Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.07.2021 20:06 R Muž Anthrax [4739] Re: Hynek
Očekávat potomstvo u pavích oček můžeš prakticky neustále. Být tebou bych se tím vůbec netrápil. Ono to prostě přijde. :-) Potěr zpravidla přežije v dostatečném počtu, takže není třeba řešit porodničku. Maximálně sežeň růžkatec a nechej ho volně na hladině, ať se má potěr kde schovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2021 20:05 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Hynek
Jasně že jsou březí.Potomstvo bude,ale bez porodničky přežije odhadem 1/10tina mladejch od každé samice,zbytek sežerou ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 19:54 Muž Hynek [2] – Březí?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje samice Gupek jsou už pěkně vyžrané, mám očekávat potomstvo?oproti samcům a samicím s černým zbarvením jsou 2x větší.Přežije potěr i bez porodničky?foto nic moc, je těžké je zachytiti s mým aparátem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 11:34 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Neplodné samice?
Nazdar koupil jsem si v dubnu od chovatele 7 samic xify - 2 oranžové komety a 5 červených tuxed.Ty 2 komety už roděj a obtěžujou je samci,ale ty tuxeda nic.Z 1 se udělal samec a zbylých 4 si ani ten pozdní,ani další samec nevšímají a samice nejsou stále březí.Schválně jsem jedno tuxedo dnes vylovil a změřil a má už 6 cm.Je možné,že jsou neplodné,nebo i ty zbylý 4 budou tzv pozdní samci?Nebo prostě ještě nedospěly k plodnosti,i když stejně staré komety už roděj?Co vy na to?Pohrávám si i s možností,že ty tuxeda jsou zkřížený s platou,nemaj typicky xifí hranatý břicho,ale vypouklý a jsou dost vysoký proti kometám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 06:45 Muž KarásekLut [88] Re: Murik303
já mám doma krmivo pro korýše od tetry, a pak ještě vločkový krmivo od tetra min a jedno od tropicy. Co jsem si zatím všiml tak jim chutná všechno a po tom krmivu pro krunýřovce jdou všichni smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 16:12 Muž Murik303 [4] Re: Kawasaki
Teda druhé :-D jedno som musel pre raka spraviť robil bordel. Ďakujem nápodobne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 16:08 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Murik303
V pohodě. Ať se ti daří. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 16:06 Muž Murik303 [4] Re: Kawasaki
Plánujem dokrmit a objednať niečo kvalitnejšie. Je to moje prvé aq tak som bral čo ponúkali a radili no :-D. Dik za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 16:04 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Murik303
Dajánu postupně dokrmit. Doporučuju značku Tetramin. Je malinko dražší mnohem kvalitnější. Dvakrát týdně nějaké mražené.(Černý komár,Artemie,Koretra) A pěkně střídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 15:59 Muž Murik303 [4] Re: vaclav
Dik tak dostanú diétu každý 3 deň :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 15:59 Muž Murik303 [4] Re: Kawasaki
Nejaké porciovane vločky a granulky. A color flakes od dajany + tablety pre ryby dňa. Kŕmime z 90% tým od dajany q tabletu pre prisavnikov. Ale tablety väčšinou žerie rak. Málokedy dávam k rybkam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2021 15:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Murik303
Bacha na to, starší samice se dokáží užrat skoro k smrti, chce to aspoň 1-2 x v týdnu nekrmit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 15:50 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Murik303
Co máte za krmiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 15:49 Muž Murik303 [4] Re: Kawasaki
Dik :) kŕmime 2x denne po málinko len čo pozeru z hladiny, tak dostanú len 1x :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 15:32 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Murik303
Je březí. Navíc to vypadá, že se holka poněkud přežrala. Nedavej jim tolik.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 14:09 Muž Murik303 [4] – Bude z toho niečo??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poprosím skúsenejších :) bude mať mladé alebo je chorá a odchádza ? Ďakujem

PS. Ospravedlňte kvalitu fotiek ale mám záložný mobil a stojí fakt za h.... ;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2021 01:01 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: marshmallow
Nedivej se na to jaké jsou pro ryby minima a to jakakoliv. Pro prosperitu a úspěch je lepší zajistit optima. Takže ano kup si ohřívač. Myslím, že tak 24 stupňů bude vyhovovat oběma druhům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 00:38 Žena marshmallow [57] – Teplota vody
Zdravím, chtěla bych mít v akváriu mečovky a black molly. Zkusmo jsem napustila akvárium a vypadá to, že bez topení se voda drží na 22°C. Pro mečovky to asi půjde, ale pro ty molly si nejsem jistá. V atlasu jsou různá čísla a jinde na internetu jsem taky viděla různá minima. Z vaší zkušenosti myslíte, že 22 bude stačit nebo radši dokoupit topítko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2021 09:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zelenakapusta
Je to jen správné nasvícení a úhel pořízení fotografie klasického zbarvení "kominíčka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2020 19:21 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Živorodka ostrotlamá
Ahoj všem,
od včerejška jsem novopečenou majitelkou Molinések.
Kromě toho, že jsou to velmi sympatické rybky, mě poněkud udivila jedna z fotek v atlasu. rybicky.net/fotogalerie.php…
Nevím, jestli to bude funkční odkaz, ale zajímalo by mě, co je ta zelená na těle rybky? Není snad porostlá řasou, že ne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 20:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ozzousek
Fotka k příspěvku Tak pokud mražené tak určitě se vyhni nítěnkám a v tvém případě bych asi nepoužil i patentky. Cyklop, koretra, artemie, drobnější moře a jak jsem psal předtím dafnie. www.profiplants.cz/…
Kostičku(y) s krmivem dej do punčochy a rozpust pod teplou vodou z vodovodu. Já mám takovéto udělátko dobré je tam strčit pod proud lžičku aby se voda točila. Nikdy jsem to neobjednával asi by to cestou rozmrzlo a stalo se z toho nebezpečné krmení. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 19:58 Silviebaris Re: Ozzousek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 19:41 Žena Ozzousek [16] Re: vaclav
:-D děkuji, uvědomuji si, že lehce panikařím, ale za ten cca rok, co akvárium mám jsem neměla jediný problém a tohle mě hodně vyděsilo...
prosím o nějaký konkrétní název krmiva a pokud i odkud se dá objednat, byla bych vděčná stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 19:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ozzousek
Tak než začneš trávit akvárium nějakým jedem (léčivem) tak bych nejdřív zkusil trochu změnit jídelníček a ty suchary občas proložit něčím živým nebo aspoň mrazeným třeba dafniemi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 19:00 Žena Ozzousek [16] Re: Anthrax
Krmím už cca 3/4 roku stejným krmivem: tetra Min (mini granules) a ještě dávám krevetkám od dennerle Shrimp King color.
Edit: Zkoušela jsem google a podle popisu to sedí na hlístice a jsou na to dostupné léčiva, ale problém je, že já mám v akvárium hodně krevet a nenašla jsem žádné léčivo, které by krevetky přežili. Znáte něco?

Děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 18:49 R Muž Anthrax [4739] Re: Ozzousek
Ahoj, čím jsi krmila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 18:41 Žena Ozzousek [16] – Živorodka Wingeova sameček nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Všimla jsem si, že jednomu samečkovi živorodky přibližně ze středu břicha za spodní straně "čouchalo" něco růžového a tenkého cca 1,5 cm dlouhého. Na první pohled to vypadlo jako střívko ale chvíli s tím plaval a pak to upadlo.
Rybičky jsou jinak čilé a hbité bez jakýchkoliv známek nějaké nemoci.

Co to je a je potřeba akvárium nějak přeléčit? :-O

Předem moc děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2020 15:36 Pavel Re: Ekrman
Voda podle mě ideální.
Pokud je v akváriu někdo , kdo si rád pochutná na mladých pak (ať už rodiče, nebo jiný druh) osvědčil se mi jávský mech. Třeba formosky z něj vykouknou až když jsou trošku větší a zdá se mi že v něm najdou i nějaké to první sousto. při čištění akvária se ho drží jako klauni sasanky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 15:31 Pavel – Endlerky
Chci se jen podělit - nakoupil jsem na inzerát před dvěma týdny v Praze patero "divokých" endlerek po 6ti kusech. Jdou naprosto báječně a u třech už mám i mladé. Byly to Bue star, campoma....
Jsou to malé drahokamy v akváriu.

www.ifauna.cz/…
www.jiriblazek.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2020 23:11 Rado – Xiphophorus hellerii var. Wien albino
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2020 09:32 SoRex Re: Ekrman
Elegansky potřebují klid, takže výměna vody 3x týdně je už poměrně dost rušivá. Navíc toto množství je opravdu minimum pro zachování populace a vyžaduje malé akvárium, aby nebyly ve stresu. Klidně bych jim dal jen 15-20 litrů Růžkatec je nejlepší možná volba, ale musí ho být hodně - 3/4 pokryté hladiny je optimum. Líhnutá artemie, případně nauplie buchanek, jsou pro rozumný růst mláďat nezbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2020 21:18 Muž Ekrman [2] Re: Ekrman
Ekrman napsal: Dobrý den,
Chápu, že na mou otázku nelze nijak konkrétně odpovědět, ale rád bych se i tak zeptal na zkušenosti či postřehy s rozmnožováním Elegansek. ..........................

UPDATE:
Dobrý večer,
Pořídil Růžkatce a dal pryč Bettu a hned za pár dní jsem viděl tři malé rybičky. Poté zmizely a další se už neobjevily a co hůř, ze šesti, poté sedmi kusů, už mi tam plavou pouze 4 kusy (samice, dva samci a jedno mláďě). Čistím 3x do týdne kýbl vody, doufám tedy, že ačkoliv vodu nijak netestuji, kvalita je k životu dostačující. Krevety přibývají, vídám jich dost mladých. Přemýšlím, jestli přesedlat na jiný druh malých živorodek, nebo nechat jen krevetárium. Napadá mě třeba Živorodka Wingeova, ikdyž ty jsou oproti elegantskám už docela mackové... smich Nebo byste mi je spíše nedoporučili? Neudělají si z mladých krevet živou potravu?

Předem díky od reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2020 20:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 0
Tak každý máme asi jinou představu co je to přemnožení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2020 19:20 Králík Re: 0
Nesouhlasím, já mám ve svém 25l akváriu cca 30-40 mladých ryb a dospělé si jich vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2020 18:55 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Elegansky se nepřemnoží, když jich bude víc, samy mladé sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.08.2020 17:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ekrman
Tak časem ho tam zase vrať protože se ti přemnoží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2020 17:25 Muž Ekrman [2] Re: tramtra
tramtra napsala: Hopri má pravdu. S Bettou moc šancí mít nebudou ...

Tak jsem cca před deseti dny udělal, jak jste radili. Dal jsem bettu mimo akvárium (a přidal jsem i růžkatce). Už tam jsou minimálně dvě další malé rybičky, takže je ten zmetek měl hodnotný doplněk stravy. Snad se bude počet mláďat i nadále zvyšovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.07.2020 23:08 Žena tramtra [3202] Re: Ekrman
Hopri má pravdu. S Bettou moc šancí mít nebudou ani s plovoučkami na hladině, určitě to pomůže, ale ne stoprocentně. Můj názor. Bettu lov v rostlinách u hladiny bude bavit, ona si na ně počká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2020 16:47 Muž Ekrman [2] Re: Hopri, Re: vlka, Re: afc1886
@Hopri, @vlka
Zkusím sehnat a píchnout k sání filtru nějaké ty růžkatce, snad to pomůže. Zbytek kytek se snad brzy taky dostane k hladině v rozumném množství. Především tahle tam snad doroste rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis.

@afc1886
Rád bych jich měl víc, ale krevetkus.cz prodává pouze páry. Dostal jsem jednu malou samici k dobru, které si při odchytu nevšimli, takže je to celkem 4 ku 3 + mladá zatím neznámého pohlaví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2020 16:51 R Muž afc1886 [14655] Re: Ekrman
Ekrman napsal:Pořídil jsem je do akvária (3 páry)
U nich by měla být převaha samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2020 16:19 Muž vlka [3441] Re: Ekrman
Zdarec, já vždy zasadím pár Růžkatců a zbytek nechám vzadu vpravo jako plovoučky, rostou jak divý a po týdnu vršky ze zasazených dám opět jako plovoučky a vršky vyrostlých plovoucích opět zasadím. Prubni je jako úkryty pro potěr, je to rychlerostoucí plevel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.07.2020 15:30 Muž Hopri [466] Re: Ekrman
Osobně si myslím, že se Betta o potěr postará. Mladé elegansky se spíše drží u hladiny, stejně jako Betta. A ty u hladiny moc rostlinek pro skrytí mladých nemáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 15:20 Muž Ekrman [2] – Mladé od Elegansky
Dobrý den,

Chápu, že na mou otázku nelze nijak konkrétně odpovědět, ale rád bych se i tak zeptal na zkušenosti či postřehy s rozmnožováním Elegansek. Nebo čemu je určitě dobré se vyvarovat?
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna

Pořídil jsem je do akvária (3 páry) a zatím po skoro třech týdnech jen jedno mládě, které se objevilo hned po prvním dni, takže to ještě dojíždělo od prodávajícího (předpokládám). Na to, že dle atlasu mají rodit téměř kontinuálně nic moc. tone

Vodu mám spíš zásaditou, tvrdost z vodovodu spíš vyšší. Doufám, že důvod je ten, že potřebují ještě delší čas na aklimatizaci. Snad Bojovnice není takový predátor, aby se o všechny nový postarala. S dospělými nevypadá, že by žili v nevraživosti. Nádrž není žádná džungle, ale skrýše tam jsou, viz prezentace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 12:21 Belasek Re: KittyM
Dekuji za upozorneni, mame vodu ze studny, tak nekde vystracham zpravu z poslednich testu a budeme muset pridat topeni, ale to je to nejmensi.
Krasny den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 22:47 Žena KittyM [31] Re: Belasek
Jen doplnim, ze endlerky maji rady zasaditejsi vodu, razborky bornejske kyselejsi, mekci a teplou :) Mrknete do atlasu na potreby druhu. Mate-li mestskou vodu, daji se parametry sehnat na strankach ci vyzadat. At se dari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 22:31 Belasek Re: Icestar
Dekuji moc za tipy, musle vyndam, kytky pridam. Druhy, ktere doporucujete jsou prekrasne. Pokusim se neonkam najit novy domov.
Snad se bude rybkam darit lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 17:57 Žena Icestar [594] Re: Belasek
RAP má pravdu, mušle jsou nevhodné kvůli chemismu vody a hrad do kusu přírody (jakým by akvárium mělo být, když už tam mají být ryby) nepatří. Zbytečně to navíc zabírá místo, které by mohlo patřit kytkám - vhodné jsou i plovoucí rostliny, ty taky o něco zmírní tu sterilitu - sterilnost a akvárium, to nejde dohromady ;)
Spíš než akvaristika to byl asi zverimex, tam poradí i žrádlo pro kočky křečkovi, jen aby měli prodeje...
Nejen dětem víc prospěje, když z té nádržky uděláte kousek opravdové přírody. Děti uvidí, jak to má vypadat, ryby se budou cítit příjemněji. Pořiďte menší druhy, vhodné jsou třeba maličké razborky bornejské nebo endlerky. Chcete-li inspiraci, mrkněte na můj profil, mám tam Šnečí desítku - 10l akva plné krevet a šneků a pár těch endlerek ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2020 16:34 Muž RAP [1549] Re: Belasek
Hrad a mušle do akva nedávat a do tak malého už vůbec ne. Zejména mušle bývají zdrojem problémů.
Za tu radu s neonkama by zasloužili v té akvaristice vytahat za uši!
Podle mého ta mečovka už nedoroste. Navíc se mi nezdá to velké břicho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 15:21 Belasek Re: Icestar
Dekuji za nabidku, chapu ze z fotografie to nevypada moc utulne. Aquarium je orientovane na vysku tak u hladiny pusobi trochu sterilne. Ale pro lepsi rozpoznani rybky jsem samozrejme vybrala takove misto k fotografovani. Jinak rybny maji rostliny, hrad, velke musle a vse vyuzivaji k honeni a schovavani. Rostliny ted dostali zabrat rasou, jak jsem spala driv, tak jsou zastrizene, ale snad se brzy zase vysplhaji k hladine.
Co se tyka neonek, tak me to velmi mrzi, radila jsem se v akvaristice a tyto rybky mi byly doporuceny primo do 28l akva jako nenarocne. Jestli vas napada lepsi varianta, rada si necham poradit.

Edit: Zapomnela jsem napsat odku jsem, od Nymburka. Rostlinky rada jeste dopolnim. Rasu mozna nerozdychaj vsechny. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 15:03 Belasek Re: Amatértom
Dekuji za posouzeni a vas cas. Ano rybky jsou stejne stare. Tak snad nam ten prcek take doroste, nespokojene nevypada :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=51