Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 10:45 Muž Kvik [6]
Tak já si přivezl z Třeboně mečovky závojnaté (moc pěkné), nějaké neonky a pět kousků pavích ok. Ještě, že jsem si vzal málo peněz :-D

Teď řeším kytky v akva, zdají se mi takové vybledlé a když některé hodí nový list tak už je děravý :( Jo akva je měsíc od založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 07:51 Muž Spooky1 [0]
Já si taky koupil "Galaxky"... Sice tedy "jen" deset,ale v akvíšku už jich bude plavat 16 hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 06:20 Žena ustavprochore [567] Re: radovanovo
Ten prodejce byl pan Slaminka a bavila jsem se s ním na tohle téma na té "přednášce". Říkal, že jí má určenou jako C. balansae, ale že má doma ještě jednu C. balansae, která ale vypadá trochu odlišně. ;-) Takže kdo ví, co to vlastně máme, když Johan zas tvrdí, že se flaccidifolia u nás nepěstuje. Třeba by nám to v tom Žďáru někdo určil... :)

Mimochodem, mění ta kryptoška u tebe v akva vzhled?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 22:46 Muž radovanovo [9] – Cryptocoryne crispatula var. flaccidifolia
Jo a všimli jste si, jak tam jeden prodejce rostlin (mám někde na něj i kontakt) prodával "Cryptocoryne balansae" - docela menší rostliny za 60 Kč...měl tam cedulku C. balansea, ale přitom to byla C. crispatula var. flaccidifolia - tzn. ta, co jsme ji dostali od Dáši!!! A přitom jsem si skoro 100% jist, že jsem tu pravou C. balansae kupoval od tohoto samého prodejce loni na jaře na akvaburze v Třeboni!!! Divné, že!? hmm
Teď jsem zasadil na burze zakoupenou Cr. petchii a nadělil jsem ji na 5 poměrně silných rostlin....šla by i na 7, ale ty 2 by byly mrňky... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 22:39 Muž radovanovo [9] Re: alfik1
PMDD bych rád vyzkoušel, ale musím to ještě trochu nastudovat, každopádně bych časem (tak za měsíc) trochu koupil...R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 22:33 Žena sivon [1714] - PlžiRe: alfik1
To víš, že se ti Helenky budou předvádět při jídle :-D . Já tu mou viděla všeho všudy asi 4x za rok a to je velký svátek. Pak začneš nacházet prázdné ulity a při 4 helenách je budeš brzy rozdávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:09 alfik1 Re: ustavprochore
na sewilky jsem koukal byli už pěkné velikosti alespon od těch co jsem mel před 3 roky z globusu ja kopil 3 druhy Echinodorusů nejake krmení a 4 kousky šnekožrouta Clea Helena včera jsem seděl celý večer u akva než zhaslo a čekal kdy se pustí do okružáka a nic a to jich je tam dost jen po nich lezli a papat nechtěli
A s tím PMDD kdyby někdo chtěl tak to můžem kdyžtak objednat ve vetšim a pak rozdělit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 19:31 Žena ustavprochore [567] Re: radovanovo
To přemýšlej, také by mě Kasselmannová (a ještě někdo :) ) mooooooc lákala. (Hodinku do Hradce klidně dojedu.)

Jinak já koupila Staurogyne repens a Echinodorus vesuvius (snad to hned nechcípne hmm ) a dlabanec rybkám.

alfik1: PMDD kupte ve větším a příště můžete jet prodávat. :) Já byla se sortimentem spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 19:22 Muž radovanovo [9] Re: alfik1
Ahojte! Burza, dle mého, byla docela vydařená, dost ryb, rostlin, krmiv...ikdyž z ryb tam třeba nebylo úplně moc "rarit", ale pro každého něco tam určitě bylo. Měl jsem strach, že to bude slabé, nebo´t souběžně byla burza v Plzni, 2 burzy v Praze, v Opavě a Teplicích...
Omlouvám se, že jsem nebyl příliš družný a nevyšla kávička, ale byl jsem po flámu a bylo mi docela ouvej hmm Takže jsem vzdal i přednášku. Přemýšlím o 9. dubnu - Kasselmannové ve Žďáru....
Dost jsem pokukoval po galaxy razborách a mikrorazborách, ale musel jsem škudlit peníze, takže jsem koupil je 4 sekavce a Cryptocoryne petchii :-O
Ale mahy koupil 30 galaxek k namnožení, už jsem si u něj nějaké objednal!!! ano
Koupili jste si někdo sewelii??? (byly za 100-150 ks)...proč jsem furt bez peněz, ach jo! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:43 alfik1 Re: ustavprochore
též se přídávám ke kladnému hodnocení ryby kvítka krevety šneci krmení technika od všeho něco oproti podzimu nic moc nového ale to neni divu když prodejci jsou stejní ale přesto bylo na co koukat a jsem rád že tu tyto akva trhy jsou. Jen mé mrzí ře tam letos nabil prodejce s PMDD hnojivem hold ho budu muset koupit přes internet
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 11:32 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: RadekCX
jasny, uz si plavou v akvarku, myslim, ze je jim u me moooc libi a k tobe nechteji hop jinak teda jsem doma, mela bych byt cely den, tak se jen ozvi. adresa je Lidicka 8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:49 Žena ustavprochore [567] Re: BAKrv
Jj, bylo to fajn, sortiment o dost širší než minule, i nějaký špeky z kytek, rybek a bezobratlých, ceny taky prima (třeba galaxky za 30,-, černý pancíci za 40,- - chjo, kdy se začnou vyrábět nafukovací akvária? sad ), spousta známých tváří. Odpolední "přednáška" formou přátelského popovídání a odpovídání na dotazy, ale bylo nás tam málo.

Jinak další termín "Třeboně" 8.10. A kdyby měl někdo zájem, tak 9. dubna Kasselmannová ve Žďáru.

RadekCX: ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 17:46 Muž RadekCX [219] Re: gaume
ted jsem prijel domu - klaplo to s tim mahym? mas svitici oka? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 17:18 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: BAKrv
rozhodne to bylo lepsi nez minule. myslim, ze vsichni si neco nakoupili. ja jen chtela japoniky, co nebudou stat jedna 50,-, minule je meli za 18,-, trochu rozdil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 16:18 Muž BAKrv [2]
Tak co jaká byla burza? Jsem se tam nedostal nějak mi bacil nakazil dceru a musel jsem se o ni starat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:01 Muž Squit [30]
Nakonec na burzu jedu. Budu mít v autě místo, kdyby měl někdo zájem, tak telefon na mě je 733 538 155. Chtěl bych tam dorazit na otvíračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 18:04 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: ustavprochore
tak to jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 15:25 Žena ustavprochore [567] Re: gaume
"Chvilka" bylo myšleno tak 5 - 10 minut před, to nikoho nezabije. Ani mě ne, a že fakt nejsem ranní ptáče. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 13:08 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: BAKrv
priznavam se, ze zabit je nedokazu, na to jsou jini...a co je maly,to se pousti,chytaji se jen poradny kusy, tak od 70 cm vys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 12:56 Muž BAKrv [2] Re: gaume
jet s tebou chytat ryby a pak je pouštět no není nic pro mě :-( nepovídej mi že je budeš zabíjet a pak jíst. Tomu se mi nechce věřit :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 12:10 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: RadekCX
chytat ryby :-) a do Norska, Radku, na Hitru, kdybys nevedel, je to takovy hezky ostrov, kde budeme bydlet hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 11:16 Muž RadekCX [219] Re: gaume
kdybys radeji napsala co tam budete delat a kam jedete hop hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 11:13 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: ladis
ostrov Hitra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:33 Muž Spooky1 [0]
Tak snad někoho seženeš... Můžeš zítra zkusit KVIKa... Vášnivej rybář to bejval kluk jedna ušatá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:08 ladis Re: gaume
a kam jedete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 09:44 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Spooky1
chjo. jeste potrebuju sehnat tak dva lidi, abychom jeli. snad se nekdo ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 09:42 Muž Spooky1 [0] Re: Kvik
Určitě najdeme...Zdejší lidičky jsem některé už osobně viděl tak bychom se měli poznat ;)

Hani jel bych rád,zní to moc lákavě.Ale tou dobou budu bohužel kdesi v okolí Moskvy či Syzrane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 09:01 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: RadekCX
tak domluveno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 09:00 Žena gaume [26] - Živorodky

Jinak mam nabidku pro vsechny, co maji radi Norsko, ryby a tak :-) Kdybyste meli 3.tyden v kvetnu cas, pojedte se mnou do Norska. Jede se autem (dodavkou), idealne, kdybyste meli ridicak na obcasnou vymenu. Cenove tak kolem 8.000,- se vsim, ubytovani mame pres kamarada levne (kazdy svuj pokoj), bydleni je primo u more (ostrov Hitra), je to raj na zemi (byla jsem tam tak ctyrikrat), ryby uzasne berou, lode jsou k dispozici, i nejaky obleky na more. kdyztak pisnete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 08:59 Muž RadekCX [219] Re: gaume
to neni problem - me se nakonec nedele take hodi vic
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 08:58 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: ustavprochore
tobe se az tak moc chce v sobotu rano vstavat? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 08:57 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: RadekCX
jasny, cislo na nej mam, proste neodjedu bez nich :-) a casove se mi to hodi spis az v nedeli, v sobotu mam od sesti volejbal. nevadi? dam je do akva a pak vylovim, neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 06:19 Žena ustavprochore [567] – Třeboňáci
Tak mě tak napadá, jestli bysme si neměli dát sraz chvilku před začátkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 23:31 Muž RadekCX [219] Re: gaume
ja uz jsem se s mahym domluvil - nechci je zadarmo takze ja mu je urcite zaplatim - mam jich objednanych cca 15ks - takze si to s nim domluv (myslim ze to nebude problem) a i to kde si to predate (pry ma na tebe telefen) - pak bysme se smluvili kam a kdy si mam pro ne k tobe prijet - problem je ze ja budu celej vikend delat mimo CB - mohl bych se stavit vzdy tak kolem 18-19h az pojedu domu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:43 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: RadekCX
jasnyyyy, no to bude uplna parada, tak dve samice bych si z dovolenim nechala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 20:03 Muž Kvik [6]
tak v sobotu budeme se Spookym kolem 09.00 v Třeboni, takže se tam snad nějak najdeme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 18:33 Muž RadekCX [219] Re: gaume
odpoledne jsem se domlouval s Mahym, ze ty ocka co maji v Globusu jsou od nej (jsem to tipoval) a nabidl mi ze mi jeste nejake posle a vezme je do Trebone - ja se tam bohuzel nedostanu, ale mohla bys je tam treba vyzvednout (pocitam ze ti zustanou nejake za drapkem ;-) )

vyzvedl bych je nekdy o vikendu jak by se ti to hodilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:35 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: RadekCX
ja ti klidne samce dam, toho mam (jednoho), jestli to pomuze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:00 Muž RadekCX [219] Re: gaume
ja s tebou pocitam...jenze jak jsem zjistil tak mi je zrala asi SAE - takze ted je odlovuju stranou - predevicrem asi 30ks cerstve narozenych - ale uvidime - urcite nebudou vsechny tyhle "bile tuxedo"

jinak je maji nove v Globusu za nechutnou cenu 35Kc/ks, ale asi jich tam par koupim na oziveni chovu - mam ted jen jednoho samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:40 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: BAKrv
kup japoniky (i tak je lepsi nechat je vyrust tak na 5 cm, ve velkym akva byly nekolik mesicu schovany, holt se boji, i kdyz u me nemaji ceho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:39 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: RadekCX
a no jo, to vis, kdyz tu porad rikas, ze mam dodat krmeni hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:38 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: RadekCX
jee,ze bys mi pak par tehlech ocek dal? az se ti vic namnozi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:43 Muž Kvik [6]
to si je nafukoval smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:14 Muž RadekCX [219]
Fotka k příspěvku a jeste skupinka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:13 Muž RadekCX [219]
Fotka k příspěvku a ze nekecam - oni snad prasknou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:28 Muž RadekCX [219] Re: Karel
bylo to tak pul na pul dafnie a buchanky - ale prekvapilo me ze nektery byly neskutecny mackove

rybnik mam za barakem - Mladohaklovsky www.mapy.cz/…

zatim to bylo vzdycky v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:04 Karel
Radku a mohl bys prozradit kde je ten rybník? Jedná se o buchanky nebo dafnie? Tam co bylo krmení v zimě v okolí ČB tak ted už skoro nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:00 R Muž romant [27987] Re: RadekCX
Tak na jihu už jsou? U nás na východě ještě stále nic. Holt jižní kraje, tam je všechno dřív. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:58 Muž RadekCX [219] Re: radovanovo
no ale muzu ti prinest zamrazenou kostku - ono je rozdil i v tom mrazenym z kramu a v tom co si nalovis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:55 Muž radovanovo [9] Re: RadekCX
Tý jo! A nemohl bys mě taky nějaké dafnie nachytat??? Aspoň na ukázku... stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054-setkani-akvaristu-ceske-budejovice?od=2551