Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 13:00 Muž RBeil [174] Re: Designer
Ono já pořádně nevím co to je za druh, v seznamum mám napsané že je to tiger, ale každý týden to měním podle toho jak to vypadá. Jinak moje úuvodní fotka nádrže není aktuální tak se podle ní neřid, ale tohlensto už poatří do jíneho tématu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 12:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
A slo o giganteu? Ony jine Valisnerie mi taky jen tak nesly, a tahle ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 12:38 Muž RBeil [174] Re: Designer
MI se Vallisnerii začalo dařit až po zesílení osvětlení a přidávání PMDD a Fe, je fak že každé akva je jiné tak moje je asi úplně odkloněno od normálu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 12:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
Ten Ruzkatec beru jako plevel, kterym jsem to doporucil zasypat, urcite fajn. Ale ono je dobre, aby mu neco rostlo i ze dna, neco co koreni.

To co jsem mu doporucil, fakt roste i v hodne tmavych rozich akvarii. Vallisneria gigantea je rostlina, ktera umi rust i kdyz se uz nicemu jinemu moc nechce. Tu Sagittaria platyphylla jsem zapichl dva kousky na take dost spore osvetlene misto a vylozene kynou ;-) .

Ohledne te Ludwigie, asi by mu sla u hladiny, takze tady spis brat zase jako rostlinu pod hladinu, soucast plevele, mas pravdu ze toho svetla ma hodne malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 11:47 Muž RBeil [174] Re: Designer
těma kytkama nevím nevím, cos mu poradil, krom sagittaria platyphylla (tu jedinou nemám) tak vallisneria mi při nedostatku osvětlení nerostla vůbec a spíš uhnívala než rostla a ludwigia repens je při nedostatku osvětlení zelená, to by ani nevadilo, ale k rychlo rostoucím bych to nepřidával, spíš ke středně rychle. Zkusil bych Ceratophyllum demersum jestli mu tam poroste, je sice náročnější na světlo ale já mám 0,4W/L a roste jak zadarmo. To jsou jenom moje zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:51 fred Re: Designer
a to sem chtel tedka jít a vyhodit ledky proto že mě to už šte ale výkon svetla určitě ještě zesílím a rostliny přidám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
Ty LED nepodcenuj, specialne v modre oblasti nemusi byt pro rostliny bezne bile LED vubec spatne. Kdyz si jeste vezmes jejich vyzarovaci uhel a pokud pod zarivkami nema nic moc reflektory, udelaji v jeho pripade dost velky podil ze vseho svetla co tam ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:44 fred Re: RBeil
sluneční svetlo tam je odpoledne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fred
Nechci byt zly, chci Ti pomoct, tohle je hruza!

Poradne to odkal, a dej do toho kostku biomolitanu s cerpadlem. Nevim co tam mas ted za filtr, ale zarucene to nefunguje. Tu kostkku biomolitanu prolij pripravkem Nitrivec a men vodu aspon 2x do tydne tretinu, ani vic by neuskodilo, a rozhodne to neber jako neco nepodstatneho, tohle je to uplne prvni, co Ti ted pomuze.

Naber kde to pujde rychlerostouci rostliny a vubec jimi nesetri, vylozene to zasyp plevelem. Porid si rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea a udelej v jednom rohu les. Nebo se placni pres kapsu a za 100Kc si na burze kup 10 rostlin rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_platyphylla a udelej z nich zakladni lesik, at uz tam rychle neco je i ve dne. K tomu pridej tuhle priseru: rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens , ktera se Ti rychle rozroste a nastoli Ti aspon trosicku neco, co to akvarium potrebuje.

Svetlo tedy taky nic moc, porostou Ti v tom jen nenarocne rostliny, a proto Ti je taky radim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:37 Muž RBeil [174] Re: Designer
Já si to přepočítal, vyšlo mi to samé číslo, když odečteme sklo, může to být těch 200l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:36 Muž RBeil [174] Re: fred
Tu hnědou řasu co vidím na fotkách mi spíš připadají takové ty hnědé chuchvalce všecho z nečištění nebo nepořádne údržby. Hnědá řasa se tvoří z nedostatku světla v akva, na tvůj oběm je celkem dost slabé to osvětlení a pokud nemáš reflektory tak je to total... Já mám 2x24W T5 s reflektory a je to tak na hranici. Ty LEDky bych do osvětlení nezapočítával, je to úplně jiné světlo než to z trubic, které kytky potřebují. Nesvítí ti na akva sluneční světlo ? to taky dělá svoje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fred
Takze jsem se dopocetl 215l hrubeho objemu, tedy vody jeste o dost mene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:30 fred Re: RBeil
akvarko je D92cm.v45cm.š52 nehnojím jinak o kousek vejš je nafocený jo ale čím začít vodu mením častěji každej tejden půlku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2013 10:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fred
Rostliny tam z meho pohledu zadne nemas. A ohledne ryb, jestli to jen z fotky dokazu posoudit vzhledem k velikosti akvaria, to je skoro katastrofa.

V tom akvariu prakticky nic nefunguje, ryby produkuji cpavek v hojnem mnozstvi a nitrifikace nejspis temer nefunguje, filtr je s velikou pravdepodobnosti temer nefunkcni. Vysledek je jaky vidis.

Rychle zacni cist a zjednej napravu, ty ryby tohle vecne nevydrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2013 10:25 Muž RBeil [174] Re: fred
Jaká řasa se ti dělá ? Jaká a na jakých místech kolik ? Hnojíš ? Pomohla by prezentace nádrže, takhle se těžko radí. Jinak kytek klidně přidej !! že jich tam je hodně se mi vůbec nezdá, a na to že to je 250l tak se mi to zdá nějaké malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:25 fred Re: markiz
potlesk hmm stydim taky nechci co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2013 10:05 Žena markiz [33] Re: fred
jestli on nebude problem taky mj. v tom ze tam mas nejak moc málo kytek na takovy mnozstvi ryb...

zkus jeste nejaky pridat a min svitit - taky ted pridavam a shanim a bojuju se skaredym jelenim parohem... :-)

jinak nepremyslel jsi i o CO2? Hodne lidem pry pomohlo (ja ho nechci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:03 fred – řasy,řasy a zase řasy
Fotka k příspěvku zdravím svítím denně 12h zářivka t5 21w teplá bíla t8 sylvania 18w gro lux A 10ledek po 1w 6 studená bíla 4xteplá bílá filtrace jbl 901 rostřikovací rampa a řasy sou všude i na čichavcích tykadlech.děkuji za rady objem cca 250l
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2013 23:02 Muž kofejn [963] Re: sonetka
palec
Když nelezou po kytkách, tak mi nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.09.2013 22:44 Žena sonetka [136] - Živorodky
Nejjednodušší je eliminovat příčinu řas, ne její následky. My jsme "bojovali s řasou" cca 2 roky, než jsme pochopily, že boj s řasou je vlastně špatný. Člověk musí pochopit základní principy akvária a pak už jen řasám co nejvíce znepříjemnit život v akva. Aby si sami řekli tu se nám nebílý, balíme to :o) palec Na druhou stranu řasy do akva patří, je to kus přírody, takže všeho do míry .... hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 22:26 Žena toni [68] Re: vaaclav
Jo jo a pro oko-jsou krasny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 15:05 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Je to prevence co kdyby. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 10:31 Žena toni [68] Re: vaaclav
Svata pravda:-)..ja mam tech 54l (zatim )a mam tam tri a 5 mesicu jsme bojovala s rasou a nic,az uz jsem to chtela vzdat tak mi nekdo poradil tyhle krasny pomocniky a ejhle-za tyden ani mini rasicka:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:21 Muž Burik [727] - AquascapingRe: KarlosS
něco takového jsem měl v plánu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Burik
mě se mechů ani netknou.
Jedině si koupit pinďata a až vyrostou, tak se jich zbavit ... Fuj, to je ale blbě řečeno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Dejmon
to ano,ale mám jen 54l akva..navíc ty mrchy rády mechy..o ty přijít nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:01 Muž Dejmon [64] Re: Burik
Tak si tam dej SAE, tady toho je dost rybicky.net/forum/10432-parmicka-cernopruha-sae--chov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:46 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Dejmon
chemie se mi tam dávat nechce..mám tam jen Staghorn,nebo jelení paroh,nebo co to je..jinak je akva čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:37 Muž Dejmon [64] Re: Burik
Tohle fakt pomáhá www.akva-exo.cz/… , kdysi v 35 litrovém AQ jsem to zkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:22 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vaaclav
také bych je chtěl na boj s řasou..bohužel mám na ně malé akva hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 22:53 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
To jako že je máš tak rád, nebo že bys to bez nich měl samou řasu? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2013 22:01 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Bez parmiček černopruhých rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha nedám ani ránu, mám je už spoustu let a vždy je tak po dvou letech měním. Když jsem myslel že se bez nich obejdu velmi rychle jsem se k nim vrátil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 21:33 Muž Dejmon [64] Re: kofejn
www.aquasat.cz/… , možná ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 21:31 Muž kofejn [963] Re: davidek75
Toho bych se rád vyvaroval. Maximálne na anubias nana, ten je fakt pěkný a u něj mi je listů líto. Možná o víkendu půjde do sava.
Ještě mě napadlo, že před dovolenou jsem vyhodil vatu na jemnou filtraci, tak tomu bordýlek mohl pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2013 21:08 Muž Dejmon [64] Re: kofejn
ACH JO..OOOOO, roducha je také rostlinka, bohužel u většiny akvaristů hodně netolerovaná. Ale viděl jsem AQ pouze s roduchou obrostlé větve, a můžu ti říct, že jsem nic hezčího neviděl. Proste dotyčný se tou roduchou trápil a trápil, až se na to vykašlal a udělal dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 20:52 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: kofejn
mám velmi dobré zkušenosti s likvidací této potvory pomocí PMFE , ale to řeší důsledek nikoli příčinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 20:04 Muž kofejn [963] Re: romant
Ach jo. Jdu stříhat napadené lupení, trávník vyrvu až o víkendu, těsně před výměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 20:01 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ano, je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:58 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Je na fotce ruducha? Rád bych se ujistil, než najedu na Horácův návod. Na kořenu, kamenech ani dnu není, je jen kytkách - liliovníček je napadený celý trávník, je na starých listech plevuňky, anubiasech, pár listech blyxy a hlavně na hnědovkách. Na ludwigiích a vrbinách ne. Objevila se mi spolu Cladophorou po výměně světla a vyčištění filtru asi před třemi týdny. NO3 je cca 18mg/l, PO4 1mg/l. Hnojím feroxem a K2SO4, minulý týden jsem přidal i KNO3.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:19 Muž patamatix [408]
Objevila se my taky ruducha,přemýšlím proč?. Akva mám víc jak rok vše dělám vice méně stejně a problém nebyl. Tak 2 měsíce nazpátek jsem měl všude zelenou řasu ta vymizela.Ryb mám spíš méně než dřív. Co mě napadá čistil jsem trubky od filtru -zvýšený průtok vody oproti standardu,zářivka - mám je přes půl roku, jsou od Juwel slyšel jsem,že dlouho nevydrží,již se mě stalo,že po půl roce mě přestali růst rostliny po výměně ok. Takže může to být vyflusanou zářivkou? A poslední měl jsem tam cca týden čtverzubce trpasličího 4ks - krmení patentky možná víc než bylo vhodné (jinak by na ně nezbylo než si něco ulovily)To vše během cca měsíce. Já vím zřejmě se dovím,že že je to kombinace všeho. :-) stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:06 Žena sonetka [136] - Živorodky
Nám na ruduchu zabralo nonstop CO2, které nám ustálilo PH ve vodě a to asi ruducha nerada. Jediné co nám momentálně trošku pije krev je jakási flekatá řasa na Anubiasu, ale nereaguje na fosfor .... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:01 Dakota – ruducha
Dlouhá léta jsem bojoval s ruduchou a teď to vypadá, že je to na dobré cestě. Mám filtr, který má velký proud a to je pro ruduchu ideální, proto jsem udělal od filtru sprchovací rampu s dírama asi 10 cm od sebe ( 4mm průměr děr). Dále jsem zakoupil Zeolit, který používám do filtru ( neokyseluje vodu jak někdo psal). Mám to již dva měsíce, ruducha se již dále nevytváří a zbylou sežerou parmičky a ancistrusy. Vodu moc často neměním, spíše jenom dolévám, svítím 12 hod. denně a jednou týdně vyčistím molitan a Zeolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 16:23 Žena toni [68] Re: milanbey
taky bych rekla min svitit a to dno je hodne hrube,tedy podle meho usudku,z vlastni zkusenosti muzu jen poradit,odstranit zasazene listy rostlin,sklo se da krasne oskrabat houbickou na nadoby nebo skrabkou na ceran,dokud se to nezlepsi co druhy den menit cast vody,nove rostliny doplnit,nelit nic do vody a poridit si Parmicky cernopruhe:-)..to jsou terminatori na rasy :-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 15:27 Muž acik [416] Re: milanbey
sniž dobu svicení na 8 hodin,menit casteji vodu tak 1x týdne 1/3, pridej určitě kytky,dno mi prijde asi moc hrube,ale to ať ti poradí zkušenější :)

milanbey napsal: právě jsem zčásti vyplnil svůj profil, kde to info je :-)

akva má vlastní zářivku 24w, která svítí 12hodin denně.

z boku jde do akva i venkovní světlo (od okna je akva cca. 2,5m)

akva je založené počátkem června, tedy necelý měsíc. vodu jsem měnil jednou, asi před týdnem, v rozsahu 1/4. filtraci mám zapnutou nonstop, těsně pod hladinu pouštím proud, který cirkuluje vodu, aby se netvořil "film". provzdušňování mám trvale vypnuté, rybkám to podle všeho nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: milanbey
asi budu trochu zlý, ale všechno špatně. Ryby - složení, vypuštěny moc brzo. Filtr - honič vody. Málo kytek. Moc světla. atd. První něco nastuduj, pak se zamysli a začni znovu a lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:45 milanbey Re: acik
právě jsem zčásti vyplnil svůj profil, kde to info je :-)

akva má vlastní zářivku 24w, která svítí 12hodin denně.

z boku jde do akva i venkovní světlo (od okna je akva cca. 2,5m)

akva je založené počátkem června, tedy necelý měsíc. vodu jsem měnil jednou, asi před týdnem, v rozsahu 1/4. filtraci mám zapnutou nonstop, těsně pod hladinu pouštím proud, který cirkuluje vodu, aby se netvořil "film". provzdušňování mám trvale vypnuté, rybkám to podle všeho nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:39 Muž acik [416] Re: milanbey
na čištění skla si kup třeba magnet,já ho používám,to co máš na rostlinkách,tak je řasa,kdyby jsi napsal více,kolik svetla v akva mas,jak dlouho svitis,jak často menis vodu atd,tak ti někdo poradi,takhle nikdo nic nevi...

milanbey napsal: Zdravím! Jsem začátečník v akvaristice a prosím o radu s problémem, který se mi v akváriu vyskytl.

Na listech jednoho konkrétního druhu rostliny, které mám tři trsy, se vytvořily a usadily černé chomáčky čehosi (více na přiložené fotografii). Nevím, co to je, a jak se toho zbavit.

Současně se také na předním a zadním skle akvária vytvořilo množství drobných zelených flíčků. Také nevím, co toje, a jak se toho zbavit.

Díky předem za pomoc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: milanbey
řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:21 milanbey
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:20 milanbey – Listy rostlin napadlo kdovíco...
Fotka k příspěvku Zdravím! Jsem začátečník v akvaristice a prosím o radu s problémem, který se mi v akváriu vyskytl.

Na listech jednoho konkrétního druhu rostliny, které mám tři trsy, se vytvořily a usadily černé chomáčky čehosi (více na přiložené fotografii). Nevím, co to je, a jak se toho zbavit.

Současně se také na předním a zadním skle akvária vytvořilo množství drobných zelených flíčků. Také nevím, co toje, a jak se toho zbavit.

Díky předem za pomoc!
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=551