Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 09:56 Muž filipkriz [53]
To sme taky kdysi nekde doma meli, to slunicko.. sem zvedavej, esli vypozorujes nejaky zmeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 08:55 Muž alexejvesel [0] Re: azonic
nene...je to zelená plovoucí řasa...jednobuněčná..tedy zelený zákal...to slunko háže UV+IR a mělo by to tedy nahradit UV sterilizátor k akvariu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:08 Muž filipkriz [53]
No jestli tam je wifinka a tobe bude makat wifinka na tom netbooku nebo co to je, tak se asi vsechno potrebny dohleda na rybickach ci jinde na netu... ne ? Resp aspon z moji vlastni zkusenosti vse co se tyka akva si cpu na profil, at to je k uzitku ci ostude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:10 Muž Kvik [6]
Pokud má někdo foto, video akvárka (nebo co chce ukázat ostatním) tak si to přineste na flash disku :) Jo jinak jedu autem trasu Veselí nad Lužnicí - Č. Budějovice, takže pokud by někdo chtěl odvoz na sraz tak napište ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:32 Muž azonic [63] - RostlinyRe: alexejvesel
Co od toho výtvoru očekáváš? Nemáš spíš na hladině sinici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:29 Muž alexejvesel [0]
LIDÉ akvaristé a jiní...mám velký problém se zelenou plovoucí řasou a jelikož jsem chudý student a ve skříni se válelo 40 let starý horský slunce...rozhodle jsem ho zůžitkovat...
na filtr sem napojil hadici a tu jsem vedl ven nad kvarko...tam je upevněna dvoulitrová průhledný pet lahev naležato tak, aby její hrdlo směřovalo nad vodu. Zezadu jsem vrchem vedl hadici do lahve předem zhotoveným otvorem. z toho vyplývá, že v lahvi je neustale cca 1l vody..a každá voda se v lahvi zdrží asi 15s při průtoku 400l/h...na to svítí horské slunko ze vzdálenosti 20-30cm..Vše je samozdřejmě odstíněno..takže do akva dopadá jen zbytkové záření z odrazu...Jaký je váš názor?...jaké máte popřípadě zkušenosti? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 10:38 Muž radovanovo [9]
Jasně, netbook stačí a určitě tam mají i zásuvky! :)
(když by někdo měl špatnou baterii)
Rezervace je provedena na 18.00 hodinu k velkému stolu na mé jméno R. Hájek v nekuřácké části (hlásil jsem 12 lidí). Kuřárna je hled vedle.
Tak snad vše klapne! R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:50 Muž filipkriz [53]
pokud bude tablet, tak notebook tahat nebudu.. je to myslim celkem zbytecne.

kdybys Kviku ( nebo kdokoliv ) chteli ci potrebovali nafotit akva, ja resp. pritelkyne bysme radi zasli kouknout a odfotit. nejsme zadni extra profici ani nemame techniku za statisice, ale zrcadlovka foti porad lepsi nez kompakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:33 Muž Kvik [6]
Tak jsem přidal foto kytky (snad nějaký Echinodorus) co mi kvete + květ, ale u květu hrozná kvalita, nevím jak ho vyfotit. Jsou to drobný bílý květy. Jo až už háže další šlahoun s květy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:58 Muž Kvik [6]
Tablet raději vezmu, vydrží běžet 12 hodin v kuse, takže pohoda :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:45 Muž filipkriz [53]
notebook muzu vzit urcite, relativne novej stroj takze by baterka mela vydrzet vicemene celej sraz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:15 Muž Kvik [6]
Já mužů vzít maximálně tablet 10" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:13 Muž azonic [63] - RostlinyRe: radovanovo
Já mám K.O. baterku, vydrží max 15 minut :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:44 Muž radovanovo [9] Re: azonic
Ahoj, dnes jsem měl samé lítání a přišel jsem až teď domů.
Zavolám tam zítra, mám volání skoro zadarmo hmm
Mám kladnou odpověď od Honzy Haimdola a možná i RadekCX a Nicky, co nebyla minule, takže bych tipoval, že nás bude takových 12-13 (v horším případě až 15:-).
Můžete někdo s sebou vzít notebook s připojením k internetu??? Mají tam Wifi a občas je dobrý mrknout třeba na prezentaci někoho nebo na nějaké ryby či kytky (neznamená to však, že by se sedělo celý večer u kompjůtru tone )
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 15:36 Muž azonic [63] - Rostliny
To Radovan: Dělal jsi tam už nějakou rezervaci? Klidně tam zavolám ale nevím kolik nás bude.

Kdyžtak potvrďte účast ať víme kolik zamluvit míst rybicky.net/akce/1057
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 10:12 Muž Kvik [6] Re: filipkriz
Ne to nejsou kytky, ale vzduchování :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 09:24 Muž filipkriz [53] Re: Kvik
to ti tak jedou kytky brutalne nebo co ti to tam porad vsude tak bubla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 08:11 Muž alexejvesel [0] Re: Kvik
ja bych bral skalára ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:42 Muž Kvik [6]
Tak video mého akvárka je uploudované, můžete se mrknout :) Je trochu kalné, ale to je vždy po čištění :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:09 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Kdyby měl někdo zájem, mohu dovézt pěkně vybarvené mladé ramizerky (páreček), fotky jsou v prezentaci nádrže, ale je nutné to domluvit předem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:35 Muž Kvik [6]
Nechtěl by někdo jednoho skalára a jednoho čichavce? :) Zmenšil jsem osazenstvo nádrže a tyto dva kusy mi tam zbyly.

Při dnešním vyhazování plovoucích kytek jsem objevil dvě malá paví očka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 17:53 Muž radovanovo [9]
Šneci vydrží v nějaké sklenici s vodou, ale klidně můžeš vylovit až před srazem. Já už jsem úplně zmatený z toho, co kdo má přinést za kytky, tak prostě všichni vemte, co vám přerůstá a bude to :-). Zatím se nikdy nic nevyhodilo! ano
To:baronvontarkyn - jestli půjdeš na sraz, můžeš vzít ty obří ancistrusy, buď si je nechám já nebo je ubytuje Mahy do svý americký 860-tky potlesk
Už někdo udělal rezervaci nebo tam mám zítra ciknout???
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 15:16 Muž Kvik [6] Re: radovanovo
Dneska budu čistit důkladněji akvárko, takže bude šneků dost, ale nevím zda do úterka vydrží. Jinak ti vylovím šneky až těsně před srazem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:15 Muž alexejvesel [0] Re: Nicky
ja videl jak ji pripevnovali ke korenu nebo jeskynkam...omotali hrubou sitovinou...pritahli to kolem dokola spojili vlascem..a asi za 14 dni to prorostlo a udelalo to krasnej koberec...pohodlny na strihaní mi to prislo...tak nejak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:14 Muž azonic [63] - Rostliny
Na přivazování ke dnu a kořenům je lepší Riccia dwarf, drží se u dna a neplave palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:10 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: filipkriz
já ji dávala do síťky, ale pořád se trhala a byl z toho po akvárku hrozný bordel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:06 Muž filipkriz [53]
nejlip omotat kolem nejaky mrizky ale stejne to nikdy dlouho nevydrzi ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:00 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: alexejvesel
mám opravdu malé rostlinky, koupené při založení akvárka (asi týden), chtěl by je někdo, když nějaké doveze azonic?

nemáte někdo navíc ricii + radu, jak ji připevnit na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:58 Muž azonic [63] - RostlinyRe: alexejvesel
Přinesu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:55 Muž alexejvesel [0] Re: azonic
tyjo sagittaria by se mi hodila k do novýho krevetaria asi :) coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:52 Muž azonic [63] - Rostliny
Nějakou Cubu dovezu ale nevím kolik jí bude a jak velké trsy, je zatím taková neforemná, místo toho aby se rozrůstala do stran tak roste všelijak přes sebe. Každopádně mám ještě Rotalu, Sagittarii, Ludwigii palustris, nějakou Bacopu monnieri a Okřehek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:10 Žena Nicky [195] - Labyrintky
pořádně jsem koukla do akva a odnože Vallisnererky gigantey mám 4 + jednu o trochu větší, ale stále malou rostlinku, kterou jsem dostala při zakládání akva od mahyho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:08 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: alexejvesel
nemělo by, taky jsem tak množila bacopy... ustříhnout a zasadit jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:30 Muž alexejvesel [0]
a nebude vadit, když dané rostlinky nebudou zakořeněné?...jen nastříhané??..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:28 Žena sivon [1694] - Plži – Echinodorus
Loni jsem rozdala několik odnoží krásného echnodoru Lothario s červeným žilkováním. Ptám se teď, zda už někomu jeho rostlinka náhodou nepustila odnož, kterou by mohl postrádat?
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:12 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Radovanovo: jestli pojedeš vlakem, mohla bych se přidat, pokud mi nevleze na další den zkouška.

Azonic: byl by teda kousek té malokvětky i pro mě?

Jak koukám, pistii nechám doma a vezmu ty maličké Vallisnerky a okružáky kanadské. Bacopu radši nechám dorůst a vezmu / pošlu příště. Pokud by byla ta malokvětka, můžu též vydloubnout šípatku šídlatou, protože by šla na její místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:55 Muž filipkriz [53]
me se ta mrkev zatim vubec nejak nechytla, neco malicko dole roste, zbytek je mrtvej asi, tak nemuzu slouzit.. mel sem hodne rotaly, ale tu sem venoval nedavno miczovi, egerie sem vyhazel, porad se me na nich delala rasa a jinak mi ted nejak nic moc rychle neroste, prestoze hnojim a co2ckuju.. asi to bude chtit fakt pridat to svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:38 Muž radovanovo [9] – 5.2., v hospodě U černého koníčka od 18 hodin
Didiplis bych taky bral, vlastně cokoliv, co nemám :-))) Klidně i nějakou mrkev, ikdyž na ní teď nemám moc místa! POkud máte přemnožené šneky, beru je taky!
Ještě mám v zásobním akvárku Valisnerii giganteu od minulého srazu (nevím, kdo ji přinesl), ale je volná, takže ji veznu s sebou.
Můžete prosím někdo udělat rezervaci k tomu koníčkovi???
(pokud tedy chodíte kolem, jinak tam můžu taky lidně zavolat). Ale prosím nejpozději do pátku!
Dávám tedy setkání akvaristů Č. Budějovice do akcí!!! A rozešlu ještě pár pozvánek starým známým, kteří nemají čas přijít :-))))
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:37 Muž filipkriz [53]
nikdo jinej ho asi nedonese bohuzel, tak jesli se tam dostanu a byl bys ochotnej.. me by stacilo malicko a snad se mi to rozroste, zase tolik mista v akva nemam.. spis jako pokus, esli mi pojede nebo ne, no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:34 Muž alexejvesel [0] Re: filipkriz
to bylo na mě? :)
jestli jo tak to nějak rozdělim mezi 3 lidi...docela se množí (odnožemi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 09:43 Muž filipkriz [53]
ten bych si taky klidne vzal, nemam, a vypada skvele .. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 07:54 Muž alexejvesel [0] Re: azonic
myslim že didiplisky zbyde pro všechny :-D...píšou že je náročná...ale u mě se jí daří i pod obyčejnou úsporkou...akorat spodni listy sou trochu zašlé ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 23:43 Žena ustavprochore [567] Re: alexejvesel
Okolo centimetru, cokoli menšího vymlátěj parmičky.
A určitě přijďte, my nekoušeme. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:48 Muž filipkriz [53]
ta cuba by me taky lakala dys uz mam konecne to CO2 a zbavil sem se ancistrusu... akorat aby mi to nevyndavali pancernici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:17 Muž azonic [63] - Rostliny
Kdyby trochu zbylo tak bych taky bral nějakej stonek Didiplisu ;-)

To Sivon: jojo Cubu, teď jsem ji docela prostříhal ale do srazu se určitě ještě rozroste palec kdyžtak kus přinesu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: azonic
Malokvětku máš Cubu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:47 Žena sivon [1694] - PlžiRe: alexejvesel
5.2., patrně v hospodě U černého koníčka. Didiplis bych docela ráda vyzkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:41 Muž alexejvesel [0] Re: ustavprochore
větších?...to znamená jak velkých ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:33 Muž alexejvesel [0] Re: Nicky
Měl bych zájem o tu valisnerku jestli je ještě volná......a nabízím okružáky Ceratophyllum demersum, ceratopteris thalicroides, pistii a didiplis diandru;)...jinak je stanovene datum srazu?..ještě jsem tedy nikdy nebyl ale chtěl bych se podívat :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 13:07 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj,
mohu po radovanovo poslat tu bacopu australis (nakonec jen pár stonků, pustily se mi do ní skaláry, jinak rostla skvěle), pistii, kterou jsem dostala po minulém srazu od radovanovo - od ustavprochore (děkuju!) a neuvěřitelně se rozrůstá, možná i jednu mladou rostlinku vallisnerie gigantea + pokud by měl někdo zájem, vallisnerka mi háže nové výhonky, jen má každý zatím tak 2 listy, a párek cichlidek ramirezových, ale samička momentálně moc nevypadá (bílé výkaly), tak ještě uvidím, jak na tom bude. pár okružáků kanadských bych taky mohla postrádat. pokud by někdo měl nějakou nízkou kryptošku nebo kousek malokvětky (ideálně cuba), budu ráda.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054-setkani-akvaristu-ceske-budejovice?od=1401