Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 13:50 Anonym – Re: Romy
Romy napsal: ..Samotným odkalením,se ničeho nedosáhne.Pouze mechanickým odstraněním.Jde o to,odstranit příčinu,další věci jsou víceméně podružné.
Není to protimluv? :-) Neodkalené dno je přeci největším "zdrojem" zdravé výživy pro řasy všeho druhu. Zato mechanické odstraňování pro mě postrádá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romy
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sid
Bylo to myšleno,jako rýpnutí.Samotným odkalením,se ničeho nedosáhne.Pouze mechanickým odstraněním.Jde o to,odstranit příčinu,další věci jsou víceméně podružné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Hodně štěstí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: petr
Držím palec ! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 23:59 petr – Re: Sid
Já jen nevěděl jak mém anonyma oslovit Side.
Ani náhodou to nemyslim zle-jenn se blbě komunikuje.
Na to kdo mi radí se dívám,a dost důkladně. A mám z toho dobrej pocit,když vidím jak se vám všem daří.Já problém popsal-absolutní nedostatek času-teď ale je a jak píšeš-zabojuju-chci si to totiž vyžrat až do konce...možná mýho... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 10:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romy
Pokud Vy sám při odkalování seberete i ruduchu, jste frajer. Prozraďte nám, jak to děláte?
I když nejsem Anonym, kterému byla výzva určena, dovolím si komentář: :)
Pár podobně postižených akvárií jsem potkal. Pokud dojde k podobnému zaneřádění dna (nejen) ruduchou, je nezbytné co nejpečlivěji dno od řasy vyčistit. (Jde jen o jedno z mnoha, ale velmi podstatné opatření.)
U tak hrubého dna, jaké má v akva Petr, k tomu dobře poslouží ruka s pinzetou, igelitové pytlíky a odpadkový koš.
Pokud nemá Petr možnost ihned dno vyměnit, může zkusit na důkladně vyčištěné dno přisypat vrstvu již zmíněného dobře propraného křemičitého písku. (Určitě bych mu doporučil, aby si ušetřil práci s čištěním z akvária vytaženého zařaseného štěrku.)
Bojovat s ruduchou jinak, než totální přestavbou akvária, je složité, ale ne nemožné! ;-)
A stojí to za pokus. :-) Nikde totiž není zaručeno, že po znovuzaložení akva se za krátký čas situace nezopakuje.
Musím ale uznat, že i nové založení akva na "jiných principech" může být dobrým řešením... :-) Jen bych ho na nějaký čas odložil a zkusil zabojovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 09:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: petr
...každej akvarista říká něco jinýho...nevim koho poslouchat dřív...
Měl bych pro vás radu - zkuste poslouchat "podle akviška". ;-) :-) Mrkněte, jak vypadá akvárium toho, kdo vám radí. (Trochu problém u anonymů... Ale tento Anonym vám radí hodně dobře! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 08:36 Žena pavliina [50]
No jo, když sůl vadí pancéřníčkům a krunýřovcům, tak to mám blbý :-( A pomohla by ta sůl i na případnou sinici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 01:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:
Ano,s tím souhlasím.
Ještě bych přidal rychlerostoucí rostliny,třeba Hygrophila polysperma,nebo Egeria densa,ale to je znovu založení akva. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:53 Anonym – Re: petr
Upřímně řečeno, vidím jen torzo
Podle všeho nejde ani o africký ani o amazonský biotop. Vypadá na společenskou nádrž s tetrama. Takže bych to řešil takhle. (Neřeším světlo ani filtr.)

Začal bych znova. Vyměnil dno za křemičitej říční písek poloviční (2–4 mm) hrubosti nejlépe přírodní barvy (bacha na vápník). Mělo by ho být asi 2x tolik co toho současného.

Kytky: tu hnědobou bych vytáhl z písku, tam nemá co dělat a připíchl jí na kořen (třeba špendlíkem). Ostatní bych dal do nového i z řasou, je úplně jedno jestli se ti nějaká do akvária dostane nebo ne, jediné na čem záleží jsou podmínky. Dokoupil bych do začátku nějaký echinodor (amazonicus, argentinensis) a třeba Limnophilu sessilifloru.

Rozhodně bych se vykašlal na nějaké dezinfekce a vyvařování a jiné katastropostupy které se tu často navrhují.
Stačí správné dno, správné osazení, správná filtrace, správné osvětlení, správná údržba. Nic víc, nic míň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: petr
No,ruducha je metla na akvaristu,takže asi ve dně nemá být.Rostliny si berou živiny z úplně něčeho jiného,ne z ruduchy.To je pouze důkaz,že je v nádrži víc živin,než akva spotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:25 petr – Re:
ne to není po výměně vody-jen asi tak neryju s odkalovačem-nechtěl jsem,aby se ruducha dostala hlouběji....to je ale asi jedno,že jo-stejně tam je.
každej akvarista říká něco jinýho---takle vypad spodek akvarka nemá-podle jinýho zas ano....aby měly kytky z čeho brát....
nevim koho poslouchat dřív.
Každopádně otázka. dá se z tohoto tedy anonyme vytvořit znavu akvarko,-posuˇz jedný fotky kde je vidět uplně všechno špatný..
díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:
Pokud to není často,proč ne?Jak jsem již psal je to jistá desinfekce pro rybky,ale já jsem ještě ze ,,staré školy" a funguje mi to,i na terčovcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:22 Anonym – Re: Romy
I kdyby to bylo tak "špatný" od prvního příspěvku tolik času neuběhlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:20 Anonym
petr napsal: Ta sůl je prevece po zhruba půl roce
Sůl jako prevence? K neonkám a dalším tetrám? A k rostlinám? To je zasadní chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:
No,podle zkušenosti,v zanedbaném akva i 48-60 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:16 Anonym – Re: Romy
Fotka k příspěvku Takhle vypadá odkalené dno? Ani jedno zrnko s ruduchou není nakřivo.
Jak asi dlouho trvá, než naroste sinice mezi sklem a tím kamením do těchto rozměrů? 2 měsíce 4 měsíce? Podle textu je to po výměně vody... velmi citlivé :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:10 petr – Re:
Ta sůl je prevece po zhruba půl roce.
jinak na v prvním přízpěvku jsem uznal,že jsem to zanedbal a posr.l
Te´d je čas na to,abych ho dal zase do kupy
Co to hrubý dno?...takle mi to bylo doporučený..
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:
To,že je tam ruducha a i řasa,neznamená,že akva není odkalené...Sám Petr napsal,že to poslední dobou zanedbal,proto ty problémy.Pokud Vy sám při odkalování seberete i ruduchu,jste frajer.Prozraďte nám ja to děláte?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:03 Anonym
petr napsal: jsou to dva dny co jsem měnil část vody,aby si akvarko ulevilo...

Na té poslední fotce je odpověď na všechny tvoje otázky,
- málo kytek
- hrubé a dlouhodobě neodkalované dno
pokud je tohle po výměně vody tak nechápu jak to děláš?
a ta sůl ... to není cesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pavliina
Pokud bude zatemnění úplné,je třeba vzduchovat stále,jak jinak by se tam dostal kyslík?Kolik soli do akva...?Psal jsem -na 200 l- 500g,druhý,až třetí den výměna 20% vody atd.Sůl rybkám neuškodí,naopak pomáhá k pročištění žaber od parazitů.sice se jim to moc nelíbí,ale účel světí prostředky.Sám, dávám pravidelně,preventivně terčovcům tuto kůru co půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 23:56 petr – Re: pavliina
o vzduchování-viz Romy z 14.01.2008 23:27:10
Co se soli týče ten poměr je + -
každej kdo se tím zabejvá mi říkal...i zde na webu...že sůl nevadí...tedy voda může býti slaná pořád....funguje jako desinfekce.
po vyměnění při odkalování dosypávat-poměrově.Komu ale prý vadí,to jsou rybičky jako pancéřníčci,ancystrusy a jim podobní.takže nezbejvá než počkat jestli to vydrží....já měl to štěstí,že vydržely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 23:46 Žena pavliina [50] – Re: Romy
Ale jak často vzduchovat? Stále??? :-O Soli se docela bojím, co na to rybky? A kolik soli na 50 l akva 1 a čtvrt lžíce? A pak tu vodu mám vyměnit nebo to ta voda bude slaná furt??? Bojim, bojim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 23:45 petr – Re: Romy
Fotka k příspěvku Na tý soli něco bude....
jsou to dva dny co jsem měnil část vody,aby si akvarko ulevilo...potom jsem tam nasipal asi sedm polívkovejch lžic soli (mohl jsem až cca12)-na stejný místo jen tak bez myšlenky :-) ,řasa se obarvila...viz fotka a pak ze šutru slezla,i z okolních kamínků.Před tím tam byl z ruduchy souvislej povvrch - skoro jako mech.
jen nevim jak by dopadli rybičky pokud bych tam tý soli nasypal víc něž se uvádí jako snesitelný-tedy jedna lžíce na cca 35 litrů :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 23:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pavliina
Když jsem zakládal akvárko,sinice mě také,,postihla",pokud je mazlavá,zelená,rozrůstající se po dně,pomohla mi obyčejná sůl(klidně 500g na 200 l),výměna(častá)vody,tak 3-4x za týden,a měl jsem po 14-ti dnech po problému.Další věcí je nepřerybněnost,nehnojení...Pokud úplně zatemníte,je třeba vzduchovat,protože ostatní rostliny nejsou schopné vyrábět O2,pokud nemají světo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 23:11 Žena pavliina [50] – Re: Romy
U mě asi o ruduchu nejde, jak zmiňoval Sid, řešili jsme tu "moje" řasy a jsou opravdu mazlavé, tudíž to budou nějaké sinice a fakt ne a ne se jich zbavit. Zatemění jsem si nechávala v záloze ale asi do toho půjdu. Musím tedy provzdušňovat??? Pořád nebo jen chvilkově, protože to moje vzduchování to dělá randál, že by sousedi nespali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 16:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
Souhlas - provzdušňovat vodu bude třeba. Rostliny O2 nevyrábí, ale spotřebovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 15:57 Muž MiHl [55] - Cichlidy
nevim, jestli zatemneni pomuze - sazim, ze asi ne
ale nekdo mel problem pri delsim zakryti s pridusenim ryb, tak pozor na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 15:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pavliina
Podle mě zatemnění nepomůže. Když vyhazuju nějakej kořen z akvária, tak ho dávám do sklepa, kterej máme pod vodou. Ve sklepě samozřejmě moc světla není, ale když nějakej kořen třeba za rok vyndám, tak je na něm znatelně vidět runucha. Takže k úspěchu touto metodou jsem skeptický. Ale samozřejmě to zkusit můžete. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 15:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: pavliina
Tak podívejte: já vám řeknu... :-D
Vážně - někdo musí být první. Nevím, jestli se už o likvidaci ruduchy totálním zatemněním někdo pokoušel, ale kdyby to vyšlo, nejspíš byste se proslavila. ;-)
Jen si nejsem jistý, jestli jde ve vašem případě o ruduchu... :-O Tuším, že jsme se před časem bavili o "mazlavosti" těch vašich řas... ;-)
U sinic se tento postup jako jeden z možných doporučuje, kdežto u ruduch jsem se s podobným doporučením nesetkal.
Přesto - chcete-li to zkusit, pak nemějte obyvy o rybky, nekrmte je, akva zatemněte tak, aby do něj nevniklo ani trochu světla, (nejlépe černá folie v několika vrstvách), a počkejte zhruba 5 dní, než se podíváte, co to s akviškem udělalo.
V krajním případě založíte akva znovu a můžete se zkusit vystříhat těch chyb, které vás přivedly k současnému stavu. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:10 Žena pavliina [50]
Taky uvažuji o úplném zatemění. Jak dlouho bych měla nechat akva přikryté a mám rybičky krmit? A hlavně zvládnou to rybky? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:03 Muž Sid [6637] - Rostliny
Že může mít nadbytek světla vliv na rozvoj ruduchy, jsem si ověřil zcela nedávno a důsledky ještě řeším... (Dík za zeptání - už je to téměř O.K.! :) )
Pár měsíců normálně fungující akviško, slušně rostoucí rostlinky, řasy pod kontrolou...
Mezi vánočními svátky se objevila na hnědovce vousatá ruducha. Nebylo jí zpočátku moc, sem tam chomáček chlupů, (v akváriích je tato řasa běžná - vždycky se nějak do akva dostane; a nemusí to být jen s novými rostlinami; a dokud nemá podmínky, pochrupuje a čeká...), ale postupně začala přibývat a naskákala i na didiplis... Na rostlinkách bylo vidět, že se jim daří stále hůř, na řase že stále líp.
Na pravděpodobnou příčinu jsem přišel náhodou... hmm
Akva je umístěno v pracovních prostorách a je osvětlováno přes spínací hodiny, nastavené na interval 7,30 - 19,30. Na tomto pracovišti se pracuje po-pá od 7,45 do 17,00, a tak jen shodou okolností jsem zjistil, že ještě okolo 21. hodiny se nad ním svítí!
Vloudila se chybička - při manipulaci s časovým spínačem jsem nedopatřením nastavil přepínač do polohy "trvale zapnuto"... Takže v akva se zhruba 10 dní svítilo non-stop! Rostliny dostaly zabrat - žádná temnostní fáze fotosyntézy. A evidentně jim to narozdíl od řas nesedlo...
Takže nadbytek světla může také být jednou z příčin rozvoje ruduch, ale nejpravděpodobněji pouze jako v tomto případě - příčinou nepřímou. :-)
Jinak jsou podle mne ruduchy co se světla týče skutečně nevybíravé. Uvádí se, že některé druhy mořských ruduch se vyskytují i v hloubkách okolo 100 m pod hladinou. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 01:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sid
Ta UV lampa mi také neseděla,ale pamatuji si,že jsem to opravdu někde četl.Logika byla proti.

,,Zvýšení intenzity světla při boji s ruduchami je doporučováno tam, kde je zjevně nedostatkem světla omezena fotosyntéza vyšších rostlin. Cílem je využití konkurenční schopnosti především rychle rostoucích rostlin. No a ty vyžadují vesměs vyšší intenzitu ozáření."...Taky mne to mohlo napadnout,právě ve smyslu rychle rostoucích rostlin. :-P Bohužel na ruduchu žádný zaručený fígl není,je to prostě mrcha. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: petr
Fotka k příspěvku Když zatemnit,tak úplně,třeba dekou,rostliny budou sice stát,ale snad to pomůže.Gibbiceps by se měl otrkat,pokud je pohyb před nádrží,je to stejné,jako s ostatními rybami.Mimochodem,mám tu celkem tři nádrže,Romy,Romy 2 a bohužel zrušenou Romy 3.Z této nádrže jsem si nechal jen tři L-66.Tak se mi zdá,že jste do sumců palec,tak by se Vám mohli líbit.Ti jsou opravdu plaší.Gibbiceps,když má náladu,žere i z ruky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: petr
UV lampa a ruducha? Jakým mechanismem by mohlo dojít k likvidaci přisedlých řas, aniž by tyto prošly v těsné blízkosti zdroje UV záření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: petr
co s tím názorem, že je třeba víc svítit?
Zvýšení intenzity světla při boji s ruduchami je doporučováno tam, kde je zjevně nedostatkem světla omezena fotosyntéza vyšších rostlin. Cílem je využití konkurenční schopnosti především rychle rostoucích rostlin. No a ty vyžadují vesměs vyšší intenzitu ozáření.

Ohledně toho zatemnění
Zajímavá myšlenka s tím zastíněním...
U sinic se tento postup jako jedno z možných opatření doporučuje a vzhledem k tomu, že červené řasy mají obdobná doplňková fotosyntetizující barviva jako sinice, za pokus by to stálo. ano
Otázkou je, jak dlouho vydrží červeným řasám zásobní látky... :-O
Jednoznačně by ale při takovém pokusu bylo nutné zabránit sebemenšímu průniku světla do akva! Díky fikobilinům dokážou ruduchy (a sinice) využít i minimální zdroj světla k fotosyntéze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:40 petr – Re: Romy
asi ano-ta lampa.
mimochodem kouknul jsem na Vaše akvárko-gibbiceps je opravdu krasavec.
těšim se co mi vyroste z toho mýho...jen je fakt,že si ho moc neužiju,páč je skoro celej den zalezlej.
Ohledně toho zatemnění-máte na mysli úplný nebo jen šero-tedy prostěradlo nebo nepropustnou nějakou folii :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: petr
Slyšel jsem názor,že tomu pomůže UV lampa,to je asi ten mašinkvér, :) ale nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:16 petr – Re: Romy
já už taky ne --doteď jsem ty příspěvky hledal-marně...je to už dýl.
ale našel jsem to, že světlo s tím nemá nic společnýho.
Potom ještě nejakej mašinkvér,kterej umí ničit bakterie,kterými se tato řasa živí-taky to nemůžu najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: petr
Nikde nevidím názor,že je třeba víc svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:03 petr – Re: Romy
nehnojím vůbec.
S fotosyntézou takto podané je to logický.---vyzkoušim to.jen tady co s tím názorem,že je třeba víc svítit ? :-)
Problém byl asi s tou výměnou a odkalováním-tomu jsem opravdu moc nedal...
viz nahoře--polepším se,už na ten rybníček budu mít víc času.
dík
petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: petr
Myslím,že řasy,stejně tak,jako rostliny,potřebují ke svému růstu i světlo.Patří sice mezi nižší rostliny,ale fotosyntéza v nich probíhá.Tím,že zabráníme průniku světla,zabráníme fotosyntéze.To si myslím,že je správný krok.Ještě bych omezil proudění vody,a pokud hnojíte,omezit železo.A mechanicky čistit,čistit a čistit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:37 petr – Re: Romy
Romy,
proč zatemnit?....ptám se asi jako jako blb, ale rád bych znal souvislosti..
dík
petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: petr-
Ruducha jak vymalovaná.Je třeba častěji měnit vodu,pokud je nádrž přerybná,tak zredukovat rybky,méně krmit,event.tak na týden zatemnit.Ona ruducha nikomu moc nechutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:26 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sprachys
asi jak která... přítelkyně měla taky ruduchu i ampulárku a ta radši čistila úplně čisté sklo, než aby se k řase přiblížila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 23:26 Anonym
Fotka k příspěvku :-(
i na šnekovi....
a moc mi nenadávejte prosím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:25 Muž MiHl [55] - Cichlidy
nejsem sice na to odborník, ale já bych řekl, že to ruducha je... a při pohledu na tu velikou mrchu ní mě běhá mráz po zádech coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:24 Muž Sprachys [48]
tak od tyhle rasy mi pomohla ampularie ;-) zustavala za ni cista cesticka... kdyz obchazela okraj listu tak za ni byl cistej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:24 Anonym
Fotka k příspěvku i takle
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [41] 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=2001