Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jíťa
To bezpečně poznáš. Vypadají jinak a budou i větší. Po porodu si stačí prohlédnout samice. Pokud koukáš do AQ každý den, tak podle vzhledu poznáš, která rodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 19:07 Žena Jíťa [0] – Mláďata živorodek
Nevím, jestli jsem ve správném vlákně, potřebuju se na něco zeptat. Mám v jednom akva očka a black Molly. Samice na porod neizoluju, nechávám to na přírodní výběr. Kdyby se stalo a porodila Mollyna, dají se její mláďata odlišit od oček ? Někde jsem se dočetla, že se černá nerodí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:59 prcan – živorodky
Kdybich zmenšil počet na 15 jaké rybi by se tam mohli strčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:48 Muž patamatix [408] Re: prcan
Otázka je? a těch 60l vody je čistý objem?
I když ano,tak pokud tam dáš 25 živorodek,tak ti to akvárko počet ryb sníží samo na ten správný počet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 17:37 R Muž romant [27987] Re: prcan
prcan napsal: 60litrů. ryb kolem 25Tak podle takovéto odpovědi už nic nepřidávat a tuším, že by spíš chtělo něco odebírat, ale nechci prudit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:37 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: prcan
Tak to máš dvojnásobek ryb, než by tam mělo být. A to počítám, že máš malé ryby. Takže už žádnou rybu navíc tam necpi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:10 prcan – predator3313
60litrů. ryb kolem 25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 19:20 Muž DANMAZUR [20]
My nejsme jasnovidci ale akvaristi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:36 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prcan
Jaká nádrž, kolik ryb atd...bez informací se bude blbě radit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:14 prcan – živorodky
Jeké rybi k pavím očkům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 20:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Raviolka
Presne to isté som tu chcel vložiť, je to tak ako píšeš ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.03.2014 16:39 Žena Raviolka [2154] Re: misa
Jestli máš v 16 l akváriu dvě molly, bojovnici, další rybu kterou nepoznám a ještě navrch ampulárku, tak máš velký problém. Navíc akvárium je evidentně čerstvě založené, to je problém ještě větší. Rozhodně VŠECHNY ty ryby kromě bojovnice někomu věnuj, třeba dědovi. Ampulárku též. Jinak budeš tahat ven mrtvolky.

Ale nepatří to do tohoto tématu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 16:33 misa Re: MarekP
To mam radost,ja bych jich chtela odchovat co nejvic mam sice jen 16litru akvarko takze by nebyli pro me ale deda ma 100litrove akvarko a tam par rybicek mel by radost kdyby jich par dostaĺ :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 16:31 Žena Raviolka [2154] Re: MarekP
MarekP napsal: Tlustá je dost, řekl bych, každým dnem bude rodit.Není o nic tlustší než ten samec... Se zbytkem souhlas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 16:12 Muž MarekP [812] - MalawiRe: misa
Tlustá je dost, řekl bych, každým dnem bude rodit. Zatím má kulatý břicho, až bude spíš hranatý, tak pak je to ten čas těsně před. A do porodničky ji dávat nemusíš vůbec. Nevím, jaký máš akvárium a jestli bude mít potěr kde se schovat (jemnolisté rostliny), ale nechal bych to na přírodě. ;-) Když ji dáš do porodničky, tak sice budeš mít plno rybiček, ale pak nebudeš vědět co s nima. Vyrostou a v akváriu budeš mít přemnoženo. To se ti, pokud ji necháš být tam, kde je, nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 15:30 misa
Za jak dlouho asi? Ja se v tom vubec neviznam,mam ji mesic ,a kdy ji mam dat do porodnicky? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 15:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: misa
Čeká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 15:12 misa
Fotka k příspěvku Ahojte neceka black molla mlady?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 14:49 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Tapi
Má.Když jsou ještě malé a samci se ještě vůbec nevybarvují, tak se podle toho dá dobře poznat, z čeho bude samice a z čeho samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 14:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tapi
Má.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 14:12 Žena Tapi [0] – Skvrna zralosti!!!
Má endlerka černou skvrnu zralosti i když nečeká mladé??? :) ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 11:13 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: xenotoca
Fotka k příspěvku 0 napsal:

Ctěl jsem něco napsat, ale časově nestíhám, snad jindy. Tu problematiku sice vidím jinak, než, jak ji vysvětluje SoRex, ale nechci s ním být ve sporu.

Foto: samice P.obskura, 9.1.2014

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Vláďo asi Ti tu dlužím pár řádků, tak jsem si chvilku na to vymezil: K těm 'obscurám'. Je důležité snažit se uchovat si početné hejno a to hlavně s dorůstajícími mladými a ne potěr zkrmovat, nebo se ho jinak hned zbavovat. Vybírej k chovu mladé samice, co záhy viditelně zabřezávají a pozoruj samce a ty nejaktivnější při snaze o oplodnění, jsou ti praví do chovu.

Nevím z jakého prvotního počtu byla celá v zajetí chovaná populace založena, ale pokud je počet jedinců nízký, tak dochází, ne k pouhé "únavě prostředí", ale k reprodukčnímu oslabení samotného druhu.

Tomu se dá bránit jednak dostatečnou početností chovaných ryb a neopomíjeným včasným "omlazováním" (starší jedinci mnoha druhů živorodek bývají neplodní) a pak chovem více samostatných skupin v rozdílných podmínkách a po čase jejich vzájemným promícháním.

Odlišné poměry mají vliv na stále probíhající přizpůsobování a zjednodušeně vyjádřeno - i vzniku mutací obohacující genetický základ, což má onen blahodárný vliv na životaschopnost, když se pak spolu množí ryby těchto po jistý čas předtím izolovaných skupin.

Proto je i výměna chovného materiálu mezi akvaristy opodstatněná.

Vláďo přeji si, aby Ti P.obscura nevyhynuly a co nejvíc si je i namnožil, plus i ostatní ryby, jenž Tě baví chovat. Čauky 0.

Foto: V té první černé chovné síťce vlevo jsem měl P.obscura přes léto venku, ale dva samci, co jsem měl se o samice, už v akváriu nezajímali a "ženské" zůstaly neoplodněné, takže se ani takovému těžkému kalibru v chovu živorodek, jako je 0 :-| :) , tyto "obyčejné začátečnické gupky" nerozmnožily :-( .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:36 - Re: Jakub
Je to len moje prechodné riešenie(mladé som toľko a v takom počte nečakal),ale filtrácia musí byť.Pôjdu čo nevidieť do väčšieho.Ak nemáš filter to chce meniť vodu denne.Pri tom však riskuješ časté kolísanie teploty a to nemusí robiť dobrotu.Chce to fakt väčšie akva.Objem račej nespomeniem,raz tu v téme aj s fotkou stačilo.Nechcem opäť ukazovať ako by sa rybky chovať nemali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2014 20:23 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jakub
Mám pocit, že jsi to, co psal prasan pořádně ani nečetl a hlavně nepochopil. Ale spíš jsi naprostý ignorant. Platí to, co jsem už psala, a to, že tvé AQ je naprosto nevhodné pro chov ryb. Znovu ti zopakuju, že tvé AQ je mrtvá zóna a jednou týdně v něm vyměnit vodu nestačí. Každá ryba má své nároky na život a zaslouží si, aby takové podmínky k životu i dostala. Jak je vidět, ty nejsi schopen jim je poskytnout a ani to nechceš udělat. Ty ryby jsou chudáci a živoří. Ideální by bylo, když nechceš pochopit základy akvaristiky, to AQ zrušit a ryby někomu dát. Tím pro ně uděláš to nejlepší. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 19:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jakub
chudáci ryby rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 19:20 Jakub Re: prasan
Ahoj diki ze si ma podrzal..... síce mam este jedno aqva 250l. ale tam mam asi 10 koi. takze neriskujem .... a v tom mensiom mam 1 prisavnika 2 pavie ocka a 4 mecovky a je o ne maximalne postarane takze sa nemozu stazovat ;-) filter nemam cize mam menit vodu kazdy tyzden ako ty?? a kolko l mas akva? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 20:42 - Re: Jakub
Ja pri nich mám celú hladinu porastenú Lemnou(dobrý odstraňovač dusíkatých látok) a raz týždenne mením komplet vodu za čerstvú.Inak by to nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:39 Muž patamatix [408] Re: Jakub
Když vyhodíš ty umělé kytky,dáš tam co se "vejde" živých tak by to mělo stačit jednomu beťákovi a nebo krevetkám,ale rozhodně ne živorodkám. Zmiňuješ se o vzduchování,ale nic neříkáš o filtru,máš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:11 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka
Jako odchovnička na potěr - (aby trochu povyrostl) to jde. Jen je pak potřeba mít něco většího na větší mečovky.Ale to bylo již řečeno... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:31 - Re: Jája
Trocha zavŕtam. ;-)
Aj v malom akvárku sa pri adekvátnej starostlivosti dá do dorastu pár mečoviek odchovať.Aj keď to nie je ideálny stav.Momentálne i u mňa doma.Rybky si nesťažujú. :-D
Samozrejme pre dospelé ryby a plánované odchovy je takáto nádrž nepostačujúca.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 13:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Jája
Souhlas. Snad jen těch 25°C je pro krevetky ažaž. Bohatě postačí normální pokojová teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2014 11:27 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jakub
Takové AQ není vhodné na chov žádné ryby, natož mečovek. Mečovky potřebují pořádně velké aq, alespoň 100l, lépe 200l. Až budeš mít v AQ živé rostliny, filtr, osvětlení a teplotu vody 25°C, tak bys možná mohl chovat krevetky, ale až tak po 2-3 měsících záběhu. V tom stavu v jakém to AQ nyní je, je to mrtvá zóna absolutně nevhodná pro živé tvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 08:07 Jakub
Ahojte mám 15l. Akva mám na dne strk a mám aj dost ukrytov dvě uměle rastlinky a teplotu cca 20 . k tomu mám aj vzduchovanie .štaci mi to na udchov mecoviek? :-O



0 odpověděl: Nestačí, malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 08:06 Jakub
Ahojte mám 15l. Akva mám na dne strk a mám aj dost ukrytov dvě uměle rastlinky a teplotu cca 20 . k tomu mám aj vzduchovanie .štaci mi to na udchov mecoviek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:50 Honza – Endlerky - paví očka
Tady je pěkná stránka divokých forem a odkud jsou, bohužel u nás nejsou skoro vůbec sehnatelné...
www.wildguppys.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:42 Honza Re: MonterMonty
Taky jsem to četl. Aby se zvýšila porodnost samic, ale aby zůstalo zbarvení endlerek. Když to tak vezmu, tak paví očka, co mají mečíky jsou nějakým způsobem pokřížené s Poecilia wingei.( info z internetu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 16:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Honza
S endlama to právě tak bývá , ty rúzné velikosti samic , když se pokříží s gupkama, někde jsem četl že to takhle chovatelé prznitelé dělaj pro zatraktivnění sortimentu , prostě vemou čistou samici gupky a kříží s endlerákem samcem , samice jsou pak větší a pak i rodí více potomků - to jsem se dočetl není to můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 16:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Honza
P.wingei má asi více než deset podob podle lokalit...už si je nepamatuji. Chovají se podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 16:09 Honza – Endlerky
Endlerky, to je taková věda - měl jsem doma 3 různé kmeny přírodní formy. U jedněch samice začaly dorůstat kolem 6 cm a byly fakt robustní, mladých měly max 30 ks, samci měli přírodní zbarvení,choval jsem je tři roky, ale moc se mě nezdály jako fakt čisté, tak jsem chov postupně zrušil.Mladé mi teda nežraly, ale to nic neznamená - pač mladé mi nežerou ani divoká oka.Ale co jsem koukal, tak je docela všude prodávaj a má je hodně lidí, kteří je dál prodávaj...Další, ty mám od chovatele, co je v čisté formě choval 8 let a jsou to fakt endlerky, samice maj tak max 4 cm, mladých mají tak 3-6 ks ve vrhu.Je to zvláštní situace s těma endlerkama v ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:49 Honza Re: LiborSprysl
Kdyby to právě bylo z nějakého zveráče, tak se tomu vůbec nedivím, ale takhle mě to celkem zarazilo. Když jsem je kupoval, tak jsem byl upozorněn chovatelem, že to takhle bývá, chtěl jsem někde najít info, po kolikáté generaci se to zlepší, ale nikde nic...Díky za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Honza
Je to normální. Nikdy jich nebude 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:33 Honza – Endlerky Scarlet
Mám takový dotaz, jestli je normální, že endlerky scarlet, co jsem pořídil od chovatele mají z každého vrhu mladých 50% v přírodním zbarvením - jako přírodní forma endlerek a 50% má barvu scarlet.Chci jen vědět, jestli je o u scarletek normální. Třeba, že by forma scarlet ještě,, nedržela,,v přesné barevné linii...a občas to hold,,vyhodí,,nějaké ty přírodní Poecilia wingei...Tak jestli někdo víte, budu rád, když mi o tom něco napíšete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 10:47 Muž patamatix [408] Re: LiborSprysl
Mohu potvrdit ano Mám to tak taky a mám problém kdo s kým a co z toho vzniklo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 04:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: matak
matak napsal: Zdravím mám jen dotaz, mám tu síťovanou odchovničku a v akvárku mám Endlerky a do tý odchovničky k nim chci dát paví očka. Mohou se přes tu sítku se sebou nějak rozmnožit? děkuji
To myslíte jako jestli mohou si mohou vrznout samci ryb přes plot, jako to třeba dovedou psi? smich No mne by spíš zajímalo, jak budete odlišovat mláďata endlerek od ok...Přes plot si ryby nevrznou, ale pak bude v nádrži "kámen šukat cihlu". Jestli nechcete začít vyrábět hnusky, tak tyto dva druhy nemíchejte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:31 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – rybky v odchovničce
Zdravím mám jen dotaz, mám tu síťovanou odchovničku a v akvárku mám Endlerky a do tý odchovničky k nim chci dát paví očka. Mohou se přes tu sítku se sebou nějak rozmnožit? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:18 Buffy Re: Deathbull
Já jsem si je kdysi brala z toho obchůdku :-D. Jsou to fajn rybky a hodně toho vydrží. 15l pro ně stačí a pokud ti je bude někdo odkupovat, tak bych s nimi neváhala. Ale s těma bettama bych to neriskovala. Moje je třeba nechala bejt (až na potěr), ale to je o rybce :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 16:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: klaudiee
S bettou zcela jistě ne, nezbyl by ani jeden prcek. Navíc tyhle se jen tak "nepřemnoží", pokud je chceš chovat, něco si o nich přečti a budeš vědět víc. Třeba i to, že jednodruhovka je ideální, společnost jim moc dobře nedělá (a to ani pokud by šlo o klidné spolubydlící, natož betta). Obzvlášť v 15-ti litrech bych přidávání další ryby absolutně neřešila...

to Deathbull: ona ale ta cena s marží je někde jinde, tam mě těch 75,- nepřekvapuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 10:44 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: klaudiee
Kdyby bylo středně zarostlé(aby jsi je viděla)tak myslím že by tam mohly být.
A s tím prodejem nevím.
To se musíš zeptat ve zverimexu?
Za kolik si je koupíš?
Já osobně bych si je nekupoval, protože mají 2-3 cm
Ale jestli je chceš odchovávat a prodáš je hodně vyděláš.
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 10:35 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: klaudiee
Já osobně bych do 15l prcka žádnou rybu nedala. Je to strašně malé, i na ty elegansky. A jestli chceš sváču pro bettu, klidně je tam dej, betta bude mít radost ze zpestřeného jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 10:27 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – Neoheterandria elegans
Dobrý den,
Do mého 15 l akvárka bych si chtěla koupit 1 samce a 2-3 samice Neoheterandrie elegans. Myslím, že by mi mladé odkupovali do kamenných obchodů (vzhledem k jejich nedostupnosti a ceně). No kdyby se mi ale přemnožily a já je neměla kam dát, Mohly by být s bojovnicemi? Akvárko má 54 l je celkem zarostlé. Samozřejmě až by dorostly nějakých rozměrů.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=601