Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 19:28 Muž RadekCX [219] Re: ladis
no ty mas sice skla dost, ale ten cas co se s tim bude crcat ji asi nezaplatis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 18:10 ladis Re: RadekCX
ja mam toho skla hodne takze mi to nebude tak vadit ale ta sklenarka co tam dela tak se ji asi do toho moc nechce prislo mi jak kdyby se vymlouvala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:51 Muž RadekCX [219] Re: ladis
zadnej sklenar neni nadsenej z toho ze ma delat z neznameho skla

stare sklo se blbe reze a snadno praska - malokdo ti da zaruku na to, ze mu to pri rezani nepraskne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:23 Muž Johns [30] - CichlidyRe: ladis
Ořežou ti ho ve sklenářství a slepit to určitě zvládneš stačí do Obi něbo někam podobně ted sem ho kupoval v ČB v Bauhausu silikon na lepení akvárií. Záleží jak velký to akva je, na 280 litrový sem si ještě troufl ale takové 500litrů asi radči k odborníkovi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:07 ladis Re: Kvik
ja mam sklo a potrebuju ho jen orezat a zalepit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:58 Muž Kvik [6] Re: ladis
zkus se zeptat v akvaristice na Rudolfovské v Č. Budějovicích, tam mi nabízel slepení akvária a řekl bych, že za rozumnou cenu ;) Mě ho už lepil kamarád, tak že jsem nabídku odmítl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:52 Muž radovanovo [9] Re: ladis
equium má někoho přímo v Budějicích za hodně nízké ceny...ale musíš mu napsat sám o kontakt. R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:54 ladis Re: Johns
Dik aspon jeden hodnej clovek mi poradi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:49 Muž Johns [30] - CichlidyRe: ladis
Podívej se na discus.cz lepí tam jeden pán z Jablonce akvária ,,Sklenářství bulvár,, Sám je od něho mám vyvrtal mi do nich odpady, zaslal Top Trans, dobrá cena, slušné jednání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 20:24 Muž Kvik [6]
Tak zatím akvárko budu pozorovat do srazu v Č. B. tam to probereme a pak se uvidí :) Třeba se kytky do té doby aklimatizují stydim Průběžně budu dělat foto, aby jste mohli posuzovat ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:56 ladis – potrebuju radu
Zdravim neznate nekdo nekoho kdo lepi akvarka potreboval bych jedno0, narezat a slepit dik za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 08:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ustavprochore
Cosi světlejšího jsem na té fotce zahlédl, ale netroufal bych si odhadnout, nakolik se kvalita podání barev na fotce blíží realitě... :-O
Vybledlé kytky svědčí IMHO o nedostatku chlorofylu, čehož příčiny lze hledat "různě". Např. právě i ve vztahu Ca a N...
Majitel "Mramorové nádrže" ovšem s tímto (blednutím) problémy nemá a roste mu v ní "zdravě" vše, co rostlo i dříve při křemičitém dnu, a neroste totéž, co nerostlo dříve, (např. Staurogyne nebo Blyxa, o které se opakovaně neúspěšně pokoušel)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 06:28 Žena ustavprochore [567] Re: Sid
No a já tam vidím zrovna tu bahnatku a mokřanku pěkně vybledlé (ostatně právě na vybledlé kytky si tu Kvik před pár dny stěžoval), právě tak, jak to vápenec umí. Nejspíš to jen vidět chci. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 23:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ustavprochore
Vídím tak trochu chaos, :-) (akva odpovídá jakémusi "běžnému standardu" krátce po založení), bahnatka je zasazena nahusto, v trsu, zjevně by ocenila víc světla...
Ale jinak nevidím zjevný akutní důvod, proč dno měnit.
Což samozřejmě neznamená, že bych považoval toto dno za nějaký "ideál" pro akva s kytkami; tím podle mne pro běžného akvaristu i nadále zůstává křemičitý štěrkopísek o zrnitosti cca 2-4mm.
(Speciální substráty patří do rukou těm, kteří mají jakési povědomí o tom, s čím pracují.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 23:01 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Sid napsal: Jaké máte důvody k takovému zásahu?

rybicky.net/fotogalerie.php…
Co vidíš na té bahnatce a mokřance?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 22:47 Žena ustavprochore [567] Re: sivon
No tak ho napěstuješ ty a já se možná do té doby konečně rozhoupu a vystěhuju ničitele. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:58 Žena sivon [1694] - PlžiRe: ustavprochore
Hm a já se těšila, že ho tvé zelené ručičky namnoží. Teď ho budu muset někde koupit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:55 Muž equium [0]
Jel bych rád, ale mám rýmičku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:20 Muž radovanovo [9] – akvakongres ve žďáru
Pardon, trochu odbočím, resp. se vrátím k jinému tématu...nejel by jste někdo v sobotu 9.4. do Žďáru na odpolední přednášky ??? Zkoumal jsem, jestli se tam nedá dojet vlakem/busem a je to víc než děsivé, jediná možnost je jet autem...(které teď nemám). Jela by Dáša a já, přispějeme na benzín..... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kvik
Na srazu určitě nebudu a tu nádrž s mramorovou drtí jen "pozoruji", příp. konzultuji.
Zkušeností není zatím mnoho, ale ty, které jsou, potvrzují, že existují kytky, kterým není takové dno na překážku - pravidelné zakracování je nezbytné, problémy s růstem, výživou nebo třeba řasami se nekonají... :-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:10 Muž Kvik [6] Re: Sid
heh koukám, že zkoušíš tuto drť v akvariu. Jaké máš zkušenosti? Kdybych dno nemusel řešit byl bych rád :) Budeš na srazu v Č.B.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:08 Muž Kvik [6]
jelikož mi nejde příspěvek upravit tak to dopíši sem jedná se o tuto drť www.exo-eko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:06 Muž Kvik [6]
No jak bych to napsal, toto dno prý neprospívá moc květinám :) V akva mám 30 kg této směsi a zbytek jemný křemičití písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 17:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kvik
...jedná o drť s příměsí vápence, takže budu dělat výměnu dna...
Třeba není vůbec nutné dno měnit. :-)
Jaké máte důvody k takovému zásahu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 17:31 Muž Kvik [6]
Napíši to i sem. Diskutuji o tom s Dášou, ale rád se podělím o vaše názory. Jedná se o dno akvária, které jsem tu již řešil. Dáša měla pravdu, že se jedná o drť s příměsí vápence, takže budu dělat výměnu dna. Akvárko mám rozdělené na tři třetiny a to v první třetině je ta drť, pak je jemný křemičití písek a pak je zase drť. Můj plán je takový to, že vždy vezmu jednu část dna vyndám kytky nasypu nové dno a kytky zasadím, pak nechám třeba týden uležet a pak vyměním poslední část. Zdá se mi to takové nejschůdnější, jaký je váš názor?

Doufám, že ten sraz v dubnu platí? Dokonce mám i volno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:32 Žena ustavprochore [567] Re: sivon
Vítej v klubu. :) Mimochodem, jsem bez Pogostemonu, druhý den poté, cos odešla, ho parmičky zdecimovaly úplně. tone sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:25 Žena sivon [1694] - PlžiRe: ustavprochore
Kytky jsou fakt návykové, každý den dumám nad akváriem, kam bych do něj ještě nějakou zapíchla. A furt přemýšlím, jak jim podstrojit. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:23 Žena sivon [1694] - PlžiRe: radovanovo
Třeba sem zavítá někdo z okolí, kdo chová šnekáče. Jen tak mne napadlo zeptat se, když jich tam bylo najednou tolik a pěkně zachovalé.
A pak my, co máme plné akvárium plžů, jim raději nabídneme k sežrání opuštěný domeček, než aby si žrali ulity navzájem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ustavprochore
ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:49 Žena ustavprochore [567] Re: Sid
... a pro některé. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: radovanovo
Ale vápník je pro akva důležitý! Nebo ne?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ustavprochore
Zvlášť některé! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:40 Žena ustavprochore [567] Re: radovanovo
Třeba až nás přestanou bavit kytky a rozhodnem se pro šnekáče. Ale to se (alespoň mně) nikdy nestane, kytky jsou hrozně návykový! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:37 Muž radovanovo [9] Re: sivon
Počkej, a k čemu by nám mohly sloužit??? hmm Kdyby neuvolňovaly vápník, tak jsou super v akvárku...jenže, jenže...:-) A do Žďáru se ti nechce? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 22:41 Žena sivon [1694] - Plži – Ulity
Nepotřebuje někdo šnečí ulity? Dneska jsme na chalupě klučili nálet a objevila jsem na pár metrech čtverečních asi 17 docela velkých prázdných ulit hlemýždě zahradního. Asi nějaký šnekomilný ptáček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 20:26 Muž radovanovo [9] Re: radovanovo
akvacz.eu/…


Jo, tady je ještě pozvánka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 20:26 Muž radovanovo [9] Re: RadekCX
Wow! Chceš říct, abych si připravil nové akvárium (nebo skříň na ty moly... :-D )
Hele, nechystáte se někdo na akvakongres do Žďáru n. Sázavou...hlavně teda na přednášky odpoledne...Dáša i já bychom jeli, jen jsem tak trochu bez auta... hmm
R

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 10:22 Muž RadekCX [219] Re: radovanovo
cau, hele priprav si na pristi sraz nejakej kybl - privezu ti ty strevlicky a do pytliku ti dam zbytek blackmoll co se jeste objevily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 22:07 Muž Kvik [6]
jj toho 20.4. se srazem počítám ;) Neboj ten písek nebude tak bílý jak je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 21:30 Muž radovanovo [9]
Křemičitý písek je ok...já bych jen volil jiný odstín, ale je to na každém z nás, co se mu líbí, ne? Kviku, vypadá to, že ses dost aktivně zapojil a že tedy brzy příjdeš na sraz, co ty na to ? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:11 Muž Kvik [6]
přidal jsem jednu fotku akvárka, tak se mrkněte :) Zbytek fotek musím upravit a pak je přidám ;) Musím vyfotit, když krmím živým krmivem, to je v akvárku masakr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 19:23 Žena ustavprochore [567] Re: RadekCX
ano Díky za tlumočení! love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 14:09 Muž RadekCX [219] Re: Kvik
ona asi dasa myslela, ze to co tam mas na fotkach vypada jako obcas prodavana mramorova drt - pokud je to ale kremicitej pisek tak v tom problem nebude - trochu primiseneho vapence nicemu neskodi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 12:54 Muž Kvik [6]
Kvik napsal: tak zběžně co jsem koukal na netu tak písek má 99% křemík a obsahuje 0,25% CaO, to by snad nemělo být smrtelné pro rybičky a rostlinstvo :-O

Tyto informace jsem našel u barvených křemičitých písků, takže špatně. Jinak jsem studoval na internetu a ptal jsem se našich ing. a nikde jsem se nedočetl a ani mi nikdo neřekl, že by křemičitý písek obsahoval Ca. Co jsem se dočetl, tak při výrobě skla se musí do tohoto přidávat vápenec protože ho tento písek neobsahuje, takže bych problém v písku neviděl :) Ale třeba se mýlím :) Křemičitý písek se jedině nedoporučuje ohledně toho, že je dost ostrý a mohlo by to vadit sumečkům, z toho důvodu mám asi metr písku velmi jemného, aby sumci mohli řádně vrtat :)

Pokud máte někdo jiné informace sem s nimi, rád se přiučím ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 09:33 Muž Kvik [6] Re: ustavprochore
tak zběžně co jsem koukal na netu tak písek má 99% křemík a obsahuje 0,25% CaO, to by snad nemělo být smrtelné pro rybičky a rostlinstvo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:07 toncek Re: radovanovo
Ta kryptokoryna je balansea a jají mateční rostlina byla přivezana přímo z přírodní lokality panem Schwottem a její určeníje stoprocentní.Pokud pochybuješ počkej nějaký měsíc až rostlinka ukáže plnou svoji krásu,pak se ozvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 22:47 Žena ustavprochore [567] Re: Kvik
Zkus ho hodit do kyseliny (min. 8% octová nebo něco silnějšího). Ale třeba se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 22:01 Muž Kvik [6] Re: ustavprochore
to mi jako chceš říct, že křemičité dno je naprd? Jediný kdo by to mohl svačit jsou ancici :)

U dna jsem myslel, že rozhoduje hrubost a aby nebylo vápenaté :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 20:56 Žena ustavprochore [567] Re: Kvik
To bílé dno nevypadá moc křemičitě. A jak tak koukám na rybí osádku, tak si klidně můžeš hodit korunou, kdo ti může ničit kytky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:35 Žena sivon [1694] - PlžiRe: ustavprochore
Super nápad, klidně poskytnu 2 listy, abychom v tom měli konečně jasno :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054-setkani-akvaristu-ceske-budejovice?od=2501