Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 15:03 Belasek Re: Amatértom
Dekuji za posouzeni a vas cas. Ano rybky jsou stejne stare. Tak snad nam ten prcek take doroste, nespokojene nevypada :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 14:53 Žena Icestar [595] Re: Belasek
Tady je bohužel každá rada drahá. Ryby se v takové skleněné nádržce musí cítit strašně, od stresu se odvíjí i vše ostatní.
Odkud jste? Pravidlně protrhávám kytky v akva, podaruju vám aspoň mísu zeleně, ať můžete akva zařídit a rybám poskytnout lepší místo k životu. Neonkám zkuste najít nový domov, do 28l nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 14:50 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Belasek
Opravdu jsou stejně staré? Gonopodium určitě nemá určitě. S tak markantním rozdílem sourozenců jsem se ještě nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 14:17 Belasek Re: RAP
Fotka k příspěvku Lip to asi nedam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 10:50 Muž RAP [1556] Re: Belaske
Zkus vyfotit tu malou zblízka, ale řekl bych, že gonopodium to nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 10:21 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Belaske
Bohužel z těch fotek nic nepoznám jen to že rozdíl je opravdu velký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 08:27 Belaske Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dekuji za reakci, pokusila jsem se vyfotit obe rybky vedle sebe. Snad bude foto pro dostacujici
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2020 08:56 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Belasek
Fotka by nebyla, pokud je jeden samec tak někteří jsou podstatně menší než samice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2020 08:37 Belasek – Jedna mecovka neroste
Dobry den, mam dotaz. Jsem uplny zacatecnik a akvarko 28 l jsme zakladali pro deti. Bohuzel jsme zalozeni nezvladli a prvni rybky to odnesly. Jedna z mecovek ovsem byla brezi a stihla porodit, povedlo se odchovat 2 rybky, ktere ziji dodnes. Problem je v tom, ze jedna vubec neroste. Chápu, ze jsou citlive na kvalitu vody, ale nerozumim ze jedna uz je velka a ta druha uplne pidi. Akvarko je dnes jaks taks stabilizovane, ted jsme tedy valcili s rasou, ale uz je to snad dobre. Zajima me, jestli se to nekdy stava, rybka je cila a zere a nevypada, ze by ji neco chybelo, ale neroste. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2020 14:02 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jan
Není to náhodou u starších samic normální, jsou hrozně žravé a asi moc krmíš. Moje důchodkyně pávčat mají to břicho o hodně větší. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2020 13:21 Muž jan [132] - Živorodky – problém s eleganskami
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím u starších samic elegansek se mi sem tam objeví problém se zvětšeným břichem neví kde je problém, hodnoty vody jsou řekl bych víc než dobré (NO2 - 0/NO3 - 25) krmím snad pestře - nauplie artémie, mikry, grindal, mražený cyklop a vířníci, suché od dennerle, ještě mě tedy napadla vodnatelnost ale nevím jaké jsou naděje s případnou léčbou. Dokázal by někdo poradit ? Několik takto postižených samic už jsem pro jistotu utratil, ale problém se vždy jednou za čas objeví znovu. U ostatních ryb nepozoruji problém a ani u samců elegansek se nic takového neobjevuje. :-( :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 13:22 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Marci
To je nesmysl, ryba má nějaký zdravotní problém, patrně ho měla už v době nákupu. Kvůli jedné gupce nemá smysl řešit nějaká léčiva. Měnil bych dvakrát týdně 1/3 vody a třeba se z toho dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 22:22 Marci Re: Markusenka
Tak tohle me nenapadlo. Uz jsem o tom slysela, ale samecek je uz “dospely”, tak jsem o tom neuvazovala, ale dekuju za napad. Jestli to tak bude, napisu to sem ano Marci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 18:53 Muž Markusenka [89] Re: Marci
Ahoj.
A nemůže ta rybka pouze procházet zrovna obdobím, kdy si tělo usmyslelo, změnu pohlaví. Jenom nápad.
Mára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 16:17 Marci Re: vlka
Ahoj, diky za nazor. Je mi ho lito, je porad sam, mezi ostatni nepluje. Jak dlouho takove netecne obdobi muze trvat? A kdyz je porad u dna a schovany, nemuze byt nemocny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 16:13 Marci Re: Marci
Ahoj, tak se nepovedlo, novy samecek zluteho samecka k elanu neprobral. Zluty samecek -guppy- zustava osamely u dna, malo pohybu, malo aktivity, stale schovany pred ostatnimi rybkami. Mate nekdo s tim zkusenosti? Co mu muze chybet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 19:18 Muž vlka [3455] Re: Marci
Čauky, pokud máš dobrou filtraci, nebál bych se přidat rybiček, i když jsou živorodky tak trochu čuňátka. Podle mě sameček přirozeně ,,zapadne,, mezi ostatní a dostane i ,,chuť,, na samičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 10:45 Muž Hopri [476] – Limia
Zdravím, chtěl bych se zeptat na mezidruhové křížení u rybek Limia. Mám ve společném akváriu L. tridens L.perugiae, prozatím to vypadá, že samci preferují samice svého druhu, ale jestli máte někdo s tímto zkušenosti, prosím o info.
Předem díky
Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 15:35 Marci Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nedalo mi to a dojela jsem mu do obchodu koupit kamarada - modreho vpravo nahore. Ten zluty stydlivy samecek zustal pod kytkou dole, trosicku je tam videt. Je to celkova fotka akvarka jen pro predstavu, ze neziji ve spine. Zluty samecek byl zvedav, na chvilicku se zvednul ode dna ze sve schovky a tak jsem ho mohla vyfotit. Zakladni udaje: akvarko 20 l, voda pripravovana 1,5mesice pred nasazenim ryb, bakterie, test vody v poradku (dle barevneho spektra dusicnanu, bakterii, tvrdosti atd¨), rostlinky z Hornbachu a super zoo, filtrace 24h stale, krmeni pro poter doporucene v obchode. Zluty samecek je guppy, vic o nem nevim. Jen to, ze je samotarsky i kdyz ho samice chteji vyprovokovat k pohybu a nezere. Ale snad se to s prichodem noveho samecka zmeni. Co myslite?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 14:58 R Muž afc1886 [14703] Re: Marci
Celkem by mě zajímala prezentace toho akvária, protože na rostlinách jde vidět řasa a jemný bordel, ale to bílé dno vypadá nějak moc čistě. Zkus se zaregistrovat, založit prezentaci akvária a vyplnit co nejvíce pravdivých údajů a napsat jak probíhá údržba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 13:15 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Marci
Tak ho zkus vyfotit, když krmíš - to nebude tolik ostražitý. Z té vložené fotky není nic vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 10:51 Marci Anthrax
Fotka k příspěvku On se nechce fotit, je porad skovany u dna nebo za nejakou kytkou, tak alespon nedokonala fotka, moc na ni videt neni, udelala jsem k nemu sipku. Kdyz se nikdo nediva, prijdu necekane a uz rybkam nesvitim, tak je i u predniho skla, ale sam. Akvarko je nove, ale mam ho 1,5mes pripravene kvuli vode a az kdyz bylo vse ok, dojela jsem pro rybicky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 10:19 R Muž Anthrax [4787] Re: Marci
Filtr nevadí. Když to nevadí ostatním rybám, jak píšeš, tak tam asi žádný vodní vír nebude. Jak dlouho je to akva založený?
Edit: Píšeš že je akva dobře osvětlené. Je podobně apatický i po zhasnutí světel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 10:01 Marci Re: Anthrax
Je to Guppy, kluk, ale vic o nem nevim, koupila jsem ho v Hornbachu.Bohuzel neumim vlozit fotku. V oddeleni akvaristiky merili vodu hlavne na dusicnany, byla tam i tvrdost, proste cele spektrum a podle toho barevneho testu je voda v poradku, cista, bakterie v poradku, voda je filtrovana 24/24. Je to male akvarium 20l, dobre osvetlene, holky i mladata jsou v pohode, ale samecek se drzi v rohu u dna nebo u hladiny, porad se schovava. A kdyz k nemu ostatni rybky priplavou, nehybe se a nenecha se od nich vyprovokovat k pohybu. Nevadi mu ten filtr? Nekde jsem cetla, ze Guppy nemusi vodni proud, ale ten je potreba kvuli pohybu vody.... a ostatnim rybkam to nevadi, jsou plne pohybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 08:40 R Muž Anthrax [4787] Re: Marci
To by chtělo nějaké ty fotky. ;-) Třeba by to něco napovědělo. A co je to za druh živorodky? Voda je OK znamená co konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 08:33 Marci – Živorodky-nežere
Ahoj, koupila jsem před 3 dny živorodky, skupina 3 samičky, 1 sameček a dostala jsem od kamarádky 3 malinké cca 1cm. Všichni ok, sameček stále v rohu, nežere, pozoruje, málo pohybu, schovává se pod listy. Ostatní velmi živí a hladoví. Voda je dle rozboru ok, mám hodně rostlin, filtraci, osvětlení 10h. Žrádlo pro potěr z prodejny, kde mi paví očka prodali. Co může tomu samečkovi vadit? Je zbarvený do žluta, vypadá velmi zdravě, ale je velmi nespolečenský až samotářský. Hlavně nežere. Máte zkušenosti, za jak dlouhou dobu by si mohl na nové prostředí zvyknout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 10:13 Žena KittyM [31] Re:
Děkuji všem! Samozřejmě to mělo být mg, pardon. Testy asi nejsou nejpřesnější, mám jen takové ty papírky se 6ti hodnotami, ale bydlíme na Nepomucku a je tu silné zemědělské znečištění půdy, takže i obecní pitná voda má vysoké hodnoty NO3 (údajně v normě), ale že je to tak vysoké zjišťuji až s pořízením akvárka ne Pořídíme co nejdříve nějaký filtr (a ne jen kvůli rybičkám teda ;-) )
---
Ad čistotné ryby - děkuji za upřesnění, v jiných vláknech jsou vždy rozmlouvány živorodky do akvárií např. k tetrám (zdá se mi, že každý začátečník odchází s hejnem teter a pancéřníčků, ať se zeptá na cokoli a do žádné osádky nesmí živorodky, nebo!), takže jsem z toho vyvodila, že budou živorodky celkově odolnější (jinak totiž to vyhýbání se živorodkám nedává až takový smysl když neberu v potaz přemnožování řešitelné darováním nebo chovem jen samců)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 14:36 Muž jiri609 [91] Re: KittyM
já jen dotaz na okraj - odkud máš vodu? je to pitná? 75mg/l je moc na pitnou, norma je max 50mg/l....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2020 13:21 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: KittyM
Chtěla jsi napsat 75 mg/na litr. To akva má mít 96 litrů tak dva Anciky bych klidně dal. Kvalitní filtrací akva jen pomůžeš. A pro informaci pro ryby je nebezpečný čpavek a dusitany NO2. No a s premnoženim se netrap,prebytky můžeš vzdycky vyměnit nebo darovat. Treba tady na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2020 11:26 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: KittyM
KittyM napsala: No tak pro tzv. "čistotné" ryby by to bylo ještě horší ne? Budem muset namontovat nějaké zařízení na snížení, nějak se mi to teď nechce pít :-D

"Čistotné" jsou proto, že neprodukují tolik odpadu jako živorodky, ne proto, že by byly náchylnější k množství NO3, NO2, atd. Zdravotní komplikace z bordelvody hrozí všem stejně. Troufám si říct, že gupkám odejdou ploutve dřív, než začnou problémy u druhů jako tetra, neonka nebo parmička.

KittyM napsala: takže výměnou vody NO3 spíše přidávám, než ubírám..
Těžko říct, záleží na množství rostlin a zarybnění. Výměnou vody se ale nesnižují jen dusičnany, ale i dusitany a amoniak (mimo jiné).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 15:16 Žena KittyM [31] Re: Libor
No tak pro tzv. "čistotné" ryby by to bylo ještě horší ne? Budem muset namontovat nějaké zařízení na snížení, nějak se mi to teď nechce pít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2020 12:36 Muž Libor [527] Re: KittyM
Na takové množství dusičnanů mít akvárium s převážně živorodkami je tedy dost odvaha. A přidat do cca 80 l vody ještě k tomu 3 Ancistrusy (špiniče vody) - no to už je fakt hazard. To by to akvárko muselo být opravdu hodně zarostlé (proti čemuž by ovšem byli ti Ancistrusi) a s velmi výkonnou filtrací. Co se týče ostatních ryb - to už musí poradit další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 11:34 Žena KittyM [31] – Živorodky
Ahoj, kupuji zavedenou nádrž, 96l hrubého objemu, externí filtr. Ráda bych chovala živorodky ve stavu nepřemnoženém (tzn. aby dorůstalo jen pár mláďat, které nahradí rybky uhynulé stářím).
V kupované nádrži jsou nyní enedlerky + potěr, 2 otíci, 1 samice bojovnice a 3 SAE a kupodivu i krevetky red cherry (tuším, pro akvárium se jede až zítra).
Hlavním druhem budou endlerky (popř. udám endlerky a budou paví očka) a molly, buď samec a 3 samice (to už krevetky asi neustojí což), nebo jen 3 kluky. A časem 2-3x obyč ancistrus (nádrž by měla být hodně zarostlá, tak nevím zda se to slučuje, ale chovali jsme je jako děti a jsou úžasní).
Můžou tam zůstat ty parmičky a otíci (posíleni do hejna) nebo spíše darovat? Jaký druh pořídit aby reguloval ten potěr a zároveň sem tam rybka v zarostlé nádrži zůstala? Popř. budou si to regulovat sami Molly?
Dále se přiznám mě trochu zmátlo, že ta akvária fungují bez filtrů.. Nebude ten výkonný externí filtr nějak kazit růst rostlin? Ještě poslední poznámka k románu - z vodovodu nám teče voda s NO3 cca 75g/L :( takže výměnou vody NO3 spíše přidávám, než ubírám..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 19:09 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Cataria
Hůře získávají živiny z potravy, proto více žerou a tím i více vyměšují. Jejich exkrementy v podstatě obsahují ještě hodně nespotřebovaných živin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 18:40 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Cataria
Živorodky jednoduše víc žerou a víc kakají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 18:24 Žena Cataria [13] – Rozdíl mezi živorodkami a jikrnáči
Ahoj, nikde jsem nenašla podobnou tématiku a tak se omlouvám, pokud je téma ve špatném fóru. Každopádně k mé otázce... Živorodky jsou známí jako "vodní prasátka". Z vlastní zkušenosti to můžu jen potvrdit. smich Zajímalo by mě proto, jaký je rozdíl ve "tvorbě nepořádku" živorodek od jikrnáčů?
V mém minulém akva s gupkami před týdenním úklidem už na dně bylo dost nepořádku. U ostatních tomu prý tak není, tak bych chtěla názory na toto, třeba od chovatelů jak živorodek tak jikrnáčů, děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2020 15:29 - Re: achyles73
Len zriedka je to zmena pohlavia samice na samca.Oveľa častejšie ide o neskoré samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 19:28 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Havel0303
Je otázkou jestli jste si jistá, že je to samice......
Další věci je, že některé samice se časem mění v samce, většinou neplodného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 14:35 Havel0303 – Molly
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V akvárku s gupkama mám pár živorodek ostrotlamých. Samici (černá) mám od června a samce (zlatočerný) od Vánoc. Zatím jsem se od nich ještě nedočkala mláďata. Zatímco gupky se vesele množí, tak ta černá samice nic. Nevíte čím by to mohlo být? Jestli třeba jeden z páru není neškodný. I když ten samec samice pořád prohání. Myslíte, že bych k nim měla přikoupit třeba další samice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 21:06 Muž QQQ001 [23] Re: vaclav
Díky, tak ja to zkusim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 19:34 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: vaclav
Celkem bych souhlasil, ale ty živorodky jsou na NO3, aspoň u mě hodně náchylné. Hned se začínají otírat o kameny a trepit se ploutve.
Ale s častější výměnou vody nelze než souhlasit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 17:47 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: QQQ001
Tak máš jen jednoho samečka a jejich prodloužené ploutve často trpí plísní která je třepí. Že by to bylo přidávám KNO3 si nemyslím tohle mají na svědomí bakterie nebo plísně a jen častá výměna vody s chlorem nebo UV lampa tomu pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 17:40 Muž QQQ001 [23] Re: achyles73
Dusičnany mam vysoko, okolo 25 mg/l a ve zdroji 15 mg/l, takže s tím moc neudělám. Každopádně díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 16:24 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: QQQ001
NO3 jste měřil? Živorodky všeobecně nesnášejí dusičnany.... Zkusil bych měnit vodu,taky záleží kolik máte dusičnanů ve zdrojové vodě.....
Je to trochu hádání, ale začal bych takhle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 14:49 Muž QQQ001 [23] Re: achyles73
PH 7 a přidávám mikroprvky + K2SO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 10:01 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: QQQ001
Pmdd je i s KNO3? pH je kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 08:21 Muž QQQ001 [23] – Problém paví ocko
Ahoj, mam takový problém, ze samecek Paviho očka se od jisté doby chová zvláštně. Během dne je relativně v pořádku , ale ráno je vystresovany, má skubave pohyby a dnes jsem si všiml trhliny na ocasní ploutvi. Mam pocit, ze je to od té doby co jsem začal prihnojovat PMDD. Nevíte co to muže být? Díky ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2020 17:27 Silviebaris Re: David L.
Založ si prezentaci a zaregistruj se...Já už bych tam nic nelila a zůstala jen u těch vyměn vody... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 17:19 David L. Re: silviebaris
To jsme si neporozuměli. Mezi dávkou Flagelolu a Nematolu bylo asi tak 14 dni, kdy jsem ostatní pozorovali a čekali na efekt. Po ukončení léčby dle doporučené délky jsem vždycky vyměnili více než polovinu vody a další výměna byla dle běžného schématu - takže během jednoho týdne voda měněna 2x.

Zrovna živorodky byly před léčbou v dobrém stavu, potíže vykazovaly jiné rybky - neonky a sumci. Překvapila mne rychlost, s jakou ryby zareagovaly. Obě dospělé živorodky během hodiny KO, samec mrtvý, samice ještě žila, ale ležela naznak, lapala po dechu, při lovení se nekoordinovaně motala. Když se pak začaly projevovat potíže i u potěru, tak to vypadalo u všech stejně - nejdřív se začaly kolébat, pak převracet a v křečích klesat ke dnu - fakt to vypadalo, jak rychlá otrava. Napadlo mne jestli ryby nemohly dostat velkou dávku tím, že se pořád pohybují u hladiny - nalil jsem to opatrně před filtr, ale neředil jsem to v nějakém větším objemu.

Chybou určitě bylo, že jsme nevzduchovali, jen nastavili filtr tak, aby hodně čeřil hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2020 16:51 Silviebaris Re: David L.
oslabeny a léky je dorazily....Mohl by jsi dát fotku akvária...Proč jsi změnil léčbu,valíš tam léčivo hlava nehlava,tak se nediv...Vyměn část vody a měn ji několik dní...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=101