Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2017 08:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: JirkaŠčobák
i tak 9 jedinců na 5 litrů mi přijde hodně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2017 00:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Amazonka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 23:58 Žena Amazonka [33] Re: JirkaŠčobák
Ne? Jakto? Hodně mě to zajímá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 23:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Amazonka
Gupky se nemohou přemnožit. Ani mnoho jiných živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 23:37 Žena Amazonka [33] Re: drvi
Můžou se přemnožit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 23:31 Žena Amazonka [33] Re: drvi
To ja vim, prave kvuli tomu jen kluky. A holky bych chtela, ale kdyz dam jen treba 2 páry, ale to se pak premnozi a ja budu mit stejne 200 ryb v 54litrech.myslite ze se to množení nějak „zastavi" kdyz jich tam bude moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2017 23:02 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Pokud bys chtela mit i samice, tak bys mela zacit tak max se dvema pary, gupky se pak mnozi geometrickou radou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 20:52 Žena Amazonka [33] Re: Lapierre
Jo, to mě taky napadlo, ale když tam bude tak 12 samců, tak už tam mít dalších v 54l aspoň 15 holek nejde. No, tak nevím a když budou Mimi, tak kam s nima? No, nevím, asi to nebudu kombinovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2017 19:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lapierre
-ano to jsem i uvedl v reakci na váš příspěvek ,,jsou sice trochu velikostně menší ,ale není až tak zásadní rozdíl,,
-většinová část chovatelů zná pouze guppky šlechtěné ,tedy už i zde je velikostní rozdíl ,kdy chovatelé křížením a přikřížením se snažili vytvářet různé formy ,proto je pro někoho matoucí i velikost
-pokud porovnáte velikost samců u bar. variant guppek zjistíte také rozdíly ,některé samice již dnes dokáží vrhnou i přes 200ks mladých,důsledek šlechtění v Asii
-proto nakupují gen.ustálené odchovy guppek v Evropě ,protože jim tam leze kde co ,v důsledku přešlechtění
-u přírodních forem guppek ta velikost samců je větší než u endlerek ,ale ne zase tak zásadně- www.swampriveraquatics.com/…
-podstatnou úlohu ,v rozlišení ,hraje gonopodium samce u obou "druhů" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 19:30 Lapierre Re: Amazonka
OK.Zkuste tedy jen samečky a časem uvidíte, jak to bude v akváriu klapat a možná začnete přemýšlet,že by jste zkusila i něco odchovat a ty samičky těm klukům pořídíte. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 19:16 Lapierre Re: lacewings
Musím potvrdit.Měl jsem endlerky "tygrované" a tam samice dosahovala velikosti guppky,ale samečci mi přišli menší než ti guppčí.
Pak jsem do jiné nádrže pořídil "přírodní formu guppek" a u této formy samice nedosahovaly velikosti samic endlerky "tygrované".Samečci byli velikostí podobní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2017 19:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Amatértom
-která ,je několik forem v závislosti výskytu, třeba KataChlum tam má pouze jednu z "linií" původní přírodní formy
-některé odkazy na web stránky endlerek jsou v mém profilu, pro názornost posouzení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 18:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: lacewings
Trochu odbočím. Je tedy tady v atlase na fotkách vyobrazena přírodní forma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2017 18:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-no "endlery" dělá skutečně celá řada chovatelů
-tazatel uvedl ,,ty nevyšlechtěné,, to znamená přírodní forma
-pokud v dnešní době někdo nabízí XXXX...generaci původem od R.S. a uvádí přírodní forma ,tak mnohdy stačí porovnat kresbu a je jasně vidět ,že je rozdílná a to nemluvím o velikosti
-důsledkem špatné selekce ,mnohdy i přikřížením guppek již zde nemůžeme mluvit o čistě "přírodních formách"
-endlerky- to je téma na dlouho bez nějakého závěru ,nebot těch pohledů včetně samotného zařazení (určení) je několik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 18:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
Endlery chová desítky akvaristů i na kšeft...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2017 17:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lapierre
- přírodní formy chová pouze několik akvaristů a nebývají v běžné nabídce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 17:10 Žena Amazonka [33] Re: Amatértom
Dekuju :) .
Miminka bych měla ráda, ale co potom? Až vyrostou? Takze bud si tam dam jen samce gupek nebo 5 otiku a 20 razbor hengelovych. Co myslite ze je lepsi? Jinak se rozhodnu sama. Jen co si myslite o tech 2 variantach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 17:06 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Lapierre
Takhle by se dalo polemizovat hodně dlouho. Amazonka chce zabránit tomu, aby v její nádrží nedošlo k přemnožení, což si myslím, je rozumný postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 17:03 Žena Amazonka [33] Re: Lapierre
To nevim, mne se neptejte, ja jsem zacatecnik a jeste je ani nemam doma.
Jeste jsem prenmslela dat 5 otíků a 20 razbor hengelovych. To se jeste rozmyslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 16:53 Lapierre Re: Amazonka
Já netvrdím,že to tak nemůže být.Ale otázka zní,je to pro tu rybku přirozené? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 16:46 Žena Amazonka [33] Re: Lapierre
Mě říkalo hodně lidí, že tak být můžou. Protoze kdyz by byla 1 samice a 7 kluku, samci uhoni samici. Kdyz bude 7 samic a 1 same, nic se nedeje. Kdyz jsou samci, nemaji zadnou samici, kterou by uhonili. A mezi sebou si nic nedelají. Teda aspon to rika hodne chovatelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 16:43 Lapierre Re: lacewings
Aha.Díky za osvětu.Já jsem myslel ty "nevyšlechtěné", které nejsou křížené.Každopádně si myslím,že chovat jenom samce je už pro tuto rybku úplně nepřirozené a to i v akvarijních podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2017 16:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lapierre
-je to úplně jedno ,chování u obou "druhů" je stejné
-navíc barevné formy endlerek vycházejí z linií guppek ,tak-že jsou sice trochu velikostně menší ,ale není až tak zásadní rozdíl
-kdy a za jakých podmínek ,je možný chov samotných samců guppek ,už zde bylo uvedeno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 16:27 Žena Amazonka [33] Re: Lapierre
Ale gupky samci spolu taky můžou být a líbí se nám víc, ale jinak děkuju za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 16:20 Lapierre Re: Amazonka
Co jsem se dočetl,tak samečci endlerek nejsou vůči sobě skoro vůbec agresivní.

A důvod 2:endlerka je menší a pro objem 54 l si myslím,že vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 15:39 Žena Amazonka [33] Re: Lapierre
Proč myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 15:17 Lapierre Re: Amazonka
Tak pokud jen samečky tak tím spíš bych šel do těch endlerek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 15:10 Žena Amazonka [33] Re: Lapierre
Budu mít jen samečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 15:07 Lapierre
Já bych jen doplnil,že ze začátku jich dát méňe a kdžytak přidávat postupně.I když v případě gupek,když se jim bude dařit,tak se úspěšně budou přidávat samy smich

PS:Já osobně bych do té 54 l pořídil menší verzi a to endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2017 13:46 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Záleží na tom, jak máš výkonnou filtraci a jak budeš mít zarostlou nádrž. Pokud je filtr dobrý a hodně rostlin, tak bych se nebála dát tam klidně 15 - 20 kusů. Krmit střídmě a v případě potřeby (změřit si občas dusíkaté látky) zvýšit výměny vody na 2 x týdně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2017 13:36 Žena Amazonka [33] – Kolik se jich tam vejde? :)
Dobrý den, kolik můžu dát samců pavích oček do 54l akvária? ( Není to čistý objem ) bude to jednodruhová nádrž, protože gupky jsou prasátka a Otíkum by se u nich asi moc nelíbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 12:48 Žena Amazonka [33] Re: KLeo
Jsem sice začátečník, ale vim, že mohou spolu být klidně jen samci. Plánuju si taky zařídit akva jen se samcema ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 10:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: KLeo
Mohou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2017 09:35 Žena KLeo [13] - Živorodky – Můžou spolu být jen samečci?
Mám dospívající platy staré 7 měsíců, první odchov, další odchovy už nechci, a chtěla jsem si nechat buď jen samičky nebo jen samce, samců je o tři víc (9),takže po párech je rozdat stejně nemůžu. Můžou spolu samci žít v míru nebo spolu budou bojovat? Zatím jsem akvárium rozdělila zhruba na polovinu, takže mají tak 40(š)x50cm(d) prostoru každá skupinka, samci jsou na polovině bez dalších druhů ryb, ale připadá mi že v posledních dnech se začali navzájem občas odhánět. A včera jsem si dokonce všimla, jak dva samci s napruženou hřbetní ploutví jakoby do sebe bokem chtěli bojovně narážet a při tom i kousnout, ale nevím jestli se opravdu koušou nebo jen výstražně naprázdno chňapají.
Napadlo mě, že je to způsobené pravděpodobně také zmenšeným prostorem, možná i tím že ve vodě cítí samičky...
(ale v novém domově u někoho jiného by taky nemuseli být ve větším akváriu)
Nebo je tohle chování samců normální i ve společenských akváriích kde jsou zastoupena obě pohlaví?
Původně jsem myslela, že rozdám samce-ve skupinkách po 3 až 5 kusech. Šlo by to už bez konfliktů, když by jich bylo menší množství než teď na minimálně stejně velkém nebo větším prostoru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 23:11 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pella
Čeká co z ní vypadne aby se nažral. Většina potomstva takhle skončí. Přesto se dokáží přemnožit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 20:35 Pella – Divné chování samečka
Mám těhotnou samičku Gold Black Molly, ovšem sameček má takové divné chování a o že za ni pořád plave a ozobává jí spodní ploutvičky, je toto klasické chování samce u těhotné samičky? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2017 12:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: sharka71
Já jsem třeba viděl u jednoho chovatele vyrobenou porodničku o půdorysu 30x40cm, kde byla celá skupina samic, mláďata propadávala přes síťované dno a i když se jednalo o druh, který žere mladé náruživě, nádrž pod porodničkou se doslova hemžila miminy. To je ale u profesionálního chovatele. Pokud má člověk pár rybek, tak si takto pro něj předimenzované zařízení pořizovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 11:21 Žena sharka71 [37] Re: Pepan
Děkuju moc, už mne to také napadlo, abych ji tam chudinku netrápila celý měsíc. Udělám odchovnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 10:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: sharka71
Pokud mi skutečně záleží na co největším počtu odchovaných mláďat a nejsem schopen dostatečně přesně stanovit datum porodu, odlovuji samici dříve a místo klasické porodničky ji dám do odchovky, která je doslova nabušena rostlinami jako je růžkatec nebo řečanka. Krmím jen živou potravou. Tak je zajištěno, aby se zachránilo co nejvíce mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 10:13 Žena sharka71 [37] Re: vaaclav
No, už jsem to prolezla a nenašla, proto se ptám. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 09:45 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
U mladých samic se to moc nepozná, těm starším zhanatí břicho a posune se trochu dopředu. Je to tu ale napsané a popsané už několikrát stačí trochu hledat ve starších příspěvcích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 09:34 Žena sharka71 [37] – Porodnička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Odlovila jsem paví očko do porodničky, ale nevím jestli jsem ji tam nedala moc brzy. Evidentně se jí tam moc nelíbí. Může být vystresovaná a tím pádem třeba neporodit?
Už jsem se dočetla, že bývá těhotná měsíc, mám ji tam 3 dny..asi se nedá přesně určit jak dlouho to ještě může trvat? Mám ji ještě vypustit?
Děkuji
Ještě přidám foto, jestli je opravdu těhotná? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 21:24 mudzej Re: Toníček
Mám tlupy živorodek a krmím hovězím srdcem, špenátem. Jo a občas potěrem skalár.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 13:59 Toníček – Chov
Dobrý den.
Narodilo se mi cca24 mečovek a 10 Guppek mužů do jednoho akva dát?
Poprosil bych o další rady:
Krmivo nejlepší ? Osobne dávám cyklop.
Teplota? 26-28
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 10:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: dvorak
dvorak napsal: Teď, po té co jsem znovuzaložil akvárium v létě - viz moje prezentace, jsem zakoupil několik živorodek (B. Molly a G. Molly). Kromě krmení jsem se o rybky nijak nestaral. Neměl jsem ani v úmyslu je rozmnožit. Nechal jsem je žít vlastním životem. No a asi do 14 dní se mi počet ryb zdvojnásobil a asi o 3 týdny později se počet znovu znásobil.
No a co tím sdělením autor chtěl říci? Pokud samice vrhly po 14 tak to zásluha vašeho nehrocení chovu asi nebude... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 21:10 Sron
Dost po ní vyjíždí, až se mi to zdá moc. Zdá se mi, že je to spíš naopak, než že by ji balil. Ale třeba se pletu... Já na to balení jdu jinak než gupky :) Nechám to tedy na přírodě, jak píšete... Díky za všechny reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 17:34 - Re: Sron
Je vedecky dokázané,že napríklad samček Pelvicachromis si vyberá samičku ktorá má najväčšie a najtmavšie lúče prsných plutiev.Možno niečo obdobné funguje i u gupiek.Zdá sa mu krajšia a tak ju naháňa.Možno šla do ústrania aby porodila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.10.2016 17:01 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Sron
Asi tak jak píše Quasimodo. Holt jedna se mu líbí víc. A ode mě rada - nech to na přírodě. Vždycky když jsem se snažil "hrotit" můj chov živorodek, nikdy neměl úspěch dlouhého trvání. Teď, po té co jsem znovuzaložil akvárium v létě - viz moje prezentace, jsem zakoupil několik živorodek (B. Molly a G. Molly). Kromě krmení jsem se o rybky nijak nestaral. Neměl jsem ani v úmyslu je rozmnožit. Nechal jsem je žít vlastním životem. No a asi do 14 dní se mi počet ryb zdvojnásobil a asi o 3 týdny později se počet znovu znásobil.

Takže to, že se jedna samice "schovává" nech na přírodě. Však on ju ten samec časem "sbalí" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 11:55 Muž quasimodo [368] Re: Sron
Prostě se mu jedna samička zdá o dost přitažlivější než druhá. Obávám se ale, že nikdo jen tak nedokáže říct, čím to je zrovna ve Vašem případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 10:48 Sron – Snášenlivost
Ahoj všichni, chci se zeptat na jednu věc. Mám v akva 3 gupky (1x sameček 3cm a 2x samičku 3cm a 4cm). Páreček je Oranžový a druhá menší samice je do tmava. Tmavší samici oranžový semeček prohání, ale jako tak až se rybka začala schovávat do ústranní. U té oranžové větší to nepozoruji. Nevíte proč tmavou samičku tak prohání?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=351