Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 19:48 Muž Squit [30] Re: azonic
azonic napsal: S tím jsem se nikdy nesetkal takže těžko říct :-) ať si tam každý dá co mu vyhovuje palec jen mi přijde zbytečnost dát 100,- za naohybanej hliníkovej plech.

radši dám 100 za naohybanej plech s odrazovostí blížicí se 100% než za nějakou pofidérní izolepu která bude mít 10x kratší životnost a odrazovost bude s bídou někde kolem cca 30%.
Podle mě je to investice která se zachvíli vrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 19:39 Žena ustavprochore [567] Re: azonic
Asi chceme, zrovna dnes mi volal jeden dávný známý odsud z rybiček, že bude zakládat větší akva a nějaké kytky by potřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 17:44 Muž azonic [63] - Rostliny
Když už jsme u těch kytek, nechcete někdo Rotalu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 16:58 Muž micz [132]
Po delším rozhodování chci dát pryč i poslední Echinodorus grisebachii 'Bleherae' , je to krásná velká rostlina bohužel pro moje akvárko až moc... chcete ho někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 13:53 Muž azonic [63] - RostlinyRe: alexejvesel
S tím jsem se nikdy nesetkal takže těžko říct :-) ať si tam každý dá co mu vyhovuje palec jen mi přijde zbytečnost dát 100,- za naohybanej hliníkovej plech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 13:22 Muž alexejvesel [0] Re: filipkriz
ja bych se klidně hlásil na víkend...pac sem nebyl normálně......takže já sem pro...ale kterej víkend to je otázka...;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 13:21 Muž alexejvesel [0] Re: azonic
ta Pokovená páska - reflexní páska parozábrany sádrokartonů je podle mě lepčí;)odráží vetší procento než ta alobalová...je to zřejmé i na pohled ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 12:50 Muž filipkriz [53]
Jasne ze pro vetsinu je asi lepsi v tejdnu ale treba Micz ( co ted u me byl ) a mozna este nekdo to ma opacne, proto bych to rad hodil do placu a uvidi se

kazdopadne to nema bejt presun ani konkurence stavajicich srazu, spis doplnek pro nekoho kdo nemuze v tejdnu ( ja sem v hospode stejne kazdej vikend tak aspon nepolezu porad do nosferatu ale pudu nekam jinam s rybickarema )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 12:30 Muž azonic [63] - RostlinyRe: filipkriz
Víkendy jsou pro mě na prd tone radši v týdnu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 12:15 Muž filipkriz [53]
To by mozna stalo za pokus ...

btw. mel by nekdo zajem o akvarijni posezeni / pokec / sraz ve vikendvym terminu ? ne kazdymu se to hodi v tejdnu tak treba by prisel nekdo kdo jindy nemuze atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 11:17 Muž azonic [63] - RostlinyRe: filipkriz
Dostal jsem jí takže nevím ale prej je drahá jak prase tone
BTW když na to koukám tak tabule 2x1m toho plechu stojí 298,- to asi rozjedu taky nějakou výrobu :)

EDIT: tak nakonec tak drahá není www.europack.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 11:05 Muž filipkriz [53]
ja sem taky dycky zil v domneni, ze reflektory sou vyhozeny penize a alobal je skvelej, az do ty chvile nez sem ty reflektory videl v praxi..

kazdopadne ta paska by mi mozna do novyho krytu stacila, da se to nekde koupit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 11:04 Muž azonic [63] - RostlinyRe: micz
Já jsem od kámoše dostal alobalovou "izolepu" je to takovej tvrdší alobal kterej je jako samolepka, vylepil jsem s tím celej kryt a funguje to pořád parádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 10:04 Muž micz [132]
Alobal je fakt jen na chvíli.... zlatý reflektory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:53 Muž filipkriz [53]
to vyjde ale je s tim dost blba prace a co sem videl ty reflektory na Braniku v "akci" tak to je fakt šajn jak prase , a asi je to naporad, ten alobal se aspon me casem odlepuje, macka atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 08:30 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Squit
Nevyšla by role alobalu levněji? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 00:53 Muž filipkriz [53] Re: rejpal1977
rejpal1977 napsal: dneska jsem si v praci koupil hlavu atmana a molitan,jak jste mi na srazu doporucili. jen nevim jestli ji tam muzu dat a starej vyndat samozrejme houbu properu ve vode ze stavajiciho filtru a proleju ho biofiltrem,ale nevim jestli to bude stacit.muzete mi rict vas nazor jestli to pujde kdyz to provedu timto zpusobem .....

nech tam radsi oboje nebo pokud to chces mermomoci jen jedno mit, tak kup nitrifikacni bakterie a poradne ty sracky ze staryho filtru nalej do novy houby.. ale esli mas drahy ryby tak bych to radsi neriskoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 19:31 Muž Squit [30] – reflektory na zářivky
teď jsem našel inzerát http://www.ifauna.cz/akvaristika/inzerce/r/detail/1950188/reflektory-na-zarivkove-trubice/ poslali mi kompletní ceník. Vážně o nich přemýšlím pro moje akva a tera, chce se někdo přidat aby jsme se složili na poštovné a balné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 16:18 Muž azonic [63] - RostlinyRe: rejpal1977
Nech aspoň 14 dní běhat oba dva než se ti ta kostka drobet zajede ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 16:05 rejpal1977
dneska jsem si v praci koupil hlavu atmana a molitan,jak jste mi na srazu doporucili. jen nevim jestli ji tam muzu dat a starej vyndat samozrejme houbu properu ve vode ze stavajiciho filtru a proleju ho biofiltrem,ale nevim jestli to bude stacit.muzete mi rict vas nazor jestli to pujde kdyz to provedu timto zpusobem .....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:29 rejpal1977 Re: azonic
to nejak poresim v nejhorsim mi ji vyzvedne ridic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:21 Muž azonic [63] - RostlinyRe: rejpal1977
V sobotu si myslím že moc nepochodíš, byl jsem tam 2x nebo 3x a vždycky jsem si mohl přijet jen v pracovní dny a to po předchozí domluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 11:51 rejpal1977 Re: azonic
hm tak to jsi mne potesil a nepotesil do stepanovic cestu nemam,ale zkusim se domluvit na pristi sobotu,ze bych si ji vyzvednul az pojedu z trebone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 10:04 Muž azonic [63] - RostlinyRe: rejpal1977
Pokud máš možnost zajet si do Štěpánovic tak ji seženeš tady www.aquariummidaschober.cz/…
Jinak si myslím, že ji nikde v Budějcích neseženeš páč skoro všichni ji berou od Aqua-daho a ty ji momentálně taky nemají tone o Třeboňské burze dost pochybuji pokud bude tak bohatá na kytky jako ta minulá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 05:56 rejpal1977
zdravim vsechny,nevite nekdo jestli tady v budejkach sezenu malokvetku cubu nebo jestli bude nejaka sance ze ji sezenu v treboni na burze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:46 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: ustavprochore
Díky moc, jj o té v Třeboni vím, už jsem si naplánovala návštěvu u našich, abych stihla i burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:35 Žena ustavprochore [567] Re: Roketka
Buď v klidu, v Budějkách bude až 20.4., teď 23.3. bude v Třeboni.
akvatera-cb.aspone.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:21 Žena Roketka [9] - Labyrintky – Akva burza
Zdravím, mám jen takový dotaz, letos ještě nebyla burza v Budějkách, že ne? Doufám, že jsem to zase neprošvihla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:27 Muž baronvontarkyn [0] Re: radovanovo
Třeba ti nepomůžou ale bordel budou dělat furt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 10:21 Muž azonic [63] - RostlinyRe: radovanovo
Mě taky řasu nežrali tone akorát když mi s nimi došla trpělivost, tak jsem je hodil do 25l akva kde jsem měl porostlé sklo hnědou řasou a tu orvali skoro všechnu palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 09:38 Muž filipkriz [53]
Me zraly vse krome rasy hehe

Ja sem vyndal mrkev kterou sem stejne musel presunout a na hodinu cca sem vyhodil rasokouli,anubiasy,a kompletni stredovej ostruvek kde ale neni koreneny do substratu. Z korenicich kytek sem velkej zasah udelal akorat s ruzkatcem kterej sem uz nevratil protoze me nebavi hjo co tejden vyhazovat kilometr. Koren s mechem a kytkama na nem sem rovnez hned vratil.. Sice mi to pripadalo ze tam skoro nic nezustalo ale nemyslim si ze by to museło nutne rozhodit celou rovnovahu... Tak jako tak udelat sem to musel... Uvidime no..

Radsi nez ancistruse mam echynace takze uz je asi taky nikdy mit nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 00:08 Žena ustavprochore [567] Re: filipkriz
Pokud jsi to nějak výrazně překopal (a v úterý vlastně i ostřihal), spíš trochu hnojiva uber. S kropenáčema se rozloučíš, až budeš chtít nějakej ten kobereček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2013 22:31 Žena sivon [1694] - PlžiRe: radovanovo
Micz má pravdu, potřebují nutně to dřevo. Větve budou hoblovat stále, ale dospělci spíš jen čekají od jakého žrádla budou moct odehnat ostatní ryby, než aby se obtěžovali obíráním řas.
Ti šnečci udělají mnohem větší kus práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 21:41 Muž micz [132] Re: radovanovo
Ono jim jde spíš o dřevo než o řasy, protože jim prospívá na trávení... SAE je na řasy daleko lepší a neničí kytky. Osobně už bych ancíky nechtěl ani za zlatý prase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 21:34 Muž radovanovo [9] Re: micz
To si vůbec nemyslím, celý den pečlivě okusjí všechno "dřevěné" v akváriu a pak i kytky. Větev byla úplně obalená jemnou řasou, teď je dřevo krásně čisté (seškrábli tak asi i měkkou část na povrchu větve). Nicméně to samé, ale pomaleji dělali před ancíkama i šneci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 20:27 Muž micz [132] Re: radovanovo
Myslím že ti ancistrusi na celý řasy stejně kašlou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 20:13 Muž radovanovo [9] – požírači řas
Ahoj, myslíte, že může akvárium fungovat i bez ancistrusů? (jako požíračů řas)
Že by to zvládli třeba "jen" šneci v různém druhovém složení (spíš teda ti drobní).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 14:46 Muž filipkriz [53]
kropenaty telata nicemu nevadeji a libi se mi, sou to oblibenci :-) ty nechci dat .

pestrence sem musel chytit , jinak to proste neslo, i za cenu ze to takle rozhodim. co sem mel podle tebe delat ? :-)

verim ze si to sedne, pokud budu dal svitit, co2ckovat a hnojit stejne, i kdyby se tam neco ukazalo, musi to zase zmizet..

doufam, ze to bude v pohode, no . prakticky cokoliv jinyho bych chytil bez problemu, vetsina ryb mi spis sama plavala do sitky, krom tech, co sem nahanel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 13:31 Muž azonic [63] - RostlinyRe: filipkriz
Jsi rovnou mohl odchytit i ty kropenatý telata :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 11:25 Muž alexejvesel [0]
to FILIP: tak ryby plavou...jsou trochu poděšený...ale sluší jim to tam :)...no uvidím jak se zabydlí;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 23:39 Žena ustavprochore [567] Re: sivon
Však on už mu to někdo dá dohromady. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 22:47 Žena sivon [1694] - PlžiRe: filipkriz
Tos tomu tedy dal docela na frak - takovou dobu bojuješ s řasou a když si akvárium konečně "sedne" , tak si to zase rozryješ. No snad to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 19:16 Muž filipkriz [53]
po cca 4 hodinach priserny prace a prakticky temer kompletni vykopani kytek a vseho z akvarka sem ty potvory chytil.. hura... sem vyrizenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 18:19 Muž RadekCX [219] Re: filipkriz
no nelovi se poslepu, ale s baterkou - ta ryba vetsinou zustane zpitomele stat na miste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 15:26 Muž filipkriz [53]
poslepu to bude asi jeste horsi.. ale i to me napadlo. kazdopadne jak clovek netrefi prvnich par pokusu a ryba se dostane do stresu, asi uz neni vubec zadna sance .. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 22:59 Žena ustavprochore [567] Re: filipkriz
Co zkusit lovit v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 21:43 Muž filipkriz [53]
tak pestrence se nepodarilo odchytit ani po hodine a spolupraci 4 lidi a 2 sitek. sem bezradnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:41 Muž alexejvesel [0] Re: radovanovo
no jasný...:)...prostě mě moje hlava mystifikovala...:-D...asi ji sundam :-D ale tak příště to budu sledovat líp ;)....hlavně sem nebyl dva dny na rybicky.net...tak sem se ošidil sám ;)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:38 Muž alexejvesel [0] Re: filipkriz
a jaky je to druh?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:26 Muž filipkriz [53]
dalsi parmicka ma okousanej bok.. nechcete fakt nekdo ty posrany pestrence ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054-setkani-akvaristu-ceske-budejovice?od=1101