Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 11:14 Clermont – Re: Sid
Fotka k příspěvku Side CO2 zabralo....Hygrophila polysperma a Rotala rotundifolia roste jako blazen... uz premyslim ze koupim elektricke nuzky na plot jak mi to zveda sklo nahore v akvarku smich
Na fotce jde videt spodni listy pred pridavanim CO2 a napadene rasou... a horni listy nepotrebuji komentar...
:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 23:25 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
17 - 18.8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 23:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Kdy se vracíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 22:46 Muž DavidDizzer [26]
Nyní jedu na týden pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 22:45 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
to si děláte srandu, nebo to myslíte vážně? pokud ano, byl bych rád. :-) ale aspoň nešulte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2009 22:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Nevím, Davide. Vlastně ani nevím, jestli jde skutečně o sinice - jen se podle popisu dohaduji. :-)
Udělám si čas a dojedu do Holešova. Připravte rodiče, ať nejsou překvapeni. :) Termín domluvíme. (Příští víkend?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:41 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
ACh bože, to už snad není pravda... takže 4 druhy řas a ještě sinice? Proč tam je?! Je jenom na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:38 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Sinice? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:34 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
Tak já ani newm jestli jde dobře či špatně setřít. Ale je to prostě takový povlak zelený, vypadá pod vodou jak řasa, shora taky, ale zároveň jako žabinec, který je hladký a když to přejedu mnohokrát tak se to pak rozdrolí. Jako jestli to je sinice, tak už mám: Sinici, zelené řasy, černé řasy, hnědé řasy a nějaké ruduchy :-D si ze mě děláte blázny? co to tedy asi je?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2009 21:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Jestli jde snadno setřít, asi sinice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:04 Muž DavidDizzer [26] – Žabinec?
Mě se dělají jakoby žabince na hladině, jak jsou např listy, které už dosahují hladiny např. Ceratopteris, hygrophila... je na tom takový hodně přisedlý žabinec,, nějaká řasa zelená, ale uplně hebká a hodně je tam... co to je?? a proč to je? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 11:26 Muž sux [117] - Amerika
No nejakou Osramku T5 840 a druhou nejakou vyšší...Štěstí :-D no snad nebudou šťastný moc abych to stačil vyhazovat... smich Nebo nějakej jinej nápad na ty zářivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2009 10:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sux
Vsadil bych na to, že rostlinky pookřejí. :-) Jen bych trubice měnil postupně (cca po týdnu nebo dvou) - ať se kytky stihnou na to "štěstí" adaptovat. :) Řasy by je mohly předhonit. Zásadní změnou v intenzitě osvětlení se taky změní chemismus vody - je dobré si to uvědomit a být připravený. :-)
Doufám, že pro tentokrát dáte přednost třípásmovým zářivkám - ušetříte a ještě máte minimálně na dva roky klid... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 10:19 Muž sux [117] - Amerika
jj :-D schvalne vymením, jakej bude rozdíl' palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2009 10:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sux
SUN-GLO? Ty už jsou "po smrti" dávno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2009 10:00 Muž sux [117] - Amerika
Filtr pracuje perfrektně. Kdybych ho nečistil vubec moc by se toho nestalo :-D
Akvarium ma 115l a filtr ho otočí tak cca 2-3x za hodinu. Fosfor? Nehnojím takže jestli prirozený výskyt fosforu by byl tak vysoký? - v tom se nevyznám! Ty opotřebované zářivky mi sedí víc svítí dva roky, tak se jim možná blíží důchod? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:28 Muž pepis [15] - Cichlidy
Myslim že ve 160 l akvárku mít vnitřní filtr s malím objemem pro mčištění a bakterie s výkonem kterej čtyřikrát převyšuje objem akvária se není proč divit že je tam ruducha, můžou to být opotřebované zářivky nebo vysoká hodnota fosforu a chsk.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:04 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: sux
a fakt ti pracuje filtr bez problemu? neni moc plny? nebo naopak přespříliš vyprany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 08:58 Muž sux [117] - Amerika – to Jajaapaja
Tak dlouho akvaristiku tedy neprovozuji :-D tolik mi není ani let. 1 sve akvarium jsem dostal když jsem šel do prvni tridy a vzali me do klubu chovatelu - zajmovy krouzek...Od te doby se vody držím. Já s tebou souhlasím a problém ve skladbě substrátu nevidím. Vzhledem k tomu jak se daří rostlinám - teď i těm nižším rozzureny si myslím, že je substrát dobře zajety. Ale souhlasím i s p. Zradou - v něčem ta chyba být musí. Zkusím měnít místo 30% vody 50% a bojovat takto. palec Všem děkuji za reakce k mému problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2009 20:25 Muž jajaapaja [174] – Re: sux
Akvárium mám už 40 let.Nikdy jsem z ruduchou nebo řasou neměl problém.Dno jsem měl taky smíchané a problém nebyl.I přesto že jsem často přerybněno měl.Z ruduchou jsem se setkal až tento rok.A to po založení nového akvárka.Tři měsíce pokoj a až jsem začal přidávat PMDD tak začala růst.To že Neritiny nechají po sobě pár bílejch teček je sice pravda.Ale teď když už Ruduchu spásly tak jsem je odlovil poněvač už nemají co jíst.Dal jsem je do jiného akvárka které je na okně a krásně zarůstá řasou.Takže o stravu mají postaráno.A bílé tečky se pomalu taky strácí.Nějaké tečky mě ale nemůžou otrávit.Ruduch byla horší.A ať si říká kdo chce co chce na Neritiny nenechám dopustit.A k tomu dnu.Od mích mladých let jsem přečetl hodně knih o akvaristice.A všude doporučovali dolů jemný dobře propraný písek a na něj hrubší.Já se stím praním nikdy nemazlil.Prostě jsem ho proplách a problémy žádné nebyly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 19:04 Muž sux [117] - Amerika
Dno neni smichne, jsou tam dve vrstvy pár kamínku na vrchu kolem kytek. Přerybnění - mno přečíst ten deník...
Měchyřovky tam už nejsou a myslím, že nejsou už ani v popisu. To je fuk ja vidno...
Pancernicci se namnozili - nepredpoladal jsem ze prezijou ve spol. nadrzi. Ale je to jen dobre. A taky je zajímave ze ruducha je jen na anubiasu ktery je vysoko ve sloupci a chyta nejvic svetla...Proto ta uvaha o osvetleni...

Filtr vnitrní 700l/h v realu, tak polovicni. A taky je možný že ten anubias je zařasenej, protože na něj jde proud z filtru. Filtr prat kazdých 5 dnu? No tak to bych si spis uskodil...Myslím, že nitr. bakterie nepadají z nebe přímo ke mně do filtru...

Vím kam Zrada mírí, nebo si to alspon myslím. On mě určite opraví - v řetězci dusíkatych látek jsem hledal problém jako první. Bohužel nenalezl. Dusičnany (ačkoli co si budem povídat nakolik jsou akvar. testy spolehlivé) jsou v takto přerybněné nádrži na dobrých hodnotách 25-35mg/l. Kdybych choval apistogammi věřím, že bych musel klesnout pod 20...Ale pokud by jsi měl nejaky jiný nápad proc to odnesl ten anubias sem s nim zaměřím se na něj. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 18:21 miška
ja som mala tiež riasu už je na ústupe je to aj zanedbaným čistením filtrácie odporúčam čisťiť filter v 5 dnových intervaloch plus nitrát pridať alebo turtle clean
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 16:43 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: sux
v jakém stavu máš filtr? objem filtrační hmoty, reálný průtok za hodinu, kdy naposledy čištěn a jak moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.08.2009 16:19 zrada
sux napsal:
Dno? Co je na něm špatného?
tak by mě zajímalo co víš o mém krmení?
Akvárium fungovalo "bez ruduchy" rok a půl teď se vyskytla to je pravda.
Přerybnění -.... palec

Dno? - Takhle smíchané a hrubé dno je zásobárnou špíny,
Krmení? - Stačí se podívat na ty špejle s okurkami.
Rok a půl? – To výborné dno už začíná nést výsledky. Kolikrát mě samotného překvapí jak dlouho trvá, než se to projeví, ale projeví se to stoprocentně.
Přerybnění? – O tom snad nemůže být pochyb 115 litrů / 3 x Ancistrus sp. 1 x Pancéřníček kropenatý 1 x Pancéřníček panda 6 x Pancéřníček skvrnitý2 3 x Závojnatka čínská měchýřovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 15:41 Muž sux [117] - Amerika – Re Zrada
Založení akvária? Mno než něco někam napíšu - pořádně si to přečtu. Aspoň já...
Dno? Co je na něm špatného? Ve spodu jemnější štěrk protože v něm dobře koření rostliny nahoře hrubší aby to ty pomeranče nerozvrtaly a navrchu malé kamínky cca 2cm ze stejného důvodu - závojnatka =bagr... O akvarijním dně jsou napsány elegie, ale stejně každému připadá jedno lepší než druhé...

A jestli nebydlíš naproti v baráku, tak by mě zajímalo co víš o mém krmení? smich V popisu mám akorát vypsanou škálu používaného krmení...??? Telepatie? potlesk

Akvárium fungovalo "bez ruduchy" rok a půl teď se vyskytla to je pravda. Příčinu hledám asi měsíc.

Přerybnění - viz deník... Jinak ti děkuju za názor. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2009 12:59 zrada
sux napsal: Tak to zkusím
Co takhle zkusit spolehlivější postup. Přečti si něco o založení a provozování akvária a podle toho to tvoje jaksi "jemně" předělej. Pokud je prezentace v profilu aktuální, tak kombinace velikosti akvária se složením a počtem obyvatelstva, kvalitou dna a způsobem krmení totiž k ničemu jinému než k pěstírně rouchy nevedou. Naflákat do toho ještě neritiny nic nevyřeší.
Divit se budeš akorát tomu, kde se vzali v ruduchách neodstranitelné bílé kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 12:14 Muž sux [117] - Amerika – jajaapaja
Tak to zkusím jestli je seženu! Normálních řas se u mě nedočkaji, tak by mohli rovnou spořádat ruduchu...Díkes palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 12:04 Muž jajaapaja [174] – Re: sux
Zkus a budeš se divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 08:43 Muž sux [117] - Amerika
Neritiny? Na ruduchu? Já myslel, že tenhle hnus nic nežere!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 00:07 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Řešili jsme s Clermontem některé jeho potíže s řasami, (akvem, rostlinkami). Cosi se pořešilo a teď Clermont píše, jak "začaly rostlinky šíleně růst". A to je vše. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:29 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
a co? jak si to myslel ? :-D nebo jaký to má vliv na moje AQ s rucuchama a řasama? :-D nějak jsem nepochopil, jak si to myslel (omlouvám se) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Vedli jsme před časem s Clermontem soukromou řeč. :) Tak jsem rád, že se mu zadařilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:31 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
není... sad ne smich (pro mě ne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Clermont
No vidíte, jak je to jednoduché. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:44 Muž jajaapaja [174]
Já bojoval s Ruduchou tři a půl měsíce.Častá vyměna vody.Anubiasi jsem vykoupal v rozředěném Savu.Koupil čtyři Parmičky černopruhé a kním čtyři Neritiny.Pozadí a kameny byly celé černé zarostlé Ruduchou.Trvalo to sice dlouho ,ale ruducha to nakonec vzdala.Za Neritinamy zustávaly doslova čisté chodníčky.Dnes už je akvárko zase jako po založení. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:22 Muž sux [117] - Amerika
No mě zarůstá i jávskej mech...hrůza nevím co s tím budu dělat. Když to dlouho nebude nic dělat, přistoupím k nějakému extrémnímu řešení...Díkes ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:51 Muž FranzFritz [207] - Tetry
sux napsal: A jak dlouho ti trvalo než si viděl první známky ústupu? Tohle praktikuju asi měsíc a výsledek minimální... X-)
Přesně nevím, ale přibližně za 2 týdny. Škoda, že jsem akvárko nenafotil v době, kdy bylo zařasené nejvíce. Většina rostlin byla černá místo zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 14:18 Clermont
ja mel kdysi ruduchu, dal jsem na minimum filtr, casteji odkalovat a ruducha zmizela. Za par dni jsem mel zelenou vlascitou rasu. Presunul jsem akva at do nej nesviti zadne svetlo z okna, pridal zarivku a parmicky SAE. Za par dni bylo po rase. Ted se objevila rasa zelene tecky na listech. Rostlinky jsem vypral v savu, rasa zmizela do dvou dnu, zacal jsem davat co2 k kvasenim a ted cekam co se bude dit. Rostlinky zacli najednou silene rust a rasa zatim nekde. Zvolil jsem variantu nedat rasam ziviny. Snad to pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 13:56 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: sux
když jsem začal z nového dna a nezajetého filtru, tak odhaduji, že tak 2 až 3 měsíce. :-( učil jsem se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 12:38 Muž sux [117] - Amerika – To FranzFritz
A jak dlouho ti trvalo než si viděl první známky ústupu? Tohle praktikuju asi měsíc a výsledek minimální... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2009 12:07 Muž mirlun [48] - Rostliny – podmínky
podle mě vede ke zbavení se ruduchy splnit tyto podmínky:
1. dno musí mít živiny pro rostliny
2. nasadit i rostliny, které mají mohutnější kořenový systém na odbourávání látek usednutých do dna
3. nasadit více rostlin
4. mít zajetý filtr s raději vyšším objemem filtrační hmoty
5. nemít přerybněno
6. nepřekmovat
7. zbytečně nehnojit
8. pravidelně odkalovat a měnit část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 09:37 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: ondra
U mne byl problém kombinace hnojení a krmení ryb. Problém byl vyřešen, odstraněn a teď jen dodržovat pravidla, aby se mi ruducha zase nevyskytla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 09:34 Muž ondra [168] - Živorodky
Mám ruduchu v akva už asi deset let. Když se začne šířit, poznám, že je něco špatně. Poslední výskyt byl, když jsem nasadil silný filtr a začaly se množit v místech proudění. Teď jsem nasadil do aq Pistii a ztlumil filtraci a už téměř zmizely.
Myslím, že je důležité odstranit problém a ne ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2009 09:21 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: sux
Taky jsem měl letos na jaře problémy s ruduchami, zlikvidovaly mi většinu rostlin. Předělal jsem bílé dno z mramorové drti a objevily se mi znovu a znovu napadly všechny rostliny. Nakonec jsem se jich kompletně zbavil během pár týdnů. Co pár dnů (3-4) výměna větší části vody (více jak 50 - 70 % objemu), žádné hnojení a důležité, ryby krmit co nejméně.
Běhm krátké doby rapidní ústup ruduchy. Zprvu ruduchy zesvětlaly a začaly se samovolně z rostlin uvolňovat, akvárko měl jsem plné volně se vznášejících štětinek, které velice rychle zanášely filtr.
V současné době akvárko absolutně bez ruduchy, rostliny rostou jako v džungli, hnojení jen CO2, ale stále měním vodu asi co 5-7 dnů 50 % objemu (podle toho jak se mi chce a kolik mám času :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 08:42 Muž sux [117] - Amerika
No z tebe musí mít kytičky radost! Bacha aby ti nezačaly ve tmě svítit! smich
S ruduchou se potýkám taky. Nevím jak se jí zbavit. Já pro změnu nehnojím vůbec COčko nepoužívám. Akvárium "meju" víc než sebe abych se jí zbavil, ale není to nic platný. Jak se tam jednou dostane... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 08:11 Muž Yirka [9126] – Re: prusak
(OT) Myslím, že bys to svoji akvarijní vodu mohl plnit do lahviček a prodávat jako širokospektrální hnojivo....... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 00:02 Muž DavidDizzer [26]
Já mám ruduchy i přes výmenu vody 1-2x za týden. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 00:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zrada
palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.08.2009 23:53 zrada – Re: prusak
prusak napsal: ahoj meril sem testem zelezo(2 ruzny testy)a ani tuk, nevim vubec cim toje poctive hnojim -bioflor,pripadne colour fe,hnojim taky co2.driv ho tam bylo vzdycky dost ated najednou nic kytky sou zatim v pohode.poradite nekdo?

www.akvarista.cz/…=
Kdybys poslechl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 23:46 prusak – ruduchy
ahoj mam 200lit.akva,a zacina me cim dal vic zlobit cerna rasa zajimalo by me jestli to nemuze byt cerpadlem.Mam takovy cerpadlo od rataje pres ktery do vody peru co2 apred tim sem ho mel schovany za velkejma echinodorama a bylo to celkem vpohode,ted sem echinodory vyndal ,misto nich mam cabomby,alternathery,eustralis atd, dal sem novy zarivky od fa dennerle 4x30w,hnoji krome co2 jeste pmdd a bio flor a jeste protoze sem nenameril fe tak sem daval colour fe ajeto cim dal horsi, mohlo by to byt tim proudem scerpadla nebo prehnojenim?jo jeste sem vyndal s filtru zeolit adal sem tam raselinu , jo jeste sem snizoval ph a kh mi kleslo s 5 na 2 ty kytky byly drahy takze me to dost s... no no

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=1501