Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 20:07 - Re: Majo
Alebo môžeš skúsiť trocha SAK energy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 19:58 Muž Majo [60] - SumciRe: vaaclav
dobre skusim to zajtra zbehnem do obchodu a ked tak dam vedieť ako to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2016 19:30 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Majo
Dávám jim mraženou rybu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:23 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
a maš neaky navrh čo im dať lebo tablety patentky ani srdce nechcu akurat to zašpiní vodu a oblukom sa tomu vyhýbajú ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:19 - Re: Majo
Samičky potrebujú bielkoviny na tvorbu vajíčok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 15:32 Muž Majo [60] - SumciRe: Plecos
no práve že mne tablety sera/ tetra (5rôznych ) nechcu vôbec jesť patentka to iste len to rozhadzu po akvarku skúšal som aj srdce a tiež žiadny uspech iba zeleninu jedia o Mäsitú potravu ani nezakopnu no ...a nastavil som ohrievač ma 27 stupňov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2016 15:27 Muž Plecos [322] Re: Majo
Při jejich dietě bych asi taky měl po náladě.
Podle poslední fotky nejsou samice ani zaplněné.
Nakup tablety pro masožravé sumce nebo cichlidy (co ale klesají ke dnu), z mraženého třeba filety nebo rybičky (k patentkám nemám moc důvěru). Samozřejmě z počátku s takovou dietou raději opatrně, pro tvé ryby to asi bude nezvyk...
Udaná teplota asi obyč. ancákům bude stačit. U mě to bývá nejnižší teplota po výměně vody. Prostě o dva stupně bych teplotu zvedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 15:14 Muž Majo [60] - Sumci – nechce sa mi vytrieť
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chcem sa opýtať prečo sa mi nevytierajú ancistrusi ... mam 2 samcov a 3 samice .. samci maju cca 11-12 cm s poriadnym "strniskom" a samičky maju asi tak 7-8 cm mam ich od mala no žiadne trenie .. premiestnil som ich do 112L akvária maju tam velký kus dreva filter ohrievač na 25 stupnov a hole dno mam tam 10 úkrytov (ukažem vo fotke) širokoliste rastliny ... kŕmim ich uhorkou,mrazeným špenátom, šalatom a nevedia sa toho nabažiť no výsledok stale nikde ... poraďte mi prosim ak niekto vie v čom robím zle dakujem :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 07:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: MiroslavAdam
Ono to také může signalizovat také něco jiného... samec se projevuje jako by se chtěl třít. To okupování jeskyňky je přípravou na tření. Ale při té vaší obsádce může mít také samice rozum a do ničeho se jí nechce. Teda jestli v tom objemu je pořád stejný počet a ty druhy ryb jako v prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 18:43 Muž TRULY [164] Re: MiroslavAdam
toto mi robi na prazdno dva , tri dni pred nalozenim ikier. Takze cakaj este :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 18:02 - Re: deck
Liahnu sa v rovnakej dobe.Ak bol poter rôzne veľký ,zrejme išlo o viacero znášok po sebe resp.s viacerými samicami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 17:44 JoKa Re: MiroslavAdam
A jsi si jistý, že tam skutečně nic není? On bude mávat ploutvičkama úplně stejně na dvě jirky, jako na 200...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 17:09 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MiroslavAdam
Já je odchoval, aniž bych chtěl ve společenském akva 220L. Mám akva hodně zarostlé, tak přežilo dost kousků, ale jestli se nemaj kam ukrýt, tak je třeba někdo posnídal ano Samec byl v úkrytu tak dva měsíce a pořád vzduchoval, mladý se klubali postupně. Tak mi to aspoň podle velikostí přišlo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 17:01 MiroslavAdam
Ahoj ahoj mam problem pred pul rokem sem k samcovi ancistruse pridal samice po nejake dobe ancitrus zacal v jeskynce mavat ploutvickama byl jsem stastny ze se stara o mlade. Jenom ze on tam nic nema a jede na prazdno. Mel bych se bat, nebo je to jenom nějaky přechod smich
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Rozhodujú sice oba, ale je to složitější než by to mohlo být tak, jak si to vy představujete... 50/50 lze v genetice dosáhnout jen za určitých výjimečných podmínek, a to u ancistrusů v českých chovech dokonce ani nejde. Zkuste si najít něco o práci pátera Mendela, ledacos pochopíte... Ale dnes už je věda ještě o kousek dál, takže to berte jako výchozí informaci... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 07:14 JoKa Re: TRULY
No vidíš, to si nech patentovat. Vyrobil si inkubátor s redukčním ventilem... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 22:05 Muž TRULY [164]
človek preloží 80ks do podomácky vyrobeneho inkubatora (umela tuba s kyslíkom) aby odchoval ikry ktoré samcovi padali na dno akvaria a nakoniec si nevšimenete malu dierku cez ktoru asi o tisicinu milimitra preklzlo 70ks malých ancistrusov. A nakolko moja nenásytná mečovka nemá v žaludku dno, tak to všetko požrala :( Tie asi zožeru aj kamene

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 13:24 Muž TRULY [164] Re: prasan
Tak ano :)
50% matka vajicka zaklad albin
- ak da spermie albin = albin
- ak da spermie sp. = 50/50

Ale pytam sa to ze konecny vysledok urcuje samec spermiami pri oplodneni nie?
Cize to ako budu vyzerat drobce urci samec spemiou a podla toho sa formuju ikry az do vykulenia nie? Cize geneticka informacia od samca zmutuje sa 7dni vyvoja buduce prisavniky nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 11:34 - Re: TRULY
Rozhodujú obaja.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 08:42 Muž TRULY [164]
Caute. Zaujma ma jedna vec nad ktorou romyslam a nejako som zatial tuto i formaciu nepostrehol.
V kyorej casti oplodnenia sa vlastne rozhoduje o tom aky druh prosavnikov nakoniec bude.
Teda ak je samica albin a samec klasijy tak ak chapem spravne o tom ake budu ikty rozhoduje genetika chapem. Ale zaujima ma ci rozhodovaci proces je ked samec vypusti spermie? Teda to rozhoduje? Vajicka su stale tepreticky nezavisle a to ci budu albin alebo klasika rozhoduje z cadti samec? Neviem ci ma chapete :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 23:54 Muž TRULY [164]
V povianocny cas mame to tu zas :-D Pridem domov po 4 dnoch mimo SR a uz ked vidim ako samec v 120l veje plutvami tak je mi to jasne. :-D Samozrejme kupec sa neohlasil a tak som ho nepredal. V 50l som " miestnost lasky" - kokos zobral prec lebo samica mala mat male podla pravidelnosti ale albini v 120 si veselo žúrujú. Budu konecne mali albinci? 50/50 :-D a co ja s nimi spravim:) Takze predaj samca cim skor, na jedno je to dobre ze viem ze su to samice hah :) a ze su plodne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 23:16 Muž TRULY [164] Re: prasan
+ ukryt a samica a samec aspon o velkosti 6 a viac cm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 23:12 - Re: fredy
Prísavník ak myslíš bežného Ancistrus sp. sa v podstate ak má dobré podmienky množí sám a opakovane.Také tie základné veci k odchovu sú:
1.kvalitná filtrácia
2.kvalitná a dostatočná strava
3.pravidelná výmena vody
Je úplne jedno či je to skupinka dlhodobo chovaná spolu alebo náhodne vybratý pár. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 20:40 fredy
Ako sa dá vlastne rozmnožiť prísavník ? Akde sa dázohnať za dobrú cenu v Bratislave? sad coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 20:06 Muž TRULY [164] Re: karmen1976
Aj to je jeden zo sposobov :) Dokonca su na to na nete inkubatory s kyslikom alebo ako pises male odchovnicky. Ked sa raz zacnu vytierat tak to uz ide to je asi cele, len vela ludom sa nedari aby to prislo. Tak ale vynasla si sa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 20:04 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: karmen1976
Pěkné pěkné jen když je dáš do chovničky tak tam vložit nějaký předmět který je lehký a nebo klidně kousek mechu. Tak to dělám já u všech mladým ale je pravda nemám takové vysavače jako ty, tak nevím jestli by to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2015 19:36 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Když sem tu četla co všechno lidi dělaji aby odchovali ancistruse, přikladam svoji zkušenost. Snad to nebude uplně od věci...

Při jedné z mnoha snůšek co jsem měla od meho páru Anciku se jednou utrhl a byl vyplaven z pod kořene kokonek s cca 15vejci..
Bylo mi lito je nechat uplně napospas osudu. Tak jsem přemyšlela co s nima.
Něco si zjistila a rozhodla se vyzkoušet moji verzi.
Vajička jsem nabrala do síťky na loveni rybek a zavěsila ji tak, aby jí prochazel proud vody z rampy a zajistil tim okysličovani.
Mohla jsem tak krasně sledovat vývoj vajíček. Dokonce jsem byla u toh, když se začali kulit mimča.
Měla jsem připravenou závěsnou odchovničku ,do které jsem je hned přendala...
Bohužel, jakmile zjistili skalary, že se kulí a zaznamenali pohyb.. stihli mi vycucnout ze dna odchovničky cca 5 anciku.
Zbytek 6 ks jsem okamžitě přelovila do 6l skleněné vázy, do které jsem dala písek a kus dřeva, vhodila nějaké Limnophily . Vodu sem měnila ob den 3/4 jen deštovou a v poho jsem všech 6 odchovala do expediční velikosti..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 17:50 Muž TRULY [164] Re: romant
ja som cital co ste pisali :) Aka je pravdepodobnost ze z paru albin+tmavy budu aj albini? resp. vzorec na to asi neexistuje kedze nepoznam gen. strom rodicov ani albina ani tmaveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 17:38 JoKa Re: TRULY
Tak ještě jednou:

Tmavý+tmavý= tmavý všichni, většinou, sem tam může vypadnout albín, pokud se někdy potkali

Tmavý+světlý= může být namícháno napůl, nebo něco převládá, nebo jsou všichny stejný, buď světlý nebo všichni tmavý, záleží na genu jaký je dominantnější, nikoli na samci, nebo samici

Světlý+světlý= všichni albíni, bez vyjímek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:57 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takze jedinu samicu tmavu som predsa nasiel aj ked pochybujem ze to bude jej. Velkost 5,5 vek skutocne neviem ale na pohlad je to mladucka rybka a neviem kde by sa do nej zmestilo 70 ikier.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 15:27 Muž TRULY [164]
No pozerám dneska na tie moje ikry ´´albina´´ a zjavne začínajú tmavnúť. No ja už nechápem skutočne. Normálne na nich vidno že už niesu ako drobne žlte po vykulení ale že už maju na sebe tmave fľaky.
Takže nechápem. 2 samice albin, 1 samec tmavý a výsledok zase tmavé všetky?
Normálne mám pocit, či nemam niekde v akva nejakú samicu ktorú som si za posledne mesiace v tej húšťave rastlin nejako nevšimol. nechapem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 14:44 Muž TRULY [164]
Dnes poznatok č.2
Ako som už písal preložil som ikry z 120l do 15l kde som ich ako vždy dával. Teda ikry ancistrusa samozrejme. Ikry som takto skoro 2,3 den výteru nevzykol prekladať a už vobec nie preložiť bez samca, ale musel som nakolko sa vytreli na 3D pozadie, kde by bolo časom nemožne odchytit male a navyše samica spravila znášku na 2 kopy kde ta spodna sa odtrhla ked ju samec ovieval chovstom. Takže preložene.
Tu sa dostaneme k veci že ak je v akvarku 24,5 stupna tak treba neielen zabezpečiť vodu z akva kde sa vytreli ale aj rovnaku ak nie vyššiu teplotu. Mne sa bežne ikry vykľuju aj pri nižšej ale teraz sa mi potvrdilo že rodziel 3 stupne je pre nich dosť.
Ikry sa po preložení vyvíjaju zjavne pomaljšie a je väčšie riziko že sa vonku neprederu.

2. najlepšie ich dať do uplne čisteho pripraveneho akvaria. Každá ryba alebo štrk alebo nejaka dekoracia može byť infikovana a môže spôsobiť plesen.
Ja som mal predtým v malom akva antikov o ktorých som písal vyššie a síce som akva premyl poriadne ale nepoužil som SAVO na dezinfekciu a navyse nemam doma ani nič proti plesni čo napravím na druhý týžden takže ikry sa niektore nevyvinuli celkom a časť splesnela.
Ikry bežne teda tie ktore splesneju zožerie samec, lebo neviem si predtaviť ako ináč zmiznu zo znášky a odstraniť plesnivu ikry je ťažká vec aj ked hadičkou alebo pinzetou, asi to viete sami.

Takže po preložení dajte teplotu minimálne rovnaku ako bola v akva kde sa vytreli.
Akva čisté, najlepšie suche a pripravené na taketo situacie.
Mať poruke niečo proti plesni keby náhodou.
A asi by som zvažoval preloženie až kým im vidno ako sa im trepotaju chvostiky, (teda ak niesu priamo ohrozene že budu zožrane alebo zničene)

PS: mečovka si rada pochutná na ikrach či už spadnu alebo su nalepene....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 18:22 Muž TRULY [164] Re: romant
Dakujem za podporu.
Ono najvacsiu chybu som spravil ze som ccek zachranit ikry albina a tak som kyslik z 15l prelozil ku ikram. Az teraz vecer mi foslo ze som ivh vlastne v spjnavej vode odstavil od poslednych zbytkov kyslika. Ono ich ani tak nezabiki oriamo NO3 ale to ze som kyslik prehodil a podcenil som kyslik mysliac si ze este den vydrzia ak vydrzali a nejak som sa nad tym kyslikom nezamyslel.
Takze zase lenivost spravit rozbocku na hadicke okyslicovaka... Skoda no



PS: antici ktore som tu fotil pred par dnami su skutocbne svetlejsie. Dnes som prelozil zvysne ktore prezili k orave tymto svetlim a je to viditelny rozdiel takze samica resp gen samice kyora ich vytrela a ktoru som predal uz musela mat nejaku svetlejsu verziu v sebe. Teraz uz len cakam na nove ikry ci to bude isto albin :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2015 17:26 R Muž romant [27982] – Re: TRULY
Ocenil jsem tvůj příspěvek, jako přínosný pro další uživatele. X-) Ono, to někdy bez takovýchto nepřenosných zkušeností nejde. Jak tak tvojí letošní činnost zde sleduju, je vidět, že vyzráváš, učíš se, dáš na rady zkušenějšíš a zároveň si jdeš svojí cestou, sem tam si natlučeš, no prostě je to normálka. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2015 17:14 Muž TRULY [164]
Takže su aj dobre dni, ale aj tie blbe, a najblbšie su tie za ktore si človek resp. chovateľ môže sam, čo je aj dneska môj prípad.
Preto apelujem na všetkých nech svojou lenivosťou nezapríčinia zbytočné straty rybiek ako sa to dneska podarilo mne. Mám 3 akva kde mam antikov drobcov a boli zvykunute na výmenu vody po cca 2,3 dni v 15l a nakolko som chodil na služobky tak sa to natiahlo na 5-6 ale v pohode sa to dalo. Lenže idu sviatky, človek zleniveje, potmo si poviete že vymeníte vodu večer, potom rano, potom vam zrazu niečo vybehne, ostanete u znamych a tak z 5 dni spravíte 14. To že sa vám pri krmení zdá že je teoreticky všetko v pohode je jedna vec ale mrtve ancistrusy na 80% neplávu na hladine a to že vidíte chrbat antika na dne este neznamena že žije.
Postreh č.2 ak zbadaáte že antici v akva lezu na bočné sklá akvária v skupinkách a zdržiavaju sa v polovičnej výške a vyššie, tak to neznamena že máte čas vymeniť vodu o 3 dni ale že ste to zanedbali a že vodu treba vymeniť okamžite!!!
Ja som takto dneska prišiel o 40 kusov z 80 z novembrovej znášky a možno to je trápne, aj to že to tu píšem ale nejak mi je blbo...

Tak týmto chcem apelovať na všetkých nech sa staraju o drobce aku maju a menia vodu ako su zvyknute a radšej sa vykašlite na sledovanie televiznych správ a najprv si splnte povinnosti voči vašim chovancom.
Clovek sa snaží, ide mu to, nema ani jednu mrtvu rybku antika za posledny rok a potom svojou vlastnou pitomosťou príde o 40ks na jednu šupu... Mám po nálade..
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 20:35 Muž TRULY [164] Re: prasan
sedi klasicky sp. ktory este jeden ostak v akva je mi kasne xe samica to nieje hah. :) No uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 16:29 -
Fotka k příspěvku ..mám ich vo vedre,zrušené akvárium a tak skončili u mňa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 16:28 -
Fotka k příspěvku ..kamarátová populácia staršie jedince - fotené rovnako za úplnej tmy,za pomoci blesku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 16:08 -
Fotka k příspěvku ...kamarátová populácia
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 16:08 - Re: rudolf
Fotka k příspěvku Sľúbené fotografie.
Musím poznamenať,že tie v sieťke boli bez osvetlenia a svetlo na fotke je len a len vďaka blesku.Môžte si sami všimnúť výraznejšie sfarbenie mojej populácie na prvej fotke.Na druhej fotke je kamarátová populácia,kde jasne vidno následok miešania rôznych foriem.Niektoré mladé síce sú pekne tmavé ,no väčšina ich končí i v dospelosti pri sfarbení ako som označil mladé na fotke.Ani jeden z rodičov tohto foteného potomstva nebol albín.Takže ten vplyv na následné generácie pri miešaní foriem je zrejmý.Tie na zelenej časti konštrukcie sú tmavé ale to mi môžte veriť,že v dospelosti nedosahujú intenzívneho sfarbenia ako držaný cielený chov.
Ak krížiť,tak cielene a nie ako je u chovateľov zaužívané - mirnix dirnix.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 15:39 - Re: TRULY
Podľa mňa samica,ale treba si to vysledovať doma v akvárku.Ak stráži ikry,tak to samica nebude :-)
Môj samček L144 black eyes má fuziky len kratučké po obvode a cez stred má len dva také maličké ;-) Takže s určitosťou ti to podľa fotky dokážeme povedať,fak len pri fúzatom mladíkovi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 14:03 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku OKA TAM beriem spať, vdaka za upozornenie, tak je to albin + červene oči samozrjeme.
Pripájam fotku na identifikáciu toho pohlavia, už som to raz riešil asi pred pol rokom boli samozrejme menšie, takže nakolko sa mi vytrelo neviem čo, tak asi to tak celkom samce nebudu :-D
Obe su rovnkae ale na foto je len jeden kus cca 7-8cm velký.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 13:43 JoKa Re: rudolf
Jako vždy, díky za objasnění... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2015 11:43 Muž rudolf [4681] Re: Urtman
S tím goldem to bohužel takhle jednoduché není. V tom odstavci o "gold a albín" je třeba nahradit všude slovo "gold" slovem "leucín" nebo spojením "xantorická forma", pak je to správně. Termín "gold" se používá naprosto volně a vágně pro albíny i leucíny - to je výsledek zcela voluntaristického pojmenovávání ryb obchodníky. Stačí se podívat do zdejšího atlasu - tvrdí se tam, že Ancistrus sp. Gold jsou albíni. A není to nic ojedinělého. Takže "Gold" je čistě obchodní název, kterým se označují jakékoli nápadněji žluté ryby, bez ohledu na to, zda jde o albíny nebo leucíny.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 10:43 JoKa Re: TRULY
1- rozhodně může.

2- je to nestandartní, ale myslím, že stát se to může.

Jenom trochu osvětlím situaci kolem gold a albínem. V jednom příspěvku máš to i to, ale není to totěž. Albín vznikl, když na genetické úrovni přišel o veškeré barvivo. Proto má i červené oči. Kdež to goldík přišel o veškeré barvivo s vyjímkou žluté. Zjednodušeně řečeno. Na první pohled ho poznáš, že má tmavé oči... Říká se tomu xantorická forma, doufám že teď sem nemíchám třetí věc..
Už si ancákama vcelku okovaný, tak prosím nezaměňovat, je to hloupá chyba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 09:50 Muž TRULY [164]
No a záhady v mojom akva pokračujú :-D

Predvčerom som odlovil malých antíkov a foto som vám poslal. Nakoľko ste sa všetci zhodli že to určite niesu albini, tak mi došlo že to musela byť niektora zo samic ktore som presne pred 2 týždnami predal. Drobcov som odlovil a po 2 dnoch teda dnes pozeram a presne kde sedel predtým na ikrach 11cm samec, tak dneska dalsích 60 ikier.

Teraz záhada:
Mám tam 2 kusy albinov veľkosť 7-8cm s s jedným jemnučkým radom fuzikov. Už som to riešil dávnješie tak to nikto na 1000% nevedel identifikovať a každý sa priklánal skôr ku samcom tak som neriešil to ked osm dal dočsane do velkeho akva toho 11cm samca ale asi to bol omyl. Teda to že su to samce :-D

Moja otázka:
Za 3d pozadím som mal uveznenu 1ks albina, dostal sa tam vrchom a dostat ho vonku bolo nemožne. Bol tam asi mesiac, priestoru dosť a jedlo som mu dával. DNeska v noci sa mi konečne podarilo spraviť fintu ktorou som ho dostal späť do akva. Druhý kus totalne rovnaky ako keby boli dvojičky bol v akva.

1.Môže sa samica vytrieť už priamo v akva hned prvu noc ako sa stretne s totalne neznámym samcom, ked je po mesiaci neštandardných podmienok za 3D pozadim??? ( viem že u niektorých žien je to možne :-D ) Teda z uzkeho priestoru kde bola sama zrazu v akva medzi rybami atd...

2. Je možne že samica sa vytrie raz napr. 60 ikier a potom zvyšok o dalsie 2 týžnde? (asi hlupost či? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 05:51 - Re: TRULY
Ak je to podľa fotky veľké ako dospelá molinézia ,tak je to samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 23:26 Muž TRULY [164] Re: prasan
Fotka k příspěvku tak tak spravne :) Lenze tie moje maju jemnucke fuzky a len v jednom rade jemne na spodnom okraji a teraz kto vie.. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 22:58 - Re: TRULY
Zhodou okolností momentálne doma nemám žiadnu gold samicu.Mám len 3 samcov a jedného samca long fin.Dalšieho gold samca som daroval známemu.Račej si počkam či sa dáka samica niekde neobjaví,ale v žiadnom prípade im tam teraz nebudem podstrkávať tmavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 19:55 Muž TRULY [164] Re: prasan
no je to tak a žial je to tak už v akvaristikach. U mna je náhoda že mam albinov v akva, ale nemam ich koli množeniu momentalne a už vobec nie s hnedym. Je len náhoda že mam momentalne jedneho samca, ale ten už by mal byť prečo do konca týždna a budu len dvaja albinci, u ktorých aj tak neviem či su samice alebo samce :-D už som to tu raz riešil ale asi ich sfotim zase :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=501