Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 15:27 lucajda Re: malyLibor
je tam vyfocená jen jedna ale jinak mám dvě:-),zkoušela jsem je krmit rozdrcenýma vločkma ale vůbec nic nechcou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 15:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucajda
S drápatečkama nemám zkušenosti, ale rybky, které máš, by ti neměly ty mladé už ohrozit. Je jasné, že ve společenské nádrži vždycky ostatní rybky nějaké mladé sežerou, ale ty nejrychleší a nejživotaschopnější ti zůstanou. To je přírodní výběr. I tak budeš mít brzy gupek spoustu.
A jen tak mimochodem - nemohu si pomoct, ale já na tom obrázku vidím furt jen jednu mladou rybku a její stín... ale je fakt, že mé oči dávnou nejsou bystrozraké coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 14:39 Žena moncajss [4]
je možné že se ti jich narodilo i víc ale některé rybka je požrali... jinak pěkná miminka rybiček palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 13:27 lucajda Re: malyLibor
takže mám tam 10 neonek 3 panceřníčky,dvě paví očka a 2 tetry ozdobné, a jednu drápatečku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 13:16 lucajda Re: malyLibor
tak děkuju:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 13:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucajda
Škoda, že nemáš prezentaci a tak nevíme, v jakém je máš akvárku, kolik a jakých tam je rybek a další podrobnosti, abychom ti mohli lépe poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 13:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucajda
Ano, budou jíst to, co jedí dospělé, jen je třeba to rozemnout = nadrtit = prostě udělat to menší, aby se jim to vlezlo do tlamek. Ale neboj, ony si najdou něco na zub.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 13:13 lucajda Re: malyLibor
jojo krmím je vločkama tak kdybych je podrtila trochu tak to budou jíst?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 13:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucajda
Pokud krmíš dospělé sušeným krmením, tak ho jen víc rozemni a malí si dají taky. Neboj, jsou od narození dost žralé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 13:02 lucajda Re: prasan
a čím je mám krmit?:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 12:58 lucajda Re: prasan
jojo mám ale našla sem jenom dvě takové:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 12:56 - Re: lucajda
Ak máš i dospelé ,tak je to mažné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 12:00 lucajda
Fotka k příspěvku dobrý den je možné že by tohle byly malé gupky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 15:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
dudak napsal: Jak už jsem psal, vodu nechci upravovat kvůli jiným rybam. Proto jsem od plat ustoupil. O gupkach se vi ze jsou značně přizpůsobivé a i v přírodě (tím nemyslím pouze původní vyskyt) se vyskytují ve vodach ruzneho složení od kyselých měkkých až po tvrdé a zasadite nebo dokonce brakicke. Myslím že 6,5 je pro ně přijatelná hodnota. Jinak o zivorodkach ani okach konkrétně si nemyslím, že jsou nějaké jednoduché ryby, které vydrží vše

Pokud k tomu přistupujete takto, pak lze říci, že Ostravaci teda pičují zcela zbytečně... ;-) ...také jsou přizpůsobiví a žijí v kyselém prostředí...:-)

Divoká pávčata z odchytu jsou úplně něco jiného, než je běžný akvarista schopen u nás sehnat. Mně je to celkem jedno, jak se vám povedou. Jen upozorňuji na to, že voda pod neutrálem není pro živorodky vodou z nejvhodnějších, zvláště pak v malých nádržích. Něco jiného je pH 6 na lokalitě výskytu, a něco jiného v padesátilitrové nádrži značně zatížené odpadními látkami... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2013 12:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dudak
To není napadání, ale vysvětlení. :-) Pokud je napsáno nějaké rozmezí, ještě to neznamená, že na té nižší úrovni těm rybám bude dobře. To máš podobné např. s litráží. A zase příklad, trochu jiný - u neonek je minimální litráž uvedena 60l, ale když neonky budeš pozorovat, tak uvidíš, že se v šedesáti litrech necítí. Prostě jsou to plavci a potřebují pořádné AQ, hlavně na délku. Já osobně bych je nedala do menšího než je 100l, ale podle mě i to je málo. Na délku bych volila tak minimálně 120cm (ale spíš víc), aby si hejno zaplavalo a ne aby se ve stresu plácalo na jednom místě v šedesáti litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:23 Muž dudak [1885] Re: Jája
Já se tady nechci s nikým hádat, voda mi teče z vodovodu taky cca 7-7,5pH, ale díky přidávání CO2 se dostávám na 6,5-7 tvrdost kolem 8dGH. Už jsem psal, že od chovu jiných živorodek jsem proto upustil, přestože Kryštof mi psal "ony to snesou". Paví oka mají třeba zrovna tady v atlase hodnoty 6-8pH a tvrdost 3-25 dGH, předpokládám že to jsou údaje pro úspěšný chov a moje voda zdaleka není na okraji tohoto rozmezí. Takže buď je to špatně napsáno, nebo mě napadáte zbytečně. Psal jsem taky že živorodek chci jen několik abych ukázal synovi, co to vlastně živorodky jsou, nádrž bude určena převážně pro tetry a proto nechci upravovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2013 11:14 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dudak
A ještě dodám - pokud bych měla vodu jako ty, tak bych skutečně živorodky do ní nedala, ačkoliv jsou pro mě osobně mezi rybami na prvním místě. Prostě bych zvolila, ač nerada, jiné druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.09.2013 11:10 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dudak
Bydlím na Vinohradech, takže z kohoutku mi teče kamenolom. Z jara to bylo 21gH a teď kolem 16gH, pH v AQ cca 7-7,5. Chovám právě živorodky. A pokud si do AQ dám jinou rybu, tak jedině takovou, která snese vyšší tvrdost a i pH. Ale cpát živorodky do 6,5 pH, a měkké vody to bych neudělala. Zvlášť paví oka jsou dost choulostivé rybky a už o nich dávno neplatí to, co dřív, že přežijí téměř cokoliv. Ale to se týká i ostatních živorodek, pro které je vhodná tvrdší voda a vyšší pH - proč bych je měla cpát do AQ, ve kterém je voda, která jim nevyhovuje a je to pro ně hodně špatné řešení. Prostě jim to neudělám, i kdyby se mi hodně líbily a hodně bych je chtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 08:23 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
Jak už jsem psal, vodu nechci upravovat kvůli jiným rybam. Proto jsem od plat ustoupil. O gupkach se vi ze jsou značně přizpůsobivé a i v přírodě (tím nemyslím pouze původní vyskyt) se vyskytují ve vodach ruzneho složení od kyselých měkkých až po tvrdé a zasadite nebo dokonce brakicke. Myslím že 6,5 je pro ně přijatelná hodnota. Jinak o zivorodkach ani okach konkrétně si nemyslím, že jsou nějaké jednoduché ryby, které vydrží vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
dudak napsal: Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo chová platy, případně molly bez problémů ve vodě s nižším pH, konkrétně kolem 6,5 Případně který jiný druh živorodek, by to dlouhodobě dobře snášel, kromě pavích ok

No jako nádrž s takovým pH bez úprav je to pro živorodky naprd. To je nádrž pro tetry, parmičky apod. Poznámku "kormě pavích ok" raději komentovat nijak výrazně nebudu. O platách se vyjádříte, že by živořily, ale oka byste do té kyselinky dal....jen zopakuji i oka jsou živorodky, které mají své nároky, a ty vaše podmínky jejich vysněným zrovna neodpovídají. Chce to sodu, nebo nějaký pH+ či Stabilan a pH dohánět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 22:25 Muž dudak [1885] Re: Kryštof
když jsem byl dítě, choval jsem skaláry v 45l akváriu a taky to snesly, dokonce se mi tam třely, už jsem vyrostl a tak bych chtěl svým rybám poskytnout nějaký ten komfort. proto jsem se ptal jestli s takovou vodou má někdo zkušenosti - dlouhodobější. navíc bude ještě spíš měkčí a studenější :) takže asi ty oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 20:35 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: dudak
jako ony to snesou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 20:13 - Re: dudak
Prípadne endlerky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 20:09 Muž dudak [1885] Re: Kryštof
to já vím, ale pro ostatní druhy ryb se to zase nehodí a pro syna chci pár barevných živorodek, takže nejspíš to budou gupky, protože nechci aby u mě platy živořily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2013 19:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: dudak
ono i při takovémto pH se dá chovat živorodky, ale pokud, chceš svým jedincům, platám, dopřát to nejlepší, tak zvyš pH a budou ti prosperovat, není to žádná velká chemie, když chceš dosáhnout vyšší zásaditost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 18:25 Muž dudak [1885] – pH a živorodky
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo chová platy, případně molly bez problémů ve vodě s nižším pH, konkrétně kolem 6,5 Případně který jiný druh živorodek, by to dlouhodobě dobře snášel, kromě pavích ok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 17:08 Žena moncajss [4]
tak at se dari platam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2013 17:04 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Další mohou následovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.08.2013 17:03 Muž michalcod [13]
narodilo se 13 mimin a je to moc pěknej pocit. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2013 10:32 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: michalcod
Ber to tak, že neznáš původ a nevíš, jestli to je čistá linie, takže ji nelze přesně určit. Když se na ni podívám, tak bych řekla, že je menší velikosti a tvar těla má jako plata korálová (korálovky jsou menší a poměr těla mají kratší a zároveň i vyšší než jiné formy maculátek), ale je na rozdíl od platy korálové velmi velmi světlá (eventuálně se nabízí možnost, že to je zesvětlená korálovka - ne z čisté linie). Takže, jestli ji máš v nádrži samotnou, tak si k ní kup několik plat korálových a máš to vyřešené. Co je zač, po tom nepátrej, nedopátráš se toho. Buď rád, že je zdravá a těš se na mimča. A téměř bílé břicho má, protože ho má nacpané k prasknutí potomky, tudíž roztažené, čímž je barva jakoby ještě víc zředěná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 06:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: michalcod
michalcod napsal: Nebo je to nějaký mix jiný? Je oranžovo bílá až stříbrná...
Díky za odpovědi.



Korálová? coze Je oranžovo bílá až stříbrná...To máte s Kryštofem nějakou zrakovou poruchu?
files.ceske-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:13 Muž michalcod [13]
Děkuji a prosím ještě o komentáře vás kdo si myslí, že ví o jakou formu jde.
Díky všem předem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:40 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: michalcod
Korálovky jsou hodně sytě červené, ta tvá je světlá. Takže buď mix nebo něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 16:17 Muž michalcod [13]
|Když já jsem z toho porovnávání celej zmatenej...Rád uvítám rady více lidí
DĚKUJI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 16:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: michalcod
podiv se do atlasu, tam je z celkem z čeho vybírat a přirovnávat, ale ano máš pravdu, podle fotek to vypadá jako plata skvrnitá korálová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:50 Muž michalcod [13]
Nebo je to nějaký mix jiný? Je oranžovo bílá až stříbrná...
Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:10 Muž michalcod [13]
Díky moc, jen pro info...je to plata korálová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2013 14:41 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: michalcod
Platy skvrnu březosti mají nevýraznou a lehce přehlédnutelnou, zvlášť, když jsou sytě zbarveny, pak bývá skvrna nepatrně znatelná. Určitě ta skvrna nevypadá jako např. u pavích ok. Zaostři zrak, možná se ti podaří na místě skvrny odhalit očička mimin. Ta samička má břicho jako balón, takže zřejmě bude co nevidět rodit. Já mám se zbarvením tuxedo a tam to vidět není vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:45 Muž michalcod [13]
A platy tedy nemají před porodem tm hnědou skvrnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:39 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: michalcod
Vypada to,ze ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:37 Muž michalcod [13]
Fotka k příspěvku A poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:35 Muž michalcod [13]
Fotka k příspěvku A další..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:35 Muž michalcod [13]
Fotka k příspěvku Myslíte, že už je to těsně před porodem? Vyhledává klid a a drží se na místě, ale nemá tm. hnědou skvrnu...
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 08:22 Muž WARENKOREN [51] Re: LiborSprysl
dobrá tedy, nebudu do nich šťourat ať si dělaj co chtěj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: WARENKOREN
WARENKOREN napsal: děkuju za odpověď, možná by stálo zato vybrat jen ty metalický aby se vidělo co se z nich vyklube dal, mimochodem paměť teda musejí mít dobrou pač je to nějaká čtvrtá nebo pátá generace od koupi origo v hornbachu smich

smich Tak to byla šance, že mohly to být ryby moje...dával jsem jejich zásobovači...Mohu prozradit, že by nestálo za to je vybírat, nevyklube se z nich moc pěkného. Stačí se podívat na tu fotku...jsou to vyblitinky, proto jsem s nimi přestal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 20:31 Muž WARENKOREN [51] Re: LiborSprysl
děkuju za odpověď, možná by stálo zato vybrat jen ty metalický aby se vidělo co se z nich vyklube dal, mimochodem paměť teda musejí mít dobrou pač je to nějaká čtvrtá nebo pátá generace od koupi origo v hornbachu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 16:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: WARENKOREN
Se omlouvám :-P byl jsem bez internetu...metalické jsou samice modrých endlerek a nebo jsou přikřížené s normálními oky... ;-) ...mohly si vzpomenout, že některý předek byl víc do modra...Svého času jsem je také měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:28 Muž WARENKOREN [51] Re: WARENKOREN
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:28 Muž WARENKOREN [51]
Fotka k příspěvku Dobrý den, asi rok mám v akváriu endlerky, neustále se množí a tak je rozdávám, cca 3 poslední měsíce začínám pozorovat, že čím dál více samic má jiné vybarvení než ostatní, od potěru jsou vybarveny do takové světle metalické modré, nevíte z jakých důvodů? mám akva doplnit o endlerky z jiného chovu? případně tyto jinak zbarvené odstranit abych nejaký mix neudával jako endlerky? prokládám foto kde jsou zachyceny dvě samice endlerek, tmavá je původní forma

mimochodem ty světlý jsou jako fakt pěkný:-D

díky za tipy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 19:01 rybka21
chcela som sa spytat..mam živorodku kt. asi pred tyzdnom porodila 5 mrtvych mladatok..nasla som ich tam v porodnicke mrtve..brusko matky už nebolo take zacernane ale stale vecsie..no a dnes som sa pozerala ze vyzera zase ako "v tom" ano za kolko by tak mohla znovu porodit? a je to možne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=751