Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 14:37 Muž TRULY [164] Re: Maca123
len si už teraz rozmysli kde ich dáš ked podrastu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 14:30 Muž Maca123 [8] Re: TRULY
Stari pocitam cca rok, podle me se vytreli poprve, nebo jsem si toho minimalne poprve vsiml. Samec ma okolo 7cm a samice tak 4cm..
Abych se priznal, ja byt tim starym kohoutem tak taky kdakam smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:58 Muž TRULY [164] Re: Maca123
my sa nehádame, to máš ako ked príde menší kohut na smetisko, pretiahne tam jednu sliepku z 30tich a tomu staremu ktorí trdkal od rana vadí že aj tu jednu mu niekto pretiahol :-D

Neboj tak sprav ako si spravil, nepýtal si sa odveci tak hadam sme ti poradili a možno si sa aj zasmial :)

PS: aký starý je ten samec a samica, už sa ti predtým vytreli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:55 Muž TRULY [164] Re: Urtman
ty nedáš pokoj :-D skus čítať aj medzi riadkami čo píšem.

Možno je to mladý samec, ktorý ikry ešte nemal a to sa stavalo aj mne že si odbehol. Alebo odbehol aj vtedy ak bol mladý a hladný. Nestavalo sa to často ale robil mi to jeden samček albina. Teda chcem tým povedať že som sa stým stretol skôr ako s tým aby ich chcel cielene žorať.
500 ancistrusov je malo, to som aj napísal. Ja zo seba chovatela ktorý zožral knihu nerobím lebo na to nieje dovod a necítim sa na to. Mohol by som ich odchovať viac ale to by som ich asi musel splachovať do zachodu a manželka by mi este predtým zbalila kufre pre akvaristiku v byte :-D
Ja na to kto mi radil nezabudam neboj ale už mi prídeš ako urazený učiteľ :-D
Ja ti tvoje skusenosti neberiem ale nechápem že máš problem akceptovať môj názor aj ked si mi sam napisal že som nič zle nenapisal. Je to tak ťažké?
TO máš ako ked slipke odtneš hlavu - je jasne že je už po smrti a lepšie to nebude ale aj tak sa snaží ešte utiec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:46 Muž Maca123 [8]
Chlapy, prestante se hadat. Oba jste mi pomohli a za to vam patri dik. Mozna to tentokrat neklapne ale priste uz budu pripraven :) takze jeste jednou, dik vam obema palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:45 JoKa Re: TRULY
Su 2 možnosti:
1. že ich chcel zožrať čo mi pride menej pravdepodobne
2. že sa snažil vyžrať plesnivé ikry

Každopadne ikry pozoruj ak by začali plesnieť tak je zle. Ale nastať by to nemalo


1) to je právě téměř jisté, pokud od nich odešel a nejevil o ně zájem...
2) tomu bych věřil, pokud by se od nich nevzdálil, ale jakmile odejde, nejeví zájem, tak je prostě sežere...
3) 500 ancáků je pro jiné slabší kvartál :-) a mimochodem, odchovat ancáky není vůbec žádná alchymie... Asi už si zapomněl, kdo před těmi dvěma lety radil tobě s tvými prvními odchovy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:31 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Ale už jsem si všiml, že patříš do kategorie těch, kteří několik rybiček odchovali a od té doby potřebují za každou cenu něco napsat.

:) jaaj tie tvoje skryté myšlienky v textoch ehm, myslim že sa to dá aj bez toho.
Ja mu radiť nemusim ak to pride ludom bezvýznamne, ono chcel som mu len pomôcť tak to nemusíš brať zase tak že ,,silou mocou´´ sa snažim presadiť nejaký názor a že robim zo seba mudreho ked som vlastne dokopy nič neodchoval len možno 500 ancistrusov čo je vlastne malo.
To že som sa dole na tvoje podotknutie (ktore nemalo s mojou odpovedou vlastne nič spoločne) rozpísal mi nepríde zvláštne kedže sa obhajiť musím a za svojim názorom si stojím lebo ho píšem v najlepšej viere v rámci pomoci.
Ano možno som to skomplikoval že som mu dal na výber viac možnosťi ale nie su to možnosti take žeby trvali hodiny prace navyše alebo žeby ich výsledok bol značne odlišný.
A to že tento druh debaty (v ktorom sa tu teraz budeme naťahovať a budem tu odpisovať na tvoje uštipačné poznámky) nikam nevedie tak to máš pravdu.
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:21 Muž TRULY [164] Re: Maca123
neboj nič im nebude, otočil si ich dobre.
Su 2 možnosti:
1. že ich chcel zožrať čo mi pride menej pravdepodobne
2. že sa snažil vyžrať plesnivé ikry

Každopadne ikry pozoruj ak by začali plesnieť tak je zle. Ale nastať by to nemalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:20 JoKa Re: TRULY
To nebyl útok, útok by vypadal jinak... :-P

Dokonce jsem ani neřekl, že si poradil blbost. Jen jsem poukázal na to, že jsi poradil delší, za to o to horší cestu... Nic víc...

A pokud to nebyla rada, tak tím začátečníkovi akorát zamotáš hlavu, neb by to jako radu mohl pochopit... Ale už jsem si všiml, že patříš do kategorie těch, kteří několik málo rybiček odchovali a od té doby potřebují za každou cenu něco napsat. Tvůj referát, na půl strany, na který se nikdo neptal, o pár příspěvků níž, je toho důkazem... smich

A tím bych to tady ukončil, tato debata nikam nevede... ahoj

OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:16 JoKa Re: Maca123
Nestihl jsem odepsat, byl jsem chvíli pryč, ale udělal si to dobře, pokud od nich odešel...
Občas se to stane, něco se mu nelíbilo, zřejmě voda... Buď teplota, nebo jiné parametry...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:53 Muž Maca123 [8]
Tak ancaka jsem vratil zpatky do velkyho akva, vrhl se na jikry a chtel je sezrat rozzureny kamen na kterem jsou jikry prichyceny jsem postavil tak aby na ne sel proud z filtru.. az se vykuli tak pridam vzduchovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:19 Muž TRULY [164] Re: Urtman
čakal som podobnu poloútok z davu :)

Ono tie ktore som odchoval ja boli vždy zdrave a nikdy s nimi problem nebol.
Vždy dorástli do maximalnej velkosti a boli zdrave jedince.
Co sa týka toho odchovu tak tým nemyslím že som ich držal v 12litroch a boli tam 4 mesiace a že to ma takto robiť aj Maca.
Ikry som prelovil vždy bez samca a to najma ak som vedel že za 2,3 týždne sa bude zase vytierať. Robil som to koli tomu aby začal čim skor jesť a dobehol čas kedy nejedol pri ikrach a dal sa trošku dokopy. Pridal som vzduchovanie a teplomer. Voda 50% povodna 50% čerstva.
Rybky sa vyliahli a trávili žltkový vak - cca 1 týžden
Potom začali príjmať vločkovu potravu - cca 1 týžden
- vtedy som vymenil 1/4 vody každý druhy den.
Po 2 týždnoch som ich preložil do velkeho akva to je cele. Nemyslim si žeby tam bola nejaka extremna chyba.

Problem som mal to je pravda ale len 2 prípadoch
1. ked som dal vela prísavnikov do vedra kde museli byť 2 dni z technických príčin, vtedy začali padať nakolko som neprisposobil teplotu vody a v malom vedre od farby nebola stabilna teplota ani podmienky
2. ked som riesil Planariu čo by rozhodilo akvarko hocjakemu borcovi

Nenapísal som že by som tam filter nedal. AK má možnosť nech si tam ten filter dá. Za tie 2 týdne ktore som hore popísal sa filter čiastočne zabehne. Ale ak ich potom chce preložiť tak to v podstate význam do tých 2-3 týzdnov nema.

A už som mu písal čo by mal spraviť a nemyslim že by tam bola chyba.
Tak isto si myslím že koren je zbytočná vec a už vobec nie ak su tam este len ikry. NIkdy nevieš čo bolo na korenia aj koren sam o sebe v malej nádrži môže spôsobiť zmenu vody a ikry môžu oplesnieť a to iste platí aj pre rastliny ktorým bežne odhnivaju listu čo je normalne.
Maca žiadne vodičky tam pridavat netreba.
A čo sa týka toho dna tak je to na tebe. Ja som vždy nechal dno volne a robil som to koli tomu že ked sa mi zdalo že im ten žltkový vak už odchádza tak som im tam dal zopar vločiek a pozeral sa neskor či ich zjedli alebo nie. Ak ich nezjedli tak som to hned odsal hadičkou a ak ano tak bolo aspon pekne vidno na dne drobný trus a to som už vedel že je dobre.

+ nikde som mu nenapisal že ak ma filter nech ho tam nedava. Ak ho ma nech ho tam da, určite to je lepšie ako ho tam nemať nikdy. Opakujem to čo pisem od začiatku.

PS: ancistrusi su už v pohode, akva sa dalo dokopy a začali zase žrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:15 Muž Maca123 [8] Re: Urtman
Tak jsem samce i s jikrama prendal. Chvilku u nich byl a pak odplaval stranou a nema nejak zajem.. co ted? Mam ho tam nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:59 JoKa Re: Maca123
Dno nech volné, kořen může být, pokud není nový, ale z jiného akva. Může být, ale nemusí... Vodičky bych tam osobně nelil. Vyper ten filtr, jak jsem psal a dej tam plovoučky. Jednou za tři dny vyměň 1/4 vody a zbytek, až do rozplavaní, nech na samcovi... Krm ho velmi, velmi střídmě, moc žrát stejně nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2016 10:54 JoKa Re: TRULY
ja som svoje bežne odchovol len v vo vode a filter som tam niekedy ani nepridal.

A pak to dopadá tak, jak se ti stalo, že? Viz tvý nemocní ancáci, se kterými si nevíš rady...
Dá se to udržet, to je pravda. Ale neraď to člověku, co jikry vidí poprvé!! Obzvlášť, pokud ty možnosti má... Proč by si nepomohl, když k tomu má vše potřebné?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:50 JoKa Re: Maca123
Ano, vymáchat ve vypraném (z velkého vyndej houbu, odsaj trochu vody a houbu lehce proper, ve vzniklém bordelu důkladně vykoupej ten nový). On se částečně zajede, než se vykulí. Máš cca 10 dní čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:47 Muž Maca123 [8] Re: TRULY
Blbe tam vidim ale rekl bych okolo 20. Mam tu jeste vodicku na zabihani akva, mam ji tam pridat?

Edit: dno nechat volny nebo mam dat pisek/sterk? Nejaky koten?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:43 Muž TRULY [164]
ja som svoje bežne odchovol len v vo vode a filter som tam niekedy ani nepridal. Hned ako sa rozplávali a stravili žltkový vak som ich začal krmiť a ked podrastli po 2 týždnoch už išli do 60l a prežili stla a všetky. Netreba akurat robiť velke skoky. Ide o to kolko tam mas ikier, je rozdiel mať tam 50 ikier v 25litroch alebo mať 130ks v 12l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:33 Muž Maca123 [8] Re: Urtman
No jedine jak tomu filtru pomoct ze ho vymacham ve velkym. Mas nejakej jinej zpusob? Svitit hodne, malo? Omlouvam se, ze o tom nic nevim ale nebylo to planovani poceti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 07:12 JoKa Re: Maca123
To malé bude stačit. Potřebuješ ale aby ten filtr byl zajetý a to chvíli trvá (i to se dá samozřejmě řešit)... Stejně to udělej, jak jsem psal. Půlka vody z původního a půlka čerstvé o stejné teplotě. I tak bych je přendal i se samcem, on toho moc "nenachodí" dokud sedí na vejcích... Vzduchování zatím nepotřebuješ, dokud se nerozplavou, ale potřebuješ plovoucí rostliny, nejlépe hodně...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 23:23 Muž Maca123 [8]
Diky za odpoved :) v tom druhym mam taky par rybek takze vodu zcela vymenit nemuzu. Pak tu mam jeste jedno akva cirka 25 litru, svetlo, filtr, topitko.. pokud bych je hodil bez samce rovnou do toho? Potrebujou jedte neco specialniho? Vzduchovaci kamen nebo podobne? Dikes

Edit: to maly akva je prazdny takze tam muzu dat komplet vodu z toho kde zrovna jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:55 Muž TRULY [164] Re: Maca123
mozes spravit jedno aj druhe. Moznosti

1. nechat ich v akva aj so samcom
2. prelozit ich do ineho aj so samcom
3. prelozit ich bez samca

2.1. dat vodu z akva 50% z ktoreho prelovujes
3.1. dat vodu z akva 50% z ktoreho prelovujes
+ v oboch pripadoch temeprovat na rovnaku teplotu a pridat kyslik

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:52 JoKa Re: Maca123
Klidně můžeš...
Pokud je to reálné, vzhledem k tomu akva, kam je budeš stěhovat, tak v něm stáhni vodu a dej půlku vody čerstvé, odstáté a druhou z původního akva, samozřejmě bacha na teplotu... Přendej i se samcem a máš vyhráno...

Edit: pokud to nejde jinak, tak je prendej "na hulváta" rovnou. Budou možná nějaké ztráty, ale ancaci si na to zrovna extra nepotrpí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:33 Muž Maca123 [8]
Zdravim, dneska jsem mel v planu dodelat akva a zjistil jsem ze se mi v nem zrovna vytrelu Ancici. Muzu samce i s jikrami premistit do druheho akva nebo mam radeji pockat nez se rozplavou? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:26 Muž TRULY [164] Re: Urtman
no to hej. Raz sa vytru pod bridlicou, druhy krat sa mi vytreli v kokose, teraz jaskynka, a vytreli sa aj v strbine na 3d pozadi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:18 JoKa Re: TRULY
Ono je to většinou jedno... Stejně si samec vybere úkryt sám a je jedno co mu uchystáš, stejně tam nebude, vybere si to jinde... ;-) :-)

Jinak všeobecně, dva vchody, takové, aby je byl schopný tělem ucpat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:37 Muž TRULY [164] Re: DavFM
podla toho asi aku velkost si zabezpecis. Ci maju minimalnu vytieraciu alebo su ud odrastene. Ak su vacsie kusy tak si myslim ze ak das hlbku 10-12cm a sirka x vyska - 5x5. Ale pytal by som sa prasana, on je fundovanejsi v tomto druhu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 19:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Zarizuju spolecenske akvarium, kde chci mit L201 Hyp. Contradens. Na jedne bocni strane akvaria jim chci vyrobit "hotel" z bridlice, proste takove chlivky. Nevite nekdo nejaky orientacni rozmer at je jim to tak akorat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 19:10 Muž TRULY [164] Re: Jirka
Hlavne vela citat a najlepsie v tomto vlakne.
Nenapisal si ci je to spolocenske akva alebo si ich dal niejde vytriet.

Su len 3 moznosti
1. nechat ich v akva - tam ich vsak mozu zozrat ine ryby
2. dat ich aj so samcom a nejakym ukrytom do ineho akvaria
3. dat len ikry do nejakeho maleho akva a dat tam kyslik


Ide o to ci chces odchovat vsetko alebo to nechat na prirodu.
Ak chces odchovat vsetko tak mozno zvolit moznost dat do 12l akva do nejakeho napr. kokosu ktory otocis hore nohami a pridas jemne vzduchovanie a ohrievac na 24-26°C.

Najlepsie bez dna. Prve dni budu travit zltkovy vak. Ak sa ti uz bude zdat ze ho nemaju normalne im nasyp vlockove krmivo. Ak ho nezjedia tak to odsaj hadickou a vymen polovicu vody ktoru si pripravis dopredu na tu istu teplotu alebo izbovej teploty. Vlocky pridavaj a pripadne odsavaj kazdy den. Ak uz budes vidiey male hovie ka tak budes vediet ze uz jedia a mozes byt kludny a vlastne dookola robit to iste. Krmit a cisit.
Ide o to kolko ich mas a kolko sa ich vykuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 18:39 Jirka – Ancistrus
Prosím o radu mám jikry ancistrusů v plovoucím sítku blízko filtru protože mi je samec prudkým pohybem vyhnal ven z trubky.Ale nevím jak dál postupovat odlovit samici nebo i samce.A jak potom dál až se začne potěr kulit.Děkuji moc za každou radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 10:46 Quasimodo Re: TRULY
Díky za odpověď. No, já jednak svoje krunýřovce pořád ještě považuju za moc malý na rozmnožování a jednak jsem se jim snažil udělat takové prostředí, aby se mohli schovávat. Takže jsem nekoukal, jestli neuvidím nějakého nezvykle obtloustlého a ani je popravdě moc často nevidím. Pod kamenem jsem nenašel nic. Žádné zbytky jiker. Taky ale nepostrádám žádnou rybku, kterou by tam mohli konzumovat. Jinak mám živorodky a jejich potěr obvykle najdu spíš u hladiny. Takže jsem to tipnul právě na ty jikry ancíků a chtěl jsem vědět, jestli je normální, že by se na ně vrhli šneci. Ulevilo se mi, když říkáte že ne. Malých by mi bylo dost líto :-)
No, možná se tam nějak dostala tableta spiruliny, i když krmení házím na druhou stranu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 07:43 ioopp Re: Quasimodo
Nebyla tam spíš mrtvá rybka, nebo nějaké žrádlo? To se pak stahují na jednu hromadnou žranici všichni šneci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 10:12 Muž TRULY [164] Re: Quasimodo
teoreticky ano aj ked som si nikdy vešmiol aby slimáci utočili na ikry. Ak boli vovelkej presile oproti samcovi tak teoreticky ano.
Ale najspolahlivejšie to bude ak sa pozrieš na samicu, má mnešie brucho nema? Ak si ju nepozoruješ tak sa to nedozvieš. Najlepsie je robiť si záznamy, ak sa už vytrela, tak do 4-5 týždnov sa vytrie zas ak ma podmienky. Ak nemá tak minimálne jej vidno vacšie brucho.
Neostala pod bridliocv na škrupina z ikier? taka biela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 09:48 Quasimodo – Okružáci a jikry
Ahoj,

včera večer jsem pozoroval, jak se mi snad všichni šneci (okružáci a piskořky) nacpali pod břidlici a s nevalným nadšením a hlavně dost bezůspěšně do nich šťouchal ancistrus. Bylo jich na něj prostě moc. Šneků je tak půl až jedno deci. Dneska už jsou šneci zase rozlezlí po celém akvárku a krunýřovec se schovává pod břidlou. Je možné, že jsem právě přišel o snůšku jiker ancíků?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 09:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: beo88
Napřed akary pořádně nakrmte a zkuste tam dát jednoho, pokud se bude mít kde schovat, neměl by to být problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 21:25 beo88 – Velikost
Ahoj, prosím chtěl jsem se zeptat jak by měli být velcí Ancitrusci než je dám do akvárka s Akarama, které mají až 9cm. Po vylíhnutí jsem je dal do menšího akvárka a teď bych chtěl dát některé zpět. Mají už tak 2cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 21:28 - Re: TRULY
Ak je to planaria,zrejme je.Tak odkaz, čo dal kolega je to najlepšie čo sa dá použiť.Používal som to pri krevetkách.Várka od várky má trocha iné účinky,zrejme podľa obdobia zberu toho výťažku betelovej palmy.Niekedy sundáš i slimáky inokedy dáke prežijú.Na planariu a jej podobné je to fajn prípravok.Odporúčam po dákej dobe ešte potom preventívne zopakovať aplikáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 21:24 TRULY
k. dik nasiel som to uz aj na SVK weboch.

Takze sa priklanate k verzii ze ikry vyzrali tie hlisty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 19:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 19:41 Muž TRULY [164] Re: prasan
ja to nikdy v akva nevidim. Prvý krat som to zbadal pred mesiacom ked ako píšem zrejme vyžrali všetky ikry. Dneska zase po cca 16 hodinach ich tam bolo asi 50-60 a premavali sa tam ako na dialnici a samec ich nevedel zrejme vyhnat.
Riadne ma to štve lebo už 3 mesiac nemam sp. verziu len albin a stoji mi odber v KE, tak neviem čo mam robiť.
Ak som dobre googlil tak som sa dostal k nejakemu tvoru s nazovam PLANARIA.
Vsetko v angličtine ale neviem sa dopatrať ako to odstraniť, aj ked su tam nejake chemicke navody s praškami ktore nepoznam a niesu u nas dostupne.
nechapem odkial to je ako sa to živý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 19:02 - Re: TRULY
Sám netuším čo to je.Skús JBL nedol - ten je šetrný a účinný na podobnú háveď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 17:32 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte.
Včera som preložil albinku na vyter do 45l akva kde mam sp. pár a asi 40 malých ablinikov.
Lenže zase mam ikry len asi 30%. Už minule som riešil že nezostala po výtere a 4 dnoch ani jedna ikra iba prazdne skrupinky.
Je to podla vas spôsobene problemom samca, (predtým žiaden problem), alebo mi zožrali ikry zase parazity? pozrite foto
Ked som otočil kokos pred výterom nebol tam ani jeden parazit. Teraz po 16hodinach od vyteru ich tam bolo asi 60 a prehanali sa prazdnymi vajičkami. Z výteru mi ostalo len asi 23 vajičok ktore som už preložil preč.

Myslím si spravne že ubytok ikier maju na svedomí oni?

Neviete čo je to za háveď, ako vznikla v akva, čím sa živý a ako sa jej zbavím ? Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2016 07:23 - Re: mamen1
V nie menej podstatnom sú ancíky riadny bordelári vzhľadom na ich nedokonalé trávenie.Pri rastlinách niekdy dobré akurát tak na riasu.Záleží na tom aká nádrž a aké rastlinstvo by si k nim dal.Skôr ak rastlinné akva,tak by som šiel do otíkov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 17:27 Muž mamen1 [5] Re: odikcz
asi se teda na ně vyprdnu,jsem rád,že mi rostliny celkem jdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 01:27 Muž odikcz [114] Re: mamen1
Echinodory mi baští jak o život, ale je spousta rostlin, kterých se ani nedotkou ... takže vše záleží na tom, co plánujete ... = pokud je chcete, určitě se dají vybrat pěkné rostliny, které odolají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 21:17 Muž mamen1 [5] Re: afc1886
díky ,právě tohle jsem myslel......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 21:05 R Muž afc1886 [14655] Re: mamen1
ancistrus si rád popapá na některých rostlinkách.
Edit-Podívej se třeba tady rybicky.net/forum/13022
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 21:03 Muž mamen1 [5] – Pořídit ancistruse?
Zajímal by mě váš názor,pořídit ancistruse,nebo ne? Při zakládání akva jsem byl osobně nakoupit rostliny ve firmě Aqua Daho,když jsem se ptal,jestli do osazenstva nádrže pořídit ancistrusy,bylo mi řečeno,že pokud chci mít rostliny,mám se vyprdnout na ancistrusy, Pořídil jsem proto na práci u dna několik panceřníčků,i tak ve mě stále hlodá,zda je to dobře,vždy jsem totiž v nádržích ancistrusy měl.......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.04.2016 21:37 - Re: dieu
Nenapáda.To špliechanie sú v noci oddychujúce ryby vyrušené nočnou jazdou spomenutého ancíka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.04.2016 21:13 Muž rudolf [4681] Re: dieu
Bez obav, nebude ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=251