Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 12:29 Marcel G Re: zervan
Určitě se to dá orientačně určit i pomocí hypermanganu. Podle mého (zatím neověřeného) názoru, není Ratajův test Antialgae možná nic jiného než roztok KMnO4. Pokud si chceš Dušane ověřit kvalitu vody (organické znečištění), tak postupuj následovně:

Objem akvária (L) / 1000 x 2 mg/L = dávka hypermanganu (g)

Příklad: 100L / 1000 x 2 mg/L = 0.2 g hypermanganu
1) Do 1L akvarijní vody přidej 0.2 g KMnO4 (ať se tam dobře rozpustí)
2) Vylej to pomalu do 100L akvária (po celé jeho délce)
3) Nech působit 4h

=> Po čtyřech hodinách by voda v akváriu měla mír růžový nebo světle fialový odstín
a) světle fialový = vynikající kvalita vody [nízké ChSK]
b) růžový = dobrá kvalita vody
c) žluto-hnědý odstín = špatná kvalita vody [vysoké ChSK] (čím rychleji do takovéhoto odstínu zabarvení přejde, a čím je tmavší, tím je to horší).

Pokud se voda v akváriu obarví do žluta/hněda za méně než 4h, přidej další dávku hypermanganu (2 mg/L). Takto pokračuj, dokud nebude po čtyřech hodinách barva vody růžová.
Vynikající kvalita vody (světle fialový odstín) znamená obvykle i vynikající zdraví živočichů = žádné zdravotní problémy.

Poznámka na závěr: Některým krevetkám se 2 mg/L nemusí moc líbit (i když to zpravidla bez úhony přežijí).

PS: Odvážit na váze malé množství KMnO4 (např. 0,2 g) může být dost problematické! A to i přesto, že budeš používat váhu s rozlišením 0,01 g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 12:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zervan
nevím, používám ten test od Rataje. A potvrdilo se mi že u nádrží s ruduchou bylo velké. Přitom údržba může být dobrá, ale způsob krmení apod. to organické znečištění může zvýšit. Na ruduchu mi navíc pomohlo udržovat NO3 alespoň na min. 10mg/l přidáváním KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 10:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: Nejdůležitějším faktorem (podle mých zkušeností) je organické znečištění CHSK.
to vendy: zkus si na to koupit test od Rataje, aby se to potvrdilo.
S tým súhlasím, ale merať mi to nenapadlo a chcem sa spýtať: je nutný nejaký špeciálny test alebo by to šlo nejako orientačne stanoviť roztokom KMnO4? Čosi sa mi marí, že sa tým manganistanom dá určiť, ale možno si to pletiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 10:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: cezarmilan
na tuhle řasu (nemyslím tu rozsivku) zrovna světlo moc vliv nemá. Nejdůležitějším faktorem (podle mých zkušeností) je organické znečištění CHSK.
to vendy: zkus si na to koupit test od Rataje, aby se to potvrdilo. Příčinou může být nedostatečná výměna vody, či upravit styl krmení, odkalování (víření dna)atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 09:44 Marcel G Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: To je stav keď už riasa je na uhyne.Nevím přesně, co tím myslíš, ale na těch fotkách vidím minimálně dva druhy řas: 1) na okrajích listu je to jasná ruducha (rod Audouinella), 2) na samotném listu bych to pak tipoval na rozsivky (asi hlavně rod Cocconeis). Na úhynu podle mě nic z toho není, pokud to tedy samo z těch listů neopadává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vendy
To je stav keď už riasa je na uhyne. Ťažko to ide dole z listov, končí to ostríhaním listov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 21:20 Žena vendy [27] - CichlidyRe: vendy
Fotka k příspěvku takéto u hladiny..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 21:19 Žena vendy [27] - CichlidyRe: cezarmilan
Fotka k příspěvku dobře vyřídím ještě dám dvě fotky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 20:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vendy
Jáááj už viem prečo tá vysoká teplota, ubral by som na dlžke svietenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 19:34 Žena vendy [27] - CichlidyRe: cezarmilan
jsou tam momentálně alty teplota dolů jít nemůže. Zkusíme ubrat hnojení :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 19:32 Funestar
Ahoj ja mam 130 L akvarium a po roce se mi v akvarku zacala delat roducha bojoval jsem sni dlouho komplet cele akvarium jsem vypustil,vycistil a kameny vyvaril ale nepomohlo do mesice to bylo znovu nakonec se mi zacla delat aji na rostlinach na novych listkach tak jsem prestal svitit ale rostliny zacali odchazet koupil jsem pripravek proti rasam ale bezvyzname cim vic sem se snazil tak se mi dostali do akva aji nalevnici uz sem chtel akvarium prodat ale na forum jsem si precetl o parmicce siamske neboli parmicka cernopruha koupil jsem 4 svetlo jsem dal na 8 hodin dale prestal jsem menit vodu do mesice akva bez ras a uz zase svitim 12h ted je akvarium kristalove ciste a rostliny tak rostou ze uz nevim co snema vodu 1/3 vymenim 1 za 3 mesice a mam klid obez problemu cim vic clovek vrta do akvaria tim je to horsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 18:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vendy
Ubrať hnojenie, znížiť teplotu na 23, alebo ešte menej stupňov a skrátiť dobu svietenia na cca 8 hodín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 11:59 Žena vendy [27] - Cichlidy – v čem je problém?
Ahoj máme problém v akváriu mamčeným - prezentace divočina.
Stále nás trápí hnědá řasa a povlak na listech valisnerie a anubias a ludvigia - listy u hladiny. Má tam rampu, osvětlení 1x 36w obyč a jednu ledku světle teplá bílá 18w. Svítí od 8 - 20. Hnojí půl roku tetra plant min 1x týdně podle návodu, před 2 měsíci přidávala navíc tekutý CO2 podle návodu ten vysadila před měsícem a momentálně stále hnojí tetra plan min.
Výměna vody je 2x týdně 1/3. Teplota vody je 28 C.
Myslím si že má nadbytek živin, protože si nejsem vědoma, že by řasa v takovém to počtu před hnojením byla. Jenomže chce hnojit, protože jí zase nešly rostlinky. Takže jedině přidat světlo? Nebo ubrat hnojení? Díky za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 20:13 Muž MichalK [16]
Chci se zeptat, zabije horká voda a následné usušení ruduchu a její spóry? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 09:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Vlnkar
tím, že dáš filtr na topení uschnout zabiješ akorát nitrifikační bakterie a budeš muset filtr znovu zabíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Vlnkar
Nez tu rostlinu uplne vyhodis, ostrihej co je napadene (klidne i vsechno listi) a zkus ji nechat, treba jeste vyleze. Takhle jsem na setkani dostal rybicky.net/atlasrostlin/bolbitis_heudelotii a byla to vylozene sbirka ras (darovanemu koni na zuby nehled, i tak mi udelal radost). Takze jsem vzal nuzky... moc toho nezbylo, ale roste a mam ho uz bez ras. Kdyz se ma neco vyhodit, za pokus se nic neda ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 07:08 Muž RBeil [174]
chtělo by to aktualni prezentaci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2014 22:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vlnkar
Tu kytku vyhoď a změř si NO3 jestli ho tvé posílené světlo a rostliny moc nesnížily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Vlnkar
Tu by chcelo vedieť cyklus hygieny, výmena vody ?? Odkalovanie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:54 Muž Vlnkar [15] – Rudocha
Fotka k příspěvku Dobry vecer, zacalo me o vanocnich svatcich tec akvarko a tak jsem si kopil nove. Abych nemusel delat nove kryci skla a svetlo, tak jsem si jen koupil na misto 60x30x30 60x35x30. Posilil jsem LED osvetleni a zda se, ze se to rostlinkam libi! Pred tim mi moc nesli. Ale jen na jedne rostlince, kterou jsem dostal od kamarada se mi dela asi rudocha. Uz na teto rostlince byla ve starem akvarku, ale jen v malem mnozstvi. Ale ted uz mi nahani strach a bojim se, ze rudocha preskoci na dalsi rostlinky. Nehnojim, na to mam pavi ocka. Jen jsem pri sazeni dal do dna nejake 3mm jilove kulicky. Ve starem akvarku jsem mel i na filtru par steticek rudochy. Ted ale filtr taky zacina cernat. Mam v planu ho vytahnout a dat naradiator, aby rudocha uschla - zahubim ji takto na filtru? Jinak se mi v novem akvarku trochu objevila hneda rasa. Ale tu zatim neresim. Pricitam to k novemu akvarku...dno jsem dal taky nove. Mam tu rostlinku od kamarada vyhodit, nebo ji jen ostrihat listy? Dekuji za radu Vlnkar PS:Vice fotek nahraji na moji nadrz.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2014 18:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lublon
Silné světlo, CO2 a bez hnojiva jako je KNO3 + stopové prvky = ruducha. S tím proudem počkej až dáš rostliny trochu do pořádku a i pak bych byl opatrný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:31 Muž Lublon [3] Re: Designer
S tím prouděním to zkusím pořešit. Faktem je, že u dna jsem nenašel téměř žádný proud.
Myslíte, že je toho světla moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 10:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lublon
Koukam do prezentace, 5x10W LED a k tomu jeste ty zarivky 3x18W na 150l akvarium, pridavas CO2... to bez hnojeni nepujde. A jestli Ti nektere rostliny u dna opadavaji, to jsem mel taky a po pridani na hnojeni dokonce stonkovky dole znovu obrazily novymi vyhony.

Vidis ty drobne chloupky rasy na okraji listu ve Tve prezentaci? To je moc svetla proti tomu jak hnojis. Rostliny nemaji z ceho, jak chybi jedna drobna cast vyzivy, maji problem, ale nekterym rasam to nevadi, vystaci i s tim co je.

Proudeni vody bude u dna nejspis spatne. Co jsem sklopil vystup filtru pridanou trubkou sikmo ke dnu, jsem zaznamenal zlepseni rustu malych rostlin na dne, ale hlavne uz je netrapi rasa (nebylo ji moc, ale i tak poznam ze je to lepsi). I to dela hodne.

Projdi si tema o hnojeni, najdes tam i muj navod cim a jak hnojit, ale i postrehy mnoha dalsich (a jiste i zkusenejsich) rostlinaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:11 Muž patamatix [408] Re: Lublon
Určitě to chce trpělivost a hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:06 Muž Lublon [3] Re: patamatix
obrním se trpělivostí a uvidím, jestli se projeví nějaká změna po čase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:03 Muž patamatix [408] Re: Lublon
No mě to pomohlo po měsíci,ale trhat déle tak je z toho Malawi :-) Každopádně bych se zaměřil na tu čistotu.A ten nezajetý filtr tomu možná taky pomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:54 Muž Lublon [3] Re: patamatix
to otrhávání - dělal jsem to ze začátku u rostlin asi před rokem, ale pak jsem to vzdal, protože to vypadalo jak palmy - dole nic, na vrchu něco málo a i to bylo nakonec porostlé řasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:52 Muž Lublon [3]
Tyhle testry ještě nemám, koupím,oměřím a uvidíme co to ukáže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:52 Muž patamatix [408] Re: Lublon
Já jsem měl stejný problém. Jediné co jsem udělal,pořádně odkalil,výměna vody minimálně 2 týdně,přestal jsem dávat PMDD a pořád jsem otrhával každý lístek kde to začalo bujet dokud to nevzdala. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Lublon
hodně organického odpadu, nezajeté kytky, navýšení světla, silnější proud, pravděpodobně málo živin = skoro na 100% ruducha, dej tomu čas a otestuj vodu N,P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:40 Muž Lublon [3]
Asi takto - akva je asi 4 roky, ale rostliny postupně začaly odcházet, navýšil jsem výkon osvětlení, koupil externí filtr (ten vniřní už nestíhal, každý třetí de, se musel čistit), po velké převaze ruduchy jsem rostliny vyházel, odebral vrchní část dna, koupil rostliny nové. Rostliny jsou teprve 14 dnů, filtr jede 3 týden. Vím, že to je brzy a není to zaběhlé, ale rychlost s jakou ruducha nastupuje je děsná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:33 Muž patamatix [408]
Jak dlouho máš založené akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:30 Muž Lublon [3]
Fotka k příspěvku Tak mi ruducha zamořuje akva úplně všude, rostliny jsou po 14-ti dnech už porostlé vlásky ruduchy na lístkách, roste na skle (skoro viditelně), je prostě všude. Je fakt, že dno zůstalo původní, filtr je nový asi 3 týdny, průtok přes rozstřikovací rampu je snížen asi o 1/3, nehnojím - tedy kromě CO2, krmení je 1x denně jen malá trocha, která nestihne dopadnout ani na dno, výměna vody 2x týdně (1/3 - 1/4), teplota 24 st.
Je možné, že je to tím dnem, že by v něm nějak ta mrcha zůstala? Už jsem toho tady něco přečetl, ale ruducha to všechno ignoruje a vesele roste dál. Pravda je, že rostliny jedou taky pěkně, ale taky se hezky potahují novým náporem ruduchy.
Má význam vyměnit komplet i dno? Mám obavy, že investice do rostlin půjde k čertu, protože za měsíc nebudou zelené, ale černé.
Díky za rady i kritiku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2014 08:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: garggi
Obecne lidi ryby prekrmuji, boji se, aby rybicky nemely hlad, proto je ve vetsine pripadu mene krmit lepe, protoze tim jak krmi "normalne" si jen znecistuji vodu a tolik kolik krmi uz nema pro ryby vyznam.

Na druhou stranu poter a mlade ryby by se mely cpat jak to jde a vhodnou vyzivou, at jsou z nich krasne kusy. Prave tak ryby ktere chce clovek trit, by mely mit dost kvalitni stravy. Prikladem Ramky bohate krmene krmivem pro Tercovce dokazi v nejakem pul roce klast az kolem 500 jiker a to co dva tydny (nakonec v me prezentaci je fotka, muzete si je spocitat, nekdo uz to tam udelal a napsal do komentare).

Takze mas pravdu, kolik krmit by mel kazdy vedet, nelze jen tak co pises zavrhnout. Ja krmim 2x denne a to v mnozstvi, co ryby stihnou posbirat za par minut (klidne to maji 5 minut, je to vic nez se doporucuje, ze co sezerou tak nejak hned), jen obcas den vynecham, at se taky snazi neco si najit, at jsou aktivnejsi. Jenze ja menim diky zpusobu hnojeni vodu v celkem slusnem intervalu i mnozstvi, takze i kdyz praktikuji neco jako velkovykrm, je to u mne dost jine, nez u nekoho, kdo meni vodu mene casto a mene. Navic vim dost dobre (jsem skromny, ze?), ze mi filtrace funguje hodne dobre, coz dokaze take zazraky, a pritom jen stacilo si procist co je o cem dostupne, nastudovat a pak pocitat.

Kdyz akvarium dobre funguje, akvarista si muze ledacos dovolit. Kdyz ne, kazda "chyba" proti obecnym doporucenim se projevi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2014 01:55 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Deben
To musíš vědět ty jestli 2 x za den je moc, ty je přece krmíš, jestli jsem tě nějak znejistil, tak se omlouvám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 21:23 R Muž romant [27987] Re: Deben
Naopak, jenom jim to prospěje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 21:20 Muž Deben [0] Re: garggi
zatím ještě nevím muže jim to nějak ublížit??? dnes jsem se rozhodl o tento způsob upravy krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.01.2014 19:41 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Deben
Říkáš, "že ryby musí do diety" ;-) ?
A co na to ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 16:35 Muž Deben [0] Re: dudak
děkuji za rady budu se snažit něco s tím dělat ale asi už mám příčinu krmím 2 x deně a to bude asi ten problem takže od včerejška krmím jen 1x a míň a každou neděly když budu odkalovat tak ryby nedostanou najís vůbec tak snad nad tou mrchou zvítězím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jája
Ja mam spis strach, aby v tom akvarku nechcipli hlady. Rasa tam moc nebyla ani pred tim a ty 3 Betky co tam jsou, sezerou co se jim da prakticky hned. Takze mozna Clithony premistim, nebo je necim zelenym obcas dokrmim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 14:06 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Designer
Taky mám clithony. Že by ale válcovali ruduchu, tak to tedy ne. Možná ti tví byli vyhladovělí, takže spásají cokoliv na co přijdou. Možná si časem začnou vybírat, co jim chutná. Ne, že bych tě chtěla otrávit, ale připrav se i na tuto možnost. :-( Dnes jsem shodou okolností trochu cmrndla tekutý CO2 na ruduchu rostoucí na kořenu, tak jsem zvědavá, jestli to s ní pohne. Trochu mi roste, ale není to nic zásadního, tak jí nechávám v klidu až na to občasné sem tam škubání. A taky ji nechávám žít i pro to, že štětička je docela pěkná řasa, pokud ovšem nezaroste celé AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2014 13:05 Muž dudak [1885] Re: RBeil, Deben
zase tak málo světla to není, žádné náročné rostliny tam nemá, takže by to klidně takhle mohlo bejt, ruducha se určitě nedělá z málo světla. Do vody nehnojí, takže tam moc živin pro řasy taky nebude. Nejspíš se prostě nestačila ještě udělat patřičná rovnováha, rostliny bych určitě přidal, nějaké méně náročné, jako je to ceratophylum, případně egeriu, ta ve tvrdé vodě jde dobře. Taky by tam šlo dát víc microsoria nebo nějakej mech, ale zezačátku spíš ty rychle rostoucí. U té fotky Microsoria nemusí jít o řasu ale kořínky nových rostlinek, které se často na konci listů dělají, ale je to dost rozmazané, takže to není 100%. Po 1 měsíci od založení jsou řasy v každém druhém akvárku. Hodně napadené listy odstřihni. Vyměňuj pravidelně vodu, možná bych měnil aspoň dokud problémy neodejdou 2x tejdně a spíš těch 25% než 15%. Světlo bych nechal aspoň těch 10h a pořídil bych tam nějaké šneky, piskořky nebo okružáky. Určitě nekupuj parmičky siamské, do 3 měsíců ti vyrostou a budou na řasu kašlat, hlavně jsou ale na tvoje akvárko moc velké. Jinak ruducha se dá docela dobře zlikvidovat přípravky na bázi glutaraldehydu (tekutý uhlík) ale tím nevyřešíš příčinu, a řasa se udělá znovu. Když se o to budeš pravidelně starat, tak ta řasa odejde. V málo osvětlenejch low-tech akváriích bejvaj problémy s řasama nejmenší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 12:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: garggi
No kdyz jsme u tech rasozroutu, rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp sezere ohledne ras na co vleze. Mam rasy minimum, ale par fleku zelene prisedle na bocnim skle zmizelo hned, druhy den jsem zadnou nenasel, a kousek Ruduchy na spicce korenu po prujezdu tohodle tanku vypadalo jako pole po bitve. Mam jen tri pidikousky v 54l akvariu, jsou tam snad 14 dni, a je to poradne znat. Okruzaci tam nejaci jsou, ale v tomto ohledu jsou proti Clithonum uplne k nicemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 12:11 Muž garggi [65] - Tanganyika
Když jsem vlastnil společenské akva, tak jsem stím měl taky problémy. Vyřešil jsem to parmičkou siamskou. 200l nádrž/6 kousku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 07:16 Muž RBeil [174] Re: Deben
Zas rudocha, opět málo světla, máš 0,25w/l zvýšil bych to tak Na 0,40w/l rostliny mají malo světla a tak odebiraji malo živin z vody a ruducha má z čeho růst. Tím chci i navazat že máš malo rostlin určitě bych přidal jak kvuli rase t!k kvůli neonkam. Jinak doporučuji prostudovat horacovy stánky které tady dal kolega ne jen kvůli rudose ale kvůli radám obecně. Jinak vody menisku málo aspoň tak 1/3..o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:48 Muž Deben [0]
Mám problem s řasou jen nevím která to je ale podle toho jak to vypadá je to asi ruducha podívejte se na moji nádrž a poraďte jak zabojovat děkuji za rady (v mé prezentaci je pár fotek s onou řasou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:29 Muž kofejn [963] Re: nickous
Já se řídil notoricky známým článkem od Horáce www.horacovoakvarium.cz/… a po 3 měsících je štětka pryč. Přestal jsem přidávat železo v hnojivu, ob den jsem pral filtrační vatu v přídavném filtru a vysadil stonkovky atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:55 Muž RBeil [174] Re: nickous
18W na 180L je dos málo !!! Ruducha se mi taky dělala při starem osvětlení 2x18W T8 na 120L, dělala se tam kde byl proud z filtru tak jsem upravil peŕoudění a trochu to zabralo jinak mi rudocha vymizela po zesílení osvětlení... Kytky bych dal do hypermanganu nebo do akva zkusil přidatr sůl ( 2 větší lžičky /50L). Do sava bych to nedával protože jak vydím tak je to nějaká ta Hygrophila a to bys tu kytku tím zabil !! Jinak taky můžeš koupit ryby či živočichy kteří se takovou řasou živí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 13:06 Muž nickous [2] – Nějak jsem ztratil kontrolu
Fotka k příspěvku Zdarec nějak víc se mi rozmohla řasa. Měním 1x týdně vodu 1/3 , svítím teďka na 18w zářivku. 8h denně. Krmím 1x za 2-3 Dny co stihnou ty moje potvůrky sežrat než to spadne na zem. Obsah akva cca 180L
Ale i tak to ne a ne odcházet ještě nějaká rada krom chemie !!
Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:43 Muž djpeca [0] Re: djpeca
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=451