Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 13:02 Otta
Ptal jsem se na závojové formy protože mi to připadá jako prznění,človeka s třema nohama nikdo dále nešlechtí a u ryb je to běžná praxe/u karasů obzvlášť,dva ocasy,nebehledka-dvě ďivně posazené oči pomalu větší než hlava/kupírování ocasu u psa je zakázáno a toto ne,je to divné.TADY je část článku z netu. Nejkurióznější je však forma závojnatek zvaná vodnaté oko. Tyto rybky mají pod očima velké měchýřky naplněné tělní tekutinou. Vypadají tak, jako by jim někdo do každé tváře nacpal nafukovací balónek. Měchýřky pod očima se však snadno propichují o ostré předměty v akváriu a rybka pak může i uhynout. Není proto vůbec jednoduché takové výpěstky chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 12:44 Otta – Re: allysh
Taky nemám rád nějaké hádky,jsem laik a píšu svuj názor a to čekám i od druhých.A POZOR,zase jen muj názor,tu tvou teorii vyvracej ty červené oči-ty potvrzujou albinismus,takže gold je šunt který má více pigmentu než uplně bílej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2008 12:42 Woolin
Můžete i nemusíte. Vhodnější je však dospělého samce odebrat, nýbrž v případě, kdy je potěr již takhle velký, tak se o něj samec přestává starat. Rozplavaný potěr krmte zeleninou a tabletami s přídavkem spiruliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 11:27 Honza – Mladí krunýřovcci
Ahoj chci se zeptat.Mám v odchovničce tátu krunýřovce s malýma (60)už mají 1cm a strávily žloutkový váček.Mohu dát tátu pryč? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:40 kolcun2
Allysh ma guraž a pravdu. Nie je to otom , kto je mudrejší ale otom ako dobre poradiť a z vlastných skusenost. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:38 jirkaa – Re: Yirka
poznámka ohledně pravopisu se mě nijak nedotkla,moje chyba a protože nejsem odborník tak právě čekám kdo mi to vysvětlí s těmi albíny.od tebe-vás jsem kromě vtípků očekával právě něco rozumného.a proč jsem nepřihlášený?jednoduše protože nesnáším jakékoli registrace a upřímně řečeno jsem k tomu zatím ani neměl důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:37 kolcun2 – Re Woolim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2008 20:36 Žena allysh [3]
dospělý chlapy a hádaj se tu jak malý kluci...ach ta chlapská ješitnost,ta je už snad všude..já osobně si myslím že albín je šunt kterej má nedostatek pigmentu (to máte u všech zvířat)a žlutej(gold) je jako je hnědá forma tak je i žlutá forma,prostě dvě barvy ancitrusů..to máte i u moll..black molla,gold a silver..tady se gold taky nebere jako albín ale jen jiné zbarvení ryb z celé škály..to je zase můj názor neodborníka,bez hledání info na netu..nikomu jeho názory taky neberu tak se tu k sobě chovejte trochu slušně a nepřehazujte se tu kdo má lepší info.. no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:36 kolcun2 – Re:
Preečo prave odchovňa??? Nieje lacnejšie pekne akvarium? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:13 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jirkaa
Díky, jasný rozdíl i pro letmé porovnání jsou oči. Dík za info.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2008 20:00 Woolin – Re: Malapa
Fotka k příspěvku L 144 je další z importovaných ryb, avšak v akvarijních podmínkách se rozmnožit dá a jejich cena není vysoká. Je celkově robustnější, nedorůstá takové délky jako ancistrus sp. a má více zplošťělou hlavu. Rostrum je více oblé, oči černé a tělu chybí některé chromatofory tmavých barev, převažují pigmenty xantofory a proto se ryba dá označit i za jakousi xantorickou formu. (já tyto ryby nechovám, foto nalezeno na internetu)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 19:57 Muž Yirka [9118] – Re: jirkaa, Otta
Líbí se mi, když se anonymové tváří jako superodborníci a svá díla tají. To já jsem o sobě jako o odborníkovi na dané téma, jestli dobře čtu, nikde netvrdil. Je třeba číst a přemýšlet (i v nadsázce).
Jsem tu zvyklý na různý pravopis a v 99% nereaguji, ale uznej, že co je moc to je moc. Jinak dle mého selského a trochu seniorského rozumu je albinismus genetická porucha (nejen u ryb), kdežto varieta gold je mutace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 19:43 jirkaa – Re: Malapa
L 144 je pěkně-přírodně žlutý "gold" který má černé(tmavé)oči.s běžným anc.spec. by se neměl dát křížit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 19:27 Mladý akvarista – jikry
jestli se ti tenhle vyter nepovede tak druhy udelej takto.v té druhe nadrzi kde mas teplotu 28 stupnu tak ji dej na 20 a dej tam zavojnatky ancitraky nech v tom puvodnim akva a az bude vyter tak tam toho samce nech ale ted nevim jestli odlovit samicku nebo ne krunirovce sem nikdy nemel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 19:19 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jirkaa
Čím se liší L144 od Ancistrus spec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 18:19 jirkaa – Re: Otta
před časem jsem byl do závojáků blázen,pořídil jsem si i dlouhoploutvé L 144 a LDA16.takže osobně proti nim nic nemám i když samotné ryby z dlouhých ploutví asi moc radost nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:48 Otta
Moudrý Yří a jaký je tvuj názor na ty mutanty/karasové a jiné závojové formy/ptám se tě jako ODBORNÍKA,no a ptám se i tebe jirko ale jen jako normálního kluka asi jako já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:36 Muž ghostik [81] – Re: jirkaa
Tak jsem trochu googlil a mame pravdu asi vsichni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:35 jirkaa – Re: Yirka
jo jo tak ted jsem si naběhl.ale copak chytrého mi ještě povíš např. na téma albín? ty Yirko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:26 Muž Yirka [9118] – Re: jirkaa
No, on je rozdíl mezi vidět, vydět a vědět. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:22 jirkaa – Re: ghostik
já taky nejsem žádný expert ale pokud má ryba červené oko tak podle mě nemá právě pigment a je to albín.nebo mi to někdo vysvětlí?klidně protestujte proti kolísání sitosti,já nikomu nic nevnucuji ale píšu co vydím doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:05 Muž ghostik [81] – Re: jirkaa
No nejsem expert v genech a odchovech ale dle meho nazoru albin je zivocich ktery trpi genetickou vadou ktera ma za nasledek to ze zivocich nema zadny barevny pigment ( slovy zadny znamena zadny octin bile ani jine barvy ) tudi protestuji o kolisani barevnosti jelikoz je to sprskane vsim moznym jak vy tvrdite! Driv tyto jedinci byly utraceni jelikoz je to defakto nemocne zvire az nyni z toho delaji raritu a zbozi nehoraznych cen !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 16:46 jirkaa – Re: Otta
tady je vydět sice pěkný rozdíl v barvě,přesto jelikož mají oba červené oči tak jsou to stále jen albíni!jasně,sitost dost kolísá jelikož je to sprskané vším možným,(hodně pomáhá do žluté až červené barvy např.lda16)u mě i v rámci jednoho výtěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 16:41 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Otta
Fotka to trošku zkresluje, ale je jasně vidět rozdíl. Albíni nejsou moc hezcí, takže se prodávají spíš goild, je o ně větší zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 13:25 Otta
Fotka k příspěvku Jsou podle tebe oba stejní?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:36 jirkaa
koukám že se tu mažou komentáře v akvaatlasu.a už mohou přidávat jen přihlášení(L-270).divím se že je ještě přístupná diskuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 20:31 jirkaa – Re: Otta
můžu vědět jaký je podle tebe rozdíl mezi albínem a gold?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 00:51 Žena allysh [3]
no tak si toho tam dal asi moc ne?silná koncentrace.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:42 kolcun2
Ja som dal nejakz pripravok proti krupičke a ancit. do 15 min. vytrčili kopytka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:36 Muž Malapa [494] - Afrika
Nikdy mi ancistrusi nepřišli choulostiví na kéčiva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 21:01 kolcun2
Ostatne rybky su v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 20:59 kolcun2
Jeden mi ešte ostal, taksom ho sledoval. Ziatil som šedive skor bldohnede škvrny, akoby stracal farbu. Može to byť pleseň? Ancitrusi su nachylne nachemiu, keď je to pleseň ako sa da odstraniť? Mám tam ešte danio a gupky, čo mi yostali po krupičke (mal som ju pred mesiacom a tam som si otravil ancitrusi).Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 19:03 Otta
Fotka k příspěvku Přesně tak,mám jich v akva plno různých velikostí/různé vrhy/mám tam dva kluky gold+tmavý asi tak 12cm,když se potkaj dvakrát do sebe rejpnou a jdou si po svejch.Když potkaj i podstatně menšího je to stejné.Měň vodu a opravdu je dobré občas 2-3 dny nekrmit.Žádná ryba hlady nepojde.Otta ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 18:36 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: kolcun2
Rádi, neradi, ancistrus nemá zbraň kterou by zabil soupeře. Chyba je na tvé straně, špatná voda, nedostatek potravy, nemoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 18:15 kolcun2
Prosim o radu. Kupil som si 3 prísavnikov do spoločenskej nádrže, jedného som otravil CO2 a dnes mi yomrel ďalší. neviem čo im može býť. Je možne že už 3 cm samičkz sa nemajú radi?Ten väčší bol schvaný a menší na druhej strane akva. Kupil som ich naray z jedného chovu.Ďakujem za rady. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 22:09 Muž Turok [18]
:-D albína nemám jen gold jednoho :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 21:35 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Turok
Nebo počkat pár let a použít mladé a zkřížit s albínem/gold rodičem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 20:22 Muž Turok [18]
aha tak to je na pytel to abych si sehnal albíny což se nepovede nebo druhého golda:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 19:36 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Otta
Zkrátka, někdo z předků tvé tmavé samice, byl albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 19:04 Otta
Kamarád má tmavou mámu,já mu dal zlatého tátu a má tři výtěry jen tmavé.Já mám stejně složený pár a mívám tak jednu třetinu světlích,tam jsou nějaké genetické kličky ale to já nechápu.To mi řikal kamarád co dělal ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 18:59 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Turok
Nemusíš, čistě teoetcky, gen albinismu není dominantní, takže by k albino potomstvu měli být oba rodiče albíni. Ale stačí, aby jeden rodič byl albín a někdo z předků druhého rodiče byl také albín. Pak bude část potomstva albínů.
Tolikrát jsem slovo albín v jedné větě asi ještě nenapsal. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 18:43 kolcun2
ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 18:35 Muž Turok [18]
abych měl mladé ancitrusy zlaté nebo albíny musí oba rodiče být zlatí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 18:18 kolcun2 – Re: otta
Velmi zaujimava rybka.U nas v obchodoch take niesu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 13:40 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: matrix069
Nerozumím otázce? Co by to mělo jako být, je to obyčejný albín Ancistrus spec. Na fotce vypadá na čistého albína, né gold, ale barevné podání fotky může klamat. Pokud otázka směřovala na barvu očí, tak tady není o čem diskutovat. Jasný projev albinismu, v očích chybí barvivo, tudíž jsou červená od prosvítající krve z vlásečnic v oku.
jaká teorie? Příště prosím nemluvit v holých větách, ale myšlenku malinko rozvinout. Ale třeba jsem jen méně chápavý a smysl tvé poznámky mi unikl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 13:13 Otta
Fotka k příspěvku Něco rozdém a vždy něco vezme ve zverexu,je pravda že pod cenou ale na nějáké drobnosti nebo krmivo to stačí.Včera jsem koupil krunířovku asijskou,nemá někdo skušenosti s touto rybou,předem dík Otta.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 09:36 kolcun2
Aha pochopil som. A co s tymi rybyčkami robite, keď ich je veľa???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 19:58 Muž matrix069 [79] – Re: kolcun2
Fotka k příspěvku Ja mám na odchov niečo takéto(z prenášatka na škrečkov),zavesené z boku akvária,nespotrebovaná strava prepadne cez dierky von+výkaly.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 19:55 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Malapa napsal: Albín i gold mají oči světlé, bez barviva.
Zaujímavá teória? A tento je potom čo? X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 19:05 Otta
Tu porodničku jsem nikdy nepoužíval tak nevim jestli může plavat v akvárku,to je totiž potřeba pro samovolnou výměnu vody.Já nepotřebuju oddělit rodiče od mladých/na to je porodnička/ale mladé od ryb v akvárku.Kolcun2 chápeš jak to myslim?Otta

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=3801