Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:36 Jakub Růžička Re: romant
Jsem začátečník, tudíž jsem si koupil akvaristický set, 54l akvarium chtěl bych v něm mít Živorodky duhové a ostrotlamé v akváriu budou živé rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 14:55 R Muž romant [27987] Re: Jakub Růžička
Ne, neplatí, je třeba vycházet z akvária jako celku, tedy celkového objemu a vybavení, zde jde hlavně o účinnost filtrace, množství prosperujících rostlin a v neposlední řadě taktéž je to o spoluobyvatelích. Ten dotaz by chtělo konkretizovat ve výše popsaném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 14:44 Jakub Růžička
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli pro živorodky platí 3 cm rybky na 1 litr akvária. předem díky,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 11:05 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Turbínka
Zkoušel jsem pokojovou teplotu kolem 24 a nic pak jsem zkusil 27 a nic teď to běží na 29 a nic a krmím to vločkama a grindalem. Mám změnit krmení? To co je v atlasu těch 26 mám dodržovat?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:48 Žena Turbínka [2558] Re: BuldozerGT86
Na kolik topíš? A čimpa to krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 07:31 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Novoheterandrie sličná
Tak nevím co dělám špatně... Mám je v 54l akvarku (samotné). A nemnoží se :( mám je v akvu 2 měsíce a od té doby jsem zahlédnul jen 2-3 prcky. Všechny hrozby jsem odstranil. Filtrace jede na minimum aby neumlátila potěr. Bublifuk jede hrozně jemně a málo. Endlerky snima už nejsou. Krevetky jsem si otrávil kvuli odkalování. Co může mít vliv na rozmnožování těchto prcků? A ještě jsem si pořídil Grindal aby měli něco dobrého na zub. Asi zítra properu na zahradě to dno jestli není nějak toxické a Novoheterandrie sličná kvuli tomu nechce rodit. Jinak mě opravdu nic jiného nenapadá. A nebo porodí a prcek umře. Máte někdo nějakou radu? Děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 17:47 R Muž afc1886 [14682] Re: Mesala
rybicky.net/atlasryb/cesky/6 Tady se můžeš podívat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 17:04 Žena Mesala [22] Re: afc1886
A od kolika litrů se dávají? Nechci je trápit jen mi je kamarádka nabídla, tak se ptám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 16:52 R Muž afc1886 [14682] Re: Mesala
Nejde
EDIT- jinak,všechno jde,ale budou to jenom problémy.Ty i rybky budete nešťastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 16:49 Žena Mesala [22]
Ahoj, vím, že je to úplná kravina, jen se chci ujistit: do 10l nejde dát paví očka, že ne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 16:08 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: BuldozerGT86
Ten potěr, co hejnuje a drží se u hladiny jsou endlerky, jak již zde zaznělo :-) No, bude z toho zajímavý mixík. Ty tygří + klasické s kapkou krve pavích oček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:48 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
Selekci myslíš jako že je mám vybírat? Ty co budou stát za prd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.02.2016 13:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
Hahaha ... uvidíte ve čtvrté, páté generaci... hnus fialovej... tyhle sortový, když se neselektují, už ujíždí, natož, když se budou prskat mezi sebou... ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:24 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: JirkaŠčobák
Grindal si pořídím. Teď jsem si o tom dost početl a je to zajmavé krmivo a ještě se to dá rozmožovat což je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:23 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
Jsou tam jen dva druhy endlerek. Tak zas taková bramboračka z toho nebude.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
Protože jsou ty endlerky všehochuť, bude z toho brzo dost hnusná bramboračka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 12:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BuldozerGT86
Mám akvárium 50x50x25, ve kterém se solidně množí elegansky a je v něm asi 40 krevetek cherry orange. Nejsou dlouho, ještě se nezačaly množit, ale podle chování je vidět, že se krevetky vedle elegansek necítí zle.
Pohled dovnitř: www.akva.sk/…
P.S. Pokud nemáš, pořiď si živý grindal a krm malé elegansky tím nejjemnějším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 12:49 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: JirkaŠčobák
Proto jsem si založil další akva kam půjdou všechny endlerky a tu nechám jen ty sličné s krevetkama. Musí to nějaště nějakou dobu vydržet pohromadě než zaběhnu to větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 12:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BuldozerGT86
Endlerky. Mláďata elegansek se takto nechovají. Jsou o dost menší, velmi plachá a drží se při dnu. První dny života je dokonce u dna ani nenajdeš - chce to oko, aby ses naučil je vidět. Často i když mládě vidím, zadívám se jinam, mám následně problém ho najít a zeregistruji ho, až když se pohne. Neplují v hejnu, jsou víc individualisté. A protože se rodí s odstupy, je vidět, že jsou některá větší a některá menší.

Já své malé elegansky naučil díky dobrému žrádlu (nejdrobnější živý grindal) vyplouvat do sloupce, ale asi to u nich není úplně běžné.

Další věc je, že s endlerkami mláďata elegansek asi nepřežijí. Všeobecně se u endlerek uvádí, jaké jsou svině vůči krevetkám, nepřekvapilo by mě, kdyby to vůči potěru menších, jiných ryb bylo stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 12:26 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: BuldozerGT86
Podla fotky ťažko určiť, ale ak ich pribudlo naraz tých trinásť, tak to tipujem na endlerku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 11:15 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Novoheterandrie sličná
Prosím koukněte do mojí první prezentace a hned na začátku mám dvě fotky s miminkama :-D jenže nevím co to je :-D mám tam endlerky a Novoheterandrie sličné. Endlerky mám dvě těhotné ale nevšim sem si že by se jim ty bříška zmenšili. O Novoheterandrie sličná se píše že rodí každé 3 dny tak nevím. Napočítal jsem jich včera už 13 těch miminek. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 12:18 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: BuldozerGT86
s takovou péčí je brzy budeš mít přemnožené ;-) ale chápu, první odchov... přístě bych to nechala na přírodě, endlerky mi po mladých vůbec nejdou, mladé dokonce přežívají v akvu s pestřenci a to jsou nějací žrouti... kytek máš dost, nějaká mladá přežije vždycky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 12:08 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
OK vezmu nějakou větší sklenici od okurek třeba a dám tam ten mech. Odliju vodu z akva. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 11:55 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: BuldozerGT86
Fotka k příspěvku Do porodničky jí nedávej, bude vystresovaná a bude se snažit dostat pryč. Když už něco, tak (jak bylo řečeno) s tou větší nádobou a hromadou rostlin. Vodu tam dej jen tu z akvárka - žádnou novou, nádobu se samicí dej na klidné místo a občas ji zkontroluj, jestli už nejsou mladé. Až budou mladé, tak počkej, až už nebude rodit a můžeš jí zase vrátit do akva. Nádobu je lepší průhlednou a něčím zakrejt z vrchu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 11:33 Muž motýlek [275] Re: BuldozerGT86
Endlerky jsem před pár lety choval - ony se v podstatě v druhovém akvárku množí i bez technických zařízení, protože i narozené rybičky jsou na hranici velikosti jejich tlamky ... ale pokud chceš mít jistotu - tak to nech porodit samostatně ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 11:23 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: motýlek
Mám porodničku takovou tu dvojdílnou. Plave to nad hladinou. jenže nevím jestli to tu rybu spíš nebude víc stresovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 10:55 Muž motýlek [275] Re: BuldozerGT86
klidně ji přendej do nějaké pětilitrovky s hromadou jávského mechu nebo aspoň egerie - ale nedávej čerstvou vodu - porodila by předčasně ... ta "hranatost" je u Endlerek subjektivní ;-) ... rodí ve dne v noci a mezitím ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 07:49 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Hranatost
Vím, že to tu někde na těch 14 stránkách nebo v jiném tématu bude ale opravdu se mi to nechce celé prolejzat. Jednoduchá otázka. Kdy přibližně bude hranatá? Mám endlerky které jsou pěkně kulaté a jedna extremně :) dočetl jsem se tu hodně zajmavích věci. Koukám na ní ráno a večer a furt je jen kulatá. Občas se schová a odpočívá. Ještě mě zajmá jestli roděj jen v noci nebo i přes den? Chtěl bych jich pro začátek co nejvíc zachránit. Děkuji za odpověď ahoj

Dokonce je mám na videu hned ze začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 20:05 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Neni to tak dávno, co jsme tady řešili případ přešlechtěných oček, kdy samice po prvním vrhu začala ztrácet energii a pár dní po porodu odešla. I to je docela velký problém dnešních gubek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 20:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
Ale to přece není nic proti ničemu. Prostě tam jsou. Jen dost často hynou...Stačí prostudovat místní dotazy kolem chorob... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 19:55 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Malajsie, Izrael a jiný exotický destinace, to je domovina těch ryb, co na ně narážíš v těch akvaristikách, tedy v drtivý většině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 19:48 Muž Jifi [675] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Sice je fajn jak si to pamatujete, ale už to dál nešiřte. Roků už uběhlo od té doby docela dost a situace se velmi výrazně změnila. Paví očka nejsou opravdu nenáročné rybky. Některé kmeny a variety jsou tak náročné na podmínky v nádrži, že se vám o tom ani nezdá.

No a proč na ně narazím v každé akvaristice/zverimexu, když je tak těžké je chovat a jsou tak náročné?

Já netvrdím, že některé vyšlechtěné variety nejsou náročné. To však dle mého názoru nebyl případ tazatelky. Je potřeba rozlišovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 10:33 - Re: LiborSprysl
Pred nejakou dobou som dovliekol neon black.Vydržali mi asi rok a pol.Nič extra sa nemnožili a nakoniec mi padli všetky.Jedna po druhej.
Naopak som mal len dáky ten mix triangel gupiek a drobce od nich mám už hádam 10 rokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 09:11 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Bohužel a je to velka škoda, ale máte pravdu, všeobecně jsou dnes živorodky jedny z nejnáročnějších ryb :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.02.2016 06:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
Jifi napsal: Jo, budou mít mladé. Tyhle paví očka mají mladé pořád dokola. Začínal jsem s nimi jako 9letý kluk a byly to opravdu nenáročné rybky.
Sice je fajn jak si to pamatujete, ale už to dál nešiřte. Roků už uběhlo od té doby docela dost a situace se velmi výrazně změnila. Paví očka nejsou opravdu nenáročné rybky. Některé kmeny a variety jsou tak náročné na podmínky v nádrži, že se vám o tom ani nezdá. A protože se takové rybky dostávají do koloběhu dalšího křížení, přenáší se jejich vlastnosti mezi další a další. Navíc s přílivem importových ok do republiky se k nám s nimi dostala i specifická onemocnění, která se přizpůsobila podmínkám u nás a mnohé bakterie například získaly ještě horší vlastnosti než měly při svém příchodu. Takže ano, oka, ale opatrně, vaše tvrzení opravdu nemusí platit vždy... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2016 19:50 Žena Turbínka [2558] Re: KIka
Na šedesátku ryby dobrý, ale přidej si tam rostliny, máš to strašně nezelené a drobci se nemají kam schovat. Zastávám v nekomerním chovu teorii výběru v praxi - přežijí jen ti nejsilnější a ne všichni za každou cenu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 19:45 KIka
Toto je 60l a mám další dvě akvária po 30l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 18:59 Žena Turbínka [2558] Re: KIka
A kam by se pak ta drobota vešla? Dle fotek mi to akvárko už tak přijde na hraně, kolik je to litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 18:57 KIka
Díky, díky :-) A odhadnete dobu? Obávám se, že mi je ostatní požerou. Mám tam tedy jen živorodky a jednu parmičku, která se mi tam drží už pár let. Zvážím koupi porodničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 18:33 Muž Jifi [675] Re: KIka
Jo, budou mít mladé. Tyhle paví očka mají mladé pořád dokola. Začínal jsem s nimi jako 9letý kluk a byly to opravdu nenáročné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 17:28 KIka – Prosím o radu zkušených
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nějak se mi zakulatily živorodky. Nemám s chovem zkušenosti a bohužel mi z nějakého důvodu samice vždy pochcípaly (našla jsem je s dírou v břiše - zřejmě vyžrané od odstatních). Tentokrát se drží, ale kulatí se. Jsou těhule nebo choroba? Díky za názor.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 22:22 hovi12 Re: afc1886
už jsem něco doplnil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2016 16:57 Muž Legioix [574] Re: Kodik
To bud rád, že není v tom smich www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:54 Kodik Re: romant
No dakujem pekne coze
Myslim ju vratim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:49 R Muž romant [27987] Re: Kodik
Ne, ještě ztloustne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:42 Kodik
Dakujem za rady. Teraz uz mi to je jasne :-)
Takze bude taka hnusna tlsta furt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.02.2016 15:57 jamajcan Re: Kodik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 15:55 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Kodik
Tak mečovka to nieje. Ale nejaká mollyna a tipujem ballon forma. Ktorá je taká tučna aj keď nie je tehotná. Proste prešľachtený mutant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 15:52 Kodik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Potrebujem poradit ohladom zivorodky (pravdepodobne mecovka). Dostali sme ju darom a uz mala znacne velke brusko,tak sme cakali ze do mesiaca porodi,ale nic.uz ju mame 4ty mesiac a stale nic...tak neviem ci je mozne aby bola tak vyzrana,alebo kde sa stala chyba?
Prikladam foto a dakujem za rady a nazory.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 15:04 R Muž afc1886 [14682] Re: hovi12
Kolik je kterých ryb a jaký filtr,prezentace by se hodila ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=451