Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2018 09:25 Muž @ DavFM [813] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Jen tak pro zajímavost, já občas doma v zásuvce naměřím i 250V.

A taky jsem si kdysi do dílny koupil kompresor, u prodejce fungoval, doma už ne. Tak jsem ho hned zase odvezl a on tam u nich zase fungoval. No ale doma zase ne. Naštěstí šel kolem kámoš, a jen ta mimochodem povídá, rozmotej si tu prodlužku z toho bubnu. No a fakt, fungovalo to jako cívka a kompresor to neroztočilo. Po rozmotání bylo vše OK.

Takže s tou elektrikou a normama a tím co jak má být, no nevěřím tomu na 100% že to tak je.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2018 22:00 Muž @ NHKG [2941] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: ctibum, RAP
Nemůžu pochopit, co to motáte o proudu. V zásuvce je napětí. Napětí v zásuvce kolísá v rozsahu cca 220 až 240V. 10% změny napětí by nemělo mít zas tak velký vliv na hluk čerpadla, obzvláště když otáčky čerpadla jsou asi závislé na frekvenci a ta kolísá jen minimálně kolem jmenovitých 50Hz.
Proud je závislý na napětí a vlastnostech spotřebiče (v tomto případě čerpadla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.05.2018 21:36 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: RAP
Hm, až tak? Tím by se vysvětlilo chování Eheimu doma a v prodejně.
A rozdíl Eheim a 4AQUA je proto, že Eheim je citlivější na hodnoty proudu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 07:38 RAP - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
ctibum napsal:...Já mám například v komorovém filtru čerpadlo 4AQUA, což beru jako no-name. Zdálo se mi hlasité, tak sem pořídil Eheim Compact, které dělalo kravál (vibrace) nesrovnatelně vyšší. Při reklamaci byl na prodejně absolutně bezhlučný....
Ten problém mohou dělat trochu jiné hodnoty proudu v zásuvce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 21:52 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: bobik0cz
bobik0cz napsal: Proto jsem začal tu značku také hodnotit a to pouze v rozsahu mé osobní zkušenosti s tímto filtrem.
Kdybys ke každé kritice připsal, že ten filtr nemáš a nikdy jsi neměl, tak neřeknu půl slova. Ale vystupuješ jako někdo, kdo s ním má bohaté praktické zkušenosti. A to je to, co mi vadí a proč nejsem ochotný tvůj negativní názor přijmout. Mě je jinak úplně buřt, jestli si ten filtr někdo koupí nebo ne, já se ho nezastávám.
EDIT
Howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2018 21:20 Sára73 - Snažím se to nezahubit...Re: LeRi
No uvidíme....za měsíc, za dva poreferuju, jak to vypadá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 21:01 Muž @ LeRi [286] Re: Sára73
Ok i když pominu fakt že ho máš opravdu krátce + to že ti dali celou novou hlavu po reklamaci , tak připouštím že to může být nějaká vada ale opravdu si myslím že je to spíš tím že je prakticky nový .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:53 Sára73 Re: LeRi
Když jsem začala řešit problém s tím vrčením, tak jsem ještě doufala, že je to "rukama" a že třeba já dělám něco špatně, takže jsem filtr zkoušela prázdný, bez náplní...rozdíl žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:42 Muž @ LeRi [286] Re: Sára73
Matrix potažmo Pemza jsou lehké materiály a s tím souvisí má další zkušenost , jelikož má ten filtr průtok 1000lh (to jako nový) tak jsem ze začátku párkrát usel doplnit právě pemzu protože ji proud vody ve filtru dokázal (jelikož nebyl opravdu úplně plný koš) rozpohybovat tak že to chrastilo , na tom je potřeba si dát také záležet a poznáš to když filtr odpojíš ze zásuvky a znovu zapojíš ( zacvakání právě toho volného materiálu) ;-) Ps: nevím jak lehký je substrat pro a máš ty materiály v síťce nebo na volno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:33 Sára73 Re: LeRi
Koše byly plné......jeden koš válečky, jeden koš molitam a vata a v jednom koši matrix (co dávaj k filtru zdarma)....teď jsem dala ůplně dolu molitan a válečky vyměnila za ten substrat pro.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:31 Muž @ nekdo [19] Re: Sára73
nemám sun sun, ale u jiného mi to hučení dělala ta "keramická věc" alias rotor cerpadla - jednou kdyz vypadla takova ta plastova cepicka (nevim jak to ma resene sun sun) a jednou kdyz prasklo to hrdlo okolo - nerikam, ze to tim nutne je, jen ze me to delalo z techto duvodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:27 Muž @ LeRi [286] Re: Sára73
Ehm ještě jedna věc teda , ty jsi neměla v tom Sunsunu úplně zaplněné koše ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:26 Muž @ bobik0cz [-20] Re: Sára73
Já si bohužel myslím, že to právě není o rozdělení dle obliby značky, ale daleko širší a horší. Jde o životní postoj, který je pro někoho nepřijatelný. Mít značkové boty. Jezdit v Německém autě případně používat předražený (pro mnohé nenahraditelný) iPhone.

Navíc pokud tento názor začne šířit někdo neznámí proti matadorovi s přáteli mezi redaktory nebo obdobnými názory. :)

Shrnula jsi to přesně, pro spoustu lidí je výhodná cesta něco měnit, každé dva roky za nové a dokonce to vyjde ekonomicky laciněji, ale nebudu tvrdit že to je kvalitní TOP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:24 Muž @ PetrO [28] Re: Sára73
No, tak já se také přidám.
Také jsem tady řešil hlučnost filtru SUNSUN HW-703B u našeho velkého akvária. Je zavřený ve skříňce pod akváriem a uvnitř stojí na karimatce. V místě, kde se hadice opírají o skříňku jsou podloženy taktéž proužkem karimatky Přes den je to OK, není nic slyšet. V noci, ale mírné vrčení slyšet je. Je pravda, že po nějaká době mi to přijde o hodně lepší. CCa. 1 metr od nádrže stojí naše stará lednice a když spustí, tak je filtr ten nejmenší problém :-)

V malém, 30 litrovém akváriu používám krátkodobě externí filtr SUNSUN HW-603B.
Sem tam na něj musím sáhnout, abych vůbec zjistil, že je v provozu.
Nemůžu na něj říct půl slova.
Ale rozhodně na něj nechci dělat nějakou "reklamu".
Používám ho jen krátce..

Stejně se za chvíli dozvím, že se pletu a všechno je úplně jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:19 Muž @ O.Tom [375] Re: Sára73
Jo, to pískání dělá ta rampa :)
Měl jsem to tak u JBL 1501, ty dírky jsou nesmyslně malé.

Co se hlučnosti rotoru týče, může to trvat i týdny... než se utiší a nebo než se dá spolehlivě říct, že je vadný, méně kvalitní kus.
A opakuje se to snad při každém čištění :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:12 Sára73 Re: ctibum
U mě to není hadicemi....vrčení vychází přímo z hlavy filtru....zrovna včera jsem do něj ještě vlezla (i když jsem se dušovala, že už to dělat nebudu), přidávala jsem do něj substrat Pro, co už se mi nevešel do JBL...tak jsem ještě jukla na rotor a už to bylo pěkně oslizlý, takže pochybuju, že to vrčení přestane.
A abych to neměla všechno tak zalitý sluncem....nový JBL jede fakt pěkně, jen si tak hezky šumí, ale začala mi pískat rozstřikovací rampa, ať dělám, co dělám furt "píská"...tak mě napadlo, že bych v ní trochu zvětšila díry...snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:11 Muž @ bobik0cz [-20] Re: ctibum
Dobrá, tak jsem rád že jsi v dobrém rozmaru a věnuješ mi odpověď, děkuji a přidávám ti svoji poslední odpověď.

Ano, LeRi a Mirek (ostatních bohužel moc není), hodnotí něco co mají doma což je správné, perfektní a užitečné, ale bohužel LeRi dle mého názoru, hodnotil někdy až příliš neobjektivně a zaujatě s ohledem na dobu jak dlouho filtr má doma a používá.
Proto jsem začal tu značku také hodnotit a to pouze v rozsahu mé osobní zkušenosti s tímto filtrem. Toto právo hodnotit mám a využívám. Zároveň poukazuji, že se tato značka v současnosti těžko hodnotí jelikož je relativně nová a není na ní mnoho referencí. Každý soudný člověk si ze všech hodnocení vybere to správné, takže bohužel humbuk a kampaň děláš hlavně ty a tobě podobní jelikož asi nejste připraveni na negativní názor.

Kdybys nepsal plky o zkorumpované zaujaté redakci, což jsem nikde nepsal a raději se podíval, že nejsem oprávněný uživatel (na což si nijak nestěžuji), tak buď to téma založíš sám nebo to necháš na jiných Oprávněných uživatelých (pokud budou mít zájem) ať si to založí sami. Každopádně tvoje připomínka vůči mě je mimo mísu.

rybicky.net/vyrobky/3176-sunsun-hw702b
rybicky.net/vyrobky/3181-sunsun-hw603b
Nezdílím tvůj optimistický názor, že toto jsou relevantní recenze co někomu pomohou. Já se k tomu vyjadřovat nebudu jelikož mi to v nádrži nehrčí.

Tvůj názor na formu mého vyjadřování ti neberu, vyjadřuji se tak jak si podle mě diskutující zaslouží (přiznávám baví mě to), přímé vulgarismy nepoužívám a nejsem si vědom žádného porušování pravidel fora.

Osobně tvé příspěvky sleduji se zájmem, jelikož mě irituje jak reaguješ na ostatní přispěvatele a překrucuješ smysl některých mých příspěvků a následně necitlivě promazáváš vlákna, a pak některé příspěvky postrádají smysl. Zároveň jsi jedním z největších spamerů Off topiců. ano a to nemažeš.

Ad Toma - nehledej v tom hlubší smysl, byla to pouze reakce na smázání mého příspěvku, kde jsem vzkazoval Tomovi, že se těším na další negativní palec od tohoto přízraku :) Evidentě to někoho ze správců natolik pobuřovalo, že to muselo být smazáno (asi to bylo buranské nebo urážlivé)

Dělej nadále svoji práci, ideálně trochu citlivěji možná i lépe, výhružky Banem jsou mi popravdě u "sedinky". Pokud toto forům má působit otevřeně pro veřejnost, je holt někdy nutné zkousnout i slušné negativní příspěvky. V opačném případě to postrádá hlubší smysl. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:44 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: Sára73
On ten hluk může způsobovat třeba přenos vibrací hadicemi na skříňku nebo kryt, pokud je tam kontakt. Vibrace samozřejmě bude vycházet z čerpadla, ale to hluk samo o osobě způsobovat nemusí. A podložení filtru nebo hadic třeba molitanem mi nepřijde jako žádné velké drama, pokud to je jediný "problém" levné kopie...

Já mám například v komorovém filtru čerpadlo 4AQUA, což beru jako no-name. Zdálo se mi hlasité, tak sem pořídil Eheim Compact, které dělalo kravál (vibrace) nesrovnatelně vyšší. Při reklamaci byl na prodejně absolutně bezhlučný. Doma mi dělá kravál pořád, nic jsem nevymyslel, tak ho mám na přečerpávání vody z kanystru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:24 Sára73 - Snažím se to nezahubit...
Trochu mimo téma hlučnost.......ale když čtu, jak je to tady rozdělený na dva tábory, tak bych ráda napsala jako člověk, který není zastánce jedné určité značky filtru, tak snad budu pokud možno objektivní.

Co se týká filtru SUNSUN 702A....nemůžu posoudit spolehlivost...recenzí je opravdu málo a nejsou staré třeba 3-4 roky, ale filtr funkci plní...filtruje vodu....co jiného od filtru chceme??...objem filtračních hmot je dle mého dostatečně veliký...a filtr dále vlastně "jen" zajišťuje", aby nám neumřely ty hodné bakterie, které potřebujeme, aby akvárko fungovalo. Můj filtr je hlučnější....ale je to relativní....spát se u něj nedalo, ale v obývacím pokoji přes den nebyl slyšet vůbec, takže pro člověka, který nemá akvárko v místnosti, kde se spí je to nic proti ničemu, i když není úplně tichý.......je to levný filtr, ale ne každý si může dovolit drahý filtr nebo respektive mu může připadat předražený....který, ale ve své podstatě dělá to samé....žene vodu přes filtrační média a udržuje naživu bakterie.....nebo si to alespoň myslím......
Myslím, že i dnes spoustu lidí provozuje akvárka s tzv. honiči vody...oproti tomu je je vnější filtr, byť z číny, stoprocentně lepší varianta. Taky vše ukáže čas, myslím, že díky ceně se fitr časem mezi akvaristy rozšíří a budou tedy přibývat zkušenosti a recenze...za několik let se teprve uvidí jestli platí heslo "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci"...nebo jestli zjistíme, že i levnější věc může dobře fungovat.

Když jsem pročítala zdejší fórum kvůli té hlučnosti, tak se několikrát opakovalo, že žádný filtr není úplně tichý a že "hluk" je relativní....co jednomu nevadí a připadá mu tiché, tak druhý posoudí jako již nevyhovující hlučnost....
Ohledně zajetí filtru a jeho následné snížení hlučnosti si myslím, že je pravda....můj "malinkatej" exterňák" hučel skoro 3 týdny, dneska ho neslyším ani v noci, když je ticho a filtr stojí jen tak na koberci vedle akva...žádná skříňka, žádný podložení molitanem....a ze začátku jsem na něj v noci musela hodit polštář, protože fakt hučel....u mýho číňana, který si vesele vrčí si nemyslím, že by to fungovalo stejně....ale za necelé 2000,- mám velký fitr, který funguje, akorát holt musí být zabalenej do peřiny....pokud bude těsnit a nepřestane fungovat měsíc po skončení záruky, tak to byla dobrá koupě....pokud tomu tak nebude, už jsem v životě přišla o víc a ráda sem potom napíšu, že mě tento filtr zklamal.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2018 18:51 Muž @ jarda62 [177] Re: bobik0cz
Nemluvím o součástce. Vidíš to tam snad někde něco podobného napsané? Psal jsem zajetí, pochybuju že by se zajel nějak mechanicky.. hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2018 18:35 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: bobik0cz
Dobrá, jsem v dobrém rozmaru a věnuji ti tedy ještě jednu, poslední odpověď...

LeRi, Mirek a jiní hodnotí to, co mají doma a s čím mají osobní praktické zkušenosti. Jim to funguje, oni mají právo napsat, že jsou s pokojeni.
Tys ho jen viděl v obchodě, ale neustále tady píšeš, že je to šmejd.
Každý, ať si udělá svůj názor na věrohodnost názorů...

Založit téma může každý oprávněný uživatel. To nedělá (jen) zkorumpovaná zaujatá redakce...

Pak je tu atlas výrobků, kde máš SunSunů několik, včetně odkazů a komentářů na prezentace těch, kdo je mají a včetně možnosti připsat do karty výrobku svoji zkušenost. Pokud nějakou máš...

Na tebe tu reaguji především jako správce fóra dohlížející na pořádek. Vyjadřuješ se jako buran a jako s takovým s tebou zacházím. Nesleduju každý tvůj příspěvek, já musím sledovat úplně všechny příspěvky. Takže zas tak moc si nefandi a nic osobního v tom nehledej...

Osobně na tebe v diskusi reaguji proto, že se mi nelíbí tvůj přístup ke kritice (kritizuješ něco, co jsi nikdy nepoužíval), což jsem ti už několikrát vysvětlil a což odmítáš nebo nejsi schopný pochopit.

AD Toma... Nechápu, jak se vším souvisí a proč o něm píšeš. Nevím kdo to je, osobně ani virtuálně ho neznám, moje alterego ani placený palcovač to není. Asi už nevíš, co bys vyhrabal...

Takže, od teď jsi pro mě jen materiál, který musím sledovat a pokud budeš pokračovat ve svém projevu, budu dělat svoji práci. A počítej s tím, že mazání příspěvků bez varování není všechno, co nebudu váhat použít. Pokud si chceš myslet, že je to osobní, je to tvoje věc... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:59 Muž @ bobik0cz [-20] Re: ctibum
OMG Ne ne a NE

popravdě humbuk děláš pouze ty a ten jehož jméno se nesmí napsat.

Ať si každý koupi co chce.

Chtělo by to aby ten filtr hodnotilo trochu více lidí než LeRi (cca rok) , Mirek z posázaví (cca 4 měsíce). Případně já po prohlídce v obchodě.

Stále nechápeš co píši a možná by bylo užitečnější než cenzurovat naše pseudourážky založit téma "Zkušenosti s filtry SunSun" (svého času takovéto téma bylo pro všechny jednotlivé značky), kde by lidi mohli psát své zkušenosti a názory, zda je to podle nich dobrá koupě nebo není.

Ne ty raději všude, kde napíši svůj osobní názor (který jelikož je osobní může být jakkoliv kritický) a stejně tak LeRi napíše svůj osobní názor, tak to přijdeš umravňovat překrucovat s odůvodněním, že vedu kampaň proti nějaké "Stačí ti, že je to z Číny" značce.

Stejně tak nevím co je hanlivé na faktu, že jsem chodí palcovat přízraci jako např. Toma, který dle statistik webu je dlouholetý návštěvník, který neměl potřebu si založit prezentaci, ale ani napsat jediný příspěvek. Pouze uděluje palce :)
- což je jeho právo jen mi to přijde trochu komické :) Pardon napsal 3 příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:46 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: bobik0cz
Takže LeRi, aby mohl filtr a svoji zkušenost s ním kladně zhodnotit, musí mít dlouhodobou zkušenost (necelý rok je málo, takže tak dva roky?), ale ty na kritiku osobní zkušenost nepotřebuješ žádnou...? Stačí ti, že je to z Číny a že někdo napsal, že s ním měl problém? Trochu slabota na to, kolik humbuku kolem toho naděláš a jak často to tu ventiluješ...
S tím, co napsal DavFM se samozřejmě dá souhlasit, ale nijak to nepodporuje tvoji antikampaň. Pokud jsi SunSun nikdy neměl, a znovu říkám, nevzpomínám si, že bys tu nějaké osobní zkušenosti zveřejnil, měl bys být o poznání zdrženlivější v kritice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:19 Muž @ bobik0cz [-20] Re: jarda62
A co se prosím ztišilo v těch filtrech? (jaká součástka se zaběhla?)

Pouze se ti filtry zanesly, případně odvzdušnily. I můj předražený krám se zanesl a ztišil, bohužel konstruční nedokonalosti zanesení nevyřeší.
Také jsem začínal u levnějšího krámu než jsem koupil současný předražený a teď bych již ho nekoupil a raději lepil skleněné přepážky :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:10 Muž @ bobik0cz [-20] Re: ctibum
Opět meleš kraviny, ale to v tvém případě není nic nového. palec

Přečti si laskavě příspěvek od " DavFM" , když s pochopením mého máš opět evidentně problém. Případně to opět promaž jako v jiných vláknech.

Bohužel já "řvu" protože některé urážlivky nejsou schopniy unést jiný názor na jejich filtr SungKung a tupě kudy chodí tudy doporučují něco co mají doma sotva pár měsíců a nikdo stím nemá dlouhodobou zkušenost.

Pro mě je filtr SunkoFunko levně zpracovaná kopie předražených značkových filtrů, s dvojnásobnou spotřebou a hlučností tak jak to zrovna Guan smontoval ve fabrice(dle recenzí ostatních majitelů), bez dlouhodobých zkušeností lidí, proto bych si to nekoupil.

Je uplně jedno co mám já doma a co si kdo koupí, jen chci aby se nešířily úchylné fámy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:14 Muž @ Plastick [9] – SUNSUN HW-703B
Musím sám potvrdit že po měsíci se filtr celkem uklidnil na únosnou mez, za co jsem docela rád.
Po prvním spuštění jsem byl lehce zděšen a i po týdnu všemožného spekulování, znovu otevírání, kontroly rotoru, těsnění a neustálého odvzdušňování jsem byl dost rozladěn. Je fakt že jsou chvíle že mi vadí i tikající hodiny v kuchyni, ale když se manželka u televize po dvou dnech zeptala jestli to takto bude stále, musel jsem udělat z protihlukového SKD který mi zbyl krabici do kterého jsem ho vsadil, obecpal molitanem , starou dekou a nouzově zavřel za OSB desku než budou udělána dvířka.
A teď to hlavní, akva není ve stejné místnosti, ale v 1.patře !!! Po této protihlukové "úpravě" byl slyšet už jen v místě chodby a na schodech.
Dnes jsem to trochu odlehčil aby se UV dalo pouštět bez rozebírání celé té maškarády kolem
a ten nejhorší drnčivý zvuk se už neobjevuje. Převažuje proudění vody. Lehce se také dá na hluku ubrat stažením 4 úchytů co drží hlavu (malá kurta z auta + molitan kolem). Za deskou (dvířka ještě nejsou) už dnes není slyšet skoro vůbec. Až po přiblížení tak na 0.5 m
Každý má hladinu rušivého zvuku trochu jinou, ale aktuální stav by byl schůdný pro mě i v obýváku v zavřené skříňce, a to je už co říct.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2018 13:26 Muž @ jarda62 [177]
o tom zajetí má Leri pravdu, měl jsem několik značek vnějších filtrů a nejhlučnější byl paradoxně ten nejdražší, ale jen do doby než se zajel, teď nevím že ho mám. Měl jsem aqua novu 1200, tetry 600 a 1200, eheim 2026 a teď mám eheim 2217, 2 kusy a u každého můžu potvrdit ztišení po určité době. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 00:10 Muž @ jarovo [59] Re: LeRi
môžem potvrdiť ano , ten menší mám tiež, síce krátko, ale mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2018 23:58 Muž @ LeRi [286] – Sunsun HW 702B
youtu.be/… aby bylo jasno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 16:48 Muž @ LeRi [286] Re: bobik0cz
Vyloženě hlavně kvůli tobě natočím video, v noci při úplném klidu a plky o zajetí nejsou plky ale skutečnost spojená s každým filtrem, jen zase trapně provokuješ.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.04.2018 16:04 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: Sára73
Buď v klidu. Jsou tu i tací, kterým do baráku nesmí Eheim, protože s ním mají špatné zkušenosti. A jedinej, kdo tu tak nahlas řve kvůli SunSunu je bobik0cz a nepamatuju si, že bych tu četl jeho letité nebo četné zkušenosti (můžu se mýlit)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 15:02 Sára73 - Snažím se to nezahubit...Re: 4Sima
4Sima napsal: Já bych možná i zkouknul taky příkon, kdy eheim ho má nižší a pokud se bude filtr provozovat 3 a více let, pak se ta cena bude srovnávat. Tam jsou rozdíly skoro kolem 20w/h, což je tedy dost...

Je to hodně, ale spotřeba pro mě není relevantní parametr.....akvárka jsou moje úlitba, takže i filtr hradím ze svého, zatímco elektřinu platí manžel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 15:00 Sára73 - Snažím se to nezahubit...Re: bobik0cz
bobik0cz napsal:
Přeji hodně štěstí a děkuji za tvoje příspěvky, které právě pomohou dalším lidem si vybrat, zda chtějí tento levnější filtr se všemi mouchami co má.

Né recenze typu: Mám ho 2 měsíce a je to super (hlavně to bylo levné). :)

No už jsem to tu psala....ohledně vnějších filtrů jsem zelenáč (zatím jsem v akvárkách měla čerpací hlavy s molitanem) a ctím vlastní zkušenost, i když za to třeba "zaplatím".....proto také už teď hledám filtr, co bude vyhovovat a bude následně použit do plánovaného většího akvárka....dle spokojenosti pak mám v plánu přikoupit ještě jednoho "kolegu" stejné značky (akvárko bude provozováno se dvěma filtry).....
Třeba máš pravdu, třeba bude číňan za dva roky na vyhození....třeba ne, třeba bude tichý a spolehlivý....to teď nemůže asi nikdo relevantně zhodnotit. Já mám jasno....i kdyby se ten můj uklidnil a byl v pohodě, tak další rozhodně nekoupím....maximálně, pokud s ním budu spokojená, tak ho použiju jako druhý filtr v tandemu s JBL (doufám, že alespoň ten bude v poho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2018 13:57 Muž @ 4Sima [9] – eheim x sunsun
Já bych možná i zkouknul taky příkon, kdy eheim ho má nižší a pokud se bude filtr provozovat 3 a více let, pak se ta cena bude srovnávat. Tam jsou rozdíly skoro kolem 20w/h, což je tedy dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 13:47 Muž @ bobik0cz [-20] Re: Sára73
Byla jsi rychlejší než jsem to dopsal.

Víš napsala jsi to vlastně přesně.

Recenze nejsou, nikde ani na tomto foru. To co se píše na stránkách prodejce (eshop RA), který záměrně tlačí jednu značku oproti jiným, které i sám prodává neberu jako recenze. Co čekáš, že si tam napíše: Je to levné, hlučné a hrozí, že po záruce se to rozsype, aproto mi vám rádi prodáme další levný než jeden dražší. I to je obchodní strategie (zcela korektní).

Na tomto foru jsou 2 max. 3 lidi co vychvalují něco, co mají doma jeden 2 měsíce a druhý méně než 1 rok a mě považují za odpůrce značky HongKong. :-D

Přeji hodně štěstí a děkuji za tvoje příspěvky, které právě pomohou dalším lidem si vybrat, zda chtějí tento levnější filtr se všemi mouchami co má.

Né recenze typu: Mám ho 2 měsíce a je to super (hlavně to bylo levné). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.04.2018 13:30 Muž @ bobik0cz [-20] Re: Sára73
Jako přijde mi, že se tady baví nějací "Tataři"

DavFM vám jasně a výstižně napsal v čem je zakopaný pes.

"Zdrojem hluku jsou vibrace a zdrojem vibrací jsou nevyvážené pohybující se části."

To že jsi filtr dala, na reklamaci bylo logické a správné.

To, že jsis vybrala filtr SungSong, bylo tvoje rozhodnutí a bohužel se podle všeho budeš muset smířit s hluhem filtru (jak píšeš již jses smířila).
Nedivím se, že jsis ho vybala a vzhledem k ceně je to lákavý filtr, bohužel bez dlouhodobých zkušeností většího počtu uživatelů, proto je tato diskuze důležitá, aby si další potencionální zájemci udělali obrázek co kupují a zda jim to vyhovuje nebo ne. (Stále prosím o info na ty zkušenosti lidí s filtrem, kde to chválí - Děkuji)

Plky co píše např. LeRi o nutnosti zaběhnutí filtru (aby ztichl) jsou v principu zavádějící hloupost a můžou mást další lidi bez zkušeností s kanystrovými filtry.

V čerpací hlavě není nic co si potřebuje časem sednout, filtr se ti maximálně časem zanese (sníží jeho účinek), spomalý průtok = sníží vibrace a hluk. (Nebavíme se o zavzdušnění)

Takže prosím nemaťte zavádějícími domněnkami :-P ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2018 13:02 Sára73 Re: bobik0cz
Recenzí na tento filtr moc není....takže heuréka...rostlinna-akvaria (ohledně hluku-ticha jsou tam jen 2), na zdejším fóru je také několik lidí, co ho mají a jsou s ním spokojení....jeden jsem si byla poslechnout v reálu -SUNSUN 703B, což je silnější čerpadlo než mám já a taky byl tichý......
Je snad chyba, že člověk hledá nejlepší poměr cena-výkon??...
Nejlepší recenze na tichost podle mě má Tetratec....ale tam mě zase děsily eventuální problémy s těsností filtrů....
Samozřejmě mercedes mezi filtry bude eheim, ale taky si za tu kvalitu a značku nechají dobře zaplatit, což je v pořádku.....ale na mě je to hodně.

Ano jsem člověk bez zkušeností s vnějšími filtry, proto pročítám fóra....konkrétně tady jsou lidi, co na SUNSUN nedaj dopustit, provozují ho v pohodě. A pak "zapřísáhlí" odpůrci této značky, kteří ho ale nemají.....a nemůžou mu obrazně řečeno přijít na jméno....a v tom se má člověk jako já, který s vnějšími filtry začíná orientovat?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 12:43 Sára73 Re: LeRi
No on je hluk a hluk....fitr prostě vrčí...ale už neva...jede, prostě se využil pro nádrž, kde se dá hluk eliminovat, protože je víc místa pod akvárkem....takže teď už nemám důvod do něj lézt apod. pokud se ztiší, tak jenom bonus navíc, pokud ne, tak ať si klíďo vrčí........třeba jo, třeba jsem zbytečně plašila...proto jsem taky filtr na reklamačku posílala, aby tam na něj někdo juknul, jestli je ok. Včera zapojený JBL taky "hlučí", ale není tam ten vrčivý zvuk, když teda nepočítám "vypouštění bublin", ještě není úplně odvzdušněnej......
Na rovinu, kdyby obývák nevyužíval manžel na spaní a nekrafal, že je to děs, tak bych to neřešila vůbec, přes den jsme o filtru vůbec nevěděli, ale v rámci zachování rodinné pohody..... :-(

A slibuju, že filtrem už nikdy třást nebudu, pouze naklánět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 10:28 Muž @ bobik0cz [-20] Re: Sára73
Prosím můžeš se snámi (semnou) podělit o zdroje těch diskusí s recenzemi, kde jsi tyto filtry majitelé chválí?

Zajímá mě to a nemohu žádné diskuse najít. Děkuji

PS: "vzhledem k tomu, že prioritou byla "tichost"" dobrý JOKE smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 09:06 Muž @ LeRi [286] Re: Sára73
Milá Sáro filtr jsi po týdnu od koupě a krátkém provozu dala na reklamaci a údajně ti dali novou hlavu tak že se musí zajet jako nový tj cca 2-4 týdny , můj filtr jako nový také hlučel ale po zajetí (je ve skříňce pod akva ) byl neslyšný a je pořád ( i po čištění ) , jedna malá rada k tomu odvzdušnění ( filtrem se netřese ale pouze se náklání ) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 18:57 Muž @ MirekSazava [52] Re: Sára73
No bohuzel mas smulu na spatny kus, coz tedy nastve. Podobne jsem na dom byl ja s Aqua nova. Sunsuny mam doma dva. Bezej mi v obyvaku a nevim o nich. Vinoteka, lednicka, nebo i vetrak u pc jsou daleko hlucnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 14:02 Sára73 Re: DavFM
Samozřejmě kvalitu jako Eheim jsem neočekávala......vzhledem k tomu, že prioritou byla "tichost", tak jsem přečetla kdejakou diskuzi a recenzi a majitelé si tenhle filtr ve většině případů dost chválili, že je tichý.....ale asi souhlas, že to může být kus od kusu o štěstí, nevím nejsem schopná to posoudit...u některého se to zřejmě povede u některého ne......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 13:47 Muž @ DavFM [813] - Corydoras&ApistogrammaRe: Sára73
Zdrojem hluku jsou vibrace a zdrojem vibrací jsou nevyvážené pohybující se části. No a tady někde je rozdíl mezi výrobcem, který si drží kvalitu a výrobcem, kterému je to jedno. Eheim, JBL, Fluval, tyhle firmy určitě mají kontrolu jakosti nastavenou úplně jinak, než nějaký Sunsun. Takže i když to může vypadat hodně podobně, nebo když dokonce někdo tvrdí, že si číňani koupili licenci na starší řadu renomovaného výrobce, tak ďábel tkví v detailu a ten ty azijské firmy neřeší. Prostě by jim to prodražovalo výrobu, pokud by měli kontrolovat rotory jestli jsou vyvážené.

Dalším zdrojem hluku může být kavitace, té se dá předejít vhodným tvarem lopatek, ev.komory. A zase, tohle je číňanům fuk.

Takže pokud si někdo koupí čínu, nemůže očekávat kvalitu a komfort Eheimu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 12:48 Sára73 - Corydoras&ApistogrammaRe: Sára73 - SUNSUN 702A
Sára73 napsal: To už jsem zkoušela, vytáhnout ze zásuvky...nechat chvíli... zapnout...vytáhnout a hned zase zapnout, dokonce vytáhnout, zapumpovat zapnout, zatřást, naklonit, bubliny z něj už žádný nelítaly........prostě změna "vrčení-rachtání" veškerá žádná.....nepočítala jsem s tím, že filtr bude úplně tichý, počítala jsem s tím, že bude zpočátku hlučnější....pět dní jel defakto bez toho, abych do něj lezla....vzduch už v něm nebyl žádnej a ten hluk je takovej, že když v noci vylezu z ložnice v prvním patře, tak ho slyším....a to je opravdu ve skříňce obloženej molitanem jak miminko hadice podložený, i když vím, že ten kravál dělá filtr.
Lezla jsem do něj proto, abych si byla úplně jistá, že to je dobře poskládané, že mám hlavu dobře nasazenou. Taky jsem si říkala, že to chce čas.....
Možná prostě dělám něco blbě, možná že je filtr ok a že by se třeba za několik týdnů uklidnil, ve své podstatě ho posílám na reklamaci, aby někdo kompetentní posoudil, zda je filtr v pořádku a já jsem prostě játro....a nebo aby řekl "je to "rozbitý" a nějak to řešil. Možná opravdu panikařím zbytečně, ale ten zvuk se mi nezdá. Ten externí "pinďa" co mám vložnici byl zkraje taky "hlučnější" ale bylo to takové, jak to popsat spíš "hučení", žádné rachtání nebo vrčení.....
Tenhle filtr jsem defakto pořizovala i jako "zkušební" (není nad vlastní zkušenost), protože plánuju větší nádrž, kde jsem původně zamýšlela provoz se dvěma "menšími" filtry JBL a tenhle mi přišel jako vhodná alternativa, pokud by šlapal, tak bych pak dokoupila ještě jeden a bylo by..

Zdravím....snad nebude vadit, když sem písnu, jak to s filtrem dopadlo.
Takže SUNSUN 702A, byl po komunikaci s e-shopem (na jejich přání jsem jim posílala video, jakže filtr hlučí), zaslán na reklamaci - prý to vypadá na rotor, filtr už se mi vrátil - závada neodstranitelná-prý smůla na vadný kus - vyměnili mi celou hlavu. Filtr jsem zkušebně nainstalovala v šedesátilitrovce v ložnici.....no vrčí si vesele dál.....nejdřív jsem byla dost naštvaná a rozhodnutá, že ho prodám, protože jinak mi filtr přijde dobrej...bytelnej, velkej, fungující a někomu, kdo má akvo v místnosti, kde se nespí udělá dobrou službu. Nicméně jsem zkusila odhlučnit tím, že jsem ho zabalila do peřiny...je to super, sice je trošku slyšet, ale dá se při něm normálně spát, do ložnice stejně přijde výhledově 112 l z obýváku, takže tenhle filtr tam určitě uživím.....bohužel pod akváriem, kde měl původně fungovat není tolik místa, aby se tam vešel filtr i s tou peřinou, takže jsem koupila JBL e902...včera jsem ho cvičně spustila "v kýblu"..a naprostá spokojenost....běží od večera, dnes ráno z něj šly ještě po zatřesení bubliny, takže ještě nemáme úplně odvzdušněno, ale i v této fázi je to nebe a dudy....není úplně tichý....hučí...vrní...nebo jak to nazvat, ale jsem v klidu, tenhle zvuk znám od mého menšího exterňáku, který po třech týdnech úplně ztichnul...v noci jsem u něj spala, stál volně na zemi...slyšet ho bylo, ne že ne, ale dalo se při něm normálně spát, takže myslím, že až ho zavřu do skříňky, tak to bude pohodička......
Nechci hanit SUNSUN, filtr se mi líbí jak provedením, tak velikostí, jinak bych si ho nenechávala...prostě mám u něj asi smůlu na ten hluk...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 18:21 Muž @ jarovo [59] Re: Milan
mám Juwel Rio 240 už skoro rok, záleží aby sa výtoková rúrka nikde nedotýkala a nerezonovala, potom je to úplne bez problémov aj v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 17:06 Muž @ Anthrax [1040] Re: Milan
Ahoj. Nejvíce odpovědí dostaneš, když se zaregiruješ. Pak si vyhledej rybicky.net/nadrze/… , kdo tu všechno má daný filtr (bioflow 3.0) a oslov je přímo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 15:44 Milan – hlučnosť filtra
Zdravým,
Má niekto Juwel Rio 125 l?
Zaujíma ma hlučnosť filtra,či môže byť akvárium vedľa postele v spálni.

Ďakujem.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 22:22 Muž @ PetrO [28] Re: Sára 73
Tak je pravda, že až takový problém s hlukem, jak popisuješ, nemám.
Jak už jsem psal, filtr je ve skříni v obýváku a mírně drnčí a hučí, ale když zavřu papundeklové dveře do chodby tak vedle v ložnici o něm nevím.
Ta vrtulka (rotor) mě také napadl, už jen proto, že když jsem ho vydělal, tak z něj sklouzla ta jistící gumička a lovil jsem jí z hlavy..
(Teď to po sobě čtu a zní to fakt hrozně :) smich )
Jinak, opravdu to zkusím vyřešit výměnou vrtulky cca. za 200,- protože jinou možnost nemám.

Na tvém místě bych opravdu reklamoval.
Přinejhorším Ti to vrátí prozkoušené a když ho už nebudeš chtít, tak ho můžeš prodat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 21:44 Sára 73 Re: jarda62
Tak jsem na tu vrtuli ještě jednou koukla....filtr už mám stejně odstavenej, tak je to šumák....prohlídla jí opravdu důkladně a fakt na ní ničehož nic nevidim, co by mohlo být příčinou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 21:38 Sára73 Re: LeRi
To už jsem zkoušela, vytáhnout ze zásuvky...nechat chvíli... zapnout...vytáhnout a hned zase zapnout, dokonce vytáhnout, zapumpovat zapnout, zatřást, naklonit, bubliny z něj už žádný nelítaly........prostě změna "vrčení-rachtání" veškerá žádná.....nepočítala jsem s tím, že filtr bude úplně tichý, počítala jsem s tím, že bude zpočátku hlučnější....pět dní jel defakto bez toho, abych do něj lezla....vzduch už v něm nebyl žádnej a ten hluk je takovej, že když v noci vylezu z ložnice v prvním patře, tak ho slyším....a to je opravdu ve skříňce obloženej molitanem jak miminko hadice podložený, i když vím, že ten kravál dělá filtr.
Lezla jsem do něj proto, abych si byla úplně jistá, že to je dobře poskládané, že mám hlavu dobře nasazenou. Taky jsem si říkala, že to chce čas.....
Možná prostě dělám něco blbě, možná že je filtr ok a že by se třeba za několik týdnů uklidnil, ve své podstatě ho posílám na reklamaci, aby někdo kompetentní posoudil, zda je filtr v pořádku a já jsem prostě játro....a nebo aby řekl "je to "rozbitý" a nějak to řešil. Možná opravdu panikařím zbytečně, ale ten zvuk se mi nezdá. Ten externí "pinďa" co mám vložnici byl zkraje taky "hlučnější" ale bylo to takové, jak to popsat spíš "hučení", žádné rachtání nebo vrčení.....
Tenhle filtr jsem defakto pořizovala i jako "zkušební" (není nad vlastní zkušenost), protože plánuju větší nádrž, kde jsem původně zamýšlela provoz se dvěma "menšími" filtry JBL a tenhle mi přišel jako vhodná alternativa, pokud by šlapal, tak bych pak dokoupila ještě jeden a bylo by..
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 41866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru