Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 21:27 Muž petromas [10] – mladý vs mřenka nádherná
Kdyz je ale dam do porodnicky tak snad dobry ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 09:26 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: petromas
Sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 08:48 Muž petromas [10] – mladý vs mřenka nádherná
Dobry den potreuji poradit .mam ve spolecenskem akvariu mimo jine mrenky nadherne a ted se mi vytiraji ancistrusove.dotaz nesezerou nebo nezabijou mi ty mali az se vykuli.dekuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 20:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: patamatix
Neviem, ja som schválne nechal ikry v spoločenskom akváriu s tým, že pažravé Tetry čierne sa postarajú. Lenže samec strážil nielen ikry, ale i mladých v kokose dosť dlho a pustil ich, až keď boli nepožívateľní, takže straty neboli asi žiadne. Predpokladám, že s gupkami to bude podobne. A keby aj, ancíkov je zvyčajne viac ako by si človek želal a potom nevie, čo s nimi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 19:47 Muž patamatix [408] Re: centrum1234
Tak počítej s tím,že nějaké ztráty mohou být.Ale vzhledem velikosti tvého akva,to bude lepší nechat na přírodě co přežije ;-) Silnější přežije,tak to chodí v životě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 19:03 centrum1234 Re: zervan
filtracia testy a ostatne veci mam v pohode jedna sa mi o to osadenstvo ci bude poter v ohrozeny alebo nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 17:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: centrum1234
Zo začiatku to bude stačiť, ale potom odhadom tak polovicu 2× do týždňa - viac by povedali testy dusitanov, prípadne aj dusičnanov. Ťažko odhadovať, keď nepoznáme akvárium (aká filtrácia, koľko rastlín, aké silné svetlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 15:50 centrum1234 Re: zervan
ok takze mi to nepozeru? na vymene vody zvysim frekvenciu teraz menim 30 percent 3 krat za dva tyzdne menit teraz kazdy druhy den aspon 50 percent?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 15:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: centrum1234
Môže zostať, ale treba rátať s výrazným zvýšením záťaže, hlavne keď trochu narastú - treba poriadny filter a častejšie meniť vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 12:24 centrum1234 – poter a dalsie ryby
zdravim skoro sucasne sa mi vytreli dva pary prisavnikov v dvoch akvariach 56l chcem sa spytat ci moze poter zostat v akvariach alebo ho mam odlovit moje osadenie
1 akva jeden par ancikov,8ks guppka
2 akva jeden samec a dve samice ancikov a dvoch panciernikov
dnamam hole v kazdom koren a trubky a bez rastlin vsetkym dik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 13:31 Muž TonyL [5] - Lsumci a AltumyRe: zervan
udelej si prutojkovou zavesnou nadobu cca 5-9 litru co zavesis do nadrze a pujde tam prutok vody ze spocensky nadrze a rvy to zradlem dokud nemaj 1 cm pak prehodit do 54l 2x denne vymena vody rvat zradlem ve 2 cm hodit jeste do vetsiho... moje odchovy napriklad leucostictusu davaj 3 cm za 5-6 tejdnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 13:15 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
....a kde je máš teď....ono 60 kousku do spol. akva...nebude to moc náročný na udržování pořádku???....já bych je nechal v nádrži samostatně....bude to lepší i pro budoucí odlov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 12:20 Muž TRULY [164] Re: zervan
maju okolo1,5cm nespravia na nic ryby lov? (mecun,blackmolly,antici,parmicky a neonky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 11:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Neviem, či sa oplatí pre tú chvíľu kupovať nádrž. Asi by som ich zatiaľ dal do spoločenskej, i keď loviť ich tam bude potom problém. Ale inak mi príde fajn akvárium zhruba ako mám rozplávačku, dno cca 80 × 30 cm, výška 15 - 20 cm podľa toho, aký filter / koreň sa má zmestiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 22:15 Muž TRULY [164] Re: zervan
tak uvadzam to len ako priklad. Rozpredal som antikov skoro vsetkych a mam este asi 60 prckov a uvazujem nad zmenou nadrze. Variant jedna ze ich dam vsetkych do 120l noveho spolocenskeho akva alebo im nieco kupim. Odporucana velkost teda nejakg zaklad na odchov pre tolko kusov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 22:05 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
V princípe áno, ale oba varianty sa mi zdajú strašne maličké, nevhodné. Ale ak šlo len o príklad, tak áno, nižšie s väčšou plochou bude lepšie. Ale pod 15 cm by som asi nešiel, ono sa výška odrazí ako vyšší objem vody a netreba tak často meniť vodu. A ak sa uvažuje aj o nejakých rastlinách, tak aby sa nejako vošli (síce ja mám Egeriu ležato a svietim zboku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 21:44 Muž TRULY [164]
je lepsie pre odchov antikov akva s vacsou plochou dna ako vyskou? Teda ak chcem ryhlejsie odchovat antikov na velkost napr. 3,5cm a viac tak zabezpecim vacsiu dnovu plochu?
Takze ak mam akva napr. 20x15x20 (Sirka hlbka vyska) 6l a 30x20x10 tak je lepsie to druhe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:11 Muž TRULY [164] Re: prasan
tak to je skoda ze ti posli.. Ale aspon mas odber na svoje druhy u vas. Ja som mal cca 25 kusov sp. ak by som to zacal mnozit tak mam plnu vanu kazdy mediac :-D len by som to asi musel pustat rurou... Dnes som predal dalsie male len po 0.35 ale asi to dam na tyvh 0,5 ako si pisal. Len za potravu som dal dnes 7€ a to som ih uz rozpredal asi 70%. Ten odbyt je fakt pomaly a spekulativny a pritom kazdy kto bol u mna nadaval na akvar. v obchodakoch a ceny u malych oredajcov tak neviem kde je potom problem. Inac ak si bol na bazosi tak tam predavali lka tusim z lucenca za cca 20€ kus a viac tusim 201. alebo 211 teraz neviem prrsne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:13 - Re: TRULY
Ancistrus brown LDA16
Ancistrus sp.red
Ancistrus sp.
Ancistrus sp.long fin
Ancistrus sp.lemon resp.svetlé gold
Ancistrus sp.gold long fin
Loricaria filamentosa

Mal som i L201 no tie sa mi neurdžali.(dosť dlho mi stála výroba tej mojej steny a v malom objeme som to popri práci nedal) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 23:23 - Re: TRULY
To bude asi faktom,že sa bežné A.sp už trocha opozerali a je ich všade dosť.Ľudia kupujú skôr iné formy alebo zháňajú L-sumce.Kedže je teraz trocha lepšia dostupnosť ako v minulosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 20:30 housis – pohlaví
Prosím o informaci:
Po jaké době rozeznáme pohlaví? Kdy se u samců začnou vyrůstat fousky?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 19:11 Muž TRULY [164] Re: prasan
prasan som z KE a skutocne neviem kde by som ich tu predal vo velkosti 3-4cm aj po 0,35€.Mozno som nebol u zspravnych ludi alebo nemam dobre kontakty. V BA by som ich predal ihned ale z KE do BA by som ivh musel odniest asi 500 aby sa mi to oplatilo a to nehovorim o 12h v aute. Predavam svojich nadbytocnych antikov vo velkosti 6-12cm na bazosi a poviem ti ze mam velky problem ich predat, ide to pomaly ale predsa. A to mam ceny 6cm-1€ a 8,9,10-2€ (predavam ryby kuoene spolu z akva a su premnozene).
Inac ako pises v akvsristike by sa za nimi kupujuci pobiki lebo tam predavaju podpriemerne ryby za nadpriemerne ceny a hlavne v obchodnych domoch. Co som sa pytal po akvaristikah nijde ich nechcu priamo zobrat lebo sa vyhovaraju na akrantenu a kde co a pritom mam lekne zdrave kusy bez uhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 15:36 - Re: Yirka
Ceny u nás a u vás sú značne rozdielne.Predsa len v čechách tie rybky majú viac v obľube hobby chovatelia.U nás kde poriadne nie je niekedy ani na chleba(realita východného slovenska) je akvaristika skôr výsadou ľudí čo troška lepšie zarobia a môžu to všetko ťahať.Na rybách som nikdy nezarobil toľko aby som mohol tvrdiť,že som šiel do zisku.Musím si poctivo zarábať vo fabrike na 3 zmennej prevádzke.
3-6€ je bohu žiaľ reálna cena za ancíka tu u nás v predajniach.Trocha smutné ale je to tak.
Preto som zámerne porovnal cenu výkupu a cenu tu v obchodoch.Proste sa mi za badateľ pre výkup ani ryby množiť neoplatí.Ako som písal skôr si ich predám rovno do predajne sám či priamo záujemcom, chovateľom.
Momentálne mám plné akvárka odchovu A.sp.red/ A.sp./ A.sp.long fin/ A.sp.gold ale nelámem si pri tom hlavu.Stačí trocha menej kŕmiť a zredukuje sa to samé.
Problém s predajom môžu mať hlavne začínajúci akvaristi,kedy ancík je doslova schopný sa namnožiť sám a opakovane.Stačí mu trocha pripraviť podmienky a zabezpečiť kopec stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 14:49 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Mnozeni ryb
Kdyz chci neco mnozit, melo by to byt neco, co neni na kazdem rohu. A pokud je to moc slozite, tak to nejspis nerozmnozim, a zase problem nemam, ale duvod to nezkusit taky neni ;-) .
EDIT: Ovsem je to pochopitelne hobby pohled na vec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 08:43 Muž Yirka [9126] Re: zervan
Nechci tu polemiku už dále rozdmýchávat, já však od začátku píšu o jedné velikosti, 3,5-4cm. (A taky trochu o marži min 600%)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 08:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Yirka
Tuším sa tu miešajú ceny výkupné a predajné. Potvrdzujem, že tu u nás za ancíka dostanem od predajcu 0,50 € (výkup, väčší počet) a predáva sa v predajniach dosť draho, niekde síce už za 1,20 €, ale inde od 2,50 € vyššie podľa veľkosti. Ľudia sú ochotní toľko dať, tak prečo nie? Vyššie predajné ceny sú najmä v luxusnejších obchodno-zábavných centrách, tam chodia zväčša ľudia, ktorí neobracajú každé euro. Nepredpokladám však, že by niekto z nás dal toľko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2015 07:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Když někdo dokáže prodávat neonky za 5 korun tak pochybuji že za ancíka dostaneš 81-162 kaček. Proto spoustu lidí skončilo, protože při dnešních cenách energií na tom prodělají kalhoty. Asiati to dokážou prostě laciněji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2015 07:23 Muž Yirka [9126] Re: prasan
Tou cenou cca 75 czk za 3,5cm ancistruse sp jsi určitě potěšil mnoho chovatelů.
Doteď zcela jistě nevěděli, jaký že to mají doma zlatý důl. To je skoro jako za zlatých časů neonek. Ale budiž ti v Tatrách a okolí přáno, asi jsou tam úzkým profilem.
Já jsem jen popsal realitu. A pokud se pohybujeme ve výkupních cenách tak se prakticky až tak moc nelišíme. Je to jen o směrném kurzu a není to tak dlouho co bylo euro za 25,-.
Co je pro mě pozoruhodnější je, že konečný prodejce prodává podle tebe za šesti až dvanáctinásobek nákupu.
A to se vyplatí! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 00:15 - Re: Yirka
U nás sa predáva ancistrus v spomenutej veľkosti za 3-6€ kus.A ty ich chceš ponúkať za 0,36€ ? Ale keď myslíš,že to nie je pod cenu je to len tvoj osobný názor a ja ti ho neberiem.
Ja pod 50centov za kus nepôjdem.No a to mi zaručuje,že ma neotravujú tretie osoby.Dokážem si odchov predať priamo chovateľom či do predajní.
Nebudem ich ako si napísal ponúkať za 0,36€ a tak podporovať darmožráčov.Sorry za vyjadrenie.Neraz sa pri tak nízkej cene stretávam s faktom,že sa odchov posunie priekupníkom a oni smelo tieto ryby ponúkajú za 3x takú cenu a tvária sa ešte aj pri tom,že sa jedná o ich vlastný odchov.Je to smutné ale na burze bežný jav.
Takto ani sám kupujúci nemôže tušiť čo všetko si ryby prešli než sa na burzu dostanú.Neraz sú to nevhodne držané a prepravované ryby a často potom aj tak v akváriách dopadnú.
Chcem kvalitnú rybu,tak si ju najideálnejšie idem pozrieť priamo k zdroju.Na burzách je však i veľa kvalitných chovateľov,takže ich príspevkom nechcem uraziť.Práve chovateia by si zaslúžili za odchovy zarobiť minimálne na tie prevádzkové náklady.
No pri situácii akú som opisoval je ťažko sa na burze zorientovať.A na to si myslím máme toto fórum,kde sa konkrétne chovateľ vie s kupujúcim dohodnúť.Na burzu si tak príde pre konkrétne ryby od konkrétneho chovateľa.
Ak mám za seba povedať pravdu,tak predávať ancíky za 0,36€/ks - to ich radšej nerozmnožujem vôbec.Viac prejedia. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 21:28 Muž P [125] - Betta splendensRe: TRULY
Viděl bych to na mladé samce, každý nemá hned v 8 cm plnovous :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 19:35 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
jaaj holobriadci tak to poznam :) No ale nepomohol si mi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 18:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Správně holobrádci, neboli mladí muži co se ještě neholí. I samice ale občas mají malé fousky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 17:21 Muž TRULY [164]
Kto? :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 16:58 jamajcan Re: TRULY
To budou nějací hlobrádci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 16:56 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku čaute. Mám v akva antikov tejto velkosti ale samci maju vyrzane huste a hrube fuzy. Títo dvaja však nie a preto neviem či im iba nenarástli alebo su to samice. Velkosť asi 8cm, vek si neviem tipnuť. mAJU len zopár fuzikov možno tak 5,6.

SAMCE - SAMICE?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 13:22 Muž Yirka [9126] Re: prasan
Docela slušně si protiřečíš, ale co už ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 11:32 - Re: Yirka
Nemieril som na tvoj príspevok ale ked si sa už ozval,tak áno 10 korún(0,36€) za kus je u mňa pod cenu.
Keď zoberieš,že ako chovatelia platíme vodu,elekrtinu a krmivo.Tak či onak na tom nezarábam,ale sa mi aspoň niečo vrátia náklady.
sp-čka väčšinou darujem.Niekto možno povie veľa iný málo,ale to sme my ľudia a všetko by sme chceli zadarmo resp.na tom zbohatnúť, no nik si neuvedomuje čo ten odchov vlastne v skutočnosti obnáša.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2015 08:11 Muž Yirka [9126] Re: prasan
Pokud míříš na můj příspěvek, tak udej, co je, podle tebe, pod cenou.
Mnou uváděná cena pro danou velikost je férová a zaběhlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 22:56 - Re: TRULY
Osobne ak mám prísošov veľa,tak to buď predám alebo darujem priamo chovateľom.Nikdy však nepôjdem pod cenu len aby som sa ich striasol.Ak by som tak urobil zväčša ma potom otravoval sam pochybný priekupník.A často ani nepredávam veľké množstvá(i keď ich mám doma dosť)-z dôvodu ako som už napísal.Takže ponúkam za menej ako v predajniach ale nie zas tak lacno aby ma otravovali ľudia s vidinou zisku.Občas to dám tu k nám do predajní.Nevnucujem a nechodím sa pýtať,poznajú ma a ak chcú opýtajú sa ma či náhodou momentálne nemám.
Poradím ti najjednoduchšiu vec a to držať samcov a samice oddelene.Vtedy ti tebov popisované nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 19:55 Muž TRULY [164]
TAK Máte pravdu, ja som to aj vtedy potvrdil že to dospeje do toho stavu. V 60l som samca nechal aj s ikrami podla mna mečune poriešia svoje. Problem je hlvne v tom že v mojom okoli je dosť problem predať male 3,5cm ancistrusy. Dneska odomna zobrali dalsie 2 kusy dospele + male 2 kusy a nejake daslie ryby aj skalare + male mečune, takže je v akva opať lahší vzduch.
Male 3,5 cm som celkom popredal asi už 15kusov. Ale čo s tými 80ks, jedine ako píšete že ich šupnem do plastovej bedne cca 30litrov, ale kto to vezeme netušim. Odber by aj bol ale na opačnom konci republiky.
Takže mam momentalne problem čo s 80ks 1,5cm antikov a čo s velkym gibbicepsom cca 18cm. Dal som ho na bazoš za 260kč a nikto ani sms.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 18:12 JoKa Re: TRULY
Jo jo, přesně o tomto jsem mluvil... Na chvíli bych přerušil další množení, to znamená samce i s jikrami (pokud se vytřeli do nějaké trubky) přendal do toho většího. Skaláry se o to postarají...
A jak ti radí Jirka, co nejrychleji to nafutrovat a za 3,5cm 10 Kč, tudy vede cesta... A nápad druhého Jirky s plastovými boxy také není od věci, akorát nevím, jak ti to doma projde... Ancák se dá odchovat téměř v čemkoli, Libor by ti potvrdil, že to jde i v půllitrech na pivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 16:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
Porid plastove kontejnery a tri tydny je udrzis, pak to muzes uklidit. Topitko Ti staci jedno, stejne jako zabehly filtr, zbytek vyresi trubky mezi boxy, at to mezi nimi cirkuluje. Tri tydny se da spat i na posteli mezi skatulemi s vodou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2015 07:17 Muž Yirka [9126] Re: TRULY
Už několikrát jsem při radách k odchovu dodával, pokud není odbyt, stačí si to vyzkoušet jednou dvakrát a pak dost. Teď ses dostal do kolotoče z něhož těžké vystoupit. Pokud chceš uspět s prodejem, tak moje cesta vedla k rychlé obrátkovosti. To je rychle odchovat do velikost 3,5cm+ a prodejní cena 10,- CZK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2015 23:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: TRULY
predal som už nejaké ryby, zvyšok hodil antikov na bazoš, ale pri cene 30kč za 6cm a 60kč za 11cm zobrali len paru kusov. Mám znížiť cenu? alebo ich darovať? NIkde v akvaristike ich nechcu jedine Bratislava a to mám asi 500km. ASi príliš špekulujem a chcem peniaze a nakoniec na tom nezarobim nič lebo mi to podochne... Za gigicepsa som dal 300kč a nikto sa ani neozval za 10 dni. Co mam robiť s tými 80ks 1,5cm.? som skutočne zufalý.
No člověče, myslím, že sis odpověděl sám. ;-) Kde není poptávka, nejsou kšefty. Nebo jinak, když nemáš zajištěný odbyt, nezaměřuj se na cílený odchov a nech to na té přírodě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 23:00 Muž TRULY [164]
čaute, takže tak ako bolo písane pred nejakou dobou moje prvotné radosti z množenia ancistruosv su rýchlo preč. Chcel som zachraniť čo najviac kusov a zaroven sa tešil že som rozmnožil niečo čo ako dieťa nebolo možne a že vidim od mala vyrastať nejaký druh. Ale...
Ale ancistrusy sa mi vytreli už 3 mesiac po sebe pravidelne naprv 80 kusov, prežilo 15, potom 100 kusov ešte z nich mam 80 1,5cm a dneska pozeram dalšie ikry, skoro ma vystrelo. Tie už nechám v akva na pospas osudu. Moj problem je taký že :

60l akva - stabilne prostredie - 5 dravých mečunov, 2 antici, 2 pavie očka
12l akva - 15 antikov velkosť 3,5cm a 6 mečoviek velkosť 1cm. Prostredie začina padať.
12l akva - 80 antikov veľkosť 1,5cm, prostredie začina padať je ich proste veľa
120l akva- 60 rýb asi 15 antikov 6cm, skalare, blackmolly, mečune, neonky, parmičky, kadečo
-taktiež neudržatelne prostredie nakolko som ryby dostal s akva.

Co sa týka 120l predal som už nejaké rbyby, zvyšok hodil antikov na bazoš, ale pri cene 30kč za 6cm a 60kč za 11cm zobrali len paru kusov. Mám znížiť cenu? alebo ich darovať? NIkde v akvaristike ich nechcu jedine Bratislava a to mám asi 500km. Zoberuju ich v jednej akvaristike ale až po veľkej noci a to je cca 21 dni to proste neudržím asi dovtedy.

Co mam robiť s tými malými 1,5cm? už mam doma 4 akva a je to nudržatelne, nestiham večer meniť vodu a pravdu ani sa mi nechce navyše je tam uhyn asi 1ks denne. Potravy mi doma ide na tony do všetkých akvarii dokopy. a ako vravím Bratislava je daleko.

Mečovky 6ks male som dal do 60l kde okamžite boli pod utokom tak som ich odlovil naspať do maleho akva.
Poradte mi prosim ako mám z tohto vísť vonku.
Mám proste 120l akva ryby dať za babku alebo zadarmo? ASi príliš špekulujem a chcem peniaze a nakoniec na tom nezarobim nič lebo mi to podochne... Za gigicepsa som dal 300kč a nikto sa ani neozval za 10 dni.

Mam rodzať antikov z 120l a dať tam malých 15ks z 12?
Mám dať mečovky do 60l a proste to necahť na prírodu aby prežil silnejši?
Co mam robiť s tými 80ks 1,5cm.? som skutočne zufalý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 16:38 Muž P [125] - Betta splendensRe: Sstevo
Je to čistě věc chovatele, rybám je to vcelku fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2015 16:34 PR0V0CATEUR Re: Sstevo
Není třeba, já ho nemám, líp se mi tak udržuje čistota v akváriu, odsávám každý den jen bordel a doplňuju čisté vody, aby neměly velkou změnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 16:30 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Chci se jen zeptat že či mám být dno nebo ne?Pri odchovu kruňiřovcú?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 18:48 Muž P [125] - Betta splendensRe: Irena
Doporučuju nebýt lemra a podívat se do starších příspěvků, je to tu omleté 100x..Ale pro Vás po 101. - záleží na velikosti (resp. stáří), kondici a péči. Při ideálních podmínkách se může samice třít znovu zhruba po 14 dnech. Zpravidla se chovné ryby třou jednou z měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 17:56 Irena – množení
Dotaz, jak často klade samička ancistrusa jikry?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=651