Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 18:21 Muž @ jarovo [10] Re: Milan
mám Juwel Rio 240 už skoro rok, záleží aby sa výtoková rúrka nikde nedotýkala a nerezonovala, potom je to úplne bez problémov aj v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 17:06 Muž @ Anthrax [847] Re: Milan
Ahoj. Nejvíce odpovědí dostaneš, když se zaregiruješ. Pak si vyhledej rybicky.net/nadrze/… , kdo tu všechno má daný filtr (bioflow 3.0) a oslov je přímo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 15:44 Milan – hlučnosť filtra
Zdravým,
Má niekto Juwel Rio 125 l?
Zaujíma ma hlučnosť filtra,či môže byť akvárium vedľa postele v spálni.

Ďakujem.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 22:22 Muž @ PetrO [7] Re: Sára 73
Tak je pravda, že až takový problém s hlukem, jak popisuješ, nemám.
Jak už jsem psal, filtr je ve skříni v obýváku a mírně drnčí a hučí, ale když zavřu papundeklové dveře do chodby tak vedle v ložnici o něm nevím.
Ta vrtulka (rotor) mě také napadl, už jen proto, že když jsem ho vydělal, tak z něj sklouzla ta jistící gumička a lovil jsem jí z hlavy..
(Teď to po sobě čtu a zní to fakt hrozně :) smich )
Jinak, opravdu to zkusím vyřešit výměnou vrtulky cca. za 200,- protože jinou možnost nemám.

Na tvém místě bych opravdu reklamoval.
Přinejhorším Ti to vrátí prozkoušené a když ho už nebudeš chtít, tak ho můžeš prodat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 21:44 Sára 73 Re: jarda62
Tak jsem na tu vrtuli ještě jednou koukla....filtr už mám stejně odstavenej, tak je to šumák....prohlídla jí opravdu důkladně a fakt na ní ničehož nic nevidim, co by mohlo být příčinou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 21:38 Sára73 Re: LeRi
To už jsem zkoušela, vytáhnout ze zásuvky...nechat chvíli... zapnout...vytáhnout a hned zase zapnout, dokonce vytáhnout, zapumpovat zapnout, zatřást, naklonit, bubliny z něj už žádný nelítaly........prostě změna "vrčení-rachtání" veškerá žádná.....nepočítala jsem s tím, že filtr bude úplně tichý, počítala jsem s tím, že bude zpočátku hlučnější....pět dní jel defakto bez toho, abych do něj lezla....vzduch už v něm nebyl žádnej a ten hluk je takovej, že když v noci vylezu z ložnice v prvním patře, tak ho slyším....a to je opravdu ve skříňce obloženej molitanem jak miminko hadice podložený, i když vím, že ten kravál dělá filtr.
Lezla jsem do něj proto, abych si byla úplně jistá, že to je dobře poskládané, že mám hlavu dobře nasazenou. Taky jsem si říkala, že to chce čas.....
Možná prostě dělám něco blbě, možná že je filtr ok a že by se třeba za několik týdnů uklidnil, ve své podstatě ho posílám na reklamaci, aby někdo kompetentní posoudil, zda je filtr v pořádku a já jsem prostě játro....a nebo aby řekl "je to "rozbitý" a nějak to řešil. Možná opravdu panikařím zbytečně, ale ten zvuk se mi nezdá. Ten externí "pinďa" co mám vložnici byl zkraje taky "hlučnější" ale bylo to takové, jak to popsat spíš "hučení", žádné rachtání nebo vrčení.....
Tenhle filtr jsem defakto pořizovala i jako "zkušební" (není nad vlastní zkušenost), protože plánuju větší nádrž, kde jsem původně zamýšlela provoz se dvěma "menšími" filtry JBL a tenhle mi přišel jako vhodná alternativa, pokud by šlapal, tak bych pak dokoupila ještě jeden a bylo by..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 21:28 Muž @ jarda62 [150] Re: Sára73
Zkuste se podívat na rotor, jednou jsem měl takový malý otřep po odlévání do formy na vrtulce a ten o něco drnčel, odřezal jsem a byl klid, než bude sliz dá se nahradit lékařskou vazelínou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2018 21:21 Muž @ LeRi [254] Re: Sára73
Mé 702 to trvalo cca 3-4 týdny než úplně stichl , veškeré součásti jsou úplně nové a hlavně ty pohyblivé se potřebují trochou obalit takovým tím povlakem který je takřka všude v akváriu , ještě ho (spíš než pořád rozebírat) zkus párkrát po sobě vytáhnout a znovu zapojit do zásuvku a poslouchej jak reaguje (jak si sedne vrtulka) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 18:55 Muž @ MirekSazava [47] Re: Sára73
Tam jsem reklamoval dvakrat a vzdy v pohode!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 17:11 Sára73 Re: MirekSazava
Kupovala jsem na rostlinna-akvaria....tak snad nebude problém, právě proto, že filtrace ještě běží původní si s reklamací a tím, že budu bez filtru nemusím dělat hlavu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 16:48 Muž @ MirekSazava [47] Re: Sára73
Pak asi opravdu nezbyde nic jineho... a pokud mas jeste porad puvodni filtraci, nebude to problem pro akvarko. Kde jsi ho kupovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 16:06 Sára73 Re: powery
Tak video jsem poslechla.....slyším to sice slabě (jak píšeš ...nemožnost porovnat s jiným zvukem, takže nemohu posoudit intenzitu), ale charakter zvuku je velmi podobný.
Kdyby v obýváku nikdo nespal, tak to neřeším....filtr jede a přes den opravdu přes televizi slyšet není, ale takhle by mě manžel brzo vystěhoval i s akvárkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 16:03 Sára73 Re: MirekSazava
Tak ještě jednou vše přeskádáno, velmi pečlivě zavřená hlava.....vrtulku jsem znovu zkontrolovala....juchla jsem na videa a fotky, abych měla jistotu, že je to správně....znovu zapojeno, teď jsem "vytřásla bubliny a nic se nezměnilo, takže se jdu psát prodejci, abych se domluvila na reklamaci........ :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 15:38 Muž @ powery [173] Re: PetrO
Video je velmi krátké a navíc se ten zvuk špatně porovnává, protože tam není další referenční zvuk pro porovnání, třeba lusknutí prsty.

Nebo změřit zvuk nějakou aplikací v telefonu a porovnat.

To jenom můj postřeh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 15:31 Muž @ PetrO [7] Re: Sára73
Ahoj.
Nejspíš mám podobný problém. Nam SunSun 703b, který jsem kupoval před svátky. Je umístěný ve skříni pod akvárium v obýváku, takže to až tak velký problém není (navíc máme obývák s kuchyňským koutem a hodně hlučnou lednicí :-) ),
ale při spaní by to mohlo být nepříjemné.
Volal jsem i na rostlinaakvaria.cz a řekli, že klidně můžu filtr poslat k posouzení a reklamaci, že by s ním nějaký problém být mohl, nicméně filtry Sunsun teď nemají a čekají na naskladnění. Reklamace je pro mě docela problém, protože jiný filtr pro 300l akvárium nemám.
Říkám si, že zkusím ještě vyměnit rotor, který bych koupil při další objednávce, kterou mám stejně v plánu.
Pokud nemáš problém s reklamací a máš druhou filtraci tak být Tebou bych možná zavolal na eShop a zkusil to s nimi vyřešit.

Tady je odkaz na video. Nevím, jestli to bude dostatečně slyšet

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 15:26 Muž @ MirekSazava [47] Re: Sára73
Normalni to urcite neni. Me bezel doma par tydnu a po dvou dnech byl naprosto neslysitelny. Zrovna dnes jsem ho po predelavce akvaria po nekolika tydnech zase zapnul, zaklepal jsem s nim a je naprosto tichy. Takze pokud ses si stopro jista, ze je slozeny spravne, muzes mu dat jeste par dni sanci, pripadne ta reklamace.
Vrtulka je v poradku a spravne nasazena na gumach?
Kose a hlava spravne usazene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 13:51 Sára73 – sunsun702A
Ahojky.....omlouvám se za dotaz, vím, že se to tady řeší furt dokola, ale nějak jsem se nedobrala řešení pro mě...
Koupila jsem filtr SUNSUN 702A, nainstalovala, zapla a hluk byl dost velikej, to jsem ještě byla v klidu, mám načtené zdejší fórum, říkám si holka klid, filtr je zavzdušněnej, dej tomu čas a občas s ním zatřes, on se časem usadí. Po třech dnech se zvuk nijak nezměnil. Takže lehká panika, filtr jsem otevřela, znovu pečlivě poskládala, zkontrolovala hadice a znovu zapla....občas s ním zatřásla, bubliny vycházely, ale bez vlivu na hluk......dalších šest dní fitr běžel a hlučel. Nemyslela jsem, že bude úplně "bezhlučný", ale že když bude ve skříňce, stát na molitanu a bude obalenej molitanem, tak že to bude snesitelné. Akvárko je v obýváku, přes den, když je tam provoz a hraje televize, tak člověk filtr defakto nevnímá, ale v noci je to děs a běs a vzhledem k tomu, že manžel v obýváku spí, když přijde pozdě z práce, tak je to dost problém.
No už jsem to psychicky nevydržela, z filtru vyndala všechny koše a zapojila ho bez nich, myslela jsem, že ho takhle lépe odvzdušním a vyzkouším, jestli "ztichne", taky se znám jaký jsem "ruční střevo", tak abych eliminovala svojí chybu a vliv filtračních náplní........
běží takhle od včerejška, bubliny z něj po zatřesení nebo naklonění už nejdou a hluk se nezměnil, filtr prostě vrčí.....nemám zkušenost s tak "velkým" externím filtrem v ložnici mám akvárko 60l a tam běží ve své podstatě toto www.rostlinna-akvaria.cz/… akorát, že v černé barvě, značku už nevím, zkraje trochu hučel, ale nerachtal, stojí jen tak na koberci pod akvárkem, není ve skříňce a nevím o něm, asi se to nedá srovnávat, ale už jsem nešťastná, nevím, co bych ještě mohla udělat......jestli mám zatnout zuby a vydržet a že filtr ztichne a nebo ho rovnou reklamovat........nebo co ještě zkontrolovat....na nasávacím koši nic nasazené nemám, koukala jsem na vrtuli a nic zvláštního-nic co by mi přišlo, že je špatně jsem nezjistila...hadice kontrolovány několikrát...jsou zkrácené tak, abych filtr i s hadicemi mohla vytáhnout těsně před skříňku...žádné velké záhyby tam nejsou, v hadici není vzduch, ani v "kolínku", kde je nasávání........
V akvárku zatím běží i původní čerpací hlava s molitanem, takže co se týče filtrace si zatím nemusím dělat hlavu.
Tak už nevim....všem předem děkuji za reakce a případné nápady, co s tím....

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 09:40 Muž @ powery [173] Re: Matěj
Ty bublinky by ještě mohly znamenat, že sání (vstup) někde přisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 09:03 Muž @ Yirka [7433] Re: Matěj
Pokud neslyšíš vyloženě mechanický zvuk, chce to trpělivost. (A občas protřepat, nemíchat) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 08:04 Matěj Re: romant
Myslíte že to může několik dní trvat a uklidní se to? v hadicich jsou obcas nejake bublinky...to by tomu asi odpovidalo že?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 07:08 Muž @ noexp [7] Re: Matěj
Když jsem montoval ex800 tak jsem ho nakláněl skoro o 90 stupnu a ruzne s nim třásl asi minutku, druhý den znova a mam klid. Pokud jsi tam nechal orig. média tak to bude trvat podle mě déle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 06:08 R Muž @ romant [26381] Re: Matěj
Prozatím bych to sváděl na zavzdušněná média a dal tomu několik dní čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 23:47 Matěj – tetra tec 1200
Zdravím, zakoupil jsem si Tetra tec 1200. je to můj prvni vnejsi filtr.myslim ze mam vse zapojene dobre, dlouho jsem se trapil s natlakovanim vody do hadic..az po jejich raznem zkraceni se mi podarilo vodu natlakovat. Nicmene filtr dela hrozny hluk....ale opravdu hrozny. Vrci, chrci... nevim proc....co s tim...kde je problem?kde problem hledat?Diky predem za rady!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 15:05 Muž @ Januk17 [54] - drobne cichlidky – Hluk
Každý chce aby bol filter co najtichšie ešte také filtre nevyrobili a keď už hlučne tak vôbec nevidím žiadny problém. AQ nedám kde spim a to vo spálni. ja nemám s tím problém nou problém. Niektorý su lúdia ze im vôbec neprekáža ten hluk a ešte filtra od merať decibelov hlučnosť filtra. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 16:30 DanCZ - drobne cichlidky
HAIELA RP-400 a je v provozu asi 2 měsíce a rybičky tam mám 10 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 21:47 R Muž @ ctibum [2596] - Snažím se to nezahubit...Re: DanCZ
Co máš za filtr? A jak dlouho je v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 21:24 DanCZ - Snažím se to nezahubit...
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli těm rybičkám v akváriu nevadí to hrozné hočení filtru a jestli neuhynou např. po 1/2 roce

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 18:12 Muž @ Seycek [0] Re: vrbis
Nech jej zaběhnout a třeba jej každý den vypni na chvíli a nebo sním zatřes ať se vzduch dostane ven, hodně záleží na médiích co jsou ve filtru a uvidíš že bude líp a zvykneš si. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2017 01:26 Muž @ O.Tom [370] Re: vrbis
Filtr by se měl časem utišit, je-li správně zapojený a nikde nenasává vzduch, tak jej nech bez zásahu pracovat jeden až dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 00:51 Muž @ Tudy [318] - ryby AmazonieRe: vrbis
Rozebrat na součástky (kam až si troufneš), opět složit a spustit. Za zkoušku to stojí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 19:54 vrbis - ryby AmazonieRe: katuš
ahoj, právě jsem nainstaloval filtr Fluval 206 a hlučnost se mi taky vůbec nelíbí, jak to dopadlo u vás? ztišil se filtr po několika dnech provozu, nebo hučel pořád dál? díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 19:22 Martin - ryby Amazonie – Fluval 206
Ahoj, koupil jsem externí filtr Fluval 206, nainstaloval dle pokynů, ale jsem zklamanej z hlučnosti. Není tady někdo z okolí Plzně, kdo by měl filtr Fluval 206, 306... abych si ho mohl poslechnout a porovnat, jestli nemám nějaký vadný kus? Díky, M.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 19:09 Muž @ Ladis67 [6] – Tichý filtr
Pokud můžu doporučit, tak mám ve 112 l Aquael Turbo Filter 500, je naprosto tichý (víc slyším větrák od noťasu)a ani nepřenáší rezonance do nádrže. Filtrace funguje skvěle, jen jsem nad keramické kroužky přidal vatový tampón, protože molitan je dost hrubý a úplně jemnou složku propouštěl. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:58 R Muž @ romant [26381] Re: Fazol
Je to Fluval, chtělo by to typový označení, nějaký číslo, který je uvedený na tom filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:36 Muž @ DaveLister [476] Re: Fazol
to je tak tezky misto rozmazany fotky prepsat, co se na tom filtru pise?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:05 R Muž @ slavko [1202] - RostlinyRe: Fazol
Super fotka! Menšia a viac oblýskaná by nebola? Ak je to nejaká stará (dlho používaná) zostava, asi ho treba vymeniť za novší typ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:01 Muž @ Fazol [1] – Filtr
Fotka k příspěvku Tenhle opravdu nevim jak se jmenuje original nazev koupil sem ho s AQ 130L

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:50 Muž @ NHKG [2811] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Fazol
Jakého filtru? Vnější, závěsný nebo vnitřní? Jaký model? Bez toho ti nejde poradit.
EDIT: Pokud to je pro akvárium co má víc jak 100 litrů, tak by bylo ideálním řešením koupit nový externí vnější. Ale bacha, starý ke možné vypnout až minimálně měsíc po zapnutí nového!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:48 R Muž @ romant [26381] Re: Fazol
Vypnout. :) Chtěl jsem jenom svojí možná překvapivou odpovědí demonstrovat absurdnost tvého dotazu. Proč absurdnost? Jak můžeme vědět o jakej filtr jde? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:43 Muž @ Fazol [1] – Zdravim
Ahoj chci se poptat jak zmensit hlucnost filtru
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:15 Adam – SERA 130 + UV
Ahoj chcel by som sa spytat ci nema niekto skusenosti s filtrom sera 130 + UV akvariove-filtre.heureka.sk/… pretoze som ho kupil a vzhladom na to ze mam uz par filtrov doma sa mi zda byt hlucny no v obchode na reklamacii mi tvrdia ze je vsetko v poriadku. Mimochodom cez pumpu ktorou nataham vodu do filtra mi pri pumpovani obcas vystrekne voda.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 22:55 lubosturbak
Okbon sa trochu utisil a na trubicku co ide do akva som dal molitan lebo ookolo toho mi chita piesok a odturhnute casti z egerii densi tak diki ja si skusim nan zviknut :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 18:17 martin Re: romant
aha to je zavesny, jasne, prepac.. :S
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 17:23 R Muž @ romant [26381] Re: martin
Převracet závěsnej filtr, to není dobrá rada. Pořádně s ním zatřepat, s tím problém nemám, ale převracení bych rozhodně nedoporučoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 16:22 martin Re: lubosturbak
poprevracaj ho vsemozne ked je zapnuty, nech v nom nie je nikde zachyteny vzduch, drz ho v ruke za kabel a ponor ho do stredu nadrze, nech sa nicoho nedotyka a pocuvaj. ak nehuci, tak ho len treba vhodne nainstalovat do akvarka. ak huci, mozes skusit reklamaciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 08:56 Muž @ zervan [1050] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: lubosturbak
Nerozumiem, čo znamená "v akva skúšal", akože predajca v akvaristike? Mám podobný filter a je úplne tichý, ak sa zabráni rezonanciám. Treba ten filter držať v ruke tak, aby sa nedotýkal ničoho, ale aby bolo nasávanie samozrejme ponorené, zapnúť - ak bude produkovať nejaké vrčanie, je nejaká chyba v ňom a musí sa prejaviť aj u predajcu pri reklamácii.

Ak bude úplne tichý a drnčí to len po nasadení na sklo akvária, tak treba riešiť rezonancie. Môže vzniknúť napr. aj krycím sklom akvária. Niekdy stačí filter posunúť kúsok vedľa, podložiť napr. aj to krycie sklo gumičkami alebo sa s tým proste nejako pohrať. Lebo pokiaľ je filter sám o sebe ticho, reklamácia bude dosť problematická (s vysokou pravdepodobnosťou by sa rovnako správal aj nový kus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 04:41 R Muž @ romant [26381] Re: lubosturbak
Už se neptej a mazej ten filtr reklamovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 22:54 lubosturbak
Auoj ten filter je stale hlucny trosilinkubje tisi ja som vsade kde sa dotikal skla napchal molitan a ja veviem co mam robit v akva skusal a on povedal ze on nepocuje nic ale doma v nom nieco hrkuta a ked to nšprestane mambtam prist zatial to neprestalo mam ist ho reklamovat ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 22:49 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: lubosturbak
lubosturbak napsal: No ja to mislim vazne co mam z nim robit neda sa to neako utisit ??????

Pokoj, pokoj, daj mu zopár dní, zatiaľ daj dole kryt. Môžeš ešte podložiť gumičku tam, kde sa dotýka (z vonku) skla-steny akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 20:03 Muž @ DaveLister [476] Re: lubosturbak
Sakra to snad musíš vědět ty, ne? Zda chceš spát v tom hluku nebo jít reklamovat. Vypínat na noc filtr se nesmí.
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 40445x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru