Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2019 17:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Aha. Okružáci nefungují rybicky.net/fotogalerie.php…
Za pět dní rybicky.net/fotogalerie.php…

Takže, silviebaris?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:28 Muž Planorbella [643] Re: paulo
Hned na první pohled jde vidět že máš málo rostlin to se ti pak bude dělat pořád...
Jirko máš zkušenosti s tím že okružáci sní i ruduchu?
Edit:Paulo dej sem fotku ať víme s jistotou že to je ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:28 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Nevím,ale každopádně když nevím,tak neradím,co jste mu poradil vy..okružáky,které nefungují,takže jste mu taky nic adekvátního neporadil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:14 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Krmím ryby 2-4x denně. Horác nevěděl všechno.

Není to těžké. Kdo si nechal poradit, je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:11 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Já si myslím,že Horác to tam docela pěkně popsal,každopádně o okružákovi tam nepadlo ani slovo...To bude tím,že asi nekrmíte,už víte jak na ně,ale to spoustu lidí neví,a krmí,a krmí,pak se neudržitelně množí...Vždyt začátečníci krmí i dvakrát denně,protože rybky mají stále hlad...a vy jim stále vtloukáte do hlavy-nasad 120 okružáku...Taky jste před 20-ti lety,do svého prvního akvária nasadil tolik okružáků,určitě ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Potom mě vrtá hlavou, jak to, že se mi ti okružáci zas až tolik nemnoží.

Neritina žere krátké rasy do 1-2 mm. Nežere nic dlouhého. Dlouhé (i zelené) řasy v nádržích s ní prosperují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:00 Muž paulo [58] Re: vaclav
Proud mám z rampy hned na dno kvůli MC ale roste tak že to nestíhám stříhat, byl jsem tři týdny mimo akvárium a už tam byl 3cm koberec, takže jsem to trochu vytrhal. Výměny vody neflakam, dokonce i manželka měnila vodu ale v tom koberci bylo tolik detritu že mi z toho jde hlava kolem, věděl jsem že koberec z MC není napořád ale tohle je rychlý :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2019 16:55 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Samozřejmě,z té řasy kterou požere,se namnoži,a co se stane až ta řasa nebude,co pak s nimi...Vyvraťte mi tu neritinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
1) Ženo, mysli trochu. Okružák se nenamnoží z vody. 400 ks získáš jen tehdy, když mají co žrát.
2) Nemáš praxi s okružáky. Když jich je hodně, vyčistí většinou nejprve skla. Pak řasy na listech. Pokud pominu chemii a hygienu, jsou pro paula jedinou šancí na rostlinky jako MC. Jinak tu ruduchu z takto malých rostlin nedostane. Až vše sežerou, přestanou se množit a postupně se jejich stav sám sníží. Celou tu dobu má člověk čisté akvárium. Bez ohledu na tvuj údiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2019 16:49 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Horácovo akvárium citace...pořízení řasožravých živočichů Ruduchu údajně baští (hladové) SAE a plž Neritina. V čem je problém: Zkušenosti jsou různé - pozitivní i negativní. Někomu se SAE pustily do ruduchy hned po vpuštění do akvária, jinde si jí ani nevšimly. O neritinách lze říci to samé. (Poznámka: 1/ SAE není ryba do malé nádrže a 2/ dospělá SAE na řasy celkem prdí).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Neritina ani náhodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2019 16:39 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: paulo
Možná že bych trochu přitlačil na výměnu vody a ten proud nějak upravil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:29 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Z 50 okružáku bude za půl roku 400 kusů...co stím potom bude chudák dělat...Nevím,okružák na ruduchu... :-O čtu,že neritinka jí má ráda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2019 16:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paulo
Když ti to nezabere, zkus 50 okružáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 15:58 Muž paulo [58] Re: vaclav
Já jsem se do toho nepustil, ta ludra se pustila do mě. pH 6,5 kh 4 NO3 30 ale fosfory nemám zatím jak změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:52 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: paulo
Když už jsi se do toho pustil měl by jsi přibližně vědět co v akváriu máš, zajímat by tě mělo pH. Kh. No3 a kdyby to šlo i PO4. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:48 Muž paulo [58] Re: vaclav
Davkuju z bomby, ale mám noční vypínání. No ty hodnoty pH musím trochu aktualizovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:46 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: paulo
Co dáváš jako CO2 ? Máš příliš vysoké pH a celková tvrdost tě opravdu zajímat nemusí.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 21:23 Muž paulo [58] – Ruducha
Zdravím vás, mám problém ve 110l rohové nádrži, stále se mi dělá ruducha na Monte Carlo, a to jde proud CO2 přímo na něj. Mám. Vyzkoušený flourish Excel že ruducha jde do kytek, stejně tak ale i Monte Carlo. Pomohl by nějaký třeba flourish Matrix do filtru? Vodu měním pravidelně, teď jsem přestal hnojit a žádná změnám, ani lepší ano horší

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 17:18 Muž hadravam [11] Re: MichalV
Pridam rostlinky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2018 17:03 Muž MichalV [327] Re: hadravam
Čerstvo založené akva s výživným dnom, výdatným prúdením vody a zatiaľ slabou rastlinnou masou. Presne takto by som ruduchu pestoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 16:38 Muž hadravam [11] Re: MichalV
jak to že se nedivíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 16:33 Muž MichalV [327] Re: hadravam
Čudoval by som sa, keby si ju nemal. Ak ti rastú rastliny, tak to nerieš, akva si poradí samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 16:31 Muž hadravam [11] Re: Papik
Tak uberu trochu na světle.CO2 dávám trochu a přidám rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 16:20 Muž Papik [617]
Já se jí zbavil snížením intenzity osvětlení, když jsem vychytal poměr mezi světlem a živinami. Přidávání trochy CO2 z burčáku asi také pomohlo. Plus dostatečně zarostlé akvárium. Plus odstranění nejvíce napadených listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 16:03 Muž hadravam [11] Re: Anthrax
Svitim 8hod.A vykon mam min jak na polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 16:01 R Muž Anthrax [4787] Re: hadravam
Jak dlouho svítíš? Na můj vkus tam máš dost silné osvětlení. Jinak máš čerstvé akvárium (dle prezentace založeno 19. 10.), to se ti tam objeví ledacos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 15:50 Muž solty18 [1] Re: hadravam
Aj mne sa robí a to čistím raz za týždeň a raz za týždeň len odsatie 20l vody a stále ju mám. Aspoň že rastlinám to pomohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 15:01 Muž hadravam [11]
Proč se mi pořád dělá ruducha když dělám vše jak se tu radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2018 23:16 Láďa Re: Jířa
Souhlasím. Mám akva 55 let. V knihách se psávalo, že není důležitá intenzita, ale délka osvětlení. Měl jsem stejné kytky jako dnes, valisnerie, Echinodorus qudrostaticus, Microsorium, echinodorus amazonicus, stulík a Cryptocoryne affinis, stolístek, Elodea densa a Ceratopteris thalictroides,... Ryby hlavně živorodky, čichavci, tetry, ... Akvárium stálo před oknem, nebo vedle okna. Všichni jsme svítili žárovkou, žádně vzduchování, žádná filtrace, žádné spínací hodiny, odkaloval jsem tak jednou za měsíc a nebo i déle, sklo jsem ale čistil každý týden. Když jsem nezapomněl, ráno před odchodem do školy jsem rozsvítil, před spaním zhasnul. Když už kytky nerostly tak bujně, vše jsem vytahal, zamíchal s pískem, vysál detrit a zasadil kytky znova. Za pád dní už zase rostli jako dřív. Každý měsíc jsem třetinu kytek rozdával a nebo měnil za krmení a případně za rybky. Nikdo nevěděl, že existuje nějaká ruducha.
Když jsem si takzvaně "polepšil" a nainstaloval vyřazené zářivkové těleso, novou trubici, první co bylo, tak z krásné jasně zelené koule stulíku se začaly listy vytahovat až k hladině a bylo po kráse. Microsorium nebylo jen zelené, začalo mít hnědé fleky. Ceratopteris thalictroides jsme všichni měli hlavně na hladině a mezi listy jsem se začala objevovat sinice. Sinice se občas objevila i na písku.
Dnes je z akvaristiky věda. Stále si říkám, když to šlo dříve, tak proč ne teď. Ale jako každý s novým akváriem mám i nové silnější světlo v kompletu, nyní i s led trubicí a vnější filtraci. Vodu měním každý týden, což je cca 4x častěji než dřív. Hnojím Seachem excel. Kytky jak takž rostou, žádná řasa, sklo čistím za pár měsíců, ale na každém konečku lístků mám ruduchu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 10:57 David – Likvidace ruduchy organickým uhlíkem
Nejsem moc na vypisování, ale ruduchu a veškerou černou řasu vždy zlikviduji tímto přípravkem:

balkonovajezirka.eshop-zdarma.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 13:22 Muž visek [75] - Tetry
poprve jsem je mel 2 roky.pak jsem je pustil. jsou krasne a svoji praci udelaj.nez koupit neritiny za 35 a stejne cestou chcipnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2016 09:54 R Muž afc1886 [14700] Re: visek
To ovšem neřeší příčinu,proč se tak děje,ale jenom vyřeší následek.Podle mě to není nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 09:16 Muž koyack [87] Re: visek
Jak dlouho přežijí v teplé akvarijní vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 09:13 Muž visek [75] - TetryRe: koyack
ano .koupil jsem 1 za 7 kc a parada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 09:12 Muž koyack [87] Re: visek
Je na mysli Bělice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 13:35 Muž visek [75] - Tetry
povedlo se mi konecne zlikvidovat ruduchu.kolega mi poradil dat do akvarka 3-4 belicky .jsou male 4-5 cm ale ruduchu zerou jak ja rizky-hodne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 22:04 Muž Džouzif [25] Re: Jarry
jj používám od Sery, je zelený jak by měl být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 20:41 Muž Jarry [1437] Re: Džouzif
Burcakem si myslim, ze to nebude, pouzivas drop checker na testovani CO2 v akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 19:01 Muž Džouzif [25]
Já to tam mám celý nějak rozhozený. Ruducha na kamenech a všem neživém a rostlinám se docela daří. Ne že by to byl nějaký bujný růst, ale většina rostlin je celkem pěkných.

Jinak filtr jsem úplně vyčistil, takže jsem pomalu bez nitrifikace a místa olezlá ruduchou jsem pomazal CO2 Vital od Rataje (po zkušenostech tu ruduchu na čas zlikviduje). Obávám se ale že jednou z příčin bude přihnojování CO2 burčákem. Asi budu musel vyzkoušet čisté CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 17:44 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: vaaclav
V akom zmysle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 15:53 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: slavko
To už ten filtr můžeš vyprat v horké vodě a nemusíš si kupovat tu desinfekci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 15:31 Muž Jarry [1437] Re: Džouzif
Neritiny ruduchu konzumuji ve velkem, mel jsem na korenu tak 1cm silnou vrstvu a za 2 dny po nasazeni bylo cele akvarium vcetne filtru dokonale vylestene :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 15:28 R Muž afc1886 [14700] Re: Džouzif
Z molitanu ji zkus odtrhnou co půjde.A k neritinám jen vytáhnu část z atlasu -Tento šnek se živí výhradně řasami, jakmile dojdou řasy, hrozí úhyn. Více tady rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 15:28 Muž Jarry [1437] Re: afc1886
Pricinu samozrejme neresi, ale me se popravde nejak nedari se ji v male nadrzi zbavit uplne. Urcite neprekrmuju, kazdy tyden menim tretinu vody (vcetne dukladneho odkaleni), osvetleni by taky melo byt ok. Jediny problem, o kterem vim, je nevhodny pisek na dne (kupovany akvarijni), premyslim nad jeho vymenou - obsahuje vapenec, na coz jsem prisel bohuzel az nedavno. Dusledek muze byt stagnace rostlin (coz pozoruju a myslim si, ze tam je hlavni pricina) a tim padem se dari rase - ale uz to neni nekontrolovatelna invaze, kterou jsem zazil asi pred pul rokem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 15:26 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Tekuté CO2 a je jedno od jaké firmy. :-)
Doplním, nie do akva, ale odpustiť do vedra, pridať super koncentráciu, čiže pokojne nad odporúčanú max dávku a nechať molitan močiť počas údržby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 15:22 Muž Džouzif [25] Re: afc1886
Dno budu měnit celé a celou spolecenskou nádrž předělávat. S neritinama zkušenost nemám a hlavně to momentálně neřeší jak sundat ruduchu z filtrování houby.

Když to poleju tekutým co2 tak ji spolehlivě zlikviduji, ale tím znicim i nitrifikaci. Nebo se pletu?

Já jen jestli existuje něco šetrnější než tekuté co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2016 15:06 R Muž afc1886 [14700] Re: Džouzif
Neritiny neřeší příčinu proč se ji daří,ale důsledek. Já bych nedělal nic jiného než pravidelnou týdenní výměnu třetiny vody a hlavně nepřekrmovat.Podle toho jak provádíš údržbu bych ještě zauvažoval nad pořádným odkalením dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 13:55 Muž Jarry [1437] Re: Džouzif
Ja mám nejlepší zkušenosti s Neritinama - dal jsem 4ks do cca 40l akvária a je celkem čisto. Teď jsem 2 přendal jinam a budu je muset vrátit, nebo dokoupit další, 2 nestíhaj. S tekutým CO2 od Rataje jsem žádné zásadní úspěchy nezaznamenal. I když je pravda, že jsem ho před časem přestal do akvária dávat, takže možná nebude problém v malém počtu Neritin, ale v tomhle mě teď tak napadá. Začnu ho zase schválně aplikovat, jak se to projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 13:29 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Džouzif
Tekuté CO2 a je jedno od jaké firmy. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=201