neúnosné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 13:47 Muž Zahradník [0] Re: Zahradník
Zahradník napsal: čaute, mám 30 litrů akva s velým kořenem uprostřed, běťákem a 2x ancistrus - samec a samice. nedávno se samec schoval do kořene a neviděl sem ho tak 14 dní vůbec. a před nedávnem jsem zpozoroval že mi v akva plave něco nového :-) napočítal sem asi 12 kousků malých. teď mají tak 2cm. chystám se nyní kupovat akva na 200 litrů a zajímalo by mě kdy a jak je vhodné je přestěhovat - respektive co s těmi malými? - jak se to dá vůbec chytit je to rychlé jak čert... vezmou do v superzoo nebo nějakém akvarexu? do záchodu to splachovat nechci... to bych nedal coze .
mimochodem bylo zajímavé pozorovat jak beta kdyz plavala okolo jak po něm ancistrus který je tak 2x větší šel :-ú

no tak uběhlo něco přes měsíc a anciků je už asi 30, možná víc :-) těžko říct. nedá se to dost dobře spočítat, mám pocit že se množí čím dál rychleji. jsou tam kousky od 1cm - 3cm...každou chvíli objevuji nové malé...hustý. asi si je dáme k obědu.nevím co s nima :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 13:18 Muž M0RGAN [120] Re: trichopter
Já taky odchytával a dával jsem je do krevetárka a většina mi pomřela.
Nedávno jsem někde slyšel, že není vhodné je separovat od rodičů, protože až stráví žloutek a začnou samostatně žrát, tak potřebují dostat bakterie od svých rodičů - například přes ožužlanou potravu. Takže až se mi příště rozmnoží, tak je nechám tak a nic řešit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 00:23 trichopter
Krmite male anciky aj mrazeným cyklopom?zatial mi ide iba uhorka a sparený šalat.Inak tablety sa rozpadnu ,ale nekonzumuju,asi ešte ani nemôžu.Rybky maju tak cca10-12 mm.Daval som aj suche krmivo od dajany žlty prach to tiež nehcú.Nejake to mäsko by im nezaškodilo ,aby prežili.Skúsil som aj mrazenu patentku natreť,ale tam si nies om istý.Asi tiež ešte nič.Mam čosi cez 20 kusov v zatial 16 litorvom akva čo je málo ,ale zatial to neviem inak poriešť...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 13:49 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
Dobře. Daval jsem jim také koprivu. Byli v 60 litrech kouknete do prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 13:47 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Kupovanou okurku a salát jim nedávej. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov