Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 20:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Dynlik
Osobně mám zkušenost, že potěr přežije téměř v čemkoli, do čeho ho strčím.
Jakou zkušenost budeš mít ty, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 19:32 Muž Dynlik [0] Re: Jája
Ok, takže ryby odlovím (může tam nějaký prcek zůstat, ať mi není smutno?). Vodu se pokusím měnit často. Brzké zanesení ryb jsem si bohužel nevybral :-( . Je ale opravdu nutné tak dluho čekat? Tetry ohnivé mám objednané a nerad bych propásl dobrou nabídku :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 19:21 Muž Dynlik [0] Re: afc1886
Ne, ten velký samec :) . Ostatní jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 19:12 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Dynlik
Máš úplně čerstvé AQ. Je tam moc dusíku, případně si pávčata navíc něco s sebou skrytě přinesla a teď se to kvůli špatným podmínkám rozbíhá. Měň každý den 1/3 vody po celý týden a pak další týden ob den, následně do konce 4-5 týdne 2x týdně. A uvidíš. Zbytečně jsi spěchal s rybami. Pávčata do tak malého AQ nepatří. Ideálně bys tam měl mít jen krevetky, ty ale až po dvou měsících od založení. Pak bych teprve uvažovala o jiných rybách (minirybách maximálně 2-3 cm velkých). Pokud pávčatům nenajdeš jiný domov, tak tam další ryby nedávej, ale skutečně to není pro ně rozměr. Já je mám cca ve 100 l a podle mě to je pro ně tak akorát.

EDIT: Po pátém týdnu vodu měň pravidelně minimálně 1x týdně. Ten sameček mi nepřipadá zdravý, tělíčko má takové vycmrndlé (tím myslím stavbu těla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 18:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Dynlik
Proč by měla mít problém,když má skvrnu březosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 17:40 Muž Dynlik [0] Re: Jája
Díky, díky :) . Podle tohohle to snad půjde, jedna tu skvrnu má zaručeně tone .
Co asi může mít za problém :-( ? Dá se to nějak řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Dynlik
Za dospívající pávče považuju takové, u kterého jsou viditelné znaky pohlaví (i když u samečka nemusí být úplně vyvinuté gonopodium, ale pouze v náznaku, samičky jsou už jasné). U samiček je vidět skvrna březosti, a to hodně brzy, i když stavba těla je téměř totožná se samci. A pokud není vidět a bříško je malé (na délku i na šířku), máš naději, že to bude samec.

Ten samec se přirozeně nechová, odhadovala bych nějaký zdravotní problém. Co mám za ty roky vypozorováno, tak si samci na dno nikdy nelehají, ani když spí. U mě pávčata spí pod hladinou, maximálně do poloviny sloupce vody, níž nebo na dně ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 09:40 Muž Dynlik [0] Re: Jája
Dospívající je jak stará coze ? Některé rybky jsou lehce méně výrazné a mají trochu větší břicho - samičky? Mám ještě jednu otázku. Je normální chování toho dospělého samce? Třeba hodinu se příšerně vyčerpává (lítá jak cvok), pak lehne a hodinu leží na dně, dokud ho něco nevyruší. A ani žrádlo ho moc nezajímá. PS: Všechny mají žluté tělo a červený ocásek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2016 23:13 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
Ale jde to. I když gonopodium ještě nemají, tak to poznáš (tedy já ano) podle stavby těla a nemusí být ani vybarvení. Lépe řečeno v tu chvíli nejsou ještě vybarvení, sem tam jsou už i s náznakem měnící se barvy (ale to spíš výjimečně). Dospívající pávčata už určíš bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 10:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: prasan
Pokud nemají plnou velikost, nemusí. Takto jsem jednou ke starému samečkovi dal dvě teenagerské samičky (ani jedna neměla gonopodium), on na ně celkem útočil a asi po měsíci se z té jedné vybarvil sameček s gonopodiem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 06:38 - Re: JirkaŠčobák
Ale ide,pretože i nevyfarbenému samčekovi gupky je vidno gonopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 20:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Dynlik
Tvé akvárium je max pro jeden druh ryb a jeden krevetek. Pokud chceš dlouhodobou prosperitu.

Osobně do třiceti litrů mám jen jeden druh (buď ryby nebo krevety nebo raky) a pokud něco přidám, tak například jednu rybku, abych v akváriu s raky omezil nálevníky a jiný plavající život, na který raci nedosáhnou.

P.S. U gupek se někteří samečci přebarví jako samečci až později, takže roztřídit dospívající rybky na 100% nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 16:46 Muž Dynlik [0] Re: afc1886
Asi to tak skončí :) . Zůstane tam ten 1 velký sameček a tetry. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 16:41 R Muž afc1886 [14655] Re: Dynlik
Já bych ty gupky daroval a pořídil víc ohnivek a ty krevetky.Bude to vypadat pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 16:33 Muž Dynlik [0] Re: LiborSprysl
Není, není. Ale pro tyhle ryby by to stačit mělo :). Gupky zreguluju a půjde tam 8 teter a krevety . potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 16:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dynlik
To věru není žádný bazén...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 16:26 Muž Dynlik [0] Re: afc1886
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 15:27 R Muž afc1886 [14655] Re: Dynlik
A o jaké akvárium se vůbec jedná?Jak je velké,jaký filtr apod..Prezentace by nebyla na škodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 15:14 Muž Dynlik [0] Re: LiborSprysl
Takže teď asi nemám šanci... :( Za dva týdny tam půjdou tetry, tak nevím :-O . Ale dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 15:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dynlik
Až se vyvine, bude docela dobře vidět i bez brejlí... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 15:00 Muž Dynlik [0] Re: LiborSprysl
A pozná to nějak i nezkušený chovatel? :) Nebo kdy se jim vyvine ten tentononc? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 14:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dynlik
Chovat samotné samce lze, ale dřív než budou mít pinďourka je prostě asi nepoznáte. Podle stavby těla je zkušení chovatelé většinou poznají i před tím... tak si zkuste tipovačku... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 14:37 Muž Dynlik [0] – Rozeznání pohlaví gupky
Zdravím!
Původně jsem plánoval akvárko jen s tetrama ohnivýma. Jenže hned v prvním týdnu zajíždění přišly nečekaně 4 gupky a teď znova dvě. 5 jich je tak max. 6 týdnů stáří, 1 je dospělá a zaručeně samec. Nechci ale upustit od teter, tak tam nechám jenom samečky aby se nemnožily. Je to možné? Jde vůbec v tomhle věku rozeznat pohlaví podle řitní ploutve, nebo jinak?
Díky, Dynlik. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: irigi
Ještě bys tam mohl dát aktuální fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 11:57 Muž irigi [2]
Pardon, tu jsem zapomněl. Přidávám rybicky.net/nadrze/24072 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 22:28 mudzej Re: irigi
Na neonky a vseobecne dost vysoko ph. Chce to prezentaci akva. Litraz a rostliny. Takhle se to tezko hodnoti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 22:12 Muž irigi [2]
Zdravím. Chtěl bych se zeptat: Před měsícem a půl jsem koupil endlerky k neonkám. Samičky endlerek ale podezřele rychle umírají. Původní stav: Tři samečci, tři samičky. Dvě samičky porodily a následně umřely. Koupil jsem tři nové. Týden zpátky zemřela jedna samička a dnes dvě další (celkem pět z šesti). Celkem máme asi pět mladých. Vrtá mi hlavou, proč mi umírají jen samičky. Teplota 26 stupňů, pH 7.5, tvrdost 11, uhličitanová 7. Jiné ryby neumírají. Můžete někdo poradit? Předem díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 15:01 mudzej Re: LiborSprysl
To v mém 200 let starém domě nehrozí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 14:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: mudzej
Stačí aby se v létě voda v takovém žejdlíku více ohřála....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 14:40 mudzej Re: LiborSprysl
Po pulročním fungování klidně. Teď třeba mám větší nádržky. Ale schválně dnes večer založím nějakou 30 l na zkoušku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 14:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: mudzej
No nejsem si jist, jestli byste podobně zacházel s padesátilitrovou nádrží... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 14:27 mudzej Re: LiborSprysl
Jediný důvod proč mají začátečníci problém je že jsou netrpělivý. Všichni jim tu radí o všem. Co akvarista to názor. Nemám hi-tech a ani nechci. Když dnes odjedu na měsíc tak co s mými živorodkami udělám - jen se rozloučím. Živorodky jsou fajn v tom že si samy porodí spoustu potravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 13:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: mudzej
mudzej napsal: Nechci filozofovat. Ani se přít. Jen tvrdím že málokdo má ty nejlepší podmínky. 54 l pro několik moll není problém. Přecejen to není úplně o litráži.
Do 50 l bych dal klidně 5 moll 5 gupek a 5 mečovek - tvrdíte... no toto teda je nejen o litráži!!! Deseticentimetrové mečovky, o kousek menší molly, oka... 15 kusů velkých a v případě ok i dost choulostivých ryb = brzo žumpa... jak je tu zvykem u začátečnických akvárií... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2016 13:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mudzej
Napadá mě, že kdyby ta nádrž byla 130 dlouhá, 12 vysoká a 35 hluboká, vznikl by poměrně zajímavý životní prostor, ve kterém by ty ryby možná i vyrostly normálně. A mělo by to 54 litrů :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 13:13 mudzej Re: LiborSprysl
Nechci filozofovat. Ani se přít. Jen tvrdím že málokdo má ty nejlepší podmínky. 54 l pro několik moll není problém. Přecejen to není úplně o litráži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 11:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: mudzej
mudzej napsal: Každý chov lze považovat za týrání. Neviděl jsem tvou prezentaci abych si myslel že máš dokonalé podmínky pro tu či onu rybku
To je samozřejmě výrazně eticko-filozická otázka, ale pokud budete tvrdit "každý", tak už se v samém začátku možné debaty dostáváte do rozporu se svým tvrzením... Nebýt "chovu" mnohých živočichů v zajetí, nebylo by možné pak třeba navracet do přírody druhy jimž hrozí vyhynutí či dokonce vyhynuly, jak se tomu stalo již i v případě akvarijních ryb.
Pokud vy pokrčíte rameny se slovy, že teda ty ryby tolik nevyrostou, pak těžko by takoví jedinci mohli dát za vznik kvalitní přírodní populaci....
Nebráním nikomu aby choval třícentimetrové molly, já mám raději trojnásobné... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.08.2016 11:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jakub Růžička
Jakub Růžička napsal: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli pro živorodky platí 3 cm rybky na 1 litr akvária. předem díky,


U živorodek to funguje: "Dáš tam dva až tři páry a buď se namnoží (a akvárium zaplní) nebo nenamnoží." Až u akvárií nad 100 litrů bych cpal vedle sebe dva druhy (které se oba mají množit). Takže těch 54 litrů máš pro jeden druh. Malé druhy živorodek (gupka) mají příjemnou vlastnost, že se namnoží jen do maximální kapacity nádrže. Proto nemusíš řešit počet ryb, ale ryby to ze základního minimálního počtu vyřeší samy.

K otázce techniky: Já bych takovouto nádrž zvládl bez filtru, čistě na rostlinách a s jedním druhem živorodky (viz video www.facebook.com/…). Je to o 2x-3x větším počátečním množství rostlin, než obvykle lidé dají s filtrací, o 2x-3x delší době záběhu a o schopnosti dokázat necpat do toho každý druhý týden ruce, když si myslím, že by se něco mohlo vylepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 11:04 mudzej Re: LiborSprysl
Každý chov lze považovat za týrání. Neviděl jsem tvou prezentaci abych si myslel že máš dokonalé podmínky pro tu či onu rybku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2016 08:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: mudzej
mudzej napsal: Choval jsem Molly aj v menším. Holt tolik nevyrostou. Do 50 l bych ...
Konstatování "holt tolik nevyrostou" je hnusné. Pominu, že to zavání týráním. (To mnohá akvárka.) Ale je to i nehezké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 00:57 mudzej Re: romant
Já je cpu ke všemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2016 17:42 R Muž romant [27981] Re: mudzej
Tak za mě další nesmysl. Ancáka k navrhované sestavě, no potěš koště. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:39 mudzej Re: romant
Chovám živorodky přes 20 let. Taky mám zažito. Zapoměl jsem přidat poznámku o vhodném zednažroutu. Ancistrus nebo nějaký sumeček aj nějaký šneček není na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:35 mudzej Re: Jakub Růžička
Záleží na počtu samiček ale střetům se nevyhneš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:33 R Muž romant [27981] Re: Jakub Růžička
Pojďme si odpovědět na otázku, jaký další ryby máš v představě, tím bych začal při tom plánování. Jinak já nemám v úmyslu někoho děsit nebo strašit, tedy když píšu, že bych dal tu či onu kombinaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:26 Jakub Růžička
A mohu dát do 1 akvaria více než jednoho samce ? (živorodka duhová)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.07.2016 17:25 R Muž romant [27981] Re: mudzej
Tak tohle je přesně to co potřebuje začátečník číst. hmm Opravdu jenom ve vyjímečných případech to skončí "jenom" u toho doporučeného a už teď vím v jakých vláknech se zanedlouho tazatelovy dotazy začnou vyskytovat, tedy boužel to jsou moje odžitý zkušenosti. Tak jak jsi to narhnul, si to samozřejmě představit dovedu, jenom s tím, že to akvo bude bez dna tzv. holý s několika rotlinama v květináčích nebo připevněných na dekoracích(kořeny, kameny), ovšem ne každému se toto bude zamlouvat a i tak, když přihlédnu k choulostivosti dnešních živorodek bude nutné měnit vodu i několikrát týdně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   31.07.2016 17:09 mudzej Re: romant
Choval jsem Molly aj v menším. Holt tolik nevyrostou. Do 50 l bych dal klidně 5 moll 5 gupek a 5 mečovek vždy 4 samičky a k nim samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 16:06 R Muž romant [27981] Re: Jakub Růžička
Osobně bych nedal jiné než ty duhové, na molly je to malé. Hlavně pamatovat na tu kvalitu filtrace, na což ona věta o setovém provedení moc nesedí(tedy obvykle je filtrace poddimenzována). Pro tento účel obdobné sety vylepšuji var. filtrace v podobě čepací hlavy a kostky biomolitanu např. www.akvapotreby.com/… , www.akvapotreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 16:02 R Muž afc1886 [14655] Re: Jakub Růžička
Jestli to je set,a chceš tam mít živorodky,tak bych hned pořešil filtraci.Ta je totiž s osvětlením slabina většiny setů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:36 Jakub Růžička Re: romant
Jsem začátečník, tudíž jsem si koupil akvaristický set, 54l akvarium chtěl bych v něm mít Živorodky duhové a ostrotlamé v akváriu budou živé rostliny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=401