Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:46 - Re: Urtman
Fotka k příspěvku Nie,takto sa dokážu u mňa prežrať.Fotil som to podvečer a tesne pred fotením zdlávili SAK a mrazený cyklop.(musím poklopať zatiaľ sa držia a uhyn som nepozoroval)
Pripúšťam,obdobné nafúknuté brucho môžu mať ancíky i pri začervení.Musíme si pripomenúť,že v prírode je 80% obsahu žalúdka týchto rýb detrit.Niekedy ani nie začervenie ale plyny zo stravy pri prekrmení môžu spôsobiť uhyn.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:04 JoKa Re: prasan
Jsem rád, že si dal zrovna tuhle fotku, třeba mi poradíš.
Není ten mlaďas na fotce začervený? Přesně takhle mi popadal jeden celý vrh super reda. Takhle se mu "zvrásnilo" břicho, za pár dní přestal žrát, pak mu břicho propadlo a konečná...
Popadalo mi takhle cca 200 ryb, pak jsem vydesinfikoval vytíračky a mám pokoj... Ale začínalo to vždycky stejně, přesně tímhle břichem, jako máš na fotce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 11:51 Majo Re: Majo
ale už môžem povedať že sa mi podarilo rozmnožiť L213, L181, ancistrus super red (aj s odchovom) a ancistrus sp. zatial len rozplavane drobce 44ks začínam krmiť ... mam to ako hobby a každý nový druh ma dokaže neskutočne potešiť :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 11:37 Majo Re: LiborSprysl
dakujem LiborSprysl aj prasan dosť ste mi pomohli a už ich tak volať nebudem ... zatial su v 160l akvarku plne zarastenom a ak im bude male po čase ich dam do 350l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 11:13 - Re: MiroslavAdam
Fotka k příspěvku Základ je plné bruško.Na fotke L144 black eyes.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 10:56 - Re: Majo
Rineloricaria sp. - tiež ich mám a tiež som ich kupoval ako loricaria filamentosa.Mám ich približne 3 roky.Sú to strašny žrúti,no akosi pomaličky rastú.Doteraz sa mi ich nepodarilo rozmnožiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 10:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Majo
rudolf [2818] – Re: blegon
Dasyloricaria filamentosa - věčný evergreen nejen českých akvaristů... ;-) Pod dojmem literatury minulého století se pořád znovu tohle jméno objevuje a pořád další akvaristé tvrdí, že chovají Dasyloricaria filamentosa. K šíření tohoto jména jsem samozřejmě kdysi dávno přispěl i já, a i když se už dlouho poctivě snažím o opravnou osvětu, je to jako s tím hrachem a stěnou. Takže zase jednou znovu: Dasyloricaria čítá pouhých pět druhů (jedním z nich je Dasyloricaria filamentosa), které dorůstají délky 20–35 cm a je docela pravděpodobné, že do akvárií nikdy nebyly dovezeny. To, co se v minulosti u nás i jinde v Evropě chovalo a množilo jako "Dasyloricaria filamentosa", byl nějaký zástupce rodu Rineloricaria. Totéž lze teoreticky předpokládat u takto označovaných ryb i dnes, i když s tím, jak stouplo množství dovážených ryb v posledních 20 letech a jak si obchodníci i chovatelé často velmi hujersky pojmenovávají neznámé ryby podle srovnání s jednou rozmazanou fotkou někde na inetrnetu, tak je klidně možné, že se pod tímto názvem objevují ryby různé. Povídání na toto a další témata související s Loricariinae je zde.
www.aquatab.net
Takže Dasyloricaria filamentosa nejsou vaše ryby, nemá je s prakticky 100% jistotou ani Milin, ani prasan.
Těmhle svým rybám rozhodně neříkejte Loricaria, to je rod, jehož příslušníci se vyznačují zřetelně zpeřenými vousky (viz třeba známá Loricaria similima), což bych řekl, že asi vaše ryby pod sebou neskrývají, byť jsou k dispozici jen obrázky shora. Můžete jim říkat obecně "lorikárie", coby výraz toho, že jsou to krunýřovci z podčeledi Loricariinae. Příslušnost do rodu Rineloricaria vypadá docela pravděpodobně, leč nikoli zcela jistě, v tom má prasan pravdu.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 00:30 Majo poradí niekto ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A som tu znovu .. dnes som dostal od priatelky Dasyloricaria filamentosa aspon tak mi bolo povedane ma s tym niekto naozaj skusenosti?? v akom veku/velkosť dosiahne pohlavnu dospelosť starostlivosť a rozmnožovanie mi je pomerne jasne (prečital som si na strankach fokru) len by som rad vedel ako dlho trva kym dospejú ... mam 6ks cca 4,5 -5 cm dlhe ... vopred dakujem :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 14:41 JoKa Re: Majo
Tak nějak by se měli chovat "papírově správně", ale také jsem měl samce, který je vypouští postupně jak dospívají. V takovém případě je krmení nutnost. Samec stále hlídá ty mladší, ale ti ostatní mají hlad a ani si nemusíš všimnout, že už jsou nějací venku...
I jsem sám zaznamenal, že se mlaďas nadlábne a vrátí se do hnízda, jak už tu někdo psal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 13:12 - Re: Majo
Môj reaguje obdobne.No, je to kus od kusu rôzne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 07:26 Majo Re: Urtman
Urtman ja som nikdy neprikrmoval počas odchovu ancikou tie 2 tyždne mi samec vydrží v pohode a okrem chvostu mu nevidieť nič kym sa mi krpate nerozplávali tak potravu a všetko ostatne uplne ugnoruje a to ich mam vo zvlašť nadrži kde im nič nehrozí ale ako sa vraví 100 ludí 100 chutí u mna je to proste tak ked samec straži nepohne s nim ani vlak dokonca ani ked som sa ho snažil vytriasť z jaskyne sa ani nepohol priam naopak skrížil sa dnu a a branil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 00:39 JoKa Re: MiroslavAdam
Když jste tak chytrý pane Miroslav, nebo Adam, těžko říct, doporučím nenatropit šest gramatických (nepočítám diakritiku, jinak by jich bylo víc) chyb v jedné větě! Věřte mi, vypadá to blbě... ;-)

Edit: Add1 - Když už se rozhodnete jít do někoho, kdo ví, o čem mluví, promyslete, jestli víte, o čem mluvíte...
Add2 - když už "mluvíte", promyslete., jestli umíte "mluvit"...

PS.: já bych je taky zkusil sem tam nakrmit, oni to žrádlo mají docela rádi... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 00:29 JoKa Re: Lenka2887
Bylo to vyčerpávající celé přečíst, ale zvládl jsem to, nakonec....

Pokud nepřikrášluješ a nepřeháníš, tak je samec na ho*no. Vyřadit, nebo se smířit s tím, že mladé nebudou... (v rozumném počtu)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 00:05 - Re: MiroslavAdam
Oni si mladé i po rozplávaní ešte niekedy cestu k tatkovi radi nájdu a v ukryte hľadajú útočisko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 21:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Lenka2887
Lenka2887 napsal: Párek ancíků je ve společné nádrži s: 2x panceřník panda, neonky, 2x tetra ozdobná, 4x danio.

Dál jsem nečetla... stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 20:58 Muž TRULY [164] Re: MiroslavAdam
nebojsa neuhynu. Samec v pohode vydrzi hladom nezomrie ak by vol hladny vybehne na rychlo ale pochybujem nakolko je scholny kludne vydrzat. Male kym spotrebuju zltkovy vak tak prejde od vyliahnutia cca 7 dni takze ak sa bojis tak ich po 5-7den potom ako budu mat chvosty odlivis alebo to nechaj na prirodu. Hadam niesu vo volnej prirode odkazane na dokrmovanie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 19:51 MiroslavAdam Re: LiborSprysl
Bouzel nechce je pustit ven na noc jim hazim uz za tmy tabletku ale jak mi sviti stolni lapicka tak tam je takove pritmi ale jelikoz my na nich zalezi tak sem tam nakouknu ale samec je pres cely otvor a celou noc tam hlida ale sem tam do jeskyne spadne nejaka vlovka z krmiva ale vetsinou to samec vyhodi :-( ale necham to na prirode at si poradi ale moc moc diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2016 19:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: MiroslavAdam
Nebojte, oni si v noci vyjedou za potravou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 19:40 MiroslavAdam Re: LiborSprysl
Kdyz jste tak chytry pane libor tak vam to zopakuji jsou v jeskini se samcem a samec veskere jidlo vihazuje samozdrejme ze se je pokousim krmit OKURKA SALAT TABLETY a nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: MiroslavAdam
MiroslavAdam napsal: 3 tydy vazne ??? Nepojdou hlady asi ne ale odchovavam poprve tak se ptat. smich hop Správná otázka, zkuste je krmit... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:20 MiroslavAdam Re: Yirka
3 tydy vazne ??? Nepojdou hlady :-O :-O asi ne ale odchovavam poprve tak se ptat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2016 15:13 Muž Yirka [9118] Re: MiroslavAdam
Stoprocentně čekej. U mně to někdy trvalo i tři týdny . Nakonec - není na co spěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 14:45 MiroslavAdam – priliš starostivi otec
Ahoj mam vylihle antaky jsou uz 10 dni stary ale samec je nechce pustit z jeskynki co mam delat este pockat nebo samce nejak dostat ven at je pusti ??? Dik ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 14:11 Majo Re: Lenka2887
ahoj s týmto problem nemam ale čo som si všimol tak samec zvykne neoplodnené vajička zjesť aby tam neplesniveli to som si všimol pred asi 1 a pol tyždňom ked sa mi vytrela najmenšia samička cca 6 cm najprv ich tych vajičok bolo cca 40 ks no teraz ich je možno 30 (už takmer bez žĺtkoveho vaku) .. no aby som sa dostal k pointe kontroloval som ich asi tak 2 krat denne a občas som zbadal že niektoré ikry zbledli a do druheho dna už tam neboli ale tie ikry ktoré boli pekne žlté (oplodnené) tych sa ani nedotkol a branil ich ako sa len dalo ... tak že podla mna bud neboli oplodnené a ked aj vypadli už vyliahnute anciky z dutiny nemuseli byť zdravé tak ich samec pojedol totiž ako sa všade píše a aj čo som odsledoval samec sa o mlade stara a nepožiera zdravé jedince ... to je len môj skromný názor L213 a L181 už rozmnožujem asi 2 roky a nebol s tym neaky problem no pred asi mesiacom som začal aj s klasickým ancistrus sp. ale myslím že velký rozdiel tam neni ja som to tu už rozoberal pred nedávnom a radil sa čo a ako ale pride mi to cca na rovnako
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2016 12:51 - Re: Lenka2887
Založ si prezentáciu a bude sa nám jednoduchšie radiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 11:46 Lenka2887 – Nedaří se odchov ancistrusů
Chtěla bych se zde podělit o zkušenosti s odchovem ancistrusů a poprosit o radu jak odchovat snůšku vajíček. Párek ancáků mám od října 2015 a od té doby samička již 3x nakladla vajíčka do samcem připravené dutiny v kořeni. Vždy cca 15 vajíček. Samec pak poctivě ovívá, vše je v pořádku. Problém nastává 5.den, kdy se začínají vykulovat. Kořen je ve svilé poloze a docela hluboká dutina je tak cca 12 cm nade dnem. Teď popíšu ty 3 snůšky jak probíhaly protože z těch celkem cca 45 vajíček mám jen 3 již 3-měsíce staré ancíky, ostatní se nepodařilo uchovat. Párek ancíků je ve společné nádrži s: 2x panceřník panda, neonky, 2x tetra ozdobná, 4x danio.
1)Bohužel jsem v práci tak neznám přesný průběh, ale vypadá to, že jakmile se vykulí z vajček a dají do pohybu, vyplují ven z dutiny,spadnou na dno a někdo je sezobne anebo je samec požere,ale to se mi nezdá. Poprvé v dutině zůstaly jen 3 kmitající ocásky a zbytek nikde - přemístila jsem kořen do připraveného 15l akvária i se samcem, tomu bohužel 2 dny trvalo než malé našel v dutině ale i tak se již moc nestaral. Jen jsem kontrolovala jestli se kmitají, po 5 dnech strávili váček a dále rostli a dnes mají ty 3 měsíce a mají se čile k světu. To je zatím jediný úspěch.
2)Podruhé jsem chtěla zabránit možnému (asi) požrání, tak jsem kořen asi 3.den přemístila do již zmíněného 15l akvária i se samcem, ale ten chudák zas nevěděl kde je a k vajíčkům nešel a byl schovaný v rohu akvária. Vajíčka přes noc dostala povlak (plíseň?) tak hned ráno jsem celý kořen i se samcem stěhovala zpět do společného akvária, samec jak poznal, že je "doma", hupsnul zpět k vajíčkům. V den vykulování jsem z kořenu do připravené porodničky zavěšené v tom 15l akváriu, vytřepala 6 mrskajících se ocásků. Samce jsem k nim již nepřemisťovala. V porodničce proudila přes dírky vzduchovacím kamenem voda a malí plavali sem a tam a překulovali se na těch svých váčcích, vyměnila jsem část vody a odjela na víkend pryč. V neděli večer byli všichni mrtví, ačkoli se dobře vyvíjeli, což jsem nečekala. Myslím si, že se vyčerpali tím stálým poplavávaním, měli být asi přisátí v kořenu a trávit váček. Takže z této snůšky nebylo nic :-(
3)Potřetí: to probíhá vlastně nyní. Dostala jsem nápad přehradit společnou nádrž sítí, abych samce nemusela stěhovat a stresovat, aby prostě se svým kořenem "zůstal doma". 4.den od nakladení vajíček jsem nádrž v 1/3 předělila připravenou síťkou a skutečně 5.den (tj. včera) se začali vykulovat. Ještě musím zmínit, že v té oddělené části zůstala samice a jedno to 3-měsíční mládě, z důvodu, že jsem je nechtěla zbytečně nahánět a kvůli přisátí se dost špatně odlovují. Ovšem zas nastal problém! Celý průběh jsem nestihla celý ale: v kořenu i tak už byla jen asi polovina vajíček a zbytek nikde, samec byl u nich. Po necelých 5 min chyběly další, ze dva byli vypadlí na štěrkovém dnu, kde je problém je odebrat a nepoškodit. Začali se rychle ztrácet, proto jsem kořen rychle přemístila do připraveného 15l akvária. Zde vypadli na dno další 2. Přemístila jsem i samce, to se osvědčilo v prvém případě, kdy po dvou dnech ty 3 malé v kořeni párkrát navštěvoval. Situace je nyní asi taková, že 4 zůstali v kořeni, 2 jsou spadlí dna dně a další popaplává kolem kořene. Myslím, že situace není dobrá. Samec je opět stresován v cizím prostředí, tudíž může ty vypadlé požrat. Takže ze snůšky, která byla největší, možná ke 20 vajíčkům, mám asi 7 přemístěných s nejasnou budoucností. Až dorazím večer domů, tak případně napíšu, jak se to vyvíjí. Má otázka tak zní: proč se malí po vykulení nedrží pohromadě v dutině a netráví váček??? Musela jsem napsat tak rozsáhlý text, abych situace co nejlépe vystihla. Na závěr vás poprosím o radu, co je špatně a nedaří se ancíky po vykulení z vajíček odchovat. Předem vám moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 12:31 Muž Yirka [9118] Re: Majo
Ano, tak nějak. On je propustí když nazná, že se o sebe dokáží postarat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 10:30 Muž Majo [60] - SumciRe: Yirka
tak 3ja su vonku a behaju a ostatne nemaju ako lebo otvor je akurat na samcovu velkosť inak čo som pozeral tak už všetky dnu behaju ale necham ho tam este tak tyžden aspon kym nespotrebuju žltkový vak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 10:23 Muž Yirka [9118] Re: Majo
Po rozplavání, až se malí sami rozprchnou po nádržce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 10:15 Muž Majo [60] - SumciRe: Majo
Čo myslíte po kolkých dňoch by som mohol dať samca preč od poteru?? su v samostatnej nádrži cca 15L
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:06 Muž Majo [60] - SumciRe: Majo
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 12:56 Muž Majo [60] - Sumci – ancik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No a vytrela sa mi najmenšia samička čo ma neakých 6 cm ikier vela neni ale otecko sa o ne dobre stara už mi aj behaju po akvarku čo mu ušli s popod nosa :) ale je to chlapík neda si ich ani za svet :) ... ten na dreve je hrdý otec ma cca 15-16cm a priemer hlavy takmer 4cm :-D dneska som ho musel vyproštiť z jedneho s úkrytov lebo sa tam zasekol :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 14:38 Muž Majo [60] - Sumci – ancik
no 2 dni som im nič nedal a začal som ich kŕmiť vločkamy (48% proteínov) a červenými larvami alebo srdcom zmiešanými a zdá sami že im to začína chutiť ( rybie filety im neak nechutili len to ocucali a odplavali )... zeleninu im budem davať tak 2-3 krat do týždňa skusim ešte tablety či ich budu jesť ale už trochu pribrali tie samice ... davam im to 3 krat denne v malích davkach nech to spotrebuju hned popripade ak by im to nechutilo aspon nezakalím akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2016 20:29 Muž Legioix [574] Re: MiroslavAdam
Proti zaplísnění jiker používám občas eSha 2000. Je to asi nejšetrnější přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2016 20:08 - Re: MiroslavAdam
Ako píše Urtman.Potom sa ešte dosť často na ikry používa acriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2016 19:53 JoKa Re: MiroslavAdam
Preventin není pro krunýřovce ideální, spíš bych řekl naopak. Methyetylenová modř prokazatelně likviduje játra rybám, kteří jsou na něj citlivý. A zrovna krunýřovci jsou. Dlouhodobá koupel v něm je pro ně opravdu nebezpečná...

Edit: jako prevence proti zaplísnění jiker je dobrá esha 2000 a krunýřovci jí snášejí bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2016 18:42 R Muž romant [27981] Re: MiroslavAdam
Tak potom je preventin zbytečnej. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:41 MiroslavAdam Re: romant
Udrzovany je :-) a dekuju za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2016 18:37 R Muž romant [27981] Re: MiroslavAdam
Nejlepší prevence je dobře udržovaný akvárium a hlavně pravidelný výměny vody. V malé koncentraci to nebude problém ani pro jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:34 MiroslavAdam Re: romant
Moje rybky od te doby co ho pouzivam nebyly nemocne takze jako prevenci ale jikry mam poprve tak se ptam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:17 R Muž romant [27981] Re: MiroslavAdam
A proč ho používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 17:40 MiroslavAdam
Ahoj nevim jestli tady de vubec jeste o ancistruse ale chci se zeptat jesli pripravek PREVENTIN ktery pouzivam nejak neublizi jikram
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 15:50 Muž Majo [60] - Sumci
Ale no každý ma svoje skusenosti niekomu vyhovuje jedno a dalšiemu niečo uplne iné .. proste moji ancistrusi nechcu nič ine len blbu zeleninu no necham ich vyhladovať a dam im niečo mäsité a uvidí sa či si to rozmyslia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 14:20 Muž Majo [60] - SumciRe: Majo
Fotka k příspěvku tu je foto ... all su skovaný za drevom kedykolvek pridem nakuknem stale len tam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 14:10 Muž Majo [60] - SumciRe: zervan
nedaval som im od predvčera nič dnes večer im skusim dať este raz srdce no všimol som si že čo sa jedna úkrytov tak ich totalne ignoruju a čo je jeden s menších samcov tak včera večer bol peknučký a dnes rano ked som sa na nich pozrel tak ma plutvy na franforce pričom na 5 ryb je tam 11 úkrytov vratane dutiny v dreve zrejme ho musim odloviť a dať do inej chovňe samostatne ... a čo sa jedná tabliet tak mam tetra Placo Wafers, tetra TabiMin, sera VIFORMO TABS, sera Wels-Chips mrazene mam srdce patentky, artemie, dafnie ... uhorka a špenat im chutí najviac pre ne sa idu roztrhať ale ostatne ignor no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 12:52 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majo
Nejako zvlášť som sa odchovom nezaoberal, prakticky len "nechtiac" sa mi párik množil tak, že som ich musel nakoniec podarovať, lebo už som mal problém tie stovky odchovancov dostávať dostatočne rýchlo do obchodu, sa treli stále a bohato. Kŕmil som prakticky len tabletami Tetra Pleco Tablets (zdali sa mi najlepšie, ale šlo len o taký dojem, síce som aj ochutnával, ale nie som ryba :)), niekedy na spestrenie JBL Novo Pleco, zriedka len tak pre ďalšie spestrenie mrkvu, koliesko banánu, či uvarený list šalátu, ale to nemohlo hrať rolu. Tak neviem, či sú tie tablety naozaj tak kvalitné, ako sa chváli výrobca alebo to je v niečom inom. Napadá mi ešte skutočnosť, že tam mali bohato okrasných koreňov na ohlodávanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2016 09:29 Muž Plecos [322] Re: Majo
Co se týká tablet, je třeba ryby navykat. První je dobré i trochu rozlámat na menší kousky. Nějakou dobu to trvá..
Z umělého krmím sumce tetradiscusem a Hikari sinking carnivore (pro velké pak massivore). To je můj zajetý postup. Mám pocit, že po tomto se ryby zaplňují mnohem lépe, než po mraženém. No a pak mám nějaké tablety - zelené uprostřed, žluté okolo, průměr tak dva centimetry. Teď jsem zapomněl výrobce, ale není to Hikari - ty jejich celé zeléné mým rybám taky moc nejely... Každopádně ty dvoubarevné tablety mi ryby berou celkem dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 22:00 - Re: LiborSprysl
Myslím,že vaaclav je rozumný dosť na to aby to nespotrebované na druhý deň vybral von. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 20:43 Muž Majo [60] - SumciRe: LiborSprysl
ja ked tak kupim neake filety alebo niečo take alebo skusim este zabehnuť do chovproduktu a pozriem este niečo ine čo som neskúsil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 20:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Dávám jim mraženou rybu.
Nevím jestli je úplně ideální cpát do akvária odpadky, pokud těch ancistrusů není fakt velké hejno, aby se biozbytky nerozkládaly v nádrži 14 dní... to by mohl být také docela slušný humáč se snůškou chorob... ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=451