Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 21:31 Jakub a Samuel
ešte som sa chcel opýtať že od kedy mám už začať krmiť mladé maju 2 dni a že čim by som ich mal krmiť ďakujem :) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 13:47 Jakub a Samuel Re: P
okey diki uz porodila okolo 50 mladych ale stale je nejaká tllusta?? :O .... a je strasne biedna mam este pockat ci ju uz oddelit? :) palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:14 Muž P [125] - Betta splendensRe: Jakub a Samuel
Jak píšou kolegové, nech ji v klidu. Nehopsej kolem ní a ona porodí sama. Půl hodiny přestávka ještě neznamená problém. Císařský řez jsem u ryby ještě neviděl nikoho provádět a na tak malé rybce, jako je paví očko, by to asi šlo velmi špatně. V každém případě bys chudáka rybu zabil a zřejmě ani ta mláďata by nebyla moc životaschopná. Nech to na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.05.2014 18:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jakub a Samuel
Nejlepší bude ji nechat v klidu a nestresovat ji. To u ryb navíc platí vždy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:31 Jakub a Samuel Re: romant
no to nie ale aspon nieco?? :O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:19 R Muž romant [27987] Re: Jakub a Samuel
Ne, to už máš moc bujnou fantazii, v přírodě jí taky nikdo nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:13 Jakub a Samuel Re: romant
a nemám jej nejako pomoct??... :( (cisársky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 18:11 R Muž romant [27987] Re: Jakub a Samuel
Musíš to nechat na ní, je to buď a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:10 Jakub a Samuel
Ahojte dnes mi samička začala rodit ale vyprdla iba 1 tak a uz pol hodku nic....... :( ale vidím že to už chce porodit ale asi nemoze..... čo mam robiť?? ..... prosím rýchlo poradťe.... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2014 10:51 Muž P [125] - Betta splendensRe: cezarmilan
Já bych to s tou velikostí akvária neviděl tak bledě. V 60l mohou menší druhy živorodek bez problémů prosperovat, jen jich tam nesmí být moc. Samozřejmě je důležitá pravidelná údržba. Paví očka tam můžou být bez potíží, jen nebudou dospělci z příštích generací tak velcí.
Také může být ona samice tlustá, kvůli nevhodnému krmení třeba už u předešlého majitele. Živorodky celkově mají sklony k přežírání. Potom vypadá vysoce březí i když je vlastně třeba jen na počátku. Další věc je, že každá samice má jiný počet mláďat. Pokud jich má ve vrhu třeba jen 15, ani to nemusíš postřehnout. To už je ale napsáno výš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jakub a Samuel
Skôr ako na kotnosť sa zameraj-te na vhodné podmienky pre rybky. 60L pre gupky nieje žiadná výhra. Majú nedokonalé trávenie a rýchlo sa množiea. Preto sa môže stávať (a to často), že budeš mať vyššie hodnoty dusíka a čpavku vo vode. No a to im do spevu nebude. Takže by si mal svoju pozornosť nasmerovať tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 18:13 R Muž romant [27987] Re: Jakub a Samuel
Ty ten porod vůbec nemusíš zaznamenat, jsou těhule permanentně a ta omladina, kterou porodí může posloužit jako potrava. Chce to mít akvo s možností nějakých schovávaček, ideál jsou trsy jemnějších rostlin, aby omladina po porodu prvních několik hodin unikla pozornosti a byla tak za pár hodin již akceptována.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 18:09 Jakub a Samuel Re: P
Nie práveže žiadne odstate šupinky nemá a ani žiadnu chorobu ale ja som ju kupoval kotnu už z obchodu...... nebude to tym?? :O :( ...... a podmienky má vybornee inak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:23 Muž P [125] - Betta splendensRe: Jakub a Samuel
Pokud už to je měsíc, zřejmě je hůře živená. Dej jí ještě čas. Druhá varianta je, že se nejedná o březost, ale o vodnatelnost. Nemá odstáté šupiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:18 - Re: Jakub a Samuel
Lebo sa jej nechce a zrejme nemá vhodné podmienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 16:22 Jakub a Samuel
Nazdar... máme tehotné pavie očko asi 1 mesiaca má dosť hrubé brucho tak by sme sa chceli opýtať,že prečo už neporodila ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 21:12 Jakub a Samuel Re: romant
presne toto sme potrebovali.... a za ochotu diki "brácho" palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:51 Jakub a Samuel Re: Monika Petricjuková
Prevdepodobdne je to choroba nazývaná ako krupička ktorej sa dá predísť pridaním prípravku MALACHITE-green ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 19:45 Jakub a Samuel – chov živorodiek
Zdravíme... Chceli by sme sa vás chovateľov opýtať , aké by sme mali zvoliť rastliny do 60L aqva a chováme tam gupky . (samozrejmé živé rastliny * poznámka pre "inteligentov") X-) pivo
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 21:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: muschak
To máte sice pravdu, ale u nyní geograficky oddělených druhů, které se kříží běžně, to oddělení není tak trvalé z hlediska vývoje ( navíc jsou často geneticky spřízněné), zatímco genetické (anatomie) vybavení je u zmíněných dvou druhů minimálně stejně vzdálené jako geografické...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.04.2014 15:57 muschak Re: LiborSprysl
Tak to, že ty dva druhy mají svoje přirozené areály oddělené zase není v akváriu tak zásadní. Určitě by se našlo pár příkladů, kdy se příbuzné druhy, které jsou v přírodě oddělené geografickou reprodukční bariérou, bez problémů křížily. Tady jde spíš o to, že ty dva druhy jsou příbuzné jen velmi vzdáleně, takže je tam vyvinuto určitě víc reprodukčních bariér než jen ta geografická ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 15:45 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Díky, mám klid.) Jen nerad bych sem postoval to, co by z toho vzešlo .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2014 15:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: muschak
Nejen nepravděpodobné, ale dokonce ani přirozeně možné...Rybky od sebe žijí stovky kilometrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 15:23 muschak Re: Deathbull
Řekl bych, že křížení těchto dvou druhů je dost nepravděpodobné, jedná se o druhy dostatečně evolučně vzdálené na to, aby mezi nimi mohl nějaký genový tok probíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 14:27 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Chci se zeptat, živorodkám moc nehovím ale mám pěkné hejno rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna a musel jsem k nim dočasně dát pár nejspíše rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici

Dotaz je jasný, budou nebo nebudou se mi křížit? :) Nerad bych si sličenky takhle likvidoval, to raději trpaslíky odlovím a něco je jinde sežere.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 09:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: radimfoto123
Mozna by stalo za to jeste dodat, ze ne kazda zivorodka roste na zacatku sveho zivota stejne rychle. Aby se nekdo treba u rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita nedesil, ze mu v prvnich tydnech moc nerostou. Ony maji nejpeve sve pomale tempo, a pak se to teprve poradne zrychli. Ackoli to asi neni nejvhodnejsi potrava pro Platy, slusne velike Platy jsem ziskal, kdyz jsem krmil krmivem Sera Discus Premium (samozrejme nejen jim, mely i zelenou rasu atd., ale jinak ziveho minimum). Ryby jsem mel navic v dost vysoke teplote, 26 az 28°C. Pro predstavu, jake autobusy nektere samice byly, muze slouzit i to, ze jsem u jedne napocital 109 mladych, coz jsem tehdy zminil zde: rybicky.net/clanky/650-porodnicka . Prijde mi to pro tento druh jako opravdu slusne cislo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 09:09 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: prcan
Já dávám,tak od oka,občas( 1 polévkovou lžíci na 15L ), ale mám tam jen endlerky, z rostlin vallisnerie a jávský mech. Nebo ještě je možné přidat jedlou sodu. Tu dávkuji stejně jako tu sůl.Jednu dobu jsem část endlerek chovala 3roky jen v brakické vodě a vyhovovalo jim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 08:23 Muž radimfoto123 [6] - neoheterandria elegans, heterandria formosa, girardinus metallicus, phallichthys tico, phallichthys quadripunctatus Bribri, xenophallus umbratilis – první měsíc života je základ pro zbytek života
Zásadní pro růst potěru živorodek je první měsíc od narození. Pokud jim v tomto období věnujeme dostatečnou pozornost, vyrostou z nich pěkné velké rybky. V opačném případě způsobíme nevratné zakrnění a pozastavení růstu. Hned po narození, nejpozději 24 hodin od porodu samičky, nabízíme potěru vylíhlé artemie. Ze začátku je pojídají s opatrností, po několika dnech se opatrnost mění na střelhbitost za potravou. První týden dávám jen živou artémii, po této době ji kombinuji s odmočenou odskořápkovanou artémii, na kterou pozvolna přecházím po zhruba 1 měsíci stáří potěru. Po odskořápkované artémii jejich růst raketově roste. Co měsíc, to 1-2 cm délky dle druhu. Co je důležité - měnit vodu min. jednou za 14 dní a to v poměru 1/3 - 1/4 objemu nádrže. Voda s nižším obsahem dusíkatých látek obecně prospívá růstu. Vhodné je přidat měsíc předem namáčenou kostku hnědého nebo černého uhlí, která na sebe dusitany i dusičnany váže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 07:58 prcan Re: kataChlum
kolik soli tam mám dát když mám 60 litrová akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 18:56 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: prcan
Tak to nedokážu pomoci(kdyby bylo něco zle s vodou,tak jdou pryč i samci....)Ještě mě napadla agresivita ostatních ryb, ale toho by jste si všimnul...(Jednou jsem měla ve spol. akváriu mečovky a paví očka a byl tam jeden samec od mečovky,kterej si záměrně vybíral samice od oček pro svůj útok vůči nim.,,Rozjel,,se proti nim a hubou do nich narážel tak dlouho, dokud nepošly. A u samců nic takového nedělal.
Zkusila bych tam dát kuchyňskou sůl(pokud tam jsou ryby a rostliny,kterým by to nemělo vadit). Očkům trochu té NACl vyhovuje a prostě bych to zkusila - možná by to přešlo - možná ne.Ale alespoň to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 16:03 prcan Re: kataChlum
Krmým sera vipangran,tetra rubin.lon plant,lon mix.Jsou to pavý očka.Teplota vody je 22 až 24 a samců mám min jak samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 18:26 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: prcan
Jaké živorodky a čím krmíte? Samice se třeba u mečovek,pavích oček...Vyčerpávají přiváděním dalších a dalších generací na svět. Chce to pak pro samice kvalitní krmiva. Teplotu vody,,tak akorát,, - při vyšší se dožívají méně. Více samic v akva,než samců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:22 R Muž romant [27987] Re: prcan
Tak třeba stáří, podpořeno vyšší teplotou vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:20 prcan – živorodky
Proč my umírají jenom samice živorodek???Žádnou nemoc nemají to vím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 14:43 Žena Kytka [2146] Re: romant
A druhé opatření je založení prezentace, aby bylo z čeho tzv. vařit. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 16:48 R Muž romant [27987] Re: Pavla
O akváriu není nic známo, tak bych volil univerzální opatření a tím jsou častější výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 16:34 Pavla
Ahojky,nevím kde se mám zepat,tak to zkouším tady.Samice živorodky stříbrné pořád útočí na ostatní ryby.Ne úplně na všechny,ale spíš na ty gold molly.Prostě jim nedá pokoj a oni se bojí.Mám ji odlovit nebo to mám nechat být? Děla to poslední 2 dny.Předtím to nedělala.Předem díky za odpověď. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 20:22 Žena Jíťa [0] Re: VitaValke
Přesně spočítat se to dá jen těžko. Čím víc je v nádrži ryb, před kterými se cítí v ohrožení, tím rychlejší je jejich pohyb, víc úhybných manévrů, takže těžko. Mně když se narodily platy, tak jsem je spočítala až ve druhém týdnu jejich života, když se naučily shromáždit se na krmení. Ale to byly v akva samy, jen s krevetkama, mámu jsem po porodu dala zpátky k ostatním rybám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:26 Muž VitaValke [8] - Malawi – Endlerky
tak to vypadá na nově narozenou druhou várku Endlerek, teď mě tak napadá jak rybičky počítáte? To je jednou za čas přelovíte? I když se snažím sebevíc tak je ne a ne spočítat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
invalida napsal: Co si představujete pod přírodní barvou u vyšlechtěnejch nenažranců...to by mě fakt zajímalo.
To je jednoduché...zbarvení divokých mol.. images.google.com/… smich :-D ... search.icq.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 11:53 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Jíťa
Fotka k příspěvku Mela jsem krasne lyrovite cerne mollyny. Mladata se rodila cerna. Zkusim vlozit fotku, doufam, ze na ni budou videt.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 11:47 S Muž invalida [3881]
Co si představujete pod přírodní barvou u vyšlechtěnejch nenažranců...to by mě fakt zajímalo. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2014 11:41 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: kataChlum
Hold komu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 09:21 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: LiborSprysl
hold není vždy vše 100% ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 08:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: kataChlum
kataChlum napsala: Jsou černá nebo šedivá. ano
Nebo dokonce v přírodní barvě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 07:20 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Jíťa
Jsou černá nebo šedivá. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 04:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jája
Jája napsala: To bezpečně poznáš. Vypadají jinak a budou i větší.
To že bývají černá, pokud je kvalitní chov BM, by k odlišení vést mohlo. (Strakatá až světlá jsou jen od špatně selektovaných rodičů). Ale na tu velikost bych teda vůbec nesázel...Ok bývá více, proto jsou menší, ale mám několik samic BM, které dávají i přes 100 mladých a ta jsou tak velká jako čerstvá oka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:18 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jíťa
Tak jestli víš, jak vypadají pávčata, když se narodí, tak mimino od molly neomylně poznáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:16 Žena Jíťa [0] – živorodky, mláďata
U pavčat to poznám, která rodila, podle břicha, barvy skvrny, ale tyhle jsou černý a neskutečně nenažraný, takže pořád tlustý jako před porodem. Myslím, že by se hned snažily celý vrh sežrat, takže by se ani břicho nezmenšilo nějak viditelně. Ale zkusím je teda pozorovat ještě víc, díky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=551