Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:33 Micky
Jenže ty vajíčka jsou přilepený odspodu na kořeni a samička je pořád hlídá...to je mám střelit jen tak do 5l sklenene nádoby s rostlinkama? Más s tim oddelením nejake zkusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:30 marek
Lepšie je to odďeliť X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:17 Micky
Jenže já nahradní akva pro takový situace nemám...a přece samička si ty vajíčka pak nejak vezme zpět ne? nebo jak to funguje? Přece to nemůžu ododělit od samičky!??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:14 marek
Daj to do iného akva , v spoločenskom ti to dlho neprežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 19:56 Micky
No to je fajn, ale co ted delat? nebo nedelat nic? Hlavne by me zajimalo jestli nepridavat hnojivo, jestli na to ma nejaky vliv nebo tak hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2008 19:47 oldkiwinka – Re: Micky
Jikry ancistrusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 19:45 Micky – Jikry či vajíčka?
Fotka k příspěvku Prosím poradte mi někdo--před chvílí jsem chtela vymenit vodu v akvárku - nadzvednu kořen a na kořenu byly jakýsi oranžový vajíčka, jejich tam asi 20. Kořen jsem vytáhla z vody, protože jsem si myslela, že se mi udělala houba na kořeni. Ale asi jsou to vajíčka. Jsem začátečník a vůbec nevím co to je, nikdy jsme nic podobnýho neviděla.
V akvárku mám ancitruse, paví očka, tetry měděný a žhavý, black molly a neonky. Jsou to vajíčka od ancitrusků? Poradte mi prosím co mám dělat i s vodou a jestli to mám nějak "opečovávat" ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 07:31 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Martina
Samec pomáhá potěru dostat se z jikerných obalů. Jde to i bez něj, ale vykulí se jen část potěru a hrozí, že od uhynulých zárodků se voda zkazí.
Také se mi občas stane, že samec jikry opustí, když chci vyndat květináč s jikrama. Stačí vrátit ho zpět, chvíli počkat až se k nim vrátí a pak vyndat květináč i se samcem. U mě v przentaci Akva je vyfoceno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 23:35 Vocko88 – Re: Martina
nejsem teda odborník, ale myslím, že samec je potřeba...k vyhazování špatných jiker a starání se...ale je to jen můj názor... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 23:15 Martina – samec krunýřovce
dneska jsem našla jikry v akvárku, zítra odjíždím na týden pryč, tak jsem chtěla jikry i samce přelovit do jinýho akvárka. samec se ale lelk a utekl a nejde ho odlovit. Můžou jikry zůstat samotný v akvárku, nebo bez samce zahynou? dala jsem tam filtr, bude to stačit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 17:46 Muž Killer [133] - Sumci – článek
píšu článek o rodu ancistrus..potřeboval bych fotky dokumentující odchov jakého koliv druhu acistruse..má někdo zájem mi je poskytnout? Samozřejmě bude v článku uvedeno odkud pocházejí..předem díky za nabídky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:51 Muž Gerrik [5]
Hele, mně se stalo že ten samec ty jikry sežral. Čím to? Před měsícem a půl v pohodě, máme mladý ancíky, teda měli-já je skoro všechny už rozdal. Ale teď je sežral, že by hlídal populaci? Si asi řekl, je jich tady ještě dost z předchozího vrhu, tak nový maj smůlu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 06:49 kuba
Jo nech ho tam cca těch 10 dnů,on hlavně zajštuje kyslík pro jikry ovivánim ploutví,odstranuje špatné jikry a pomáhá mladým z jiker při kulení,hlavně samce nekrm ,stějně nebude žrát a zbytečně si zkazíš vodu v odchovničce,ale potom žere jak das,kdo by neměl hlad po 10dnech X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 19:36 Woolin – Re: gomez
Fotka k příspěvku Jak dlouho tam necháš samce záleží na Tobě. Já ho tam nechávám do doby, kdy se začne potěr rozplavávat. Tedy někdy kolem 7. dne ho vyndavám (samce). Než se potěr vykuli záleží na teplotě vody. V průměru je to něco kolem 4 až 5 dnů. Asi za další 4 dny se rozplave... X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 19:23 gomez
Prosim jeste jedna otazka. Jak mam dlouho nechat samce s poterem? Mam ho pak hned vyndat?? A jak dlouho priblizne trva nez se ten poter vykuli? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 18:58 gomez
Dekuji msem za rady. Koupil jsem 12l akva a dam je tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 17:52 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Alebo sledovať až dokedy sa nevyliahnu(chvíľu sa budú ešte držať na tom istom mieste) a potom s nimi šup do pôrodničky-mne sa osvedčila nádoba zavesená z vnútra toho istého akvária kde boli. Budú mať tú istú vodu,teplotu...proste žiadna výrazná zmena.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 12:27 miro03 – Re: kuba
To jo a vodu z toho akvária kde boli inak s toho nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:28 kuba
Zdravím,máš 2 možnosti,1-nechat to tam a nějaký ten ancík přežije a nebo pokud chceš odchovat max.množství vyndej sopku s jikrama a samcem do elementky on se o to postara než se vykuli drobotina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:02 gomez – Ancistrus jikry - postup
Zdravim vsechny... nedavno jsem dal do meho akvaria k samicce ancistruse pekneho samce. Je to par dni a uz se cinili v keramicke sopce jsem nasel pri cisteni krasne oranzove jikry. Bylo mi divne ze se porad tam drzi a nejde ven.
Ma cenu s tim neco delat jedna se o spolecenske akvarium. Je vubec nejaka sance ze neco prezije??

Pripadne co bych mel udelat aby se to narodilo. Kam kdy a do ceho prendat??

Dekuji z rady Gomez
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 17:27 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: dox
U ancistrusů to takhle nefunguje, prostě se třou, když se jim chce. Nijak je nedonutíš. Samozřejmě předpokládám, že máš v nádrži květináč, nebo trubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 14:51 dox
Ještě jsem se chtěl zeptat jak poznám samičku plnou jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 14:31 dox
Ryby jsou už dospělí asi 3 roky jinak mam tam jeskynku,ořech a plastovej hrad ale přesto díky všem za odpovědi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 22:02 Muž Killer [133] - Sumci – teritoriálnost
samec si hlídá svuj úkryt i před samicemi pokud s ima nechce mít mladý..když tam máš dva samce, tak jde spíš o to že samci soupeří čí potěr zůstane..tzn - i slabší samec je schopnej při šarvátce se silnějším zničit jikry..proto je lepší nechat na výtěr jen jednoho samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 21:42 Muž Snofrev [54]
jsou teritoriální pouze k samcum
pokud je v kava dost úkrytů, tak by ostatní samce měl nechat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 21:24 Muž henrich [4]
Mna by zaujimalo, ci su hanblivi - t.j. ci ta skrysa moze byt presvitna? Mam totiz taku malu sklenenu vazu s dnom hmm ( 20cm vyska, 5cm priemer )

A ked pisete, ze su teritorialni a treba odlovit dalsich samcov - ja mam s nimi este dvoch mladych, cca 5cm a pohlavie este neviem urcit... vadia aj tito?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 19:46 Muž dajos [10] – Re: Killer
i dorostenci můžou mít mladé.. :-D a není to jen u ryb :-P :-D smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 18:50 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Malapa
rok stačí;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:13 deCORF OBRAEN
tak ako písal DAJOS...priprav im nejaku jaskynku a keď dostanú nato chuť tak to už potom pôjde samo ano ..a možno to ani nezastavíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 16:46 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: dox
Jak jsou velcí? Rok je u ancistrusů málo, to jsou teprv dorostenci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 16:13 dox
jo tak dik


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 14:50 xx – Re: dox
Dej pryč slabšího nebo menšího samce a zbývající ryby krm masitou potravou, zkus třeba mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 14:49 Muž dajos [10] – Re: dox
jeskyň, díru, kokosový ořech, popř. PVC trubku aby se tam ancistrus vešel s roztaženýma ploutvema. pak už to jde samo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 14:45 dox – ancistrusi
Máte někdo nějaký fígl jak přivíst ancistruse k výtěru.Já mám 2 samce a 2 samice albíni už asi 3/4roku .Krmím okurkou tabletkama a někdy jim tam šoupnu jabko nebo bramboru ale voni pořáde nic jo a taky už jsou dospělí. prosim vás odpovězte :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 11:45 doris – prisavky
ako často sa vytiraju prisavniky ?? pradte pliss mam jednu samicu obycajneho prisavnika a jedneho vejaroviteho mal som ich prv v 25 l akva a potom som ich prelozil do 120 l akva a tam sa mi prvykrat vytreli mali asi 40 malych prisavnickov no stoho prezili len 4 :-( :-( :-( skoda ale stoho dvaja su obycajny a dvaja vejarovyty no od vtedy je to uz asi pol rok sa mi nikdy nevytreli :-( mam ich dat znova do maleho akva alebo nechat ich vo velkom a dat tam vela skrys a jaskyn a podobne hmm poradte ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 12:32 speedTT
Tak se mi vykulilo asi deset malejch šmejdů, tak doufám že přežijou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 19:45 MESTEK
hale, mě se narodila asi 1/4 krunýřovců, cca 5 z 20 vajec.Samec 5 dní nežral, hlídal, krunýřovci jsou myslim chytré ryby, nenasaješ je, protože se nenechají, doporučuju tako 21 dní nečistit dno akva "luxem" abys je nenasál a měli co žrát, jinak okurka připíchnutá na skle jim stačí

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 19:45 MESTEK
hale, mě se narodila asi 1/4 krunýřovců, cca 5 z 20 vajec.Samec 5 dní nežral, hlídal, krunýřovci jsou myslim chytré ryby, nenasaješ je, protože se nenechají, doporučuju tako 21 dní nečistit dno akva "luxem" abys je nenasál a měli co žrát, jinak okurka připíchnutá na skle jim stačí

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 11:52 speedTT
dík moc, prozatím jsem na klasický filtr dal čistou látku, aby je to nevcuclo a pak se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2008 08:16 jirkaa – Re: speedTT
klasickým vzduch.molitanovým,nebo čerpací hlava a kostka modrého akvacitu,jen nepoužívat nejhrubší zrnitost jsou schopní se do něj zavrtat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 07:39 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: speedTT
To je zbytečné, lepší je obden vyměnit většinu vody. Řeší se to tak, že máš třeba 50 - 100 malých ancistrusů v 20l akváriu a denně, nejvýš obden jim měníš komplet vodu. Můžeš tím pádem mladé pořádně krmit, aniž by jsi je otrávil dusišnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 07:07 speedTT
Dík za rady, ale mám ještě jeden dotaz : čím filtrovat vodu, abych nenasál malý... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 20:20 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Horác
díky,snažili sme se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 19:30 Muž Horác [3942]
Jinak ale článek dobrej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 19:28 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Horác
nějak sem si nevšiml toho dovětku že se stará o jikry..omlouvam se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 19:21 Muž Horác [3942] – Re: speedTT
Tak tak. Dokud se stará o jikry, nekrm ho. Stejně žrát nebude. X-) (pro Killera: Tohle jsem v tom článku vážně nenašel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 19:01 jirkaa – Re: speedTT
nekrmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 18:45 Muž Killer [133] - Sumci – článek
Na co sem to vlastně psal? Asi vážně nemá cenu něco psát.. rybicky.net/rady/krunyrovci-loricariidae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 18:39 speedTT – krmení ancitruse
Vím, že to tu bylo už tisíckrát, ale můžete pls poradit čím a jak krmit samce ancitruse, když se stará o jikry????
Předem moc dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 17:46 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jackduben
Nevím co je pro tebe žluté, jikry a první dny po vykulení i potěr je oranžový. Rozhodně je nech u samce, pátý den od výtěru vyndej jikry s dutinou ve které se vytřel, i se samce do elementky. Jak se potěr vykulí, klidně samce odlov zpět. Koukni ke mě do prezentace Akva, zrovna jsem tam fotil seriál vývoje potěru ancistrusů.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=3901