Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 20:20 Muž KuBvA [40] Re: JirkaŠčobák
já tam budu přidávat rostliny ale pořád nevím proč by tam neměl být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 20:18 Muž RAP [1555] Re: JirkaŠčobák
Tak si to akva pořádně prohlédni, vzhledem k osázení je tam filtr nezbytný. To není jako tvé nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 16:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RAP
Proč bys nechal filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2019 07:17 Muž RAP [1555] Re: JirkaŠčobák
No zrovna v tomto případě bych ten filtr ponechal. Se zbytečně vysokou teplotou souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2019 23:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KuBvA
To máš tak. Kdo chová víc druhů živorodek, zažije, že některé druhy mu jdou lépe, jiné hůř. U jiného akvaristy to může být se stejnými druhy obráceně. Třeba jednomu akvaristovi v Čechách se aktuálně nemnoží Phallichthys tico, mé stále ano. Mám plno stále se množících Phalloceros caudimaculatus reticulatus, ale trvalo rok, než se chytly a zrovna před pár dny mě jeden člověk z Belgie prosil o ryby, protože mu tento druh tento týden kompletně vyhynul během dvou dnů. Jak se jednou "nastartuje množení", je dobře, ale dosáhnout toho, může trvat a často člověk uspěje až na další pokus nebo když dá ryby do jiné nádrže. Když "jsou problémy", mohou se odmítat množit i obyčejná blbá paví očka.

Mohu ti nabídnout násadu dunajských gupek. Ale stejně - zásadní je akvárium, do kterého je chceš dát. Dovedu si představit nádrž, ve které ti vychcípají. Tvá konkrétní - hm. Vyhodil bych filtr a topení. Nechal jen světlo. Přidal jednoduché rostliny. A zkusil tak deset kusů potěru krmeného mikrami a grindalem. Vyloženě, jestli ti přežije.

Množení je často o stravě. Její pestrosti. O tom, kolik různých druhů mraženého nebo živého krmiva používáš.

P.S. Možná máš i moc teplo. Mé gupky mají sice v létě tak 23-25°C, ale v zimě klidně jen 20 www.facebook.com/… Populace v 60l a bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2019 21:51 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
a nějaký druh rychle se množících živorodek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2019 22:41 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Vodu dolij do plna a chtělo by to dozadu pořádné houští třeba z rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2019 21:43 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2019 21:13 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Nemáš prezentaci akvária tak se těžko radí. U mladých rybek je počet narozených malý a pokud nemáš houští rostlin ostatní je požerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2019 21:01 Muž KuBvA [40]
dobrý den chci se zeptat před cca 4 roky jsem měl živorodky a měl jsem mladé narvané kde to jen šlo ale ted at pořídím jakikoli druh tak se mi moc nemnoží vždy najdu tak 4 mladé jestli nemáte nějaký typ na opravdu rychle se množící živorodku (nejlépe paví oka ,endlerky ale je to jedno) mám to v akváriu 60 l,topení běží na 25-26 stupnů a svítím zářivkami,filtr je na 200 litrové akva ale je stlumený takže akorát a mám tam krevetky hmm :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 20:10 Žena Cataria [13] Re: ctibum
Topítko tam mám přidelané ještě ze začátku (a zůstane tam pak kvůli zimě, kdy je v bytě opravdu chladno). Teď je topítko vypnuté. Voda se pohybuje každý den mezi 22-23 stupni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 19:23 R Muž ctibum [6926] Re: Cataria
Jakou máš doma teplotu, že jim přitápíš...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:25 Žena Cataria [13] Re: silviebaris
Taky jsem si říkala, ale už jsem měla čest i s pěkně vybarvenými samičkami, tak se radši ptám. :-) Tak děkuji všem za reakci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:21 Králík Re: Cataria
A dole mají rozmnožovací orgán. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:18 Silviebaris Re: Cataria
Samičky nejsou tak barevný,je to samec... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:15 Žena Rennee [21] Re: Cataria
podle mě samečci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:13 Žena Cataria [13]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, snažím se rozhodnout, copak jsou tyto 2 rybky za pohlaví a stále mi to nedá. Co byste řekli? Fotky nic moc - uznávám. Ale nejsou to zrovna nejklidnější rybky. Vše musí prozkoumat. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2019 09:45 0 Re: Nesmysl
Křížit ne, ale stačí si porovnat markantní rozdíl ve velikosti a temperamentu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 09:24 Nesmysl
Myslím chovat a nezkřížit se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2019 09:23 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Nesmysl
Chovat je spolu samozřejmě lze. Ale je otázka, jestli to myslíte jen chovat, nebo tak, aby se spolu nezkřížily. Protože pokud vím, tak iliodon je divoká živorodka. Ale s tím neporadim. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 09:20 Králík Re: Nesmysl
Ano, lze je chovat spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 09:18 Nesmysl
Dobrý den. Lze spolu chovat iliodona whitei a gupku? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 18:17 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: lacewings
Děkuji vám oběma za odpovědi. Situace se má tak, že jsem přelovoval z jedné nádrže endlerky a dával tam iliodon. Bohužel jsem si později všiml, že jedna samice endlerky v akváriu zůstala. Jakmile to půjde, tak ji odlovím. Nechce se nechat chytit. Neplánuji dlouhodobý chov těchto druhů.
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 18:02 Muž larix [1420] Re: Zetor
Gonopódium, andropódium, pripárium,... to všetko sú modifikácie análnej plutvy u živorodých rýb, ktoré slúžia na prenos samčích pohlavných buniek do tela samice (to asi vieš). Čiže funkčne je to to isté. Či sa budú ryby krížiť závisí od ich genetickej príbuznosti, podobnosti pohlavného správania, niekedy podobnosti vzhľadu a funkčnej možnosti oplodnenia. Medzidruhové kríženie v rámci rodu je pomerne bežná záležitosť. V prírode sú totiž aj geografické bariéry, ktoré tomuto kríženiu bránia, no v akváriu je iná situácia. Medzirodové kríženie je už podstatne vzácnejší jav (ale vyskytuje sa), pretože mu väčšinou bránia anatomické (morfologické), etologické a hlavne fyziologické prekážky (spermia sa nedokáže dostať k vajíčku alebo ho nedokáže oplodniť).
Čiže, aby som to zhrnul - ryby sa ti krížiť nebudú ale nezáleží to od toho, či majú gonopódium alebo andropódium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 17:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zetor
- nazývá se to správně spermatopodium
- ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 17:36 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Iliodon Whitney+endlerka?
Četl jsem, že Iliodon whitey má andropodium. Může se zkřížit s endlerkou, která má gonopodium?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 14:48 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: jamajcan
Mě Molucky nikam nechodí, drží se u proudu z filtru a krmí se.
Možná, že kdyby neměly z proudu co jíst, tak by se vydaly hledat o dům dál. :-O
(Nebo potom kdyby teda byl ten problém s vodou, či jiný důvod, který by je vedl k nutkání opustit nádrž)



Ať nejsem jen OT, Paví oko mi vyskočilo během let akorát jedno.
Asi se něčeho leklo, nebo se třeba chtělo kamarádit s andulkama, nevím. :-)

Všechny akva mám úplně bez deklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 14:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Cataria
Pokud budeš mít zaběhnuté rostlinné akvárium s kvalitní vodou a živorodky dáš jako potěr, budou vyskakovat naprosto minimálně nebo vůbec i když budeš dolévat vodu 1 cm pod okraj. Něco jiné je, když získáš dospělé/staré ryby a dáš je do nového prostředí. To pak mohou být hodně ve stresu a skákat. Nebo budou skákat, když bude nová voda nekvalitní - prostě mizerné akvárium.

Se stresem u některých druhů živorodek souhlasím. Třeba Poeciliopsis prolifica se x měsíců projevovaly jak velcí stresaři - buhužel vyskakovaly největší samice - přišel jsem asi o osm. Může to být i tím, že byly teritoriální a když se k tomu například přidal nový člověk před nádrží nebo neznámý pohyb, vyskočily několikrát i přede mnou. To se ale bavím o koncentraci x desítek ryb v 15l. Nebo velké samice Phalloceros caudimatulatus reticulatus mi taky parkrát vyskočily - mám jich ale něco přes 100 v 60l. Nebo dunajské gupky - těch mám 150-200 v 60l a párkrát do roka jsem našel uschlou rybku. Vše akvária bez krytu. Na ta množství je to ale drobnost.

Pak mám ryby, jako Limia perugiae nebo Quintana atrizona a ty nevyskočily nikdy, přestože jich je hodně a dolévám vodu 2 cm až 1 cm pod okraj. Nebo Xenotoca doadrioi - ty skákat umí a za dva roky a při cca 80 jedincích vyskočila jedna. Nebo Poecilia salvatoris - ty by měla skákat a zatím jsem neregistroval. Ani Girardinus falcatus nic, ani Heterandria formisa, ani Neoheterandria elegans. Phallichthys tico jsem registroval z mnoha desítek vyskočit jednou. Atd.

Základ je, že mám všude kvalitní vodu, mnoho rostlin, často až po hladinu a ryby se mohou cítit bezpečně. Opakuji, že si myslím, že je podstatné, aby se nelekaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:51 Silviebaris Re: Anthrax
Pěkný,ja to nikdy neviděla a ani se s tím nesetkala... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2019 12:36 R Muž Anthrax [4787] Re: silviebaris
Ryby vyskakují například když se leknou. A když není voda v pořádku, tak jsou ryby ve větším stresu, tím pádem skáčou častěji. Takhle si to třeba vysvětluju já.
Třeba japoniky ty z nevhodné vody klidně zdrhnou, to není žádný blud. Stejně se snaží chovat šneci, taky zhrdají, když je ve vodě problém. Ale to už jsem mimo téma.
Edit: Nejhorší je když ty bludy někdo natočí :-) www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:20 Silviebaris Re: Anthrax
Krevetky jo,ale moc často to není,a některý krevetkaři to vyvracej,že je to blud.Ryba mě občas vyskoči,ale oni se nahaněj...tak v rychlosti vyleti,viděla jsem je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:12 R Muž Anthrax [4787] Re: silviebaris
Ale jo. Krevetky taky zdrhaj z akva když se jim tam nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:10 Silviebaris Re: Prašan
Jako že by cileně vyskočily,je špatná voda,tak hop ven...tak to si nemyslím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:05 -
Rybky často môžu vyskakovať pri nevhodných podmienkach,hlavne teda ak je zlá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 00:13 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Cataria
Když jsme chovali zivorodky, tak mecovky měly sebevražedné sklony, ale gupky nevyskakovaly, pak jsme položili na nádrž raději sklo i kvůli odpařování vody v létě, nevypadalo to zle na stranách byla skvira na krmení a aby jim šel do vody kyslik a v pohodě ;-) Já bych pozorovala a kdyby se vyskytl problém, tak bych to zakryla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 23:52 - Re: Cataria
Mám mečune i platy,gupky aj endlerky ale za tie roky som ani jedinú nevidel skákať.Často skáču pri zhasnutí silného osvetlenia keď sa splašia.Toto občas pozorujem v jednom akvárku s gupkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 20:17 MikiG Re: Cataria;Silviebaris
Také na to může mít vliv společnost dalších ryb v akva,já je držím v jednodruhových nádržích a zrovna to nejsou asi takové divošky :-) ale třeba u mečovek bych to skákání asi nevyloučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 20:06 Žena Cataria [13]
Takže jak to tak vidím, tak asi záleží kousek od kousku, chovatel od chovatele. No tak zatím nechám odkryté, budu prvních pár dní hlídat, a kfyžtak seženu kryt. Tak díky moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 20:01 Silviebaris
Tak já už jsem snad 4 rybičky z toho 2 živorodky na zemi našla,zrovna dnes,ale přežila...a to mám kryt jen pootevřený asi na 1cm... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2019 19:59 MikiG Re: Cataria
No pokud ti nad hladinou budou poletovat permanentně mušky, tak by si možná skočily :-) Já nemám zakrytou žádnou nádrž, kde je mám a nikdy jsem problém s vyskočením u živorodek nepozoroval. Je tu hodně chovatelů živorodek a myslím, že většina má odkryté nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:19 Žena Cataria [13] Re: Kaira
Tohle už mě taky napadlo, ale nepokrylo by mi to celou plochu akvárka, protože mám závěsný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:19 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Cataria
Dají se koupit takovéto vodící lišty www.sklorex-akvarium.cz/… , skla si necháš uříznout na míru a vyřešeno. Účel to plní a dobře to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2019 19:16 Angus68 Re: Zetor
Mám živorodek poměrně hodně a ještě se nestalo, abych nějakou někdy našel na zemi ;-)
Sebral sem 1 Tetru červenohlavou, nebo krevetku, to jó. A nemám kryt ani na jedný nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:15 Anďaska Re: Cataria
Mám z každé strany cca 2cm volný prostor, nic nezvedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:13 Žena Cataria [13] Re: Anďaska
A jak pak živorodky krmíš? to musíš pokaždé zvedat celou desku, ne? To musí být nahlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:10 Anďaska Re: Cataria
Já ho mám na akváriu jen položené a nevypadá to vubec špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:01 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Cataria
Tetry, razborky, neonku modrou. Druhů spousty. To je ale jiné vlákno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:01 Žena Cataria [13] Re: Anďaska
U mě je problém, že ho tam nemám jak dát, pokud chci, aby to nějak vypadalo a nebylo to jak pěst na oko. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 18:58 Anďaska Re: Cataria
Tak si tam dej krycí sklo. Já ho mám taky. I když mě teda paví očka nevyskakovala i když tam nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 18:54 Žena Cataria [13] Re: Zetor
Jaké rybky bys do takového akvária doporučil? Ono totiž vyskakuje převášná většina rybek nad hladinu, i když třeba míň, než živorodky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=201