Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 43 Žádná další stránka   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 19:39 Žena Wampi [54] – sláma
zkoušela jsem to tuším s ovesnou slámou nebo z ječmene? Už nevím, ale použila jsem tu , která byla u toho návodu napsaná, na řasu jsem účinek nezaznamenala, ale po týdnu páchla jak nevím co , tak jsem to vyhodila. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 19:21 Botso – Slama a riasa "roducha"
Niekde som cital ze zvezok slamy ponoreny do akva pomaha v boji proti tejto riase.Nemate s tym niekto skusenosti?Ako to funguje?Chcel by som to skusit,ale neviem ako na to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 10:05 Muž Horác [3942] – peroxid
Šmankote, do akvárka to nelej (!) On se sice rozkládá na vodu a kyslík, ale může to trvat i pár hodin a mezitím může rybám třeba poškodit žábry. Navíc budeš mít okamžitě z tříprocentního peroxidu nula nula nic procentní a ten Ti s řasama nic neudělá.
P.S. Co všechno už jsi vyzkoušel, že chceš sáhnout zrovna po takovémto řešení?
Ad řasa: řasa (taková ta klasická, zelená) se mi dělá, ale ne v takové míře, abych to musel jakkoliv řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 09:31 R Muž Mrakoplash [1776]
Riso spis bych vytah tu rostlinku nez cpat peroxid do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 09:08 Risa – peroxid
Diky Horaci,mimochodem mas super akva,vypada jak obraz.Jsem na Tvych strankach kazdou chvily a pokazde dost dlouho,FAKT SKVELE.Jeste k tomu peroxidu,je treba vse z nadrze vyndat,treba ryby,nebo to snesou.Jeste dotaz pouzivas zarivky 865 a 840,jsi spokojen,co rasa tvori se? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 08:59 Muž Horác [3942] – peroxid
Zkušenosti s tím nemám, ale fungovat by to mělo. Řasy ničí jakékoliv silnější oxidační činidlo, ať už je to hypermangan (manganistan draselný), SAVO (chlornan sodný) nebo zmíněný peroxid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 08:44 Risa – Peroxid
Nekde jsem cetl,ze se na odstraneni kerickove rasy pouziva 3procentni peroxid vodiku.Je to mozne? Ma s tim nekdo nejake zkusenosti? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 12:31 Muž Horác [3942] – 4 Tonda
Na svém profilu píšeš, že jsi začátečník. Já bych si jako začátečník nechal poradit od někoho jako je blek a nemlel bych si pořád to svoje.
To, že jsi ve svém akvárku nedokázal vytvořit takové podmínky, aby ruducha sama zmizela, ještě neznamená, že to nejde. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 10:42 Muž Tonys [16] – zkusil jsem vše
a mužu vám říct že jsem se jí nezbavil ani za boha a měl jsem 30litrové kavárko a věřte nebo ne prostě biotop nebiotop ničíteho i chemikáliema které přidáváte tak když už ničit tak uplně a netrápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2007 17:53 Muž Horác [3942] – to fakír
Souhlasíš s blekem a přitom bys přidal Algo-stop? Ale tím právě úplně popíráš to, co se tu blek snažil říct. Všem těmhle chemickejm fujtajblům je dobrý se vyhnout na sto honů. Chemické prostředky na likvidaci řas si lidé pochvalují většinou jen do chvíle, než jim zlikvidují i rostliny ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 17:39 Muž fakír [1]
souhlas s blekema navíc bych vyzkoušel tablety Algo-stop, mě se osvědčily na 100%.všechny řasy z nově založenýho akvaria zdechly,ale nastolení biologické rovnováhy je stejně nezbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 13:52 blek – řasa
Tondo, Tondo, než to co radíš, to by bylo opravdu lepší to akvárko vyhodit oknem, takhle se řasy nikdy nezbavíš. Jediné co vyřeší řasu, je nastolení rovnováhy v akváriu, a trpělivost. Každou desinfekcí a zničením bakteriálních kultur v nádrži se ve válce z ruduchou posouváš zpátky na začátek.
Proti řase platí:
Nepřerybňovat, nepřekrmovat, odkalovat a měnit vodu, nepoužívat chemikálie k ničemu (krom nutné léčby), nesolit, neprevetit, v akváriu se příliš nevrtat. Pokud tomu moc nerozumíš, nehnojit, používat kvalitní odpovídající filtraci, a odpovídající osvětlení.
Možná to vypadá dost složitě ale, když si to pořádně přečteš, zjistíš, že jde víceméně o to nedělat spoustu zbytečností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 11:18 Usine – Co pomuže???
www.akvarko.cz/… Něco ke čtení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 09:32 Lukas006 – Co pomuže???
Porarte mi prosim nekdo co pomuze proti rase RUDOCHA VASTATA??? MAM AKW 25L takze zadne velké ryby! ;-) :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 13:05 Martin – Co to je?
Prosím koukněte na to foto. Nebo nikdo neví o co se jedná? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 08:43 Martin – Ruducha
Fotka k příspěvku Ahoj. Také jsem měl problém s ruduchou. Po přečtení nějaké té literatury jsem usoudil, že hlavní příčinou je nedostatek světla neboť ostatní hodnoty ( NO2, NO3 atd. ) jsou v pořádku. Vzhledem k tomu, že mám kryt s osvětlením který nedovoluje instalaci dalších zářivek vyřešil jsem to nákupem jedné zářivky Pover-Glo která má větší svítivost a dvou kusů reflektorů na zářivkové trubice. Také jsem trochu protrhal rostlinky protože jich bylo mnoho a vzájemně si stínily. Nyní to vypadá, že zákrok pomohl a řasa ustupuje. Jediné čeho se nemohu zbavit jsou jakési keříčky které mi rostou na listech rostlin. Nedají se téměř odstranit a žádná ryba to nežere. Přikládám foto tak jestli někdo ví co to je a co s tím poraďte. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 09:34 Štěpán – .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 09:06 Petra – Ruducha
Prosím o radu. V akvárku mi začala růst taková černá řasa(není nijak hustá,ale má takové delší černé fousky). Někde jsem četla,že je to ruducha. Nevíte čím je to způsobené? Mám 2 akva, 130l a 65l, o obě se starám úplně stejně a tato řasa mi roste jen v tom větším. Děkuji předem za rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 19:42 Usine – Parmička
Crossocheilus siamensis
Parmička černopruhá
Velmi zajímavá a poměrně velká rybka. Je zvláštní svým chování , když odpočívá tak často leží na větších listech. Poznáte na nich každou změnu vody,léky, jedy atd.
Starou roduchu ti nezlikvidují ale nová ti už nevyroste.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 19:19 Ivoš – Ruducha
parmička mě taky napadla mám tam 6 kousků červenoploutvejch ty mě zbavili zelené řasy která mě navštívila na 14dní asi 4 dny po založení nového akvaria, tyhle černý potvory si občas zobnou, ale moc jim nejede
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 19:09 Usine – roducha
Pokut to není moc velký zásah do akvária tak kameny do sava. Rostliny si časem poradí samy ale musíš být hodně trpělivý. Není to záležitost na pár týdnů ale měsíců. Doporučuji parmičku černopruhou (siamskou). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 16:30 Ivoš – ruducha
Zdravim myslim že už jsem udělal všechna preventivní opatření, dělám přesně to co se všude ve článcích v boji proti této potvoře radí. Naštěstí se nešíří, ale když už je jak se jejích pozůstků zbavím. Odstranil jsem ji mechanicky, ale stejně něco málo ještě na některých rostlinkách a kamenech je. Savo? není jiný šetrnější způsob?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 42 ...... [43]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=2101