Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.01.2013 13:36 Žena Verimmi [173] Re: Tym
Ancistrusi podle mně nemají rádi sni stres, tzn. někteří nenechavci jim koukají do domečku aby se přesvědčili jestli tam mají nějakou snůšku, švagr to tak udělal a ancistrus všechny jikry sežral, já bych tomu dala volný průběh.

Když vyměníš alespoň polovinu vody,měli by se vytřít- teda aspoň u mně to tak funguje. říká se že mají rádi čisto, tudíž pokud dostatečně často nepečuješ o kvalitu vody v akváriu- nebudou mít snahu se rozmnožit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 13:22 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Tym
Pokud mluvíš o klasickym Ancistrus sp. tak moje zkušenost je taková, že je to zcela nenáročná rybka na množení a stačilo mi zaběhlé společenské akva, 1 kokos(kořen prostě ukryt) a dodržovat normální pravidelné výměny vody jak kdo (já 1/4 vody za 14 - 21 dní).
Pak se mi tyto potvurky množily jak zběsilý.

Moje rada je tedy jak již bylo napsano. Stabilizuj chod akva a příroda se o ostatní postará sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2013 13:06 Muž Yirka [9126] Re: Tym
Jen pro pořádek, ancistrusi a mimo živorodek ryby vůbec, kladou jikry - ne vajíčka. Jinak ti těžko radit, když o tvé nádrži a jejích obyvatelech nic nevíme. Takže v tom případě by bylo nejlepší nechat to na přírodě. Ancistrus by si ve svém úkrytu měl snůšku ochránit. Pokud to nedokáže, je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 12:20 Muž DrChila [243] Re: Tym
No nevim... čim to máš.. Ale já když sem ancistruse od jiker odendal dal je do malého aqua v tom aqua aby měli stejnou teplotu stejnou vodu tak mi začli hnít z 20 tak 8 přežilo... teď sem to zkusil s ancistrusem a vyšlo to krásně mám přes 50 mladejch a z toho 10 uhynulo. Ancistruse sem přendal zpět do velkýho když se všechny narodili aby je zbytečně nepomlátil. Takže přendavat jen s ancistrusem aby o ně pečoval on je ovývá 24 hodin denně asi 5 dní to bylo dneska co sem jikry našel Momentálně čekám až snědi váček a pak je můžu dát do většího akvárka. já to mám ve 130l akvariu asi 5l akvarium přidělaný tou stěrkou na stěny akvaria magnetickou aby se to nejebalo neublížilo to rybě jako minule že jí to tam přicuclo bublám tam a každej den vyměnim vodu z malýho do velkýho a z velkýho to pak doplnim zase zpět. Teplota je 24°C skoro stálá Akorád ráno se nachvilku ochladí asi na 22°C pak se opět ohřeje díky kouzelný filtraci vypnutý:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 11:42 Tym – Vajíčka ancistrusů
Ahoj, místo toho, aby se mi líhli malí ancistrusi, tak se vajíčka začínají jakoby rozkládat - protláčejí se přes stěnu - některé se mírně rozptylují do vody, jiné drží tvar. Mám takový pocit, že je po snůšce :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:35 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Tření
Ahoj mám otázku. Chci pořídit L-ka L309 a L166. Budou to prcci cca 4cm. Má otázka.Jak dlouho jim bude trvat než půjdou do tření? Počítal jsem kolem 2 let ale chci to vědět ještě než je koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2013 21:10 Muž DrChila [243] Re: Tenere
No co se týče potravy tak neznaj bratry:) Mě někdo jíst jídlo co sem si vyhlídnul tak taky budu zlobit:-D. Já jich mám v aqua asi 5 a to máš vidět ty boje o okurku či tabletu o tu sou největší boje:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:01 Tenere Re: vondr001
Jo, dávám je na dvě nebo i tři místa a navíc ten samec taky není furt na jednom místě které by si hlídal, takže se najedí všichni. Jen mě trochu zarazilo to chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2013 20:18 Žena vondr001 [674] Re: Tenere
Tak zkus dát ty okurky každou na jiný konec akva - máš ho dost velké. Ještě můžeš akva opticky rozdělit (kořenem, kytkama, kameny) na 2 teritoria. Přítel má samce (není to žádný mladík - je to kus) a samici. Většinou si samec moc neškrtne, samice mu dá co proto. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 20:08 Tenere
Zdravim. Mám 3 ancistruse obyč., všichni asi 6cm. Měli by to být 2 samice a 1 samec (snad). Jediný z nich, který má zřetelné vousky (pokládám ho tedy za samce), je poněkud agresivní/teritoriální co se potravy týče. Když je u okurky a samice se přiblíží na takových 10-15 (nejspíš s úmyslem taky ochutnat), tak po ní vystartuje a vyžene ji. I v případě, že jsou tam ty okurky dvě (nedostatek potravy není). Je to normální?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2013 12:28 Muž DrChila [243]
Tak se mi osvědčilo to že když mám ancistrusí jikry tak je přendavám i se samcem minule sem to udělal bez samce a jikry kvalitně chytali plíseň když sem na ně koukal u samce dneska tak sou krásný a asi to všechny přežijou:) 30-40 jich bude :) a 4 už sou venku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2013 14:12 Muž WARENKOREN [51] Re: LiborSprysl
jj to je pravda je to vykřížením, holt jeho děda asi nebyl žádnej rumcajs:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:34 Žena Verimmi [173] Re: LisourJr
tam manžel mně setřel prej ten menší má tak 3,5cm a ten větší 4cm ...no jo strojní inženýr to má asi v oku :) tak třeba ještě nějakému vousky narostou :)

náš obyčejný má vousky kolem tlamky teda pěkně velké, ale není ho skoro vidět, před 2mi lety se schoval do kořenu v malém akváriu a vylézá asi jen v noci, jelikož přes den jsem ho ještě venku neviděla, snad jen ten den, kdy jsem zakládala to své velké akvárium z těch dvou menších co jsem měla doma, tak jsem ho vytáhla i s kořenem a on se z malého kořene přestěhoval do toho velkého a od té doby zase není vidět rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2013 09:05 Muž Yirka [9126] Re: WARENKOREN
Když si vezmu, že má 8 let a k tomu příslušnou velikost, tak vidím, že má vousy hodně zřetelné a 1mm mají tak na té zmenšené fotce vedle tvého odkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2013 08:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: WARENKOREN
Tak do dneška jsem měl o jednom milimetru trochu jiné představy... smich ale jinak variabilita "ovousení" je daná variabilitou druhů, které byly použity ke křížení z něhož vyšel Ancistrus sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2013 08:37 Muž WARENKOREN [51] Re: Yirka
Fotka k příspěvku no nemusí, já mam samce 8 let a po osmi letech má fousky tak 1 mm a to se číní fest když k němu dám dvě samice:), hádal bych že je to tím, že je jediný samec v akvariu a tak nemá konkurenci, takže vouskama párádu moc nehoní, dokonce jsem si dlouhou dobu myslel že je to samice:).... no co i s malým kašpárkem se dá hrát velký divadlo:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.01.2013 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
.....aby se ti spolu spárovali zrovna ti zlatí...Ale zase je ta pravděpodobnost dost vysoká...dodávám já z praxe...Hejna třiceti dorostenců...tmaví i bílí + LDA 16...tmaví samci neomylně hledají napřed tmavé samice, pak LDA a teprve když je všechno přebráno, nepohrdnou ani bílou. Oni vědí podle mne asi to samé co biologové, viz - debata trochu níže s Jardou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 05:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: PR0V0CATEUR
Kdyby je žral, tak by ve výtěru nebylo přes sto rybek pravidlo...A běžné odchovy se u mne pohybují kolem stotřiceti i více ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.01.2013 00:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Verimmi
chtěla jsem si pořídit páreček golďáků :)
Pokud tam už máš ten pár obyčejných ancíků, těžko bys zařídila, aby se ti spolu spárovali zrovna ti zlatí, i kdybys měla samce a samici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 00:00 Muž LisourJr [33] Re: Verimmi
Verimmi napsala: kdy se výrůstky začínají objevovat, jak je rybka velká
Bývá to většinou okolo těch 5-6cm, ale také záleží jak je na tom objemově jestli mi rozumíš :-) U mně v nádrži Inkubátor mám páreček okolo těch 5-6cm a sameček má cca 2mm fousky okolo tlamky a už to má nějakou dobu :-) Starý může být odhadem půl roku? Nepamatuju si ze kterého vrhu jsou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:44 Žena Verimmi [173] Re: prasan
mám už v akva jeden chovný pár ancistrusů obyčejných, takže předpokládám, že by to tady mělo být stejné, jen mně zajímá hlavně kdy se výrůstky začínají objevovat, jak je rybka velká, koupila jsme je nedávno, ale odhadem už tak 5cm mají podle mně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:19 Muž LisourJr [33] Re: prasan
Ano, ale mívají je výrazně později než samci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:03 - Re: Verimmi
Aj samička môže mať jemné výrastky na tlamke-ale len po obvode.Nie všetky samičky sú bez výrastkov.Samčekovia mávajú výrastky aj cez stred smerom medzi oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:45 Žena Verimmi [173] Re: Yirka
kuš... tak to budou asi dvě samice, což se mi moc nelíbí, chtěla jsem si pořídit páreček golďáků :)
díky za odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2013 20:56 Muž Yirka [9126] Re: Verimmi
Při velikosti samečků 5cm by měly být rašící vousky viditelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:28 PR0V0CATEUR Re: LiborSprysl
Já bych mu nevěřil i když ho dobře krmíš, taky jsem měl stejný problém a od té doby, co mladé odděluju mi zůstávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:16 Žena Verimmi [173] – ancík
Když tu tak debatujete o těch ancistrusech... kdy začínají růst samcům ty ostny na hlavě? mám v akva jeden chovný pár, a pak jejich mladé asi 4 velikostí, ty první jsou samé samice a ty další mají zatím kolem 4cm a ostny zatím nemají a na minulé burze jsem koupila ještě dva gold, ale taky mají kolem 5cm a oba bez ostnů.

Díky za odpověď Veronika hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 08:37 Muž DrChila [243] Re: PR0V0CATEUR
Jednoduše a prostě on nechce mišmaš on chce čistý rod né splzněný děti od obouch. Proto je má ve vedlejšim akvariu. Černý s černejma... Bílí s bílejma... sice to je rasismus ale to je jedno:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 04:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Ale to není o tom, že by albíni zhynuli, nemám problém s líhnivostí, ani pozdějším odchovem. Oni tam prostě nejsou. Ani jeden. Samec hlad nemá bo ho krmím, jiná ryba tam není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:28 PR0V0CATEUR Re: DrChila
Tak tak, mně se ten "mišmaš" vytřel dvakrát a potřetí jsem tam už měl skaláry, tak ty prcky sežrali a potom jsem je nahradil ramirezkama a zatrhl jsem to...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:26 Muž DrChila [243] Re: PR0V0CATEUR
Tak teď už je mi to extra jasný proč si je přendal:) Je fakt že já měl vždycky jenom jednu barvu né mix:) ale ty bílí se mi líp množili ale asi to bylo taky tim jak byli velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:20 PR0V0CATEUR
Ve společenském se mi křížili albíni s obyčejnýma, tak jsem jim to zatrhl. Občas měli malé sice moc pěkné výrazné lemování, ale nechtěl jsem to takto míchat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:18 Muž DrChila [243] Re: PR0V0CATEUR
Jo takhle to je myšleno..... Já nevidim ani problém to množit ve společný nádrži... stačí vždy vyndat ten kokos nebo na čim to je přilepený a hodit do menšího akva s nějakou kytkou... tak to dělám já:) aby se měli na čem pást až spotřebujou váček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:18 jamajcan Re: Yirka
A i to se někdy zdá vykupujícím malé. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:12 Muž Yirka [9126] Re: LUCKA
Výkupní velikost je 3-4 cm, spíše k té horní hranici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:12 PR0V0CATEUR
Myslím, že teď se nějak nechápeme. Já nechci Ancistrusy množit ve společenské nádrži a proto jsem Ramirezky přidal. Já je množím úplně někde jinde a daří se mi docela dobře, rád bych časem přešel na nějaké pěkné L X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:10 Muž DrChila [243]
Tak pokud se perou o jeskyňky tak jich tam musíš udělat víc nedá se svítit. Pokud jich bude dost tak si každej nějakou najde:) A pokud si nějakou ancistrus oblíbí tak si jí ubrání to vidim u sebe pestřenec nepestřenec vytáhne bodáky a získá respekt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:06 PR0V0CATEUR
Já dávám okurek a tablety... X-) Ale samozřejmě mimo společenské akvárko, mám jich přece jen dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:05 Muž DrChila [243] Re: PR0V0CATEUR
Fotka k příspěvku Mě se pravidelně vytíraj v Kokosu. Ve snažení je můžeš popořid pořádnou stravou pestrou.... Mrkev okurka tablety popřípadě řádná řasa v akvariu. A všude uváděj že je nabudí výměna vody či výkyv teplot o 2-3°C
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:03 PR0V0CATEUR
Uvidíš, pokud si tam každý páreček najde svoje místečko, tak věřím, že to bude v pohodě, ale já mám jednu takovou ideální jeskyňku pro oba druhy a tak se tam snaží motat Ancistrusi i Ramirezky a v konečném důsledku se nemnoží nikdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PR0V0CATEUR
PR0V0CATEUR napsal: Mně se ve společenské nádrži přestali ancistrusi vytírat, když jsem přidal Ramirezky, teď se hádají o jeskyňku...

Začínám čut problém... Taky jsem je přidal. Sice se nehádaj páč se mi dycky vytřely pod kořenem ale jeden nikdy neví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:01 LUCKA Re: PR0V0CATEUR
jdu zjistit, co jsou Ramirezky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:59 LUCKA Re: fido16
To nejde ..., už patří do rodiny love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2013 18:59 PR0V0CATEUR
A kde se ti vytírají? Mají tam kmen nebo nějakou vhodnou dutinu? Já bych jim zkusil odebrat toto místěčko nebo přidat do akvária rybku, která vyhledává podobné místa. Mně se ve společenské nádrži přestali ancistrusi vytírat, když jsem přidal Ramirezky, teď se hádají o jeskyňku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:58 Muž DrChila [243] Re: LUCKA
Tak velký 3 cm vezmou i 2cm.. nebo aspoň u nás je tu maj normálně na prodej (Hobby Zoo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:57 Muž DrChila [243] Re: fido16
Když jim bublá tak neni problém si myslim:) záleží na jedinci jak se o tom stará
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:57 LUCKA Re: PR0V0CATEUR
Ptala jsem se jen v těch Petshopech a tam ne. A kdosi mi říkal, že aby si je někde vzali, tak musí mít nějkých x centimetrů. A ti mojí frfloni maj od 0,5 do 3cm, ty větší se mi podařilo rozdat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2013 18:53 Muž fido16 [631] Re: LUCKA
Tak pokud je nechceš množit je to jednoduché zbav se samce nebo samice a je klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:51 PR0V0CATEUR
A nějaký obchod u vás by je nevzal? Aspoň vyměnit za krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:49 LUCKA Re: fido16
Přece je nespláchnu, snažím se je rozdávat, ale každej si vezme 2,3 a šmitec. DARUJU neomezené množství a myslím, že můžu přislíbit stálý přísun dokud táta nepadne hop

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=1651