Živorodky - chov
0 30.09.2015 16:11 Lenka – Divné chování ryby

Zdravím, máme problém, zdá se nám samec mečovky vídeňské nějaký divný. Celý den jen plave na místě u filtru nebo polehává pod kytkou schovaný. Je samotářský a vubec nejeví zájem o samičky. Nevíte co s ním muže být? máme všechny ryby pořízené v jeden den, máme je asi týden. Díky moc
Starší reakce
Ahoj, koupil sem si 6 zivorodek duhovych. Mam je prvni den a neustale mi na ne utoci cichavci. Nevite nekdo cim to muze byt? Mam spoustu neonek a tech si ani nevsimnou.. Myslite ze to casem prestane az si na sebe zvyknou? Diky moc!
Starší reakce
+ pozeram dnes že maju ryby teda jedna a ta ista stale dookola každe 2 týždne krupičku. Je pravda že sol som nepridaval už dosť dlho a posledny proces osm poriadne s ESHA exit neukončil. ale asi to ma suvis všetko dokopy.
0 30.07.2015 20:58
TRULY [164] 


čaute, takže opäť problemy. Tentokrat mi je jasne, že hygiena v mojom akva je nedostatočna a že si v podstate za to môžem sam, ale aj tak hladam odpovede na iste veci.
60l akva
- 4 kusy mečun, 2ks ancistrus.
Mečune mali zase problem a jeden zdochol + dalsia samica ma problem. Priznaky, ryba začina pomaly chudnúť, priesvitne výkaly, apatia, ležanie na listoch, na dne, na filtry, následne uhyn. Doba od prvotných príznakov po uhyn do 14 dni.
Antici totalne v pohode, žiadne priznaky, každý mesiac 100 malych ikier. Dnes opäť
120l akva
- problem s mečunkou, už je po smrti. To iste, chudnutie apatia atd,, smrť
Ostatne ryby ako neonka, parmička, antici, pancierničkovia atd, všetko v pohode bez choroby
Je mi jasne a opravte ma ak sa mýlim, že ak ryby boli predtým v totalne zlých podmienkach, tak jednoducho sa to na nich podpísalo a potrebuju možno nie 80% podmienky ktore by inač zdravým rybam stačili ale 100% podmienky nakolko ich každe percento dole iba doráža pod zem.
Nechápem že predtým žili v hnoji, hneda voda, smradlava a boli tučne vypasene a množili sa.
Počítam že chybou bude aj v 60l ten bublifuk ktorý zrejme nestíha ale nechápem zase aj to , že je tam 6 rýb teda už len 5 a aj napriek tomu nestiha. Je dvojramenny.
Vodu menim pravidelne a dno neprerývam do nuly + filter čistym mimo čistenia akva, a tak ako sa ma, aby som nezničil bakterie. Problem je len s mečunkami, tak ja tomu nerozumiem naozaj. Akva je zarastene.
FOtky nemam v prezentačke aktualizovane, za čo sa ospravedlnujem, ale pri týchto priznakov podlieham apatii a nemam chuť tu vynovovať udaje. prepáčte
pridavam foto
0 28.07.2015 20:46 Lukáš – Rozmnožení
Díkes za rady

Ať se daří

Neboj, dočkáš se.

Místo dotazování se, ryby pozoruj, dělej si svůj vlastní názor, prostě to tzv. dostávej do oka, podle toho jak samice vypadají dokážeš zanedlouho určit, kdy že to na ně příjde, tedy jakmile budou jak almary, začnou se stranit, vyhledávat nějaký klidnější místo, zalejzat do rostlin, tak to bude jejich čas.

0 28.07.2015 20:12 Lukáš – Rozmnožení
Na jak dlouho ti vidíte?

To budou

0 28.07.2015 12:15 Lukáš – Rozmnožení
Starší reakce
To je podle mě prostě moc, asi to máš přerybněné? Měň vody víc a nebo častěji, případně obojí (určitě aspoň teď přes léto). Ve vstupní vodě máš dusičnanů kolik?
tak snazim sa menit 30-40% vody kazdy tyzden a filter umyvam jemne nie do nuly. Akva stredne zarastene a no3 po tyzdni cca 50-80
Měříš např. dusičnany, příp. dusitany nebo amoniak? Plachost ryb, dokonce i to, že se snaží někam "nacpat", může svědčit pro otravu. Ta teplota sama o sobě určitě problém není, to není žádná extrémní hodnota, ale znamená to větší zátěž pro metabolismus ryb a důsledky nevhodné vody (špatná hygiena) se projeví daleko víc.
Každému občas umírají ryby. Ale pokud jich je víc najednou, je to signál pro důkladnou revizi péče o akvárium (akvária). Pokud neměříš dusičnany, což by zrovna v tuhle chvíli bylo namístě aspoň jednorázově otestovat, tak určitě prospěje častěšjší výměna vody než jednou týdně.
tak nemaju zjavne choroby, niesu nafuknute ani vyhudnute ani zisdne vredy, plesne, paraziti, skor je priebeh rovnaky s to plschost, cudne spravanie a uhyn do 2-5 dni. Ako som posal nad tymto tak ryby si nesu poskodenie z minulosti tak zrejme kym to neprespikujem novym osadenstvom tak to tak bude aj nadalej.
PS: kryty mam dole a vzduchyjem obe akva ale teplota je ako som pisal 27,5 nadalej. Starcekovia odchadzaju. Este dodam ze samozrejme to neboli mlade jedince.
tak samozrejme nieco bude aj natom. Ale teraz je uhyn evidentnejsi a deje sa to v dvoxh akvarijach nezavisle odseba. Snazim sa najst ten spravny kluc k vymene vody a spravnej udrzbe, ale ryby boli predtym u byvalych majitelov v katastrofalnych podmienkach a tak si podla mna nesu svoje zazitky aj teraz.
Trvale nasledky + nie vzdy 100% podmienky + teploty = uhyn :(
Ahoj, to že si ryba když plave naposledy většinou vybere místo, kde ji člověk buď nenajde nebo ji horko těžko odsuď dostává je normální. Další méně pravděpodobnou možností je že hledaly stín. Mně třeba panceřníčci v těchto vedrech obývají kokosy jako by to byly slunečníky, normálně se tam nedrží.
Pokud jsi na tělech uhynulých ryb nenašel známky nemoci, nemáš přerybněno, provádíš pravidelnou údržbu, všichni ostatní jsou v pohodě, tak bych si hlavu nedělal, ale sledoval bych stav ryb dále.
Co se týče teplot. Ke snížení je dobré sundat kryt nebo alespoň otevřít a nechat větrat. Dále je možné zapnout vzduchování, které pomáhá s chlazením. Dobré je využití klasického větráku nebo větráku z PC. Já osobně používám metodu, při které ochlazuji vodu pomocí pet lahví s vodou uchovaných v lednici, což mi přijde pro mne nejlehčí. Do místnosti mi svítí akorát odpoledne, takže tak dvakrát za odpoledne doleji pár lahví a udržím teplotu aspoň na přijatelné hranici.
E: Píšu pomalu no

hledej problém spíše v přerybnění , nedostatečné péči o akva a celkovému (ne)stabilnímu stavu v akva ,než v teplotě vody a ještě tak relativně nízké jakou uvádíš
Starší reakce
Ne, tak to kříženec není, jen jsou u něj velmi patrné tělesné deformity. Ta černá není na závadu, někde je v genetickém vybavení rodičů také forma gold-black.

Za kvalitu fotky se omlouvam. Fotim to mobilem a ty potvurky nechtely drzet. Na tehle fotce je nejlepe videt velikostni rozdil.
Jo a ta vlevo je s tím černým proužkem na ocasní ploutvi.
Mezi nebem a zemí je toho docela dost... Oko se dovede zkřížit s limiemi, dovede oplodnit i některé xify (v mém případě xiphidium)... Když Pán Bůh dopustí, tak i sekera spustí... Ukažte fotku a uvidí se...
Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné, aby se spářila Gold Molly a Živorodkou duhovou?
V odděleném akva mám 8 mladých jedinců (přibližně 2 měsíce), a vím že jsou z jednoho vrhu Gold Molly. zajímavé pro mě je, že 3 jsou velké přibližně 4-5 cm a dalších 5 maximálně 2-3 cm. U těch menších jsem vypozoroval, že jsou tmavší a některé mají i černý proužek na ocasní ploutvi.
Tak co myslíte, je možné tohle druhové křížení nebo je to jen nějaká degenerace?
Starší reakce

Pre tých, čo si myslia, že čierná škvrna napovedá o brezosti a blížiacom sa dátume......
Nejčastěji se u zadečku ukáže tzv. skvrna březosti, nebo-li je vidět vyvíjející se omladina a vzhledem k tomu, že jsou živorodky velmi plodné, jsou těhotné vpodstatě neustále a doba těhotenství trvá cca 30 dní. Čím více těhotenství postupuje, ryba se hranatí a tloustne a před porodem samotným je jak almara, vyhledává klidný místo aby mohla porodit.
0 15.11.2014 14:13 Ptáčková Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat jak se pozná, že je těhotná?
Starší reakce
Aj u divokých foriem prebieha selekcia a nemusíme ju ani spozorovať

Starší reakce
To je celkem přirozený jev... u divokých živorodek... i když ne u všech. Zatímco vykřížené barevné variety jsou zprskem všeho možného, a ne vždy zcela ideálního, divoké živorodky si nesou svůj gen pořád dál. Jen ta velikost se mění.
Tve ryby nemely nejakou genetickou zatez a tak se nikde neprojevila ani u potomstva a mozna co se projevilo, bylo vyberem potlaceno. Asi i pani Stestena Te ma rada

.
Já chovám Xenotoca eiseni od r.1982 (tj. 32 let), všechny mé ryby jsou potomci jednoho páru bez přidání nové krve a nelze pozorovat žádnou degeneraci, snad až na velikost, což ale může být pouze přizpůsobení omezenému životnímu prostoru.
Starší reakce
No, popravdě to nejsou vůbec plánované odchovy. Ze zverimexu se dovezli dvě platy a porodily/a. No a nemám komu je podarovat. Tak ty odchovy nechám na přírodě, třeba se požerou

Budou v pohode, ale kdyz to takhle mezi pribuznymi provozujes po mnoho generaci, neni od veci obcas sehnat novou krev.
Starší reakce
Jenom si neodpustím připodotknutí, nač těch vopičáren v podobě oněch plastových trestných lavic? Na to, aby bylo co nejvíce mladejch? Co potom s nima? To jsou tak trochu otázky, na který je docela dobrý si odpovědět před tím, než se k tomuto, podle mě nesmyslnýmu opatření člověk uchýlí, protože, nejsi-li produkční chvatel, jsou podle mě porodničky zbytečný. Bohatě postačí pořádnej chuchvalec rostlin, kam se čerstvá omladina na chvilku, než je tzv. akceptována uchýlí a výsledek, co do počtu přeživších je velmi solidní. Toť můj názor.

taky bych to tak viděl, dovolil bych si tipnout, že ta na spodní fotce dřív.
Obe ryby majú škvrnu a určite mladé čakajú.
0 20.06.2014 21:27 Niksek20 – Je toto Paví očko těhotné ?

Dobrý den, přikládám fotky samice Pavího očka. Potřebuji znát váš názor - zda je těhotná ? Skvrnu březosti má, ale není ani tak tlustá, a navíc je ještě mlaďoučká , podle mně .. ale mohu se mýlit, co si na to myslíte vy ?
0 20.06.2014 21:16 Niksek20 – Je těhotná

Dobrý den, myslíte že je těhotná ? Je právě taková tlustá, ale nevidím skvrnu březosti .. prosím poraďte ! Když tak dodám další fotky
Starší reakce
Aby to nebol bakteriálny rozpad plutiev
0 14.05.2014 20:15 Barusak – Paví očka
Dobrý den,
mám takový problém, pořídila jsem si akvárko kde mám molly a paví očka, ze začátku bylo všechno fajn, pak mi ale začali ožírat rostlinky a nakonec všichni samečci mají okousaný ocásek

Nevíte někdo prosím co se s tím dá dělat? Jestli rybkám něco chybí nebo čím to může být?? Děkuji
Je to u všeho podobné, březí samice je tlustá i před krmením a porod očekávej, až se jí břicho začne trochu hranatit.
Nenasla jsem.vlakno pro gold molly tak pisu sem. Jak poznam tehotnou good molly? Ma taky nejakou tecku? Diky
Tak nejlepší je živá, což asi nemáš a tak klidně co máš po ruce, čím krmíš ostatní ryby. Ano psal jsem o několikerém krmení denně, ale ne velký dávky, aby to zase moc nekazilo vodu a nezapomínej na ty častější výměny vody, to jsou dvě základní věci, bez kterých pěkný ryby neuděláš.
okey diki ale ze cim by som ich mohol krmit najlepsie... a pocul som ze 2 krat do dna??

Musíš krmit hned, menší dávky a častěji, vodu měnit taky častěji, to je základ.
0 08.05.2014 13:47 Jakub a Samuel –
Re: P Jak píšou kolegové, nech ji v klidu. Nehopsej kolem ní a ona porodí sama. Půl hodiny přestávka ještě neznamená problém. Císařský řez jsem u ryby ještě neviděl nikoho provádět a na tak malé rybce, jako je paví očko, by to asi šlo velmi špatně. V každém případě bys chudáka rybu zabil a zřejmě ani ta mláďata by nebyla moc životaschopná. Nech to na přírodě.
Nejlepší bude ji nechat v klidu a nestresovat ji. To u ryb navíc platí vždy.

no to nie ale aspon nieco?? :O
Ne, to už máš moc bujnou fantazii, v přírodě jí taky nikdo nepomůže.
Přidat reakci
1 ...... [12] ...... 26
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 27892x