Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 09:58 radim Re: WARENKOREN
ancistrus určitě ne...normálně mi to připadá, že ti tam spadl..někdo hodil kokon s vajcama od pavouka coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 09:43 Muž WARENKOREN [51]
Fotka k příspěvku Dobrý den
jedná so o výtěr do listů nebo co to vlastně je? Dle osazenstva mě nic jiného nenapadá, ale na výtěr se mi zdají vajíčka malá navíc potažená jakousi blánou. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 14:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ancistrus
Ancistrus napsal: A jak je tam přendaváš? dáš tam jikry na třeba kameni?

Ani si snad nepřejte vidět, jak to dělají množiči, kteří točí jikry ancíků stejně jako tlamovce ve sklenkách... coze hrozny jiker je třeba "natrhat", aby ke všem jikrám mohla voda... ;-) ale teda musí se to trochu umět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 08:58 - Re: Ancistrus
Mám na ne takú fintu.Podoberiem kreditkou a prenesiem na nej.Ako píše radim trocha mimo vodu zvládajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 22:32 radim Re: Ancistrus
Dáš tam jen jikry bez dalších zbytečností...jdou předělat rukou, fajkou, sítkem...co máš po ruce. Chvíli zvládnou i mimo vodu při přendávání.
Jen si pamatuj, že na vše živé šaháš mokrou rukou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:40 Ancistrus
A jak je tam přendaváš? dáš tam jikry na třeba kameni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:32 - Re: ancistrus
Rovno po oplodnení,kľudne i bez samca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:10 ancistrus
tak to je super, a muzubse jeste zeptat kdy je tam davas?(jestli uz jsou vykulene) a i s tatou? dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 17:55 - Re: ancistrus
Presne takú používam a ikrám to nevadí Annabell. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 16:11 ancistrus – mladí
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s přesouváním jiker ancistrusů do porodničky? Popř vadila by tahle? Nebo s jakou máte zkušenost? Děkuju
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 20:45 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: jikry?
Mne sa tie bešrie množia aj ked uz nechcem, kediai som ich aj pri velkej snahe nemohol odcchovať a teraz som rád, že ich riedia skaaláre, lebo neviem, čo by som s tolkymi malými prísavníkmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:31 jikry? Re: Annabell
Tak děkuju moc, uvidim, co z toho bude ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:15 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: jikry?
Ja myslím ze to nemoc neni bud je jen prežrana nebo jikry vázne ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:13 jikry? Re: Annabell
jojo, mám a asi před měsícem a půl jsem jikry našla, bohužel přežil jen jeden mrňous. Ancíkům je asi teprve 9 měsíců, takže to byl první odchov. Jinak jsou oba čilí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:08 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: jikry?
Mas v akva samecka?mozna je nažrana nebo ma vázne jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:04 jikry? – Jikry?
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat jestli tahle samička anistruse může mít v břiše jikry? Nerada bych zanedbala nějakou nemoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 17:15 JoKa – Super red
Ahoj, už tak před třemi dny mi zmizel samec super redíka a jedna samička je viditelně pohublá... Tak snad z toho něco bude...
Jenom ho kluka nemůžu najít, zašil se dokonale...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Urtman
je možné tyto varianty (jak barvy, tak ploutve) získat ze všech takto kdysi "sprsklých" druhů?
Řekl bych, že jak barevné tak závojové mutace jdou získat u každého druhu, nejen u ancíků. Když máš čas a trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:14 JoKa Re: PaDa
A když už jsme to nakousli:
Ancistrus sp. je komplexní označení pro několik bývalých druhů, které křížením dnes už od sebe nikdo nerozezná, proto označení sp. (species jestli se nepletu).
A má otázka zní, je sice trošku odbornější, ale snad se někdo najde, kdo odpoví: je možné tyto varianty (jak barvy, tak ploutve) získat ze všech takto kdysi "sprsklých" druhů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:09 JoKa Re: PaDa
Jasně, máš recht. V tomto jsem laik a vyjádřil jsem se laicky, jsou to jenom jejich formy... Můj názor a co jsem tím chtěl říct, z toho vidno byl...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Urtman
Mě osobně (ale je to jen můj názor) křížení vadí, ale to je věc každého. Svým způsobem si tím degeneruješ rod
Gold i Long fin jsou jen jiné formy ancistrus sp., takže rod si nezdegeneruješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:58 Muž Ic3man [0] Re: Urtman
Ne rozhodně to plánuji do mé 120 smich Každopádně děkuji za rady ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:33 JoKa Re: Ic3man
No je a není na závadu. Mě osobně (ale je to jen můj názor) křížení vadí, ale to je věc každého. Svým způsobem si tím degeneruješ rod (opět můj názor, nejsem Mendel).
Přidávání dalších ke stávajícím bude v tomto případě bez problému, jak píše Savan. Ale ne že jich "nacpeš" 8 do 60l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:16 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Ic3man
Nerieš to,utvoria si nejaku hierarchiu a bude klid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:13 Muž Ic3man [0] Re: Urtman
Takže to není na "závadu" :) Ale mám trochu obavu z toho,že když přikoupím nové budou nedospělí a budou dostávat co proto od mých stávajících ... Nebo to nemám řešit ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:08 JoKa Re: Ic3man
Budou se párovat podle toho jak sami uznají za vhodné. Barvu a ploutve neřeší... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:59 Muž Ic3man [0]
Ahoj, chtěl jsem se zeptat mám pár ancíků ( zatím bez odchovu) staří cca 12měs. Jelikož je to má oblíbená rybka rád bych do budoucna dokoupil var. Gold popř Long fin.Nebudou se párovat např. SPxGOLD atd.
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 12:54 - Re: uniorn
Samička sa ukazuje smich Baby sa vždy chcú páčiť a vedia zaujať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 08:13 Žena uniorn [21] - Rostliny
Můj samec, od té doby, co dostal keramický přístřešek, tak se drží jen tam, nikde po akvárku neplave, vidím ho pouze, pokud vhodím do akva tabletku, narozdíl od samičky, která pořád někde rejdí... Někdy je tam sám - jindy hlídá - to se před tím odehrává bujaré nahánění samičky.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 07:09 Muž Yirka [9126] Re: SlavekB
Vlákno je opravdu dlouhé, ale skrývá i odpověď přesně na tvou otázku. Myslí, že jsem před časem i já dával k dobru své zkušenosti. Někdy mu to u mě trvalo i tři týdny než se ukázal s mladými, respektive než se tito začali objevovat mimo skrýš. Oni se totiž vykulí, pak začnou trávit žloutkové váčky a pak klidně ještě pěkných pár dni ohledávají skrýš vevnitř.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2013 20:50 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: SlavekB
Samica iba nakladie ikry a potom ju samec vyženie a stráži sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:39 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: prasan
v akvarku je i samička.. v kořenu ne... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:13 - Re: SlavekB
Tak to bude najskôr čo nevidieť potomstvo.Ak je tam i samička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:11 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: prasan
soka nemá a má už rok a půl a celou dobu byl po celým akvarku. V tom kořenu předtím nikdy nebyl zašitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:09 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: savan
mam stabilních 24, občas to stahnu na chvíli na 22
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:09 - Re: SlavekB
Niekedy ani mladé nie sú a proste nechce aby mu perfektné miesto zabral sok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:07 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: SlavekB
Klud,on vyleze a asi aj s mladými,niekedy to trvá dlhšie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:21 R Muž romant [27987] Re: SlavekB
Dej mu čas, ono je taky o teplotě a jestli máš třeba trošku nižší teplotu, tak se časy obecně uváděný budou protahovat, však ono se ukáže co tam kutí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:16 Muž SlavekB [168] - Živorodky – schovaný ancík
ahoj,
mám ancíka schovaného v kořenu. Myslel jsem, že hlídá mladé, ale už je schovaný asi 14 dní. Co jsem se dočetl, tak rozplavat potěr by se měl do deseti dní. Nemůže to jeho schovávání znamenat něco jiného? Třeba nějaký zdravotní problém? Jen občas na chvíli vyleze, ale hned zas se hrne zpět do kořenu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.10.2013 09:37 Muž kacercz [36] – L181 - foto
Fotka k příspěvku Tak tady je ta fotka, napocital jsem jich 27 a to je urcite jeste nejaky v akva

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 07:46 jurca
Zdravím,

poslední týden jsem pozoroval, že ancíci něco kujou ve hradu. Byli tam zazelzly oba a moc se jim ven nechtelo. Dostal jsem podozreni, že tam budou mit prcky. Dva dny zpet jsem si vsiml, ze samicka je jakoby hrozne zpomalena a lina. Byla ale krasne vybarvena a neprislo mi, ze by mela v brzke dobe umrit.
Bohuzel vcera jsem ji nasel lezet mrtvou na dne. Cistil jsem filtr a v nem nasel jednoho mrtveho prcka ancika. Samec se porad drzi v hradu, takze tam asi porad hlida.

Proto se ptam. Nemohl ji samec nejak ublizit nebo co mohlo byt pricinou jeji smrti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:29 Muž kacercz [36] Re: prasan
:-D .. aha no jo .. zitra se polepsim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 15:19 - Re: kacercz
Foto nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 12:06 Muž kacercz [36] Re: prasan
Tak odloveno asi 25 kousku +/- nejak jsem to nestihl pocitat ;) mam je v asi stejne sitovce jako ty a uz jsem meril doma misto pod akva a tam byse mi melo vlezt cca 30 litru. Bohuzel ponekud nestandartni rozmer, takze necham slepit. No a doufam, ze se mi podari odchovat co nejvice, protoze jsou fakt pekny. Jinak odloveno pomoci fajfky a male sitky. Nastesti mam vzadu 3D pozadi s takovou krasnou ploskou, kam radi lezou. Fajfka za prdel a malou sitkou tam opatrne nahnat. Malicko wopruz, ale jde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 17:56 Žena uniorn [21] - Rostliny – odlovení
Mě se osvědčila tabletka v dlouhé (položené) sklenici, do toho mi kupodivu jiné ryby nevlezou, když začnou dva tři ancíci hodovat, pomalu strčím ruku do akva a opravdu pomaloučku jim zabedním přístup ven.. aby si toho ani nevšimly.. a pak nad hladinu... - i tak mám pár přechytralých ancíků, co mi na to přišly a nechytím je ani zaboha. U mně teda vyrůstají ve třístovce - ti co přežijí musí být opravdoví mistři úniku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2013 17:25 - Re: kacercz
Fotka k příspěvku Račej ich nechaj v tej sieťovke a 200L akva. ano
Foto u mňa v 25L vedre.(10L je už trocha nestabilné)
V sieťovke sú preto aby ich pri kŕmení neotravovali toľko dospelé. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 14:41 Muž kacercz [36] Re: kacercz
Tak odloveno asi 10 kousku, jeste nejaci jsou v akva, ale snad se je podari taky odlovit.

Ted dotaz na zkusene. Nikdy jsem nic neodchovaval ve zvlastnim akva, staci cca 10ti prckum 10 litrove akva a maly bublifuk? Doted jsem to nechval na matce prirode, co prezilo, prezilo. Krmeni salatem, okurkou a spirulinovou tabletou. Ted jsou v sitove porodnicce ve 200ce.

Dikes za rady.

Kacer

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:42 Muž Yirka [9126] Re: kacercz
Ne rovinu. Jestli se jedná o 50 prcků 1-2cm ve 200 litrech tak je to takřka bez šance. A fajfkou? Těžko - přisají se a zajedou mezi substrát.Snad jen takto, ale ani to není na 100%. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 16:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kacercz
Z pasticky to preberes fajfkou rozhodne pohodlneji, nez kdyz budes lovit po celem akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 15:49 Muž kacercz [36] – odloveni malych ze spolecenske nadrze
Zdravim,

nejaky konstruktivni napad jak spolehlive odlovit male anciky ze spolecenkseho akva? 200litru pomerne hezky zarostlych ;)

Sitovou odchovnicku (pod uroven hladiny) a do ni dat nejake lakadlo? Ale to mi tam naleze polovina akva, "tupe" endlerky, vsetecni otici, zveda neonka a o krevetach nemluve ;)))

nebo proste trpelive odlovovat co se uvidi?

PS: akva je v kanclu, takze nocni lov je malicko off

Kacer

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-rozmnozovani-odchov?od=1301