Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:26 Žena ustavprochore [567] – Re: gaume
U mě dobrý! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 08:09 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: ustavprochore
co treba 16.3.? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:04 Muž radovanovo [9] – zoo bráník
Já chci taky! :-) Asi budu muset vyrazit do Bráníka...uff.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:17 Žena sivon [1694] - Plži – Re: ustavprochore
Já jsem se ještě rozdělila se sousedkou, byla moc ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:14 Žena sivon [1694] - Plži – Re: radovanovo
Fotka k příspěvku Šnečky, co jiného? hop pro sebe, pro Dášu, pro Lucku. Neuvěřitelný výběr, fantastický přístup a to obrovské akváruim přes celou stěnu se bomba.
Koupila jsem:
Lucce :
Brotia pagodula
Clithon corona (Zubovec ostrý)
Sobě:
Paludomus sp. II
Septaria porcellana - nádhera, je placatý jako přílipky
Viviparus viviparus ( Bahenka pruhovaná) - taky jednu pro Dášu

Příště možná ještě přibyde Taia naticoides a ty plže, co žerou rostlinky (Marisa, Tylomelanie, atd.) jsem tam bohužel musela nechat.

Také mají na krámě PMDD, všechny vodičky od Rataje, atd..
Jaké mají ryby - to na mně nikdo nemůže chtít, byli jsme tam jenom hodinu
smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:08 Žena ustavprochore [567]
Až si budu chtít příště ze srazu tahat domů zas nějakou zeleninu, připomeňte mi někdo, že ta 120 fakt není nafukovací! stydim

Mimochodem, kdy bude to "příště"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:47 Muž radovanovo [9] – Re: sivon
Zoo Bráník...no, zrovna dneska jsem studoval jejich stránky...Zoo Bráník vede Danila odsud (a taky Zikyc?), snad už absolventka veteriny a velká akvaristka...takže, jak píší, všichni živočichové by měli být zdraví a prošlí karanténou....Což je perfektní přístup. Hned mě to taky nakoplo a určitě se tam stavím....Taky pochopitelně nabízejí určitě nějaký "špeky", co se týče ryb...a možná i rostlin (?)...a taky šneků!!! palec
Co sis tam koupila?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:16 Žena sivon [1694] - Plži
Lidičky, byli jsme v ZOO Bráník a jsem z toho úplně vedle potlesk . Malé. ale super. Až budete mít někdo cestu do Prahy, stavte se tam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 14:56 Muž mahy [0] - Cichlidy – Re: radovanovo
Nj už jsem nebyl dlouho,vždycky mi vyšla na sraz odpolední :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 13:49 Muž radovanovo [9] – Re: mahy
Příště až pojedeš na sraz musíš napsat soupis ryb, krevetek a šneků, které máš a uvidíš, jaký uděláš kšefty!!! O ty parmičky jsme se na srazu skoro poprali! :-D Proto jsem si musel dneska aspoň 4 kusy koupit! hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 13:37 Muž mahy [0] - Cichlidy – Re: radovanovo
Tý jo,žes něco neřekl,těch parmiček tu mám plný akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 12:16 Muž equium [0]
Hanko, budeš chtít ty xify hned nebo Ti to bude stačit na dalším srazu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 12:00 Muž radovanovo [9] – Re: ustavprochore
Ahoj, nafotím...ale teď dobíjím baterie....klasika, když jsem začal fotit, odešly baterie :-)
Vypadá to, že v kryptokorynách není úplně jasno....trošinku podobně vypadá i C. spiralis, ale podle toho kdo a kde to publikuje....podle popisu by však měla být jiná a vhodná jen do paludárií.
Kouknul jsem do chytré knihy Rataj : Akvaristika začíná u rostlin....a ten píše, že Cryptocoryne retrospiralis je terestrický druh (suchozemský) a že "rostliny se vzplývavými , kadeřavými listy nabízené pod tímto jménem jsou obvykle C. tonkinensis."

A k popisu Cryptocoryne tonkinensis - kryptokoryna tonkinská (musím říct, že popis sedí jako .....na hrnec :-)
"Vyskytuje se ve Vietnamu a bývá omylem označována jako C. retrospiralis. Más svazčité, mohutné kořeny a vytváří až 10 či 20 listů dlouhých 20-40 cm. Jejich čepele jsou páskovité s rovnoběžnými okraji. U emerzních rostlin jsou olivově zelené, 15-20 cm dlouhé a jen 0,4-0,6 cm široké, u submerzních jsou čepele červenohnědé, 20-40 cm dlouhé a 0,5-1,5 cm široké, na okrajích puchýřkaté, takže okraje listů jsou nápadně zkadeřené.......(přeskakuji popis květu) ....C. tonkinensis je přizpůsobena především ponořeným životním formám. Emerzně se dá pěstovat jen při 100% vlhkosti vzduchu a vytváří jen zakrslé formy. Liší se od C. retrospiralis puchýřkatými a kadeřavými čepeli listů a jednobarevným čepelem květenství. V přírodě roste výhradně na vápenci - snáší proto velmi dobře tvrdou vodu a pěstujeme ji za podobných podmínek jako C. balansae. Je velmi vhodná pro nádrže s umělým osvětlením."
Délka listů docela sedí, červenohnědý nádech taky, puchýřkatý a kadeřavý okraj taky....Jsem pro Cryptokoryne tonkinensis! :-) (tady v atlasu rostlin ale vypadá jinak:-)
Dne jsem si koupil 2 páry parmiček duhových...takže už je mám taky! 1 ks za 12 Kč... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 11:11 Žena ustavprochore [567] – Re: lucius
Náhodou Peťa byl fajn, ta hláška, že se z Vaškovy pizzy nadlábnul tak, jako ještě nikdy, byla výborná! smich

Radovan: Asi nejjednodušší bude, když jí vyfotíš (já teď nemám čím) a položíš dotaz do "Identifikace rostliny". Já trochu pátrala v Kasselmannové a jsem z toho zmatená ještě víc. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 20:11 Žena sivon [1694] - Plži – Re: radovanovo
Také jsem si původně myslela (dle obrázku v knize Akvarijní rostliny Barry James), že se jedná o C. retrospiralis, ale ta by měla mít maximálně 30 cm a o něco širší listy. Ta naše má až 1 m. Spíš to bude nějaká mutace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:42 Muž Spooky1 [0] – Re: gaume
njn... soutěžím o titul: "Jsem furt v pr**li" :-( Samotného už mě to štve celkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:51 Muž radovanovo [9] – kryptokoryna
Myslím, že se jedná o kryptokorynu šroubovitou :
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_retrospiralis
Bohužel tam nejsou obrázky ani kloudný popis, ale vypadá to na ni...
Zkuste i googlovat, tady je jeden odkaz, kde je přesně ta kryptoška :
www.elacuarista.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:37 Muž radovanovo [9]
Děti jsou radost na celý život! :-)
Je to hrůza, ale nevyšel mě zatím čas něco s kytkama udělat, takže čekají v lavoru před akvárkem....ale dnes odpoledne si na to vyhrazuju čas! Ke kryptokoryně balansae musím dodat, že tu co jsem koupil na burze v Třeboni před rokem přesně odpovídá té, co poslala Dáša : www.aquaticplantcentral.com/…. Tzn.že má rovný a nezvlněný kraj listu, pak má "puchýřky" směrem k řapíku. Takže ta kryptoška od Dáši by měla být fakt nějaká jiná, protože má totálně zvlněný list. Že by to byla odrůda...musím mrknout do atlasu, pak napíšu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:32 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Spooky1
no nas to uz ani moc neprekvapilo, ze jsi neprisel, holt virtualni akvarista :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 09:16 Muž sportsmen [62] – Re: lucius
Nojo děcka to je radost ... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 08:04 Žena lucius [1] - Asie
Dostala jsem se na net až teď, takže chci všem moc poděkovat za suprový večer a výborné přijetí. Děkuju moc všem za zeleň do akvárka a za pomoc. Jsem ráda, že jsem se setkala se stejně naladěnými lidmi, určitě se těším na další setkání a snad už také budu moct přinést nějaké rostlinky do placu :-)
PS: Díky také všem, že jste pěkně přijali i Peťu, i když je to pěkný "otrava" a nevydrží chvíli v klidu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 23:35 Žena ustavprochore [567] – Re: sivon
Těžko říct, já z téhle fotky nic moc nepoznám. Třeba tohle www.aquaticplantcentral.com/… ale vypadá trochu jinak, než to, co jsem přinesla. Většina fotek na netu má skoro rovné okraje listů, to, co mám v akvišku já, teda ne. Ale je to jedno, hlavně že dělá radost. Jen mě to zajímá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 23:07 Žena sivon [1694] - Plži – Re: ustavprochore
Tak jsem se taky pokukovala a myslím, že ji přece jenom máme určenou správně. www.plantgeek.net/… . Alespoň nic podobnějšího nikde není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:52 Muž Spooky1 [0]
A já jel s tátou koukat na auto, který nakonec ani nebylo... :( Do kolika jste seděli? Přijel jsem dom po sedmej a porad resil jestli má ještě cenu za vámi jet (pul hodinky) jenže jsem neměl telefon na nikoho abych zjistil stav a zda to má cenu. Nakonec jsem koukám ohromně prohloupil... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:18 Muž equium [0]
Byl to báječný večer, a doufám v brzké shledání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 18:13 Muž radovanovo [9] – Re: ustavprochore
Ještě ne...celý den jsem neměl čas, teď kytky máčím v hypermanganu...a za chvíli půjdu na to! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:53 Žena ustavprochore [567]
Jinak taktéž děkuji všem za vydařený večer a dárcům rostlinek a rybiček zvlášť! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:51 Žena ustavprochore [567] – Re: radovanovo
Obávám se, že personál byl dost mimo i bez nás. :-D

Co tu kryptokorynu, určil jsi jí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:34 Muž radovanovo [9] – včera
Ahoj všem! Moc děkuju všem, kteří dorazili!!! Bylo to víc než SUPER!!!! palec Malé shrnutí pro ty, kteří nedorazili : Bylo nás celkem 11! Přišli 2 (resp. 3) noví členové : sportsmen a lucius (s nadějným mladým akvaristou Peťou).
Proběhla mega hospodská akva burza - spousta kytek na výměnu (o některé se málem strhla bitka, o jiné ne, ale nakonec jsme nevyhodili ani lísteček ani nejmenšího šnečka!) a taky dost ryb! O všemožných akvaristických tématech ani nemluvě! Byl jsem tak nadšný, že jsem kvůli tomu nemohl včera večer ani usnout a ráno dospat... :) A Dáše děkuju za zapůjčení zářivky!
Ti chlapíci od vedlejšího stolu z nás byli ÚPLNĚ!!!! mimo! :-D A personál taky!!! ano Neustálé kolování skleniček, pytlíků, kyblíčků a nakonec ten 15 litrový kýbl kytek přímo na stole...Myslím, že jsme bavili celou hospodu!
Už by si tam taky mohli pořídit akvárko, co? Sportsman by zvládl údržbu a možná bychom mu i asistovali:-), ale má to trochu z ruky...
Takže : DÍKY VŠEM!!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 15:42 Muž BAKrv [2] – Re: RadekCX
Taky jsem ti moc vděčnej mě by to nenapadlo palec :-D smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:39 Muž RadekCX [219] – Re: sportsmen
no me pobavilo jak mu v tom opilem mozecku zachroupalo kdyz slysel ty zizalky a zacal vyhodnocovat kde je chyba

no vubec to bylo vcera fajn - treba ja osobne jsem rad, ze jsem pomohl Bakrovi vyresit problem s povlakem na hladine smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:11 Muž sportsmen [62] – Re: RadekCX
Tak co také říci člověku, který je pod parou, zvlášť když se na žížaly na prstuhovce vůbec nesmí chytat :-D Doufám že i na další sraz budu moci dorazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:48 Muž Squit [30] – Re: sraz
To mě mrzí, že jsem to nestihnul. Snad příště. Jsem tady na stránkách nový a hned mi unikla možnost se setkat se stejně postiženýma lidma a poklábosit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:04 Muž RadekCX [219] – Re: sivon
Bingo - dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:57 Žena sivon [1694] - Plži – Re: RadekCX
Bolbitis ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:52 Muž RadekCX [219] – Re: sportsmen
no zvlast kdyz jsi mu rekl ze na zizaly smich

ted mi jeste poradte jak se jmenuje ta zpropadena kapradina co jsem si odstipnul od Radovana - nejhorsi je ze se nemuzu trefit ani do pismene tady v katalogu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:48 Muž sportsmen [62]
Jo ti pstruzi byli nejlepší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:43 Žena sivon [1694] - Plži
Kýbl rostlin na stole a naše ruce v něm - to byla úplná bomba. potlesk Myslím, že si má personál o čem povídat. Díky všem za příjemně strávený večer a dárcům za kytičky. Kdo nepřišel, ten prohloupil. Korunu tomu nasadil pán od vedlejšího stolu, který se nás přišel zeptat, na co chytáme pstruhy hop smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:32 Muž BAKrv [2]
Někdo by si měl dát práci a spočítat za kolik peněz se tam rozdaly rostliny. To nebyla malá burza ale velkoobchod :-D . Tak zase někdy naschledanou potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:37 R Muž Silent [5949] – Re: gaume
Vždyť já byl natěšený a ve dvě odpoledne mně zklátila horečka :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:33 Žena gaume [26] - Živorodky
diky vsem, ze jste prisli, bylo to opravdu super setkani. a Honziku, koukej se udzravit, chybel jsi nam tam!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:47 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: sportsmen
to si vezmu, dekuju :-) nechces za to pavi ocka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:32 Muž radovanovo [9]
Nějakou vyšší přebytečnou kytku uvítám....:-) Parkování asi fakt někde u Citra...pak se dá i v centru, ale je to zbytečně daleko! Těším se! Brzy na viděnou! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 13:13 Muž RadekCX [219] – Re: sportsmen
primo pred citrem je parkoviste ve dvore - nevim kolik tam bude mista - vetsinou bylo, ale lze zaparkovat snad i v prilehlych ulickach - ja jedu take autem protoze stejne jeste nejsem uplne ve svy kuzi a dorazim kolem 19h - musim odvezt deti z krouzku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 11:41 Muž sportsmen [62]
Přátelé tak kdo bude chtít rostlinky tak si na ně sebou vezměte nějakou přepravní nádobu! Beru rotalu, ludwigii, hygrophilu, nějaký vodní mor pro náročné chovatele :-D a cabombu. Cestou ještě protrhýám druhou nádrž aby jste měli rostlinek dostatek ;-) . Těším se. Jo a nvíte kde nejlépe zaparkovat? Jak je to s podzemkou pod autobusakem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 08:30 Žena gaume [26] - Živorodky
pavcata mam tedy nekomu brat? aby bylo jisty, ze je zas neponesu domu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 08:29 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: ustavprochore
tu bych si vzala, moc se mi libi a mam ji jen malicko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:59 Žena ustavprochore [567] – Já mám natrháno, co vy?
Fotka k příspěvku Tak jsem z akvárka vyškubala asi 20 kusů drobátko přerostlé šípatky a ještě něco k tomu, tak snad se to bude někomu hodit... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:57 Muž Spooky1 [0]
Radovanovo: Nemáme... Sám si ho zítra půjdu asi koupit. Rozhodl jsem se založit si akvíško v kanclu tak abych ho měl čím čistit... Jsem zvědavej co mě na to řekne šéfík... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:37 Muž radovanovo [9] – nevlastníte někdo přebytečný malý odkalovací zvon??
Ahojte, nemáte někdo doma přebytečný malý (menší) odkalovací zvon, který už nepoužíváte, nepotřebujete??? Kdyby jo, vemte ho zítra s sebou... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054-setkani-akvaristu-ceske-budejovice?od=2751