Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2008 18:53 Muž TomášB [12]
proč ne, běloh muže mít dítě také s černochem i když je to pak mix u malého barev, stejně tak u krunýřovců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 18:51 tom05 – Ancistrus-Množení
Může se ancistrus samec hnědý vytřít se samičkou gold je to opravdu neobvyklá otázka ale potřebuji odpověď. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 22:32 jirkaa – Re: Mladý akvarista
mě se na přelovení zase osvětčilo štamprle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 17:10 ondra08
vem si mensi akvarko a dej tam tu vodu z toho akva kde jsou ted.a pak jich mužeš opartrně přelovit doporučuji na přelovení skleněný zvon.teplotu stačí udržet na 24-25°C a menši molitanový filtřík nebo vzduchovací kamínek doporučuji ale filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 16:22 jirkaa – Re: Renata
rozplavané považuju ryby až když mají strávený váček.přelovit je opatrně můžeš ale nejlepší použít(aspoń namíchat)stejnou vodu.samec už není potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 14:07 Renata – ancistrus
Ahoj, potřebuji poradit, vytřeli se mi ancistrusi a jsou už rozplavaní, ale ještě mají žloutkový váček. Můžu je už odlovit ze společenského akva? A musím i se samcem? Zdá se mi totiž že je jich tam čím dál míň. Dík za radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 14:46 EvaG – Re: EvaG
Ahoj dneska se mi vylíhlo 1 miminko antíka potlesk ..ostatní umřeli v jikrách nedostali se přes tu skořápku..:-( a dočetla jsem se na webu, že se mají ze začátku krmit špenátem.. a tak jsem se chtěla zeptat jestli už ho mám namočit teďka, aby změkl nebo jestli to stačí až se rozplave dík moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 13:30 redmaus
Tak to je škoda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 11:41 Muž matrix069 [79] – Re: redmaus
Tak to Ti myslím nikdo neodpoví. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 21:55 redmaus
Jaké krmení použít pro nejrychlejší zaplnění samic jikrami. Děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 14:04 EvaG – Re: matrix069
Moc děkuju..přendala jsem je vedle do akva, topím a řádně vzduchuju hned vedle hroznu..s tím vývojem jiker jsi měl pravdu ty bílé tečky na jikrách do rána zmizely..a nejsou zaplísněné u jiker parmiček pokud nebyly oplodněné tak do byly plesnivé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 11:46 oldkiwinka – Re: EvaG
Jestli se to teď pokazilo, tak bych to nechala být. Můžeš mu to tam zkusit vrátit... Jinak při dobré stravě se ti během 1-1,5 měsíců vytřou znovu, takže to nemá cenu moc řešit;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 10:59 Muž matrix069 [79] – Re: EvaG
Neboj to plíseň určitě není-je to vývoj iker. Jestli Ti jikry uź samec nestráží,(píšeš že druhý samec ho utrhnul) tak jikry bych odporoučel přendat do jiné nádoby(nebo aspoň zabezpečil aby se kním nedostaly ryby včetne ancistrusú) jinak je ostatní ancistrusy sežerou. A neboj,když je dobrá voda,samce na vývin a vykulení není třeba. Jen zabezpečit vzduchování-i po rozplavání. Jednou jsem takto utržené jikry,které začli ožírat ancistrusové,jen přendal to externího biofiltru a oni se stejne vylíhli a všechny ok. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 18:43 jirkaa – Re: EvaG
ještě vydrž,párkrát jsem si myslel že jsou už špatné a pak se z nich vše vylíhlo.může to být plíseň a nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 15:49 EvaG – Re: oldkiwinka
Fotka k příspěvku Ještě nastal další problém..další samec mi hrozen utrhnul..ta´tka asi špatně hlídal..a v jikrách jsou viditelné bílé tečky ale plíseň to není..mám je vrátit nazpátek do domku..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 14:03 oldkiwinka – Re: EvaG
Samec bude hlídat jikry a následně plůdek do jeho rozplavání. Zvlášť je přelov až po vylíhnutí, jelikož samec zabraňuje zaplísnění jiker tím, že jikry ovívá ploutvičkami a tím k nim dodává čerstvou okysličenou vodu. Pak počkej 5-7 dní, než stráví žloutkový váček, aby mohli začít přijímat potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 11:37 EvaG – Antíci - jikry a co teď
Ahoj lidičky mám prosbu. Dneska jsem při čištění vody objevila v "domku" jikry antíka a chtěla bych je skusit odchovat ale nevím jak na to..vůbec netuším jak tam jsou jikry dlouho ale vidím to tak na 2 dny podle toho že tam byl "táta" zalezlí. Mám je dát i s tátou do malýho akva a dát tak kamínky na dno nebo jenom čistý dno. a jakou teplotu? Díky moc za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 07:02 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: jirkaa
vim že ancici nejsou blbý:-) krmim anciky převážně živou potravou(dafnie,koretra) a když jsem linej jet na rybnik,tak mraženky+granule(SAK) a myslim že rostou zcela normálně a vitalitu maji stejnou.jinak nejlepši pro ryby je žrát zase ryby... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 20:11 jirkaa – Re: mch.sokolov
jak by to lovil?úplně normálně.on není blbej.artémka navíc dřív nebo pozděj skončí na dně.a že se nedoplatíš?když je rozjedeš na artémce tak se nedá srovnávat velikost ani vitalita ryb.myslím tak 2-3 týdny.a čím dřív vychováš rybu tím dřív prodáš(pro změnu ušetříš energie)tolik můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 19:21 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Malapa
a to nemluvě,jak by to anciček lovil :-O smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 19:19 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jirkaa
Ne, to bych se nedoplatil. Přijde mi to i zbytečně komplikovaný, ancistrusi jsou po rozplavání už dost velcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 19:16 jirkaa – Re: Malapa
vyzkoušel jsi někdy živou artémku?ale souhlas,dá se i na sušeným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 19:07 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Pepa
Nejlepší je krmit sušeným krmením. Velkochovatelé krmí směsí špenátu a hovězího srdce, je to levně, ryby rychle rostou. Každopádně to chce každodenní, nebo ob den výměnu 100% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 18:57 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Pepa
Atlas ryb tam to je trochu uvedeno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 18:56 Pepa
čím mám nejlépe krmit male ancistrusi po vikulení

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 22:30 jirka4
Chtěl bych se zeptat za jak dlouho se samice opět zaplní jikrama po tření ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2008 14:06 Otta
Když je tam táta a některá jikra zaplísní/to je to cosi chlupatého/tak ji vazobne,to dělá většina ryb.Je lépe dát jikry bokem až třeba třetí den nebo těsně před vykulenim,to je poznat podle toho že mrně je v jikře dobře znatelné.Ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 13:00 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak jsem koupil páreček ancistrusů snad se mi podaří odchovat mladé :) snad se mi nepobijí s anténovcem barevným. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 09:34 jirka4
Tak děkuji za odpovědi, ale už je to jedno všechny mláďata pošla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 20:50 jirka4
Dobrý den, asi před 3 dny se mi vylíhli ancistrusi . Ale postupně mi jeden za druhým zdechli . Je možné, že to bylo tím že mi u filtru neustále vypadává ten nástavec pro to vzduchování ??? Všiml sem sim že mi vždycky jeden při tom pošel ! Ale filtr přitom normálně proudí .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 00:03 joefinde – Re: allysh
To je možné, fakt nevím. Ale přítomnost samečka asi neublíží. Příště ho tam raději nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 22:02 Žena allysh [3]
je možný že byla nějaká jikra neoplodněná, zkazila se a plíseň přenesla na ostatní jikry, třeba to absencí samce vůbec nebylo...ale naštve to, to je jasný.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 21:12 jirka4
Jo děkuji moc už se vykulily v porodničce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 20:20 Muž matrix069 [79]
mne sa stalo to isté,prehodil som ich do inej nádrže a v pohode sa vykluli. Aj bez samca. žiadna plieseň,nič. Ak ich tam necháš,ostatný obyvatelia akva ich požerú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:16 jirka4
Ony byly slepeně ale byly na zemi a samec je potom vyhodil ze skrýše . Myslíte, že budou při líhnití potřebovat nějakou pomoc ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 10:01 joefinde – Re: joefinde
filtr jsme namířili, ne nemířili .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 09:59 joefinde – 657
Tak jsme daly jikry do líhně (takový umělohmotný rám potažený záclonou a ponořený do akvária)a protože jsme nemohli chytit "tatínka" ancitruse a někdo tu psal, že to může být i bez něho. Nemířili na to filtr, aby se tam pohybovala voda a šel tam i vzduch, ale stejně se jikry zkazily. Obalili se čímsi chlupatým a začali plavat a kalit voda, takže "tatínek ancitrus" tam raději měl být asi. :-O sad sad No hodně zdaru ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 22:03 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jirka4
Můžeš, ale je to divné, že nezůstaly slepené v hroznu uvnitř dutiny kde se vytřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:45 jirka4
Dobrý den, můj samec všechny jikry rozházel po celem akva . Myslíte, že je můžu odchovat bez něho ???? Mám je v odchovně už tři dny .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 06:27 Muž Snofrev [54] – Re: kolcun2
jste si opravdu jist, že je vám 30 let, jak máte ve svém profilu?
mně přijde, že vám jsou tak 3, ty vaše otázky jsou úžasné, co takhle najít si alespoň správné téma a psát to tam kde se o těch rybách mluví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 22:48 Tereza
je dobrý nápad nechat rozplavaný prťata v akváriu, kde jsou i molly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 21:53 Woolin – Re: Nobody
Ujasnit pojmy si nepotřebuji. V době kdy se potěr rozplavává, tak v té době také využívá žloutkového váčku. Má věta byla tedy psána zcela zřetelně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 21:31 Muž Malapa [494] - Afrika
Na ancistrusi jsem odborník, apropos, nemá někdo zájem o pár desítek malých ancistrusů za pár korun?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:47 Otta
Rybky se vytírají do jeskyněk, kde samička lepí jikry na podklad. Potěr se vykulí za 3-5 dní, za další 4 dny stráví žloutkový váček. Pro odchov bohatě stačí sušené krmení a řasy. Růst zrychlí salátové listy - zakrátko se pokryjí řasou a změknou. Později můžeme přidávat různou sušenou potravu, spařený mražený špenát a sekané nitěnky. Samec chrání potěr až do rozplavání a potom si už mladých nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:43 Muž Snofrev [54] – Re: veronika
3-5 dní, dle teploty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:37 Nobody
Woolin napsal: tak pokud byly spatřeny čerstvě nakladené jikry před 10 dny, pak se bude nyní patrně potěr="miminka" rozplavát(trávit žloutkový váček), pokud je samec nesežral. Což se většinou nestává...

Malapa odpověděl úplně přesně.

Ujasněte si pojmy!Když se potěr vykulí-tráví žloutkový váček-až ho stráví,tak se rozplave a začne přijímat potravu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:31 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: veronika
Pátý den se potěk kulí, devátý rozplavává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:25 Woolin
tak pokud byly spatřeny čerstvě nakladené jikry před 10 dny, pak se bude nyní patrně potěr="miminka" rozplavát(trávit žloutkový váček), pokud je samec nesežral. Což se většinou nestává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 19:41 veronika
Zdavím, jak dlouho trvá, než se vykulí malí sumečci krunýřovci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 19:39 veronika
Pomoc, mám v akvárku snůšku jiker krunýřovce, taťka hlídá, ale nevím kdy mohu čekat miminka. Jikry tam jsou asi 10dní. Bude z toho vůbec něco? tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=3751