Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 21:55 Muž poltergeist [3] – jak přidat tu zářivku
nejsem si jistej jestli se tam vejde ale určitě vyměním ty glo za 830 a 840... pokud by se tam jedna ještě vešla jak jí tam mám přidat, elektrikář nejsem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 22:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: bunda
Přesně tak! ano Já to zjednodušuji jako "zvýšenou hygienu".
Jistě se najdou další upřesňující poznámky a vysvětlivky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 22:33 Muž bunda [28] – Re: poltergeist
Sid to popsal velmi přesně, jen bych doplnil, důkladně odkalovat. Mezi rostlinami to jde občas obtížně, ale je nutné odkalování nezanedbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 22:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: poltergeist
No moment!!! Vám už ty moje rady pomohly?!? To už máte po řasách?!? smich
Tak jednoduché to jistě není, ale jako východisko by vám to pomoci mohlo. hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 22:20 Muž poltergeist [3] – Re: Sid
Díky moc!!! Opravdu jste PAN AKVARISTA ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2008 21:33 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: poltergeist
Máte docela dost rybek = hodně živin. Ty nestíhají rostlinky spotřebovávat vinou nedostatku světla. (GLOGLO nejsou pro rostlinky dobrou alternativou, FLORA GLO obzvlášť...)
CO2 přihnojujete, což je O.K., ale musíte hnojit nepřetžitě; rostliny - narozdíl od řas - špatně zvládají po předchozím "blahobytu" náhlý deficit CO2! Předělání metabolických drah na příjem uhlíku z HCO3 je pro ně proces náročný a dlouhodobý; řasy jsou v tomto smyslu velmi přizpůsobivé.
A samozřejmě - k nabídce CO2 musí být dostatek "přílohy" ve formě světelného záření. (Platí to i naopak - k silnému osvětlení je třeba dostatek živin. Navíc CO2 příznivě ovlivňuje pH, čímž zlepšuje dostupnost dalších živin.)
Na vašem místě bych do krytu přidal alespoň jednu zářivku a každopádně vyměnil ty stávající za třípásmové "840" a "830".
Silně napadené listy odstraňte - jsou nevratně poškozené a neplní svou funkci - nemohou asimilovat. Slaběji zařasené listy zkuste zbavit řasy otrháním.
Fantastou zmíněná zvýšená hygiena (včetně např. omezení krmení rybek) je nutná.
A buďte trpělivý - je to na delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:57 R Muž Silent [5949] – Re: poltergeist
Častější výměny vody. Tady pomůže hlavně prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:53 Muž poltergeist [3] – Re: Sid
Side nebo kdokoliv, prosím jak s tím mám bojovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: poltergeist
Foto není nejlepší, ale tipnul bych to na tzv. "vousatou" ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:30 Muž poltergeist [3]
Fotka k příspěvku ještě jedno foto hmm
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:29 Muž poltergeist [3] – Pomoc!
Fotka k příspěvku Tahle řasa se mi tvoří úplně u hladiny a to na kytkách echinodoru a valisnerie.. Má šedou barvu a větví se.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 20:14 Muž Martafix [12] - Rostliny
Sid napsal: Martafix, měl byste se rozmyslet, jestli chcete poradit nebo ne.
Možná jste přehlídl, že pár rad vám už někteří adresovali. Já mezi nimi...
Taky mi nemusíte věřit, že? Ale od toho tu je obrovská síla oponentů, kteří se mnou mohou veřejně polemizovat... :)
Takže k věci:

Máte špatné světlo a špatné dno. Zářivky vyměňte za obyčejné třípásmové, nejlépe "840" + "830". Z rampy sundejte stojánky a světlo položte tak, aby bylo blíž k hladině.
Co se dnem si vymyslete sám. Možná bude stačit jej po co nejlepším vyčištění zasypat křemičitým pískem (2-5 mm), ale jen pokud neobsahuje vápenité příměsi. Testněte ho. Pokud je obsahuje, mělo by jít ven. Hned při této příležitosti testněte i skalku. Pokud bude šumět - ven.
Zjistěte si hodnoty alkality (UT) a celkové tvrdosti, ať víte, s čím pracujete.
CO2 dávkujte kontinuálně a snažte se pomocí něho snížit pH pod 7. (Proč teď přihnojujete obden a jak CO2 rozpouštíte?)
Píšete v prezentaci, že jste nasázel co nejvíc rostlin. Já to tak nevidím - ještě by se jich vlezlo dost. Rostlinky vybírejte opravdu rychle rostoucí. (Nedáte-li jim ale dostatek světla, pak svůj účel sotva splní...)
Řasu z dekorací odstraňte vyvařením nebo koupelí v roztoku Sava. Napadené listy rostlin odstraňujte.
Filtrace + provzdušňování - žádný kolotoč vody, ale mírné proudění hýbající s hladinou.
Zjistěte si (jak vám doporučil Luděk) ten obsah fosforu. A k tomu NO3, a to nejen v akva, ale i ve vstupní vodě!
Jestliže budou hodnoty P a N ve vaší zdrojové vodě nižší, než v akváriu, můžete proti řase použít častou výměnu vody. Udělejte si čas a v průběhu jednoho týdne měňte 1x i 2x denně cca 1/4 až 1/3 vody.

Můžete taky zkusit použít algicid od Rataje nebo kterýkoliv jiný. Je to vaše akviško! ;-) :-)




Děkuji za rady jinak v mě prezentaci jsou fotky na kterách není mnoho rostlin jak jsem již někde psal včera jsem toho vyhodil tolik co by někdo s tím vysázel 4 akvária po 25l.Jinak co2 se uvolnůje do vody přes difuser který taktéž není na fotkách.Co2 dávam denně ale špatně jsem to napsal.Jinak já nikdy moc nebyl pro tyto předražené zářivka gloglo ale dostal jsem je se světlem.Jinak s řasou na dekoracích problem nemam.S řasami jsem nikdy problemy neměl a to už jsem měl akvárií všechno to začalo až u tohoto a proto stím nemám zkušenosti.Jinak

re:jarek41:Akvaflor Af-7 je nejhorší hnojivo na trhu potom rostou akorát řasy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 19:07 Muž filipsi [1295] – Re: jarek41
Krunyrovce dokrmuj salatem a okurkou, takhle znicene listy odstranuj, vodu men casteji, kazdy tyden, ze zacatku klidne 2x. Vydrz, je to na dlouho. Jestli mas tu moznost, zkusil bych sviceni 12hodin dvemi, a uprostred "dne" pridat na 4h treti, nebo bych aspon 3 dohromady trochu zkratil (co ti to delalo, nez si pridal treti?). To prvotne tu ruduchu neodstrani, jen mam takovy pocit, ze by to tvym rostlinam mohlo pomoci. Alespon hodnota no3 by v rade mohla pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 18:50 Muž jarek41 [0] – Re: Sid
Fotka k příspěvku dekuji za reakci na obrazek listu s rasou ale mne to take trapi proc se mi listi tak devastuji a zarustaji rasou byl jsem dnes v hradci na vystave a vzal jsem tam tento list s rasou ve sklenicce a ptal jsem se cim by to mohlo byt a ruzne reakce byli treba ze mi schazi zelezo ve vode a pry bych tam mnel dat do dna hrst rebiku retatych na dno no nevim ale je to takove neverici a pak u stanku u p.rataje mne zase chteli prodat nejakou chemikaliji ale ze pry to muze take znicit rostliny jako ze je zpalit nebo zpomalit rust a hodne lidi mi rikalo znova zalozit akvarko a koupit rostlinky nove tak ja nevim svitim snad dost mam tam 3x 18w grolux,840,865 a svitim od 9.00 do 22.00 na filtr jsem udelal rampu aby voda jen z nej vytekala dno je zrnite koupene v akvaristice 3-5 vodu mnenim jednou tydne nejpozdeji 1 za 10 dni 30l z vodovodu odstate 24h jednou za 14 dni jsem pridal dle navodu hnojivo akvaflor af-7, co2 nepridavam i kdyz asi se po necem podivam a rostliny nic moc nerostou spiz se listy zhorsujou Fotky akvaria mam v profilu poraditemi prosim a predem dekuji jarda cisar
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 18:37 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Sid
To bude asi tím, že problémy s řasou celkem nemam a proto sem to nedělal z vlastní zkušenosti ale dělal jsem to jako výpisky z různých zdrojů..Nechci tim říct že řasy vůbec nemam,někde je mam docela i chtěně,jinde zase moc nejsou vidět,tak mi sou ukradený. Každej kdo má nějaký postřehy nebo nápady,tak by to měl někam sepsat a to by se pak mohlo použít jako praktická rada..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 18:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Killer
Killer, nechci zpochybňovat vaši snahu o poskytnutí rad stran řas v akváriu, ale praktických rad se tam jaksi nedostává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.02.2008 17:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Martafix
Martafix, měl byste se rozmyslet, jestli chcete poradit nebo ne.
Možná jste přehlídl, že pár rad vám už někteří adresovali. Já mezi nimi...
Taky mi nemusíte věřit, že? Ale od toho tu je obrovská síla oponentů, kteří se mnou mohou veřejně polemizovat... :)
Takže k věci:

Máte špatné světlo a špatné dno. Zářivky vyměňte za obyčejné třípásmové, nejlépe "840" + "830". Z rampy sundejte stojánky a světlo položte tak, aby bylo blíž k hladině.
Co se dnem si vymyslete sám. Možná bude stačit jej po co nejlepším vyčištění zasypat křemičitým pískem (2-5 mm), ale jen pokud neobsahuje vápenité příměsi. Testněte ho. Pokud je obsahuje, mělo by jít ven. Hned při této příležitosti testněte i skalku. Pokud bude šumět - ven.
Zjistěte si hodnoty alkality (UT) a celkové tvrdosti, ať víte, s čím pracujete.
CO2 dávkujte kontinuálně a snažte se pomocí něho snížit pH pod 7. (Proč teď přihnojujete obden a jak CO2 rozpouštíte?)
Píšete v prezentaci, že jste nasázel co nejvíc rostlin. Já to tak nevidím - ještě by se jich vlezlo dost. Rostlinky vybírejte opravdu rychle rostoucí. (Nedáte-li jim ale dostatek světla, pak svůj účel sotva splní...)
Řasu z dekorací odstraňte vyvařením nebo koupelí v roztoku Sava. Napadené listy rostlin odstraňujte.
Filtrace + provzdušňování - žádný kolotoč vody, ale mírné proudění hýbající s hladinou.
Zjistěte si (jak vám doporučil Luděk) ten obsah fosforu. A k tomu NO3, a to nejen v akva, ale i ve vstupní vodě!
Jestliže budou hodnoty P a N ve vaší zdrojové vodě nižší, než v akváriu, můžete proti řase použít častou výměnu vody. Udělejte si čas a v průběhu jednoho týdne měňte 1x i 2x denně cca 1/4 až 1/3 vody.

Můžete taky zkusit použít algicid od Rataje nebo kterýkoliv jiný. Je to vaše akviško! ;-) :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 17:55 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Martafix
koukni se do prakticejch rad na článek o řasách..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 17:03 Muž Martafix [12] - Rostliny
neonky asi 40ks a 4 ancistrusi 1 asi 10 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 16:59 Muž frmol [14]
zkusil bych krevetky N.japonica, jestli ovsem tam jsou jen klidne ryby
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 16:51 Muž Martafix [12] - Rostliny
Neexistuje nějakej zpusob jak se tohoto hajzlika zbavit?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 16:32 Lorsson – Re: Martafix
Vousata ruducha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 15:41 Muž Martafix [12] - Rostliny
Fotka k příspěvku Já mam v akva tuto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 09:12 vari
Je to stopro ruducha planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 01:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: jarek41
Ruducha na zdevastovaném listu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 21:56 Muž jarek41 [0] – řasa
Fotka k příspěvku zelena vlaknita řasa je to ona ????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2008 20:45 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Martafix
to je divný..co sem viděl u známejch i v mýcgh 16ti akvárkách tak se zavíraj kolem 6-7 hod a to celoročně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 19:29 Muž Martafix [12] - Rostliny
mě se přibližně zavíraj hodku nez se to vypne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2008 19:22 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Martafix
Třeba ta zelená řasa nebude tim,ale jestli sleduješ rostliny, tak můžeš vidět kdy jsou jakoby zavřený a pak už je podle mě celkem zbytečný svítit - to už svítíš jen pro oko..každopádně táta to dělá taky,což mu nevymluvim..jinak zkus parmičku černopruhou jestli s tim něco udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 19:14 Muž Martafix [12] - Rostliny
svitim 12 hod. jinak od 10-do-22 jinak zrovna ted čistim akfo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 19:00 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Martafix
jak dlouho a v jakých hodinách svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2008 17:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Martafix
napadlo mne na 1 týden přestat svítit fialovim světlem...
Možná by to chtělo přestat s ním svítit napořád... hmm Nejlépe - jak už jsem zmínil - nahradit GLOGLO normálními zářivkami. A přidat reflektory. ;-) :-)
A patentky - jak naznačuje Dvin - se v souvislostech s ruduchami objevují. Ještě když se k tomu přidá hrubé dno, kam mohou zapadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 16:44 Martafix
Patentkma nekrmim ale napadlo mne na 1 týden přestat svítit fialovim světlem a odkalit to akorát to je 14 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 15:31 dvin – Re: Martafix
jak krmíš patentkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2008 15:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
pokud jsou rostliny schopny tu všecku pomoc využít ;-) přepískněte hnojení, přepískněte světo atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2008 14:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: johan
... proč to neskusit...
Jak se říká: "Když pán Bůh dopustí, i motyka spustí!" :-D
Nejde samozřejmě vyloučit, že existuje souvislost mezi průchodem bublinek CO2 a ruduchou, ale obecně platí, že všechno, co pomáhá vyšším rostlinám, "škodí" řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 14:02 johan – Re: Sid
ale já to neříkal jako fakt, kterej zaručí úspěch. jen z mej zkušenosti, že když jsem do jednoho za svých akvišek přidával co2, tak kvůli stísněným podmínkám museli bublinky procházet trsy limnophyli a tam kde byli bublinky co2 se na listech tvořila ruducha, ikdyž byli hned pod světlem!
byl to jen návrch. proč to neskusit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 13:56 Muž Ludek [39]
Chtělo by to asi se ještě zamyslet, proč je i při CO2 pH 7 a ne nižší, jaká je rychlost proudění vody v nádrži z filtru a jak je na tom fosfor a další živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2008 13:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: johan
...vynechat co2? třeba by to pomohlo...
Čemu by pomohlo vynechání CO2?
Já bych se spíš zaměřil na zdroj světla (GLOGLO), na dno, ("ideální" k zapadání organického odpadu a k nesnadné údržbě), přihnojování Plantaminem, (?!), dosázení "svižných" rostlin, (ty ale potřebují odpovídající světelné podmínky...).
Zpátky k CO2 - jak pomůže jeho vynechání proti ruduše? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 12:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Martafix
a co takhle vynechat co2? :-O třeba by to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 11:41 Muž Eff [417] - Rostliny
Na kousek vláknité zelené lejt Algae destruct do akvárka je pitomost. Zatím ji odstraňuj mechanicky, dokud je jí málo. Mě na ni zabraly hladové ampulárky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 11:08 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
No a co treba zkusit Algae destruct od Rataje, ale nevim jak je to ucinny. No myslim ze ten Ancik moc nepomuze, tak hodne stesti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 10:59 Muž Martafix [12] - Rostliny – Už si nevím rady...
Ahojte, Za 1. bych chtěl poprosit aby toto téma nezamykali jelikož jsem opravdu hledal ale nastali jiné problémy více Zde:Objevila se Hnědá štětičková řasa (RODUCHA) a nenašel jsem zpusob jak se jí zbavit.Včera jsem přijel z hor a koukam a v měchu je zelená vláknitá řasa už si opravdu nevím rady

V akva:Ph:7
světlo:1xsun glo 25w.1x aqua glo 25w
co2:Co2-Depot 600ml rostlin hodně

Nenašel by se někdo kdoi by mi nějak pomohl.
Jinak zítra dostanu velkého ancistruse asi 10cm skusim jestli by to nepročistil sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 13:08 Hajs1
v lampe je 11W zářivka a je zhruba 10cm nad hladinou, blíž už ji nedostanu, je tam kryt ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 22:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Hajs1
Jak daleko od akviška máte tu "IKEA-lampičku"? A co za zdroj je v téhle lampičce?
Popírači významného úbytku světla se vzdáleností vám možná vysvětlí, že je jedno, z jaké vzdálenosti se do akva svítí, ale já bych vám doporučil - začněte na rostliny svítit. Když nic jiného, tak k nim dejte alespoň tu lampičku co nejblíž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 15:49 Vašek
že by nějaky druh ruduchy?? :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 13:00 Hajs1 – co to je za řasu ? ..
Fotka k příspěvku ahoj, v akvarku se mi objevila řasa, nebo co toje , na nekterých listech mám hnědá povlak, ale zažíná se tam objenovat i nec jako bílé vlákenka.. žeby málo světla, ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 17:29 petr – Re: ketahany
já měl parmičku černopruhou taky....8 individualit v 390 litrech-cca350 l vody a všechny mi po třech měsících pochcípaly...asi z přežrání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 17:14 ketahany
..nic ine len castejsie odkalovat...a zaobstarat si mrenku siamsku...ja som mal problem s timito riasami a mrenky si s nimi velmi hravo poradili.Teraz je akva krasne bez tych hnusnych "ruduch". Mam ich 5 v 200 litrovom akva a rastliny su krasne zdrave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 15:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:
Myslel jsem tím už samotnou ruduchu.Také jsem napsal,že je potřeba odstranit příčinu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=1951