Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 11:42 Muž filipkriz [53]
Uplne na rovinu - prdel si z nikoho nedelam, ale

1) v poslednich trech tejdnech sem se stehoval, zarizoval byt, resil malire, koberce, podlahy, nabytek a dalsi vybaveni, od pracky pres sedaci soupravu apod.

2) poprvy v zivote sem rusil, stehoval a zakladal akvarko, a poprvy v zivote sem resil tapetu dozadu ( predtim sem to mel poreseny trosku jinak )

3) sem napr. nastoupil v zamestnani na novou pozici a rovnou sem si dal 40 hodin prescasu

ano, nikoho to tady nezajima a nema to s lepenim nic spolecnyho, ale v poslednich dnech toho bylo na me docela hodne, a uz na stredni skoly vim, ze mam docela problem orientovat se v delsim psanym textu, takze ... znovu a naposledy - diky za trpelivost. pokud se nekdy potkame v citru nebo kdekoliv jinde ne-pres-monitor, uvidite, ze jsem relativne uplne v poradku.. jen ne vzdycky mam cas cist si vsechno 10x abych si byl jistej, ze sem to pochopil tak, jak bylo mysleno.. :-O

kazdopadne o vikendu snad bude cas, sezenu tapetu, nalepim a pristi tejden zkusim udelat nejaky prvni fotky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipkriz
... Sid to popisuje, esli to chapu dobre tak, ze lepim barevnou stranou sice stejne jako sem myslel ja, ale lepici necham ven nelepenou, a prilepim vodou a jarem...
Nechci vás urazit, ale chápete alespoň trochu význam slov?! hmm
A nebo si ze mě utahujete? :-D
Pokud to druhé - gratuluji, daří se vám to hodně. :)
Ze samolepící tapety sundáte ochrannou folii, tím odkryjete lepivou stranu. Tuto lepivou stranu houbičkou nebo hadříkem namočeným ve vodě s několika kapkami smáčedla, (JAR nebo podobný prostředek na mytí nádobí), navlhčíte, totéž uděláte z vnější strany se sklem nádrže, na které chcete tapetu přiložit. Pak navlhčenou lepící stranou přikládáte tapetu postupně na navlhčené sklo akvária za současného vytláčení vzduchu (např. kreditní kartou) tak, aby mezi tapetou a sklem nezůstával vzduch. Pokud pod tapetou přesto zůstanou malé bublinky vzduchu a ty se vám pomocí kreditky nepodaří vytlačit zpod tapety ven, můžete je propíchnout jehlou a kreditkou z nich vytlačit vzduch.
Výsledkem přilepení tapety (lepivou stranou) na vnější stranu skla nádrže sice bude na pohled přes akvárium šedé pozadí, ovšem po dokonalém zaschnutí vody se smáčedlem, což trvá obvykle 3-4 dny, pozadí ztmavne. Výsledkem je pak sytá čerň.
Slibuji, že znovu už to psát nebudu, a kde budu moci, tam vám tenhle fórek vrátím. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:14 Muž filipkriz [53]
Aha.. tak uz sem to asi snad pochopil. proste to nalepim smerem do zdi a ono se to bude za chvili tvarit jako ze to je v cajku . :)

diky za trpelivost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:01 Žena sivon [1714] - PlžiRe: filipkriz
Ne, nalepíš to tou lepicí (šedou) stranou na akvárko zvenku! Zatím ta lepicí strana vypadá šedě, ale po několika dnech zčerná. To se ti snažil Sid vysvětlit.

Jinak opravdu mají nelepicí fólii v akvaristice - z jedné strany černá a z druhé obrázek. Ta se přilepí pomocí oleje ++lepicí páska po straně, pokud je to potřeba. Já ji měla skoro 4 roky bez přilepení páskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:33 Muž filipkriz [53]
Ja sem chtel lepit lepici stranou, a zaroven barevnou. Sid to popisuje, esli to chapu dobre tak, ze lepim barevnou stranou sice stejne jako sem myslel ja, ale lepici necham ven nelepenou, a prilepim vodou a jarem . to sem nevedel nechtel a nedostal :-)

vetsina tapet se lepi opacne a totiz smerem na zed. myslim v normalnim svete. mimo akvaristiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:29 Muž azonic [63] - Rostliny
Filipe, ona vetšinou z té druhé strany je úplně stejná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 08:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipkriz
...vsechny se lepili druhou stranu nez ja potrebuju...
smich Tomu se nechce věřit...
Tak si pořiďte "akvatapetu". Dělají se i takové, na jejichž jedné straně je "fotomotiv", (rostliny, kameny, moře...), a ze druhé lesklá čistě černá plocha.
Ke sklu se (zvenčí) lepí speciálním lepidlem nebo pomocí lepící pásky, když se předtím tapeta lehce potře olejem, aby lépe přilnula ke sklu.
BTW: Existují i "vnitřní" tapety do akvárií, ale skutečně nechápu, proč hledáte složité řešení, když existuje jednoduché, které jsem se vám snažil popsat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 22:42 Muž filipkriz [53]
v sekci tapet tapety meli, ale vsechny se lepili druhou stranu nez ja potrebuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 18:08 Muž equium [0] Re: Sid
trhala se potvůrka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 17:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: equium
Nevím, proč jste se s tím sundáváním tapety tak coural?! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 17:44 Muž equium [0] Re: Sid
žiletkou to jde super. Samolepicí tapetu jsem už také sundaval. Musím však nesouhlasit s tím časem. Trvalo mi to dost přes hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 15:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: equium
Kdybyste někdy chtěl odstranit tu samolepící tapetu, je to otázkou pár minut. Jak byste případně sundával ten silikon? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 14:38 Muž equium [0] Re: filipkriz
Já jsem si koupil silikon a na tu zadní stranu jsem ho pěkně nanesl a byla stěna černá jak vyšitá. Raději upřesním-nanesl jsem ho tak, jako ty chceš dát tapec. A protože je to z venčí, nemusí to být silikon pro akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:09 Muž ČaJan [44] - Amerika
Najdi obchod s tapetama, obvykle mají samolepící tapety jednotlivých barvách, černou dokonce lesklá, nelesklá cca 40-50 kč za metr v šíři ccA 50 CM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:02 Muž filipkriz [53]
mame vsechno ale nedokazali mi to tam prodat (bauhaus )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:42 Muž azonic [63] - Rostliny
Něco málo máme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipkriz
V Budějicích nemáte OBI, Hornbach, Baumax nebo něco v tom smyslu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:10 Muž filipkriz [53]
2SID: to sem presne shanel..zkusim este obyc globus, dys v ty akvaristice tam to nemaj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:43 Muž azonic [63] - Rostliny
Filip: Já ji koupil v Globusu :-) je 50cm široká a délku ti ustřihnou jakou chceš ;-) chtějí za ni cca 70Kč/m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.11.2012 12:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipkriz
Tak ještě jednou. :-)
Samolepící tapetu nalepíte lepivou plochou na zadní stěnu akvária, (zvenku!), a to nejlépe za použití vody s několika kapkami smáčedla, (JAR ap.). Při pohledu skrz akvárium uvidíte tmavě šedé pozadí. Během několika dní, (cca 3-4), šedé zbarvení zmizí a objeví se čistě černá barva.
(Taky už nevím, jak srozumitelněji tento "jev" vysvětlit. :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 11:15 Muž filipkriz [53]
nevim esli sem se tady nebo v krame vyjadril spatne, ale proste potrebuju nalepit na zadni stranu akvarka, zvenku, tapetu, abych pri pohledu zepredu, na zadni stranu, videl proti sobe cernou barvu. nechci to lepit na zed za akvariem logicky, ale na akvarko zezadu, ne do vody, ale z venkovni strany skla.

mel sem dojem, ze to takle lepi vsichni.... ?

nevim esli sem fakt idiot nebo nedokazu vysvetlit co chci, ale ptal sem se jak v akvaristice, tak v bauhasu, a nemeli to ani tam, ani tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 10:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipkriz
...vsude na me koukaj jak na idiota, kdyz se po tom ptam...
Není divu. :) Samolepící tapety se lepí barevnou stranou ven, ne dovnitř.
Po nalepení (lepící = matnou stranou!) na sklo akvária bude mít tapeta při pohledu skrz akva šedý nádech. Ten se ale po pár dnech ztratí a vy uvidíte zcela černou barvu. (I s leskem, pokud koupíte tapetu lesklou. Osobně doporučuji raději matnou.)
Tapetu koupíte v marketech typu Baumax, OBI, Hornbach ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 09:56 Muž filipkriz [53]
nahodou kde v CB sehnat samolepici cernou tapetu do akvarka, nevite ? potrebuju aby to lepilo z ty " barevny " strany, samozrejme .. vsude na me koukaj jak na idiota, kdyz se po tom ptam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 20:44 Muž azonic [63] - Rostliny
Jezdím okolo dost často a nikdy jsem si toho nevšiml :-) každopádně dnes jsem se pozorně koukal a akvaristika tam opravdu je ;-) Příští týden tam zajdu mrknout coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:29 Muž filipkriz [53]
ted se tam moc nedostanu, pristi tejden mam odpoledni tak to je taky pase. ja jezdim opacnou stranu domu, ale tohle sem jel vyjimecne pres mesto tak sem si toho vsiml. musime tam vyslat zveda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:23 Žena sivon [1714] - PlžiRe: filipkriz
Konečně správné zeměpiské označení, jak napsala Dáša - ne každý zná všechny bary. :-D
Jela jsem tudy nedávno za dne a ničeho si nevšimla. Je jasné, že osvětlené akvárko by za tmy mou pozornost jistě upoutalo. Že by nějaká deformace ?;-)
Prozkoumej a poreferuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:56 Muž filipkriz [53]
fakt ? tak to nevim teda, vsiml sem si toho az ted dys sem jel v noci z prace a videl sem svitici akvarko ve vyloze...

nejake ohlasy od nezavislych zakazniku ? musim se tam zajit podivat


BTW nemyslim tu akvaristiku na zacatku rudolfovsky ( na jejiz novou obsluhu se tady sneslo davno nedavno docela dost kritiky ), ale az za viaduktem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:55 Muž Squit [30]
tudle akvaristiku asi Filip nemyslí, ta je tam už spousta let na stejném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: filipkriz
No to je tam teda dost dlouho, patří Radku Winklerovi a to je jméno, které v české akvaristice dost znamená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 17:14 Muž filipkriz [53]
no ono to tam asi hlavne dlouho neni, ne? nenasel sem webovky a ani na google street view to nevidim ( ne ze bych to nejak dukladne resil )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: ustavprochore
Protože nechodíte do nejlepších obchodů... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 16:37 Žena ustavprochore [567] Re: filipkriz
Ne každej se ve městě orientuje podle hospod. :-D
Ani nevím, že na Rudolfovský něco takovýho je, kdyžtak dej pak vědět, co tam mají zajímavého. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 15:19 Muž filipkriz [53]
jakoby naproti mystery baru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 23:34 Žena sivon [1714] - PlžiRe: filipkriz
Kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:05 Muž filipkriz [53]
nebyl ste nekdo na rudolfovsky v ty prodejne s rybickama, kaprama atd. ? aqua carp nebo tak neco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:10 alfik1 Re: azonic
řekl bych že jsou všechny tři pěkně udělaný jen jsem zvědav jak dlouho tak budou vypadat, já doufám že dlouho protože dát si čínu a jaště při tom koukat na telivizi mě moc vyhovuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:49 Muž azonic [63] - Rostliny
Já se na to chodím koukat pokaždý když jsem v Marcury :-) mě se zase líbí to velký s Arowanama a rejnokama palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 22:37 Žena sivon [1714] - Plži – Akvárka v Mercury
Už jste někdo viděl akvária ve druhém patře v Mercury?
To nejmenší s obrovským hejnem neonek se mi moc líbilo. A hlavně: jsou tam tři druhy kytek, které bych mooooc chtěla tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:03 Muž filipkriz [53]
super napad, diky

ja to ted zkusim parkrat odkalit a znova doplnit, esli to bude lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 10:15 Muž radovanovo [9]
To je bomba, dokonalé ! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:43 Žena sivon [1714] - PlžiRe: filipkriz
Tak pro příště: www.youtube.com/… teď to někdo dal do Zajímavých akvaristických odkazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 12:49 Muž micz [132] – Tylomelania sp
Ahoj nechcete někdo tři Tylomelania sp. orange? Budu nejspíš rušit krevetárko a do druhý nádrže se mi je dávat nechce. kdyžtak přes vzkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 12:20 Muž filipkriz [53]
kdybych to mel do ceho vyndat a proplachnout, tak se na to asi hned vrhnu a budu doufat, ze mi to nezasere odtok, ale tolik kyblu fakt nemam ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 11:25 Muž filipkriz [53]
mno... neproplachl.. co sem mel ( mam ) to puvodni akva, tak sem taky nic neproplachoval a sedlo si to celkem rychle, i kdyz slo o hrubsi pisek.. asi to chtelo, ale nejak si neumim predstavit jak ve vane v panelaku proplachuju 50 kilo pisku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 11:58 Žena sivon [1714] - PlžiRe: filipkriz
Tys to ani trochu nepropláchl? Ale časem si to sedne, je otázka, co to udělá, když začneš sázet kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 08:58 Muž filipkriz [53]
Tak sem dal do akvarka pytel a pul pisku do bazenovy filtrace a uz treti den to mam kalny jak prase... doufam ze si to brzo sedne a budu tam moct nastehovat ryby a kytky... nebo jim to nevadi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 21:06 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Těšila jsem se, ale taky mi to nakonec nevyšlo. Musela jsem ve 4 h odjed do Třeboně. Snad příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 20:19 Muž radovanovo [9]
...ahojte, tak se omlouvám, dnes mě to nevyšlo, bylo to nějak narychlo ...tak příště! R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 16:40 Muž filipkriz [53]
tak ja vas tam necham osamote :-D at mate pekne soukromicko ... :-D

a snad dorazim tak v sedm hodin, prave stavim novy akvarko tak esli mate cokoliv, tak beru vsechno, protoze nemam skoro nic.. chapete ?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 16:19 Muž budvar2 [0]
rezervace neni. budu tam v 6h at neni Hance smutno :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054-setkani-akvaristu-ceske-budejovice?od=1701