Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:23 Žena Lila1 [31] Re: Lila1
Naše gupky mi přijdou jako šílenci. Jsou děsně aktivní, a těch 5 samic pořád rodí. Známá, když viděla, jak jsou samice veliké, skoro se jich polekala. Co do délky se vyrovnají cichliďákovi a když mají před porodem, jsou to obludky. Rodí tak 20 mláďat, naposledy jich bylo snad 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:18 Žena Lila1 [31] Re: romant
No jo, mám ale malé akva 37l. Zrovna řeším chudáka predátora-cichliďáka, po roce s 15 dospělýma gupkama, kdy nepřipustil, aby se rána dožilo jediné mládě gupky, se asi přejedl .... kdybych měla jen samé gupky, nechce se mi věřit, že by se jejich počty přirozeně reulovaly (článek jsem četla, děkuji za odkaz). Gupky mám už skoro 2 roky!!!!!, vlatní odchov a náramně se jim u nás daří. Samečci mají rok a půl a mají se čile k světu (i když ten největší se zrovna léčí, patrně mi řádí v akva parazit, další 3 jsem dala do menšího, neb cichliďák má nějaké problémy, asi s počtem) ....
Naše gupky jsou hyperaktivní!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2012 17:54 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Lila1
No tak, že si pořídíš rybu, která by snížila počet narozených mláďat, která by neutekla. Takhle to romant myslel s tou bojovnicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2012 17:53 R Muž romant [27987] Re: Lila1
Nějakým přirozeným predátorem, nebo se dá i uvažovat o samoregulaci. rybicky.net/clanky/815-mohou-se-premnozit-pavi-ocka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:46 Žena Lila1 [31] Re: romant
romante, jak se regulují počty živorodek? Nemyslím to nijak ironicky, ale stojím před tímto problémem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2012 17:36 R Muž romant [27987] Re: sevca23
O.K. Dal bych tam 2 samečky a 5-6 samiček ať je prostor třeba i pro nějaký další rybky. Ty pancéřníčky určitě do hejna, s tím ancíkem buď toho jednoho nebo i žádnýho. Co třeba Beťáka na redukci potomstva těch živorodek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:20 sevca23 – akva
živorodky duhové :-D :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2012 16:59 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
ja bych tam dal 2 ancitrusy alspon a 10 živorodek a bylo by to ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2012 16:58 R Muž romant [27987] Re: sevca23
Ty pancéřníčky by o chtělo hejnko tak 6-8 kousků, ty živorodky máš na mysli jaký konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:54 sevca23 – akva
Prosím můžu se zeptat.Může být v akva na 54l 1.ancistrus,1pancéřníček,12živorodek.Nebude přerybněno?Jsem rád za ,každou odpověď. :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 22:29 azereta – deformace páteře - živorodka
Zdravím, potřebuji poradit. Jsem úplný začátečník, akvárium mám všeho všudy půl roku. Chovám jen živorodky a dva ancistrusy, živorodkám se daří, rostliny nějaké taky mám. Velikost akvária je pidi 25l, ale krom dospěkých 6 ryb mám "jen" jejich malé. Takže věřím, že nemám přerybnněno, což se tady řeší. Problém je s jednou dospělou samicí, které se cca před dvěmi měsíci začalo deformovat tělo, narostl ji "hrb". I ta páteř (která je průhledná) je najednou nějaká vykřivená. Nevím co s tím, rybky jsem dostala od kamarádky, která má taky dvě takové "divné". Je to nějaká genentická vada? nemoc? řeší se u rybek nějaká příbuzenská "plemenitba?". Protože je docela možné, že ty její rybky, které koupila v akvaristice se ji mezi sebou pomnožily a byla to rodina a takhle to šlo pořád dokola...nevím co s tou rybkou, žere normálně, plave taky, jen je prostě divná. Díky moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 07:33 ladis – daruje
Dobre rano nedaroval by nekdo nejake zivorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 13:39 matynka Re: katterinecka
dobře,dám sem fotografie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 08:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: matynka
bez dalších informacích ti nikdo moc neporadí. Nejlepší by bylo zařídit si tu prezentaci s fotkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 07:56 matynka Re: katterinecka
akvarium je velké 50L,ty razbory byl to druh asi Espeho a nebo skvrnoocasá ted nevim..a akvarium je v provozu půl roku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2011 21:26 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Pro Katy, jaké živorodky,? pokud to jsou mečovky tak samci pokud jsou 2 a v malém akváriu tak ten dominantní bude toho druhého odhánět od samic. Je lépe když v hejnu pokud je akvárium větší je samců více. Pokud je akvárium malé stačí 1 samec na víc samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 18:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: matynka
jak je to akvárko velké? Jak dlouho bylo založené? Jaké tam máš krevetky a co to bylo za razbory? Klínoskvrnné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 18:00 matynka
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli tady někdo chová rybky razbory.Také jsem si je koupila a dala ke krevetkám,druhý den se jdu podívat do akvaria a všechny razbory jsou mrtvé..čim to?díky za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 23:48 Katy – Napadání
Zdravím,

v akváriu mám tři samice a dva samce. Poslední dobou mně přijde, že samci napadají samičky. Je možné aby to bylo teplotou, kterou mají v akváriu? Teplota vody v akváriu se mi pohybuje v rozmezi 25,5 - 26°C. Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2011 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kadiška
Mame ve 100x40x40 (v cm, 160l) mimo jine i Platy koralove, a plavou uplne vsude, zradlo sbiraji i po dne. Jiste ze se da rict, ze by vice ocenily akvarium s nizsi vyskou vody a vetsi plochou hladiny (pri zachovani objemu), bylo by to pro ne vice mista tam kde se jim nejvic libi, ale v mnou uvedenych a podobnych rozmerech take nevidim problem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 10:51 kadiška – Velké akvárium
Mám dotaz. Pořídily jsme si akvárium 100l a je užší a vysoké. Můžou v něm mít problém živorodky? (Platy,gupky?) Někdo mi tvrdil že je pro ně lepší čtvercové akvárium. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 19:28 Žena Denver [1]
Ahoj, měla bych takový dotaz. Jedna moje živorodka duhová nerodí už od ledna, takže necelých 5 měsíců. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s tím, jak dlouho po "přechodu" ještě taková gupka může žít?:) Nevypadá nemocně, ale zajímá mě to, jelikož ani přesně nevím, jak je stará.. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 13:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jamap
Ten Trnovec hřebenočelý tam podle mě může klidně zůstat. Není to hejnová ryba, klidně můžeš mít jenom 1 kus a 100l vzhledem k jeho velikosti mu musí stačit. Akorát nevím, jestli ti nebude žrát mladé živorodky. L144 je prakticky jinak zbarvený normální Ancitrus, s nimi nebude problém kromě toho, že můžou ožírat kvítka. No a mečovky taky doporučuju jenom jednu formu.
EDIT: Doporučené počty ryb v atlase neber jako dogma, občas je vhodnější mnohem jiný počet než doporučený: u nehejnových ryb v malých akváriích méně kusů než je doporučeno kvůli vnitrodruhovým šarvátkám (například tvůj Trnovec) a u párových ve velkých akváriích místo páru hejno (třeba u čichavců šedých).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 13:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamap
Kdyz nebudes ty Mecovky barevne michat, a Endlerky nedas k Pavim okum, muzes dokonce i neco rozumneho odchovat. V pripade opaku ziskas mraky krizencu, kteri jsou tak malo zadani, ze se nevyplati to vubec odchovavat. Prijdes o jednu z radosti pri chovu zivorodek, o snadne ziskani kvalitnich mladych a ponechani si nejlepsich do budoucna.

Bojovnici k Pavim okum nedavej, muze to fungovat, ale jednoho dne ji svihne v palici a nejkrasnejsi Pavi oko poleti sestrelene bez ocasu ke dnu...

Krunyrovci a Trnovci, s tim ja neporadim.

Doporucuji at se krotis, Mecovek vem mene a vsech stejnych, a nech si v akvariu misto na jejich mlade, at tam pak mohou nejake kusy jako 2 az 3cm velke plavat, nez si definitivne vyberes a zbytek rozdas, u slusnych vsech stejnych kusu mozna i prodas ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 13:02 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Hejno zivorodek
jamap mimo jine napsala: Tzn. u každé živorodky je v podstatě uvedené, že je vhodné hejno nejméně o 6 jedincích.
To se mi nejak nezda. Vetsinou byva uvedeno, ze ma byt jeden samec na aspon dve samice, jednoduse proto, aby jednu neustale neobtezoval a vylozene ji neuhonil. Na dva samce dle mych zkusenosti staci i 2 samice, ono to pak totiz neni jako jeden samec na jednu samici, ale ti dva samci se vzajemne dost zabavi, nebo pokud jsou ruzne dominantni, dominantnejsi druheho zazene (nemusi byt vzdy vetsi ten dominantni). Nicmene pri pomeru aspon 2 samice na kazdeho samce se jiste nic nepokazi, ani kdyz se to vezme univerzalne pri jakemkoli poctu.

A co tedy to hejno? Nejkrasnejsi je, kdyz jsou vsechny rybicky stejne, coz pochopi kazdy, kdo vidi par desitek uplne stejne zbarvenych zivorodek, namackanych na sebe, jak loudi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 12:51 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: Trabant
ještě abych upřesnila...co se týče plánu v osazení rybiček:
Hejno mečovek:
3ks Mečovka zelená "Tuxedo red" (už plavou)
3ks Mečovka zelená červená (plavou v záložním akvárku 30l - tzn. když potřebuju karanténu tak jdou do velkého)

Hejno ostatních živorodek:
5ks Živorodka Endlerová (v plánu)
5ks Živorodka duhová (v tuto chvíli jen samička a 15ks týdenního potěru...takže co přežije bude v 20l akvárku

3ks Mřenka nádherná (ráda bych...i když kvůli pavím očkům a ostatním malým rybkám váhám, ale kvůli šnekům...sice přemnožení nejsou a akváriu jsou prospěšní...ale nějak jsme si nesedli)

3ks Krunýřovec L144 (zatím jen dvě samičky, přijde ještě samec až na něj narazím)

1ks Bojovnice (zatím bez problému ve velkém akvárku, po tom půjde do 30l - jinak vlaštovka která mě k akvaristice přivedla..."jo určitě ji můžete mít v malém akvárku bez filtru a vzduchování, stačí 10l a pár rostlin" :-D no dneska díky za tohle přesvědčování od obchodníka, protože pak do tří dnů jsem měla doma 30l akvárko s výbavou a teď už i tu 100l)

1ks Trnovec hřebenočelý
1ks Trnovec bělopruhý - no co se týče trnovců, tak to byla klasická začatečnická chyba, obdobná jak u bettky..."jo ve stovce je můžete bez problému mít a jsou to samotáři"...pán na Aquaburze...s největší pravděpodobnosti přijdou následně podarovat prvnímu zájemci...ale jsou fakt krásní.

to takhle by to vypadalo pokud bych se vyřadila. Když se budu krotit:
3ks Mečovka zelená "Tuxedo red"
6ks Mečovka zelená červená
10ks Živorodka duhová
3ks Krunýřovec L144 + dočasně 2ks trnovců
a betta zas v 30l.

takže no jak jsem to tu vypsala...tak i ja vidim že bych se měla krotit :/ začatečníckých chyb už bylo dosti :-)
Díky za případné další reakce všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 08:46 Trabant
Rozhodně je lepší dát tam 2-3 hejna živorodek,než tam naflákat od každýho druhu jednu.Vypadá to o 100 procent líp a možná se budou i líp cejtit.6 mečovek,10-15 pavích oček,8-10 pancéřníčků(můžeš jaký chceš,hlavně né kropenatý a obrněný) a bude to paráda. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 22:45 Žena jamap [11] - Živorodky – Je nutné hejno živorodek stejného druhu
Ahojky všem,
dovolila jsem si založit nové téma i když dotaz mi příjde víc než "blondýnkovský".

Vzhledem k tomu, že s akvaristikou průběžně začínám...především se zaměřuji na živorodky a ráda bych si u Vás potvrdila doměnku, že u živorodek může být hejno kombinované.
Tzn. u každé živorodky je v podstatě uvedené, že je vhodné hejno nejméně o 6 jedincích. Je mi jasné, že do počtu jednoho hejna se započítavají ryby různých variet (mečovka červená, Tuxedo, vídeňská), ale zarazila jsem se jestli do tohoto hejna započítávat i třeba Paví očko...čeledí jsou sice shodné, ale nejsem si jistá jestli by se hejnovala s mečovkami.

Ráda bych vytvořila v akvárku směsku živorodek...ale vzhledem k tomu, že jsem nyní omezena 100l akvariem, tak si říkám, jestli by pro rybyičky nebylo přijemnější, když bych vytvořila dvě hejna - mečovek a gupek.

Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2011 17:40 R Muž romant [27987] Re: Petr S.
Tak na to i já se svým konzervativním přístupem musím konstatovat, že je to dobrej nápad a nemusí se čekat až po těch výměnách vody, to lze udělat souběžně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 17:34 Petr S. Re: Designer
Děkuji, Nitrivec koupím hned zítra ráno.. a po pár dnech výměny vody ho tam naliju jak bude uvedeno na obalu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 12:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petr S.
Co se tyce rad od romant, hodnotim je velice vysoko, a co se tyce rad zacatecnikum, je jednim z tech, kteri poradi, i kdyz uz se to psalo mnohokrate. Tedy doporucuji se jeho radami urcite ridit.

Nicmene nekdy je trosku konzervativni, takze ja pridam svuj dravejsi pristup. Po par dnech vymeny vody, dalsi den po posledni vymene nalij primo na filtr Sera bio Nitrivec, v doporucenem davkovani. A samozrejme filtr nikdy nevypinej, alespon ne na dobu delsi nez udrzbu akvaria (par malo minut az jednotky hodin nevadi). Pak vymen vodu az tak za tri dny, pak treba za dalsi tri dny, a pak uz az za tyden. Idealni by bylo merit NO2, ale kdyz to budes delat takto, melo by to bez problemu zafungovat.

Ten filtr se takto pro biofiltraci rozbehne vyrane rychleji (ty bakterie tam ve vetsim mnozstvi das, necekas az se tolik namnozi), zkratis tim dobu, nez to zacne fungovat. Jiste, neco to stoji a jde to i bez Nitrivec ci podobnych pripravku, ale cim driv akvarium pobezi jak ma, tim lepe. Kdyz to shrnu, koupenim Nitrivec si usetris dejme tomu tyden litani s kbelikem a drive doprejes rybam klid v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 06:32 Petr S. Re: romant
Děkuji moc za rady, dám vědět jak to dopadlo.. díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2011 21:18 R Muž romant [27987] Re: Petr S.
Nechal bych je tam, oni Ti zase tolik žas nezlikvidují, to bych byl klidnej a když budeš postupovat podle toho jak jsi se dočetl a jak jsem Ti napsal, tak to bude O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 20:59 Petr S. Re: romant
už jsem pročetl, avšak si říkám,abych co nejrychleji nastartoval správnou rovnováhu, nebylo by lepší ty dvě přísavky odchytit mimo? jelikož likvidují ty řasy apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2011 20:43 R Muž romant [27987] Re: Petr S.
Když budeš teď,jak jsem Ti psal měnit tu vodu každý den, tak tomu dávám naději. ;-)
EDIT: Do budoucna bych Ti určitě doporučil těch živorodek méně. Viděl bych to na jednoho kluka a 2-3 holky a bude to na Tvoje akvárko až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 20:41 Petr S. Re: romant
hned pročtu... takže měnit jednou za týden a filtr neustále, světlo přes den...snad do té doby neuhynou další..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2011 20:31 R Muž romant [27987] Re: Petr S.
Takže udělej následující. Dno odkaluj jednou za týden, filtr nečisti do tý doby než se jeho výkon začne viditelně snižovat. Dej mu alespoň měsíc čas na to aby mohl správně pravovat. Vodu měň pravidelně každý týden 30% objemu akva. Když se filtr pere, tak v odpuštěný akvarijní vodě, jenom vyždímat. To akvárko je Tvým příliš hygienickým přístupen neustále zakládáno a ve dně, ani ve filtru se nedokáží utvořit nitrifikační bakterie, který jsou základem pro zdárný fungování akva. Doporučuji se podívat na tyto odkazy.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
EDIT: Teď po dobu týdne tu vodu měň klidně každý den, tím se bude suplovat ta funkce nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 20:23 Petr S. – Re:
a filtr jednou za týden propláchnu v umyvadle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 20:22 Petr S. – re:
mám tam vzduchování dvě.. jednou zapnu jedno.. někdy zase druhé... je s filtry a jedno i s nějakým kamením.. když odkaluji dno každý večer, tak vodu naliju zpět bez exkrementů.. a jednou za ty 4 dny vyměním 1/3 vody v akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 19:38 R Muž romant [27987] Re: Petr S.
To vzduchování je samotný a nebo je to společně s filtrem. Pokud je to přes filtr, tak jak je ten filtr často čištěn? Při tom odkalování se mění kolik vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 18:34 Petr S. – umírají :(
ahoj všem koupil jsem si 65l akvarium, po dvou měsících fungování s říčním pískem, třemi druhy rostlin a vzduchováním spolu s 6 parmičkami a 2 přísavniky jsem nasadil do akva živorodky 4 samičky, 6 samců.. a po týdnu umřela samička, po dvou dnech další a dnes už umírá sameček... Akva odkaluji každý den, vzduchování nechávám stále, světlo přes den na noc vypínám,můžete mi prosím poradit než vymřou úplně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 18:33 jj Re: romant
ahoj všem koupil jsem si 65l akvarium, po dvou měsících fungování s říčním pískem, třemi druhy rostlin a vzduchováním spolu s 6 parmičkami a 2 přísavniky jsem nasadil do akva živorodky 4 samičky, 6 samců.. a po týdnu umřela samička, po dvou dnech další a dnes už umírá sameček... Akva odkaluji každý den, vzduchování nechávám stále, světlo přes den na noc vypínám,můžete mi prosím poradit než vymřou úplně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 21:00 R Muž romant [27987] – Re: Popellka
Těch holek je dobrý mít víc, tak 3 na jednoho kluka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 20:59 Popellka – Re: romant
No, právě, že máme. Nejdříve se o ni snažil i Plaťák, kterej je zatím sám, ale Black Mollák ho rázně vystrnadil a celý den do ní jede, ale ona mu neustále utíká a je jí to evidentně nepříjemné, tak mě napdlo tohle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 20:52 R Muž romant [27987] – Re: Popellka
Netroufnu si odhadovat, ale jestli tam máš ještě nějaký samečky, tak určitě za nějaký a né možná dlouhý čas bude těhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 20:49 Popellka – čeká mladé?
Fotka k příspěvku Prosím prosím, poradíte mi jestli naše molly čeká mladé? Dnes jsme ji přinesli domů ze zverimexu, tak nevím jestli je baculka normálně nebo je těhu. Jestli je, tak nevíte v jakém asi stádiu? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 17:14 R Muž romant [27987] – Re: koohy
Tak to je, čím víc se chce, tím míň to jde. Kolik jich tam v tom akvárku je celkem a kolik kluků a holek. Ideální je mít víc holek než kluků. Trošku bych zaexperimentoval s teplotou vody. Zvyšovat a snižovat tak co 2-3 dny, pravidelně měnit vodu a odkalovat a to by bylo aby to nešlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 17:13 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: koohy
Ve společném (podle osazenstva)jsou mladí sežráni.Samice nemusí mít tak velké břicho jako paví oko před třením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 17:08 koohy
společenské ja už fakt nevim co s tim
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2011 17:08 R Muž Silent [5949] – Re: koohy
Tobě se to asi nepovede. To budeš muset nechat na samci. ;-) Měla by stačit čistá, ne příliš kyselá voda. Obecně nebývá problém tyto ryby množit. Edit: ale že se všichni chytnem téhož :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=951