Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 17:07 Muž LiborSprysl [9015] – Re: koohy
Chtělo by to pořádnýho samca hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 17:07 R Muž romant [27987] – Re: koohy
Radši to nech na samečcích. smich Ale vážně, jsou ve společenským akva, nebo mají nějaký separé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 17:04 koohy
ahoj chtel bych se zeptat jak přivedu black molli do březosti nechtejí se mi množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 16:54 R Muž romant [27987] – Re: Žužu
To je rozumný. Osobně si myslím, že pokud ta rybka nebyla nějak nemocná ještě před tím než si jí dávala do akvárka, tak tou příčinou úhynu byl ten nepoměr kluků a holek. Oni se Ti budou velmi rychle množit a za chvilku budeš řešit otázku co s nima. :) Když se nebude zanedbávat údržba a budou se redukovat počty, tak to bude fungovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 16:48 Žužu – Re: romant
měla jsem dvě a čtyři samce.Dneska jsem dvě přidala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 16:17 R Muž romant [27987] – Re: Žužu
Jsně, to je v pohodě. Ještě otázka na poměr samečků a samiček těch pavích ok. Ideální je mít jednoho samečka a tři samičky. Kkyž je převaha samečků, tak se může stát, še samičku uhoněj.
EDIT: Tu parmičku nádhernou bych dal pryč, ta velikost akvárka není pro ni vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 15:17 Žužu – Re: Živorodky
jo a dno odkaluju taky jednou týdně před tou výměnou té vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 15:16 Žužu – Re: romant
rostlinky tam jsou, ale nemám to hustě osázeno a jednou týdně měnim 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 15:02 R Muž romant [27987] – Re: Žužu
Jak probíhá údržba. jak často a kolik je měněno vody a odkalovaný dno? Jsou tam rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 14:59 Žužu – Re: Živorodky
je to asi 22 l a je tam 8 rybek 6x gupka ,1x Ancistrus a jedna parmička nádherná.Filtraci mám vnitřní filtr Atman 301.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 11:31 R Muž romant [27987] – Re: Žužu
A co to akvárko v němž jsou ry živorodky. Kolik jich tam je celkem, jak dlouho je založený, je tam filtrace, rostliny atd. prostě dej více informací o nádrži. Ideální je založit si prezentaci, ať je více dostupných informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 11:26 Žužu – Re: Živorodky
Včera jsem našla samičku gupky, jak plave u dna a má veliké břicho bez tmavé skvrny a ocásek není průhledný, ale bílý.Tak jsem jí vylovila a dala jí do slané vody a ráno byla mrtvá.Nemůže to být nějaká nemoc?Tyhle rybičky mám asi týden. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 23:09 Muž Gunguy [2] – Diskuze o růstu živorodek
Při pozorování růstu mých malých živorodek různých druhů a genofondů mne napadla zajímavá myšlenka a myslím že by bylo zajímavé porovnat vzájemně svoje údaje a docílit tak zkvalitnění "chovů" :-D

Jak rychle vám rostou malé živorodky? Zkuste porovnat s jinými druhy ve vašem akváriu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 09:05 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Dana
Treba viac informácií o akváriu. Teplota vody, ako často a ako meníš vodu, ako často a koľko kŕmiš atď. Môže byť voda studená, alebo "špinavá". Možno je chudák pridusený. Ako prvú pomoc odkal dno a vymeň asi 1/3 vody za odstátu, vyčisti filter (nie pod tečúcou vodou, ale vo vode z akvária) a čakaj, či sa to nezlepší. Pomohla by aj prezentácia tvojho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:52 ing.technik – Re: Dana
ahoj co se týká miminka je to těžký jestli chceš aby přežilo musíš ho udržet od ostatních ryb postačí malá nádrž tak 2L a stálá teplota cca 24c krmit ho můžeš na jemno rozemletým vločkovým krmením filtr nemusí být ale musíš často měnit vodu asi jednu třetinu.
co se týká rybiček a jejich ploutví chtělo by to lepší popis případně foto a jek se chová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:32 Dana – "neočekávaná mláďata", nemocná živorodka
Zdravím,

dostala jsem akvárium 27L...načetla jsem co jsem mohla a postupně ho zařídila a obydlela(2Molly - samec a samice, 2 samci Živorodky, 2 - teď už 1samice Živorodky a Krunýřovec(nejsem si jistá, světlý, malý, "přísavka" a prý vhodný do malého akvária).Nemá cenu komentovat, že ve zverimexu apod. pořádně neví co prodávají a rady jsem se nedočkala(proto jsem toho taky tolik četla)...
K věci :)
Celou dobu vše funguje, najednou ale zmizela 1samice Živorodka (není prostě nikde), navíc se mi narodily malé rybky a jedna přeživší se dotala do malého prostoru, kde je voda bez filtru atp. a žije tam!!! (nevím zda jí dát k ostatním, nevím co s ní, nechci jí zahubit)...no a ještě ke všemu se zdá, že samec (Živorodka) má ploutve nějak moc u těla...opravdu se snažím učit co nejrychleji, ale nějak v tom plavu :( (popřípadě bych se pokusila vložit foto)

Velice děkuji za veškeré rady
Dana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:55 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Ale možná to bude snad to sbírání potravy,nechci je hned nějak překrmovat,taky co nasypu,spíše klesne ke dnu a to už si toho vůbec nevšimnou,nejraději požírají z plovoucího kolečka,které jsem vlastnoručně vyrobil,aby nelítalo krmení po celé hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 17:53 R Muž romant [27987] – Re: bonsator
O.K. Tak to bude jak píše Yirka. To Ph bych taky tragicky neviděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:47 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby – Re: romant
Ano,měnil jsem filtr,ale původní nechávám běžet dál a dnes jsem změřil NO2 a je pod 0,5mg/l.Voda je ale měkčí,což prý pavkám moc nesvědčí,no nevím,snad pH 6.7-6.8 není tak hrozné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 17:32 R Muž romant [27987] – Re: bonsator
Koukal jsem do Tvojí prezentace a píšeš, že jsi včera vyměnil vnitřní filtr za vnější. Pokud jsi ten vnitřní nenechal běhat společně s vnějším, tak bych řekl, že se v akváriu je narušená biologická rovnováha a vzhledem k tomu, že to akvárko je velmi čerstvě založený, tak se zvyšují koncentrace dusíkatých látek a ty rybky de dusí a u hladiny jsou proto, že lapají po vzduchu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 17:30 Muž Yirka [9126] – Re: bonsator
Úplně normální, potravu sbírají z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:13 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Mám 10 ks pavích oček,4 samci a 6 samic, samice se převážně drží u hladiny,je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 00:34 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Poradte prosím nedávno jsem si pořídil živorodku okatou.
vypadalo to že mám jednoho samečka a čtyři samičky.
ale postupně se ukazovalo že to jsou všechno samečci.
zajímá mě v kolika měsících se pozná pohlaví.
nebo dříve jsem četl u mečovek že když umřel sameček
tak se dominantní samice přemněnila na samce.
je toto možné i u živor.okatý
a neví někdo kde se dá sehnat kolem Hradce k. - Trutnova

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:51 marta – Re: Miras
dobře, díky.. já jen že to vyskakování udělaly pokud vím až dnes..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:31 Muž Miras [111] – Re: marta
že plavou proti proudu filtru je normální, a že vyskočí taky. Zakrýt krycím sklem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:04 marta – Re: NASREDDIN
Ono to vypadá, jakoby to jedna učila druhou... dělají to jen živorodky (dvě samičky), v akva jsou spolu s tetrami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 16:57 Muž NASREDDIN [1383] – Re: marta
Zabránit útěku z akvária můžete krycím sklem.
Proč tak činí vám ovšem nepovím. Důvodů může být více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 16:52 marta – skokanky
Dnes jsem pozorovala opravdu zajímavý úkaz. Živorodky plavaly proti proudu z filtru, ale nemám ho nijak silný, ale vyskočily na filtr který je nad vodou, chvíli se plácaly na souši a pak skočily do vody. takhle to udělaly dvě... Nevíte proč to dělají a jak tomu zabránit, nemají daleko k přeskočení akva.. díky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 19:14 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Nejlepším krmivem pro živorodky jsou koretry,patentky a komáří larvy na dalším místě jsou buchanky a perloočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 15:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: sabina
nejlepší pro ryby je živá, popř. mražená potrava, třeba komáří larvy.
a zelenýho se napasou dostatečně, když uždibují sumcům tabletky na dně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:06 Muž Miras [111] – Re: sabina
já dávám plátek či dva jen spařené v horké vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:53 sabina
asi ale hodně nasekanou, že? dobře, okurky zkusím.. myslím že by se mely převařit aby neplavaly, ale klesly,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 12:38 Muž Miras [111] – Re: sabina
nemusí jim chutnat každé vločkové, je třeba vyzkoušet něco jiného. Mě žerou každé jiný druh vloček(Sera, Tetra). K tomu zelenému, tak jim dávám třeba okurku a jak si pošmáknou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:33 sabina – jaké jídlo?
Potřebuji poradit, s čím přesně mám gupky paví očka krmit. včera jsem si je přinesla, a jak se otrkaly, tak barevný mix vloček si vezmou ale hned vyplivnou. při pozorování mi ožírají z košíků rostlin kořínky i listy. Dočetla jsem se že mají mít i zelenou stravu, ale co to přesně je a co přesně mám v obchodě chtít, když mi řekly že barevnou směs budou jíst.. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 22:46 0 – Re: morous
Fotka k příspěvku Mollienesia typu 'kropenka' u druhu Poecilia sphenops ( Black Molly ) stále existuje . Samozřejmě ne všude stejnoměrně po celé republice je lze objevit , ale je možné , že se naše představy mohou lišit v tom jak mají ony ryby vypadat.

A ti kříženci se "stříbrnou velkoploutvou" , jsou k vidění na černobílé fotce v slovensky psané knize s názvem Velký obrazový atlas ryb od RNDr. Stanislava Franka , CSc. , v druhém vydání v roce 1989.

Víš co , pokusím se tu fotku dostat sem a to teď hned , sice při umělém světle nebude kvalitní , ale než se pídit po oné knize .......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 20:24 Muž morous [0] – křížení black molly a velkoploutvé stříbrné ???
Kdysi dávno jsem viděl kropenaté black molly . Měl je otec mojí spolužačky . Vypadalo to celkem pěkně ,ale když se po této formě pídím dnes s odstupem času tak je nikdo nemá a ani nezná. Určitě to byla black molla . Myslím si ,ale že byla křížená právě s velkoploutvou stříbrnou. Tu jsem ale tenkrát nikde neviděl a ani ji neznal. Je někdo kdo mi můžete na to odpovědět ? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 06:48 kreten – Re: Jetta
Už jsem to odeslal do redakce:-) Máte pravdu 9 cm je asi nesmysl. Máme je už tuším čtvrtým rokem a největší samice 6 cm nepřelezly. V padesátce je chovat můžete, budou se chovat jako jiné živorodky - budou se snažit regulovat počet spolubydlících na množství přijatelné:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 21:50 Jetta – Živorodka okatá
Zdravím,zajímal by mě váš názor na velikost této ryby(Živorodka okatá)
myslíte ,že velikost uvedená v atlase 5-9cm je pravdivá.nebo se v AQ do takové velikosti nedorostou. U chovatele co je má jsem koukal,že v AQ 150L mněl spoustu generací a žádná z největších nebyla větší jak 5,5cm (samice)
a myslíte ,že bych je mohl chovat v AQ 47L čistého objemu vody.
Dík za rady a postřehy o této rybě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 11:00 Pipet
A chceš jen malinko mláďat, nebo žádná? Mám u krevetek 2 samečky paví očka (sice jen dva měsíce) ale vypadají spokojeně, nijak na sebe neútočí nebo tak. Případnou sexuální frustraci způsobenou nepřítomností samiček posoudit nemůžu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2010 08:13 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Měl jsem jednu dobu krevetky s formoskami
a pokud jsem chtěl, aby se krevetky co nejvíce množily, odlovoval jsem plné samičky do porodničky. podle mě totiž i dospělá samička formosky by dokázala čerstvě narozenou kŕevetku smlsnout k svačině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 23:04 Muž Argo [6] - Rostliny
Myslím že je to u jak jakých enderek... ...některé jsou větší a tak rodí víc mladých a naopak. Pavol pokud k nim chceš živorodky tak čím menší tím lepší, čily enderky odpovídají tvé volbě. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2010 23:03 Žena bluedream [245] – Re: Sewer
Tak to u mě se jim očividně daří. Asi týden po odvezení většiny endlerek (nechala jsem si jen pár rybek), se mi to tam hemží asi 25 mláďaty hmm . Třeba je to vodou, třeba krmením - dávám hodně mražené. Kdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2010 22:54 Muž Sewer [99] – Re: bluedream
Hmm... a teď ti povím mojí zkušenost.

Asi před 2 měsícema jsem od PaDy dostal dospělej páreček Endlerek a 13 mladých. Od té doby mi samice 2x porodila. Po prvé asi 3 mladé a po druhé 6 mladých. A ani "stará" ani mladé v tuto chvíli nevypadaj, že by měli rodit.

Čili nemůžu říct, že by Endlerky byli rybky, které se nekontrolovatelně přemnožují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2010 21:55 Žena bluedream [245] – Re: Sewer
Také mám v jednom akva endlerky. Když si tedy něco přečtu ... rodí cca 10 mláďat, nežerou je, mohou rodit už ve věku 2 měsíců. Z toho mi vyjde co? Pokud mám dvě samičky a jednoho samce, mám brzy kolem 20 malých. Pokud bude zhruba polovina samiček, mám cca za 3-4 měsíce kolik endlerek? Mraky :-) (což jsem donedávna měla taky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 21:50 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Keby išlo len o to kontrolovatelné množenie, tak by som odporučil asi Velifery. Ale ku krevetkám si myslím že nič moc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2010 21:48 Mystka – Re: Sewer
Mam enedlerky v 38 l a aj v 142 l akvarku. Je pravda, ze samicky sa nedozivaju vacsinou viac ako jedneho roka (aj ked jedna moja samicka uz ma viac ako rok, je obrovska, nadherna) ale mnozia sa velmi uspesne. Z minicka som pravidelne musela vacsinu malych darovat (este kym boli mlade, velmi som sa bala prerybnenia).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 21:45 Muž Sewer [99] – Re: bluedream
To není tak úplně pravda, protože samice mají podstatně méně mladých a nežijí tak dlouho jako paví očka. To vím z vlastní zkušenosti a můžeš si to přečíst i v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2010 21:43 Žena bluedream [245] – Re: Sewer
Endlerky se přemnožují stejně rychle jako paví oka. Pokud chce něco, co udrží na uzdě, tak endlerky určitě nebrat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2010 20:55 Muž Sewer [99] – Re: Argo
To máš sice pravdu, ale on k nim chce prostě rybičky a to živorodky. Endlerky jsou pro to myslím opravdu vhodné. Jsou to malé a klidné rybky, které mají menší množství potomstva (i třeba oproti příbuznému pavímu očku). A zkušenosti se společným chovem tu má více lidí a úspěšně odchováváme jak Endlerky, tak krevetky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2010 20:50 Muž Argo [6] - Rostliny
Sewer
Taky záleží na velikosti akvária. Jestli že má 45 litrů tak já sám osobně bych ke krevetkám nic nedával pokud bych chtěl mít co nejvíc potomstva. V 65l si myslím že už to není problém...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=1001