Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 82 Žádná další stránka   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 15:05 Muž [] – ancitrus
prosim te vasku jak by si mi poradil vychovat je bez samecka? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 15:01 Muž [] – ancitrus
vodu pouzivam pouzivam takovou ktera je urcena k chovu tooto druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 20:48 Muž Jammes [72] - Afrika – .
ne každý samec hlídá jikry, občas některý jikry sežere nebo vyhazuje mladé před vykulením, je lepší ho dát pryč a místo něj zkusit jinýho samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 20:13 Usine – ancitrus
Mě se stávalo že je samec sežral, tak mu je seber a zkus to sama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2006 19:58 Marccello – chemii ne!
Řekl bych, že Václav spíš myslel jestli si tou chemií ty mladé neničíš! Jsou to rybky velmi citlivé na jakoukoli chemii a změnu v akvárku. Pokud ten samec vyhazuje už ty mrtvé, tak to nevadí, ale pokud ty živé, je to zvláštní, obvykle totiž samec své potomky už od jiker opatruje jako oko v hlavě, dokud sami nevyplavou. A to i za cenu že vůbec v tu dobu nežere! Máš tam i jiné ryby?Třeba nějaké agresivní? Někdy se prý stává, že pokud má samec pocit, že jikry nebo mladé neuhlídá, tak je raděj zlikviduje, ale to se mi nikdy nestalo. Spíš to bude v kvalitě vody, ale nic konkrétního mě nenapadá :-( Jakou používáš vodu, a jak často ji měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 18:38 Muž [] – ancitrus
Ne nepoužívám? :-( Měla bych? Porad mi prosím! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 18:17 Usine – ancitrus
Nepoužíváš nějakou chemiji nebo léčiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 13:30 Muž [] – ancitrus
Ahoj všichni, mám páreček ancitrusů, co měsíc se mi vytírají, ale nikdy z toho nic není :-( Jsou v akváriu samotní, vytírají se mi do novodurových trubek, ale pokaždé jak se mladé začnou kulit tak všechny umřou. Samec je vyhazuje ven z úkrytu. Nevím čím to může být. Samička klade všechńy jikry na sebe, prosím poraďte, jsem zoufalá :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2006 15:11 kiiki – SUPER I ALBÍNCI
Tak jsem jich našla ještě monohem monohem víc je jich aspon 30 a jsou tam i albínci!!!!!!!!!!!!!Myslím že i dlouhoploutví.........TO JE SUPER!!!!!Tak tak 75 proc.jsou černí po mamce a zbytek albínci možná i dlouhoploutví jednoho jsem totiž viděla!! potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk ano palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 17:40 Muž [] – kiiki
Tak a že se to nenaučí,s těma rybkama palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 15:00 kiiki – .
Hm asi ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 14:46 Sidonius – Kdo za to může?
Kiiki, naschvál - zkus naznačit, jak by ji mohlo její potomstvo unavit. Jediné, co s nimi měla jejich matka společného, (kromě společné nádrže), bylo, že kdysi nakladla jikry. Myslíš, že by jí tohle mohlo unavit až k smrti? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 13:45 kiiki – 10 možná i víc!!!
Tak už je jich asi 10(možná i víc tyhle jsem jenom viděla)!!!!!!!Všichni jsou po mamince :-) Aspon nějaká památka............ potlesk Myslíte tedy že mohla umřít z toho že jí vysílily mládata??????? :-| coze ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 12:07 kiiki – .
Do akva Terry jdu asi zítra. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:57 Muž Hugo [8] - Cichlidy – pocet
rekl bych ze jich tam bude i vic ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:56 Muž Hugo [8] - Cichlidy – mech
ja sem ho koupil v aqua terra za dvacku ale jak tam je ten pan ta pani ani nevi jak se to menuje a ze to tam je a docela dost se mi to rozrusta tak kdyz tak napis kdy pujdes do aqy ;-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:53 kiiki – .
Kdybys byl tak hodný a nějaký mi dal...........scháněla jsem ho už hodně dlouho :-( a nic.Fakt si myslím že je nikdo nesežere našli si fakt super schovku! :-) ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:50 Muž Hugo [8] - Cichlidy – mech
jj to bude lepsi jestli chces mech tak ja ti klidne dam mam ho jak nas...... -javsky mech ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:48 kiiki – .
Skusim jim tam dát třeba salát nebo okurku to pry mají rádi.Já se ale bojim až pujdou na tu tabletu(házím ji doprostřed akva)že se oni nenažerou ale ostatní jo :-( Takže skusím to dát nějam kde ostatní větší ryby nemůžou.............. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:46 kiiki – Mech??!?!!!?!?!
Mech????????Ten boužel nemám ale mám umělý vytírací trávník...........myslím že si je nedají k obědu jsou totiž zalezlí v super(pro ně)dírách.Takže doufám že mi pemátka po samici zůstane.........Dííík ahoj ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:46 Muž Hugo [8] - Cichlidy – zradlo
pry zerou to co velci -tablety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:45 Muž Hugo [8] - Cichlidy – maly ancistrusy
ahoj kiiki kamosovi se rodi pravidelne a ma je s tlamovcema a vzdy je tam nechava a prezivaji.jo a to by me zajimalo jak to bude vypadat az to bude dospele samec gold zavojovy a matka obyc. ;-) :-) :-) :-) urcite jich bude vic mu se vzdy rodi tak 10-20ks cau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:44 kiiki – Foto
Fotka k příspěvku To abyste mi věřili..........HURÁ našla jsem jich už 5!!!!Jo a čím je prosíím krmit????? ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:42 mch.sokolov – gratuluji:)
mno zkus je izolovat,aby ostatni neměli lepši obidek ;-) a hlavně by měli mit mech!!tam hledaji potravu :-) tak at' rostou potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:32 kiiki – Můj první chovatelský úspěch
Kouknám a co nevidím 3 malilililinkaté ancistrusky!!!!!!!!!!! coze Tak to je teda bomba!!!!!!!!!Může jich být víc?????????Jo a hlavně nemůžou je ostatní sníst????????! :-( Jsou černí matka boužel dnes umřela :-( :-( Ale otec(Gold)nejspíš žije.Prosíííííím napište mi co nejrychleji co s nima má¨m udělat aby přežili!!!!!!!! X-) PROSÍÍÍÍÍÍM POMOC!!!!!!!!! ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 21:30 Muž Killer [133] - Sumci – krmení
zezačátku je asi neuvidíš.Nakrm je až třeba hodinu po zhasnutí akvárka jim tam dej buˇ%d ten salát nebo tabletu pro ancistrusy. ancistrusy totiž vnoci řáděj a ostatní ryby spí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 18:34 Xara – krmení
Díky za rady ;-)
Jo a čim je mam krmit,aby pořádně rosli?Něčim výživnym,třeba nitěnkama??Nebo jen rostlinnou potravou,tabletama atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 16:55 Muž Killer [133] - Sumci – ancistrusy
než začnou bejt maskovaný,tak je brání samec,samice je neutralní k mláďatum.Jakmile je samec vypustí,tak už jsou volný oběma rodičum.Jinak 26° je zbytečně moc ale zatim to nech,než je samec vypustí.Rostou podle toho jak žerou..za 2 měsíce klidně 4 cm naberou,ale některý můžou bejt chudáčci a růst pomaleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 15:44 Xara – Už je to tady!!!
Zatim sem místo kde je kořen s jíkrama oddělila od zbytku akwa sklem a jen co sem to udělala,vykulily se první mrňata ;-) .Tady sem četla,že až strávěj žloutkovej vak,má se jim dát spařenej salát(ten už tam maj) a čim je mam krmit pak?Jo a je pravda,že jim rodiče neublížej?A jak rychle dorostou do velikosti,aby je nesežraly závojnatky?Jo a eště neco:kdy můžu začít pomalu snižovat teplotu??Díky,já vim,hodně otázek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 11:52 Xara – odchov
Ahoj,nechci to zakřiknout,ale vypadá to,že se mi co nevidět vykulí potěr krunýřovců.nakonec sem je nechala u závojnatek,zvedla teplotu na 26 stupňů a vzduchuju.Dřív mi vajíčka po dvou dnech zmizely a teď už se držej 5 dní a samec je neustále hlídá.Už maj v akwa připravenej zpařenej salát a domečky z kokosu,aby se měly kam schovat.Ale stejně se bojim,aby mi je ty závojnatky nesežrtaly..Co myslíte??Nechci je přelovovat jinam,někdo tu psal,že sou do 4cm hrozně náchylný k nemocem..A co krmení??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2006 20:51 B.L. – Závojnatky
Závojnatky ti sežerou všechno,jen musej mít podíl rostlinné stravy,aby nežraly rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 12:16 Muž Killer [133] - Sumci – ancistrusy
nech je tam 20°C ancistrusum vubec nevadí,ale když ho mrskneš do o 8°C teplejší vody,tak by mohl zadřít i ten samec,vajca teda nevim.
Navic ryby se rozmnožujou,když maj na to podmínky,tak jim ty podmínky neměn,navic zavojnatky sou snad býložravý,tak je možná ani nepožerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 07:04 corban – odchov
rád bych taky odchoval krunýřovce ale nevím jak nato poraďte někdo pls. jak velké akva, atd. atd. atd dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2006 18:06 jirka – krunýřovci
Jestli se ti už vytřely v tak studené vodě,přendej jikry i samce do jiné nádrže a dej tam tu samou vodu co v ní byly.Nezapomeň zavést alespoň vzduchování.Pomalu zvedej teplotu vody na 25 stupňů a čekej tak dva dny jestli se bude samec o jikry starat,bude to pro ně šok,ale mohlo by to vyjít.Možná,že by se jikry vyvynuly i v tak chladné vodě,ale trvalo by to o pár dní déle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 16:22 Xara – krunýřovci-odchov
Ahoj,mam taky problém z odchovem ancistrusů,ale ten můj zpočívá v tom,že v nádrži,kde mi teď samička nakladla jíkry(už po několikátý) je asi jen 20stupňů.Teplotu nemůžu zvýšit,protože v akwa sou závojnatky.Myslíte,že bych mohla celej kořen i s jíkrama a samcem opatrně přendat do jinýho akwa,kde je 28 stupňů?Nemůže se jíkrám nebo samci nic stát? V akwa kde teď sou se nikdy nemůžou vylíhnout,když je voda tak studená..Ale nevim,jestli neni už pozdě,jíkry samička nakladla během noci,nebo rána..Díky za všechny rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2006 15:55 Killer – voda,paraziti
tu vodu bych taky nepřeháněl...a nemáš tam nějaké parazity,co se živí slizem ryb?Já jen že když nemaj tolik slizu,tak sou ještě náchylnější na jinou nemoc,kterou si ovšem nepamatuju,vim že to dělá jakoby krvave rány na pokožce ryb..viděl sem to na nějakem webu o tlamovcich..zkus přisolit vodu jestli to pomůže..tim se rybam udělá větší slizová vrstva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2006 07:58 krtek – doplnění
Malí ancistrusi jsou do velikosti cca 4cm hodně náchylní k nemocem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2006 07:57 krtek – ancistrusy
Podle mého názoru jim měníš příliš mnoho vody moc často. V tak velkém akva by stačilo jednou týdně měnit cca 10% vody. A co se týče toho přelovování tak to mladým taky nesvědčí. Píšeš že máš ve 160l akva jenom ancistruse tak je tam nechávej i líhnout. Sameček se o potěr už postará, zvlášť když budou mít dostatek úkrytů aby se mohli schovat před ostatními
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2006 01:23 Vladko – Problém s odchovom ancistrusov
Mám problém odchovať mladých ancistrusov. Keď mi staré nakladú ikry, samcov s ikrami odoberiem a dám do samostatného akvária, tam sa vyliahnu, samcov po vyliahnutí vrátim späť do akvária. Potom mi pekne rastú, krmim žiabronôžkou + nejaké granuly pre prísavníkov. Týždenne vymením, dá sa povedať, 100% vody. Keď majú asi 1,5-2cm tak ich dám do 160 litrového akvaria, v ktorom nie sú iné rybky iba prísavníky. Mám tam dva filtre, voda je pekná číra, odpad sa snažím odsať pravidelne denne + doliatie čerstvej vody, raz týždenne výmena asi 80% vody.
Zrazu zistím, že niektorým sa po tele začnú robiť ranky 2mm, 3mm aj väčšie, vyzerá to, ako by im na tom mieste chýbala koža, niektorým chýbala už aj plutvička. Hoci sú choré únikový reflex im nechýba, lenže tie choré hynú a zase ďalšie ochorejú. Už som skúšal všetko možné a nič nepomáha. Vítam každú radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [82]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=4051