Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:44 Muž Jířa [24] Re: jmalyska
Podle mě je důležitý co nejmenší pohyb vody,to nemá řasa ráda.Jak už jsem psal jedné slečně,zařiď ať nemá co žrát a ona zahyne.Taky mi hodně pomáhá růžkatec na hladině. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:21 Muž jmalyska [167]
Jířa: ANO!!! Jámám stejnou zkušenost jako TY, takže na tom něco bude. Zachoval jsme akorát přidávání CO a oproti původnímu stavu jsem nasadil na vyústění filtru akvacitovou kostku,aby se proud vody co nejvíce rozprostřel do okolí a nebyl z něj proud jedním směrem... hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2013 19:34 Muž Jířa [24] – Návrat k osvědčenému.
Při založení akva jsem začínal rádoby speciální zářivkou,filtrem co mi vyměnil obsah za jednu hodinu,hnojením(tekuté hnojivo)atd.Po brutálním výskytu RUDUCHY a vlásenkové řasy,jsem se vrátil v čase a zařídil vše jako kdysi.Filtruji opět jen bublifukem,svítím obyč zářivkou(malá Watáž)přestal jsem hnojit a řešit nesmysli jako jsou:světelné spektrum-podíl modré a červené složky,obsah chemických prvků ve vodě,hodnotu co2 atd.RUDUCHA měla pohřeb a konečně se mohu radovat.Žádný brutální nárůst zeleně se nekoná,ale jsem ušetřen věčného protrhávání a vyhazování obsahu akva.Neberte to jako návod,ale pět se potvrdilo,že méně je více. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 17:51 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: Treeman
jasně..o tom žádná.. Easy jen pomůže zachránit rostliny neřeší důsledky vzniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.04.2013 17:47 Muž Treeman [249] Re: EPluribusUnum
Ano i toto je cesta ale jak sem již psal toto vše řeší jen důsledek a né příčinu vzniku problému která je zapotřebí pro dlouhodobě udržitelný stav. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 17:43 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové ryby
na ruduchu jedině EasyCarbo (www.rostlinna-akvaria.cz/…).. ráno vypnout filtr, stříkačkou na ruduchu..nechat alespoň 15 minut působit a za týden je KO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 16:11 Muž Treeman [249] – Ničení řas peroxidem vodíku
V časopisu Akvarista 13 na straně 18-náct sem narazil na tento článek, podle mě je to razantní použitelná metoda leč která ale problémy dlouhodobě neřeší pokud se jedná o rovnováhu nebo nerovnováhu a stím spojené řasy.

www.klub.akva.sk/…

TADY JE PŘÍMO ODKAZ NA DANÉ ČÍSLO

maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 15:42 Muž Ad@m [1051] Re: kwisatz
Mne Malé SAEčká(3 cm)ruduchu jedli aj keď hladné neboli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 15:37 Marcel G – Těžko
Pokud vím, tak ruduchu rybky nebo krevetky žerou jen v případě nejvyšší nouze (když jsou vyhladovělé). Běžnou součástí jejich jídelníčku nebývá. Mně třeba okusovali ruduchu na listech anubiasu jen hodně zřídka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 15:32 Muž Ad@m [1051] Re: Jirkaass
Osobnú skúsenosť nemám, ale čítal som o ňom, že požiera iba zelenú riasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 14:38 Muž Jirkaass [35]
Možná to tu už padlo ale chtěl ybchs e zeptat jeslti třeba krunýřovec jednopruhý pomáhá likvidovat ruduchu ? děkuju za odpověd :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 14:21 meleri Re: Prima
me na tuto rasu zabralo posileni sviceni a zpomaleni filtrace, vyhodila jsem "honic vody" a poridila kvalitni filtr, pak jsem akva cele prekopala. koupila nove zdrave rostlinky a poridila co2. pak uz se mi ruducha nikdy neukazala.
ted jsem zalozila nove akvarium a snazila se toto dodrzet uz od zacatku, a doufam, ze rasa nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 12:09 Prima Re: jajaapaja
A mohu tedy vedet co Vam na tu ruduchu zabralo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 14:17 Muž jajaapaja [174] – Ruducha?
Uf tak stou jsem bojoval tři měsíce.Ruční odstraňování,Plovoučky,Nerytina,Parmičky černopruhé,Tabletky na řasu,Rostliny namáčel do zředěného sava.Co mám povídat prostě hrůza.Nebylo vydět vůbec pozadí.Anubias místo zelenej tak černej.Ale nakonec jsem přece jenom vyhrál.Když jsem jí začal likvidovat tak mi tu kamarád hned napsal.Chlapče dva až tři měsíce.A fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Tuto kacířskou větu mistři světa neradi slyší...ale já ji celkem uznávám...nejvíc tuto řasu ovlivňuje voda na vstupu v kombinaci s prostředím v dané nádrži...každé je jiné... smich A proto prostě někde je a někde není... ;-) Já už se tím nezabývám řadu let...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:39 Žena baletka [624]
Takže jde prostě o nějaké milimetry a mikrogramy téměř nezjistitelné, ale působící rovnováhu či nerovnováhu, a tudíž řasy či neřasy. Aha.. Tak to jsem moc ráda :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:19 Muž Bin [144] - Amerika
ja mam zase možnosť vidieť jedno akva kde je koopa gupiek a plat, je tam slabý filter silné svetlo a žiadna riasa je tam ale riadna džungla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
Nee, tentýž stav je v akváriu s cichlidami a dokonce s formosami (ale tam mi nevadí vůbec) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 10:23 Gába Re: romant
Děkuji moc za radu, budu se jí držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 09:04 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: jir007
Ono podle mě velkou roli hrajou právě ty paví oka a mečovky. Rozhazujou tu rovnováhu docela slušně. Řeším taky problém s ruduchou a celkovým zakalením akvária. Mám kalamitu pavích ok a stále se množí, takže dosáhnout ideálních podmínek v 90l akva se mi nedaří. Krmím teď už jen dvakrát týdně a vodu měním každý den včetně odsání výkalů po dně. Žádné víření, jen pryč se "s..č..ma". Ale pomůže to tak na dva dny. Už aby se mi povedlo ty paví voči zredukovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 08:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
baletka napsala: Legrace je, že mám 60l karanténu, do které neustále hrabu, dodávám nějaké košíčky rostlina zase vytahuju, filtr úplně nejobyčejnější vnitřní, světlo ze setu a roste mi tam do neskutečných barev nejen alternanthera rosaefolia, ale třeba cabomba aquatica a žádná, ale vůbec žádná řasa. to by z toho jeden zjančil...

To není legrace, to je zákon. smich Mám asi 200 akvárií a ruduchu ve 4... :-D Osobně se domnívám, že to je souhra více okolností a pokud ta chlupatice tam být má, tak bude i kdyby člověk dělal co chce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 08:29 Žena baletka [624] Re: jir007
Tak v tom je ten rozdíl. Moje tři parmičky se pokouším udat už asi půl roku, ale nikdo je nechce, holky vypasený :-D Teď už mají 15cm a žerou všechno, jen ne ruduchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 23:20 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: baletka
tak tak mě také přišlo že čím víc se snažím o akva pečovat tím je ruducha horší a horší...
jak říkám u mě poslední krok jsou ony parmičky sice jsem odstranil spousta mnou oblíbených rybek ale alespoň mám vždy kam nějakou rybku dát protože soused má 5 akvárií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 23:01 Žena baletka [624] Re: jir007
Ano, děkuji. SAE jsou také možnost, ale ne v mém 100l akva. Navíc jde opět pouze o řešení následků nějaké nerovnováhy, pokud SAE nebereme jako součást té rovnováhy, samozřejmě :-) Dvanácti až patnácticentimetrové parmičky se mi tam nevejdou, akva je plné a osádku měnit nechci. Ráda bych se nějak dobrala té rovnováhy. Možná mi tam nesedí nějaké poměry - třeba N a P nebo CO2 nebo co... snažila jsem se naplnit co možná nejvíce požadavků na různé prvky, ale zatím neúspěšně. Legrace je, že mám 60l karanténu, do které neustále hrabu, dodávám nějaké košíčky rostlina zase vytahuju, filtr úplně nejobyčejnější vnitřní, světlo ze setu a roste mi tam do neskutečných barev nejen alternanthera rosaefolia, ale třeba cabomba aquatica a žádná, ale vůbec žádná řasa. to by z toho jeden zjančil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:50 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: baletka
ruducha? trápila mě hodně dlouho....:-(
všechno jsem zkoušel, svícení méně a více...co2 sice kytky rostly jako poblázněné ale řasa rostla stejně rychle jako kytky,všechny byli zralé na vyhození.. byl jsem z akva zoufalý ale pak jsem přistupil k radikální změně v akva a to sice v rybí osádce 4 paví očka jsem daroval, to samé dvě mečovky,
a místo těchto rybiček pořídil parmičky černopruhé.
akvárium bylo zbídačené i když jsem se poctivě staral skoro nekrmil odkaloval...
vpustil jsem parmičky a ejhle za cca 7 dní není po ruduše vidu ani slechu... parmičky jí veškerou snědli a opravdu není ani vidět kde dřív ruducha pustošila rostlinky kdybych to neřekl nikdo to v životě nepozná:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:19 Žena baletka [624] Re: sonetka
Aha... no já dostala svého času radu udělat ve svícení pauzu, ale to pouze dokud jsem nepřidávala CO2 - tedy podpořit vlastně výrobu CO2 uvnitř akva. Ale to postrádá smysl, jestliže bublá burčák. A nějaká rada tedy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:09 Žena sonetka [136] - Živorodky
Tomu světlu nerozumím, myslím si že kytkám je to vcelku jedno, kolik hod se svítí. Rozsvítí se, nastartují fotosyntézu a makají, dokud se nezhasne, anebo nedojde palivo. Něco jako slepice ve velkochovech na vajíčka, tak se jim uměle prodlužuje den, aby makali více. Navíc v létě svítí slunce déle než 12 hod ... :-O.
jinak po ustálení makroprvků v akvu, nám řasy začali chřadnout doslova před očima a z pěkného koberečku zbyly jen trosky tone :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:54 Žena baletka [624]
Zdravím všechny bratry ve zbraní a boji s ruduchou. Chci se zeptat: rozmáhá se mi trochu řasa, nejspíše jelení paroh. Solidně přichycená, nejde ostranit, zejména na starších listech, na okrajích. Klasika, že.. Jenže: moje akva není zas až tak úplně báječně osvětlené (viz. rybicky.net/nadrze/16234). Rozhodla jsem se, že nedám na takové ty dočasné rady tipu "omez svícení" a pokusím se ruduchu vyhnat podpořením CO2, přihnojením (jelikož jsem tam měla nízké hodnoty makroprvků) a pár stonkovkami navíc. A teď ten dotaz: za jak dlouho můžu očekávat výsledky? Ono to totiž po týdnu vypadá spíše na další lehký rozvoj, než na ústup. Chápu dobře, že je důležité nastolit rovnováhu. Takže.. co je špatně? Všechny informace by měly být v prezentaci. Děkuji všem za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.03.2013 16:23 R Muž romant [27987] Re: Gába
Krmit dávku kterou ryby do 20 vteřin skonzumují a na dno nic, nebo skoro nic nedopadne, ryby dna jako třeba ty pancéřníčky krmit odpovídajícím krmením, jako jsou různý tablety pro ně určený a zase spíš míň než víc. Jednou v týdnu nekrmit vůbec a krmnou dávku klidně rozdělit do dvou pidi dávek. Tu vodu teď měnit opravdu denně(klidně i více jak 1/4) a skoro nekrmit, nikomu se nic nestane. Řasu řešit později, to svícení je do začátku opravdu hodně a těch 8 hodin mě příjde jako lepší volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:35 Gába Re: romant
Co přesně znamená nepřekrmovat? My jsme bohužel začali stylem "všechno špatně" a teď se snažím dohánět co jde. Máme taky akva 54l (klasika set z hobby marketu), v něm je 5 neonek, 5 pruhovaných danií, 5 mečovek a 2 pančéřníci strakatí (asi moc, že...). Všechno jsme to jeden den koupili a "nalili" do akvárka, zatím všichni žijou. Vodu měním (na tvé rady) ob den cca 1/4, kytek je tam taky bych řekla dost, rostou jak vzeklé, ale začala na nich růst řasa (něco hnědého, štětečky to nemá). V akvárku teď svítíme cca 12,5 hodiny, to stáhnu na 8 hod, ale pořád nechápu, co znamená to nepřekrmovat. Koupila jsem rybám balení vločkového krmiva 250ml (od Sery) a po 28 dnech toho chybí cca 1/4-1/3. Krmím je moc? Ta řasa mně štve...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2013 01:00 Muž jir007 [25] - Živorodky
tak ruducha je pryč...
6 parmiček černopruhých seo ní postaralo... do tejdne je po řase...
ještě jsou někde nějaké zbytečky ale pořád papají:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 13:47 Muž Horác [3942] Re: Louka
Asi oba mluvíme (píšeme) o něčem jiném ... já měl na mysli reflektor - ohýbaný plech, který se přicvakává přímo na zářivkovou trubici ... pokud by se měla vyčistit ta odrazová plocha, musel by se z té trubice sundat ... viz foto
horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 11:30 Muž Louka [49] Re: Horác
Nesundávám jen nadzvednu kryt a přejedu ten reflektor tak aby byl čistej.
Když odkaluji tak ho stejně sundat musím(zatím než mi dojde novej kryt).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 10:12 Muž Horác [3942] Re: Louka
Ty každej tejden sundáváš reflektory ze zářivek a pígluješ je mokrým hadříkem?
Dal bych tomu měsíc ... maximálně dva ... a pak bych to rozdupal :o) ...
Já měl reflektory od Juwelu ... a nic mi neoxidovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 01:06 Muž Louka [49]
Ale na reflektor bacha.Má zkušenost je taková že je to sním lepší,ale jen týden.pak už je zanesen a zaoxidován.Jinak je to jednoduchý cca 1 minuta udržby mokrým hadříkem a zas je jak novej.A tak já za sebe doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 22:57 Polux Re: jir007
treba tady www.akva-tera.cz/… jinak to mivaji i v akvaristikach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 22:45 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: Polux
z toho už tam neleju nic:-)
a kde seženu ten reflektor? mám zářivky t8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 22:08 Polux Re: jir007
reflektor je odrazna plocha za zarivku , kdyz budes hnojit a pridavat CO2 tak musis pridat svetlo (podporit co nejvice bujeni kytek) ted tam mas svetlo tak na hrane :-) a hlavne tam prestan davat tu chemii co tam mas psane ze tam lejes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 22:02 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: Polux
jo jo oni jsou ještě prťouscí.-)
mají cca 3cm délky:-)
jak bych měl jako přidat reflektory? co to je? nestačí svítit delší dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:36 Polux Re: jir007
parmicka cernopruha se zere rasu hlavne kdyz je mlada,potom ji konzumuje taky ale uz v mensi mire,zerou vse pocinaje vlockama a konce artemkou :-)koukal jsem na tve AQ zacni hnojit a jeste pridej svetlo (aspon reflektory) odstranuj organickej odpad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:25 Muž jir007 [25] - Živorodky
já už to s ruduchou vzdávám.. alespoň mám dost krmení pro parmičky černopruhé keteré jsem si dnes donesl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 21:24 Žena sonetka [136] - Živorodky
CO2 okyseluje vodu, tudíž je se extrakce z vápence urychlí ;-). Sami jsme na to bohužel přišli, když nám po CO2 začali růst na zářivkách krápníky tone Páč jsme už tak tvrdou vodu, ještě více přitvrdili .. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:21 Muž Flozik [8] Re: vaaclav
Cemu tam prekazej? :-) Vim, ze je to pravdepodobne vapenec a ze zvysuje tvrdost vody, ale unika mi spojitost s CO2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Flozik
To ti můžu říci rovnou že ti ukáže málo. Pokud ale chceš začít s CO2 vyndej ty bílé šutry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:34 Muž Flozik [8] Re: zordix
Mam na ceste permanentni test CO2 od JBL a pokud to ukaze malo CO2, tak nastoupi na radu kvasnice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:27 Muž zordix [37]
Pokud ve vodě není dost CO2, pak hnojení a svícení stejně nepomůže a nahrává akorát řasám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 18:38 Žena sonetka [136] - Živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:53 Muž Flozik [8] Re: vaaclav
Kolik bys doporucil svitit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Flozik
Ruduchu udoláš ale rostliny také. Tudy cesta asi nevede. Musíš to zkusit při normální době osvětlení. Příkladů jak na to je tu dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:22 Muž Flozik [8]
Zdravim, v akvariu se mi zacala tvorit ruducha, snizeni doby sviceni na 6 hodin a vymenou vody se mi ji povedlo docela zabrzdit az pomalu redukovat. Ale protoze mi nerostly rostliny (ani takova egeria densa), pridal semg do vody hnojivo Tetra Planta min. Ted se mi ale rasa zase rozjizdi. Usuzuju z toho, ze by bylo potreba zacit vic svitit. Je to tak? Nebo mam udelat neco jinyho? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=651